Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-29, 14:47   #4111
jofka
Zadomowienie
 
Avatar jofka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 970
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
To nie jest wątek dotyczący pielęgnacji aptecznej/wizyt u dermatologa więc napiszę Ci tylko, że wiele z nas zdaje sobie sprawę, że trądzik to choroba i korzystało z porad dermatologa.
W moim przypadku mimo różnych cudownych leków, jakie stosowałam regularnie efekty były nieporównywalnie gorsze niż moj własny system pielęgnacji i zmiana diety. Dodam jeszcze, że zmiana ta ma wpływ na cały organizm więc jest dodatkowym plusem A kosmetyki apteczne.. wybacz, ale w nosie mam czy coś jest z apteki czy nie. DLa mnie liczy się jaki ma skład, a np. apteczna firma Vichy to jedne z najgorszych składów jakie znam. Poza tym ja osobiście przyjmuję taką ilość leków, że silne leki na trądzik, powodujące szereg skutków ubocznych mnie nie przekonują.
A i oczywiście witamy w wątku Pochwal się naturalną pielęgnacją, w końcu po to ten wątek jest
Rozumiem,że ma być naturalnie. Po prostu uważam,że nie zawsze natura pomaga,a trądzik to takie cholerstwo,że mamy ochotę rozprawić się z nim jak najszybciej i nie czekać na efekty straszliwie długo. Jestem fanką naturalnej pielęgnacji, ale po prostu są takie stany trądziku,że naprawdę warto "przemęczyć" kurację lekiem przez krótszy czas i uznać to za zło konieczne i pożegnać się z problemem raz na zawsze, a nie codziennie rano budzić się i patrzeć w lustro z nadzieją i doszukiwać się polepszenia stanu skóry po jakimś ziółku. Niestety to choroba, bardziej niszcząca naszą psychikę niż zdrowie. Nigdy nie brałam leków doustnych, tylko wspomnianą maść. A teraz już tylko w ramach utrzymania dobrego stanu cery używam kosmetyków naturalnych i uważam na dietę. W zasadzie zawsze zdrowo się odżywiałam. Niestety na hormony nawet natura nie pomoże.
Co do aptecznych kosmetyków dużo w śród nich tych naturalnych, np. AA eco , olekji itp. Np. ten z drzewa herbacianego. Vichy to prawda jest katastrofą. Moje stwierdzenie,że lepiej iść do apteki niż do drogerii po kosmetyki do trądziku, ponieważ wiele młodych osób nie patrzy na skład i wybiera kosmetyki popularnych firm do tego problemu,które go tylko nasilają. A ja w poprzednim poście po prostu opisałam swoja historię,tak jak zastrzegłam. Wiem,że to wątek "naturowy".
Ot i się wytłumaczyła!!

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
w moim Rossie razem z wszystkimi

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

co do wplywu pokarmow na organizm to na pewno da sie owszem ale trzeba duzo samodyscypliny.
widzialam pacjenta po 30 ktory jak ogien bal sie zawalu - przeszedl na diete warzywno-owocowa i w sensie taka anty- cholesterolowa - swietne wyniki po 3 mcach , naprawde bylam w szoku jak sama dieta moze obnizyc poziom cholesterolu.

co do skory to sie nei wypowiem.
natomiast bardzo trudno mi uwierzyc w diety antyrakowe. uwazam ze znacznie za duzo mowi sie o jej dzialaniu na raka, za duzo.
ale moze ludzie, onkolodzy, chemioterapeuci cos moga wiecej o tym powiedziec.
uwazam ze zbyt duzo smieci teraz wywodzi sie z samego srodowiska - spaliny, chemia.
duzo mowi sie o dziedziczeniu ale np. raka mozna odziedziczyc po rodzicach tylko w 10% a reeszta to wlasnie neo spontaniczne.
Właśnie czytam książkę "antyrak". Tam jest tylko o diecie i np. środkach czyszczących i co wywołuje raka. Napisana jest przez neurochirurga,ale pewnie wiecie to,bo to znana książka. On pokazuje badania,które pokazują,że raka się nie dziedziczy w genetycznym tego słowa znaczeniu. Pokazuje,że adoptowane dzieci dziedziczą raka po swoich rodzicach nienaturalnych,bo dziedziczy się sposób życia w tym i odżywiania. Niestety...

Muszę poszukać tego Crystala przy następnej wizycie w Rossie. A wybieram się wkrótce po olejek Alterry.
__________________
Blogujemy

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.







Loving & be loved by U

Edytowane przez jofka
Czas edycji: 2011-10-29 o 14:50
jofka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 14:50   #4112
kijanka89
Raczkowanie
 
Avatar kijanka89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 255
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
To nie jest wątek dotyczący pielęgnacji aptecznej/wizyt u dermatologa więc napiszę Ci tylko, że wiele z nas zdaje sobie sprawę, że trądzik to choroba i korzystało z porad dermatologa.
W moim przypadku mimo różnych cudownych leków, jakie stosowałam regularnie efekty były nieporównywalnie gorsze niż moj własny system pielęgnacji i zmiana diety. Dodam jeszcze, że zmiana ta ma wpływ na cały organizm więc jest dodatkowym plusem A kosmetyki apteczne.. wybacz, ale w nosie mam czy coś jest z apteki czy nie. DLa mnie liczy się jaki ma skład, a np. apteczna firma Vichy to jedne z najgorszych składów jakie znam. Poza tym ja osobiście przyjmuję taką ilość leków, że silne leki na trądzik, powodujące szereg skutków ubocznych mnie nie przekonują.
A i oczywiście witamy w wątku Pochwal się naturalną pielęgnacją, w końcu po to ten wątek jest
również witam

