Odparzona pupa. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-20, 21:27   #31
mysza nova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 123
Dot.: Odparzona pupa.

Zmienilam Malej pampersa i jak widac cos zaczyna dzialac Tormentiol bo zaczerwienienie jest mniejsze. Przez noc bedzie miala pampersy a na dzien znow bede jej tylek wietrzyc i tylko tetrowke podkladac.
Moze to ma jakies znaczenie ale dalej przemywam woda przegotowana pupe jak zmieniam pampersa i jeszcze zaopatrzylam sie w pampersy sensitive czy jakos tak sie nazywaja. Moze wreszcie jej to odparzenie zejdzie i zazegnamy to.
mysza nova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 23:59   #32
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Odparzona pupa.

Cytat:
Napisane przez dziubek79 Pokaż wiadomość
spróbuj alantan plus w kremie , naprawdę polecam
A ja polecam Alantan maść.
Szczęśliwie jeszcze nie był potrzebny, ale testowałam go na sobie i uważam, że jest świetny. Bephanten prawie na mnie nie działa.
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 12:01   #33
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Odparzona pupa.

Cytat:
Napisane przez mysza nova Pokaż wiadomość
Witam. Jestem mama 11-dniowej Zuzi. Od kilku dni mala ma odparzona pupe. Jak to u noworodka bywa robi kupy po kilka razy dziennie. Po kazdej zrobionej kupce zmieniam jej pampersa. Kolo odbytu pojawilo sie zaczerwienienie i kilka krostek. Stosowalam masci sudocrem, bepanthen i nawet zasypke ale nie chce to nic pomoc. Wspomne ze przemywalam pupe przegotowana woda bo z poczatku myslalam ze to od chusteczek nawilzajacych. Nawet firmy pampersow zmienialam.
Dzis jeszcze sprobuje uzywac kremu oilan. Ponoc likwiduje zaczerwienienia i podraznienia skory. Zobaczymy czy zadziala.
Jesli to juz nie pomoze to wybiore sie z corka do pediatry. Moze uznacie ze panikuje...
Moze znacie lepsze sposoby ktore Waszym maluchom pomogly na odparzona pupe? Z gory dziekuje za pomoc.
Poproś pediatrę o receptę na krem robiony z euceryną, jest rewelacyjny. Ja już teraz na bieżąco biorę recepty żeby mi go nie zabrakło. Sudokrem to u nas porażka. Bepanthen sobie chwalę ale jest drogi. 100g za 33zł przy czym ten robiony 100g za 7,5zł
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 17:37   #34
mysza nova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 123
Dot.: Odparzona pupa.

Byla polozna u mnie dzis i mowila wlasnie o tej robionej masci, ale tez kazala smarowac Tormentiolem. Jesli nie pomoze to mowila zeby isc z Malutka do pediatry po ta masc.
W sumie juz po Tormentiolu jest lekka poprawa. Przynajmniej mi sie tak wydaje.
mysza nova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 20:37   #35
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Odparzona pupa.

Cytat:
Napisane przez mysza nova Pokaż wiadomość
Byla polozna u mnie dzis i mowila wlasnie o tej robionej masci, ale tez kazala smarowac Tormentiolem. Jesli nie pomoze to mowila zeby isc z Malutka do pediatry po ta masc.
W sumie juz po Tormentiolu jest lekka poprawa. Przynajmniej mi sie tak wydaje.
Tę maść sobie kup, jest rewelacyjna, ja nią smaruje od razu jak tylko jest lekkie zaczerwienienie. Pomaga szybciutko, a jest tania, więc tym bardziej polecam
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 09:57   #36
zanetaa88
Zakorzenienie
 
Avatar zanetaa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 5 346
Dot.: Odparzona pupa.

Co lekarz to inna opinia.

