Do filtromaniaczek:) - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-03-05, 19:08   #601
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Na mnie tez sie to mleczko troszkę wałkuje, bieli mnie tez trochę no i nie chce sie za bardzo wchłaniać. Stosuje je dopiero od tygodnia, toteż jeszcze nie zamieszczam recenzji na KWC, ale za jakiś czas na pewno zamieszczę. I znów potwierdza się zasada, ze co słuzy jednym, nie koniecznie służy drugim. Oj, ciężko znaleźć "swój" krem z filtrami
Alchemiczko to może D-P LRP lepiej ci posłuży, mam prawie 100 ml , możemy się wymienić jeśli chcesz.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 19:11   #602
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Alchemiczko to może D-P LRP lepiej ci posłuży, mam prawie 100 ml , możemy się wymienić jeśli chcesz.
Kate, a jak na DP reaguje Twoja skora? jestes zadowolona czy niebardzo? I jak porownasz DP do mleczek avene?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 19:26   #603
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

No właśnie tak jak pisałam w recenzji, wszystko jest ok, wchłanianie itp, z wyjątkiem tego że niestety wysusza mi skórę ( przypuszczam że alkohol jednak). Myślę, że byłoby idealne dla cer mieszanych i tłustych.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 19:30   #604
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Witajcie Dziewczyny,

po lekturze tego wątku zakupiłam w ciemno mleczko Avene 50+ zachęcona waszymi pozytywnymi opiniami. Wczoraj jechałam z TŻ na narty i musieliśmy mieć odpowiednią ochronę. Muszę powiedzieć, że mleczko jest super - wchłania się na mnie błyskawicznie i niemalże do matu. Dzisiaj nałożyłam na mleczko podkład i też było ok. Zastanawiam się czy jeśli mój podkład ma fitry 15 to mogę go nakładać na mleczko. Nie będą się "gryzły"?
Teraz jeszcze zakupię sobie kwasy i będę wizażanką pełną gębą.

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dzięki za uświadomienie
tornado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 19:31   #605
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez tornado
Witajcie Dziewczyny,

po lekturze tego wątku zakupiłam w ciemno mleczko Avene 50+ zachęcona waszymi pozytywnymi opiniami. Wczoraj jechałam z TŻ na narty i musieliśmy mieć odpowiednią ochronę. Muszę powiedzieć, że mleczko jest super - wchłania się na mnie błyskawicznie i niemalże do matu. Dzisiaj nałożyłam na mleczko podkład i też było ok. Zastanawiam się czy jeśli mój podkład ma fitry 15 to mogę go nakładać na mleczko. Nie będą się "gryzły"?
Teraz jeszcze zakupię sobie kwasy i będę wizażanką pełną gębą.

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dzięki za uświadomienie
Avene zawiera "bezpieczne"filtry, tzn. tinsorby, a nie Parsol, ktory to gryzie sie np. z talkiem i mika.

Takze na avene mozesz klasc co ci sie podoba.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 20:28   #606
tusia25
Raczkowanie
 
Avatar tusia25
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Nida
Wiadomości: 90
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Zabawiłam się w detektywa i po nitce do kłębka dotarłam do producenta pudrów minerlanych Rhea

http://madminerals.org/index.php

Większy wybór produktów, choć akurat z pudrów brązująych są te same
No i ceny znacznie niższe.
U nas 15g za 49 zł
U nich 20g za 12,50 $ (niecałe 38 zł)
tusia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 21:12   #607
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez L_V
Kate, a jak na DP reaguje Twoja skora? jestes zadowolona czy niebardzo? I jak porownasz DP do mleczek avene?
Ja mleczek Avene nie znam, ale DP mam i bardzo lubię, to już moja kolejna tuba. Potwierdzam uwagi Kate: dobre dla cer tłustych i mieszanych, bo jest w miarę lekkie i dobrze się wchłania - jeśli dać mu czas, to prawie całkowicie. Trochę wybiela karnację, ale za to nie zbiera tyle skrobi i pudru, ile emulsja Avene, po której miałam na twarzy ciasto, jeśli dobrze jej nie roztarłam. Poza tym DP nie nawilża tak dobrze jak Avene, ja czasem muszę kłaść coś pod spód, żeby się "dokarmić".
Teraz sama zamierzam wypróbować mleczko Avene i będę mogła dokonać weryfikacji moich recenzji na KWC
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-05, 21:34   #608
dori19851
Raczkowanie
 
