Modowe inspiracje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-16, 23:20   #1
cuuriosity
Przyczajenie
 
Avatar cuuriosity
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2

Modowe inspiracje


Witajcie dziewczyny! Prowadzę bloga o modzie i chciałam was zaprosić na mój funpage: xxx . Wrzucam tam swoje modowe inspiracje i newsy ze świata mody. Będę bardzo wdzięczna jeśli pozostawicie po sobie jakiś ślad. Pozdrawiam!

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2018-03-14 o 17:52 Powód: Reklama
cuuriosity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 21:35   #2
ailatan1985
Zakorzenienie
 
Avatar ailatan1985
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 983
Dot.: Modowe inspiracje

Na Modnej Polce są fajne inspiracje modowe

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
" Bo to co może Nas zabić, najczęściej jest tym co pozwala Nam żyć... " 
ailatan1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 15:17   #3
Kalud2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 10
Dot.: Modowe inspiracje

Jest mnóstwo stron z modowymi inspiracjami, ale dobry blog zawsze na wagę złota
Kalud2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 10:39   #4
Anna_Konda
Always on the run
 
Avatar Anna_Konda
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mieszkanko w LU
Wiadomości: 695
skąd czerpiecie inspiracje i nowinki / trendy modowe?

Przeglądam pinterest, różne blogi i zastanawiam się skąd bierzecie swoje inspiracje modowe, kosmetyczne itp. Szczególnie interesują mnie nowości, wchodzące trendy. Chciałabym być znów na bieżąco bo krótko mówiąc wypadłam z obiegu jak nie pracowałam i zajmowałam się dzieckiem. Tak długo zbierałam się do zrobienia ombre, że już chyba nie ma sensu. Gdzie można podejrzeć jakieś nowinki i ciekawe inspiracje?
__________________
Dbam o włosy! Dbam o paznokcie!
Denkuję!
Gotuję!

smartshopping
Anna_Konda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 17:24   #5
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: skąd czerpiecie inspiracje i nowinki / trendy modowe?

Ja również czerpię inspiracje głównie z internetu- blogi modowe, pinterest, stylowi, czasami z witryn sklepowych, a czasami z rozmów z przyjaciółką. Zazwyczaj razem chodzimy na zakupy i dobieramy sobie ubrania, szczerze komentując na wzajem swoje stylizacje.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 18:04   #6
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: skąd czerpiecie inspiracje i nowinki / trendy modowe?

szczerze mowiac mam od lat swoj styl i z nadchodzacych trendow wybieram tylko to co pasuje do mojego stylu. Jak z czyms mi jest nie po drodze, to absolutnie odpada. A ogladam co sie dzieje na ulicy - kolo mnie akurat dosc sporo, bo mieszkam w miare blisko domow mody, wiec moda raczej czuje sie bombardowana niz zebym jeszcze miala szukac inspiracji. Zakupow nie lubie, przymierzalnia zwlaszcza zima to wrog. A i jak w sklepie jest za duzo osob, to mi przeszkadza tlum, a jak za malo to od razu wlacza sie myslenie czemu tu nikt nie chce kupowac...

Aha ostatnio mam faze na tzw. styl chanel - torebka, zakiet, apaszka, swetry rozpinane w tym stylu, nawet sztuczne perly. Albo cala na czarno tylko jasny szal. Zawsze zima nosze tez oryginalne nakrycia glowy i od zawsze kocham wszystko co skorzane - takze wszelakie skorzane kurtki, wysokie kozaczki, a nawet spodnice tez moge wlozyc ze skory. Z butow nie wiedziec czemu lubie kowbojki, albo ich adaptacja na cos blizej obecnej mody, choc modne teraz sztyblety z gumkami po bokach tez mi pasuja. Lubie wysokie obcasy. Nie wyjde na miasto w sportowych butach, wiec wszystkie new balance, conversy podobaja mi sie... u innych.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 19:55   #7
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: skąd czerpiecie inspiracje i nowinki / trendy modowe?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
szczerze mowiac mam od lat swoj styl i z nadchodzacych trendow wybieram tylko to co pasuje do mojego stylu. Jak z czyms mi jest nie po drodze, to absolutnie odpada
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-28, 08:48   #8
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: skąd czerpiecie inspiracje i nowinki / trendy modowe?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
szczerze mowiac mam od lat swoj styl i z nadchodzacych trendow wybieram tylko to co pasuje do mojego stylu. Jak z czyms mi jest nie po drodze, to absolutnie odpada.
Także się mogę pod tym podpisać

Przeglądam blogi modowe czy lookbook,ale jedynie po to by podziwiać stylizacje innych, a nie by je kopiować. Niestety praca, poruszanie się na niej na piechotę i klimat małego miasteczka sprawiają, że bycie w trendach jest trudne
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 10:18   #9
Anna_Konda
Always on the run
 
Avatar Anna_Konda
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mieszkanko w LU
Wiadomości: 695
Dot.: skąd czerpiecie inspiracje i nowinki / trendy modowe?

