Jaki żel wybrać? - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-03, 23:15   #1051
magdasol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 38
GG do magdasol
Dot.: Jaki żel wybrać?

Cytat:
Napisane przez dobrarada Pokaż wiadomość
zestawy komponowałam dokładnie na zasadzie:
siadam, mam tylko rzeczy z tego zestawu i czy mogę uzywając tylko produktów z zestawu zrobić całą usługę od a do z. I nawet tym podstawowym zestawem można zrobić całą stylizację. a ekskluzywnym tym bardziej.

a co do produktów które można odpuścić
jak sobie nie kupię kleju to np. czym przykleję cyrkonie??? koronki, liście itd??

pracy bez cążek też sobie nie wyobrażam, czym mam usunąć firany skór? a też się takie zdarzają?

bloki polerskie? a czym zmatowić paznokcia naturalnego przed nakładaniem żelu? pilnikiem? a czym nadać ostateczny kształt przed nakładaniem glossa?

nie wspomnę o tym, że przyjdzie klientka która powie, że koniecznie i bezwzględnie chce tipsy i już! albo ma tak jak ja - zarośnięty wolny brzeg paznokci od spodu - mi narasta łożysko paznokcia i mam je pod paznokciami - zakładając szablon czuję się jakby mnie ktoś tam ciął nożem... albo będzie miała pazurki skocznie, albo będzie chciała tipsy air-brush (ciekawe jak bez kleju i gilotyny można je zastosować)

zestawy są skomponowane wg mnie optymalnie
nie chwalący się - oczywiście
Dobrarado każda z nas ma zapewne własny sposób pracy, ja pisałam to wszystko w oparciu o własny
Z mojej perspektywy wygląda to tak:
Z cyrkoniami, koronkami i całą resztą spokojnie radzę sobie żelem, chociaż kiedyś kleju również używałam, ale tak jest dla mnie po prostu szybciej
Cążki należy sterylizować z tego co pamiętam? Nie używam ich z tego właśnie powodu, chociaż może to wynikać też częściowo z tego, że moje klientki należą do tych "zdyscyplinowanych", które regularnie używają oliwki
Z tipsami macie rację, chociaż miałam raz jeden klientkę z paznokciami - skoczniami, ale niestety tak szerokimi, że tipsa za nic w świecie nie dopasowałabym na paznokieć żaden poza małym i serdecznym, także trzeba było męczyć się z szablonami i od tamtej pory z tipsami się pożegnałam

Także uważam, że dla każdego optymalnym zestawem będzie coś innego
magdasol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 23:43   #1052
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: Jaki żel wybrać?

Ale dłutka metalowe również trzeba sterylizować, zresztą nie tylko dłutka. nie wyobrażam sobie operowania przy skórkach patyczkami z całym szacunkiem, ale patyczkiem to sobie mozna odsuwać skórki w domowych pieleszach przy manicure biologicznym.
a w salonach uzywa się metalowych kopytek i cążek. a jesli tylko dlatego nie uzywa się cążek bo trzeba je sterylizowac - to dla mnie to nie jest do końca profesjonalne podejście do tematu. ale to moja opinia.

Poza tym, wiadomą rzeczą jest, ze nie wszystkie klientki przychodzą z pieknymi wypielęgnowanymi skórkami, zdarzają się takie które przychodzą po raz pierwszy do stylistki i mają skóry na pół paznokcia nasunięte. wtedy tylko metalowe kopytko i cążki. bo patyczek + remover = 1h pracy extra.

Poza tym wiele osób jednak twierdzi, że nakładanie removera bezposrednio przed stylizacją żelem lub akrylem powoduje późniejsze liftowanie masy - spowodowane rozmiękczeniem plytki paznokcia pod wpływem kwasów zawartych w removerach. I ja również to stwierdziłam.

