Nie-apteczne filtry na plażę - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-26, 21:11   #931
_fraise_
Raczkowanie
 
Avatar _fraise_
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 374
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

A czy wogole ktores filtry nivea sa niestabilne?
__________________

_fraise_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 21:40   #932
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

o Nivea było niedawno, post 834
są niechlubne wyjątki w gamie Nivea.

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=834
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 12:18   #933
yuki23
Raczkowanie
 
Avatar yuki23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 280
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Troche moze wcinam się w dyskusję ale sądze, że warto zapoznać sie z tabelką i tym testem filtrów. Podobno to najnowsze badania.

http://www.ptegd.pl/t_krem%20do%20opalania.html
yuki23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 15:30   #934
_fraise_
Raczkowanie
 
Avatar _fraise_
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 374
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Justy dziekuję Ci raz jeszcze A powiedzcie mi dziewczeta jeszcze jakie konsystencje filtrow uwazacie za najlepsze? Kremy, olejki, emulsje czy co tam jeszcze?
__________________

_fraise_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 17:49   #935
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Nie ma jednego "kodu"- musisz sama wybrać, co Ci najlepiej pasuje. Poza tym, często jest pewna niezgodność miedzy tym, co producent deklaruje na opakowaniu a rzeczywistą konsystencją kosmetyku :P
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 18:15   #936
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

kupiłam garnier dla dzieci spf 30, ale jako ze obok na polce stalo mleczko soraya 45 spf... wzielam oba. Spray'u jeszcze nie probowalam.. ale mleczko soraya... i jestem mega mega mega zadowolona Wchłania sie w mig, troche zbyt intensywnie pachnie, ale zapach jest ok Co do konsystencji - bez porownania do rossmannowego mleczka,nie jest tłuste Szczypie jedynie... no ale aplikowalam na juz spalona skore..

Widze w skladzie methoxycinnamate, czyli to filtr chemiczny, tolerujący kolorowke, tak? Ciekawe jaki jest na twarzy
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 18:35   #937
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
kupiłam garnier dla dzieci spf 30, ale jako ze obok na polce stalo mleczko soraya 45 spf... wzielam oba. Spray'u jeszcze nie probowalam.. ale mleczko soraya... i jestem mega mega mega zadowolona Wchłania sie w mig, troche zbyt intensywnie pachnie, ale zapach jest ok Co do konsystencji - bez porownania do rossmannowego mleczka,nie jest tłuste Szczypie jedynie... no ale aplikowalam na juz spalona skore..

Widze w skladzie methoxycinnamate, czyli to filtr chemiczny, tolerujący kolorowke, tak? Ciekawe jaki jest na twarzy
dla mnie na twarzy zachowuje sie bosko. Ładnie sie wchłania, buzia wygląda dobrze, nie jest całkiem matowa, ale tak na plus. Dobrze współgra z pudrem. Dla mnie to najprzyjemniejszy w obsłudze filtr jakiego uzywałam. No mógłby miec mniej intensywny zapch, ale na szczęscie szybko wyparowuje.

Jesli chodzi o komaptybilnośc z kolorówką, to już dawno przestałam sie tym przejmować. Filtry są dla mnie a nie ja dla nich
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-27, 19:21   #938
lisanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 22
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
S.O.S.

Wysmarowałam dzis twarz cieniutka warstwa emulsji avene, nalozylam podklad mineralny i poszlam na obrone. Po obronie postanowilismy polazic po knajpkach... no i siedze teraz, twarz normalna, ale ramiona doslownie spalone, pieką i bola... nie wysmarowalam sie niczym bo rossmanna 30 oddalam na wymiane, nie pasowała mi konsystencja
Znacie cos fotostabilnego, niedrogiego, ale w sprayu... ?
Po tym rossmanie mam dosc wszystkich mleczek do ciała Potrzebuje pilnie czegos na weekend... moja skora dawno nie widziala slonca, caly czas siedzialam w ksiazkach, nie wychodzac prawie wcale na zewnatrz...z natury jestem blada i blyskawicznie lapie udar sloneczny, ktory szybko zmiata mnie z nog...
W tym roku pierwszy raz tak naprawde wyszlam na slonce i spaliło mnie totalnie
Boje sie przyszlego tygodnia i tego weekendu...
Potrzebuje cos co nie brudzi ubran, cos co nie jest tłuste i w miare tanie, poniewaz bede zużywac litrami.. filtr do ciała W tym roku chlopak nie pozwoli mi chowac sie przed sloncem, planuje kajaki itp...dla mnie katastrofa

