Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-27, 15:16   #2431
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

tekila, z Pixie jest o tyle sympatycznie, że możesz pani Sylwii (właścicielce firmy) wysłać zdjęcie, oczywiście w swietle dziennym, dobrze oddające kolor skóry, i ona doradzi ci kolory, które mogą ci pasować przynajmniej kiedyś tak było i sporo osób tak robiło.
Wydaje mi się, że Meow ma kolory właśnie takie zgaszone, szarawe... Ale ciężko mi powiedzieć, miałam styczność z 4 kolorami i wszystkie dla mnie były szaro-różowe

Masz możliwość zrobienia zdjęcia, tak żeby był chociaż kawałek twarzy i szyi, żeby w miarę dobrze oddawało kolor karnacji? i wstawić to tutaj. to by mogło pomóc w rozstrzygnięciu, o co chodzi

niestety, ale prawdopodobnie sińców pod oczami się nie pozbędziesz co najwyżej lekko rozjaśnisz. Warto zainwestować w dobry korektor


iamsolucky, mi się kolor mojej skóry trochę kojarzy właśnie z woskiem żółtawa, tony oliwkowe, ale przez płytkie unaczynienie nie jest taka całkiem czysta, żółto-oliwkowa. chociaż określenie "woskowa cera" kojarzy mi się trochę negatywnie, z cerą zaniedbaną, tłustawą, szarą, bez życia... Ale jak chodzi o sam kolor to spoko
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-27, 15:20   #2432
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
niestety, ale prawdopodobnie sińców pod oczami się nie pozbędziesz co najwyżej lekko rozjaśnisz. Warto zainwestować w dobry korektor


iamsolucky, mi się kolor mojej skóry trochę kojarzy właśnie z woskiem żółtawa, tony oliwkowe, ale przez płytkie unaczynienie nie jest taka całkiem czysta, żółto-oliwkowa. chociaż określenie "woskowa cera" kojarzy mi się trochę negatywnie, z cerą zaniedbaną, tłustawą, szarą, bez życia... Ale jak chodzi o sam kolor to spoko
Takie wynikajace z plytkiego unaczynienia i cienkiej skory tez? Jesli tak, to blagam powiedz CZYM. Bo ja bym wiele dala, zeby sie ich pozbyc, ale poki co nie znalazlam nic co by mnie przekonalo. Nawet o jakims zabiegu myslalam, to okazuje sie, ze nimo takich.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-27, 15:59   #2433
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Takie wynikajace z plytkiego unaczynienia i cienkiej skory tez? Jesli tak, to blagam powiedz CZYM. Bo ja bym wiele dala, zeby sie ich pozbyc, ale poki co nie znalazlam nic co by mnie przekonalo. Nawet o jakims zabiegu myslalam, to okazuje sie, ze nimo takich.
Preparatami do cery naczynkowej, są np na mazidłach i zsk kompleksy do cery naczynkowej Na naczynka pomaga też witamina C i ponoć witamina K.
Ja robię trochę za królika doświadczalnego, bo informacji w sieci na ten temat jest niewiele, uzupełniam tkankę tłuszczową w tym miejscu za pomocą olejku do powiększania biustu - Voluplus z mazideł. I nakładałam to najpierw tak po prostu, potem dołożyłam dermaroller, teraz derma stamp (stempelek). Tkanka tłuszczowa się pojawia, ale powoli, końca nie widać Bo u mnie nie dość, że cienka, przezroczysta skóra to jeszcze brak (czy za mała ilość) tkanki tłuszczowej - "dolina łez"

Co do zabiegów - jest coś takiego, że się jakiś rodzaj kwasu hialuronowego wstrzykuje, żeby wypełnić "dolinę łez", ale to efekt chwilowy, rok czy dwa lata i trzeba zabieg powtórzyć.