Cyrkonie osadzane w żelu nabłyszczającym trzymają sie 2 dni, naklejone klejem - potrafią się trzymać nawet miesiąc. Otulenie żelem cyrkonii jest zbyt słabym zabezpieczeniem jej i cyrkonia odpada po kilku dniach. Zalana żelem traci szlif i blask. Najlepszym rozwiązaniem jest naklejenie jej na ostateczną warstwę paznokcia.

To chyba wszystko co mam do powiedzenia w tych kwestiach. Jeśli stać mnie na super drogie produkty, to stać mnie na sterylizator kulkowy
Ale to moje zdanie oczywiście.
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 00:12   #1053
Claire00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 23
Dot.: Jaki żel wybrać?

Cytat:
Napisane przez dobrarada Pokaż wiadomość
Cyrkonie osadzane w żelu nabłyszczającym trzymają sie 2 dni, naklejone klejem - potrafią się trzymać nawet miesiąc. Otulenie żelem cyrkonii jest zbyt słabym zabezpieczeniem jej i cyrkonia odpada po kilku dniach. Zalana żelem traci szlif i blask. Najlepszym rozwiązaniem jest naklejenie jej na ostateczną warstwę paznokcia.
A ja cyrkonie zawsze otulam żelem i nie ma problemu, trzymają się do odnowy i błysk i szlif też mają

Ale to tak na marginesie.

A co do tematu - zestawy startowe wg mnie to super pomysł dla osób które planują rozpocząć przygodę z pazurkami One przecież dopiero będą próbować różnych metod i będą się uczyć, więc zarówno szablon jak i tips powinny mieć w ręku. Nawet gdy uznają, że szablon lepszy to tipsy przydadzą się do maziajek i prób wzorkowych A gdy się nauczą będą wiedziały co im potrzebne, co nie, co chętnie dokupią a co sobie darują. Przy rabacie cenowym jaki jest przy takim zestawie to całkiem się opłaca

Doświadczone stylistki nie kupią przecież takiego zestawu bo mają już swoje metody i przede wszystkim swoje ulubione produkty... Więc logiczne jest, że dla doświadczonych stylistek pewne elementy będą zbędne
Claire00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 04:57   #1054
velvena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki żel wybrać?

Cytat:
Napisane przez Claire00 Pokaż wiadomość

A co do tematu - zestawy startowe wg mnie to super pomysł dla osób które planują rozpocząć przygodę z pazurkami
Popieram takie przyjazne duszki Sama sobie robie pazurki i mam pytanko, szukalam covera do frencha, jedyny jaki znalazlam polecany tu to creative 'cover it'. Kupilam ale kolor byl ok tylko w swietle sztucznym, jak wyszlam na zewnatrz to sie przestraszylam. Zel byl ostro rozowy w swietle dziennym, musialam go pomieszac z polkryjacym bialym IBD i i tak efekt nie jest zachwycajacy. Najbardziej podobal mi sie abc, mial naturalny lekko zgaszony odcien rozu, bardzo zblizony do naturalnego, ale abc jest dla mnie niedostepny, bo sprzedawany tylko 'na licencji'. Czy ktoras z was mogla by jakiegos linka podeslac do stronki gdzie moglabym zakupic cos w bardziej przyjaznym kolorze? moze byc nawet caly zestaw zeli jezeli beda soak-off, bo to mnie w tej chwili interesuje. Jezeli nie to zwykly cover w naturalnym odcieniu.
Z gory dziekuje i pozdrawiam.
velvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 06:17   #1055
magdasol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 38
GG do magdasol
Dot.: Jaki żel wybrać?

Cytat:
Napisane przez dobrarada Pokaż wiadomość
Ale dłutka metalowe również trzeba sterylizować, zresztą nie tylko dłutka. nie wyobrażam sobie operowania przy skórkach patyczkami z całym szacunkiem, ale patyczkiem to sobie mozna odsuwać skórki w domowych pieleszach przy manicure biologicznym.
a w salonach uzywa się metalowych kopytek i cążek. a jesli tylko dlatego nie uzywa się cążek bo trzeba je sterylizowac - to dla mnie to nie jest do końca profesjonalne podejście do tematu. ale to moja opinia.

