Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-11, 13:59   #1
MaciejW
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 72

Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców


Powiedźcie dlaczego my Polacy tak bardzo nie cierpimy Rosjan ? Dlaczego mam do nich takie negatywne nastawienie ? Najlepszy przykład to Olimpiada - wszystko co zrobili na otwarciu wg naszych komentatorów było źle a to światło a to nierówno. Oczywiście sytuacja na Ukrainie nie polepszyła naszych stosunków, ale nie uważacie że tak nie powinno być?
Tak mnie naszło po lekturze na temat Ukrainek i Rosjanek, które przyjechały do Polski .Źródło : http://www.iwoman.pl/na-serio/report....html?rfguidfo
MaciejW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 14:17   #2
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez MaciejW Pokaż wiadomość
Powiedźcie dlaczego my Polacy tak bardzo nie cierpimy Rosjan ? Dlaczego mam do nich takie negatywne nastawienie ? Najlepszy przykład to Olimpiada - wszystko co zrobili na otwarciu wg naszych komentatorów było źle a to światło a to nierówno. Oczywiście sytuacja na Ukrainie nie polepszyła naszych stosunków, ale nie uważacie że tak nie powinno być?
Tak mnie naszło po lekturze na temat Ukrainek i Rosjanek, które przyjechały do Polski .Źródło : http://www.iwoman.pl/na-serio/report....html?rfguidfo
Bo gnębili nas bardzo długo.
Czasy zaborów, zsyłki, zagarnięcie naszych majątków ziemskich za Bugiem, powojenna zależność , czasy komuny gdzie wszystko szło na wschód prawie za darmo/mięso np./
Nazbierało się. Z pokolenia na pokolenie pamięć o tym i niechęć do nich przechodzi.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 14:23   #3
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Bo gnębili nas bardzo długo.
Czasy zaborów, zsyłki, zagarnięcie naszych majątków ziemskich za Bugiem, powojenna zależność , czasy komuny gdzie wszystko szło na wschód prawie za darmo/mięso np./
Nazbierało się. Z pokolenia na pokolenie pamięć o tym i niechęć do nich przechodzi.
no dokładnie.

Musi minąć duzo czasu zanim opinia polaków się zmieni.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 14:32   #4
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Bo długo sprawowali niechcianą i nieakceptowaną władzę. Pomijając, że PRL i wyniszczanie inteligencji, zabór rosyjski budzi najgorsze skojarzenia - Prusacy dbali przynajmniej o rozwój przemysłu, gospodarkę, przysłowiowy ordnung (widać gołym okiem i teraz, co tu się oszukiwać), w Galicji poza biedą panował względny luz - zabór rosyjski to nie dość, że rusyfikacja i ciemiężenie, to jeszcze bida i syf gospodarczy.

Do tego dodaj sobie rzeź wołyńską i działalność RONA.

No i przede wszystkim różnice kulturowe - ludzie ze wschodu jednak się dość mocno różnią podejściem do życia, priorytetami. Miałam trochę styczności z kobietami ze wschodu - oczywiście panował wzajemny szacunek, ale raczej nie byłyśmy dla siebie wzajemnie zrozumiałe.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 14:49   #5
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Tak długo byliśmy pod wschodnim kapciem że to się nieprędko zmieni.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 17:45   #6
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Nie generalizujmy dla mnie czy to polak, rosjanin czy ukrainiec to człowiek jak człowiek. Poznałem ostatnio ukraińca i jakoś nie chciał mnie ani zabić, ani poćwairtować nie odnosił się do mnie z pogardą. Może i starsze pokolenia pamietające co sie działo jest niechętna, młodsi wydaje mi się że nie patrzy na nich w taki sposób.

Swoją drogą dziwi mnie ostatnio ta nagonka na rosjan i ukraińców i wieczne wspominanie Katynia, Smoleńska, burd, rzeźi itp. a jak rzesza niemiecka zrobiła nam też wiele złego to jakoś się nie wspomina. No tak w DE dają euro za pracę więc można nie wspominać.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 18:27   #7
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Nie generalizujmy dla mnie czy to polak, rosjanin czy ukrainiec to człowiek jak człowiek. Poznałem ostatnio ukraińca i jakoś nie chciał mnie ani zabić, ani poćwairtować nie odnosił się do mnie z pogardą. Może i starsze pokolenia pamietające co sie działo jest niechętna, młodsi wydaje mi się że nie patrzy na nich w taki sposób.

