Paznokcie po obgryzaniu - zbiorczy - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-28, 15:21   #271
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Kształt paznokci po obgryzywaniu

Cytat:
Napisane przez allesi Pokaż wiadomość
Ja tam wolę nie eksperymentować z żelem. Będzie pewnie więcej kłopotu niż pożytku z tego.

sabbatha - piękne masz paznokcie. w życiui nie powiedziałabym, że kiedykolwiek obgryzałaś je.

Oj gryzlam jak szalona, nie są najładniejsze ale znaczaco się poprawiły

Cytat:
Napisane przez neverlosehope Pokaż wiadomość
Witam ja tez przez długi czas obgryzałam paznokcie ale udało mi sie w końcu doprowadzić je do lepszego stanu moczyłam w oliwce bambino i używałam odżywek. W tej chwili żeby je obciąć potrzebuje kogoś kto ma dużo siły bo są strasznie twarde. Narazie mam zaokrąglone może kiedyś pomyśle nad kwadratami
śliczne masz paznokcie, kształt także
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 16:42   #272
Amicitia_
Ekspert ds. fantastyki
 
Avatar Amicitia_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: dom czerni i bieli
Wiadomości: 1 153
Dot.: Kształt paznokci po obgryzywaniu

Neverlosehope serio gryzłaś? jakieś konkretne odżywki, czy każda która wpadnie w ręce używałaś?
__________________
zapraszam na insta https://instagram.com/cudownie.jest/
Amicitia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 18:22   #273
neverlosehope
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4
Dot.: Kształt paznokci po obgryzywaniu

Cytat:
Napisane przez Amicitia_ Pokaż wiadomość
Neverlosehope serio gryzłaś? jakieś konkretne odżywki, czy każda która wpadnie w ręce używałaś?

niestety.. ale jestem strasznie nerwowa.. i zawsze w szkole przed sprawdzianami obgryzałam.. poszłam do znajomej kosmetyczki i poleciła mi taka odżywke którą mozna kupić nawej w drogeriach jest biała a jak sie pomaluje to przebłyskuje lekko zielonym.. nie pamiętam nazwy bo to było rok temu.. ale moczenie w oliwce tez bardzo duzo daje
neverlosehope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 12:54   #274
Amicitia_
Ekspert ds. fantastyki
 
Avatar Amicitia_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: dom czerni i bieli
Wiadomości: 1 153
Dot.: Kształt paznokci po obgryzywaniu

suuper zacznę mamie podbierać oliwę.

Hahaha! po dwóch razach i kosmetyczki chyba definitywnie przestałam obgryzać. Po pierwsze, bo jak tylko kieruje rękę do ust przypominam sobie o moich pieniądzach, po drugie dlatego, że nie chcę niszczyć ślicznego fioletu który na nich mam, a po trzecie, bo wreszcie chcę mieć łapki jak kobieta
__________________
zapraszam na insta https://instagram.com/cudownie.jest/
Amicitia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 23:59   #275
thekatherina
Przyczajenie
 
Avatar thekatherina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 20
Problem z paznokciami po obgryzaniu

Cześć
Nie znalazłam żadnego zbiorczego wątku, więc postanowiłam założyć nowy.
Wiem, że wiele z Was również miało problem z obgryzaniem paznokci. Mi udało się - od roku - przestać.
Paznokcie się nie łamią, przestały się rozdwajać... Pojawił się kolejny problem: kiedy już nieco podrosną (ok 1mm) na końcówkach niektórych pojawia się dziwnie biały pasek. Paznokcie same w sobie są białe, ale ten paseczek się z tą swoją bielą dość wyróżnia. Co może być przyczyną i jak sobie z tym radzić?
Druga sprawa, to skórki. Są ciągle suche, mimo smarowania ich kremem nawet po kilka razy dziennie. Czy któraś z Was słyszała może o jakiś olejkach, odżywkach, które faktycznie mogłyby z tym pomóc?
No i trzecia, na chwilę obecną najmniej ważna sprawa: czy łożysko kiedykolwiek się wydłuży, w czasie wzrostu paznokci? Oraz czy płytka będzie tworzyć ładną linię C?
Z góry dziękuję za pomoc
thekatherina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 07:04   #276
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Problem z paznokciami po obgryzaniu

