pH Formula - Resurfacing skóry twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-25, 17:43   #1
MoMo Noir
Raczkowanie
 
Avatar MoMo Noir
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 31

pH Formula - Resurfacing skóry twarzy


Witam, witam!
Czy któraś z Was, drogie Panie, poddawała się zabiegowi resurfacingu skóry twarzy pH formula?
Przeszłam taki zabieg w zeszły piątek, skóra moja reaguje dziwnie, chciałabym z kimś porównać wrażenia, ale zabieg jest, zdaje się , dość nowatorski i w internecie znajduję wiele na ten temat, ale są to głównie oferty salonów kosmetycznych i medycyny estetycznej a mało subiektywnych opinii "po".
Dodam jeszcze, że zdecydowałam się na resurfacing w związku z przebarwieniami i, na szczęście płytkimi, zagłębieniami w skórze twarzy po trądziku. Skóra ma skłonność do niedoskonałości i przetłuszczania.

Chętnie poczytam opinie na temat zabiegu, bo ja jeszcze nie mam o nim zdania - twarz jest napięta i zaczerwieniona, skóra się jeszcze złuszcza, co ma minąć w ciągu najbliższych kilku dni.

Jestem zaniepokojona jeszcze jedną kwestią: moja pani kosmetolog powiedziała, że gdy skóra po zabiegu stanie się sucha i napięta, tak, jakby miała zacząć schodzić i się łuszczyć, nie powinnam jej na własną rękę zdzierać. Lecz po upływie trzech dni skóra była tak drastycznie napięta, że zaczęła pękać, tak sucha (warstwa naskórka), że twarz mi się zmarszczyła i zaczęła wręcz szeleścić, i podczas wieczornego mycia twarzy pod wpływem wody i żelu Effaclar z La Roche-Posay skóra rozmiękła i zlazła sama - choć na skutek mycia. Czy to można uznać za "obdzieranie" samodzielne? Boję się, że sobie zrobiłam krzywdę, a buzię mam wciąż czerwoną, piekącą i podrażnioną. Bardzo proszę o odpowiedzi, wybaczcie rozwlekłą formę i pozdrawiam!
MoMo Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 13:24   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: pH Formula - Resurfacing skóry twarzy

Cytat:
Napisane przez MoMo Noir Pokaż wiadomość
Witam, witam!
Czy któraś z Was, drogie Panie, poddawała się zabiegowi resurfacingu skóry twarzy pH formula?
Przeszłam taki zabieg w zeszły piątek, skóra moja reaguje dziwnie, chciałabym z kimś porównać wrażenia, ale zabieg jest, zdaje się , dość nowatorski i w internecie znajduję wiele na ten temat, ale są to głównie oferty salonów kosmetycznych i medycyny estetycznej a mało subiektywnych opinii "po".
Dodam jeszcze, że zdecydowałam się na resurfacing w związku z przebarwieniami i, na szczęście płytkimi, zagłębieniami w skórze twarzy po trądziku. Skóra ma skłonność do niedoskonałości i przetłuszczania.

Chętnie poczytam opinie na temat zabiegu, bo ja jeszcze nie mam o nim zdania - twarz jest napięta i zaczerwieniona, skóra się jeszcze złuszcza, co ma minąć w ciągu najbliższych kilku dni.

Jestem zaniepokojona jeszcze jedną kwestią: moja pani kosmetolog powiedziała, że gdy skóra po zabiegu stanie się sucha i napięta, tak, jakby miała zacząć schodzić i się łuszczyć, nie powinnam jej na własną rękę zdzierać. Lecz po upływie trzech dni skóra była tak drastycznie napięta, że zaczęła pękać, tak sucha (warstwa naskórka), że twarz mi się zmarszczyła i zaczęła wręcz szeleścić, i podczas wieczornego mycia twarzy pod wpływem wody i żelu Effaclar z La Roche-Posay skóra rozmiękła i zlazła sama - choć na skutek mycia. Czy to można uznać za "obdzieranie" samodzielne? Boję się, że sobie zrobiłam krzywdę, a buzię mam wciąż czerwoną, piekącą i podrażnioną. Bardzo proszę o odpowiedzi, wybaczcie rozwlekłą formę i pozdrawiam!
Na temat zabiegu się nie wypowiem, bo to dla mnie zupełna nowinka.

Co do łuszczenia - to jest normalne zjawisko przy niektórych zabiegach np kwasach i jedyne co można zrobić to wspomagać skórę bogatymi kremami lub nawet maściami, łagodnie myć i stosować filtry - tak podrażniona skóra jest bardzo wrażliwa na promienie UV.
Schodzenie skóry podczas mycia jest normalne, chyba nie chciałabyś żeby Ci ten naskórek zaczął sam odpadać płatami?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 20:03   #3
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: pH Formula - Resurfacing skóry twarzy

normalne bo pokazala sie "swierza" skóra

po kilku dnaich wszystko powinno być ok
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 09:34   #4
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Dot.: pH Formula - Resurfacing skóry twarzy

Witaj

Ja w piątek miałam taki zabieg. Sam zabieg nie należał do przyjemnych, ale już po jednym zabiegu mam zmniejszoną ilość zaskórników i zmniejszone pory. Ale dzisiaj mija 3 dzień po i również skóra jest dość podrażniona i schodzi mi z niej skóra. Moja kosmetyczka poleciła mi używać jedynie alantan rano i wieczorem. No i za 3 tygodnie kolejny zabieg.

Czy któraś z Was miała do czynienia z nim? Chętnie poczytam opinie
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 12:10   #5
musli7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: pH Formula - Resurfacing skóry twarzy

Miałam robiony ten zabieg niecałe 2 tyg. temu. Nie zauważyłam żadnych niepokojących oznak, chociaż kosmetyczka ostrzegała, że może mnie trochę wysypać, jeśli mam jakieś podskórne zmiany. Na szczęście nic takiego się nie wydarzyłoPo kilku dniach po zabiegu skóra zaczęła się trochę łuszczyć, ale nie było tragedii. O to zresztą chyba chodzi w tym zabiegu. Od razu po wizycie u kosmetyczki zaczęłam stosować alantan dermoline krem głęboko nawilżający. Nie wiem czy to jego zasługa czy samych kwasów, ale skóra nadal jest gładka i miękka w dotyku jak od razu po wyjściu z gabinetu. Kiedyś robiłam mikrodermabrazję i efekt "wow" utrzymywał się dużo krócej. Poza tym zaobserwowałam zmniejszenie porów i zaskórniki zaskórniki stały się mniej widoczne. Miałam jednak dopiero 1 zabieg, a planuję jeszcze co najmniej dwa, choć kosmetyczka mi mówiła, że kolejne dwa wystarczą. ZobaczymyPostaram się napisać jak się skóra zachowuję po kolejnych
musli7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-23 13:10:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:22.