Avatar dori19851
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 45
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Czesc dziewczyny jestem tu nowa i witam Was wszystkie!
JA nidawno zaczełam przygodę z filtrami i używam krem La Roche 60+( dokładnie nazwy nie pamiętam) nio i swiece sę bardzo, tak się zastanawiał jak na ten krem zrobic makijaz (a jest on podstawowa czynnością mojego dnia) otóz odkryłam sposób i fajny kosmetyk: na krem nakładam rozswietlająco antystresoy podkład z Avon i pudruje puderkiem MATUJąCYM z seri Pure Pore Faction(taki w zielonym opakowaniu malutki), równierz z Avonu i musze stwierdzic ,że matuje i nakładam puder opalony kolor nio i super efekt!Polecam
dori19851 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 22:23   #609
kaemka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 608
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez dori19851
Czesc dziewczyny jestem tu nowa i witam Was wszystkie!
JA nidawno zaczełam przygodę z filtrami i używam krem La Roche 60+( dokładnie nazwy nie pamiętam) nio i swiece sę bardzo, tak się zastanawiał jak na ten krem zrobic makijaz (a jest on podstawowa czynnością mojego dnia) otóz odkryłam sposób i fajny kosmetyk: na krem nakładam rozswietlająco antystresoy podkład z Avon i pudruje puderkiem MATUJąCYM z seri Pure Pore Faction(taki w zielonym opakowaniu malutki), równierz z Avonu i musze stwierdzic ,że matuje i nakładam puder opalony kolor nio i super efekt!Polecam
No tak, ale czy ten podkład i puder nie zawierają talku ani miki, które destabilizują filtry i zmniejszają ochronę przeciwsłoneczną?

Co do mleczka Avene SPF 50+ - nie straszcie mnie tym kiepskim wchłanianiem. Właśnie je kupiłam po zużyciu prawie całej tubki LRP D-P 60 (któego chwalę, choć nie mam porównania, bo to mój pierwszy filtr). Jutro rano premiera mleczka Avene, zobaczymy, jak będzie.
__________________
Mądrość przychodzi z wiekiem. Najczęściej jest to wieko od trumny.
kaemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-05, 22:28   #610
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dori, serdecznie witam Cię na wizażu i na tym wątku. Mam nadzieję, że będziesz tu często zaglądać.

Niestety muszę się zgodzić z kaemką. Nie znam co prawda podkładu i pudru Avon, ale prawdopodobnie zawierają one talk lub mikę, co znacznie osłabia działanie filtrów.

Kaemka daj znać jak tam będzie się sprawować mleczko, bo ja też się na nie czaję
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-06, 04:21   #611
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Będzie dobrze Mleczkowe panny!!!
Witaj Dori! Posprawdzaj składy swoich makeupowych specyfików, to ważne!
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-06, 09:29   #612
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez kaemka
No tak, ale czy ten podkład i puder nie zawierają talku ani miki, które destabilizują filtry i zmniejszają ochronę przeciwsłoneczną?

Co do mleczka Avene SPF 50+ - nie straszcie mnie tym kiepskim wchłanianiem. Właśnie je kupiłam po zużyciu prawie całej tubki LRP D-P 60 (któego chwalę, choć nie mam porównania, bo to mój pierwszy filtr). Jutro rano premiera mleczka Avene, zobaczymy, jak będzie.
Nie nie, myślę, że Joasia pisała o emulsji Avene, a nie o mleczkach. Avene ma w swojej ofercie: krem [50ml], emulsję [50ml] i mleczka [po 100ml].
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-06, 10:23   #613
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez L_V
Nie nie, myślę, że Joasia pisała o emulsji Avene, a nie o mleczkach. Avene ma w swojej ofercie: krem [50ml], emulsję [50ml] i mleczka [po 100ml].
Tak, Joasia napisała o emulsji, ale mleczko nie sprawdziło się u Jelonka i narzekała na nie Alchemiczka.