Ale zeszliśmy do strasznego off topu
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-27, 16:06   #2434
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Preparatami do cery naczynkowej, są np na mazidłach i zsk kompleksy do cery naczynkowej Na naczynka pomaga też witamina C i ponoć witamina K.
Ja robię trochę za królika doświadczalnego, bo informacji w sieci na ten temat jest niewiele, uzupełniam tkankę tłuszczową w tym miejscu za pomocą olejku do powiększania biustu - Voluplus z mazideł. I nakładałam to najpierw tak po prostu, potem dołożyłam dermaroller, teraz derma stamp (stempelek). Tkanka tłuszczowa się pojawia, ale powoli, końca nie widać Bo u mnie nie dość, że cienka, przezroczysta skóra to jeszcze brak (czy za mała ilość) tkanki tłuszczowej - "dolina łez"

Co do zabiegów - jest coś takiego, że się jakiś rodzaj kwasu hialuronowego wstrzykuje, żeby wypełnić "dolinę łez", ale to efekt chwilowy, rok czy dwa lata i trzeba zabieg powtórzyć.

Ale zeszliśmy do strasznego off topu
Dzieki za info.
Wlasnie wiem o tym zabiegu, tylko na co mi on jesli doliny lez nie mam.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-27, 16:22   #2435
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
dla mnie ten Maybelline był mega mega różowo brzoskwiniowy. A Ski79n Gold (fioletowy masz tak?) też jest jak dla mnie za różowo szaro beżowy. Skłaniałam bym się ku temu że możesz mieć karnację z brzoskwiniowo różowym podtonem, zgaszoną. Brzoskwinia może kojarzyć się z ciemniejszą cerą ale to nieprawda. Każda cera nawet ta najjaśniejsza może mieć tony brzoskwiniowe, różowe ciepłe, różowe zimne, żółte, oliwkowe itd... Stwierdziłabym nawet że odcieni karnacji jest tyle ile ludzi, nie spotkałam się z dwiema osobami o identycznym odcieniu skóry i stopniu jasności.
Dla przykładu u mnie w rodzinie jest kilka oliwkowych osoby z czego jedna ma wyraźny czerwony ton i opala się na miedziano, druga ma złoty ton i opala sie na brązowo orzechowo, a trzecia ma bardziej azjatycki odcień taki seledynowy i opala się na brązowo- żółto- zielono
ja właśnie mam nadzieję, że te Maybelline mają różne podtony. jest mało swatchy i ciężko przewidzieć jaki odcień się dostanie.
mam skin gold Vip, on jest szarawy
Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
tekila, z Pixie jest o tyle sympatycznie, że możesz pani Sylwii (właścicielce firmy) wysłać zdjęcie, oczywiście w swietle dziennym, dobrze oddające kolor skóry, i ona doradzi ci kolory, które mogą ci pasować przynajmniej kiedyś tak było i sporo osób tak robiło.
Wydaje mi się, że Meow ma kolory właśnie takie zgaszone, szarawe... Ale ciężko mi powiedzieć, miałam styczność z 4 kolorami i wszystkie dla mnie były szaro-różowe

Masz możliwość zrobienia zdjęcia, tak żeby był chociaż kawałek twarzy i szyi, żeby w miarę dobrze oddawało kolor karnacji? i wstawić to tutaj. to by mogło pomóc w rozstrzygnięciu, o co chodzi

niestety, ale prawdopodobnie sińców pod oczami się nie pozbędziesz co najwyżej lekko rozjaśnisz. Warto zainwestować w dobry korektor


iamsolucky, mi się kolor mojej skóry trochę kojarzy właśnie z woskiem żółtawa, tony oliwkowe, ale przez płytkie unaczynienie nie jest taka całkiem czysta, żółto-oliwkowa. chociaż określenie "woskowa cera" kojarzy mi się trochę negatywnie, z cerą zaniedbaną, tłustawą, szarą, bez życia... Ale jak chodzi o sam kolor to spoko
dobra, to wklejam zdjęcia
wszystkie są w tym samym oświetleniu, dziennym. na policzkach mam tylko bronzer (żadnych podkładów i pudrów). na drugim zdjęciu ta żółć jest najbardziej widoczna, 1 i 3 zdjęcie z lampą.
teraz jestem troszkę jaśniejsza, bo używam kremów rozjaśniających, ale żółte odcienie są te same.

