Sztokholm - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-11, 12:28   #31
darla13
Rozeznanie
 
Avatar darla13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 927
Dot.: Sztokholm 2012 - koleżanka do podróży

Cytat:
Napisane przez MoTyleKsw Pokaż wiadomość
Doliczyc do tego opłaty manipulacyjne około 40 zł za jeden bilet, czyli w jedną i drugą stronę 80 zł i bagaż 138 zł i z biletu za 4 zł robi się troszkę więcej. Mimo wszystko i tak się opłaca. Z narzeczonym teraz lecimy oboje 6 października z jednym bagażem, każdy bilet po 19 zł, w sumie całościowy koszt to 320 zł. A wiadomo, że z lotniska do centrum trzeba też dojechać i autobus 250 sek w obie strony czyli na 2 osoby robi nam się już 200 zł plus bilet na tydzień na metro kolejne 200 - 300 zł i za samo podróżowanie już wychodzi DUŻA kwota.
Opłaty manipulacyjne? Pierwsze słyszę W których to liniach?
Myślę, że na kilkudniową wyprawę bagaż podręczny 5kg w zupełności wystarczy dla jednej osoby. W internecie są poradniki, jak spakować taki bagaż, żeby jak najwięcej się zmieściło.
Jeśli mówimy o typowo low-costowej wyprawie, to nie kupujemy biletu na metro, tylko jeździmy po mieście wypożyczonym rowerkiem, 165kr za 3 dni, albo jeszcze bardziej low-costowo, chodzimy po mieście. Metro to jakoś mało efektywna forma zwiedzania
__________________
"Lubię czytać tylko to, czego nie rozumiem. Nie rozumiejąc, mogę wymyślić najróżniejsze interpretacje."
darla13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 21:27   #32
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Sztokholm 2012 - koleżanka do podróży

Cytat:
Napisane przez darla13 Pokaż wiadomość
Opłaty manipulacyjne? Pierwsze słyszę W których to liniach?
Myślę, że na kilkudniową wyprawę bagaż podręczny 5kg w zupełności wystarczy dla jednej osoby. W internecie są poradniki, jak spakować taki bagaż, żeby jak najwięcej się zmieściło.
Jeśli mówimy o typowo low-costowej wyprawie, to nie kupujemy biletu na metro, tylko jeździmy po mieście wypożyczonym rowerkiem, 165kr za 3 dni, albo jeszcze bardziej low-costowo, chodzimy po mieście. Metro to jakoś mało efektywna forma zwiedzania
Głównie opłata za rezerwację zapewne - ponad 20zł w Wizzairze.

Co do poruszania się metrem w Sztokholmie to jest to często polecane z dość nietypowego powodu - wyjątkowości architektury tamtych stacji Sama będąc tam też miałam ciąć koszta,ale jednak na metro się pokusiłam,bo i po całym dniu chodzenia już chwilami nie było siły iść dalej
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 08:37   #33
darla13
Rozeznanie
 
Avatar darla13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 927
Dot.: Sztokholm 2012 - koleżanka do podróży

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Głównie opłata za rezerwację zapewne - ponad 20zł w Wizzairze.

Co do poruszania się metrem w Sztokholmie to jest to często polecane z dość nietypowego powodu - wyjątkowości architektury tamtych stacji Sama będąc tam też miałam ciąć koszta,ale jednak na metro się pokusiłam,bo i po całym dniu chodzenia już chwilami nie było siły iść dalej
A co z trenowaniem kondycji przed podróżą? To jest najlepsze Jak kupowałam bilet do Paryża w Ryanair to nie płaciłam żadnej opłaty, kupowałam w maju 2011...

Sam proces przygotowań...to jest kwintesencja podróżowania
__________________
"Lubię czytać tylko to, czego nie rozumiem. Nie rozumiejąc, mogę wymyślić najróżniejsze interpretacje."
darla13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 21:08   #34
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Sztokholm 2012 - koleżanka do podróży

Cytat:
Napisane przez darla13 Pokaż wiadomość
A co z trenowaniem kondycji przed podróżą? To jest najlepsze
Niby kondycja jest,bo na codzień dużo chodzę (dopiero robię prawo jazdy ),ale jednak tam się przeliczyłam ze swoimi siłami
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:38.