Jak to jest z tymi zdjęciami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-29, 15:28   #1
Marl4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 9

Jak to jest z tymi zdjęciami?


Koleżanka mi ostatnio powiedziała, że osoby które wychodzą na zdjęciach bardzo ładnie są w realu przeważnie bardzo przeciętne. A osoby, które wychodzą na zdjęcia dość przeciętnie w realu są bardzo ładne. Jak to jest z tymi zdjęciami?. Ja osobiście uważam, że wyglądamy tak jak na zdjęciach może nie identycznie ale bardzo podobnie. A czy zdjęcie wyjdzie ładnie czy też nie zależy od oświetlenia. Osobiście nie znam nikogo który w realu jest piękny i brzydko wychodzi na zdjęciach. Zazwyczaj taka osoba wychodzi właśnie ślicznie. A te przeciętne laski wychodzą na zdjęciach takie jakie są w realu czyli przeciętnie. Oczywiście są przypadki gdzie dziewczyna jest ładna ale wychodzi bardzo źle ale takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko. Moje niektóre koleżanki są naprawdę ładne i na zdjęciach wychodzą cudowanie i tak jak je widzę w realu. Nie rozumiem stwierdzenia mojej koleżanki która uważa, że ładna może wyjść bardzo źle. Przecież aparat pokazuje jak wyglądamy w danym momencie. Jak mi ktoś kogoś pokazuje na zdjęciu to od razu rozpoznaje tą osobę, bo wygląda tak jak w realu. A wy jakie macie zdanie na ten temat?.




Ps: Ja osobiście wychodzę na zdjęciach nawet ładnie. Mam oczywiście zdjęcia ( kilka perełek) na których wyszłam naprawdę pięknie i sobie wmawiam, że tak wyglądam chodź teraz nie wiem jak wyglądam naprawdę przez teorię tej mojej koleżanki, hah.
Marl4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-29, 16:08   #2
stitches
Zadomowienie
 
Avatar stitches
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: Jak to jest z tymi zdjęciami?

Teorie Twoich kolezanek napewno nie powinny zachwiewac Twojej pewności siebie.
Moim zdaniem to jak się wyjdzie na zdjęciu zalezy od warunków, oświetlenia i od tego kto, jak i czym robi zdjecie.
I albo ma sie ta zdolność, że aparat nie krępuje i nie powoduje u kogoś jakiś dziwnych, niechcianych wyrazów twarzy, albo odwrotnie, co jest związane z tzw. fotogenicznościa.
Mnie aparat troche krępuje, przez co czasem na zdjęciach wychodze dziwnie i nienaturalnie, ale nie uważam przez to, że jestem w rzeczywistosci brzydka.
__________________
"Naturalnie musisz wszystko przezwyciężyć,
Zanim zamiast słońca pojawi się księżyc,
Póki na niebie słońce świeci, masz tą siłę,
Jak każdy malutki człowieczek tej ziemii, osiągnąć coś przez wysiłek..."
stitches jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-29, 16:13   #3
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Jak to jest z tymi zdjęciami?

Światło, poza, jakość aparatu, stylizacja, makijaż, jakość fotografa itd. potrafią dużo zmienić w jedną i drugą stronę.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-29, 16:15   #4
Beniak
Raczkowanie
 
Avatar Beniak
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 181
Dot.: Jak to jest z tymi zdjęciami?

Oświetlenie, poza, odległość aparatu od twarzy mają bardzo duże znaczenie Można zrobić bardzo niekorzystne zdjęcie ładnej osobie i odwrotnie również. W realu nie ma takiego problemu, bo widzimy osoby w ruchu, zazwyczaj jednak z pewnej odległości a nie z bliska

Najprostszy eksperyment - zrób sobie zdjęcie z telefonem dosyć wysoko w powietrzu, potem zdjęcie z telefonem na kolanach, tak od dołu Jak nic +20 kg.

Edytowane przez Beniak
Czas edycji: 2018-09-29 o 16:17
Beniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-29, 16:42   #5
stitches
Zadomowienie
 
Avatar stitches
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: Jak to jest z tymi zdjęciami?

Cytat:
Napisane przez Beniak Pokaż wiadomość

Najprostszy eksperyment - zrób sobie zdjęcie z telefonem dosyć wysoko w powietrzu, potem zdjęcie z telefonem na kolanach, tak od dołu Jak nic +20 kg.
No, to najprawdziwsza prawda
__________________
"Naturalnie musisz wszystko przezwyciężyć,
Zanim zamiast słońca pojawi się księżyc,
Póki na niebie słońce świeci, masz tą siłę,
Jak każdy malutki człowieczek tej ziemii, osiągnąć coś przez wysiłek..."
stitches jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-29, 18:29   #6
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Jak to jest z tymi zdjęciami?

