Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-24, 11:24   #3361
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez indianka-asia Pokaż wiadomość
Wiajcie,
potrzebuję Waszej oceny i porady.
Mam 24 lata. Kiedyś miałam suchą cerę, potem zaczęła się przetłuszczać w strefie T. Nigdy nie miałam na tyle tłustej i pryszczatej, abym stosowała bardzo drażniące środki. Zawsze była mniej lub bardziej wrażliwa.
Przez ostatnie 2 lata stosowałam LRP Effaclar żel do mycia twarzy, Effaclar M (nawilżająco-matujący), czasem Vichy Skinset (wycofany ;() i z rzadka coś kolorowego. Żadnego toniku, pillingu.
Po przeczytaniu kilkuset postów (sorry kilkunastu tysięcy nie dałam rady) w różnych wątkach jestem na takim etapie:
- mam przesuszone, zrogowaciałe, podrażnione policzki i przetłuszczającą się cerę - odwodniona?
Myślę ze masz rację, skóra się odwodniła i organizm próbuje ją nawilżyć produkując łój... Pierwsze zmarszczki to też może być objaw odwodnienia skóry... Na te policzki zrogowaciałe ja bym polecała krem mocznikowy np. taki albo taki , z tym że one posiadają także zapychające składniki, wiec myślę ze do stosowania raczej co 2-3 dni i wtedy krzywdy nie powinny zrobić (zwłaszcza jeśli nie masz tendencji do zapychania)
Poza kosmetykami - pij codziennie 2 litry wody bo to też znacznie wpływa na nawilżenie cery
Cytat:
Napisane przez indianka-asia Pokaż wiadomość
- pierwsze zmarszczki pod oczami i wieczne cienie.
- zastanawiam się też nad tym czy mam skłonności do cery naczynkowej. Mam dwa maleńkie naczynka na skrzydełku nosa i widoczne żyłki na powiekach (na ciele mam kilka pękniętych naczynek, ale nikt u mnie w rodzinie nie ma cery naczynkowej). Zastanawiam się po czym poznać skłonności do naczynkowej i czy mogę je wzmocnić przed kwasami i jak?
Naczynek kwasami nie wzmocnisz co najwyżej je podrażnisz na naczynka , tak jak napisała Szatanka dobra podobno jet witamina C, czyli flavo C jak najbardziej powinno się tu sprawdzić, natomiast Glyco-A to nie jest najlepszy pomysł bo kwas glikolowy mocno naczynka podrażnia,poza tym przy kwasach musisz codziennie stosować filtr spf 50
Polecam także przeczytać wątek o OCM przy takiej cerze się powinno super sprawdzić
Cytat:
Napisane przez indianka-asia Pokaż wiadomość
wieczorem:
-Avene Łagodny żel oczyszczający do skóry nadwrażliwej
-zmywam go micelem Avene (Jakie on ma ph? Czy nim samodzielnie też mogę oczyścic skórę? czy po micelu LPR też powinnam użyć toniku?)
Najpierw żel a potem micel to nie najlepszy pomysł bo masz w tym momencie podwójną dawkę detergentów, a one jeszcze dodatkowo wysuszają
Cytat:
Napisane przez indianka-asia Pokaż wiadomość
serum na dzień, a żel? chyba na noc? poeksperymentuję.
żel to świetny pomysł bo będzie dogłębnie nawilżał... najlepiej używaj go po myciu, mieszając jednorazową porcję z jakimś olejem
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-06-24 o 11:27
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 12:39   #3362
indianka-asia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dzięki za odpowiedzi.

Cytat:
Filtry tylko tak groźnie na początku wyglądają.Jeśli znajdziesz dla siebie odpowiedni to się szybko przyzwyczaiszJa mogę polecić Fluid Eucerin 50+, Biodermę i Pollenę Evę na superwrażliwe miejsca(wchłania się do matu)popytaj o próbki bo już apteki je mają i popróbuj
Ale puder dla dzieci, to głównie talk, więc z tego co czytałam tylko Avene ma takie filtry, których on nie destabilizuje. ???

Cytat:
Na te policzki zrogowaciałe ja bym polecała krem mocznikowy np. taki albo taki , z tym że one posiadają także zapychające składniki, wiec myślę ze do stosowania raczej co 2-3 dni i wtedy krzywdy nie powinny zrobić (zwłaszcza jeśli nie masz tendencji do zapychania)
Mnie chyba nic nie zapycha. ;D Bałam się mocznika na razie ze względu na właściwości złuszczające. Ale... chyba lepsze na początek to niż kwasy i przy mojej cerze ze zdolnościami atopowymi może pomóc. Ja myślałam nad tymi z SVR z serii Xerial. Chyba też dobre?

Cytat:
Najpierw żel a potem micel to nie najlepszy pomysł bo masz w tym momencie podwójną dawkę detergentów, a one jeszcze dodatkowo wysuszają.
Żel ma formułę bez spłukiwania. Przetarcie twarzy 5 wacikami obojetnie z czym (bo potem jest tonik jeszcze) podrażnia moją buzię, dlatego żel nakładam palcami. Jakoś muszę go zdjąć z twarzy. Macie na to jakiś pomysł jak inaczej to rozwiązać? Wacik z wodą przegotowaną? A sam micel Avene ma wystarczająco niskie ph, żeby stosować go samodzielnie? Tak mi sie spodobały micele, że mogłabym teraz już tylko nimi oczyszczać buzię.

Jak nie Glyco-A, to co i kiedy zacząć? Mam zamiar oczywiście poczekać, aż cera się uspokoi trochę (i to lato jest mi nie po drodze). I nie chcę wzmacniać naczynek kwasem glikowowym ;p (rozumiem, że żartowałaś ;D) tylko jakoś przed kwasem. A może retinole? Stosowane miejscowo przenikają w małym stopniu do krwioobiegu, to jak je odstawię rok przed ciążą, to organizm zdąży się oczyścić.?

Ta metoda olejowa jeszcze do mnie nie przemawia. Może kiedyś. Codzienne oczyszczanie bez mycia wodą dwa razy dziennie, też kiedyś do mnie nie przemawiało, a teraz bardzo. Wszystko jeszcze przede mną.