Swoją drogą dziwi mnie ostatnio ta nagonka na rosjan i ukraińców i wieczne wspominanie Katynia, Smoleńska, burd, rzeźi itp. a jak rzesza niemiecka zrobiła nam też wiele złego to jakoś się nie wspomina. No tak w DE dają euro za pracę więc można nie wspominać.
Wspomina się. Obozy koncentracyjne i reszta krzywd tak łatwo nie pójdzie w zapomnienie.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-11, 18:36   #8
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Nie generalizujmy dla mnie czy to polak, rosjanin czy ukrainiec to człowiek jak człowiek. Poznałem ostatnio ukraińca i jakoś nie chciał mnie ani zabić, ani poćwairtować nie odnosił się do mnie z pogardą. Może i starsze pokolenia pamietające co sie działo jest niechętna, młodsi wydaje mi się że nie patrzy na nich w taki sposób.

Swoją drogą dziwi mnie ostatnio ta nagonka na rosjan i ukraińców i wieczne wspominanie Katynia, Smoleńska, burd, rzeźi itp. a jak rzesza niemiecka zrobiła nam też wiele złego to jakoś się nie wspomina. No tak w DE dają euro za pracę więc można nie wspominać.
To raczej oczywiste, że inaczej patrzy się na kraj, a inaczej na pojedynczego człowieka

A o okrucieństwach III Rzeszy mało zostało powiedziane?! No zaraz z krzesła spadnę Po pierwsze, ostatnio Ukraina jest na, brzydko mówiąc, "topie" i w związku z tym się rozmaite rzeczy wywleka, po drugie - sprawa ze wschodem jest świeższa bo jeszcze w bodajże 1994(?) mieliśmy tu wojska radzieckie/rosyjskie, po trzecie - relacjom z Rosją zawsze towarzyszyły ogromne niedomówienia, ukrywanie zbrodni, niszczenie akt. Z III Rzeszą rozliczono się od razu, podobnie było po 1989. A wschód? Prawdopodobnie do końca pewne rzeczy nigdy nie zostaną ujawnione.

Edytowane przez Mileva_
Czas edycji: 2014-03-11 o 18:38
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 18:43   #9
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez MaciejW Pokaż wiadomość
Powiedźcie dlaczego my Polacy tak bardzo nie cierpimy Rosjan ? Dlaczego mam do nich takie negatywne nastawienie ? Najlepszy przykład to Olimpiada - wszystko co zrobili na otwarciu wg naszych komentatorów było źle a to światło a to nierówno. Oczywiście sytuacja na Ukrainie nie polepszyła naszych stosunków, ale nie uważacie że tak nie powinno być?
Tak mnie naszło po lekturze na temat Ukrainek i Rosjanek, które przyjechały do Polski .Źródło : http://www.iwoman.pl/na-serio/report....html?rfguidfo
Ja tam nie mam uprzedzeń.
Poza tym należy oddzielić naród od władzy. Bo ludzie niczym nie różnią się od nas, Polaków. Ta sama w nich słowiańska dusza. Natomiast władza, jakoś tak już jest, zawsze była sroga. Obecnemu rosyjskiemu prezydentowi też najwyraźniej marzy się powrót do Rosji jako światowego imperium a siebie samego widzi w roli współczesnego cara.
Rosja to kraj paradoksów, kontrastów. Fascynujące miejsce na ziemi.

