OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-28, 19:05   #4051
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez EmCa Pokaż wiadomość
witam w tym wątku
5 tygodni temu zaczęłam ocm i... zachwyciłam się. Mam cerę jednocześnie suchą, przetłuszczającą się, trądzikową, wrażliwą i naczynkową...
Zaczęłam od oleju kokosowego + 10% rycynowego. Nic mnie nie wysypało, zniknęły wągry, skóra była miękka i nawilzona.
Ale... przeczytałam, że olej kokosowy jest najbardziej zapychający, więc zmieniłam na kocankę. I już nie było tak pięknie. Skóra wysuszona, wysyp ropnych krost.
Wróciłam do kokosowego i w ciągu paru dni wszystko zniknęło.


Macie pomysł dlaczego tak? kocanka mi nie podpasował czy moja skóra wymaga mocno natłuszczającego oleju?


aha, kupiłam z BU reczniczek, ale on natychmiast wysycha i jakoś wolę zwykły...

Jeśli służy Ci kokos to nie ma sensu zmieniać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 18:59   #4052
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam Dzisiaj pierwszy raz chciałabym spróbować tej metody. Zamierzam rycynowy zmieszać z tym http://lawendowaszafa24.pl/pl/c/Olejki-do-masazu/363


Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Problem z OCM polega na tym, że oleje też są filmotwórcze i niedokładnie zmyte, mogą zapychać, zachowując się jak silikony - i niektórych zapychają.

Myślę, że rozwiązaniem może być stosowanie dodatkowego środka myjącego po OCM. Niektórzy zalecają np. mycie twarzy mydełkiem Aleppo po OCM, ja aktualnie testuję, jak sprawdzi się olej zmywany micelem/hydrolatem.
Na pewno dużą rolę ma też dobór oleju do rodzaju skóry, niektóre będą bardziej komodogenne, inne mniej. Jedna z blogerek fajnie opisała zależność między stosowanym olejem a rodzajem sebum produkowanym przez naszą skórę.
Uważałabym też na wysoką temperaturę/parówki (mi zaszkodziły) - do demakijażu można użyć oleju ogrzanego tylko ciepłem rąk - w japońskiej wersji wieloetapowego oczyszczania twarzy w skórę po prostu wmasowuje się olejek przez 2 minuty, bez przykładania żadnych kompresów, następnie stosuje się delikatny peeling i całość zmywa właściwym żelem myjącym, by domyć resztki tak makijażu (silikonów) jak i oleju.
I jak? Też chciałabym czymś na końcu przetrzeć twarz i myślałam nad micelem.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 19:55   #4053
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Witam Dzisiaj pierwszy raz chciałabym spróbować tej metody. Zamierzam rycynowy zmieszać z tym http://lawendowaszafa24.pl/pl/c/Olejki-do-masazu/363



I jak? Też chciałabym czymś na końcu przetrzeć twarz i myślałam nad micelem.

Sprawdź, czy nie ma parafiny w składzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 20:13   #4054
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Sprawdź, czy nie ma parafiny w składzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Właśnie nie. Same naturalne oleje

Właśnie jestem po. Mam uczucie lekkiego ściągnięcia, ale czytałam, że to może być normalne. Na razie nic nie mówię, bo po 1 razie ciężko cokolwiek stwierdzić. Modlę się tylko, żeby jednak źle nie zadziałało na moje niedoskonałości, które ostatnio się nasiliły. Fajnie zmywa makijaż, choć wcześniej i tak lekko machnelam oczy micelem.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 22:06   #4055
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Witam Dzisiaj pierwszy raz chciałabym spróbować tej metody. Zamierzam rycynowy zmieszać z tym http://lawendowaszafa24.pl/pl/c/Olejki-do-masazu/363



I jak? Też chciałabym czymś na końcu przetrzeć twarz i myślałam nad micelem.
Micel bdb zmywa olej (lub jego resztki, jeśli zmywamy ten olej np. mydłem). Ja robię demakijaż właśnie olejem, a potem jak resztki domyję micelem, to wszystko się zmywa w 200%, ale skóra nie jest w żaden sposób ściągnięta ani wysuszona