Chciałabym mieć taką "nową buźkę", która jest pod tą podniszczoną maską ;P

Na prawdę cera jest naczynkowa? Nie widać naczynek na policzkach i czerwienię się tylko jak mam dobry powód ;P Nie wiem jak to ocenić.
indianka-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 13:42   #3363
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Indianko piszesz, ze nic cie nie zapycha a masz grudki i zaskorniki - moze jednak sporo rzeczy Cie zapycha?
Moze uwazaj jednak na ponizsze skladniki w kosmetykach>>

Isopropyl Myristate;
Propylene Glycol;
Acetylated Lanolin, PEG Lanolin - pochodne lanoliny, czyli tłuszcze z wełny owczej;
Alkohol lauryl;
Ichtiol - olej wiskozowaty, ma właściwości antyseptyczne, ale zamyka pory;
Myristate isopropyl - ester kwasu tłuszczowego;
Niektóre oleje roślinne, np. Peanut Oil (olej z orzeszków ziemnych), Olive Oil (olej z oliwy);
Shea Butter - masło kakaowe;
Stearic Acid, Oleic Acid - kwasy stearynowe i oleinowe, mają działanie drażniące i komedogenne.

Nie wszystkie oczywiscie beda Cie zapychac, ale warto zaczac zwracac uwage na to ktore potencjalnie to robia.

Polecilabym Ci jeszcze wode termalna, na ta Twoja atopowa skore. Najlepiej nawilza a i najmniej obciaza skore. Na lato idealne rozwiazanie, zwlaszcza przy micelach.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 13:46   #3364
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez indianka-asia Pokaż wiadomość
Ale puder dla dzieci, to głównie talk, więc z tego co czytałam tylko Avene ma takie filtry, których on nie destabilizuje. ???
Avenka zmieniła składy i niestety tak je "ulepszyli" że dodali Parsol którego destabilizuje talk i mica... Bez tego składnika są m.in.filtry Lieraca, Ducray (malescreen - nowość)
Cytat:
Napisane przez indianka-asia Pokaż wiadomość
Mnie chyba nic nie zapycha. ;D Bałam się mocznika na razie ze względu na właściwości złuszczające. Ale... chyba lepsze na początek to niż kwasy i przy mojej cerze ze zdolnościami atopowymi może pomóc. Ja myślałam nad tymi z SVR z serii Xerial. Chyba też dobre?
Mocznik ma właściwości złuszczające od zawartości 15% więc może bez problemu używać kremów z zawartością ok.10% - czyli np. Kremuren 10 także Xerial 10 (mleczko do ciała), z tym że ja bym najpierw spróbowała tego Kremurenu bo żeby w ogóle zobaczyć czy Ci kosmetyki z mocznikiem odpowiadają a dopiero później inwestowała w droższe (nawiasem mówiąc oba te kremy mają zapychające składniki w składzie), wrzuć do pielęgnacji ten krem zamiast Pityval'u LPR-u
Cytat:
Napisane przez indianka-asia Pokaż wiadomość
Żel ma formułę bez spłukiwania. Przetarcie twarzy 5 wacikami obojetnie z czym (bo potem jest tonik jeszcze) podrażnia moją buzię, dlatego żel nakładam palcami. Jakoś muszę go zdjąć z twarzy. Macie na to jakiś pomysł jak inaczej to rozwiązać? Wacik z wodą przegotowaną? A sam micel Avene ma wystarczająco niskie ph, żeby stosować go samodzielnie? Tak mi sie spodobały micele, że mogłabym teraz już tylko nimi oczyszczać buzię.
Sama piszesz że żel ma formułę bez spłukiwania to po co go chcesz ściągać z twarzy? Moim zdaniem to bez sensu... skoro on Ci nie odpowiada to po co się męczyć z używaniem jego? co za dużo to nie zdrowo a micela na pewno można używać samego do zmycia makijażu, poza tym micele zastępują także wszelkie toniki więc ten tonik też mozesz wyrzucić z pielęgancji wieczornej
Cytat:
Napisane przez indianka-asia Pokaż wiadomość
Jak nie Glyco-A, to co i kiedy zacząć? Mam zamiar oczywiście poczekać, aż cera się uspokoi trochę (i to lato jest mi nie po drodze). I nie chcę wzmacniać naczynek kwasem glikowowym ;p (rozumiem, że żartowałaś ;D) tylko jakoś przed kwasem. A może retinole? Stosowane miejscowo przenikają w małym stopniu do krwioobiegu, to jak je odstawię rok przed ciążą, to organizm zdąży się oczyścić.?
z retinoidami ja niestety nie pomogę bo się nie znam - nie stosowałam jeszcze
Cytat:
Napisane przez indianka-asia Pokaż wiadomość
Ta metoda olejowa jeszcze do mnie nie przemawia. Może kiedyś. Codzienne oczyszczanie bez mycia wodą dwa razy dziennie, też kiedyś do mnie nie przemawiało, a teraz bardzo. Wszystko jeszcze przede mną.

Chciałabym mieć taką "nową buźkę", która jest pod tą podniszczoną maską ;P

Na prawdę cera jest naczynkowa? Nie widać naczynek na policzkach i czerwienię się tylko jak mam dobry powód ;P Nie wiem jak to ocenić.
Wiesz moze nie masz mocno naczynkowej, ale kwasu glikolowego i tak lepiej nie używać nawet do takiej lekko naczynkowej ( też taką mam i na prawdę nie polecam glikola)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 17:57   #3365
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Zdecydowanie też bym wywaliła ten wieczorny żel i tonik, sam micel wystarczy. Im mniej tym lepiej
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 23:12   #3366
indianka-asia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jak się cytuje tak ładnie jak Wy to robicie?

Cytat:
Avenka zmieniła składy i niestety tak je "ulepszyli" że dodali Parsol którego destabilizuje talk i mica... Bez tego składnika są m.in.filtry Lieraca, Ducray (malescreen - nowość)
O nieee... nosz... przecież... specjalnie sprawdzałam opinie i w ogóle. Już mi ręce opadają. Mąka ziemniaczana nie sprawdza się w ogóle. Tylko ten dodany parasol jest destabilizowany i reszta pozostaje bez zmian czy już całą ochronę szlag trafia jak nakładam talk? Czy filtr w AHO też jest "ulepszony"?

