Kosmetyki do twarzy nie uczulające - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-02, 20:29   #1
oa7853
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1

Kosmetyki do twarzy nie uczulające


Nie wiem czy ja mam jakiegoś pecha, ale praktycznie każdy kosmetyk jaki kupowałem piekielnie mnie szczypał, wysuszal i zaczerwienial twarz
krem nawilzajacy soraya - spalona, sucha skora kolo oczu
tonik soraya - zaczerwienienia i przesuszenie, az musialem penseta te suche kawalki skory odrywac
garnier czysta skora - piekielne szczypanie, przesuszenie i swedzące zaczerwienienia

uzywam teraz tylko kremu nawilzajacego nivea, po nim nic mi nie jest, i jakiegos kremu na podraznienia ziaja bo wszystko inne zamiast pomagac to mnie niszczy

znacie jakies kosmetyki oczyszczajace twarz ale zeby nic zlego mi nie robily?
oa7853 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 21:32   #2
Shannon_16
Zakorzenienie
 
Avatar Shannon_16
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 171 809
Dot.: Kosmetyki do twarzy nie uczulające

Wygląda na to, że masz po prostu wrażliwę skórę. Jeśli chodzi o kosmetyki to przede wszystkim unikaj tych zawierających alkohol, sylikony, substancje zapachowe, retinol i kwasy. Nie używaj do mycia twarzy mydła i zwykłych żeli. Radziłabym zaopatrzyć się w kosmetyki hipoalergiczne i te dla skóry wrażliwej. Możesz wypróbować serie np. z Avene, La Roche Posay czy też Ziajii . Warto zajrzeć na kwc i poczytać opinie o kosmetykach.
Shannon_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 08:20   #3
paulina aurora
Kosmetykoholiczka
 
Avatar paulina aurora
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 717
Dot.: Kosmetyki do twarzy nie uczulające

Jeśli chodzi o oczyszczanie, to żel z Tołpy jest świetny, z serii physio. Kosmetyki z Biodermy do cery naczynkowej, w tym płyn micelarny.

A soraya to jakaś kicha, bardzo dużo razy słyszałam złe opinie i sama mam złe doświadczenia.
__________________
Instagram


YouTube
paulina aurora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 12:24   #4
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: Kosmetyki do twarzy nie uczulające

A może powinieneś zacząć od testów alergicznych i wizyty u alergologa? Może to alergia np. na substancje zapachowe - ja tak mam. Jeśli wiesz czy jesteś uczulony i na co - walka i zapobieganie jest łatwiejsze, choć nie mówię ,że łatwe
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 12:47   #5
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Kosmetyki do twarzy nie uczulające

Cytat:
Napisane przez Mo_niczka Pokaż wiadomość
A może powinieneś zacząć od testów alergicznych i wizyty u alergologa? Może to alergia np. na substancje zapachowe - ja tak mam. Jeśli wiesz czy jesteś uczulony i na co - walka i zapobieganie jest łatwiejsze, choć nie mówię ,że łatwe
Co do kosmetyków... ja bym polecała przejrzeć kosmetyki do skór atopowych, wrażliwych, alergicznych (takie najcześciej są dostępne w aptece, bez barwników, substancji zapachowych itp.) np. Emolium, Allerco, Avene, czy ziaja fizjoderm.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 16:08   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Kosmetyki do twarzy nie uczulające

Spróbuj kosmetyków AA- np. serii AA Help.
Serie dla wrażliwców mają też dr Eris- produkty Pharmaceris, seria oznaczona literką A i La Roche Posay ( w aptekach).
Produkty dla cery wrażliwej mają też takie firmy jak Dermika, Flos Lek, Iwostin, Lirene. Nivea ideałem nie jest, też może uczulić- np. mojego TŻ'ta podrażnia.
Pecha nie masz natomiast alergię możesz mieć- polecam wizytę u alergologa, konsultację z dermatologiem i analizę składów kosmetyków, które Cię podrażniły- spisz sobie składy z opakowania. Najczęściej podrażnia alkohol ( pewnie garnier czysta skóra, jest w składzie wielu toników, polecam toniki bez alkoholu a jeszcze lepiej tzw. płyny micelarne bez alkoholu), konserwanty, substancje zapachowe i barwniki- to może podrażniło Cię w produktach Soraya ( ta firma lubi tanie składniki, które często szkodzą). Co do uczuleń mogą podrażniać też wyciągi roślinne czyli uwaga na nagietek, rumianek na przykład. Ja po nagietku mam twarz jakbym się wrzątkiem oblała. Co do nivea- może masz cerę suchą lub odwodnioną, nivea ma w wielu kosmetykach formułę woda w oleju dość dobrą dla takiej skóry. Jeśli chodzi o kremy możliwe, że zamiast nawilżającego potrzebujesz teraz tłustego albo półtłustego. Przynajmniej na noc.

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

Ratunkowo na podrażnienia mogę polecić ten krem:
http://sklep.eris.pl/pharmaceris/pl/...ilium-774.html
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:44.