Znacie moze jeszcze cos skutecznego na oparzenia posloneczne? Smaruje ApiPanten'em propolisowym i chlodze dodatkowo termalna avene...
zalatwilam sie konkretnie Dokladnie widac w ktorym miejscu konczyl sie rekaw koszulki...

Dodam ze opalic nie potrafie sie od 20 lat i nawet juz nie probuje
Skora, wracając do normy po takich oparzeniach, jest taka blada jak byla przed...

Nie chce sie opalac, chce sie chronic przed sloncem...
na poparzenia polecam Ratunek na poparzenia - Lirene w srebrnej tubie - opisałam go na kwc - rewelacja, działa totalnie przeciwbólowo - sprawdziłam w tym sezonie jak poparzyłam sobie dekold. Kupisz go w każdej aptece i niektorych drogeriach
lisanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 22:03   #939
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez yuki23 Pokaż wiadomość
Troche moze wcinam się w dyskusję ale sądze, że warto zapoznać sie z tabelką i tym testem filtrów. Podobno to najnowsze badania.
http://www.ptegd.pl/t_krem%20do%20opalania.html
było. posty 673, 675, 676

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=676
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 11:52   #940
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez lisanna Pokaż wiadomość
na poparzenia polecam Ratunek na poparzenia - Lirene w srebrnej tubie - opisałam go na kwc - rewelacja, działa totalnie przeciwbólowo - sprawdziłam w tym sezonie jak poparzyłam sobie dekold. Kupisz go w każdej aptece i niektorych drogeriach
Dziekuje Ramiona sa juz w miare ok... nie są juz tak czerwone jak 2 dni temu .. napewno kupie ten krem, bo sam zel propolisowy nie daje rady
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 13:31   #941
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
Nie można powiedzieć, że wszystkie produkty z serii słonecznej mają dobre, bo są niestety wyjątki:
"mleczko do opalania golden bronze",
mleczko karotenowe i
olejek do opalania nie zawieraja Tinosorbów (oczywiście można sie było tego spodziewać po SPF 2-6) i praktycznie nie chronią przed UVA- (mowa o brązowo-złotych opakowaniach).
Tinosorbów nie ma też w mleczku spf 6 i sprayu spf10.
no i Nivea baby spf 30- czyste filtry mineralne, ale ten chroni najlepiej spośród powyższych "wyjątków".
A Nivea dla dzieci spf 40?

Skład: aqua, butylene glycol dicaprylate/dicaprate, glycerin, alcohol denat, butyl methoxydibenzoylmethane, titanium dioxide, bis-ethyhexyloxyphenol methoxphenyl triazine, dicaprylyl carbonate, cetearyl alcohol, cetyl alcohol, ethylhexyl triazone, sodium phenylbenzimidazole sulfonate C18-36 Acid triglyceryny, glyceryl stearate SE, hydrogenated coco-glycerides, tocopheryl acetate, VP/Hexadecene Copolymer, xanthan gum, PEG-40 castor oil, trisodium EDTA, sodium cetearyl sulfate, thimethoxycaprylysilane, ethylhexylglycerin, phenoxyethanolm methylparaben, propylparaben, limonene, linalool, geraniol, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, butylphenyl methylpropional, benzyl salicylate, benzyl benzoate, citinellol, cinnamyl alcohol, citral, parfum.