Cytat:
Indianko piszesz, ze nic cie nie zapycha a masz grudki i zaskorniki - moze jednak sporo rzeczy Cie zapycha?
Moze uwazaj jednak na ponizsze skladniki w kosmetykach
To są takie grudki wielkości ziarenka maku. Mam wrażenie, że na tych effaclarach trochę wągry się poprawiały w stosunku do stanu sprzed 2 lat. Moja współlokatorka twierdzi, że to nie są zapchane od kosmetyków pory, tylko takie grudeczki jakby po spoceniu się czy coś takiego(nie widać "zawartości"). Ja nie rozróżniam nic poza pryszczami i wągrami. AHO legere ma opinię rzadko zapychjącego. Trudno nawilżać porządnie bez jakichkolwiek "zapychaczy". Ale zacznę obserwować składy pod tym kątem.
Bardziej dokuczają mi teraz takie, nie wiem jak to nazwać, stany zapalne - jak pryszczyki, tylko nie ma co z nich wycisnąć, nie zbiera się w nich nic i pieką (a przy nosie swędzą) przy zabiegach kosmetycznych. Dlatego stosuję Pityval.

Cytat:
Sama piszesz że żel ma formułę bez spłukiwania to po co go chcesz ściągać z twarzy? Moim zdaniem to bez sensu... skoro on Ci nie odpowiada to po co się męczyć z używaniem jego? co za dużo to nie zdrowo a micela na pewno można używać samego do zmycia makijażu, poza tym micele zastępują także wszelkie toniki więc ten tonik też mozesz wyrzucić z pielęgancji wieczornej
Żeby zmyć filtr 50+ samym micelem musiałabym trzeć też parę razy, nawet więcej niż przy żelu i reszcie i wtedy jest mało fajnie. Ten żel też lubię. Jak nakładam palcami to i detergent i brud zostałby na twarzy. Niby każą nasączyć wacik żelem, ale wtedy znów więcej trzeba trzeć. To na wieczór zostawię albo żel i tonik, albo sam micel. Ok? Jestem na początku tych eksperymentów i nie chcę wyrzucać nowych kosmetyków, które mi generalnie służą, a problem jest natury czysto technicznej. Zlitujcie się, nie wyrzucę połowy świeżo zakupionych kosmetyków.

Cytat:
Mocznik ma właściwości złuszczające od zawartości 15% więc może bez problemu używać kremów z zawartością ok.10% - czyli np. Kremuren 10 także Xerial 10 (mleczko do ciała), z tym że ja bym najpierw spróbowała tego Kremurenu bo żeby w ogóle zobaczyć czy Ci kosmetyki z mocznikiem odpowiadają a dopiero później inwestowała w droższe (nawiasem mówiąc oba te kremy mają zapychające składniki w składzie), wrzuć do pielęgnacji ten krem zamiast Pityval'u LPR-u
Spróbuję tego mocznika tak jak piszesz. Chociaż dzisiaj gdzieś czytałam, że przy naczynkowej też trzeba go unikać. Czemu bez Pityval'u? (możnaby co drugą noc) Szkodzi jakoś?

Myślicie, że jak się pozbędę podrażnień to mogę spróbować z maseczką aspirynową?

Glycol-A powędruję w takim razie pewnie do współlokatorki ;p tak jak tonik z Effaclaru LRP, który poleciła mi "dermokonsultantka" w aptece - alkohol zaraz po wodzie w składzie , 400ml żelu Effaclar itp.
indianka-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 07:49   #3367
hoyabella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Ząbki k. Wawy
Wiadomości: 10
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam,
Jestem nową osobą na forum, proszę Was o pomoc. Doradźcie mi jak zadbać o moją cerę. Mam 24 lata, za rok biorę ślub, a mam problemy z cerą, naczynkami i dużymi widocznymi nawet gdy się nie uśmiecham zmarszczkami mimicznymi pod oczami.

Oto krótka chcarakterystyka mojej cery:
- cera mieszana ( bywają momenty, że jest przesuszona, ściągnięta, a niekiedy budzę się rano i cała się świecę)

- cera naczynkowa ( ciągle mam zaczerwienione policzki, któe niezdrowo wyglądają spod makijażu)

-zmarszczki mimiczne pod oczami

- wypryski na brodzie i żuchwie

- stosuję jedynie pod oczy krem Nivea ( ten zwykły) i Mleczko i toik nivea visage

Nigdy nie używałam żadnego kremu nawilżającego na noc ani na dzień pod makijaż.

Słyszałam o filtrach i kwasach. Ale kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać na początek.

Poradźcie proszę - na jaki sposób pielęgnacji twarzy się zdecydować. Jakie konkretnie kosmetyki wybrazyć.

Kiedyś na forym poczytałam o kosmetykach avene - istheal podajże- jednak nie wiem jak łączyć ten krem z innymi kosmetykami.

Czy można liczyć, że któraś z Was zaproponuje mi kompleksowy zestaw kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Liczę na pomoc, szczególnie, że zalezy mi na podreperowaniu buzi przed ślubem.

Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc.



hoyabella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-25, 08:47   #3368
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Indianka na końcu każdego postu jest przycisk "cytuj"kliknij wniego i pokaże Ci sie okienko z czyimś postem

Po co trzeć skórę zeby zmyć makijaż jak można użyć tego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...l-do-mycia.htm

Na retiny trzeba uważać bo można sobie krzywdę zrobićja skutecznie podrażniłam naczynkapoczytaj wątek typowo retinowy

Żeby nie destabilizować filtrów kup puder(jest ich kilka) z BU albo dr.Hauschki.

hoyabella widzę że chcesz iść "na skróty". Nie ma tak dobrzenikt Ci nie wskaże konkretnej pielęgnacji bo nie wiadomo co i jak podziała na Twoją skórę. Musisz poczytać trochę Wizaż,to naprawdę kopalnia wiedzy. Metoda "prób i błędów"jest najlepsza. Czytając Wizaż wypisz sobie kosmetyki które wg Ciebie byłyby dobre i poszukaj ich próbek. Nie testuj kilku kosmetyków na raz bo jakby sie coś działo to nie bedziesz wiedziała który źle"zadziałał". Ja tak właśnie zrobiłam więc polecam tą metodę
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 16:22   #3369
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Indianko Avena HOL to bardzo dobry wybor, sama uzywam i nic nie zapycha, polecalam Ci tylko zaczac zwracac uwage na sklady. Tez mi sie zdarzaja takie mini krostki - to tez zaskorniki tylko zamkniete - jakby wagier bez czarnej kropki, nie wiem jak to inaczej opisac i na stowe robia sie tez od kosmetykow. Szczerze polecam Ci dolaczyc wode termalna do pielegnacji. Micel + woda + HOL dzialaja na dluzsza mete cuda.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 20:08   #3370
indianka-asia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ale to mi się cały cytuje i w ogóle inny post do tego...
Czytałam dzisiaj trochę o filtrach na biochemii urody. Moje wnioski są takie, że słońce też jest organizmowi potrzebne. Więc mam zamiar ich używać, ale z umiarem i bezstresowo. W badaniach naukowych czytałam, że wystarczającą ochroną jest 15-30. A AHO z spf 20 nie muszę matowić, albo odrobinę więc przy tym zostanę. Mleczko 50+ będę mieć na większe słońce, na które źle reaguje moja buzia. Jak go zdestabilizuję odrobiną talku (bo na prawdę niewiele go nakładam) to trudno, ale na pewno trochę jeszcze chroni. Może jak mi się cera znormalizuje, to też lepiej będzie chłonąć kosmetyki.