No i ta rosyjska literatura
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 19:13   #10
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Swoją drogą dziwi mnie ostatnio ta nagonka na rosjan i ukraińców i wieczne wspominanie Katynia, Smoleńska, burd, rzeźi itp. a jak rzesza niemiecka zrobiła nam też wiele złego to jakoś się nie wspomina. No tak w DE dają euro za pracę więc można nie wspominać.
Wspomina się o zbrodniach nazistowskich. Chodzi też przede wszystkim też o stosunek tych narodowości do historii. Niemcy wstydzą się historii i mają świadomość jaka jest. Natomiast nie wszyscy Rosjanie wiedzą że to nie Niemcy mordowali w Katyniu. Na Ukrainie wciąż są pomniki Bandery, oburza fakt że jest on bohaterem. Jeśli chodzi o Smoleńsk naprawdę dużo jest kontrowersji w zachowaniu Rosjan po katastrofie.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 19:36   #11
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Nie generalizujmy dla mnie czy to polak, rosjanin czy ukrainiec to człowiek jak człowiek. Poznałem ostatnio ukraińca i jakoś nie chciał mnie ani zabić, ani poćwairtować nie odnosił się do mnie z pogardą. Może i starsze pokolenia pamietające co sie działo jest niechętna, młodsi wydaje mi się że nie patrzy na nich w taki sposób.
a czy któraś z nas pisała, że zgadza się z tą opinią? Napisałyśmy tylko skąd te stereotypu pochodzą
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-11, 19:42   #12
Leony
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 13
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Każdy, kto używa swojego intelektu i nie karmi się nachalną, medialną, propagandową papką - nakazującą mu "myśleć" w "jedyny akceptowany" sposób, trzyma kciuki i popiera PUTINA !
Leony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 20:21   #13
Dziwactwo
Raczkowanie
 
Avatar Dziwactwo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Szczecin
Wiadomości: 238
GG do Dziwactwo
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Swoją drogą dziwi mnie ostatnio ta nagonka na rosjan i ukraińców i wieczne wspominanie Katynia, Smoleńska, burd, rzeźi itp. a jak rzesza niemiecka zrobiła nam też wiele złego to jakoś się nie wspomina. No tak w DE dają euro za pracę więc można nie wspominać.
Tyle, że to Rosjanie przez lata od zakończenia wojny próbowali zamieść swoje zbrodnie pod dywan. Wszechobecna cenzura, propaganda i zastraszenie. Dlatego dopiero TERAZ mówi się o niektórych zbrodniach. Gdyż przez długie lata próba dowiedzenia prawdy, a tym samym złe słowo na "brata" zza wschodniej granicy były zbrodnią.
I nie chodzi tu wcale o wypominanie, co o dowiedzenie prawdy historycznej oraz przyznanie się do win. Bo w Rosji wciąż jeszcze (owszem, nie wszędzie) panuje przekonanie, że podczas wojny byli czyści i bohaterscy oraz wspaniałomyślnie pokonali armię Hitlerowską.

Cytat:
Napisane przez Leony Pokaż wiadomość
Każdy, kto używa swojego intelektu i nie karmi się nachalną, medialną, propagandową papką - nakazującą mu "myśleć" w "jedyny akceptowany" sposób, trzyma kciuki i popiera PUTINA !
Każdy, kto używa intelektu sam, we własnej główce rozstrzygnie, ku której stronie się przechyla. Ale nie będzie przy tym narzucał innym jedynego i słusznego (bo zgodnego z moim) toku myślenia.

Edytowane przez Dziwactwo
Czas edycji: 2014-03-11 o 20:28
Dziwactwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 20:44   #14
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

To co napisała grubella + to po prostu ogólnie dziwny naród. Przecież jak 2 osoby z mojej rodziny jechały do rosji na delegację to dostawali z firmy ochroniarzy
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 21:04   #15
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 693
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

W Polsce nie znałam żadnego Rosjanina ani Ukraińca, poznałam ich dopiero w Irlandii i stosunek mam do nich bardzo negatywny.

Wszyscy byli wredni, Ukraińcy nabijali się z nas, Polaków, bo jeżdżą sobie do Polski na darmowe leczenie i ciągną zasiłek od nas na Ukrainę. Chwalą się tym ciągle.

Tych, z mojego byłego liceum, wyjątkowo nie lubiłam. Przy każdej rozmowie wtrącali tylko "Przemyśl jest nasz, a wy, Polacy przez całe życie byliście dla nas wredni, to teraz nasza kolej. Zemsta za moich dziadków". (??)

Rosjanie, których znam ciągle nam wypominają rok 1612.
Nie spotkałam jeszcze miłych Rosjan albo Ukraińców.

Na mojej uczelni znam kilku Rosjan, którzy odkąd dowiedzieli się, że jestem z Polski, patrzą mnie, jakbym była jakimś śmieciem.