Buziaki Dziewczyny
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-06, 12:22   #614
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Wypróbowałam dziś rano mleczko Avene 50+
Jest ciut żadsze i ciut szybciej sie wchłania niż emulsja Avene 50+, poza tym nie widzę różnicy pomiędzy oboma preparatami, jeśli chodzi o cerę. Natomiast jeśli chodzi o cenę różnicę widzę po kieszeni
Mleczko górą!
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-06, 13:57   #615
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Już się prawie zdecydowałam na to mleczko Jeszcze tylko muszę zaczekać dwa tygodnie na przypływ gotówki i wyruszam na poszukiwania mleczka 50+.
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-06, 16:09   #616
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Alchemiczko to może D-P LRP lepiej ci posłuży, mam prawie 100 ml , możemy się wymienić jeśli chcesz.
Kochana Kate, z wielką przyjemnościa sie z Tobą wymienie. Co prawda nie udało mi się zdobyć próbki La Roche Posay DP, ale mam nadzieję, ze bedzie mi lepiej służyło. Mojego mleczka Avene 50+ też jest dużo, około 100 ml, bo nie uzywałam go codziennie, teraz jade dalej na próbkach mleczka żelowego Vichy, które jest dla mnie ciut lepsze, ale też daleko mu do ideału.

To może dogadamy się na PW?

Witaj Dori, pozdrawiam Cię serdecznie
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-06, 18:08   #617
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Gdyby do waszej wymiany z jakiś względów nie doszło, to też jestem chętna na mleczko 50+ Tylko nie mam żadnych filtrów w zamian
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-06, 18:10   #618
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Mojego mleczka Avene 50+ też jest dużo, około 100 ml, bo nie uzywałam go codziennie, teraz jade dalej na próbkach mleczka żelowego Vichy, które jest dla mnie ciut lepsze, ale też daleko mu do ideału.
A jak wypada według ciebie porównanie mleczka żelowego Vichy z mleczkiem Avene?
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-06, 18:57   #619
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez maniaa
A jak wypada według ciebie porównanie mleczka żelowego Vichy z mleczkiem Avene?
Mleczko - żel Vichy pozostawia na twarzy mniej kleistą warstewkę niż mleczko i emulsja Avene SPF 50+. Wchłanialność obu preparatów jest podobna. Tylko mnie niestety Vichy wysusza. Jak zaaplikowałam przez dwa dni z rzędu to w drugim dniu czułam wyraźny dyskomfort - tak jakbym miała za mało skóry na twarzy. Avene pod względem nawilżenia jest bezkonkurencyjne.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-06, 19:09   #620
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dziękuję za odpowiedź - bardzo przydatną - ja właśnie szukam czegoś pozostawiającego mniej błyszcząco-kleistą warstewkę na buzi niż mleczko żelowe Vichy - ono dobrze sie wchłania, jednak zostawia taki kleik na buzi na nawilżaniu aż tak bardzo mi nie zależy jak właśnie na ograniczeniu tego lepkiego filmu zatem Avene odpada.Ech z drugiej strony kusi mnie nałożenie podkładu, co przy Avene jest mniej ryzykowne...
Muszę wypróbować fluid Vichy, ale tu znowu ta pojemność jest po prostu fatalna...
ideału wciąż brak
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-06, 20:03   #621
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez maniaa
A jak wypada według ciebie porównanie mleczka żelowego Vichy z mleczkiem Avene?
Na mnie mleczko Vichy jest lepsze, choć oba mnie bielą Vichy się na mnie nie wałkuje, a avene troszkę tak. no i Vichy wiecej wchodzi
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-06, 20:16   #622
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Czyli wygląda na to, że mleczko-żel Vichy nie jest złą opcją - aktualnie tego właśnie używam, ale rozglądam się za czymś co położone w odpowiednich ilościach będzie jeszcze mniej lepko-świecące...ale najwyraźniej pod tym względem lepiej się nie przestawiać na Avene...