TLU
Woda termalna - sorry, że pominęłam. Podoba mi się ten pomysł. Mam nawet, tylko nieopatrznie zostawiłam u koleżanki. Chyba póki co kupię sobie 2, bo to i tak szybko schodzi. Muszę chusteczką zbierać nadmiar? Jak jest gorąco, to moja buzia tak się świeci, że odrobinę osuszenia się przyda.

SzatAnko,
Ten żel trzeba wodą spłukać. Też niedobrze. Już wykoncypowałam. Nakładam palcami żel i potem wacikiem zbieram nadmiar. Potem tonik. I już mi się podoba. A Tobie? Tak mnie przekonujesz - czy sądzisz, że sam żel jest zły? Jest do bardzo wrażliwej cery, ma dobre opinie i prosty skład i mnie prawie nie drażni. To ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...dwrazliwej.htm
Mnie ostatnio już wszystko drażniło. Jakim odkryciem był np. Hydreane LRP, po którym nie szczypie mnie skóra. Już jest znacznie lepiej.

Naczynka pęknięte na nosie mam od ciągłego dmuchania nosa - alergia na pyłki - tak mi się teraz wydaje.

Hoyabella,
hehe. Ja mam ten dzień za sobą. Tak chciałam sobie poprawić buzię, że maska z Clarnis'a (upiększająca) zrobiła mi czerwone przesuszone placki na dzień przed ślubem.
Dam sobie rękę uciąć, że masz odwodnioną skórę. Jest wątek o cerach - sucha, mieszana tłusta itp. -zbiorczy. Od około 4 strony zaczyna się część o "baaardzo mieszanej cerze" - czyli takiej jak Ty swoją określasz. Ja od tego zaczęłam. Teraz powinnaś robić wszystko, aby ją nawilżyć i nie podrażnić. Jak Ci się znormalizuje, to możesz myśleć o dalszych kuracjach. Nie kupuj naraz wszystkiego, bo może Ci się zmieniać obraz cery i niedługo się okaże, że masz normalną z tendencją do suchej. - to tak ode mnie.
indianka-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 20:25   #3371
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja nie zbieram nadmiaru i psikam kiedy popadnie - dziala nawilzajaco, matujaco i odswieza make-up. Sprawdz czy Cie bardzo sciaga jesli nie usuniesz nadmiaru - troche moze byc skora sciagnieta przez 5 min po wyschnieciu ale to mija. U niektorych nie mija i czuja sie dyskomfortowo. Poza tym po wytarciu micelu do sucha tez warto termalka psiknac.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-25, 21:28   #3372
indianka-asia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ech. Fajnie, że jesteście Dziewczyny.
A mogą się zapychać pory od braku złuszczania? Jak przejadę paznokciem, to odchodzą takie małe łuseczki - jak łupież. Przyglądałam się dzisiaj kolegom - którzy przewie żadnych kosmetyków nie stosują i też mają takie grudki.
Sęk w tym, że sama nie wiem co mi jest. Może jakieś uczulenie mam, na coś z pokarmów. Może od kosmetyków.
Korci mnie maseczka aspirynowa. A myślicie, że mogę Effaclar A.I. nałożyć na twarz/strefę T? Ma kwas PHA. Czy to nic nie da?
indianka-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 22:44   #3373
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez indianka-asia Pokaż wiadomość
Ech. Fajnie, że jesteście Dziewczyny.
A mogą się zapychać pory od braku złuszczania? Jak przejadę paznokciem, to odchodzą takie małe łuseczki - jak łupież. Przyglądałam się dzisiaj kolegom - którzy przewie żadnych kosmetyków nie stosują i też mają takie grudki.
Sęk w tym, że sama nie wiem co mi jest. Może jakieś uczulenie mam, na coś z pokarmów. Może od kosmetyków.
Korci mnie maseczka aspirynowa. A myślicie, że mogę Effaclar A.I. nałożyć na twarz/strefę T? Ma kwas PHA. Czy to nic nie da?
Moga, nawet prosaki/prosowki moga sie zrobic.

Maski aspirynowej ja uzywam, chociaz popekane naczynka mam, co nie oznacza, ze Tobie radze to samo. Jak chcesz to na wlasna odpowiedzialnosc. Jak masz tylko kilka to przeciez mozesz je ominac. Ewentualnie peeling enzymatyczny.

hoyabella a sproboj mycie rano i wieczorem plynem micelarnym, po plynie woda termalna, na to krem
1. rano: SVR Rubialine - miejscowo na naczynka, na cala twarz - lekki nawilzajacy: Avene Hydreance Optimale Legere
2. wieczor: Diacneal na brode i zuchwe (tam gdzie problem z krostami ale naczynek nie ma, a na reszte Diroseal, ewentualnie mozesz dolaczys Eluage koncentrat miejscowo na glebokie zmarszczki, tam gdzie naczynek nie ma. Na poczatek taki zestaw co 2 czy 3 noc, a pomiedzy zas HOL.