EDIT: A, już doczytałam, że jest OK.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-28, 21:53   #942
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Przyznam się do grzechu wielkiego - leżałam dziś 5 godzin w mocnym słońcu (było cudnie)- to moje pierwsze opalanie w tym roku. Stosowałam Kolastyne zakupioną w czasach niewiedzy o fotostabilności (czyli miesiąc temu), ale za to grzecznie co dwie godzinki (a na twarzy nawet częściej) się dosmarowywałam - ciało 20spf, twarz 30spf. Efekt jest taki, że mam jasnobrązowiutką, delikatną opaleniznę. I żeby nie było, że to przypadek, to powiem, że przypalony na różowo mam trochę dół pleców, pod łopatkami - bo tam trudno się samemu dosmarowac
Pointa tej arcydługiej wypowiedzi: warto się filtrowac i opalac wolniej, a ładniej (to dla tych dziewczyn, które podczytują forum i boją się, że z filtrami będą kompletnie nieopalone)
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 00:18   #943
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

5 godzin w mocnym słońcu ???

co z tego, że z filtrem. filtry nie zastępują rozsądku.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 10:31   #944
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Może nie 5 non stop, ale nie chciałam pisac bardziej szczegółowo, że cześciowo bylo to w cieniu, z przerwami, itp....nieważne, patrzą na komentarz myślę, że już mnie nic nie zrehabilituje.
Wyrzutów sumienia miec nie zamierzam, bo niestety nie dany mi w tym roku urlop na plaży, żebym mogła dawkowac słońce, nastepne opalanie jednodniowe pewnie wypadnie mi za kolejny miesiac, wiec sumujac czas to nie za wiele. Nie mam problemów z przebarwieniami, więc nie widzę powodu, aby ze słońca rezygnowac, a w dodatku uwielbiam słonce i gdybym sie w nim nie wygrzewała, to tak jakby lata w ogóle nie było.
Dla Was filtromaniaczek mam wielki szacunek za dbałośc o skórę, ale osobiście uważam, że to przesada i nie warto męczyc się przez całe życie aż tak po to tylko, żeby na starośc miec o parę zmarszczek mniej niż koleżanki, które opalały się z niższym filtrem. Ale każdy z nas ma prawo wyboru i ja nie mam zamiaru kogokolwiek atakowac, że nie ma rozsądku.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 10:46   #945
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Może nie 5 non stop, cześciowo bylo to w cieniu, z przerwami, itp.
to jednak robi różnicę (na plus). przynajmniej nie nabawiłaś się udaru (->wcale nie oburzałam się w kontekście zdrowej skóry bez zmarszczek).
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 10:49   #946
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

no niestety opalanie się bez wysokich, fotostabilnych filtrów nie skutkuje tylko tym,że będziesz miala "kilka zmarszczek mniej". niestety błędy młodości związane z opalaniem kumuluja się przez lata i dopiero pozniej wychodzą...dlatego rozsądek jest najważniejszy i dla mnie filtr 40 to absolutne minimum.plus kilka innych zasad związanych z opalaniem.
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 14:00   #947
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Smile Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Dla Was filtromaniaczek mam wielki szacunek za dbałośc o skórę, ale osobiście uważam, że to przesada i nie warto męczyc się przez całe życie aż tak po to tylko, żeby na starośc miec o parę zmarszczek mniej niż koleżanki, które opalały się z niższym filtrem. Ale każdy z nas ma prawo wyboru i ja nie mam zamiaru kogokolwiek atakowac, że nie ma rozsądku.
uważam, iż męka jest wtedy-kiedy ktoś używa filtru niedopasowanego, który mocno bieli, jest tłusty jak smalec i twarz wygląda po nim koszmarnie

ale jak już się znajdzie filtr-ideał, to jest to wtedy tak, jak smarowanie się zwykłym kremem a co do opalania-wyskość filtra zależy też od koloru skóry i od nasłonecznienia. w zeszłym roku używałam SPF 15, bo byłam rzadko na powietrzu i to w dodatku w mieście, w mrocznych uliczkach a teraz używam SPF 30 i też jest dobrze poza tym, nie filtruję się teraz dla czasów "babcinych" tylko dla teraźniejszości, kiedy doceniłam swoją jasną cerę, poza tym, przy eksperymentach z kwasami, retionidami i antybiotykami, lepiej się zabezpieczać
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 15 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 15:42   #948
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Ms.Torres Pokaż wiadomość
uważam, iż męka jest wtedy-kiedy ktoś używa filtru niedopasowanego, który mocno bieli, jest tłusty jak smalec i twarz wygląda po nim koszmarnie