Cześć
Gratuluję pozbycia się nałogu - trzeba się cieszyć, jak z rzucenia jakiegokolwiek innego
Ostatnio na wizażu jest jakaś inwazja "dziwnych białych pasków" na końcach paznokci, ale rzeczywiście trudno to znaleźć, bo tylko przewinęło się w innych wątkach. Musisz wiedzieć, że "białe paski", czyli wolny brzeg z natury ma mlecznobiały kolor - tak jak cały paznokieć i nic w tym dziwnego czy niepokojącego Chyba, że chodzi Ci o jeszcze coś innego, wtedy najlepiej będzie, jak wrzucisz zdjęcie - będzie wszystko widać.
Przy pielęgnacji skórek musisz być bardzo cierpliwa. Nie wiem czy je wycinasz, czy odsuwasz. Zaleca się odsuwanie, sama również je stosuję, bo po pierwsze, kiedy jeszcze wycinałam robiłam to paskudnie, a po drugie skórki były po takim zabiegu po prostu brzydkie, poszarpane i... krwawiące Swoje skórki musisz nawilżać i natłuszczać - specjalnymi oliwkami (pełno ich w sklepach i wszystkie mają zdziałać cuda) lub oliwą z oliwek czy olejem rycynowym, a także kremami i może maścią witaminową - innymi słowami testować i trafić na swój kosmetyk i, jak pisałam wcześniej, być cierpliwym - mi kilka miesięcy zajęło doprowadzenie skórek do porządku po wycinaniu i wygryzaniu...Jeżeli nie będziesz widziała efektów po tygodniu - nie zrażaj się
Łożysko z pewnością się wydłuży, ale o ile zależy od kształtu Twojej płytki.
Odnośnie krzywej C - niestety nie każdy ma ją ładną i pięknie zaokrągloną. Życie jest niesprawiedliwe pod tym względem - wiem, bo sama mam ładną tylko w czterech paznokciach, a to sprawia, że nie mogę mieć, na przykład, kwadratu jako kształtu paznokcia

Uff, rozpisałam się
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 07:07   #277
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: Problem z paznokciami po obgryzaniu

Też jestem na etapie zapuszczania. Przestałam obgryzać już dawno, ale czasem jak urósł mi ładnie paznokieć nie mogłam się powstrzymać od obgryzienia. No i teraz zapuszczam nie wiem co z tego wyjdzie, przyłączam się do pytania o kremy, oliwki do skórek najlepsze. Ja teraz używam utwardzacza z essence jest naprawdę bardzo dobry, płytka przestała się łamać, także to jest to co mogę Ci jak najbardziej polecić. Zawsze smaruję utwardzaczem jak zmieniam lakier na paznokciach
Klutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-18, 10:39   #278
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Problem z paznokciami po obgryzaniu

Niesteym, nim Twoje paznokcie beda wyglądąły "normalnie" musi minąc czas.
To, że teraz wydaje Ci sie "biały paseczek"- czyli wolny brzeg zbyt szeroki. Tak, jest zbyt szeroki, szerszy niz u kolezanek, bo przez długi czas miałas króciuteńkie paznokcie, teraz nie obgryzasz, ale łożysko (czyli to do czego jest paznokciec "przyczepiony" ) nie rośnie szast-prast. A w kazdym razie nie tak szybko jak paznokcie
Poczekaj. Zmienią swój kształt, ale powoli.

Co do skórek- kremy nie pomagają!!!
Kremy sa zbyt słabe do skórek. Kup oliwke do skórek i stosuje minimum 2-3 razy dziennie. Pomoże Niemniej, tez nie po tygodniu stosowania.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 10:51   #279
thekatherina
Przyczajenie
 
Avatar thekatherina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 20
Dot.: Problem z paznokciami po obgryzaniu

Wczoraj właśnie kupiłam utwardzacz z essence. Mam nadzieję, że paznokcie przestaną mi się łamać na brzegach, bo przez to nigdy nie udało mi się ich ładnie zapuścić.

A jeśli chodzi o te paseczki... Rośnie mi zwykły paznokieć. Ładny, mlecznobiały. Jak osiąga około 1 - 1,5mm, to na jego końcówce pojawia się biały pasek. Podobny jak przy plamkach przy niedoborze wapna, witaminy D itd. Niestety na chwilę obecną nie mam jak udostępnić zdjęcia, bo niedawno znów skróciłam paznokcie.