Edytowane przez TLU
Czas edycji: 2010-06-25 o 22:55
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 09:49   #3374
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
hoyabella a sproboj mycie rano i wieczorem plynem micelarnym, po plynie woda termalna, na to krem
1. rano: SVR Rubialine - miejscowo na naczynka, na cala twarz - lekki nawilzajacy: Avene Hydreance Optimale Legere
2. wieczor: Diacneal na brode i zuchwe (tam gdzie problem z krostami ale naczynek nie ma, a na reszte Diroseal, ewentualnie mozesz dolaczys Eluage koncentrat miejscowo na glebokie zmarszczki, tam gdzie naczynek nie ma. Na poczatek taki zestaw co 2 czy 3 noc, a pomiedzy zas HOL.
Do cery naczynowej fajne są też kosmetyki Iwostinu z serii Capillin tego Diroseal'u nie używałam ale sądząc po składzie może strasznie zapchać (parafina i trójglicerydy na początku składu), poza tym przy Diaceal'u konieczne są wysokie filtry

Cytat:
Napisane przez indianka-asia Pokaż wiadomość
Żeby zmyć filtr 50+ samym micelem musiałabym trzeć też parę razy, nawet więcej niż przy żelu i reszcie i wtedy jest mało fajnie. Ten żel też lubię. Jak nakładam palcami to i detergent i brud zostałby na twarzy. Niby każą nasączyć wacik żelem, ale wtedy znów więcej trzeba trzeć. To na wieczór zostawię albo żel i tonik, albo sam micel. Ok? Jestem na początku tych eksperymentów i nie chcę wyrzucać nowych kosmetyków, które mi generalnie służą, a problem jest natury czysto technicznej. Zlitujcie się, nie wyrzucę połowy świeżo zakupionych kosmetyków.
jasne , nikt Ci nie każe od razu wyrzucać po prostu dopóki się nie skończą to to jakoś rozbij... może ten żel spróbuj stosować rano zamiast micela, pod filtr?
Cytat:
Napisane przez indianka-asia Pokaż wiadomość
Spróbuję tego mocznika tak jak piszesz. Chociaż dzisiaj gdzieś czytałam, że przy naczynkowej też trzeba go unikać. Czemu bez Pityval'u? (możnaby co drugą noc) Szkodzi jakoś?
No włąśnie o to mi chodziło zeby tego mocznika co 2-3 dni używać i wtedy w miejsce Pityval'u a w pozostałe tek jak teraz
Cytat:
Napisane przez indianka-asia Pokaż wiadomość
Myślicie, że jak się pozbędę podrażnień to mogę spróbować z maseczką aspirynową?
Pamietaj ze przy niej jest tak jak przy kwasach - wysokie filtry konieczne
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 13:29   #3375
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Tak, przepraszam, zapomnialam wspomniec o filtrach bo mi sie to wydalo oczywiste .
Dirosealu nie uzywalam, wiec nie wiem jak jest z zapychaniem, ale jest zazwyczaj polecany zamiast Eluage czy Diacnealu jesli jest problem z naczynkami. Ja uzywam Eluage i tego drugiego, bo naczynka mam na nosie i w okolicach, wiec tam akurat odmladzac nie trzeba . Z tanich kremow na naczynka moge jeszcze polecic Ziaja med lagodzacy na tradzik rozowaty - czasami zastepuje nim HOL, stosuje dopiero 3 tygodnie ale jest naprawde w porzadku.

Edytowane przez TLU
Czas edycji: 2010-06-26 o 13:37
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 19:10   #3376
indianka-asia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Zrobiłam maseczkę aspirynową. Najpierw zapomniałam o jogurcie i dopiero jak go dodałam na twarz to leciutko mrowiło. Żadnego podrażnienia, nawet na przesuszonych partiach. Nie zaczerwieniłam się tak jak niektóre dziewczyny to opisywały. Ładnie pozbyłam się takich malutkich skórek tu i ówdzie. Myślę, że będę częściej stosować. Wnioskuję stąd, że mogę trochę poeksperymentować ze złuszczaniem.

hymm filtry. Avene mleczko ma jakiś alkohol w składzie i mnie lekko piecze. Nie wiem co z nim zrobię. Chyba oddam go mojej 5 letniej kuzynce na lato. Nie wiem jaki kupić w zamian. Nie chcę się świecić, ale wszystkie kosmetyki matujące/do cery trądzikowej powodują uczucie ściągnięcia. Próbowałam już Avene Cleanance przeciw słonecznego i mnie podsuszył. Macie jakieś konkretne typy? i żebym mogła używać talku.

Zasnęłam wczoraj bez wieczornych zabiegów kosmetycznych (nie miałam żadnego makijażu, więc mogłam) i nie obudziłam się z masą łoju na twarzy, tylko z gładziutką buźką. Co oznacza, że nie jest już odwodniona, co? Albo Avene HOL jest taki długo utrzymujący się.

Zastanawiam się właśnie nad preparatem z retionidem. Diacneal ma też AHA, nie sądzę abym go dobrze zniosła. Eluage ma w składzie też kwas hialuronowy, który zwiększa penetracje retinalu. Diroseal nie ma nic ciekawego w składzie. A wzmacnianie naczynek i pogrubienie skóry, to ma być pewnie i tak zasługa retinalu. Ystheal+ ma też witaminę E. Ale należy stosować go przecież na noc, a antyoksydanty szczególnie na dzień są ważne. Z drugiej strony i kwas hialuronowy i wit. C i E będę miec z BU. No i teraz kwestia ceny im bardziej mi się podoba, tym droższy. Czy warto kupić Eluage płacąc dwa razy tyle co za Diroseal, czy lepiej kwas h. po prostu domieszać do niego?

Już nie mogę doczekać się przesyłki z BU. o właśnie, a tam tez jest preparat z reinalem. Może lepiej tamten wziąć?
indianka-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 19:17   #3377
hoyabella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Ząbki k. Wawy
Wiadomości: 10
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKIE RADY

Czy mogę liczyć, że któraś z Was szepnie mi jeszcze o filtrach. Czy dobrze rozumiem, że chodzi poprostu o kremu z wysokim filtrem, które można znaleźć w każdej drogerii. Jeżeli NIE to wybaczcie moją naiwność
hoyabella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 19:32   #3378
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

No nie wiem czy Diroseal nie ma nic ciekawego w skladzie. 0.3% dextran sulfate - skladnik nadal w fazie eksperymentalnej o dzialaniu przeciw wirusowym, wzmacniajacym naczynka krwionoscie i przeciw wolno-rodnikowym. Hesperidin methyl chalcone rowniez wzmacnia naczynka krwionosne i zmniejsza cienie pod oczmi. Oprocz tego oczywiscie retinal. Ja tam mam zamiar sobie sprawic jak wykoncze kremy, ktore mam. Eluage kupilam tylko ze wzgledu na kwas hialuronowy ktory w jakims kremie wypada miec, a avene jako jedyna z tych tanszych nie dowalila do skladu glikolu propylenowego, ktorego moja skora nie trawi. Ystheal z drugiej strony wyglada mi srednio ciekawie i jakos nigdy mnie w tym kierunku nie ciagnelo.

hoyabella: ja bym Ci poradzila Ducray melascreen 50+, bo sie nie destabilizuje zadnym pudrem czy fluidem, wiec nie trzeba kombinowac. W jakim zakresie cenowym chcialabys filtr?