zgadzam się w 100%. to że coś jest w aptece, nie znaczy, że jest dobre. po 1sze kosmetyki typowo apteczne mogą mieć beznadziejny skład a po drugie zwykłe firmy drogeryjne wstawiają swoje kosmetyki do apteki bo w ten sposób zyskują zaufanie konsumentów. ja już w aptece to wszystko widziałam. nawet under twenty
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Zapach tiramisu - Wow!!
A różnica w cenie nie tkwi głownie w pojemności? Alepia ma poj. 110ml.
Ja chciałam ktoregos razu zdradzic alepię z inną czarnuszką, ale jak poprzeliczałam cene na pojemności to różnica była tak nieduża, że nie chciałam ryzykować.

Kijanka - skoro ciasto nie wychodzi z powodu okresu to ja mam okres nieprzerwanie od kilku lat ale faktycznie chyba coś w tym jest, ja też o tym słyszałam . Może to z powodu ogólnej nerwowości i wysyłanie złych fal? Trzeba może jakieś badania w tym kierunku przeprowadzić - za takie odkrycie to nobeI normalnie fakt, że do fryzjera tez staram się wtedy nie chodzić, bo kiepsko to sie wtedy kończy.... Boże! Ta kobieta to ma całe zycie pod górkę!
może i rzeczywiście różna pojemność. już nawet nie chce mi sie sprawdzać
a jeszcze oprócz okresu, na wszystko mają wpływ fazy księżyca. szczególnie na życie kobiety. kiedyś oglądałam na tvn style program gdzie tłumaczyli w jakiej fazie księżyca robić maseczki farbować włosy itp.
i to nie jest jakiś zabobon bo wiele rzeczy jest naukowo potwierdzonych. np to że w pełni rodzi sie więcej dzieci.
zainteresowanych odsyłam TU
Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Ja się jednak będę upierać, że masz zrobić ładnie badania jak nie dla swojego spokoju to dla naszego
Tiramisu
Dlaczego ja nie mam wanny
no dobrze zrobie
a miałam zlikwidować wanne i zrobić prysznic ale w sumie w wannie też można brać prysznić a w prysznicu przecież nie wezme kąpieli

ktoś tu jeszcze pisał na temat herbat. ja jestem koneserką herbaty i sporo na ten temat wiem.
herbata zielona jest dobra ale nie na zime bo wychładza. dlatego warto pić w upały.
ja sie teraz przestawiłam na takie ziołowe ekologiczne. kupiłam w sklepie zielarskim, takie rozgrzewające. oczywiście sypane robie w takim fajnym kubku z zaparzaczem albo w dzbanku z sitkiem.

a to mleko to aż tak niedobre? bo ja pije dużo i prosto od krowy bo sobie załatwiam. też sie dołączam do waszego zdrowego jedzenia, też od dawna staram sie uważać na to co jem. dużo owoców warzyw, ciemne pieczywo i makaron, żywność ekologiczna itp. tylko że jak mnie weźmie na fast fooda to koniec

kosmetyki naturalne zdrowa dieta ćwiczenia i będziemy piękne


żeby nie było offtopa całkowitego to kupiłam olej ze słodkich migdałów do tego pyłku i posmarowałam sobie nim ręce i były bardzo fajne. do czego jeszcze używacie tego oleju? może z czymś mieszacie?
kijanka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 15:21   #4113
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jofka Pokaż wiadomość
anula_ga
Odnalazłam u Ciebie ten Crystale. Hmmm nigdy go nie widziałam u siebie w Rossmannie. Czy on stoi przy wszystkich antyperspirantach/dezodorantach?
Bardzo mnie zainteresował.
U mnie też stoi razem ze wszystkimi - ale może na wszeki wypadek zapytaj w drogerii, jesli nie znajdziesz.
Te w kulce są moim zdaniem skuteczniejsze, granat ma troche bardziej płynną konsystencję, herbaty ciutkę wygodniej sie uzywa dzięki temu, że jest gęstsza. Spraye sa fajne, ale mniej skuteczne.
A jak juz będziesz w rossie i nie próbowałaś to pooglądaj sobie produkty babydream zele do mycia, szampony, lotiony. I olejek hippa. Naturalne i bardzo fajne.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 15:36   #4114
jofka
Zadomowienie
 
Avatar jofka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 970
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
U mnie też stoi razem ze wszystkimi - ale może na wszeki wypadek zapytaj w drogerii, jesli nie znajdziesz.
Te w kulce są moim zdaniem skuteczniejsze, granat ma troche bardziej płynną konsystencję, herbaty ciutkę wygodniej sie uzywa dzięki temu, że jest gęstsza. Spraye sa fajne, ale mniej skuteczne.
A jak juz będziesz w rossie i nie próbowałaś to pooglądaj sobie produkty babydream zele do mycia, szampony, lotiony. I olejek hippa. Naturalne i bardzo fajne.
Babydream znam Chcę sobie kupić rumiankowy żeby myć na zmianę z Alterrą,mam blond włosy i rumianek dobrze im zrobi. Olejku hippa nie miałam,ale chyba wolę emulsje do ciała (mam z Alterry).
Mam nadzieję,że dostanę ten dezodorant,chociaż jestem pewna,że wnikliwie szukałam,bo właśnie zależało mi na takim bez świństw i widziałam tylko alterrę i nivea pure&natural co prawda bez aluminium,ale z glikolem. Mam ten drugi niestety,ma piękny zapach,ale...
Poszukam we wszystkich Rossach w mieście. Ja wolę w kulce, nigdy nie używałam sprayów, jakoś tak wolę "wysmarować się"
__________________
Blogujemy

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.