EDIT:
zdjęcia nie wnosiły nic do tematu.
__________________

Edytowane przez tekila901
Czas edycji: 2013-05-28 o 08:04
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-27, 16:32   #2436
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Dzieki za info.
Wlasnie wiem o tym zabiegu, tylko na co mi on jesli doliny lez nie mam.
no to pozostają tylko te preparaty na naczynka
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-27, 19:24   #2437
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
ja właśnie mam nadzieję, że te Maybelline mają różne podtony. jest mało swatchy i ciężko przewidzieć jaki odcień się dostanie.
mam skin gold Vip, on jest szarawy

dobra, to wklejam zdjęcia
wszystkie są w tym samym oświetleniu, dziennym. na policzkach mam tylko bronzer (żadnych podkładów i pudrów). na drugim zdjęciu ta żółć jest najbardziej widoczna, 1 i 3 zdjęcie z lampą.
teraz jestem troszkę jaśniejsza, bo używam kremów rozjaśniających, ale żółte odcienie są te same.
ja o Maybelline Afinnitone 24 005 light beige pisałam że był dla mnie mega różowy, a ta edycja azjatycka Maybelline Whitestay ma kilka odcieni najjaśniejszy i najbardziej różowy jest snow white COO
http://kolorowegry.blogspot.com/2013...zyli-post.html

Wow naprawdę nie masz podkładu ? No i na co Ci łon-piękna cera
ja nie wiem na moje oko ona żółta właśnie nie jest przynajmniej na zdjęciu a właśnie delikatnie brzoskwiniowo różowawa. Chyba że mój monitor przekłamuje kolory
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-27, 20:01   #2438
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
ja o Maybelline Afinnitone 24 005 light beige pisałam że był dla mnie mega różowy, a ta edycja azjatycka Maybelline Whitestay ma kilka odcieni najjaśniejszy i najbardziej różowy jest snow white COO
http://kolorowegry.blogspot.com/2013...zyli-post.html

Wow naprawdę nie masz podkładu ? No i na co Ci łon-piękna cera
ja nie wiem na moje oko ona żółta właśnie nie jest przynajmniej na zdjęciu a właśnie delikatnie brzoskwiniowo różowawa. Chyba że mój monitor przekłamuje kolory
ja w ciemno zamówiłam C00 i dopiero jak go otworzyłam, to się okazało, że on różowy

e tam, tego dnia cera była ładna normalnie mam co ukrywać

napisałam do pani Sylwii z Pixie, mam nadzieję, że coś mi dopasuje
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-27, 20:06   #2439
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Generalnie (jesli pominiemy branze drukarska lub jakas pokrewna) kazdy monitor w wiekszym lub mniejszym stopniu "przeklamuje" kolory, stad zreszta uwazam, ze ocenianie czyichs podtonow na podstawie zdjec z neta moze byc, delikatnie mowiac, nieprecyzyjne. Do tego dochodzi fakt, ze rozne przegladarki rozne "interpretuja" kolory.
Np. u mnie skora Tekili na zdjeciach otworzonych w Chrome wyglada na brzoskwiniowo-rozowa, ale te same zdjecia w Photoshopie wygladaja zgola inaczej - cera wydaje sie byc duzo bardziej zgaszona i jakby oliwkowa (z takimi zolto-zielonymi podtonami).

Edit: jesli by bylo tak, jak w drugim przypadku to wyjasnialoby to dlaczego lepiej Ci w szarawych podkladach (bo cera zgaszona) i czemu niektore zolte powoduja, ze wygladasz na chora.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2013-05-27 o 20:25
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-27, 20:33   #2440
1a159cf6a0624b31db6aaefb6bbb43b621a184e1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 646
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Kupiłam mineralnego Bobbiaka Jest ciutkę ciemniejszy, ale w jaśniejszym dobił mnie efekt trupa, szara cera to nie to. Lato idzie, więc się delikatnie pewnie przyrumienię.
1a159cf6a0624b31db6aaefb6bbb43b621a184e1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-27, 20:46   #2441
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

tekila901, naprawdę bardzo ładną masz cerę ja tu widzę ciepłe brzoskwinkowe podtony
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-28, 07:54   #2442
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Generalnie (jesli pominiemy branze drukarska lub jakas pokrewna) kazdy monitor w wiekszym lub mniejszym stopniu "przeklamuje" kolory, stad zreszta uwazam, ze ocenianie czyichs podtonow na podstawie zdjec z neta moze byc, delikatnie mowiac, nieprecyzyjne. Do tego dochodzi fakt, ze rozne przegladarki rozne "interpretuja" kolory.
Np. u mnie skora Tekili na zdjeciach otworzonych w Chrome wyglada na brzoskwiniowo-rozowa, ale te same zdjecia w Photoshopie wygladaja zgola inaczej - cera wydaje sie byc duzo bardziej zgaszona i jakby oliwkowa (z takimi zolto-zielonymi podtonami).