Edytowane przez TLU
Czas edycji: 2010-06-26 o 19:33
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 20:06   #3379
hoyabella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Ząbki k. Wawy
Wiadomości: 10
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jako, że nie mam żadnego kontaktu z kremami z filtrem ( nie wiem też jakie są ich marki i jakie ceny) jednak ten który podałaś wyżej, jest w przystępnej cenie ok. 50-60 zł.

(Jestem kompletnie zielona w tych kwestiach )
hoyabella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-27, 08:56   #3380
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Indianka jeśli Ci żel z Avene pasuje to go używajnie kazdemu pasuje to samo
Maseczka z aspiryny jest superale ja nie daję nic oprócz niej.Trochę się sypie ale jest do przeżycia.

TLU polecasz Ducray melascreen 50+?jak on u Ciebie się zachowuje tzn jeśli go masz lub miałaśja szukam tonującego ale chyba się skończy na Ducray-u. Szkoda że nie mają tonującego

Hoyabella https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria...na-anty-UV.htm

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=83748

Poczytaj zanim coś kupisz.Polecam szukać próbek
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 10:49   #3381
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Szatanko tak mam ten filtr i no jakas super happy nie jestem bo zostawia taki silikonowy finish, czyli oznacza to w moim przypadku, ze twarz sie swieci i jest zabielona, ale nie ma filtra, ktory by mi dogodzil, i swiadoma, ze z innymi nie jest lepiej, wybieram mniejsze zlo. Jesli chodzi o plusy to naprawde nie zapycha (a mnie wszystko (!) zapycha) no i po calym dniu noszenia, jak cale dziadostwo z twarzy zdejmuje(make up albo filtr z pudrem transparentnym), to wyglada ona na bardziej wypoczeta niz po obudzeniu sie. To bardzo mile ze strony tego filtra. Z tym silikonowym finishem to jest tak - jak nie masz czasu odczekac te 1/2 godziny przed make upem to jest to raczej bol w d*pie, ale jesli czas wygospodarujesz, to filtr jest naprawde ok. Stosuje na Diacneal w lecie w temperaturze 30 w gore codziennie i przy prazacym sloncu i jestem bledsza na twarzy niz gdziekolwiek indziej (o twarz dbam najbardziej przez te retinoidy) wrecz biala z rownomiernym kolorytem skory. Stosuje juz taka kombinacje jakis czas - chodze biegac okolo 12 lub 1 w poludnie, kiedy slonce jest najsilniejsze, i nigdy zadna wpadka filtrowi sie nie zdarzyla. Jesli zalezy Ci na skutecznej ochronie i masz chwile czasu przy nakladaniu to polecam.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 12:16   #3382
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez indianka-asia Pokaż wiadomość
hymm filtry. Avene mleczko ma jakiś alkohol w składzie i mnie lekko piecze. Nie wiem co z nim zrobię. Chyba oddam go mojej 5 letniej kuzynce na lato. Nie wiem jaki kupić w zamian. Nie chcę się świecić, ale wszystkie kosmetyki matujące/do cery trądzikowej powodują uczucie ściągnięcia. Próbowałam już Avene Cleanance przeciw słonecznego i mnie podsuszył. Macie jakieś konkretne typy? i żebym mogła używać talku.
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...15aaddeb6a7cbc w jednym z ostatnich postów jest lista stabilnych filtrów bez Parsolu, czyli na nie można używać talk i micę
Cytat:
Napisane przez indianka-asia Pokaż wiadomość
Zasnęłam wczoraj bez wieczornych zabiegów kosmetycznych (nie miałam żadnego makijażu, więc mogłam) i nie obudziłam się z masą łoju na twarzy, tylko z gładziutką buźką. Co oznacza, że nie jest już odwodniona, co? Albo Avene HOL jest taki długo utrzymujący się.
Ja bym raczej obstawiała to, że wcześniej ze względu na nadmiar detergentów,a także tarcie twarzy wacikiem sobie wysuszałaś cerę...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 18:39   #3383
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

TLU dziewczyny na cosmelanowym właśnie go polecały a dokładniej mówiąc jedna ale bardzo zadowolona
Ja lubię Biodermę(teraz są nowości dla dzieci i już jeden przetestowałam) i Eucerin a ostatnio Pollenę Evę.Ze względu na plamy chcę mieć coś tonującego.Rano daję Flavo z BU więc zanim dam filtr już muszę poczekać.Niestety nie mam tej pół godziny,zwłaszcza że np Eucerin wchłania mi sie po 10 minale i tak się nad nim zastanowię bo moze moja skóra inaczej zareaguje niż Twoja
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 21:22   #3384
hoyabella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Ząbki k. Wawy
Wiadomości: 10
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam Was ponownie

Cały czas śledzę różne wątki dot. dbania o buźkę. Analizuję wypowiedzi, czytam komentarze i opinie o poszczególnych produktach.

MAM JEDNAK PYTANIA
1. Filtr nakładać mam tylko na dzień - gdyż wieczorem np. Diacneal
2. Filtr ( rano) pod krem nawilżający tak? czy na odwrót ?


Pewnie gdzieś, już to było opisywane, przypuszczam że to podstawy, ale tyle info z wątków ciężko spamiętać, czytając po kilka godzin wieczorami

Dziękuję z góry za podpowiedzi
hoyabella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 21:27   #3385
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hoyabella Pokaż wiadomość
Witam Was ponownie

Cały czas śledzę różne wątki dot. dbania o buźkę. Analizuję wypowiedzi, czytam komentarze i opinie o poszczególnych produktach.

MAM JEDNAK PYTANIA
1. Filtr nakładać mam tylko na dzień - gdyż wieczorem np. Diacneal
2. Filtr ( rano) pod krem nawilżający tak? czy na odwrót ?


Pewnie gdzieś, już to było opisywane, przypuszczam że to podstawy, ale tyle info z wątków ciężko spamiętać, czytając po kilka godzin wieczorami

Dziękuję z góry za podpowiedzi
Na początku podforum są wątki podwieszone m.in. Kompedium Filtromaniaczki.
Tam jest link do artykułu ,,Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach"
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 23:47   #3386
indianka-asia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Ja bym raczej obstawiała to, że wcześniej ze względu na nadmiar detergentów,a także tarcie twarzy wacikiem sobie wysuszałaś cerę...
Hehe. Zaprzestałam tej niecnej praktyki po Waszych namowach. Przy okazji wyszła moja kosmetykowa oszczędność. Za mało preparatu nałożonego na wacik powoduje tarcie suchym wacikiem
Buźka już nie jest po oczyszczaniu taka ściągnięta jak po myciu żelem z SLS i wodą.