Poza tym, wiadomą rzeczą jest, ze nie wszystkie klientki przychodzą z pieknymi wypielęgnowanymi skórkami, zdarzają się takie które przychodzą po raz pierwszy do stylistki i mają skóry na pół paznokcia nasunięte. wtedy tylko metalowe kopytko i cążki. bo patyczek + remover = 1h pracy extra.

Poza tym wiele osób jednak twierdzi, że nakładanie removera bezposrednio przed stylizacją żelem lub akrylem powoduje późniejsze liftowanie masy - spowodowane rozmiękczeniem plytki paznokcia pod wpływem kwasów zawartych w removerach. I ja również to stwierdziłam.

Cyrkonie osadzane w żelu nabłyszczającym trzymają sie 2 dni, naklejone klejem - potrafią się trzymać nawet miesiąc. Otulenie żelem cyrkonii jest zbyt słabym zabezpieczeniem jej i cyrkonia odpada po kilku dniach. Zalana żelem traci szlif i blask. Najlepszym rozwiązaniem jest naklejenie jej na ostateczną warstwę paznokcia.

To chyba wszystko co mam do powiedzenia w tych kwestiach. Jeśli stać mnie na super drogie produkty, to stać mnie na sterylizator kulkowy
Ale to moje zdanie oczywiście.
Na sterylizator kulkowy owszem mnie stać, ale na autoklaw już nie A uczono mnie, że narzędzia naruszające ciągłość skóry należy sterylizować w autoklawie, kopytko i frezy wystarczy zdezynfekować poprzez moczenie. Przynajmniej tak robiono w salonie w którym kiedyś pracowałam Nie chodzi mi o wywołanie kłótni i prześciganie się w tym, kto ma rację. Przyznaję, że może zagalopowałam się w ocenie zestawu zapominając, że ma być dla osoby początkującej, oceniałam go bardziej "pod siebie"
magdasol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 09:52   #1056
DobraDusza88
Zakorzenienie
 
Avatar DobraDusza88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 392
Dot.: Jaki żel wybrać?

Cytat:
Napisane przez velvena Pokaż wiadomość
Popieram takie przyjazne duszki Sama sobie robie pazurki i mam pytanko, szukalam covera do frencha, jedyny jaki znalazlam polecany tu to creative 'cover it'. Kupilam ale kolor byl ok tylko w swietle sztucznym, jak wyszlam na zewnatrz to sie przestraszylam. Zel byl ostro rozowy w swietle dziennym, musialam go pomieszac z polkryjacym bialym IBD i i tak efekt nie jest zachwycajacy. Najbardziej podobal mi sie abc, mial naturalny lekko zgaszony odcien rozu, bardzo zblizony do naturalnego, ale abc jest dla mnie niedostepny, bo sprzedawany tylko 'na licencji'. Czy ktoras z was mogla by jakiegos linka podeslac do stronki gdzie moglabym zakupic cos w bardziej przyjaznym kolorze? moze byc nawet caly zestaw zeli jezeli beda soak-off, bo to mnie w tej chwili interesuje. Jezeli nie to zwykly cover w naturalnym odcieniu.
Z gory dziekuje i pozdrawiam.
Ja używam covera z Perfect Beauty i wg mnie jest bardzo dobry : Dziewczyny polecają też Masked od Dobrej Rady
__________________
1.09.2012 (...) i ślubuję Ci...
DobraDusza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 12:01   #1057
Paula_M
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 487
Dot.: Jaki żel wybrać?