Ostatnio ograniczam się jednak do zmywania oleju po prostu mydłem w płynie (takim z Sylveco, o bardzo fajnym składzie), które IMO wystarczająco dobrze domywa olejek, ale jednocześnie nie przesusza skóry (po takim myciu nie potrzebuję w ogóle kremu). Lubię używać olejków do mycia twarzy (nawet takich spożywczych typu z pestek winogron czy oliwa z oliwek) bo wyczytałam gdzieś, że to właśnie olejki najlepiej zmywają silikony i różne inne filmotwórcze substancje będące składnikami kremów czy kosmetyków do makijażu, poza tym po myciu olejkami skóra jest fajnie "nawilżona".

Hydrolaty są bardzo fajne, ale do zmywania olejków IMO za słabe (brak emulgatorów, sufraktantów).

Poruszając temat samego OCM, dla mnie z tą ściereczką byłoby zdecydowanie za dużo roboty jak na element codziennej pielęgnacji, poza tym parówki nie posłużyły mojej skórze. Mam też wrażenie, że skoro robimy OCM w ramach oczyszczania skóry (w tym demakijażu), to "otwieranie porów" po to, by teoretycznie "wypłynął zeń brud" (a w praktyce być może wpłynął?) nie jest zbyt dobrym pomysłem. Wiem, że niektórym służy, ale niektórzy mają też wysyp. IMO zdecydowanie bezpieczniej jest najpierw spróbować olejków jako środka do demakijażu bez kombinowania z temperaturą, a ewentualnie potem włączyć kontrowersyjne ciepło.

Osobiście wolę zastąpić kompres masażem twarzy w myśl tej idei:
http://azjatyckicukier.blogspot.com/...4-z-korei.html

Masaż to mniej zabawy (z grzaniem wody, praniem ściereczki i jej maczaniem itp.), a jest bardzo przyjemny i w dodatku potrafi wymodelować kształt twarzy, zlikwidować opuchlizny itp.

A tu jeszcze dodatkowy art o tym, dlaczego warto jednak nałożyć olejek PRZED micelem, przynajmniej teoretycznie:
http://azjatyckicukier.blogspot.com/...-dokadnie.html

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2015-05-26 o 22:15
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 14:41   #4056
pdg82
Przyczajenie
 
Avatar pdg82
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 15
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja się jeszcze do tego nie przekonałam, ale na pewno kiedyś spróbuję, bo słyszałam same pozytywne opinie odnośnie OCM.
pdg82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 17:34   #4057
cocodeville
Raczkowanie
 
Avatar cocodeville
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 34
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Chciałabym wypróbować oczyszczanie metodą ocm, jednak wydaje mi się, jakby po takim zabiegu skóra nadal byłaby brudna, zwłaszcza, kiedy zmywamy makijaż. Czy miałoby sens to, jeśli najpierw makijaż zmyłabym płynem micelarnym i zastosowałabym ocm albo po ocm przejechałabym po twarzy wacikiem z płynem micelarnym?

Edytowane przez cocodeville
Czas edycji: 2015-06-26 o 17:35
cocodeville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-26, 17:49   #4058
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cocodeville Pokaż wiadomość
Chciałabym wypróbować oczyszczanie metodą ocm, jednak wydaje mi się, jakby po takim zabiegu skóra nadal byłaby brudna, zwłaszcza, kiedy zmywamy makijaż. Czy miałoby sens to, jeśli najpierw makijaż zmyłabym płynem micelarnym i zastosowałabym ocm albo po ocm przejechałabym po twarzy wacikiem z płynem micelarnym?
nie ma problemu
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 12:02   #4059
prudence
Raczkowanie
 
Avatar prudence
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 49
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witajcie Czy tylko ja nie rozumiem chronologii jeśli chodzi o przykładanie gorącego ręcznika ? skoro olej ma oczyścić pory, to czy nie lepiej najpierw je otworzyć, wiec zacząć od przyłożenia gorącego ręcznika, a dopiero później nałożyć olej i masować ? Może mówię głupoty, będę wdzięczna jak ktoś mi to wytłumaczy !
prudence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 15:41   #4060
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez prudence Pokaż wiadomość
Witajcie Czy tylko ja nie rozumiem chronologii jeśli chodzi o przykładanie gorącego ręcznika ? skoro olej ma oczyścić pory, to czy nie lepiej najpierw je otworzyć, wiec zacząć od przyłożenia gorącego ręcznika, a dopiero później nałożyć olej i masować ? Może mówię głupoty, będę wdzięczna jak ktoś mi to wytłumaczy !