Maseczka aspirynowa jest moim skromnym zdaniem super. Nie podrażniła mnie. Sypie się okropnie do oczu bez jogurtu...

Dostałam próbkę Ducraya Melascreen (krem), który poleciłaś, TLU. Zrobiłam wstępny test i na razie nie jest źle z zasypką dla dzieci. Nie podrażniła mnie, swieci się bez pudru, ale chyba do wytrzymania. Jutro nałożę na dzień.
Sprawdziłam Biodermę mat - świeciłam się i zapiekły mnie policzki po 1-2h i spłynęła do oczu i trasznie szczpało. wrrr. I ma parsol, więc talk odpada.
Myślę nad lepszym kremem na dzień teraz. Avene HOL nie ma deklaracji PPD, więc pewnie ma z 7PPD. To zdecydowanie za mało.
Mam rozkminę filtrową. Skoro spf 15 to 93% ochrony, a spf 50 to 98% ochrony, to nie ma sensu ładować tych tłustości z ok. 50 na twarz. Czy nie dużo ważniejsze jest PPD? Wymyśliłam sobie krem nawilżający Aqualia z Vichy z filtrami spf15 i ppd18. Jak porównuję z mocniejszymi filtrami, to ppd wypada całkiem nieźle. Moje mleczko Avene jest szacowane na ppd18-20 (a przynajmniej stara wersja). Tylko nie ma próbek i ma parsol. To może mogę podarować sobie mega filtry? Jakaś dawka słońca też jest potrzebna, witamina D i te sprawy.

Kupiłam:
- SVR Xerial 10 do ciała (taki sam skład jak do twarzy, wydaje mi się, tylko mocznik wyżej w składzie, nie znalazłam tych tańszych kremów w Superpharmie),
- Diroseal Avene - TLU, namówiłaś mnie ;P
- Wodę termalną Avene

No a teraz znów potrzebuję Waszej rady:
Co jak często i w jakiej kolejności?
Diroseal co drugi dzien? Czy raz w tygodniu najpierw? Miejsca zagrozone, czy na całą buzię. Czy na niego mogę położyć Xerial, czy już nic albo HOL? Pityval odstawiałam, bo już nie miałam czerwonych krostek. Z woda termalną wiem, co mam robić
Wiem, że muszę sama poeksperymentować, ale Wy zawsze macie jakieś mądrzejsze ode mnie pomysły.

Pozdrawiam i dziękuję
indianka-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 10:24   #3387
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez indianka-asia Pokaż wiadomość
Hehe. Zaprzestałam tej niecnej praktyki po Waszych namowach. Przy okazji wyszła moja kosmetykowa oszczędność. Za mało preparatu nałożonego na wacik powoduje tarcie suchym wacikiem
Buźka już nie jest po oczyszczaniu taka ściągnięta jak po myciu żelem z SLS i wodą.

Maseczka aspirynowa jest moim skromnym zdaniem super. Nie podrażniła mnie. Sypie się okropnie do oczu bez jogurtu...

Dostałam próbkę Ducraya Melascreen (krem), który poleciłaś, TLU. Zrobiłam wstępny test i na razie nie jest źle z zasypką dla dzieci. Nie podrażniła mnie, swieci się bez pudru, ale chyba do wytrzymania. Jutro nałożę na dzień.
Sprawdziłam Biodermę mat - świeciłam się i zapiekły mnie policzki po 1-2h i spłynęła do oczu i trasznie szczpało. wrrr. I ma parsol, więc talk odpada.
Myślę nad lepszym kremem na dzień teraz. Avene HOL nie ma deklaracji PPD, więc pewnie ma z 7PPD. To zdecydowanie za mało.
Mam rozkminę filtrową. Skoro spf 15 to 93% ochrony, a spf 50 to 98% ochrony, to nie ma sensu ładować tych tłustości z ok. 50 na twarz. Czy nie dużo ważniejsze jest PPD? Wymyśliłam sobie krem nawilżający Aqualia z Vichy z filtrami spf15 i ppd18. Jak porównuję z mocniejszymi filtrami, to ppd wypada całkiem nieźle. Moje mleczko Avene jest szacowane na ppd18-20 (a przynajmniej stara wersja). Tylko nie ma próbek i ma parsol. To może mogę podarować sobie mega filtry? Jakaś dawka słońca też jest potrzebna, witamina D i te sprawy.

Kupiłam:
- SVR Xerial 10 do ciała (taki sam skład jak do twarzy, wydaje mi się, tylko mocznik wyżej w składzie, nie znalazłam tych tańszych kremów w Superpharmie),
- Diroseal Avene - TLU, namówiłaś mnie ;P
- Wodę termalną Avene

No a teraz znów potrzebuję Waszej rady:
Co jak często i w jakiej kolejności?
Diroseal co drugi dzien? Czy raz w tygodniu najpierw? Miejsca zagrozone, czy na całą buzię. Czy na niego mogę położyć Xerial, czy już nic albo HOL? Pityval odstawiałam, bo już nie miałam czerwonych krostek. Z woda termalną wiem, co mam robić
Wiem, że muszę sama poeksperymentować, ale Wy zawsze macie jakieś mądrzejsze ode mnie pomysły.