Dopóki nie poznam jakiegoś miłego Rosjanina albo Ukraińca, nie zmienię zdania o tych narodach.
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 21:48   #16
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

a ja znam samych miłych xD
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 00:41   #17
201604220918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 412
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

[1=0b4ed7929d71ce1abf8e9bf 9d423b228cc5dc67a_6068f37 255cfe;45545286]W Polsce nie znałam żadnego Rosjanina ani Ukraińca, poznałam ich dopiero w Irlandii i stosunek mam do nich bardzo negatywny.

Wszyscy byli wredni, Ukraińcy nabijali się z nas, Polaków, bo jeżdżą sobie do Polski na darmowe leczenie i ciągną zasiłek od nas na Ukrainę. Chwalą się tym ciągle.

Tych, z mojego byłego liceum, wyjątkowo nie lubiłam. Przy każdej rozmowie wtrącali tylko "Przemyśl jest nasz, a wy, Polacy przez całe życie byliście dla nas wredni, to teraz nasza kolej. Zemsta za moich dziadków". (??)

Rosjanie, których znam ciągle nam wypominają rok 1612.
Nie spotkałam jeszcze miłych Rosjan albo Ukraińców.

Na mojej uczelni znam kilku Rosjan, którzy odkąd dowiedzieli się, że jestem z Polski, patrzą mnie, jakbym była jakimś śmieciem.

Dopóki nie poznam jakiegoś miłego Rosjanina albo Ukraińca, nie zmienię zdania o tych narodach.[/QUOTE]


Ze swojej rosyjskiej strony mogę tylko potwierdzić - jest w Rosji jakiś kompleks roku 1612 Poza tym starsze pokolenie żyje w przekonaniu, że Rosja jest super i naj, i inne kraje, w tym Polska - są mało warte i nic nieznaczące oraz że Polacy mają względem Rosjan kompleksy, co po paru ładnych latach życia tutaj wydaje mi się bzdurą.

Sądzę, że wszystko też zależy od ludzi - ja się tu u was nie spotkałam z żadną formą dyskryminacji ze strony Polaków; tak samo mam znajomych z uczelni, którzy byli na wymianie w Rosji - i bardzo im się podobało, nikt im nie dokuczał.

Co do Ukraińców to się zgodzę - znam ich sporo, wyjątkowo irytujące typy Miałam kiedyś taką współlokatorkę w akademiku - świetnie się bawiła za forsę z rozmaitych stypendiów, i się oczywiście śmiała, że głupyje poliaki są da niej mili No i oczywiście gloryfikacja Bandery oraz marzenia o przyłączeniu połowy Podkarpacia do Ukrainy - brak słów.
201604220918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 06:39   #18
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Dlaczego nie znosimy Rosjan i Ukraińców? Tych pierwszych przez Katyń. Nigdy nie powiedzieli "Przepraszam", zrzucali to ludobójstwo na Niemców. Tych drugich za to, że podczas II wojny światowej byli gorsi od Niemców i Rosjan razem wziętych. Mordowali, łupili, gwałcili, byle tylko mieć dla siebie.
Tyle ode mnie.
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 07:15   #19
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

szczerze powiedziawszy, ja nie mam nic kompletnie do żadnej nacji. bo przepraszam na jakiej podstawie, mogę oceniać narody na podstawie poczynań mniejszości to nie wiem. i nie wiem dlaczego mam do kogoś żywić urazę na podstawie tego co zrobili a.inni. b. przodkowie. nie rozumiem, serio.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-12, 11:30   #20
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez Rosjanka przemówiła
Co do Ukraińców to się zgodzę - znam ich sporo, wyjątkowo irytujące typy
przezabawne :d
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 11:47   #21
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
To raczej oczywiste, że inaczej patrzy się na kraj, a inaczej na pojedynczego człowieka