W klasycznej wersji OCM łączy sie z demakijazem, nałożenie cieplej szmatki na makijaż to wiadomo, słaby pomysł
Jesli na oczyszczona skore dajesz - spróbuj dwóch sposobów ;-) ale możesz ryzykować podrażnienie.
Olej lepiej działa u mnie nałożony najpierw , a dopiero pozniej szmatkę kładę. Jest mniej tłusto, skóra jest bardziej odżywiona.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 22:19   #4061
prudence
Raczkowanie
 
Avatar prudence
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 49
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
W klasycznej wersji OCM łączy sie z demakijazem, nałożenie cieplej szmatki na makijaż to wiadomo, słaby pomysł
Jesli na oczyszczona skore dajesz - spróbuj dwóch sposobów ;-) ale możesz ryzykować podrażnienie.
Olej lepiej działa u mnie nałożony najpierw , a dopiero pozniej szmatkę kładę. Jest mniej tłusto, skóra jest bardziej odżywiona.
racja, dzięki za odpowiedź
jako że aktualnie się nie maluję, mimo wszystko spróbuję wersję najpierw ciepły ręcznik, potem olej

Mam jeszcze jedno pytanie - czy ręczniczki można prać ręcznie ?

Edytowane przez prudence
Czas edycji: 2016-03-20 o 22:21
prudence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-21, 11:44   #4062
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez prudence Pokaż wiadomość
racja, dzięki za odpowiedź
jako że aktualnie się nie maluję, mimo wszystko spróbuję wersję najpierw ciepły ręcznik, potem olej

Mam jeszcze jedno pytanie - czy ręczniczki można prać ręcznie ?

Mozna prac ręcznie
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 10:21   #4063
LucasTaylor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 45
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej. Na waszym forum została mi polecona ta metoda.
Możecie mi polecić który ten olej kupić oprócz tego rycynowego.
Jeśli mam skórę hmm chyba tłustą trądzikową aleeee zniszczoną po izotekach i strasznie sie drażni od wszystkiego, polećcie mi jakiś który jest raczej delikatny.
Myślałem o tym z krokosza barwierskiego...
LucasTaylor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 10:25   #4064
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez LucasTaylor Pokaż wiadomość
Hej. Na waszym forum została mi polecona ta metoda.
Możecie mi polecić który ten olej kupić oprócz tego rycynowego.
Jeśli mam skórę hmm chyba tłustą trądzikową aleeee zniszczoną po izotekach i strasznie sie drażni od wszystkiego, polećcie mi jakiś który jest raczej delikatny.
Myślałem o tym z krokosza barwierskiego...
Dosc neutralny jest olej slonecznikowy (nie mylic z rzepakowym!), mozna kupic wszedzie, sama uzywam obecnie. Najblizszy naszemu sebum jest olej jojoba, a najlzejszy skwalan z oliwek.
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 16:34   #4065
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej, czy olejek z takim składem nada się do OCM?

Glycine Soja Oil, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Coco-Caprylate, Persea Gratissima Butter, Calendula Officinalis Flower Extract, Pulmonaria Officinalis Extract, Potentillae Anserinae Herba Extract, Tocopheryl Acetate, Hippophae Rhamnoides Oil, Lecithin, Parfum
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 23:46   #4066
nothingwillgrief
Przyczajenie
 
Avatar nothingwillgrief
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 22
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej hej! Mam pytanie

Chciałabym zacząć przygodę z ocm, do tej pory stosowałam wiele sposobów żeby oczyścić skórę - bezskutecznie. Mniejsza. Czy jeśli poczuję potrzebę rano po wieczornym ocm oczyścić twarz mogę w tym celu użyć savon noir z nacomi (czarne naturalne mydło)? Czy raczej to mogłoby być zbyt mocne oczyszczenie? I jak to jest z oczyszczaniem twarzy płynem micelarnym? Nigdy czegoś takiego nie używałam z obawy o wysyp czy uczucie niedokładnie umytej skóry. Czy sam płyn micelarny wystarczy? I po nim będę mogła nałożyć np. krem który używam pod makijaż i podkład czy mogę już sam podkład nałożyć?