Myślicie, że jest sens jeszcze kupić szpilki z czubkiem w szpic? Czaje się i czaje
__________________
Dbam o włosy! Dbam o paznokcie!
Denkuję!
Gotuję!

smartshopping
Anna_Konda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 11:24   #10
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: skąd czerpiecie inspiracje i nowinki / trendy modowe?

jak podobają Ci sie buty z czubkeim to kup
sama kupiłam niedawno szpilki asymetryczne ze szpicem
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 12:19   #11
Anna_Konda
Always on the run
 
Avatar Anna_Konda
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mieszkanko w LU
Wiadomości: 695
Dot.: skąd czerpiecie inspiracje i nowinki / trendy modowe?

Podobają mi się ale już dość długo je widuję więc wydaje mi się, że zaraz wejdzie coś nowego. Głupie to, wiem
__________________
Dbam o włosy! Dbam o paznokcie!
Denkuję!
Gotuję!

smartshopping
Anna_Konda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-30, 12:42   #12
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: skąd czerpiecie inspiracje i nowinki / trendy modowe?

Cytat:
Napisane przez Anna_Konda Pokaż wiadomość
Przeglądam pinterest, różne blogi i zastanawiam się skąd bierzecie swoje inspiracje modowe, kosmetyczne itp. Szczególnie interesują mnie nowości, wchodzące trendy. Chciałabym być znów na bieżąco bo krótko mówiąc wypadłam z obiegu jak nie pracowałam i zajmowałam się dzieckiem. Tak długo zbierałam się do zrobienia ombre, że już chyba nie ma sensu. Gdzie można podejrzeć jakieś nowinki i ciekawe inspiracje?
Jestem złym przykładem, nie znoszę być "modna".
A już na pewno nie "modna" w stylu damskich poradników tudzież wizażu, który napisał dzisiaj, że kolorem sezonu jest żółty, podczas, gdy
kolorem roku jest marsala, a dla sezonu wiosna-lato najwięcej proponowano czerni, bieli i khaki.


Z blogów zaglądam na horkruksa (styl odmienny o 180 stopni od mojego, ale przeglądać lubię) i na the satorialist, czasem na różne blogi streetwearowe z Japonii czy Korei.

Ale mało sobie z tego biorę do siebie, mam swój styl, którego nie zamierzam zmieniać pod wpływem trendów. Częściej zdarza mi się stwierdzić, że "chcę tę kieckę", kiedy oglądam anime, niż kiedy oglądam pokaz domu mody Dior.

Inspiracje makijażowe pochodzą z Azji (blogi, sklepy), a także z internetowych poradników typu "jak zrobić makijaż oka, nie tracąc przy tym wzroku".
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 12:10   #13
LedStyle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 6
Dot.: skąd czerpiecie inspiracje i nowinki / trendy modowe?

Mój styl jest raczej minimalistyczny. Staram się nie ulegać chwilowym trendom, bo wiem, że raczej zalegną gdzieś na dnie szafy. Większość moich ubrań to ciuszki bazowe czyli białe, czarne lub szare koszulki, kardigany, jeansy, czarne rurki,itp. Uważam, że strój w większości robią dodatki czyli biżuteria, buty i torebki. Zdarza mi się zainwestować w jakiś krzyk mody, ale tylko jeśli wiem, że nie będzie to zakup na jeden sezon. Lubię rzeczy ponadczasowe.
A skąd czerpie inspiracje...? Głównie z internetu (blogi, instagram), z ulicy, z newsletterów które rozsyłają sieciówki oraz czasami z gazet (chociaż w większości sesje, które są tam publikowane są dla mnie zbyt mocno odjechane).
__________________
Zapraszam na www.ledsimplestyle.blogspot.com
LedStyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 10:25   #14
Anna_Konda
Always on the run
 
Avatar Anna_Konda
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mieszkanko w LU
Wiadomości: 695
Dot.: skąd czerpiecie inspiracje i nowinki / trendy modowe?