U mnie pomogło wietrzenie, cało dziennie wietrzenie i bepathen właśnie.
Tormentiol nie używałam, ale pewnie gdyby nic by damie nie pomagało to wzięłabym go dla spróbowania... U nas właśnie odparzenia były po chusteczkach sensitive, więc ok 3 miesięcy myłam przegotowaną wodą pupcię podczas przewijania a potem zmieniłam chusteczki na dady, bo nadal po 3 miesiącach po sensitive był czerwony odbyt.Niczym nie sypałam, bo położna mówiła że u dziewczynek zasypek się nie używa,wolałam damę wykąpać w krochmalu ( kisiel zrobiony z mąki ziemniaczej)
__________________
"Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy..."


zanetaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 10:26   #37
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Odparzona pupa.

U mojej corki dobrze działa krem z serii SWEET "Pat&Rub" - wyleczyłam nim ostatnie odparzenie właśnie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 13:21   #38
zoffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 393
Dot.: Odparzona pupa.

MOja jak była mała nie miała większych problemów z odparzeniami. Przez dwa pierwsze miesiące przemywałam jej pupę płatkami namoczonymi w wodzie, tak jak kazała położna. Potem zaczęłam używać chusteczek nawilżanych. Po każdej kupce smarowałam jej kremem nivea na odparzenia, tak trochę, nie za dużo. Ostatnio pojawiło się u nas mega odparzenie, poszłam do pediatry. Poleciła alantan albo tormentiol. Kupiłam alantan, bo niby skuteczniejszy, ale skutek był odwrotny, zamiast pomóc, pogorszył sprawę. Odparzenie się powiększyło i to bardzo. Spróbowałam tormentiolu - jest dużo lepiej. Jak zniknie, to dstawię te maść, bo podobno nie można jej nadużywać. Wróce do nivea.
zoffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 13:48   #39
mysza nova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 123
Dot.: Odparzona pupa.

Pupa mojej Malutkiej ma jeszcze kilka czerwonych plamek ale juz jest o niebo lepiej niz w poprzednie dni. I to po Tormentiolu przeszlo. Polozna mowila mi ze jak jej dzieci byly male to smarowala Tormentiolem i nic im to nie zaszkodzilo.
Ja bede uzywac Tormentiolu do tego czasu dopoki jej nie zniknie to zaczerwienienie.
mysza nova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 15:50   #40
MoniaHan
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaHan
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 2 481
Dot.: Odparzona pupa.

no to super ze juz lepiej - to faktycznie ten tormentiol jest dobry.
ja nie probowalam,ale swoja apteke moge otworzyc - tyle mam przeroznych masci i kremow i rodzajow pieluszek to wszystko zakupione jak walczylismy z mega odparzeniem spowodowanym hmmm juz sama nie wiem moze zmiana pieluszek, moze wprowadzeniem mm bo kupki rzadkie szly jak szalone, moze tym ze przez 7h w nocy Hania byla w tej samej pieluszce nie wiem, wiem w kazdym razie ze masc ze sterydami pomogla w 3 dni a pozniej sie strasznie pogorszylo i poszlo na brzuszek i plecki, co ja sie umeczylam z Hania bo kazda zmiana pieluszki to byla jakas masakra, ona sie drapala, plakala itd. najlepiej dziala oczywiscie wietrzenie, ale 5miesieczne dziecko trudno utrzymac w ryzach - no i lapki leca oczywiscie ''tam'' bo pieluszki nie ma, zmiana pieluszki co 2h, w nocy co 3h, przemywanie przegotowana woda, kapiel pogarszala sprawe wiec kapanie tylko 2x/tydzien a tak to wieczorem przemywanie wszedzie woda przegotowana, uzywamy krem firmy Avene ''diaper cream'' na bazie wody termalnej, pieluszki antyalergiczne moltex, a teraz kupilam bambusowe pieluszki wielorazowe (ale dopiero uzywamy pierwszy dzien), na brzuszek i plecki (bo wszystko w obrebie pieluchy) smaruje 2x dziennie mustela stelatopia a po kazdej zmianie pieluszki krem avene na pupcie i pipcie, a na dolny brzuszek, dolne plecki i bioderka oliwa z oliwek extra virgin i juz jest lepiej o wiele, ale bylo ciezko.
przez pierwsze 4miesiace nie bylo zadnego odparzenia a uzywalam chusteczek huggies lub pampers sensitive i smarowalam bepanthenem tylko raz dziennie na noc, odkad zaczelam smarowac po kazdym przewijaniu skora chyba sie za bardzo przyzwyczaila.
__________________
Hania 14.03.2012


http://www.suwaczek.pl/cache/99ac688358.png

Edytowane przez MoniaHan
Czas edycji: 2012-08-23 o 15:54
MoniaHan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 16:30   #41
martorka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 515
GG do martorka
Dot.: Odparzona pupa.