Edit: jesli by bylo tak, jak w drugim przypadku to wyjasnialoby to dlaczego lepiej Ci w szarawych podkladach (bo cera zgaszona) i czemu niektore zolte powoduja, ze wygladasz na chora.
ja już przetestowałam tyle podkładów i kremów bb, wydałam tyle kasy na buble, że teraz marudzę na Wizażu, że nie mogę znaleźć odpowiedniego odcienia. nawet teraz otworzyłam dwie kolejne próbki bb i co? jeden za żółty, a drugi tak samo, tylko jaśniejszy...

ale masz racje, że moja cera wygląda różnie w różnym oświetleniu. mam w domu jedno pomieszczenie rozlokowane od północnej strony i ciężko w nim o światło. tam najmniej oliwkowa jak to pisałaś.


ale dziękuję Wam wszystkim za pomoc, bo chyba Was bardzo wymęczyłam. pobawię się w te Pixie, bo mają dużą gamę kolorystyczną. mam nadzieję, że coś znajdę dla siebie.

zdjęcia już usunę, bo siedzę na Wizażu tyle czasu, że trochę się boję, by ktoś mnie nie rozpoznał, a już kiedyś na włosowym jakieś inne wstawiałam.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 18:59   #2443
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Podzielę się pierwszymi wrażeniami na temat Maybelline WhiteStay N01
Pewnie to, co nas najbardziej interesuje, to kolor zdaje się, że poziomem jasności jest zbliżony do Revlona CS Buff. I zaraz po wyciśnięciu jest od niego nieznacznie cieplejszy. Ale momentalnie się utlenia, na pomarańczowo - w zależności od monitora, powinno być to widoczne na zdjęciu - ta większa plama jest bardziej pomarańczowa niż ta obok, nałożona kilkadziesiąt sekund później, która zanim zdążyłam cyknąć zdjecie już zdążyła lekko zmienić kolor no i oczywiście potem ciemnieje jeszcze trochę. A nawet "trochę bardzo" na suchej skórze, jaką mam na dłoni.

Nie wiem, czy to kwestia tego, że na chwile obecną mam leciutko wysuszoną skórę, ale podkład stworzył mi na twarzy jakby suche placki, jakby podkład miał taką tynkowatą konsystencję. I ogólnie nierównomiernie mi się utlenił na skórze. Ale o ile dla mnie jest to pewien dyskomfort, o tyle widzę mnóstwo dziewczyn które mają podobne atrakcje na twarzach i jest to dla nich normalne, więc od biedy ujdzie w świecie nieuświadomionym podkładowo.

Podkład jest dość rzadki i rzeczywiście ma słabe krycie, ale można je stopniować, dokładając kolejne warstwy. Nietrudno sie domyślić, ze wtedy jego wydajność bedzie raczej marna

Mile natomiast zaskoczyło mnie to, jak dzielnie siedzi na twarzy. Nie jest to podkład matujący, a przypudrowany siedzi na mojej tłustej skórze już od paru godzin w stanie matowym

porównanie z Revlonem CS Buff i Catrice matującym.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P5306595.jpg (37,8 KB, 67 załadowań)
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2013-05-30 o 19:01
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 19:42   #2444
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

U mnie whitestay wygląda na brzoskwiniowy.

Tak swoją droga szukałam w aptekach próbek podkładu Iwostinu i jak do tej pory nie znalazłam w żadnej. Nie rozumiem dlaczego tak trudno jest u nas dostać jakiekolwiek próbki, a to chyba zrozumiałe, że zanim ktoś kupi kosmetyk w ciemno (czy to krem czy podkład) to chce wiedzieć jak się on będzie zachowywał na skórze. Tym bardziej jeśli chodzi o podkład. Mam przyjść nieumalowana do drogerii i wymazać się testerem (który swoją drogą już mógł się utlenić i zmienić właściwości)? Nie mówiąc już o tym że jak sprawdzam jakieś kosmetyki na ręce to ochroniarz od razu staje za mną Jak ja mam tutaj spokojnie testować? W domu nie mogę bo nie mam jak a w sklepie jestem notorycznie obserwowana.