Podzielam zdanie wielu z Was, ale trzeba wziąć pod uwagę, iż Monioloma powiedziała na początku, że to jest do jej domowego użytku - dla niej, a nie do robienia innym paznokci. Nie wiem jak jest naprawdę, ale jeżeli założenie takie, że akcesoria kupuje po to, aby robić sobie/mamie ew. najbliższym koleżankom, a wie, że woli żele od tipsów to wszystko co jest do nich potrzebne włącznie z tipsami może sobie odpuścić Cążki do skórek? Ja nie kupowałam w zestawie - miałam w domu ze stali nierdzenwej, kilka dych kosztowały, ale będą póki się nie stępią i bardzo prawdopodobne, że Monioloma również je ma. Więc tak czy siak, finał taki, iż pazurki ma robić sobie. Nie podobają się jej tipsy - to ich nie zamawia, bo będą leżeć, a klientek na nie nie będzie mieć, ponieważ nie będzie ich nawet szukać. Ot cała filozofia. Jeśli jednak już na wstępie Moniolomo myślisz o robieniu w szerszym zakresie, warto posłuchać Dobrej Rady Jeżeli dla siebie - kupuj potrzebne akcesoria do metody, na której zamierzasz pracować. Jeżeli Ci się spodoba i będziesz chciała na tym zarobić - zawsze możesz dokupić, ale i tak najpierw musisz popracować i wyczuć pędzel

Pozdrawiam Serdecznie
__________________
Życie nie pyta Cię, czy dasz radę.[/SIZE][/FONT]
Paula_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-05, 12:07   #1058
monioloma
Raczkowanie
 
Avatar monioloma
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 75
Dot.: Jaki żel wybrać?

hehehe cuż to za zacięta dyskusja w związku z moim zapytaniem hehe tzn wiecie, narazie zamierzam robić sobie ewentualnie koleżankom, które będą ciekawe. Ale właśnie jeśli już będę widziała, że moja praca jest godna uwagi mogłabym zacząć przyjmować klientki. wkońcu ostatecznie zadecydowałam że sama skompletuję, ponieważ dostałam propozycję odkupienia lampy, wałka itd. co jest mi bardzo na rękę. Także pozostaje mi zakupić żele oraz inne akcesoria i bardzo dziękuję dziewczynki za wszytskie te cenne porady ;*

PS. Wybrałam żele z i-nails

Edytowane przez monioloma
Czas edycji: 2010-04-05 o 12:22
monioloma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 16:37   #1059
Paula_M
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 487
Dot.: Jaki żel wybrać?

Jeżeli chodzi o załatwianie interesów z Dobra Radą - szczerze polecam. Dobry kontakt, uprzejmość i szybka wysyłka. Jak żele? Jeszcze nie wiem, na weekendzie przetestuję gdy będę mieć czas, ale jeśli chodzi o zamawianie i realizowania zamówienia to jak najbardziej możecie śmiało korzystać

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Moniolomo - zajrzyj do prywatnych wiadomości
__________________
Życie nie pyta Cię, czy dasz radę.[/SIZE][/FONT]
Paula_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 20:10   #1060
Renia1613
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 18
Dot.: Jaki żel wybrać?

witam
Przetestowałam już trochę żeli w sumie na pewno nie tak wiele jak niektóre z was... SF mi nie odpowiada z tego względu że pęka... Ibd może i dobre ale cena mnie przeraża, cały czas dochodzę do wprawy i robiąc paznokcie w granicach 30-50zł nie jestem w stanie nic zarobić... Chciałam zapytać co sądzicie o żelach firmy activ oraz jakie polecacie kolorowe żele... SPN nie moge nic kupic bo nie mogę sie tam zalogować gdyż wymagany jest nip którego w wieku 18lat nie mam tak samo jest jeśli chodzi o slicare... Baardzo proszę o pomoc. Na kursie pracowałam na żelach bel arte ale wydaje mi sie ze za taką cenę mogę mieć lepszy żel...
Renia1613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 20:12   #1061
Vanessita
Zakorzenienie
 
Avatar Vanessita
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Wikingów
Wiadomości: 3 225
Dot.: Jaki żel wybrać?