A o okrucieństwach III Rzeszy mało zostało powiedziane?! No zaraz z krzesła spadnę Po pierwsze, ostatnio Ukraina jest na, brzydko mówiąc, "topie" i w związku z tym się rozmaite rzeczy wywleka, po drugie - sprawa ze wschodem jest świeższa bo jeszcze w bodajże 1994(?) mieliśmy tu wojska radzieckie/rosyjskie, po trzecie - relacjom z Rosją zawsze towarzyszyły ogromne niedomówienia, ukrywanie zbrodni, niszczenie akt. Z III Rzeszą rozliczono się od razu, podobnie było po 1989. A wschód? Prawdopodobnie do końca pewne rzeczy nigdy nie zostaną ujawnione.
Może się troszkę źle wyraźiłem, chdziło mi o to dlaczego jest teraz taka nagonka na Rosjan czy Ukraińców? No bo afera z Krymem i Majdanem. Ciągle tylko UA i FR.
Wierzę że prędzej czy później dojdzie do władzy [tam jak i u nas]ktoś kto zechciałby naprawić stosunki między państwami.

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
No i ta rosyjska literatura
Dostojewski, Tołstoj, Bułhakow

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Wspomina się o zbrodniach nazistowskich. Chodzi też przede wszystkim też o stosunek tych narodowości do historii. Niemcy wstydzą się historii i mają świadomość jaka jest. Natomiast nie wszyscy Rosjanie wiedzą że to nie Niemcy mordowali w Katyniu. Na Ukrainie wciąż są pomniki Bandery, oburza fakt że jest on bohaterem. Jeśli chodzi o Smoleńsk naprawdę dużo jest kontrowersji w zachowaniu Rosjan po katastrofie.
Chodziło mi o to że polacy lubią wypominać coś co jest aktualnie "na topie" jak ktoś to wspominał - afera na Majdanie - to wypominajmy im co się stało, a na Francję za to że nie pomogła nam czy na Niemcy popsioczymy jak się coś u nich wydarzy.
Tyle się słyszy że często niemcy używają określenia "polskie obozy koncentracyjne" i prócz tłitów ministra sprawa zagranicznych jakie to straszne i krzywdzące [a jest bo niech nie zmieniają prawdy] niewiele się robi.

Ale, rozumiem że niektórzy mogą mieć negatywny stosunek do kogokolwiek negatywny stosunek za przeszłość w imię czegoś tam, inni bo tak, a inni mają neutralne podejście.


I tak na koniec troszkę dziwi mnie podejście polityków co do nie tylko Rosjii, Ukrainy ale innych państw także, zrobią wszystko byle by się tylko im przypodobać a oni nas i tak mają daleko w poważaniu i będzie tak jak oni będą chcieli.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 11:48   #22
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez dialectic_chaos Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś taką współlokatorkę w akademiku - świetnie się bawiła za forsę z rozmaitych stypendiów, i się oczywiście śmiała, że głupyje poliaki są da niej mili
O, ciekawe, czemu mnie to nie dziwi.

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Może się troszkę źle wyraźiłem, chdziło mi o to dlaczego jest teraz taka nagonka na Rosjan czy Ukraińców? No bo afera z Krymem i Majdanem. Ciągle tylko UA i FR.
Wierzę że prędzej czy później dojdzie do władzy [tam jak i u nas]ktoś kto zechciałby naprawić stosunki między państwami.
Ciężko to nazwać nagonką według mnie. Mam odwrotne obserwacje - mnóstwo wyrazów współczucia, pomoc dla Ukraińców i niechęć do Putina. Nie do Rosjan.

Co do naprawy stosunków między państwami - tutaj trzeba moim zdaniem oddzielić od siebie dwie kwestie. Jedna to zaszłości i niechęć jednego narodu do drugiego. Tutaj raczej tylko czas może pomóc, skoro się to nie udało od 1612, to jak sobie teraz proces takiej naprawy wyobrażasz? Jakieś odszkodowania, pojednania? Były już tego rodzaju gesty. Tylko czy one są rolą polityków? To jest druga kwestia. Ludzie sprawujący władzę zajmują się sprawami bieżącymi i przyszłością - edukacją, ekonomią, zdrowiem obywateli. A te sfery nie są regulowane dawnymi rzeziami, lecz pieniędzmi i surowcami, oraz tym jak rządy nimi rozporządzają. Więc nastroje mają tu niewiele do rzeczy. I wreszcie - z każdym rokiem się od tych tragicznych wydarzeń oddalamy, skoro do tej pory rządzący zajmowali się innymi sprawami, trudno oczekiwać by ich następcy nagle zaczęli się grzebać w przeszłości.