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2013-05-30 o 19:43
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 20:46   #2445
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Podzielę się pierwszymi wrażeniami na temat Maybelline WhiteStay N01
Pewnie to, co nas najbardziej interesuje, to kolor zdaje się, że poziomem jasności jest zbliżony do Revlona CS Buff. I zaraz po wyciśnięciu jest od niego nieznacznie cieplejszy. Ale momentalnie się utlenia, na pomarańczowo - w zależności od monitora, powinno być to widoczne na zdjęciu - ta większa plama jest bardziej pomarańczowa niż ta obok, nałożona kilkadziesiąt sekund później, która zanim zdążyłam cyknąć zdjecie już zdążyła lekko zmienić kolor no i oczywiście potem ciemnieje jeszcze trochę. A nawet "trochę bardzo" na suchej skórze, jaką mam na dłoni.

Nie wiem, czy to kwestia tego, że na chwile obecną mam leciutko wysuszoną skórę, ale podkład stworzył mi na twarzy jakby suche placki, jakby podkład miał taką tynkowatą konsystencję. I ogólnie nierównomiernie mi się utlenił na skórze. Ale o ile dla mnie jest to pewien dyskomfort, o tyle widzę mnóstwo dziewczyn które mają podobne atrakcje na twarzach i jest to dla nich normalne, więc od biedy ujdzie w świecie nieuświadomionym podkładowo.

Podkład jest dość rzadki i rzeczywiście ma słabe krycie, ale można je stopniować, dokładając kolejne warstwy. Nietrudno sie domyślić, ze wtedy jego wydajność bedzie raczej marna

Mile natomiast zaskoczyło mnie to, jak dzielnie siedzi na twarzy. Nie jest to podkład matujący, a przypudrowany siedzi na mojej tłustej skórze już od paru godzin w stanie matowym

porównanie z Revlonem CS Buff i Catrice matującym.
wielkie dzięki za zdjęcia mam catrice infinite matt (mam rację pisząc, że ba szarawe podtony? dla mnie on jest szaraczkiem) i jest dla mnie za ciemny. kurczę, ciekawe jak by wyglądał na mnie ten revlon...
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 20:48   #2446
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Bo taki jest, brzoskwiniowo-pomarańczowy. No ale cóż, kosztował 9zł więc ta porażka aż tak bardzo nie boli a ma spf 18, co jest wystarczającą zaletą, żeby go nie wyrzucić. Tylko wymaga przypudrowania czymś jasnym
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 20:59   #2447
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Orientuje sie ktoras z Was gdzie dorwe jasny korektor pod oczy? Cos srednio kryjacego albo ladnie rozswietlajacego, najlepiej jasniejszego od Armaniego Lasting Silk 2.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 23:40   #2448
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Generalnie (jesli pominiemy branze drukarska lub jakas pokrewna) kazdy monitor w wiekszym lub mniejszym stopniu "przeklamuje" kolory, stad zreszta uwazam, ze ocenianie czyichs podtonow na podstawie zdjec z neta moze byc, delikatnie mowiac, nieprecyzyjne. Do tego dochodzi fakt, ze rozne przegladarki rozne "interpretuja" kolory.
Np. u mnie skora Tekili na zdjeciach otworzonych w Chrome wyglada na brzoskwiniowo-rozowa, ale te same zdjecia w Photoshopie wygladaja zgola inaczej - cera wydaje sie byc duzo bardziej zgaszona i jakby oliwkowa (z takimi zolto-zielonymi podtonami).