PB albo Ibd ewentualnie I-nails
__________________
M. M. K silimedy maximum 570hi ..20/02/2017...już są!!!
Vanessita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-12, 22:18   #1062
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: Jaki żel wybrać?

Z tanszych I-nails dziewczyny sa zadowolone, ja dzis zamowilam kolorowe, kamuflaz i bialy, a takie tansze tez dobre wg mnie jest z Ra Nails, chociaz nie ma za dobrej opini, ale ja pracowalam na nim na szkoleniu(z innymi tez, wiec jakies porownanie mam) i uwazam ze jest ok, sama zakupilam
__________________
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 08:23   #1063
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Jaki żel wybrać?

Co do Ra Nails... ponoć kolorowe akryle mają całkiem fajne, ja mam tragiczne doświadczenia, kupiłam budujący i mało że miał konsystencję przedziwną to po kilku dniach trzymania tak jak wszystkie inne żele mi się... zważył? Nie wiem jak to opisać. Jakby się wściekł. Zmienił kolor na szaro bury i pełno w nim było bąbelków..
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 10:24   #1064
Renia1613
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 18
Dot.: Jaki żel wybrać?

Dziewczyny a mogły byście mi powiedzieć coś o farbkach akrylowych?/
Renia1613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 11:36   #1065
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: Jaki żel wybrać?

Ja ten mam http://ranails.com/index.php?menu=op...nr_rodzica=354
I uwazam, ze jest w porzadku, gesty Ale jestem poczatkujaca, wiec moze pozniej zmienie zdanie
__________________
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 12:25   #1066
frauhelga
Ordnung muss sein!
 
Avatar frauhelga
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 172
Dot.: Jaki żel wybrać?

Tom Holcomb na stronie Ranails?

swiat sie w kamele obraca....
__________________
[SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic65015_1.gif[/SIGPIC]
frauhelga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 13:13   #1067
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: Jaki żel wybrać?

to moze Ra nie jest jednak takie zle moja instruktorka z EF uzywa ich akrylu
__________________
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 14:01   #1068
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Jaki żel wybrać?

armagedon..
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 08:08   #1069
irelax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 113
Dot.: Jaki żel wybrać?

Dla mnie zel budujący Ra nails jest jak kameleon, za kazdym zamowieniem inny w odbiorze i konsystencji (probowalam 3 razy bo mnie najmniej uczulał)
Teraz ten builder jest rzadki jak klasyczna jednofazowka i strasznie zlewa na skorki, brrrr.
Kolorowka niezła.
irelax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-14, 13:37   #1070
bombeloczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 103
Dot.: Jaki żel wybrać?

Ja obecnie używam i-nails od DR i kamuflaż i jednofazowy black Line i są bardzo fajne. konsystencja taka średnio gęsta że nie ucieka mi na skórki.
Ale szczypie(mocno dośc) i nie wiem czy to wina żelu czy moja, bo może za dużo go daje nie wiem? jak myslicie?????
bombeloczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 17:41   #1071
Paula_M
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 487
Dot.: Jaki żel wybrać?

Cytat:
Napisane przez bombeloczka Pokaż wiadomość
Ja obecnie używam i-nails od DR i kamuflaż i jednofazowy black Line i są bardzo fajne. konsystencja taka średnio gęsta że nie ucieka mi na skórki.
Ale szczypie(mocno dośc) i nie wiem czy to wina żelu czy moja, bo może za dużo go daje nie wiem? jak myslicie?????