Pozdrawiam i dziękuję
Czyli Diacnealu nie uzywasz? Diroseal zacznij najpierw co drugi dzien i poobserwuj jak Ci skora reaguje. I moze zacznij od uzywania go jednak na noc. Mowilas, ze nie masz wielu naczynek, wiec specjalnie maskowac nie musisz. Stosuj go na cala twarz. Xerial jest do ciala, wiec do ciala go uzywaj a nie do twarzy (chyba, ze sklad na pewno identyczny - sama musisz to sprawdzic, jesli tak i chcesz stosowac na twarz to lepiej rano a nie w polaczeniu i Dirosealem, przynajmniej na poczatek). Po Dirosealu mozesz odczekac 20 minut i polozyc HOL. Z filtrami zrobisz co bedziesz uwazala za sluszne. Ja bym uzywala przynajmniej stabilnej 30, a wieczorem kolo 7 jak slonce nadal swieci, wystawila sie na 30 minut bez filtra coby tej witaminy D nalapac. Jesli decydujesz sie na taka ochrone 50 na naprawde gorace dni Ci sie przyda. Nie wiem czy retinal uczula na swiatlo - sa retinoidy, ktore uczulaja i takie ktore nie uczulaja, ale nawet jesli sam w sobie nie uczula, to powoduje zluszczanie, czyli skora po nim jest mloda i podatna na oparzenia. Kazde oparzenie nie tylko postarza Ci skore ale zwieksza ryzyko raka, wiec jakos jednak warto sie przed tym ochronic. Ja wychodzac stosuje zawsze 50 (ale tu jest upal) natomiast w celu witaminy d pozyskania po domu rano chodze troche bez filtra. Na noc tez filtra lepiej nie stosowac. Dobrze by bylo znalezc jakis zamiennik HOL bez filtra, chociaz po dirosealu mozesz tez nic nie stosowac i tez bedzie dobrze (micel+termalka+diroseal) . Poprobuj napierw najprostszych kombinacji i obserwuj skore. Jak bedzie dobrze nie dodawaj niz na sile. Dodatkowe nawilzanie wieczorem, tylko jesli mialabys twarz sciagnieta. Moze rozejzyj sie za jakims olejkiem na wieczor raz na tydzien? roza albo migdaly albo cos.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 10:27   #3388
hoyabella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Ząbki k. Wawy
Wiadomości: 10
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam, proszę o radę

- Zakupiłam diacneal. Mam krostki na twarzy i czerwone plamki od skubania ( stąd diacneal)
- Jednak jadę nad morze więc filtr konieczny( nie wiem czy do diacnealu może być mineralny tylko)
- Ponadto mam po powrocie z nad morza wesele i chciałabym żeby cokolwiek się na buzi zabrązowić a jednocześnie ochronić przed skutkami słońca w połączeniu z kwasem

Podsumowująć
Zakupiłam diacneal, chcę dokupić do niego filtr.
Poradźcie mi jaki MUSZĘ KUPIĆ.

Planuję kupić Avene sun krem spf 50 to jest z filtrami mineralnymi.Czy może powinnam kupić z chemicznymi?

No i czy przy diacnealu filtr 50 to minimum (czy można mniejsze)


PS. Wyczytałam ( mam nadzieję że ze zrozumieniem) żę Rano najpierw mycie czym tak kto woli potem, krem nawilżający a filtr to ostatnia warstwa Racja?
hoyabella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 10:46   #3389
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

A moze zacznij Diacneal po powrocie znad morza? Nad morze kup sobie 30, opal sie ale rozsadnie, slonce tez Ci cere troche zaleczy a po powrocie diacneal i 50. Zmien tylko sposob mycia - ja polecam albo micele albo dobre mydlo w kostce proste w skladzie z jakims olejkiem + woda mineralna. Mozesz tez kupic termalke na plaze - tez Ci pomoze tradzik zaleczyc.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 10:56   #3390
indianka-asia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
Czyli Diacnealu nie uzywasz? Diroseal zacznij najpierw co drugi dzien i poobserwuj jak Ci skora reaguje. I moze zacznij od uzywania go jednak na noc. Mowilas, ze nie masz wielu naczynek, wiec specjalnie maskowac nie musisz. Stosuj go na cala twarz.
Diacnealu nie, bo to też kwasy AHA i na razie sobie podaruję. Ok, tak zrobię. Dzieki.

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
Xerial jest do ciala, wiec do ciala go uzywaj a nie do twarzy (chyba, ze sklad na pewno identyczny - sama musisz to sprawdzic, jesli tak i chcesz stosowac na twarz to lepiej rano a nie w polaczeniu i Dirosealem, przynajmniej na poczatek).
Dobre kosmetyki do ciała można też do twarzy użyć, moim zdaniem. Już spróbowałam. Efekt jest widoczny. Strasznie się świeci, ale na noc stosowany to nie taki problem.

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
Po Dirosealu mozesz odczekac 20 minut i polozyc HOL. Z filtrami zrobisz co bedziesz uwazala za sluszne. Ja bym uzywala przynajmniej stabilnej 30, a wieczorem kolo 7 jak slonce nadal swieci, wystawila sie na 30 minut bez filtra coby tej witaminy D nalapac. Jesli decydujesz sie na taka ochrone 50 na naprawde gorace dni Ci sie przyda. Nie wiem czy retinal uczula na swiatlo - sa retinoidy, ktore uczulaja i takie ktore nie uczulaja, ale nawet jesli sam w sobie nie uczula, to powoduje zluszczanie, czyli skora po nim jest mloda i podatna na oparzenia. Kazde oparzenie nie tylko postarza Ci skore ale zwieksza ryzyko raka, wiec jakos jednak warto sie przed tym ochronic. Ja wychodzac stosuje zawsze 50 (ale tu jest upal) natomiast w celu witaminy d pozyskania po domu rano chodze troche bez filtra. Na noc tez filtra lepiej nie stosowac. Dobrze by bylo znalezc jakis zamiennik HOL bez filtra, chociaz po dirosealu mozesz tez nic nie stosowac i tez bedzie dobrze (micel+termalka+diroseal) . Poprobuj napierw najprostszych kombinacji i obserwuj skore. Jak bedzie dobrze nie dodawaj niz na sile. Dodatkowe nawilzanie wieczorem, tylko jesli mialabys twarz sciagnieta. Moze rozejzyj sie za jakims olejkiem na wieczor raz na tydzien? roza albo migdaly albo cos.
Czytałam na Laboratorium urody, że to mit, retinoidy powodują fotouczulenie. Jedynie początkowe scieńczenie skóry powoduje jej wrażliwość, tak jak piszesz. I tu trzeba i tak filtra.

Zamiennik HOL, ale bez filtra mam HOL w wersji bez filtra i Hydreane Riche.

A wiesz może jakie PPD ma ten filtr Ducray'a? (PS.: też mnie piecze twarz po nałożeniu. Nie ma alkoholu w składzie, więc już nie wiem od czego...)

Przyszła przesyłka z BU (serum C+E i żel hialuronowy, ale frajda z robienia tych miksturek)
Dni w tygodniu mi zabraknie na stosowanie wszystkiego na zamianę ;D
Na razie wydaje mi się, że mam obszerny zestaw półki się uginają. Więc na razie cudować nie będę. Chcę jeszcze tylko znaleźć coś z akceptowalnym filtrem.
indianka-asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:25.