Życzę miłego dnia
nothingwillgrief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 07:27   #4067
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez nothingwillgrief Pokaż wiadomość
Hej hej! Mam pytanie

Chciałabym zacząć przygodę z ocm, do tej pory stosowałam wiele sposobów żeby oczyścić skórę - bezskutecznie. Mniejsza. Czy jeśli poczuję potrzebę rano po wieczornym ocm oczyścić twarz mogę w tym celu użyć savon noir z nacomi (czarne naturalne mydło)? Czy raczej to mogłoby być zbyt mocne oczyszczenie? I jak to jest z oczyszczaniem twarzy płynem micelarnym? Nigdy czegoś takiego nie używałam z obawy o wysyp czy uczucie niedokładnie umytej skóry. Czy sam płyn micelarny wystarczy? I po nim będę mogła nałożyć np. krem który używam pod makijaż i podkład czy mogę już sam podkład nałożyć?

Życzę miłego dnia
OCM i całą resztę pielęgnacji powinnaś dopasować pod siebie - jeśli czujesz niedomycie i wymienione przez Ciebie Savon Noir się sprawdza to nie ma przeciwwskazań do jego użycia.

Z płynami micelarnymi bywa różnie, wszystko zależy od ich składu. Znam wiele osób, które oczyszczają tylko nim i dają radę, ale ja... no cóż, potrzebuję i żelu, i płynu Użycie kremu po micelu też zależy od potrzeb skóry - ja nakładam, Ty - poobserwujesz i zobaczysz.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 21:04   #4068
luqq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 32
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam
Mam pytanie odnośnie olejków do ciała, a raczej ich zastosowania do twarzy. Niestety metoda OCM nie przypadła mi do gustu, dlatego używałam olejku myjącego z Bielendy i Marion. Jednak oba posiadają parafinę w składzie, natomiast te bez parafiny, z Sephory czy Lieraca są znacznie droższe. Moje pytanie, czy olejki do ciała sprawdziłyby się jako olejki myjące?
luqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-20, 19:54   #4069
Xnesca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
GG do Xnesca Send a message via Skype™ to Xnesca
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej Raz na tyg piore ściereczki w pralce, pomiędzy myje je płynem do kąpieli. Czym Wy tak na codzień myjecie ściereczki do OCM?
Xnesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-22, 08:33   #4070
emmaclark07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: US
Wiadomości: 1
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Chyba tak spróbuję bo ja myję twarz właśnie w trakcie ogólnego prysznicowania się. No i muszę zakupić jakiś olej.
Hi, I suggest you to use Argan oil for face. It will be nicely remove your oily face. It will be also used for acne, hair and much more. Argan oil includes Fatty Acids, Vitamin E, Vitamin A, and Anti-Oxidants. And these are very important to remove oil from face, hair damage, acne.
emmaclark07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 13:32   #4071
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Widzę że tu cisza od dawna na wątku,ale może ktoś mi odpowie.Kupiłam gotowy zestaw do OCM (70% oleju sezamowego, 30%rycynowego).Moja cera jest mieszana, skłonna do pojawiania się niespodzianek, i ostatnio strasznie przetłuszcza mi sie czoło. Chciałam "doczyścić" pory. Po zastosowaniu (chwila nałożenia, zmycie ciepłą ściereczką) było ok, zaraz po umyciu fajne uczucie na twarzy.Chwilę po wytarciu buzi,chciałam użyć toniku i zerknełam w lusterko i zobaczyłam coś okropnego.Skóra na czole była gładka jak tafla szkła i mocno naciagnięta, jakbym naciagnęła na twarz folię streczową. Zero porów, aż to sztucznie wygladało.Przy poruszeniu twarzy poczułam dopiero zciągnięcie na skórze.Szybko przetarłam twarz tonikiem i juz było ok. Nałozyłam krem i nic złego sie dalej nie działo.Czy któraś z Was zauważyła taki wygląd swojej skóry po OCM?Wyglądało to troche strasznie, dziś umyje twarz znowu tę metodą i zobaczę co dalej?Czy to byla zła reakcja?
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 15:07   #4072
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Widzę że tu cisza od dawna na wątku,ale może ktoś mi odpowie.Kupiłam gotowy zestaw do OCM (70% oleju sezamowego, 30%rycynowego).Moja cera jest mieszana, skłonna do pojawiania się niespodzianek, i ostatnio strasznie przetłuszcza mi sie czoło. Chciałam "doczyścić" pory. Po zastosowaniu (chwila nałożenia, zmycie ciepłą ściereczką) było ok, zaraz po umyciu fajne uczucie na twarzy.Chwilę po wytarciu buzi,chciałam użyć toniku i zerknełam w lusterko i zobaczyłam coś okropnego.Skóra na czole była gładka jak tafla szkła i mocno naciagnięta, jakbym naciagnęła na twarz folię streczową. Zero porów, aż to sztucznie wygladało.Przy poruszeniu twarzy poczułam dopiero zciągnięcie na skórze.Szybko przetarłam twarz tonikiem i juz było ok. Nałozyłam krem i nic złego sie dalej nie działo.Czy któraś z Was zauważyła taki wygląd swojej skóry po OCM?Wyglądało to troche strasznie, dziś umyje twarz znowu tę metodą i zobaczę co dalej?Czy to byla zła reakcja?
