Kuchnia indyjska - przepis - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-14, 19:28   #1
dizel1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 55

Kuchnia indyjska - przepis


Witajcie.
Chciałem Was zapytać, może akurat wiecie. Chodzi mi o dobry przepis na Chicken Tikka Masala. Mam tu na myśli samą marynatę. Chciałbym uzyskać taki fajny efekt smakowy jak w dobrych indyjskich restauracjach (Bombaj Masala, Buddha Restaurant). Oczywiście mam dostęp do wszystkich oryginalnych przypraw indyjskich. Potrzebuję jedynie sprawdzonego przepisu, smakiem zbliżonego do tego jaki uzyskują w restauracjach Dzięki za pomoc
dizel1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 22:15   #2
edelweiss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 358
Dot.: Kuchnia indyjska - przepis

Cytat:
Napisane przez dizel1988 Pokaż wiadomość
Witajcie.
Chciałem Was zapytać, może akurat wiecie. Chodzi mi o dobry przepis na Chicken Tikka Masala. Mam tu na myśli samą marynatę. Chciałbym uzyskać taki fajny efekt smakowy jak w dobrych indyjskich restauracjach (Bombaj Masala, Buddha Restaurant). Oczywiście mam dostęp do wszystkich oryginalnych przypraw indyjskich. Potrzebuję jedynie sprawdzonego przepisu, smakiem zbliżonego do tego jaki uzyskują w restauracjach Dzięki za pomoc
Na razie udało mi się prawie odtworzyć surówkę z kapusty i mango która dodają do tego dania

http://buduargirl.blogspot.com/2014/...a-z-mango.html
edelweiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 18:37   #3
dizel1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 55
Dot.: Kuchnia indyjska - przepis

Niestety te przepisy z internetu są nic nie warte. Absolutnie niczym nie przypominają prawdziwego sosu i marynaty do tego dania. Smutne jest też to że w większości z nich nie ma w ogóle przypraw indyjskich choćby garam masala która jest podstawą większości dań kuchni indyjskiej. Dlatego chciałbym poznać sekret tych restauracji no ale nic, może uda mi się jakoś dotrzeć do jakiegoś kucharza

Edytowane przez dizel1988
Czas edycji: 2014-10-15 o 18:40
dizel1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 07:18   #4
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Kuchnia indyjska - przepis

Cytat:
Napisane przez dizel1988 Pokaż wiadomość
Niestety te przepisy z internetu są nic nie warte. Absolutnie niczym nie przypominają prawdziwego sosu i marynaty do tego dania. Smutne jest też to że w większości z nich nie ma w ogóle przypraw indyjskich choćby garam masala która jest podstawą większości dań kuchni indyjskiej. Dlatego chciałbym poznać sekret tych restauracji no ale nic, może uda mi się jakoś dotrzeć do jakiegoś kucharza
Ja polecam zebys pierw zajrzal do encyklopedi i wyjasnil sobie slowo "Masala" a potem wzial sie za gotowanie.
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 10:35   #5
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Kuchnia indyjska - przepis

sos tikka masala rewelacyjny robi gordon ramsey. Jak dla mnie rewelacja.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 21:21   #6
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Kuchnia indyjska - przepis

Jeżeli ktoś ma wyczucie Masterchefa można próbować stworzyć garam masala samemu (ja jeszcze nie próbowałam, bo dopiero uczę się gotować i nie mam tak wyostrzonego zmysłu smaku, jeszcze
Również ciekawi mnie kuchnia indyjska, pomijając wszystko co z mięsem, albo zastępując je np. soją czy soczewicą. Zwłaszcza ich przyprawy są niesamowite, całkowicie zmieniają odbiór znanych nam potraw.
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 02:33   #7
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kuchnia indyjska - przepis

Nie ma jednej przyprawy garam masala. W hindi garam znaczy hot a masala mix. Moga to byc dowolne mieszanki przypraw jakie przyjda do glowy.

Chicken Tikka Masala1 łyżka stołowa oleju roślinnego
1 posiekana, średnia cebula
ok. 70 g gotowej pasty masala, np. „Pataks Original”
300 g pokrojonej w kostkę piersi kurczaka
400 g świeżych lub z puszki, obranych pomidorów
1 łyżka stołowa posiekanych liści kolendry (może być suszona)
100 ml naturalnego jogurtu, ewentualnie niezbyt kwaśnej śmietany
100 ml wody

Na patelni rozgrzać olej, cebulkę podsmażyć na złoty kolor. Dodać kurczaka oraz pastę masala, smażyć razem, aż całość dokładnie się połączy. Wrzucić drobno posiekane pomidory oraz wodę (jeśli pomidory były z puszki, można użyć w tym celu zalewy), dobrze wymieszać, przykryć patelnię i dusić na małym ogniu przez 15-20 min, od czasu do czasu mieszając. Dolać jogurt, doprawić kolendrą, dokładnie wymieszać, dusić jeszcze przez chwilę. Podawać z ugotowanym na sypko ryżem.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-17 02:33:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.