Co oczywiście nie oznacza, że w jakikolwiek sposób popieram przejście do porządku dziennego nad np. zbrodnią katyńską, której konsekwencje ponosimy po dziś dzień - w formie braku elit w pełnym tego słowa znaczeniu. Tylko czy w jakikolwiek sposób można zrekompensować tę stratę? Podobnie jak straty rodzin tych oficerów.

Edytowane przez Mileva_
Czas edycji: 2014-03-12 o 12:01
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 11:55   #23
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

a polacy? polacy krętacze bawiący się za forsę ze stypendiów ukrywajacy dochody (0 zł na czlonka rodziny ) , to się świetnie nie bawią i się z tego nie śmieją?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 12:14   #24
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
To co napisała grubella + to po prostu ogólnie dziwny naród. Przecież jak 2 osoby z mojej rodziny jechały do rosji na delegację to dostawali z firmy ochroniarzy
To się dalej praktykuje. Dotyczy to także delegacji na Ukrainę. Dzięki temu takie jednostki jak ja mogą sobie dorobić do pensji podstawowej.
Co do tematu - są oczywiście różni Ukraińcy i Rosjanie - Ci, których znam osobiście są w większości w porządku choć są też wredne typy. Ogólnie będąc na ich terenie trzeba być pewnym siebie i absolutnie nie okazywać strachu lub słabości, bo nie będą Cię szanować - to znam z autopsji.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 12:16   #25
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
a polacy? polacy krętacze bawiący się za forsę ze stypendiów ukrywajacy dochody (0 zł na czlonka rodziny ) , to się świetnie nie bawią i się z tego nie śmieją?
Domyślam się i znam z otoczenia, ale obśmiewanie i wyszydzanie tego - zwłaszcza jeśli są to korzyści płynące z innego kraju to dość obrzydliwe dno dna.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 12:17   #26
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Widzicie drzazgę w oku bliźniego a kłódę. wręcz. galeon w ...

a polacy na wyspach? jak chcięli im obciąć socjal za fikcyjne rozwody i fikcyjne samotne matki jakie się larum podniosło
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 12:31   #27
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Ile znasz tych pań, które pokazując paluchem rżą, jakie te Angole guuuupieee ueeehehhhheeee ruchamy ich z kasyyyhyhy ?

Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 12:32   #28
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

No sporo. Podobnie jak znam sporo takich polek "ahahaha wyobrażasz sobie? wpisałam w akt urodzenia ojciec nieznany, teraz mops mi da na dziecko, a przecież stary głupi dalej przelewa mi kase na młodego. haha jaja co jolka? ja to sie umiem ustawić"
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 12:56   #29
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
a jak rzesza niemiecka zrobiła nam też wiele złego to jakoś się nie wspomina. No tak w DE dają euro za pracę więc można nie wspominać.
no przecież europoseł Protasiewicz ostatnio przypominał
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 13:00   #30
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Stosunek Polaków do Rosjan i Ukraińców

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość

Chodziło mi o to że polacy lubią wypominać coś co jest aktualnie "na topie" jak ktoś to wspominał - afera na Majdanie - to wypominajmy im co się stało, a na Francję za to że nie pomogła nam czy na Niemcy popsioczymy jak się coś u nich wydarzy.
Tyle się słyszy że często niemcy używają określenia "polskie obozy koncentracyjne" i prócz tłitów ministra sprawa zagranicznych jakie to straszne i krzywdzące [a jest bo niech nie zmieniają prawdy] niewiele się robi.
Temat jest teraz na "topie" bo polscy politycy zamiast zająć się dobrem POLSKICH obywateli troszczą się o dobro Ukrainy. Ludzi to wkurza.

Akurat określenie "polskie obozy koncentracyjne" znacznie częściej używają Stany albo kraje zachodnie, niż Niemcy. Choć seriali "Nasze matki, nasi ojcowie" wywołał dużo delikatnie ujmując kontrowersji.

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Cytat:
Napisane przez jag_na Pokaż wiadomość
no przecież europoseł Protasiewicz ostatnio przypominał
Powiedział nawet 2 słowa które w DE są karalne
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-19 13:20:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:25.