Ja uważam, że zdjęcia potrafią bardzo dużo zmienić. Na postrzeganie osoby jako ładnej wpływa też mimika, twarz jednej osoby bardzo się zmienia, czego nie da się uchwycić na zdjęciu. Moim zdaniem na atrakcyjności ma też wpływ sylwetka, a przecież bardzo często robimy selfies samej buzi. Bardzo dużo zmienia światło. Ba, czasem robię sobie makijaż przy oknie, namęczę się 40 minut, a potem wchodzę do łazienki ze sztucznym oświetleniem i widzę na oczach tylko takie szaro bure coś. A gdzie tu jeszcze aparat!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-29, 18:39   #7
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Jak to jest z tymi zdjęciami?

Zdjecia zaleza od wielu czynnikow. Znam wiele malo atrakcyjnych ludzi, ktorzy maja piekne zdjecia, bo albo wiedza jak je robic, albo uzywaja roznych filtrow, aplikacji. I znam tez bardzo atrakcyjne osoby, ktore robia sobie krzywde zdjeciami z dolu lub stoja sztywno, zero fotogenicznosci.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-29, 21:26   #8
Cynomya
Raczkowanie
 
Avatar Cynomya
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 359
Dot.: Jak to jest z tymi zdjęciami?

Ja znam osoby, które umieją tak wsysać policzki do zdjęć, że ich twarz wygląda zupełnie inaczej niż normalnie. Do tego sztucznie wypracowana mina- żeby usta wyglądały na większe, pełen retusz twarzy i koniecznie filtr zmieniający kolor oczu na błekitny
Na zdjęciach jak modelka, w rzeczywistości- zupełnie ktoś inny, dużo mniej atrakcyjny.
Cynomya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-29, 23:46   #9
unforgiven7384
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 35
Dot.: Jak to jest z tymi zdjęciami?

Cytat:
Napisane przez Marl4 Pokaż wiadomość
Koleżanka mi ostatnio powiedziała, że osoby które wychodzą na zdjęciach bardzo ładnie są w realu przeważnie bardzo przeciętne. A osoby, które wychodzą na zdjęcia dość przeciętnie w realu są bardzo ładne. Jak to jest z tymi zdjęciami?. Ja osobiście uważam, że wyglądamy tak jak na zdjęciach może nie identycznie ale bardzo podobnie. A czy zdjęcie wyjdzie ładnie czy też nie zależy od oświetlenia. Osobiście nie znam nikogo który w realu jest piękny i brzydko wychodzi na zdjęciach. Zazwyczaj taka osoba wychodzi właśnie ślicznie. A te przeciętne laski wychodzą na zdjęciach takie jakie są w realu czyli przeciętnie. Oczywiście są przypadki gdzie dziewczyna jest ładna ale wychodzi bardzo źle ale takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko. Moje niektóre koleżanki są naprawdę ładne i na zdjęciach wychodzą cudowanie i tak jak je widzę w realu. Nie rozumiem stwierdzenia mojej koleżanki która uważa, że ładna może wyjść bardzo źle. Przecież aparat pokazuje jak wyglądamy w danym momencie. Jak mi ktoś kogoś pokazuje na zdjęciu to od razu rozpoznaje tą osobę, bo wygląda tak jak w realu. A wy jakie macie zdanie na ten temat?.




Ps: Ja osobiście wychodzę na zdjęciach nawet ładnie. Mam oczywiście zdjęcia ( kilka perełek) na których wyszłam naprawdę pięknie i sobie wmawiam, że tak wyglądam chodź teraz nie wiem jak wyglądam naprawdę przez teorię tej mojej koleżanki, hah.
Moim zdaniem różnie to bywa. Bo czasem faktycznie jest tak, że widzisz kogoś na zdjęciu i mówisz "woow, ale ona jest śliczna", po czym widzisz tą osobę na żywo i stwierdzasz, że jednak nie jest ładna. Ale to też kwestia gustu i w sumie sprawa indywidualna każdego z nas jak postrzegamy kogoś na zdjęciach, a jak w rzeczywistości.
unforgiven7384 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-30, 00:04   #10
TakaSamaInna
live your passion
 
Avatar TakaSamaInna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 904
Dot.: Jak to jest z tymi zdjęciami?

Wydaje mi się, że Twoja koleżanka mogła troszkę pozazdrościć Twoich ładnych zdjęć i dlatego tak powiedziała. Mogę się jednak mylić. Druga sprawa to taka, że jak widzimy najpierw zdjęcia, a potem osobę, która na nich była to mamy pewne oczekiwania. Dlatego jak ktoś widzi jakieś przerobione czy bardzo korzystne zdjęcie to w rzeczywistości może się rozczarować. Tak samo w drugą stronę. Większość osób, które znam (i ja też) wychodzi gorzej na zdjęciach, ale czy to oznacza, że są wyjątkowo ładni? Wszyscy są różni. Co prawda osobie wyjątkowo ładnej trudniej zrobić brzydkie zdjęcie. Tak samo osoba mniej atrakcyjna może mieć problem ze zrobieniem zdjęcia, które by jej się podobało. Wiele też zależy od dnia, okoliczności, sprzętu, oświetlenia, kolorystyki itd.
__________________
Dbam o włosy.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-30, 01:42   #11
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Jak to jest z tymi zdjęciami?