Cytat:
Napisane przez aszuelka Pokaż wiadomość
Nie probuj juz zadnych masci, tylko czesto zmieniaj pieluszke, a w kazdego pampersa sypnij garsc maki ziemniaczanej. Na pewno pomoze ja tez mialam z synkiem takie problemy, zadne masci nie pomagaly, a po mace zaraz zeszlo wszystko pieknie
najlepsza rada, tez tak robiłam
martorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-01, 11:19   #42
mysza nova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 123
Dot.: Odparzona pupa.

Chcialam odstawic Tormentiol ale jak zaczelam smarowac profilaktycznie Bepanthenem to odparzenia wrocily. Teraz caly czas smaruje Tormentiolem po kazdej zmianie pieluchy. Uzywam pampersow sensitive i chusteczek nawilzajacych sensitive i jak narazie zazegnalysmy odparzenia.
Co do Bepanthenu to polozna powiedziala ze Zuzia bedzie najwidoczniej uczulona na jakis skladnik Bepanthenu.
mysza nova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 11:51   #43
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Odparzona pupa.

bzdury gada ta twoja połozna..zmień pieluchy.. pampersy mają tendencje do uczulania.. spróbuj huggiesów lub zupełnie innej marki ...inna firma zapewne stosuje inne wypełnienia i absorbery wilgoci..

i całkowicie odstaw chusteczki nawilżane..

bepanthen ma skład prosty jak drut i szansa ze to on uczula jest naprawdę nie wielka..

używanie tormentiolu zapobiegawczo to już w ogóle jak dla mnie nie dopuszczalne jest.. jeśli już używa się tej maści to w min ilościach jak nic innego sobie nie radzi.. a nie zapobiegawczo..

Edytowane przez scorpionec
Czas edycji: 2012-09-01 o 11:52
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 18:09   #44
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Odparzona pupa.

Moja po pampersach sensitive też miała odparzenia. Nie rozumiem upartego używania tych pieluch, skoro nie służą dziecku, jest na rynku duży wybór, a jak żadne jednorazówki nie będą służyć, to trzeba się zastanowić nad wielorazowymi, a nie nadużywać tormenitolu. To jest malutkie dziecko, trzeba bardzo ostrożnie postępować z takimi lekami, przez skórę, zwłaszcza podrażnioną, wiele się wchłania do organizmu.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 21:14   #45
nettka_
Zadomowienie
 
Avatar nettka_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 507
Dot.: Odparzona pupa.

Moje maleństwo odparzyły chusteczki. Nie pomagał bepanthen, mąka, wietrzenie dopiero maść na sterydach pomogła. Dwa dni i po problemie
__________________
Paulinka 18.11.2011 : love:



''Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie.''
nettka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 09:34   #46
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Odparzona pupa.

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
ew możesz zmieszać na dłoni trochę bepanthenu i dodac clotrimazolum maści.. i taka mieszankę nałożyć na pupke..
tjaaa... a jak dziecko kichnie to od razu trzeba mu podac antybiotyk. PO CO na odparzenia smarowac dziecku antybiotykiem? jak bedzie to faktycznie potrzebne to wtedy moze juz nie dzialac jak nalezy.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 11:39   #47
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Odparzona pupa.

u nas od chusteczek pampersa tez od razu odparzenia, służą jej tylko te rosmmanowe bo nie takie mokre. najlepiej przestać używać chustek, wacik plus woda. No i krem na recepte jak dziewczyny polecały tani a odparzenie wyleczył w jeden dzień.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 12:50   #48
wariateczka88
Zadomowienie
 
Avatar wariateczka88
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: krk i wroc :)
Wiadomości: 1 324
Dot.: Odparzona pupa.