Obawiam się tego, ze jak przyjdą cieplejsze dni (pewnie nieprędko, ale przygotować się warto wcześniej), będę się źle czuła z tą warstwą lepiku na buzi...a przecież wtedy to już promieniowanie będzie większe, trzeba będzie na prawde solidnie się smarować... 2 ml... ekhmm... zastanawiam się nad wersją fluidową Vichy, bo Anthelios Fluide Extreme nałożony w większej ilości również porządnie mi dodaje niechcianego blasku, a Vichy we fluidzie jeszcze nie miałam okazji próbować...tylko w jego przypadku relacja -cena/pojemność mnie nie zachęca... ale na pewno spróbuję...
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-06, 20:22   #623
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dziewczynki, prosiłam juz o to Kate, ale trochę mi głupio, bo Kate zdaje się służy tymi próbkami wszem i wobec, więc może któraś z Was chciałaby mi zrobić próbkę mleczka Avene 50 w zamian za mleczko-żel Vichy (saszetki po 7ml), Antka we fluidzie (tubka 2ml) lub odlewkę DP? Na wymianę za próbkę mleczka mogę jeszcze zaoferować 2/3 płynu jaśminowego Fitomed...
Gdyby ktoś mógłby i chciałby, to poproszę o PW
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-06, 20:53   #624
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Choć wiosny jeszcze nie widać na horyzoncie ja już zastanawiam się co z ochroną większych, że się tak wyrażę, partii ciała. Trzeba by nabyć coś ekonomicznego i dobrze chroniącego. Myślałam o tym produkcie, może któraś z was go zna? Na KWC niestety go nie ma.

http://mediweb.pl/sklep/product_info...oducts_id/2611
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-06, 21:00   #625
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Choć wiosny jeszcze nie widać na horyzoncie ja już zastanawiam się co z ochroną większych, że się tak wyrażę, partii ciała. Trzeba by nabyć coś ekonomicznego i dobrze chroniącego. Myślałam o tym produkcie, może któraś z was go zna? Na KWC niestety go nie ma.

http://mediweb.pl/sklep/product_info...oducts_id/2611
Kasiu, wg Basi Kwiatkowskiej i info na BU cała gama L'oreal Solar i Garnier słoneczna mają stabilne filtry chroniace przed UVA i UVB, więc można śmiało kupować
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-07, 09:38   #626
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Choć wiosny jeszcze nie widać na horyzoncie ja już zastanawiam się co z ochroną większych, że się tak wyrażę, partii ciała. Trzeba by nabyć coś ekonomicznego i dobrze chroniącego. Myślałam o tym produkcie, może któraś z was go zna? Na KWC niestety go nie ma.

[URL="http://mediweb.pl/sklep/product_info.php/products_id/2611"]
Przekopiowałam z BU wypowiedź Basi odnośnie wyboru filtrów do ciała:

"Do wyboru masz z tych bardziej ekonomicznych o duzych opakowaniach, ktore jednoczesnie zawieraja dobre filtry:
-Johnson&Johnson - Hydrating Sun Protection - Lotion - Nawilżające mleczko ochronne SPF 40/UVA*** - 200ml/ cena ok. 35zł
o ktorym wspominasz, opisane tutaj http://www.biochemiaurody.com/DzialSloneczny/Biotherm-filtry.htm (przesun sie w dol strony a je znajdziesz)
- Cala seria Ambre Solaire firmy Garnier oparta na Mexorylach jako ze Garnier nalezy do koncernu L'Oreal
- Seria Solar Expertise firmy L'Oreal zwlaszcza mleczka 200ml
- Mleczka, spraye, mleczka dla dzieci firmy La Roche-Posay, te juz drozsze i mniejsze opakowania
- Spray SPF 30 lub Mleczko SPF 60 firmy SVR - wybralam te, bo maja najwieksze opakowania
- Mleczka i spray firmy Bioderma, za granica dostepny jest Photoderm THP spray rodzinny, ktory zawiera az 400ml, czyli opakowanie bardzo oplacalne do ciala, w Polsce ten produkt nie jest dostepny."
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-07, 10:05   #627
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Choć wiosny jeszcze nie widać na horyzoncie ja już zastanawiam się co z ochroną większych, że się tak wyrażę, partii ciała. Trzeba by nabyć coś ekonomicznego i dobrze chroniącego. Myślałam o tym produkcie, może któraś z was go zna? Na KWC niestety go nie ma.

http://mediweb.pl/sklep/product_info...oducts_id/2611
Dobry pomysł
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-07, 10:15   #628
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dziewczyny HELP!Nie chce zakładac nowego wątku,bo może wy jesteście lepiej zorientowane.Używam Biodermy Photoderm Max Fluide SPF100.Pare dni temu zauważyłam na stronie apteki aquavitae,że nie ma juz tego kremu o faktorze 100 tylko jest 50+.Wysłałam do nich maila z zapytaniem czy to jest bład na ich stronie czy firma Bioderma zmieniła faktor tego kremu.Dostałam odpowiedz że to Bioderma.
Czyli co,krem z spf 100 zszedł niżej do 50+ i w związku z tym gorzej chronic będzie przed słońcem???Kurcze a tak lubiłam ten krem
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-07, 10:17   #629
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Contax
Przekopiowałam z BU wypowiedź Basi odnośnie wyboru filtrów do ciała:

"[...]
- Mleczka i spray firmy Bioderma, za granica dostepny jest Photoderm THP spray rodzinny, ktory zawiera az 400ml, czyli opakowanie bardzo oplacalne do ciala, w Polsce ten produkt nie jest dostepny."
Jest dostępny Photoderm Bio-Spray SPF30 400 ml, kosztuje około 90 zł
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Photoderm%20spray.jpg (9,0 KB, 7 załadowań)
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-07, 10:23   #630
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez klaudynia
Dziewczyny HELP!Nie chce zakładac nowego wątku,bo może wy jesteście lepiej zorientowane.Używam Biodermy Photoderm Max Fluide SPF100.Pare dni temu zauważyłam na stronie apteki aquavitae,że nie ma juz tego kremu o faktorze 100 tylko jest 50+.Wysłałam do nich maila z zapytaniem czy to jest bład na ich stronie czy firma Bioderma zmieniła faktor tego kremu.Dostałam odpowiedz że to Bioderma.
Czyli co,krem z spf 100 zszedł niżej do 50+ i w związku z tym gorzej chronic będzie przed słońcem???Kurcze a tak lubiłam ten krem
Spokojnie Klaudyniu. Firma nie zmieniła faktora, tylko zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej firmy kosmetyczne zostały zmuszone do ujednolicenia oznaczen faktorow na kremach ochronych. I tak:
faktor 50 - wg nowych oznaczen pozostaje 50
faktory 60, 70, 100 - wg nowych oznaczeń będą opisywane jako 50+

Poniewaz Twoja Bioderma byłą kiedys 100-tka, to teraz zostalo to opisane na opakowaniu jako 50+. Moje mleczko avene - "stara" 60-tka, tez teraz jest opisana jako 50+.

My, jako konsumentki nie pochwalamy tych zmian, gdyz nie znajac wczesniejszych wersji filtrow, tak naprawde nie wiemy jako faktor dokladnie kupujemy. Tzn. czy to 50+ to blizej do 60 czy 100? Ale coz, trzeba sie przyzwyczaic.
Ale twoja bioderma to ten sam krem, tylko w innym opakowaniu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:35.