Jej, podziękuj koleżance, bo wychodzi na to, że jestem piękna!

Jestem mocno przeciętna z twarzy, a moje zdjęcia są... naprawdę, nie pokażę wam, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałyście. Jestem zwyczajnie przerażona jak mi się robi zdjęcie i robię najgorsze miny na świecie. Nie jest to fałszywa skromność.

Ostatnio byłam u fotografa. Dostałam zdjęcie, na ktorym przypominam tego pana tylko bez owłosienia na twarzy: https://amp.knowyourmeme.com/memes/b...-gordo-granudo

A ja naprawdę tak nie wyglądam. Nawet ten koleś pewnie tak nie wygląda, tylko ktoś mu zrobił niefortunnie zdjęcie.

Wystarczy porównać zdjęcia tej samej gwiazdy w różnych magazynach w zależności od tego, czy chcą ja ukazać w pozytywnym czy negatywnym świetle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-30, 18:10   #12
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Jak to jest z tymi zdjęciami?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ostatnio byłam u fotografa. Dostałam zdjęcie, na ktorym przypominam tego pana tylko bez owłosienia na twarzy: https://amp.knowyourmeme.com/memes/b...-gordo-granudo

A ja naprawdę tak nie wyglądam. Nawet ten koleś pewnie tak nie wygląda, tylko ktoś mu zrobił niefortunnie zdjęcie.

Nienawidzę wizyt u fotografa i zdjęć do dokumentów. Nie czuję się naturalnie jak tam jestem, więc też trudno żebym wyszła "jak ja".
Poza tym zdjęcie to tylko ułamek chwili, martwy kadr. Myślę, że to bardzo wiele potrafi zabrać. Ruch, mimika, wszystko ma spore znaczenie. Nie wspominając o tym, że ludzie "brzydcy" spotykani na żywo czasem okazują się piękni i odwrotnie. Chodzi chyba o jakąś energię.
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-30, 18:41   #13
VivelaPologne
Raczkowanie
 
Avatar VivelaPologne
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Galaxy
Wiadomości: 257
Dot.: Jak to jest z tymi zdjęciami?

Ja jestem okropnie niefotogeniczna i nie jest to tylko moja opinia. Zawsze mam jakąś niekorzystną minę i twarz wychodzi strasznie spłaszczona.

Na filmach już wyglądam normalnie, mniej więcej tak, jak w rzeczywistości.

Kiedyś czytałam, że osoby o wyrazistej urodzie wychodzą na zdjęciach lepiej niż osoby o delikatniejszych rysach.
__________________
Los się śmieje z naszych planów
VivelaPologne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-01, 09:47   #14
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Jak to jest z tymi zdjęciami?

to chyba zależy od osoby
ja jestem raczej przeciętna a na zdjęciach z małymi wyjątkami wychodzę brzydko
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-01, 11:58   #15
Hester7
Raczkowanie
 
Avatar Hester7
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 34
Dot.: Jak to jest z tymi zdjęciami?

ja też słyszałam, że wyraziste rysy twarzy nie są najbardziej fotogeniczne, to kwestia symetrii twarzy - przy mocnych liniach bardziej widać asymetrię (która jest w sumie naturalna)
Hester7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-01, 12:50   #16
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Jak to jest z tymi zdjęciami?

Cytat:
Napisane przez Marl4 Pokaż wiadomość
Koleżanka mi ostatnio powiedziała, że osoby które wychodzą na zdjęciach bardzo ładnie są w realu przeważnie bardzo przeciętne. A osoby, które wychodzą na zdjęcia dość przeciętnie w realu są bardzo ładne
Tak! To musi być prawda, mu-si!
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-01, 09:54   #17
konotacja
Raczkowanie
 
Avatar konotacja
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 30
Dot.: Jak to jest z tymi zdjęciami?

W sumie coś takiego jest... Ja raczej jesteś średnia w rzeczywistości i na zdjęciach, więc akurat ten problem mnie jakoś bardzo nie dotyka
konotacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-01, 17:05   #18
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Jak to jest z tymi zdjęciami?

mam inną teorię - jeżeli jesteś lubiana przez osobę robiącą zdjęcie - to zrobi Ci ładne zdjęcie.



Ale nie wyjaśnia to fenomenu ładnych zdjęć u fotografa, przecież w kilka chwil Cię nie polubi
A Twoja koleżanka jest zazdrosna.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-01, 19:33   #19
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak to jest z tymi zdjęciami?

Mam kilka zdjęć, na których wyglądam jak kupa, 0/10, inne, na których wyglądam przeciętnie, jak i takie, na których wyglądam naprawdę ładnie. Niby które pokazują prawdę?

W temacie

https://www.youtube.com/watch?v=qIuEEDWf-CY

https://www.youtube.com/watch?v=7hctRhopLFs
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-01 20:33:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:47.