Właśnie - dodatki to moja zmora. Noszę codziennie to samo tj. małe kolczyki wkręty, obrączkę i 2 pierścionki. Czapka, szalik - tez cały czas ile się da aż do prania. Nie mam rano czasu na szykowanie stroju i dobieranie dodatków. Chodzę taka "lysa" i nieciekawa a przecież biżuterii mam sporo, nawet sama robiłam swego czasu. Nawet zwykła prosta bluzka z odpowiednim naszyjnikiem wygląda zupełnie inaczej... Czas chyba się wziąć za to
__________________
Dbam o włosy! Dbam o paznokcie!
Denkuję!
Gotuję!

smartshopping
Anna_Konda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 15:25   #15
FacetBezTwarzy
Raczkowanie
 
Avatar FacetBezTwarzy
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 152
Dot.: skąd czerpiecie inspiracje i nowinki / trendy modowe?

Ja głównie swoje inspirację czerpię z takich programów jak "Fast N Loud/Auto-reaktywacja" oraz "Misfit Garage/Niechciani w Gas Monkey"

poza tym ze sklepów o tematyce rockabilly i psychobily jak

https://www.hepcat.se/
http://www.garageland.fi/

głównie w latach 50tych siedzę.
FacetBezTwarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 17:27   #16
StraVvberry
Wtajemniczenie
 
Avatar StraVvberry
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 095
Dot.: skąd czerpiecie inspiracje i nowinki / trendy modowe?

Cytat:
Napisane przez Anna_Konda Pokaż wiadomość
Myślicie, że jest sens jeszcze kupić szpilki z czubkiem w szpic? Czaje się i czaje
Wg mnie to klasyk
__________________
_________________________ _________
StraVvberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 19:54   #17
annika7
Raczkowanie
 
Avatar annika7
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 44
Dot.: Modowe inspiracje

Modowe inspiracje są potrzebne. Nie chodzi oczywiście o to, aby ślepo naśladować jakiś styl, ale dobrze skonfrontować swoje pomysły z innymi. Czasami można znaleźć coś interesującego, nawet jakiś szczegół lub dodatek. Ciekawe pomysły są na blogu modowym xxx - tutaj, np. niezwykle inspirująca kompozycja czerwonej bluzki z białymi dodatkami, a całość jeszcze przełamana błękitem oryginalnych butów.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-12-15 o 20:07 Powód: Link.
annika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 17:43   #18
Olcia2402
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 185
GG do Olcia2402
Skąd czerpiecie inspirację do stylizacji na codzień?

Hej

Skąd czerpiecie pomysły na stylizacje? Internet? Blogi modowe? Kim się inspirujecie?

Podajcie adresy stron/nazwiska. Chciałabym wiedzieć co jest aktualnie na czasie i nie musieć przekopywać całego internetu

Nie interesują mnie pokazy mody etc., tylko fajne zestawy na codzień, do pracy, na uczelnie itp. Coś w czym można funkcjonować i wyglądać dobrze.
Olcia2402 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-18, 10:13   #19
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Modowe inspiracje

Ja mam pytanie o to, skąd czerpać ma czerpać wiedzę na temat podstaw dobrego stylu, zasad dopasowywania i łączenia ciuchów kobieta, która takich podstaw nie ma, ale chciałaby je poznać. Nie chodzi mi tu o ubieranie się modnie, ale o ubieranie się dobrze.

Jak na razie jedyne blogi, z których czegoś się nauczyłam to Jak ubrać dorosłą kobietę oraz Classic Valeria (oba już nieaktywne). Ubieraj się klasycznie znam i wiele z niego dla siebie nie wyniosłam, podobnie jak ze Slow Fashion.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-29, 14:31   #20
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Modowe inspiracje

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie o to, skąd czerpać ma czerpać wiedzę na temat podstaw dobrego stylu, zasad dopasowywania i łączenia ciuchów kobieta, która takich podstaw nie ma, ale chciałaby je poznać. Nie chodzi mi tu o ubieranie się modnie, ale o ubieranie się dobrze.



Jak na razie jedyne blogi, z których czegoś się nauczyłam to Jak ubrać dorosłą kobietę oraz Classic Valeria (oba już nieaktywne). Ubieraj się klasycznie znam i wiele z niego dla siebie nie wyniosłam, podobnie jak ze Slow Fashion.

