Rzucić studia? Jak ukryć to przed rodzicami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-01, 14:47   #1
tol123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 17

Rzucić studia? Jak ukryć to przed rodzicami?


Cześć! Jestem na pierwszym roku studiów. Niestety kierunek na którym jestem kompletnie mi nie odpowiada. Planuję od razu po sesji zrezygnować. Jednak każda rozmowa z rodzicami o planach rzucenia studiów i rozpoczęcia innego kierunku od nowego roku kończy się tekstami typu "jak zaczęłaś to skończ" itd. Studiuję 200 km od domu i zastanawiam się czy jest możliwość rzucenia studiów tak,aby rodzice się o tym nie dowiedzieli? Planowałam iść po półroczu do pracy w mieście, gdzie obecnie studiuję, a od nowego roku zacząć studia od nowa. Jednak jak to zrobić, żeby rodzice dalej myśleli, że się uczę? Czy nie rozliczają się jakoś za uczące się dziecko itp.?
tol123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 14:50   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Rzucić studia? Jak ukryć to przed rodzicami?

Rozliczają się pewnie, więc lepiej nie robić przed rodzicami sekretu, który wykryje urząd skarbowy lub NFZ ( bo rzucenie studiów to też kwestia ubezpieczenia zdrowotnego.)
Pogadaj z rodzicami, w przerwie idź do pracy i będzie dobrze.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 16:23   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Rzucić studia? Jak ukryć to przed rodzicami?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Rozliczają się pewnie, więc lepiej nie robić przed rodzicami sekretu, który wykryje urząd skarbowy lub NFZ ( bo rzucenie studiów to też kwestia ubezpieczenia zdrowotnego.)
Pogadaj z rodzicami, w przerwie idź do pracy i będzie dobrze.
Nic dodać nic ująć.

Zapewne spodziewasz się, że rodzice po tym jak poinformujesz ich o rzuceniu studiów się wściekną. No to wyobraź sobie, jak się wściekną, gdy dowiedzą się, że to zrobiłaś i dodatkowo ich okłamywałaś.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 16:56   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Rzucić studia? Jak ukryć to przed rodzicami?

Cytat:
Napisane przez tol123 Pokaż wiadomość
Cześć! Jestem na pierwszym roku studiów. Niestety kierunek na którym jestem kompletnie mi nie odpowiada. Planuję od razu po sesji zrezygnować. Jednak każda rozmowa z rodzicami o planach rzucenia studiów i rozpoczęcia innego kierunku od nowego roku kończy się tekstami typu "jak zaczęłaś to skończ" itd. Studiuję 200 km od domu i zastanawiam się czy jest możliwość rzucenia studiów tak,aby rodzice się o tym nie dowiedzieli? Planowałam iść po półroczu do pracy w mieście, gdzie obecnie studiuję, a od nowego roku zacząć studia od nowa. Jednak jak to zrobić, żeby rodzice dalej myśleli, że się uczę? Czy nie rozliczają się jakoś za uczące się dziecko itp.?
Nie wiem jak wyglądają regulaminy na twojej uczelni, ale u mnie było tak, że jak już dostało się wpis na kolejny semestr, to nikogo nie wywalano z uczelni do końca tego semestru. Jeśli u ciebie też tak jest, to zostań na kolejny semestr i zachowaj status studenta, a na zajęcia po prostu przestań chodzić. Ja tak zrobiłam, ale to było już dawno temu i od tego czasu mogło się wiele pozmieniać Jedne studia rzuciłam oficjalnie dopiero wtedy, gdy dostałam się na inne. Co roku dostarczałam rodzicom druczek do urzędu skarbowego, że studiuję.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 21:50   #5
ala_5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 3
Dot.: Rzucić studia? Jak ukryć to przed rodzicami?

Witajcie. Ja mam także dosć spory problem. Otóż rzuciłam studia dosć przedwcześnie, po dwóch miesiacach, nie przystąpiłam do żadnego egzaminu w sesji zimowej, pracuję teraz i zamierzam iśc na inny kierunek w październiku. Czy w zwiazku z tym raeczywiscie moi rodzice mogą sie o tym dowiedziec albo mieć z tego tytułu jakieś problemy? W regulaminie studiów znalazłam informacje, że skreslają studentów, jak nie zaliczą roku w terminie do końca roku, w którym nastąpił wpis. Nie zgłąszałam nic w dzienkanacie, że rezygnuję, czyli mam przez to rozumieć, że do końca września oficjalnie nadal jestem studentem? I mogę korzystac ze zniżek (czyt. podbić legitym. , bo narazie jest wystawiona do końca marca)? Z góry dzieki za odpowiedź
ala_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 21:50   #6
PytamIBladze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 55
Dot.: Rzucić studia? Jak ukryć to przed rodzicami?

Miałam podobną sytuację. Rzuć studia, idź do pracy i tyle. Rodzice pogadają, a za rok czy dwa stwierdzą, że dobrze zrobiłaś. Nie kłam, bo takie kłamstwo byś musiała pamiętać do końca życia.. nie jest to drobiazg Życzę odwagi i pewności siebie... ja po zmianie studiów czuję się mega szczęśliwa!
PytamIBladze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 21:55   #7
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Rzucić studia? Jak ukryć to przed rodzicami?