Loving & be loved by U
jofka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 17:24   #4115
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Moja koleżanka jest po medycynie i ona od zawsze mówiła, że nawet nie przypuszczamy ile chorób da się wyleczyć / załagodzić ich objawy poprzed odpowiednią dietę. A jednocześnie jest to bardzo trudne, bo mnóstwo ludzi woli łykać proszki niż zrezygnować z ulubionego jedzenia.
Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość

natomiast bardzo trudno mi uwierzyc w diety antyrakowe. uwazam ze znacznie za duzo mowi sie o jej dzialaniu na raka, za duzo.
ale moze ludzie, onkolodzy, chemioterapeuci cos moga wiecej o tym powiedziec.
uwazam ze zbyt duzo smieci teraz wywodzi sie z samego srodowiska - spaliny, chemia.
duzo mowi sie o dziedziczeniu ale np. raka mozna odziedziczyc po rodzicach tylko w 10% a reeszta to wlasnie neo spontaniczne.
jako żywieniowiec uważam, że żarcie ma ogromny wpływ na zdrowie, może zdrową dietą nie wyleczymy raka w którymś tam stadium, ale na pewno możemy zapobiegać nowotworom - wiele warzyw czy innych produktów zawiera przecież substancje antynowotworowe i to o potwierdzonym naukowo działaniu
ale dobra kończę offtopować

ktoś pisał, że mydło węglowe zapycha, robiłam wiele podejść i za każdym razem mnie też zapychało, dziś znów jestem cała w białych krosteczkach, które nie mają nic wspólnego z normalnie obsypującymi mnie gulami
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 17:38   #4116
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Aga, ja od momentu, kiedy dostałam od Zai czarne mydło afrykańskie to jestem nim oczarowana
Zai całkiem przed chwilą pisała, że ma jeszcze jedna porcję tego mydełka i że chętnie odda w dobre ręce.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 17:55   #4117
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Aga, ja od momentu, kiedy dostałam od Zai czarne mydło afrykańskie to jestem nim oczarowana
Zai całkiem przed chwilą pisała, że ma jeszcze jedna porcję tego mydełka i że chętnie odda w dobre ręce.
takie? mam zamiar się przejechać w przyszłym tygodniu do shea to może bym se sprawiła jak to te? tylko czy masło shea nie jest zapychające bo jest w tym mydle.
ogólnie to anula kupiłam sobie na biolanderze tą maskę z błotkiem co polecałaś i raz sobie walnęłam na twarz ale następnego dnia też miałam masakrę na buzi, nie wiem czy to przez nią czy przez ostatnie stresy
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-29, 18:04   #4118
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

anula, jeszcze się nie chwaliłam szamponem, bo nic nie wybrałam. Nie było czasu, a pensja też dopiero w przyszłym tyg. Za to tak mnie skusiłyście tymi mydłami z shea, że prawdopodobnie zamówienie będzie stamtąd

Po mydełko od zai, to ja już się zgłosiłam

kolejny offtop, pochwalę się, że miałam dopiero 3 pojedyncze godziny jazdy samochodem, a już mnie wszyscy instruktorzy chwalą podobno mam zadatki na kierowcę
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 18:08   #4119
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
takie? mam zamiar się przejechać w przyszłym tygodniu do shea to może bym se sprawiła jak to te? tylko czy masło shea nie jest zapychające bo jest w tym mydle.
ogólnie to anula kupiłam sobie na biolanderze tą maskę z błotkiem co polecałaś i raz sobie walnęłam na twarz ale następnego dnia też miałam masakrę na buzi, nie wiem czy to przez nią czy przez ostatnie stresy
Dudu-osun mam i właśnieod niego się zaczęło
Ale od Zai dostałam cos takiego - jest delikatniejsze od dudu, ale dziala tak samo super. Trudno mi sie wypowiedzieć co do mocy zapychajęc shea w tych mydłach, mi wyłącznie służą.
Jak będziesz w shea to obejrzyj sobie szampony khadi i faith in nature Paranoja swojego czasu bardzo chwaliła tez odżywke FiN jojoba.
Naprawdę podejrzewasz błoto syberyjskie o zapchanie? No w szoku jestem.......Przykro mi strasznie, szczególnie, że przeze mnie je kupiłaś. Kurcze tyle osób już je kupiło i nikomu nie zaszkodziło

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
anula, jeszcze się nie chwaliłam szamponem, bo nic nie wybrałam. Nie było czasu, a pensja też dopiero w przyszłym tyg. Za to tak mnie skusiłyście tymi mydłami z shea, że prawdopodobnie zamówienie będzie stamtąd