ale jak już się znajdzie filtr-ideał, to jest to wtedy tak, jak smarowanie się zwykłym kremem a co do opalania-wyskość filtra zależy też od koloru skóry i od nasłonecznienia. w zeszłym roku używałam SPF 15, bo byłam rzadko na powietrzu i to w dodatku w mieście, w mrocznych uliczkach a teraz używam SPF 30 i też jest dobrze poza tym, nie filtruję się teraz dla czasów "babcinych" tylko dla teraźniejszości, kiedy doceniłam swoją jasną cerę, poza tym, przy eksperymentach z kwasami, retionidami i antybiotykami, lepiej się zabezpieczać
Całkowicie się z Tobą zgadzam. Każdemu filtr wedle jego potrzeb

Ale nie oszukujmy się - większośc dziewczyn w polskich warunkach używa filtrów o bardzo niskich faktorach, smarują się tak, że nierzadko jedno opakowanie starcza im na całe wakacje, a do tego dochodzą rózne przyspieszacze opalania, solarium ,,aby przyzwyczaic skórę", itp. Wystarczy się rozejrzec wśród plażowiczek (także tych miejskich) lub wśród znajomych-ja np. uchodzę i tak za dziwaka, bo zuzywam masę filtrów i wszyscy pytają mnie czy mam uczulenie na słońce skoro się tak smaruję.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 19:50   #949
lolerai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 37
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Dziewczynki - pytanie laika Czy na Soraye 45 mozna użyc fluidu (konkretnie Colorstay Revlona). Czy to nie destabilizuje filtra? I wybaczcie, jesli pisze głupotki
lolerai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-29, 20:32   #950
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

na soraye 45 mozesz uzywac dowolnej kolorowki i nie zdestabilizuje to filtra.
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 20:35   #951
lolerai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 37
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Dzieki ogromne Ala Jutro lece po Sorayke w takim razie
lolerai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 16:36   #952
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

A ja kupiłam niedawno emulsję Lirene 50+, tą która zaczyna zbierać świetne recenzje na KWC:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25001 , oczywiście z zamiarem stosowania na twarz. Również uważam że jest bardzo dobra, leciutka, świetnie się wchłania. Będę ją zawsze mieć w torebce i stosować jak krem do rąk, bo się nie klei. Nawet wydaje się lepsza od mojej ulubionej emulsji Iwostinu, z tym że jest dokładnie 2 razy tańsza za tą samą objętość. No i tu moje pytanie. Czy nie lepiej jednak wydać te 2 razy więcej na Iwostin, bo ma 2 tinosorby a Lirene tylko 1, zwłaszcza teraz, latem? Niby deklarowany jest ten sam stopień protekcji... O Lirene zresztą czytałyśmy w tych ostatnich badaniach że wyszedł niższy stopień protekcji niż deklarowany. Czy pod kątem składu Lirene jest gorsza niż Iwostin? Co daje ten drugi tinosorb skoro niby obie mają SPF 50+?
No i skoro emulsja jest tak lekka, wodnista wręcz, to czy trzeba jej nałożyć więcej? O ile dobrze pamiętam to obecnie przyjmuje się że prawidłowa ilość to 1 ml na twarz i 0,5 na szyję? Bo tyle na pewno nakładam i dobrze się wchłania, ale czy tyle na pewno wystarczy?
I trzecie pytanie: czy parsol jest w niej również na pewno stabilizowany przez tinosorb?
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 12:18   #953
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Dottie_1988 Pokaż wiadomość
A ja kupiłam niedawno emulsję Lirene 50+, tą która zaczyna zbierać świetne recenzje na KWC:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25001 , oczywiście z zamiarem stosowania na twarz. Również uważam że jest bardzo dobra, leciutka, świetnie się wchłania. Będę ją zawsze mieć w torebce i stosować jak krem do rąk, bo się nie klei. Nawet wydaje się lepsza od mojej ulubionej emulsji Iwostinu, z tym że jest dokładnie 2 razy tańsza za tą samą objętość. No i tu moje pytanie. Czy nie lepiej jednak wydać te 2 razy więcej na Iwostin, bo ma 2 tinosorby a Lirene tylko 1, zwłaszcza teraz, latem? Niby deklarowany jest ten sam stopień protekcji... O Lirene zresztą czytałyśmy w tych ostatnich badaniach że wyszedł niższy stopień protekcji niż deklarowany. Czy pod kątem składu Lirene jest gorsza niż Iwostin? Co daje ten drugi tinosorb skoro niby obie mają SPF 50+?
No i skoro emulsja jest tak lekka, wodnista wręcz, to czy trzeba jej nałożyć więcej? O ile dobrze pamiętam to obecnie przyjmuje się że prawidłowa ilość to 1 ml na twarz i 0,5 na szyję? Bo tyle na pewno nakładam i dobrze się wchłania, ale czy tyle na pewno wystarczy?
I trzecie pytanie: czy parsol jest w niej również na pewno stabilizowany przez tinosorb?
Nie zapycha? Masz tłustą skóre tak? Masz może porównanie z sorayą 45(chodzi o tłustosc i ciężkość tych filtrów)?
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 13:46   #954
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