Być może w tej mieszance jest za dużo oleju rycynowego. Twoja twarz potrzebuje go mniej.
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 15:53   #4073
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Widzę że tu cisza od dawna na wątku,ale może ktoś mi odpowie.Kupiłam gotowy zestaw do OCM (70% oleju sezamowego, 30%rycynowego).Moja cera jest mieszana, skłonna do pojawiania się niespodzianek, i ostatnio strasznie przetłuszcza mi sie czoło. Chciałam "doczyścić" pory. Po zastosowaniu (chwila nałożenia, zmycie ciepłą ściereczką) było ok, zaraz po umyciu fajne uczucie na twarzy.Chwilę po wytarciu buzi,chciałam użyć toniku i zerknełam w lusterko i zobaczyłam coś okropnego.Skóra na czole była gładka jak tafla szkła i mocno naciagnięta, jakbym naciagnęła na twarz folię streczową. Zero porów, aż to sztucznie wygladało.Przy poruszeniu twarzy poczułam dopiero zciągnięcie na skórze.Szybko przetarłam twarz tonikiem i juz było ok. Nałozyłam krem i nic złego sie dalej nie działo.Czy któraś z Was zauważyła taki wygląd swojej skóry po OCM?Wyglądało to troche strasznie, dziś umyje twarz znowu tę metodą i zobaczę co dalej?Czy to byla zła reakcja?
Tak, często tak miałam, nawet po umyciu zwykłą wodą. Najpierw moja odwodniona cera była taka ściągnięta, potem zaczynała się mocno przetłuszczać. Po rycynie miałam to samo, u mnie - niestety - sprawdzają się tylko cięższe oleje (w sensie nie do cery tłustej), dobrze zmiękczają, ale też muszę uważać na zapychanie. Za to taki kokosowy nie zapycha mnie w ogóle, co było dla mnie szokiem.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 17:08   #4074
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Tak, często tak miałam, nawet po umyciu zwykłą wodą. Najpierw moja odwodniona cera była taka ściągnięta, potem zaczynała się mocno przetłuszczać. Po rycynie miałam to samo, u mnie - niestety - sprawdzają się tylko cięższe oleje (w sensie nie do cery tłustej), dobrze zmiękczają, ale też muszę uważać na zapychanie. Za to taki kokosowy nie zapycha mnie w ogóle, co było dla mnie szokiem.
Mnie z kolei bardzo służy olej słonecznikowy, ze sklepu. Mieszam w zagłebieniu ten olej i emulgator SLP tuż przed użyciem. Robię tak już od kilku lat i nie narzekam na stan mojej buzi.
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 07:11   #4075
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Być może w tej mieszance jest za dużo oleju rycynowego. Twoja twarz potrzebuje go mniej.
Jestem już po trzecim takim myciu i chyba nie będzie tak źle. Po olejowaniu zmywam twarz jeszcze mydełkiem Aleppo i po nim jest już ok. W mojej buteleczce na mieszankę mam na razie za mało miejsca na dolanie innego oleju, ale jak się zrobi więcej to doleje bazowego. Będę obserwować skórę
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 07:51   #4076
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Jestem już po trzecim takim myciu i chyba nie będzie tak źle. Po olejowaniu zmywam twarz jeszcze mydełkiem Aleppo i po nim jest już ok. W mojej buteleczce na mieszankę mam na razie za mało miejsca na dolanie innego oleju, ale jak się zrobi więcej to doleje bazowego. Będę obserwować skórę
Jeżeli jest lepiej, to dobrze, tak jak piszesz, obserwuj swoją skórę A mydełko Aleppo nie jest zbyt mocne? Jaki masz rodzaj i typ cery?
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-05, 07:33   #4077
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Jeżeli jest lepiej, to dobrze, tak jak piszesz, obserwuj swoją skórę A mydełko Aleppo nie jest zbyt mocne? Jaki masz rodzaj i typ cery?
Mam mieszaną, ale ostatnio jak pisałam czoło zaczęło mi się przetłuszczać i pojawiają mi się pojedyncze krostki zwłaszcza przed okresem (nie miałam tego kiedyś...).Aleppo jest 35% i muszę przyznać że nawet moje suche policzki czują się po nim świetnie co mnie zdziwiło. Zobaczymy co dalej, jak mnie przesuszy to odstawię mydełko albo do ocm doleję więcej bazowego.
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-21, 11:02   #4078
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witajcie i ja dolaczam juz za kilka dni do dziewczyn stosujacych metode czyszczenia olejem.