Edit: jesli by bylo tak, jak w drugim przypadku to wyjasnialoby to dlaczego lepiej Ci w szarawych podkladach (bo cera zgaszona) i czemu niektore zolte powoduja, ze wygladasz na chora.
Racja, zresztą aparaty też przekłamują... Najlepiej oceniać na żywo, a po zdjęciach to można np. porównując wiele zdjęć robionych w różnym oświetleniu.
Dobrze też ustalić typ kolorystyczny po pasujących kolorach, wtedy przynajmniej wiadomo jaki jest ogólny koloryt skóry (np. chłodny zgaszony albo chłodny czysty) a to już dobry początek.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 12:16   #2449
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Orientuje sie ktoras z Was gdzie dorwe jasny korektor pod oczy? Cos srednio kryjacego albo ladnie rozswietlajacego, najlepiej jasniejszego od Armaniego Lasting Silk 2.
Nie wiem jak jasny jest Armani, ale korektor bourjois najjaśniejszy ładnie rozświetla i nieźle kryje . Juz kilka razy go polecałam tutaj.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-31, 12:20   #2450
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Loreal TrueMatch z aplikatorem,bardzo jasny i fajny pod oczy.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 12:45   #2451
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Bourjois jest jasny, ale wcale nie rozświetla i okropnie wygląda pod oczami, jest taki "suchy". Armani ma jasny korektor pod oczy, nazywa się chyba high precision retouch
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 12:59   #2452
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Bourjois jest jasny, ale wcale nie rozświetla i okropnie wygląda pod oczami, jest taki "suchy". Armani ma jasny korektor pod oczy, nazywa się chyba high precision retouch
...
ten Armani z wysokopółkowych jest świetny! z innych moge polecić RBR i korektor w pisaku<własciwie rozświetlaczo-korektor >z Guerlaina.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 13:11   #2453
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Treść usunięta
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 13:28   #2454
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez werka89 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
haha, no co może być ciekawsze od dyplomu? ...Absolutnie wszystko. Ostatnio miałam matury i tak się właśnie do nich uczyłam
kurde żałuję, ze ten mój Maybelline whitestay jest taki pomarańczowy, bo całkiem dobrze radzi sobie z moją tłuszczącą się cerą Jako jeden z niewielu płynnych podkładów, z którymi miałam do czynienia. Może dlatego, że nie jest bardzo silikonowy? W każdym razie po przypudrowaniu minerałkami i moim pudrem, robionym z półproduktów, twarz jest tylko nieznacznie ciemniejsza...
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 13:46   #2455
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Re: Jasny podkład - zbiorczy cz II

macalam kiedya bourjois, pamietam, ze wrazenie bylo takie, ze jest ok jesli chce sobie zrobic wieksze cienie zerkne na armaniego i to rozswietlajace cos guerlain, ale nie wydaje mi sie, zeby oni mieli jasne mazidla. Dzieki za pomoc jesli cos Wam jeszcze przyjdzie do glowy bede wdzieczna za odpowiedz
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 13:52   #2456
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Jaki jasny puder prasowany polecacie? Była tu kiedyś mowa o Manhattanie, ale nie wiem, o który chodziło. Chyba, że są jeszcze inne ciekawe ze średniej półki? Mogą być też sephorowe, skoro jest teraz promocja
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 14:00   #2457
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

ja polecałam kiedyś puder z Golden Rose, ma jaśniutki odcień, nawet nie bardzo różowy (dość neutralny) i dość dobrze kryje.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 14:39   #2458
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

A korektor YSL? Ten rozświetlający? Wprawdzie nie jestem zorientowana w kolorach ale...

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

I z Bobbi Brown też są jakieś korektory pod oczy, na swatche patrząc, jasne.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 16:19   #2459
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Podzielę się pierwszymi wrażeniami na temat Maybelline WhiteStay N01
Pewnie to, co nas najbardziej interesuje, to kolor zdaje się, że poziomem jasności jest zbliżony do Revlona CS Buff. I zaraz po wyciśnięciu jest od niego nieznacznie cieplejszy. Ale momentalnie się utlenia, na pomarańczowo - w zależności od monitora, powinno być to widoczne na zdjęciu - ta większa plama jest bardziej pomarańczowa niż ta obok, nałożona kilkadziesiąt sekund później, która zanim zdążyłam cyknąć zdjecie już zdążyła lekko zmienić kolor no i oczywiście potem ciemnieje jeszcze trochę. A nawet "trochę bardzo" na suchej skórze, jaką mam na dłoni.

Nie wiem, czy to kwestia tego, że na chwile obecną mam leciutko wysuszoną skórę, ale podkład stworzył mi na twarzy jakby suche placki, jakby podkład miał taką tynkowatą konsystencję. I ogólnie nierównomiernie mi się utlenił na skórze. Ale o ile dla mnie jest to pewien dyskomfort, o tyle widzę mnóstwo dziewczyn które mają podobne atrakcje na twarzach i jest to dla nich normalne, więc od biedy ujdzie w świecie nieuświadomionym podkładowo.