Po mydełko od zai, to ja już się zgłosiłam

kolejny offtop, pochwalę się, że miałam dopiero 3 pojedyncze godziny jazdy samochodem, a już mnie wszyscy instruktorzy chwalą podobno mam zadatki na kierowcę
Chodziło mi o to, że nie pochwaliłaś się, czy jakies fajne wyszukałaś - moimi najlepszymi typami po przegrzebaniu sklepów były te 3, o których pisałam. Ty coś ciekawego wypatrzyłaś może?
Czyli afrykańskie sprzedane daj znać, czy Tobie też podpasuje.
to super!!! Trzymam kciuki za dalsze postępy
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 18:19   #4120
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Dudu-osun mam i właśnieod niego się zaczęło
Ale od Zai dostałam cos takiego - jest delikatniejsze od dudu, ale dziala tak samo super. Trudno mi sie wypowiedzieć co do mocy zapychajęc shea w tych mydłach, mi wyłącznie służą.
Jak będziesz w shea to obejrzyj sobie szampony khadi i faith in nature Paranoja swojego czasu bardzo chwaliła tez odżywke FiN jojoba.
Naprawdę podejrzewasz błoto syberyjskie o zapchanie? No w szoku jestem.......Przykro mi strasznie, szczególnie, że przeze mnie je kupiłaś. Kurcze tyle osób już je kupiło i nikomu nie zaszkodziło
nie martw się na zapas użyłam tej maski tylko raz i efekt mógł nie być miarodajny, bo miałam stresujący tydzień i może stąd ten wysyp. ale biorę się teraz za dietę i relaksację i jak podleczę buźkę to jeszcze spróbuję maski

czy któraś z warszawianek chciałaby chodzić na siłownię lub jakiś fitnessik, ale nie może się sama zmobilizować tak jak ja?
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 18:29   #4121
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

anula, a to przepraszam. Nie zrozumiałam Szamponu jakiegoś super fajnego na razie nie znalazłam, ale za to odżywki w sprayu mnie zaciekawiły np:

Logona
Sante

Pewnie zdecyduję się na ten Faith in Nature albo Khadi aloesowy, tylko po co tam ten paraben Przejrzałam trochę szamponów na stronie shea, ale większość ma baaardzo słabe składy, których na ich stronie oczywiście nie ma :/

aga, ja powinnam chodzić na jakąś siłownię, ale pewnie się i tak nie zmobilizuję

Edytowane przez Klolcia
Czas edycji: 2011-10-30 o 10:26
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-29, 19:27   #4122
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Pewnie zdecyduję się na ten Faith in Nature albo Khadi aloesowy, tylko po co tam ten paraben Przejrzałam trochę szamponów na stronie shea, ale większość ma baaardzo słabe składy, których na ich stronie oczywiście nie ma :/

aga, ja powinnam chodzić na jakąś siłownię, ale pewnie się i tak nie zmobilizuję
no ale w Faith in Nature nie ma parabenów? chyba tylko ALS?

jej, ja głupia mam kartę i nie chodzę, bo samej mi się nie chce... z kimś też mi się nie chce, ale jak się umówię to już muszę pójść
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 20:47   #4123
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość

co do wplywu pokarmow na organizm to na pewno da sie owszem ale trzeba duzo samodyscypliny.
widzialam pacjenta po 30 ktory jak ogien bal sie zawalu - przeszedl na diete warzywno-owocowa i w sensie taka anty- cholesterolowa - swietne wyniki po 3 mcach , naprawde bylam w szoku jak sama dieta moze obnizyc poziom cholesterolu.

co do skory to sie nei wypowiem.
natomiast bardzo trudno mi uwierzyc w diety antyrakowe. uwazam ze znacznie za duzo mowi sie o jej dzialaniu na raka, za duzo.
ale moze ludzie, onkolodzy, chemioterapeuci cos moga wiecej o tym powiedziec.
uwazam ze zbyt duzo smieci teraz wywodzi sie z samego srodowiska - spaliny, chemia.
duzo mowi sie o dziedziczeniu ale np. raka mozna odziedziczyc po rodzicach tylko w 10% a reeszta to wlasnie neo spontaniczne.
Jasne, że nie wyleczymy poważnych chorób odżywianiem, ale można sobie pomóc Mój tata jest przykładem żelaznej samodyscypliny żywieniowej, ale on jest sportowcem od lat, jego dieta jest bardzo świadoma, i wyniki ma jak 30 latek. Chciałabym mieć taką silną wolę... Bo generalnie ja mam bardzo silną wolę- robi ze mną co chce
Ale już kończę offa Dobrze wiedzieć, że mamy w wątku kogoś kompetentnego

Cytat:
Napisane przez jofka Pokaż wiadomość
Co do aptecznych kosmetyków dużo w śród nich tych naturalnych, np. AA eco , olekji itp. Np. ten z drzewa herbacianego. Vichy to prawda jest katastrofą. Moje stwierdzenie,że lepiej iść do apteki niż do drogerii po kosmetyki do trądziku, ponieważ wiele młodych osób nie patrzy na skład i wybiera kosmetyki popularnych firm do tego problemu,które go tylko nasilają. A ja w poprzednim poście po prostu opisałam swoja historię,tak jak zastrzegłam. Wiem,że to wątek "naturowy".
Ot i się wytłumaczyła!!