Kształtu takiego najgorszego na szczęście nie mają. Właściwie, wyglądają bardzo dobrze w porównaniu z paznokciami innych obgryzających koleżanek
thekatherina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 11:47   #280
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: Problem z paznokciami po obgryzaniu

Oliwka do skórek ok, ale jaka?? nie wiecie czy w inglocie można taką dostać, pewnie tak, no nic poszukam porozglądam się też na KWC Ja mam właśnie ten problem, że skórki mam bardzo twarde niestety nawet po odmoczeniu paznokci ciężko je usunąć.
Klutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 11:34   #281
MaybeTomorrow
Raczkowanie
 
Avatar MaybeTomorrow
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 83
Dot.: Problem z paznokciami po obgryzaniu

Na skórki dobra jest maść z witaminą A - do nabycia w każdej aptece za ca. 5 pln
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg masc z a.jpg (9,4 KB, 8 załadowań)
__________________
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle.
But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.
Marilyn Monroe

Edytowane przez MaybeTomorrow
Czas edycji: 2011-07-19 o 11:38
MaybeTomorrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 18:30   #282
bazzy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 109
Dot.: Problem z paznokciami po obgryzaniu

dziewczyny, a po jakim czasie wydłużyć się może różowa płytka? bo ja mam krótką ok. 1cm. Obgryzam odkąd pamiętam, aż do teraz, chcę przestać, będą sobie przypominać o bakteriach, chorobach, o tym, co mówiła pani od biologii. Mam 14 lat, koleżanki malują paznokcie, mają ładną płytkę, wąską, ja mam średnią, ale wolałabym węższą i dłuższą. Do kosmetyczki nie pójdę, bo w tym wieku to dziwnie. Mogę smarować olejkiem rycynowym, tylko nie wiem dokładnie, jak i jak często. Ewentualnie polećcie jakieś odżywki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Picture 51.jpg (9,4 KB, 131 załadowań)
bazzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 16:38   #283
Chnatalia
Raczkowanie
 
Avatar Chnatalia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 192
GG do Chnatalia Send a message via Skype™ to Chnatalia
Dot.: Problem z paznokciami po obgryzaniu

Ja miałam identyczne paznokcie jak Ty/ Obgryzałam wiele lat. Jakieś 2 lata temu przedłużyłam je metodą żelową. I tak przez rok robiłam. Kosmetyczka powiedział mi, że dzięki temu moje paznokcie zrobią się ładniejsze, i płytka będzie mieć ładny kształt od piłowania. Mija rok od kąd nie nakładam na paznokcie żelu a noszę swoje naturalne i wyglądają jak z reklam lakierów do paznokci. Nie odbyło się bez odżywek i suplementów diety jak belisa
__________________
Mów o mnie kobieta przez wielkie K. z kropką na końcu. bez spacji.

Razem od 10.10.2005
Narzeczona od 09.10.2011
Ślub 28.12.2013
Chnatalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 19:35   #284
heroineex3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Co ribić żeby po obgryzaniu paznokci były one ładne ?

Obgryzałam kilka lat paznokcie i na początku tych wakacji przestałam i już je ścinałam i piłowałam. A to pytania :
Co robić żeby szybciej mi paznokcie urosły ?
Jaka najlepsza odżywka na utwardzenie i szybkie rośnięcie paznokci ?
Co robić żeby paznokcie się ładnie uformowały ?
Ile muszę czekać na takie paznokcie ?
Co robić żeby mieć takie paznokcie, tzn. takiego kształtu i wzrostu ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bb14dd0b6505ea74b9936dd.jpg (21,2 KB, 157 załadowań)
heroineex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 20:30   #285
pasywno-agresywna
Zakorzenienie
 
Avatar pasywno-agresywna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 525
GG do pasywno-agresywna
Dot.: Co ribić żeby po obgryzaniu paznokci były one ładne ?

Polecam KWC. I NailTek, dla mnie to genialna odżywka, która w szybkim czasie reanimuje paznokcie. Co do kształtu, to raczej ciężko go zmienić. Z tego co wiem tipsy czasem mogą zmienić kształt paznokcia, ale to raczej długotrawły proces. Ja taką długość osiągam w około 3 tygodnie z całkowietego spiłowania, ale to wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji.
pasywno-agresywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 20:57   #286
Natalia4005
Rozeznanie
 
Avatar Natalia4005
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PC ;)
Wiadomości: 736
Dot.: Co ribić żeby po obgryzaniu paznokci były one ładne ?

Ja również polecam Nail Teka oraz unikaj metalowych pilniczków, bo osłabiają one płytkę paznokciową, łykaj suplementy diety i postaw na warzywa. Paznokcie zaczną Ci rosnąć jak szalone
__________________
Ja jestem piękny, ja jestem silny, ja jestem mądry, ja jestem dobry. I ja to wszystko odkryłem!

Stanisław Jerzy Lec


~~

Natalia4005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 22:17   #287
Agnieszka Gie
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka Gie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 929
Dot.: Co ribić żeby po obgryzaniu paznokci były one ładne ?