Lubię i ja wymienione przez ciebie blogi. Szkoda, ze już nieaktywne.
Kolejnych nie znalazłam
Staram sie podglądać, jak ubierają sie tzw ikony stylu. Niestety wrodzonego talentu ani gustu nie posiadam, chciałabym sie nauczyć, ale nie wiem od kogo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 16:11   #21
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Modowe inspiracje

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Lubię i ja wymienione przez ciebie blogi. Szkoda, ze już nieaktywne.
Kolejnych nie znalazłam
Staram sie podglądać, jak ubierają sie tzw ikony stylu. Niestety wrodzonego talentu ani gustu nie posiadam, chciałabym sie nauczyć, ale nie wiem od kogo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja na razie gromadzę poszczególne informacje z różnych źródeł. Dużo pomagają mi zdjęcia, ale nie selfie, które zaburzają proporcje sylwetki, lecz robione z odległości na samowyzwalaczu. Obfotografowałam w ten sposób całą moją szafę zestawiając ze sobą różne rzeczy i dopiero na zdjęciach zobaczyłam, że niektóre z nich wyglądają fatalnie, przede wszystkim mam skłonność do wybierania za luźnych, zbyt workowatych ciuchów poprzez dążenie do wyglądania na luzie, co w rzeczywistości wygląda po prostu nijako i niechlujnie. Zauważyłam, że sporo kobiet tak robi.
Ale często też patrzę na zdjęcie i widzę, że coś tu nie gra, ale nie umiem określić co, bo nie znam po prostu zasad i nie mam wyrobionego zmysłu estetycznego.
Nie mam żadnego dress codu, ale chciałabym ubierać się lepiej, jednak chodzi mi ciągle i casual, a więc nie obcasy, koszulę i marynarkę.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-03-29 o 16:12
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 19:14   #22
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Modowe inspiracje

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja na razie gromadzę poszczególne informacje z różnych źródeł. Dużo pomagają mi zdjęcia, ale nie selfie, które zaburzają proporcje sylwetki, lecz robione z odległości na samowyzwalaczu. Obfotografowałam w ten sposób całą moją szafę zestawiając ze sobą różne rzeczy i dopiero na zdjęciach zobaczyłam, że niektóre z nich wyglądają fatalnie, przede wszystkim mam skłonność do wybierania za luźnych, zbyt workowatych ciuchów poprzez dążenie do wyglądania na luzie, co w rzeczywistości wygląda po prostu nijako i niechlujnie. Zauważyłam, że sporo kobiet tak robi.
Ale często też patrzę na zdjęcie i widzę, że coś tu nie gra, ale nie umiem określić co, bo nie znam po prostu zasad i nie mam wyrobionego zmysłu estetycznego.
Nie mam żadnego dress codu, ale chciałabym ubierać się lepiej, jednak chodzi mi ciągle i casual, a więc nie obcasy, koszulę i marynarkę.

Tez tak właśnie robię i mam podobne problemy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-02, 12:23   #23
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Modowe inspiracje

Vlogi, z których się ostatnio czegoś nauczyłam:

Aleksandra Frątczak KLIK
Justine Leconte (angielski wymagany)KLIK - zwłaszcza o rozpoznawaniu jakości ciuchów, torebek, o materiałach, o dodatkach jak np sposoby wiązania apaszki (znałam dwa, a jest ich dużo więcej); tutaj akurat nie wszystko, co poleca autorka się u mnie sprawdza, np jej sposoby na ukrycie brzucha to oversajz i tym podobne lejby oraz sukienki odcinane pod biustem, co w moim przypadku tylko pogarsza sprawę i w ogóle do mnie nie pasuje i wiem, że można to zrobić lepiej
Giedre Kavaliunaite KLIK - też po angielsku, ale akurat filmiki z szybkimi metamorfozami nie wymagają właściwie komentarza
Aly Art KLIK (angielski wymagany) - głównie o znalezieniu swojego stylu według typologii Kibbe
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-02, 16:53   #24
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Modowe inspiracje

Justine Leconte ogladam od dawna i bardzo lubię. Lubię jej podejście do mody, ale French chic jest mi ogólnie bardzo bliski.

Aleksandrę Fratczak tez lubię, brałam udział w jej dwóch ostatnich webinarach.

Pooglądam sobie te dwie ostatnie polecane przez ciebie pozycje. Dziękuje! Sama nie wiem, czy podoba mi sie typologia Kibbe (wiadomy wątek podczytuje od kilku miesięcy) i czy potrafię sie w niej odnaleźć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-02 17:53:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:48.