Podkład jest dość rzadki i rzeczywiście ma słabe krycie, ale można je stopniować, dokładając kolejne warstwy. Nietrudno sie domyślić, ze wtedy jego wydajność bedzie raczej marna

Mile natomiast zaskoczyło mnie to, jak dzielnie siedzi na twarzy. Nie jest to podkład matujący, a przypudrowany siedzi na mojej tłustej skórze już od paru godzin w stanie matowym

porównanie z Revlonem CS Buff i Catrice matującym.
O dzięki za swatche

Kurna wcale nie jest jasny ten Maybelline czyżby jasny był jedynie ten różowy- snow white? Ale jest jeszcze kolor true ivory zdaje się wpadający w żółć, fajnie jakby ktoś miał te wszystkie kolory i porównał Masz rację z buff robi się peach po utlenieniu A nakładałaś go na filtr? Wiecie co, ja od dwóch dni na gębę kładę Miss Sporty "bb krem" i jakis super jasny nie jest ale o dziwo jest dla mnie lepszy jakościowo i odrobinkę lepszy kolorystycznie od Loreala TM W1 L'oreal jest droższy 5 razy a wygląda 5 razy gorzej od Miss Sporty Tak na chwilę obecną z braku kasy i sfrustrowana L'orealem który nie chce się skończyć kupiłam to lekkie rozświetlające mazidło...

A widziałyści/macałyściee w Naturach ten kamuflaż z Catrice? Bo ja tylko o nim czytam a nie widzę.

Z dolnej półki również polecam ten puder Golden Rose o którym pisze fiasco. Mam odcień 101 jest taki czysto neutralny choć wydaje się leciutko żółtawy ale na twarzy jest neutralny i jasny. Kolor 103 wydawał mi się jaśniejszy i bardziej różowy.

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2013-05-31 o 16:24
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 16:34   #2460
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
O dzięki za swatche

Kurna wcale nie jest jasny ten Maybelline czyżby jasny był jedynie ten różowy- snow white? Ale jest jeszcze kolor true ivory zdaje się wpadający w żółć, fajnie jakby ktoś miał te wszystkie kolory i porównał Masz rację z buff robi się peach po utlenieniu A nakładałaś go na filtr? Wiecie co, ja od dwóch dni na gębę kładę Miss Sporty "bb krem" i jakis super jasny nie jest ale o dziwo jest dla mnie lepszy jakościowo i odrobinkę lepszy kolorystycznie od Loreala TM W1 L'oreal jest droższy 5 razy a wygląda 5 razy gorzej od Miss Sporty Tak na chwilę obecną z braku kasy i sfrustrowana L'orealem który nie chce się skończyć kupiłam to lekkie rozświetlające mazidło...
nakładałam go bez filtra, dzisiaj nałożyłam go na lepiej nawilżoną i natłuszczoną skórę - ściemniał nieco mniej. No ale i tak musiałam go przypudrować minerałami - ze względu na krycie (którego potrzebowałam) i kolor
Ciekawa jestem tego True Ivory, ale skoro neutralny odcień pomarańczowieje, to obawiam się, że żółty odcień zrobi to samo

To bardzo ciekawe, że podkład niskopółkowy się sprawuje lepiej od L'oreala
Chociaż jestem na 95% pewna, że ciężko byłoby znaleźć dla mnie na wysokiej półce podkład. Nie wspominając o kolorze, ale jak zdarzało mi się z ciekawości macać takie podkłady w Douglasie (np Armaniego), to wszystkie były bardzo silikonowe... Niestety moja skóra się z silikonami specjalnie nie lubi

testery tego kamuflażu uświadczyłam na razie w Hebe, ale opakowania były tylko 2 - najciemniejszego koloru. W Naturach są nowe szafy ale nie ma jeszcze tych kamuflaży, ekspedientka mówiła że niebawem powinny się pojawić...
Tylko ostrzegam, że bardzo jasny to ten najjaśniejszy kolor nie jest. Jest w miarę podobny do drugiego co do jasności beżu z paletki korektorów Catrice, który u mnie jest w porządku, ale nie jestem super blada, z Pixie pasuje mi poziom 1 a nie 0.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2013-05-31 o 16:40
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 22:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:16.