Cytat:
Napisane przez pasywno-agresywna Pokaż wiadomość
Polecam KWC. I NailTek, dla mnie to genialna odżywka, która w szybkim czasie reanimuje paznokcie. Co do kształtu, to raczej ciężko go zmienić. Z tego co wiem tipsy czasem mogą zmienić kształt paznokcia, ale to raczej długotrawły proces. Ja taką długość osiągam w około 3 tygodnie z całkowietego spiłowania, ale to wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji.
U mnie tak się stało. Nosiłam akryle przez dwa lata i płytka mi się wydłużyła. Nie jest to duża zmiana ale zauważalna, paznokcie wyglądają lepiej. Myślałam, że się to cofnie po jakimś czasie, ale jak na razie po ok 5 miesiącach od zdjęcia nie zmniejszyły się.
Agnieszka Gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 14:46   #288
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Co ribić żeby po obgryzaniu paznokci były one ładne ?

Tylko pamiętaj że to co działa na innych nie musi podziałać na Ciebie.
Polecany Nail Tek mi nie pomógł. Tzn. działał dopóki używałam. Gdy robiłam przerwę po paru dniach paznokcie wracały do poprzedniego stanu. Jak chcesz żeby paznokcie szybciej rosły to wiele firm ma w swojej ofercie preparaty przyspieszające wzrost paznokci
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 19:08   #289
ewalaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 102
Dot.: Co ribić żeby po obgryzaniu paznokci były one ładne ?

Kiedyś zrobiłam sobie tipsy i po ściągnięciu ich paznokcie wyglądały jakbym cały dzień prała Cóż, pamiętam, że niezawodna okazała się odżywka z Sally Hansen, niestety nie pamiętam dokładnej nazwy Ponadto używaj szklanego pilniczka i tak jak napisała Natalia4005 łykaj suplementy np. Belisę Powinno pomóc.
ewalaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-07, 01:32   #290
Magik Madzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 80
GG do Magik Madzia Send a message via Skype™ to Magik Madzia
Dot.: Co ribić żeby po obgryzaniu paznokci były one ładne ?

polecam
-odżywkę z mirry, bardzo ładnie wspomaga odbudowę keratyny w paznokciu i szybciej płytka odrasta
- witaminki H-Panthoten, skrzyp polny i to dawka zwiększona na początek wedle ulotki
-stosować oliwkę do skórek, która obkurcza, nawilża i pielęgnuje skórki (duzo osob, po zdjeciu produktu czy to zel czy akryl obgryza skórki, trzeba zatem o nie dbac po zdjeciu materiału z naturalnych paznokci)
__________________
AKADEMIA ZDROWIA I URODY "MAGIK"
Magdalena Perec
pozdrawiam wszystkie forumki
Magik Madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 23:59   #291
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: Co robić żeby po obgryzaniu paznokci były one ładne ?

Porost paznokci jest związany głównie z naszymi predyspozycjami, więc raczej ciężko określić w jakim tempie Ci urosną .

A kształt płytki można sobie pilniczkiem regulować... Ja często piłuję boki, żeby troszkę "zwęzić" płytkę. Oczywiście wszystko w ramach możliwości.

A ponadto aby mieć ładne pazurki zastosuj się do tego, o czym Ci dziewczyny napisały a efekty na pewno kiedyś w końcu cię zadowolą .
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 20:48   #292
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: Co ribić żeby po obgryzaniu paznokci były one ładne ?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka Gie Pokaż wiadomość
U mnie tak się stało. Nosiłam akryle przez dwa lata i płytka mi się wydłużyła. Nie jest to duża zmiana ale zauważalna, paznokcie wyglądają lepiej. Myślałam, że się to cofnie po jakimś czasie, ale jak na razie po ok 5 miesiącach od zdjęcia nie zmniejszyły się.
ja mojej siostrze zrobilam zel, ponosila miesiac, pozniej zrobilam odnowe ktora ponosila 2-3 tygodnie, w sumie okolo 1,5 miesiaca. Lozysko sie jej wydluzylo, efekty sa widoczne, etraz nosi ladne dlugie pazurki, wczesniej miala masakre. Zaluje bardzo, ze nei robilam zdjec
Cytat:
Napisane przez ewalaa Pokaż wiadomość
Kiedyś zrobiłam sobie tipsy i po ściągnięciu ich paznokcie wyglądały jakbym cały dzień prała
mysle, ze to zalezy od wykonania pazurkow, jesli np forma byla zle podlozona, to zmiany niekoniecznie musza byc pozytywne. No i jeszcze wazne jest jak te akrylki/zelki zdjelas, bo jak zerwalas to nie beda pieknie wygladac to oczywiste.
Ja sie na odzywkach nie znam, ale jak zawioda, to wybierz sie pare razy do stylistki (dobrej) na pazurki, mysle, ze losysko powinno sie troszke zrosnac
__________________
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 20:34   #293
bertexon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Obdryzane paznokcie