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ---------
Każdy przypadek trądziku jest inny, jednak naturalne produkty i zdrowa dieta nie zaszkodzą nikomu
Rozumiem wiesz, uciekaj póki jeszcze możesz, po lekturze tego wątku Twój zbiór i lista potrzeb rozrosną się znacznie..
Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość

ktoś tu jeszcze pisał na temat herbat. ja jestem koneserką herbaty i sporo na ten temat wiem.
herbata zielona jest dobra ale nie na zime bo wychładza. dlatego warto pić w upały.
ja sie teraz przestawiłam na takie ziołowe ekologiczne. kupiłam w sklepie zielarskim, takie rozgrzewające. oczywiście sypane robie w takim fajnym kubku z zaparzaczem albo w dzbanku z sitkiem.

a to mleko to aż tak niedobre? bo ja pije dużo i prosto od krowy bo sobie załatwiam. też sie dołączam do waszego zdrowego jedzenia, też od dawna staram sie uważać na to co jem. dużo owoców warzyw, ciemne pieczywo i makaron, żywność ekologiczna itp. tylko że jak mnie weźmie na fast fooda to koniec

kosmetyki naturalne zdrowa dieta ćwiczenia i będziemy piękne


żeby nie było offtopa całkowitego to kupiłam olej ze słodkich migdałów do tego pyłku i posmarowałam sobie nim ręce i były bardzo fajne. do czego jeszcze używacie tego oleju? może z czymś mieszacie?
Oj tak ja też mam herbacianą manię Najbardziej lubię białą i zieloną właśnie, niestety zimą to faktycznie sredni wybór, ale zimą polecam rooibos! Bardzo bogaty skład ma taka niepozorna herbatka
Ja używałam oleju ze słodkich migdałów na ciało, włosy i buzię. Podobno dobrze uelastycznia skórę i zapobiega rozstępom
Jak czasami, ale tak czasami czasami chcesz zjeść fast fooda to nic się nie stanie.. zawsze możesz spróbować przygotować jego zdrowszą wersję w domu
Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość

ktoś pisał, że mydło węglowe zapycha, robiłam wiele podejść i za każdym razem mnie też zapychało, dziś znów jestem cała w białych krosteczkach, które nie mają nic wspólnego z normalnie obsypującymi mnie gulami
Oj Ciebie też zapchało? A miałaś z Tuli? bo mnie z Tuli zapchało a próbasek z LF nie..Ale od kilku dni myję ciało moim ukochanym mydłem kokosowym z Tuli i buzię przy okazji też i jestem w szoku! skóra miękka, gładka, nowych niespodzianek mniej, mimo choroby, stare ślicznie sie goją! A myślałam że kokosowe do twarzy to nie bardzo..
Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
kolejny offtop, pochwalę się, że miałam dopiero 3 pojedyncze godziny jazdy samochodem, a już mnie wszyscy instruktorzy chwalą podobno mam zadatki na kierowcę
Gratulacje! Ja się wybieram na prawo jazdy, mąż mi wczoraj obiecał.
Śnieżynka jest już w domu! co prawda coś tam jeszcze trzeba poprawić, ale mamy przegląd podbity więc jestem spokojniejsza.
Do rossmana nie trafiłam bo mi mąż powiedział, że chyba oszalałam, jestem chora i on poszedł po zakupy, zrobił obiad i kolację, a ja pół dnia przespałam..

Dziewczynyyyy.. założymy sobie wątek na społecznościach? Będziemy oftopować do woli!
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...




Edytowane przez gayenka
Czas edycji: 2011-10-29 o 20:50
gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 21:14   #4124
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
no ale w Faith in Nature nie ma parabenów? chyba tylko ALS?

jej, ja głupia mam kartę i nie chodzę, bo samej mi się nie chce... z kimś też mi się nie chce, ale jak się umówię to już muszę pójść
Tak, dokładnie tylko ten Khadi ma paraben, Faith in Nature nie wiem jaki ma skład, ale anula wklejała skład innego szampon tej firmy to skład był bardzo dobry, tylko ALS, ale to nic nie szkodzi.

Czasem warto wrzucić nazwę produkt w google, bo aż się przeraziłam jak niektóre składy zobaczyłam
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 23:44   #4125
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Kurczę, chyba muszę przestać Was podczytywać, bo źle skończę
Wysmarowałam się dziś tonikiem octowym, buzia cudooownie miękka *.*
Oprócz tego przez anulę zamawiam mydełko w shea, i jeszcze nie wiem kto wspominał o kosmetykach azjatyckich, ale niech zginie marnie! bo też się wkręciłam w bb creamy, mimo że do naturalnych im daleko.. teraz walczę sama ze sobą :P

dziewczyny co Wam pomaga najlepiej pktowo na wypryski?
Tamanu przerobilam, i srednio, herbaciany jakos przestal dzialac, chcialabym sprobowac czegos nowego :3
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 06:45   #4126
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
no i co Wy na to?
Ja jestem na tak
Przyznam,że staram się bardzo od lat prowadzić zdrową kuchnię dla całej rodziny;fakt,że różnie to czasem wychodzi (za dużo mięcha jemy,niestety,ale to dlatego,że jest łatwo i szybko zrobić obiad z mięsa a poza tym moja mała uwielbia mięso w przeciwieństwie do ryb a ja osobiście codziennie kawka
Do tych wszystkich zaleceń dodałabym jeszcze nie palenie papierosów wysypianie się i jakieś rozsądne próby zaradzenia skutkom stresu )joga???) tak się zbieram z tą jogą już od dwóch lat,żeby się zapisać

---------- Dopisano o 07:44 ---------- Poprzedni post napisano o 07:42 ----------

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
pół tego wątku to mały offtop
To może gdzieś obok załóżmy nowy wąteczek???? Zdrowe odżywianie w pielęgnacji naturalnej

---------- Dopisano o 07:45 ---------- Poprzedni post napisano o 07:44 ----------

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Jasne, już Ci wysyłam PW
A ja poproszę jawnie,bom tez jest ciekawa
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 06:50   #4127
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
anula, a to przepraszam. Nie zrozumiałam Szamponu jakiegoś super fajnego na razie nie znalazłam, ale za to odżywki w sprayu mnie zaciekawiły np:

Lavera
Sante

Pewnie zdecyduję się na ten Faith in Nature albo Khadi aloesowy, tylko po co tam ten paraben Przejrzałam trochę szamponów na stronie shea, ale większość ma baaardzo słabe składy, których na ich stronie oczywiście nie ma :/

aga, ja powinnam chodzić na jakąś siłownię, ale pewnie się i tak nie zmobilizuję
Odżywka logony bardzo fajna - ja mam troche inna wersję, czerwoną i jest super lekka, a ta niebieska pewnie będzie jeszcze lżejsza .
No tak, w jednym paraben (ale taki biedniutki na samym końcu), w drugim als (ale jak mówiłam pare razy z ecocertem się nie kłócę - oni dopuszczają, ja też). Paraben, prabenem - a szampony khadi naprawdę świetne
Niestety w shea.pl trzeba własnie uważać, wiele produktów nie jest naturalnych.

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość

Gratulacje! Ja się wybieram na prawo jazdy, mąż mi wczoraj obiecał.
Śnieżynka jest już w domu! co prawda coś tam jeszcze trzeba poprawić, ale mamy przegląd podbity więc jestem spokojniejsza.
Do rossmana nie trafiłam bo mi mąż powiedział, że chyba oszalałam, jestem chora i on poszedł po zakupy, zrobił obiad i kolację, a ja pół dnia przespałam..

Dziewczynyyyy.. założymy sobie wątek na społecznościach? Będziemy oftopować do woli!
Dobry mąż
Oj, tak tez juz pare razy przeszlo mi przez myśl, żeby założyc wątek do offtopów dla nas, eko-lasek . Taki, żeby można było gadać o wszystkim, ale jednak z eoko w tle. Dopóki stąd nas nie wywalą to robimy to tu.....
Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Kurczę, chyba muszę przestać Was podczytywać, bo źle skończę
Wysmarowałam się dziś tonikiem octowym, buzia cudooownie miękka *.*
Oprócz tego przez anulę zamawiam mydełko w shea, i jeszcze nie wiem kto wspominał o kosmetykach azjatyckich, ale niech zginie marnie! bo też się wkręciłam w bb creamy, mimo że do naturalnych im daleko.. teraz walczę sama ze sobą :P

dziewczyny co Wam pomaga najlepiej pktowo na wypryski?
Tamanu przerobilam, i srednio, herbaciany jakos przestal dzialac, chcialabym sprobowac czegos nowego :3
Tonik octowy fajny widziałam w żółtym cesarzu taki fajny ocet jabłkowy ekologiczny, ale strasznie duża butla - chyba litrowa. Ja w domu octu nie używam, a do twarzy litr to chyba na parę lat muszę w pracy koleżanke namówić i sie podzielimy.
Ty sie w bb kremy wkręcasz (walcz!) a ja w podkłady mineralne..... DOpóki nie mogłam zamawiac z zagranicy to pogodziłam sie zfaktem, że większość nie jest dla mnie dostepna. Ale teraz jestem w trakcie aktywowania PP i szał mnie ogarnął juz mam całą listę do zamówienia z kilku firm.....
Co do wyprysków - to ja właśnie od jakiegoś czasu czaję sie na olejek manuka. Mam go w produktach alvy, które bardzo dobrze mi robią. Jak sie czyta o jego działaniu to się człowiek slini normalnie...... pewnie przy najblizszej okazji go sobie zamówię, bo ma mnóstwo zastosowań - na wypryski też .
A poza tym mi bardzo dobrze na paskudy robi oliwka ozonowana - nakładam ja przeważnie na całą twarz i jestem bardzo zadowolona. Ale Hey ma co do niej nieprzychylne zdanie ze względu na działanie oksydacyjne - zajrzyj w razie czego na watek kosmetyki naturalne.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 07:12   #4128
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
natomiast bardzo trudno mi uwierzyc w diety antyrakowe. uwazam ze znacznie za duzo mowi sie o jej dzialaniu na raka, za duzo.
ale moze ludzie, onkolodzy, chemioterapeuci cos moga wiecej o tym powiedziec.
uwazam ze zbyt duzo smieci teraz wywodzi sie z samego srodowiska - spaliny, chemia.
duzo mowi sie o dziedziczeniu ale np. raka mozna odziedziczyc po rodzicach tylko w 10% a reeszta to wlasnie neo spontaniczne.
To,co teraz naiszę,też nie będzie zachęcające: moja sis jest naukowcem; najprawdziwszym,biotechno logia inżynieria genetyczna i w ogóle - i ona patrzy z politowaniem na moje eko zapędy uważając,że wokół nas (i w nas samych) jest tyle syfu - w ziemi i powietrzu, w eko żywności - że nie ma sensu przepłacać, że ilość toksyn w żywności eko do tej zwykłej z marketu jest tak nieznacznie mniejsza,że nie ma znaczenia w ogólnym bilansie
Ale to takie jej zdanie - moje dzieci nigdy nie opychały się chipsami i colą - bez względu na wszystko uważam,że pchanie w siebie dodatkowego syfu jest całkiem niepotrzebnym obciążaniem organizmu

---------- Dopisano o 08:00 ---------- Poprzedni post napisano o 07:55 ----------

Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość
żeby nie było offtopa całkowitego to kupiłam olej ze słodkich migdałów do tego pyłku i posmarowałam sobie nim ręce i były bardzo fajne. do czego jeszcze używacie tego oleju? może z czymś mieszacie?
Olejku ze słodkich migdałów: używam często jako lekkiego serum pod krem z filtrem Phenome (czasem od kąpieli porannej do wyjścia mam kilka godzin i nie chce mi się po domu łazić w szlafroku z filtrem na twarzy,więc najpierw smaruję serum,olejkiem a dopiero godzinę/pół przed wyjściem filtrem) oraz leczniczo na miejsca podrażnione, przesuszone (spalone peelingiem migdałowym - bardzo pomaga

---------- Dopisano o 08:04 ---------- Poprzedni post napisano o 08:00 ----------

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
czy któraś z warszawianek chciałaby chodzić na siłownię lub jakiś fitnessik, ale nie może się sama zmobilizować tak jak ja?
Ja chcę na jogę może być z pilatesem
No ale nie wiem czy taka stara babka to dobre towarzystwo dla Ciebie

---------- Dopisano o 08:12 ---------- Poprzedni post napisano o 08:04 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Oj, tak tez juz pare razy przeszlo mi przez myśl, żeby założyc wątek do offtopów dla nas, eko-lasek . Taki, żeby można było gadać o wszystkim, ale jednak z eoko w tle. Dopóki stąd nas nie wywalą to robimy to tu.....
Nie no,nikt nas nie wywali - w następną część trzeba wpisać "Nasze zbiory... + OT" i będzie git - a następna część już blisko!!!

Mam natomiast taką intencję (już od dawna), by podczepić gdzieś w pierwszym poście wątku bardziej jasne,przejrzyste porady dla osób zainteresowanych tematem: na przykład coś takiego - każda z nas mogła by mieś swojego posta z obszernym,konkretnym opisem pielęgnacji i obligatoryjnie wiekiem (może być przybliżony i stanem skóry... tak dla jasności; bo jednak sporo tematów się przewija przez wątek,plotki i offtopy też się przydają,ale wyobrażam sobie,jak trudno się przez to wszystko przebijać....
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 07:18   #4129
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Oczywiście, że dezodoranty crystal essence nie maja glikolu i aluminium - gdyby miały to bysmy ich nie używały
Alez oczywiście, że mają aluminum (glin) tylko w formie siarczanowej, a nie chlorkowej. Ponadto, czy wiesz co to są te "naturalne sole mineralne", co w nich jest, bo podejrzewam ze też glin?

Cytat:
Napisane przez gayenka
Każdy przypadek trądziku jest inny, jednak naturalne produkty i zdrowa dieta nie zaszkodzą nikomu
Jeżeli przez produkty masz na mysli kosmetyki, to jak najbardziej moga zaszkodzić cerze trądzikowej (mam na mysli te, które zostają na gebie na dłużej). A to dlatego ze są oparte na nasyconych średniołańcuchowych oraz jednonienasyconych kwasach tłuszczowych, czyli tego czego osoby z cerą trądzikowa powinny unikać.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-10-30 o 07:19
hey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-30, 07:21   #4130
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
dziewczyny co Wam pomaga najlepiej pktowo na wypryski?
Tamanu przerobilam, i srednio, herbaciany jakos przestal dzialac, chcialabym sprobowac czegos nowego :3
Mogę się nieskromnie pochwalić - tydzień temu odkryłam zaczątki trądzikowe na czole mojego syna: mnóstwo drobnych,czerwonych,zaogn ionych krosteczek, mniejsze i większe,różnie; pozamawiałam alvę (za radą Anuli która mi jeszcze nie dotarła
więc przez tydzień,doraźnie - zrobiłam mu peeling enzymatyczny,do mycia dałam zieloną glinkę/mydło z zieloną glinką Cattiera i co wieczór przecierałam mu czoło tonikiem z BU PHA 6% i po tygodniu jest wyraźna poprawa
Coś tam jeszcze jest oczywiście,ale o wiele lepiej wygląda
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-10-30 o 07:27
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 07:27   #4131
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Heloł eko laski

Przecież nie musimy zakładać wątku off tylko możemy sobie zrobić prywatny klub tylko dla nas.My tak zrobiłyśmy z laskami z mamusiek.Na wątku piszemy o tym o czym można,a w klubie pełna prywata leci

Gayenko mydełko kokos-papaja-wanilia ciut mnie rozczarowało.Po tuli kokosowym byłam bardziej nawilżona,a tutaj umyję się i koniecZapach momentalnie się ulatnia ze skóry.Oczekiwałam więcej i szkoda,że tak w ciemno wzięłam aż dwa(w sensie,że mogłam w zamian coś innego wypróbować)

Mydło dudu-osun bardzo ściąga mi skórę twarzy(bo tylko gębę nim myję)po każdym z tuli mogłam spokojnie wyjść z wanny,natrzeć się balsamem,wskoczyć w ubranie i dopiero zająć się nawilżaniem twarzy.A po dudu wycieram się i lece krem rzucić na twarz.Dla suchej cery to mydło to musi być mega wysuszacz.Niemniej mydło mi się podoba,bardzo solidnie oczyszcza i fejsiak po nim jest taki świeży
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 07:29   #4132
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Małgosia popieram w całej rozpiętości pomysł na następną część wątku

Widziałam ostatnio przypadkiem, że dziewczyny na forum mineralnym mają taki własnie watek dla minerałocholiczek + OT i nikt ich nie wyrzucił.

Małgosia, masz juz zestaw alvy? Jak wrażenia?