a macie jakies porównanie Soraya 60 i Soraya 45?
kupiłam sobie 60 ale po dwóch dniach niestety mnie zapchała.. i nie wiem czy kupowac i testować 45 czy lepiej od razu odpuścić bo i tak nic dobrego z tego nie wyjdzie
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 13:55   #955
_fraise_
Raczkowanie
 
Avatar _fraise_
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 374
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

A ja zainwestowalam w mleczko do opalania nivea spf 20 i po pierwszym zastosowaniu podczas opalania na balkonie sprawdzil sie calkiem niezle. jutro przetestuje go podczas pobytu na plazy (mam nadzieje ze uda mi sie choc troche opalic). Swietnie nawilza skore.
Dziewczyn a co myslicie o przyspieszaczach do opalania stosowanych zgodnie z zaleceniem na opakowaniu pod filtr? Mój przyspieszacz daxa w saszetce zawiera l-tyrozyne ktora jest naturalna substancja przyspieszajaca opalanie. Nie zaszkodzi?
__________________

_fraise_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 14:05   #956
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

mozna stosowac przyspieszacz pod filtr, nie zaszkodzi
byle nie mieszac przyspieszacza z filtrem, bo protekcja ulegnie zmniejszeniu. a najlepiej po naleozeniu przyspieszacza odczekac chwile az sie dobrze wchlonie i dopiero wtedy filtr.
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 14:36   #957
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Nie zapycha? Masz tłustą skóre tak? Masz może porównanie z sorayą 45(chodzi o tłustosc i ciężkość tych filtrów)?
Mnie nie zapycha póki co i pewnie nie zapcha (używam od kilku dni), bo mnie nic nie zapycha ani nie uczula :P To już by musiał ktoś przeanalizować pod kątem składu czy ma w składzie popularne zapychacze. Mam tłustą skórę, do niedawna używałam kwasów (teraz Nuxe z owocowymi, nie wiem czy to sie liczy jako kwas), a to ułatwia ponoć wchłanialność filtrów. Porównanie mam z Sorayą ale 60 a nie 45, choć porównania właściwie nie ma. Soraya 60 jest o wiele bardziej tłusta, ciężka, gęsta, bieli - zwłaszcza brwi (efekt świętego Mikołaja ), no ale jest ponoć wielka różnica między Sorayą 60 i 45 bo ta druga nie zawiera jakiegoś tam bielącego składnika, titanium dioxide chyba?, ani masła shea które często zapycha, ale tak mi się tylko kojarzy, mogę się mylić. Myślę że warto spróbować z tą Lirene, bo to tylko 20 zł, a zawsze można wykorzystać tak jak ja też do rąk. Ja na pewno będę kupować tą emulsję, mam nadzieję że po lecie nie zniknie ze sklepów.