Cere mam raczej mieszana (ale ciezko mi jednoznacznie stwierdzic), nie jest zle, ale mam dosyc widoczne zaskorniki i pojedyncze pryszcze. Zalezy mi na stanie cery, poniewaz przestalam sie malowac. Zdalam sobie jednak sprawe, ze zamiast latac po dermatologach z moim badz co badz drobnym problemem, powinnam wziac sie za pielegnacje. Olejowanie to jeden z jej elementow. Kupilam olejek jojoba jako baze (wydaje mi sie, ze wskazalyscie go prze wiekszosci rodzajow cery, wydaje sie wiec dosyc neutralny) no i olejek rycynowy. Jak jojoba sie nie sprawdzi, to mam jeszcze w domu rzepakowy zimnotloczony.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-10, 18:54   #4079
072c26bec45ec6d12fcc8f2609f847b72bd29bf6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 29
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Od dłuższego już czasu stosuję OCM i mogę tę metodę bardzo polecić. Polecam olejek z Vianka i Resibo, osobiście używałam też solo rycynowego, ale wiem, że wiele osób wysusza.

Moje OCM jest mniej czasochłonne.
W ogóle moja pielęgnacja jest minimalna i dopiero dzięki temu zyskałam piękną skórę.
Rano myję twarz konjakiem i wodą albo nie myję wcale, nakładam korektor mineralny jeśli trzeba, zawsze tusz do rzęs. Wieczorem zmywaj to olejkiem raz, ewentualnie dwa i konjakiem, tyle. Nie używam żadnych masek, pilingów, kremów, toników, nic. Bardzo sobie chwalę.
072c26bec45ec6d12fcc8f2609f847b72bd29bf6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 11:55   #4080
Seemka
Raczkowanie
 
Avatar Seemka
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 34
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Używała może któraś z Was olejku konopnego? Mam taki z Venus. 100% olej z konopii siewnej i nic więcej. Pachnie tototo paskudnie, aż boję się nakładać na twarz Może jakieś doświadczenia? Z czym byłoby go najlepiej zmixować (pytania początkującej)
Seemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:46.