U nas problem odparzen pojawil sie calkiem nie dawno,ale pomogl sudocrem(a probowalam tez bephanten,alantan,linomag zasypki nawet ta make ziemniaczana) no i przemywanie nadmanganianem potasu.
A dziewczyny dobrze Ci radza,odstaw chusteczki nawilżane przede wszystkim jesli odparzenie nadal sie pojawia,czy jakies krostki,albo wlasnie zmien pampersy
A jako ciekawostke,linomag dla doroslych(bo taki moj tz-et kupil najpierw bo pani w aptece sie pomylila) zawiera tez wlasnie kwas borowy
__________________
Nigdy nie zobaczysz,tego co ja widzę
Są chwile które kocham,i których nienawidzę ...


Wymianka


wariateczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 21:22   #49
atojaxd
Raczkowanie
 
Avatar atojaxd
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: lublin .
Wiadomości: 160
Dot.: Odparzona pupa.

u nas pierwszy problem pojawił się z odparzeniami już w szpitalu . michalina miała dwa czy trzy dni . położna kazała stosować maść witaminową ale nic nie pomagło tak jak wszystko czego próbowaliśmy . pierwsze pampersy jakie kupiliśmy to były huggies (przekleństwo !) . mała miała całą dupkę czerwoną , a w wyniku zaczęły się robić ranki z krwią . nam pomógł tylko i wyłącznie TORMENTIOL ( przepisał nam pediatra ! ) . zmieniliśmy pampersy na pampers active baby . i dupka była w porządku do momentu kiedy nie kupiliśmy pamperów tej samej firmy ale premium care . dupsko spowrotem było tragicznie odparzone ale tormentiol nas nie zawodzi . przy każdym zmienianym pamersie dupka podmywana i smarowana .
__________________
Michalinka <3
atojaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-14, 20:05   #50
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Odparzona pupa.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
tjaaa... a jak dziecko kichnie to od razu trzeba mu podac antybiotyk. PO CO na odparzenia smarowac dziecku antybiotykiem? jak bedzie to faktycznie potrzebne to wtedy moze juz nie dzialac jak nalezy.


a zrozumiałaś post na jaki odpisujesz?? wiesz co znaczy skrót "ew".. ??

dwa bardzo zaognione odparzenia bardzo często mają ogniska grzybicze czy zakażenia drożdżakowe które leczy się właśnie tą maścią
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 20:45   #51
szyszymora92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 53
Dot.: Odparzona pupa.

ja ze swojej strony mogę polecić krem na pupę Balneum u nas zawsze działa, a np. Sudokrem podrażniał. i tak jak dziewczyny wspomniały - zero chusteczek i duuuużo wietrzenia.
szyszymora92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 10:01   #52
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Odparzona pupa.

U nas na odparzenia pomagał tormentiol, doczytałam jednak że nie powinno się go stosować u dzieci, więc poszukałam czegoś innego. Dobrze się sprawdza alantan krem i maść oraz puder. Na uporczywe odparzenia/uczulenia od pieluch pomagają kąpiele w nadmanganianie potasu 2-3 razy dziennie.
Córkę uczulają produkty babydream (pieluchy, niebieskie chusteczki, krem do pupy).
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 14:07   #53
princeton___girl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Rokitnica
Wiadomości: 1
Dot.: Odparzona pupa.

Gdy tylko mojemu pupa zaczyna się odparzac to smwruje mu kremem nivea s.o.s takim nawilzajacym dla dzieci. Jest bardzo dobry i szybko działa
princeton___girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 13:55   #54
mammuska
Raczkowanie
 
Avatar mammuska
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 156
Dot.: Odparzona pupa.

Polecam Alantan w aptece około 8 zł działa rewelacyjnie!
mammuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-27 13:47:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:04.