Nikt nie zna odpowiedzi na nurtujące mnie pytania z poprzedniego mojego posta?
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 16:05   #958
witch-17
Raczkowanie
 
Avatar witch-17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wągrowiec
Wiadomości: 230
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Dziewczyny a co powiecie o kremie do twarzy soraya spf 30? Jest stabilny? Narazie używam spf 45 ale troche mnie zapycha, może ten będzie lepszy...?
__________________
Every passing minute is another chance to turn it all around! - Maria E. Andreu
witch-17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 16:08   #959
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Dottie_1988 Pokaż wiadomość
Mnie nie zapycha póki co i pewnie nie zapcha (używam od kilku dni), bo mnie nic nie zapycha ani nie uczula :P To już by musiał ktoś przeanalizować pod kątem składu czy ma w składzie popularne zapychacze. Mam tłustą skórę, do niedawna używałam kwasów (teraz Nuxe z owocowymi, nie wiem czy to sie liczy jako kwas), a to ułatwia ponoć wchłanialność filtrów. Porównanie mam z Sorayą ale 60 a nie 45, choć porównania właściwie nie ma. Soraya 60 jest o wiele bardziej tłusta, ciężka, gęsta, bieli - zwłaszcza brwi (efekt świętego Mikołaja ), no ale jest ponoć wielka różnica między Sorayą 60 i 45 bo ta druga nie zawiera jakiegoś tam bielącego składnika, titanium dioxide chyba?, ani masła shea które często zapycha, ale tak mi się tylko kojarzy, mogę się mylić. Myślę że warto spróbować z tą Lirene, bo to tylko 20 zł, a zawsze można wykorzystać tak jak ja też do rąk. Ja na pewno będę kupować tą emulsję, mam nadzieję że po lecie nie zniknie ze sklepów.

Nikt nie zna odpowiedzi na nurtujące mnie pytania z poprzedniego mojego posta?
Mnie niestety wszystko zapycha Ale chyba spróbuje (recenzje też ma dobre) ale porównam jeszcze ze składami sprayów i jakiegos fluidy Biodermy. Może to będzie lżejsze

Cytat:
Napisane przez Dottie_1988 Pokaż wiadomość
Co daje ten drugi tinosorb skoro niby obie mają SPF 50+?
Obie mają spf 50+, ale chyba nie taką samą ochrone przed UVA. Iwostin ma zapewne wyższą, ze względu właśnie na ten tinosorb. Tzn tak myśle, ale zapewne nie jest to do końca prawdą

Cytat:
No i skoro emulsja jest tak lekka, wodnista wręcz, to czy trzeba jej nałożyć więcej?
Też się zastanawiam jak to jest w przypadku sprayów,lekkich emulsji itp. Uzywa sie przepisowo ten 1ml czy tam 1,25 czy trzeba więcej?

Cytat:
O ile dobrze pamiętam to obecnie przyjmuje się że prawidłowa ilość to 1 ml na twarz i 0,5 na szyję? Bo tyle na pewno nakładam i dobrze się wchłania, ale czy tyle na pewno wystarczy?
1-1,25ml na twarz, 0,5 ml na szyje
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 16:37   #960
panna_migotka_86
Raczkowanie
 
Avatar panna_migotka_86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 179
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Drogie Wizażanki! Mam pytanie: jadę pod koniec sierpnia na 2tyg. do Egiptu. Zastanawiam się jakie filtry ze sobą zabrać (nie chodzi o markę, ale o wysokość filtra). Do twarzy zabiorę ze sobą Biodermę AKN MAT SPF 40, ale co do ciala? Nie zależy mi na opaleniu buźki, bo ją zawsze można przybrązowić, ale cialko chcialabym ladnie opalić Myślalam nad 30stką... Ale teraz sama już nie wiem, bo co innego wpajano mi w szkole, co innego mówią inne kosmetyczki, a jeszcze inaczej mówią osoby, które byly już na wczasach w Egipcie... Zglupialam Dodam, że nie mam wrażliwej ani suchej skóry, nie opala się na czerwono i jest dość odporna na wszelkie poparzenia sloneczne.
__________________
05.07.- White Sensation 2008 Amsterdam !
29.08.- Egipt, czyli wakacje mojego życia !
PS. Wszelkie porady dotyczące wyjazdu do Egiptu mile widziane.
panna_migotka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:11.