Raczej Twoja wina, ponieważ ja również robię na żelach I-nails od DR i nie zdarzały mi się takie sytuacje
Czasem piecze, gdy żel ma styczność z ciałem pod paznokciem, np nie masz dobrze podklejonej formy i przy nakładaniu żelu spłynie Ci on pod paznokieć i może piec, ale to niekoniecznie taka jest przyczyna

Co do poprzednich wypowiedzi: żelami I-nails pracuje się dobrze, nie spływają, tylko się słuchają (oczywiście po dłuższym czasie spłyną, ale to jak każde), budujący (ja mam ten bardzo gęsty) nie żółknie w ogóle, nie odpryskuje ani nic, maskujący również jest dobry, łatwo się nim cieniuje, tylko barwa tego bardziej kryjącego jest nie do końca naturalna, ale nawet ładnie wygląda
__________________
Życie nie pyta Cię, czy dasz radę.[/SIZE][/FONT]
Paula_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 17:54   #1072
Vanessita
Zakorzenienie
 
Avatar Vanessita
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Wikingów
Wiadomości: 3 225
Dot.: Jaki żel wybrać?

Ja na maskeda daję cienko blusha i wychodzi pięknie
__________________
M. M. K silimedy maximum 570hi ..20/02/2017...już są!!!
Vanessita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 18:26   #1073
bombeloczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 103
Dot.: Jaki żel wybrać?

Paula_M jak robię na tipsie to też szczypie ale tylko jak buduje paznokcie, tam gdzie są cienkie warstwy nic nie boli, kurcze nadal nie wiem.

Edytowane przez bombeloczka
Czas edycji: 2010-05-14 o 18:27
bombeloczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 18:35   #1074
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Jaki żel wybrać?

Bomboleczko skoro szczypie znaczy że albo masz przepiłowaną płytkę albo nakładasz grubą warstwę żelu i w momencie polimeryzacji cząsteczek występuje efekt nagrzania się żelu i piecze czy też szczypie.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 19:04   #1075
bombeloczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 103
Dot.: Jaki żel wybrać?

dzięki Byliczka raczej to drugie bo płytkę traktuje delikatnie i tylko blokiem, a żelu daje dość grubą warstwę widocznie za grubą.
bombeloczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 20:50   #1076
irelax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 113
Dot.: Jaki żel wybrać?

Jak widze,ze laseczkę piecze to daje dwie średnie warstwy buduj. a nie jedną grubszą i jest git.
irelax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 10:01   #1077
misiu235
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 511
GG do misiu235
Dot.: Jaki żel wybrać?

Cytat:
Napisane przez Vanessita Pokaż wiadomość
Ja na maskeda daję cienko blusha i wychodzi pięknie
Kochana, to zrób sobie mixa i pomieszaj trochę pinka z maskedem - nie będziesz tracić czasu na dokładanie i utwardzanie kolejnej warstwy
misiu235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 18:07   #1078
Vanessita
Zakorzenienie
 
Avatar Vanessita
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Wikingów
Wiadomości: 3 225
Dot.: Jaki żel wybrać?

no właśnie ...
__________________
M. M. K silimedy maximum 570hi ..20/02/2017...już są!!!
Vanessita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 18:12   #1079
Paula_M
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 487
Dot.: Jaki żel wybrać?

Cytat:
Napisane przez bombeloczka Pokaż wiadomość
dzięki Byliczka raczej to drugie bo płytkę traktuje delikatnie i tylko blokiem, a żelu daje dość grubą warstwę widocznie za grubą.
Tak więc spróbuj nakładać mniej, a ew. dwie warstwy - jeśli to konieczne
__________________
Życie nie pyta Cię, czy dasz radę.[/SIZE][/FONT]
Paula_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 18:40   #1080
Gonia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Question Dot.: Jaki żel wybrać?

Próbowałam kolorowych żeli z allegro od http://www.allegro.pl/show_shop.php?...ategory=233937
są fajne, dość gęste i kolory się nie zmieniają.
Mam jednak inne pytanie, jestem początkująca i do tej pory głównie robiłam na tipsach i dualkach acrylem, teraz chcę wypróbować przedłużania żelem i tu moja prośba o radę: jakich szablonów mam użyć, które są dla początkującej najlepsze? Jest ich sporo a Wy macie duże doświadczenie.
Gonia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-17 09:28:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.