Jeżeli wiesz, że ten kierunek jest nie dla Ciebie rzuć go. Ja też już po pierwszym półroczu wiedziałam że studia to nie dla mnie, ale ze strachu przed rodzicami zostalam i tym sposobem już męczę trzeci rok i z każdym kolejnym dniem mam dość więc powiem Ci że nie warto. Porozmawiaj na spokojnie z rodzicami, możliwe że będą na początku na Ciebie źli, ale w końcu im przejdzie. Na pewno tego nie ukrywaj, bo prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw. Życzę powodzenia i trzymam kciuki
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-05, 23:44   #8
ala_5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 3
Dot.: Rzucić studia? Jak ukryć to przed rodzicami?

dzięki za miłe słowa na pewno nie był to dla mnie własciwy kierunek, ale ciągle się waham, co tak naprawde chce robić, chyba jednak wybiorę, taki , co mi się podoba , a niekoniecznie jest jakos wielce "przyszłościowy", bo na takim juz byłam, program przekonał mnie średnio i zrezygnowałam, nie chcę drugi raz popełnić tego samego błędu. A nie wie ktoś jak to wygląda z tym rozliczeniem. Naprawdę nikogo nie obchodzi , to że rzuciłam studia do momentu rozliczenia roku we wrześniu? I moge normalnie zachować status studenta ?
ala_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 00:17   #9
Florice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 175
Dot.: Rzucić studia? Jak ukryć to przed rodzicami?

Cytat:
Napisane przez ala_5 Pokaż wiadomość
Naprawdę nikogo nie obchodzi , to że rzuciłam studia do momentu rozliczenia roku we wrześniu? I moge normalnie zachować status studenta ?
No raczej nie. Jeśli zaczęłaś studia w październiku, to masz status studenta do końca semestru, jak potem nic nie zrobisz to Cię skreślą z listy i tyle. Nie wiem jak na innych uczelniach, ale na UG "zatrzymuje" się status studenta do 31 marca (po sesji zimowej)
Florice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 00:34   #10
ala_5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 3
Dot.: Rzucić studia? Jak ukryć to przed rodzicami?

Własnie w regulaminiepisze, ze trzeba zaliczyć rok we wskazanym terminie tj. do końca roku akademickiego, w którym dokonano wpisu na studia, inaczej zostajesz skreślony. Ale własnie sama nie jestem pewna , jak to działa.

---------- Dopisano o 01:34 ---------- Poprzedni post napisano o 01:33 ----------

Najlepiej jakby wypowiedziała się osoba, co orientuje się mniej więcej , jak to wygląda na UJocie.
ala_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 02:12   #11
AngielskaPogoda
Zadomowienie
 
Avatar AngielskaPogoda
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 1 180
Dot.: Rzucić studia? Jak ukryć to przed rodzicami?

Cytat:
Napisane przez tol123 Pokaż wiadomość
Cześć! Jestem na pierwszym roku studiów. Niestety kierunek na którym jestem kompletnie mi nie odpowiada. Planuję od razu po sesji zrezygnować. Jednak każda rozmowa z rodzicami o planach rzucenia studiów i rozpoczęcia innego kierunku od nowego roku kończy się tekstami typu "jak zaczęłaś to skończ" itd. Studiuję 200 km od domu i zastanawiam się czy jest możliwość rzucenia studiów tak,aby rodzice się o tym nie dowiedzieli? Planowałam iść po półroczu do pracy w mieście, gdzie obecnie studiuję, a od nowego roku zacząć studia od nowa. Jednak jak to zrobić, żeby rodzice dalej myśleli, że się uczę? Czy nie rozliczają się jakoś za uczące się dziecko itp.?
1. Probowalaś im żetelnie wytłumaczyć dlaczego chcesz to zrobic? Nie wiem, przekonac, ze ten kierunek to strata czasu, bo cienko po nim z praca?
2. Myslalas o zaczecia roku od marca? Niektore uczelnie daja taka mozliwosc. Zaczynasz od marca (2 semestr) i zaliczasz pierwszy w ciagu trwania 2 semestru.
__________________
If You Wanna Make The World
A Better Place
Take A Look At Yourself And
Then Make A Change

AngielskaPogoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-06, 03:09   #12
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Rzucić studia? Jak ukryć to przed rodzicami?

Na UJ jest rozliczenie roczne, zgłasza się cały rok do rozliczenia.
Słyszałam o "walcząco-niedowierzających" osobach, które np. chodziły uparcie na zajęcia w II semestrze, choć w I nie zaliczyły tyle, że choćby II sesje zdały na 300% to i tak out (bo mogły mimo wszystko chodzić, do rozliczenia nadal były studentami). Choć sama nie miałam nigdy bezpośrednio do czynienia, więc głowy nie dam jak to wygląda.
Najlepiej dopytać na swoim wydziale, bo chyba nie na wszystkich kierunkach tak jest.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 09:34   #13
PytamIBladze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 55
Dot.: Rzucić studia? Jak ukryć to przed rodzicami?

a i jeśli zależy ci na statusie studenta, to zapisz się od przyszłego semestru do jakiejś szkoły policealnej, dadzą ci legitymacje i spokojnie do końca września masz status
PytamIBladze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 08:52   #14
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Rzucić studia? Jak ukryć to przed rodzicami?

Szkoła policealna nie daje statusu studenta, tylko ucznia, co przekłada się np. na wielkość zniżek w PKP.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-07 09:52:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:33.