Witam drogie "wizażanki"!
Chciałem zwrócić się do was z moją sprawą. A więc obgryzałem paznokcie przez jakieś... 5 lat? Może więcej. 2-3 tygodnie temu przestałem. Ale moje palce nadal źle wyglądają. Są takie jakby pokreskowane. Do tego skóra wokół (Skórki?) jest postrzępiona i jakieś małe ranki są. Widać poprawę, ale chciałem zapytać czy jest jakiś zwykłe kremidło coby przyśpieszyło regenerację? Zwykły krem za "piątaka" wystarczy czy dla zniszczonych palców trzeba czegoś więcej?
Pozdrawiam!
bertexon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 21:04   #294
ouuGlamour
Wtajemniczenie
 
Avatar ouuGlamour
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 082
Dot.: Obdryzane paznokcie

ja dziś na moim blogu poświęciłam "obgryzaniu paznokci" posta

Więc jeśli macie ochotę poczytać jak mnie się udało z tym skończyć i jak pielęgnuję teraz pazury to zapraszam !
Mam nadzieję, że kogoś zainspiruje to do skończenia z nawykiem

Edytowane przez ouuGlamour
Czas edycji: 2012-10-28 o 09:53
ouuGlamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 12:53   #295
stefcia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Paznokcie po obgryzaniu - zbiorczy

Cześć dziewczyny.
Również przez praktycznie całe swoje zycie - 23 lata obgryzałam paznokcie u rąk. Od 4 miesięcy już ich nie ruszam, stosuję odżywkę Nail Tek i tak, efekt widać na wszystkich paznokciach oprócz kciuków. Są one pofalowane, co prawda odżywka te nierówności maskuje i jak trzyma się palec normalnie to ich nie widać. Problem zaczyna się, gdy się na nie patrzy bokiem albo od góry, wtedy wyglądają jak jakieś szpony (tzn. jeden jest w lepszym stanie, nie ma fałdek). Wstydzę się z tym iść do kosmetyczki, bo boje się, że już nic ni da rady z tym zrobić. Może macie dla mnie jakieś dobre rady czy coś, boje się, że już na zawsze będę mieć taką zniszczoną płytkę SAM_1666.jpg

SAM_1667.jpg

SAM_1668.jpg

SAM_1672.jpg

SAM_1677.jpg
stefcia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 21:19   #296
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Paznokcie po obgryzaniu - zbiorczy

nic nie widac na tych zdjeciach, ale jak masz pofalowane to mozesz miec uszkodzona macierz i wtedy nic nie zrobisz wlasciwie.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 19:44   #297
stefcia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Paznokcie po obgryzaniu - zbiorczy

Tzn. jeden mam, drugi nie...
daje raz jeszcze foty, może teraz będą bardziej widoczne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_1686.jpg (20,2 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_1685.jpg (20,0 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_1687.jpg (37,1 KB, 47 załadowań)
stefcia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 10:09   #298
Martoos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: Paznokcie po obgryzaniu - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez stefcia87 Pokaż wiadomość
Tzn. jeden mam, drugi nie...
daje raz jeszcze foty, może teraz będą bardziej widoczne
Witaj koleżanko,
widzę, że borykamy się z identycznym problemem. Swoje pazury obgryzałam chyba całe swoje życie, całe 22 lata. Stan moich kciuków jest fatalny, pofalowany, pełen bruzd. Z innymi paznokciami jest nawet względnie, jak je opiłuje, nałożę odżywkę to nie wygląda to źle.
Niestety nie wiem jak walczyć z tymi kciukami, żyję z nadzieją, że kiedyś urosną mi normalne paznokcie, mam wrażenie, że głębsza bruzda "przesuwa" się ku końcowi, więc może kiedyś..

Mam jeszcze pytanie, od kilku dni stosuję olejek rycynowy i maść z wit. A na paznokcie i skórki, czy nie robię błedu nakładając na natłuszczone palce rękawiczki foliowe?

Pozdrawiam
Martoos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 10:05   #299
Amicitia_
Ekspert ds. fantastyki
 
Avatar Amicitia_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: dom czerni i bieli
Wiadomości: 1 153
Dot.: Paznokcie po obgryzaniu - zbiorczy

Martoos, niestety nie wiem jak z foliowymi, ja zawsze nakładałam na utłuszczone łapy rękawiczki bawełniane i zostawiałam na noc
__________________
zapraszam na insta https://instagram.com/cudownie.jest/
Amicitia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-03 11:05:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.