Wiecie, mam kilka nieotwartych produktów, co do których straciłam ochote na uzywanie albo się zdublowały (prezenty) i zupelnie nie wiem, co z nimi zrobić.... Szkoda wyrzucić, bo terminy maja dość długie. Zastanawiałam się nad założeniem watku wymiankowego, ale jakoś tak się boję
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 07:31   #4133
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Małgosia popieram w całej rozpiętości pomysł na następną część wątku

Widziałam ostatnio przypadkiem, że dziewczyny na forum mineralnym mają taki własnie watek dla minerałocholiczek + OT i nikt ich nie wyrzucił.

Małgosia, masz juz zestaw alvy? Jak wrażenia?

Wiecie, mam kilka nieotwartych produktów, co do których straciłam ochote na uzywanie albo się zdublowały (prezenty) i zupelnie nie wiem, co z nimi zrobić.... Szkoda wyrzucić, bo terminy maja dość długie. Zastanawiałam się nad założeniem watku wymiankowego, ale jakoś tak się boję
Alva właśnie jeszcze nie dotarła
A jak się boisz targowiska - to można ewentualnie tutaj KLIK
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 07:43   #4134
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Alez oczywiście, że mają aluminum (glin) tylko w formie siarczanowej, a nie chlorkowej. Ponadto, czy wiesz co to są te "naturalne sole mineralne", co w nich jest, bo podejrzewam ze też glin?

Nie, nie wiedziałam. Przepraszam bardzo za wprowadzenie w błąd.
Edit:
A możesz mi napisac, który składnik to aluminium?
Pewnie jestem totalnym głupolem, ale dezodorant crystal essence ma skład: purified water, natural mineral salts (pottasium alum), cellulose, natural fragrans with pomegranatevessential oils and extracts.
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Mogę się nieskromnie pochwalić - tydzień temu odkryłam zaczątki trądzikowe na czole mojego syna: mnóstwo drobnych,czerwonych,zaogn ionych krosteczek, mniejsze i większe,różnie; pozamawiałam alvę (za radą Anuli która mi jeszcze nie dotarła
więc przez tydzień,doraźnie - zrobiłam mu peeling enzymatyczny,do mycia dałam zieloną glinkę/mydło z zieloną glinką Cattiera i co wieczór przecierałam mu czoło tonikiem z BU PHA 6% i po tygodniu jest wyraźna poprawa
Coś tam jeszcze jest oczywiście,ale o wiele lepiej wygląda
No własnie byłam ciekawa, czy juz masz alvę. A to dziwne, ja zawsze strasznie szybko dostawałam od nich przesyłki - pytałas o powód zwłoki?
Super, że znalazłaś sposób na paskudy
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Heloł eko laski

Przecież nie musimy zakładać wątku off tylko możemy sobie zrobić prywatny klub tylko dla nas.My tak zrobiłyśmy z laskami z mamusiek.Na wątku piszemy o tym o czym można,a w klubie pełna prywata leci

Gayenko mydełko kokos-papaja-wanilia ciut mnie rozczarowało.Po tuli kokosowym byłam bardziej nawilżona,a tutaj umyję się i koniecZapach momentalnie się ulatnia ze skóry.Oczekiwałam więcej i szkoda,że tak w ciemno wzięłam aż dwa(w sensie,że mogłam w zamian coś innego wypróbować)

Mydło dudu-osun bardzo ściąga mi skórę twarzy(bo tylko gębę nim myję)po każdym z tuli mogłam spokojnie wyjść z wanny,natrzeć się balsamem,wskoczyć w ubranie i dopiero zająć się nawilżaniem twarzy.A po dudu wycieram się i lece krem rzucić na twarz.Dla suchej cery to mydło to musi być mega wysuszacz.Niemniej mydło mi się podoba,bardzo solidnie oczyszcza i fejsiak po nim jest taki świeży
Prywatny klub
Wiesz, mnie dudu-osun też ściagało na początku (pisałam o tym ) teraz juz mniej. Ale nie wysuszało , tylko ściągało.

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:36 ----------

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Alva właśnie jeszcze nie dotarła
A jak się boisz targowiska - to można ewentualnie tutaj KLIK
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2011-10-30 o 08:26
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 07:44   #4135
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jofka Pokaż wiadomość
Poszukam we wszystkich Rossach w mieście. Ja wolę w kulce, nigdy nie używałam sprayów, jakoś tak wolę "wysmarować się"
Ja mam granat na wymianę Naiwna kupiłam synowi jako alternatywę dla dezodorantu puma nike adidas men ekstar fresh strong ,który,jak sądzę urągając wszelkim zasadom higieny zarażał na odległość wszystkie moje eko kosmetyki w łazience swoim zapachem i dizajnem i plastikowością,siejąc zamęt i brak równowagi w naturze
Oczywiście syn lubi granaty ale dezodorant wyśmiał (pachnie kobieco kulkę przetarłam spirytem (dezodorant adidasa potajemnie wyniosłam do piwnicy a synowi wcisnęłam kryształ Alepii; narażając się na fukanie i prychanie,ale jestem dzielna
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 09:00   #4136
jofka
Zadomowienie
 
Avatar jofka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 970
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Alez oczywiście, że mają aluminum (glin) tylko w formie siarczanowej, a nie chlorkowej. Ponadto, czy wiesz co to są te "naturalne sole mineralne", co w nich jest, bo podejrzewam ze też glin?


Jeżeli przez produkty masz na mysli kosmetyki, to jak najbardziej moga zaszkodzić cerze trądzikowej (mam na mysli te, które zostają na gebie na dłużej). A to dlatego ze są oparte na nasyconych średniołańcuchowych oraz jednonienasyconych kwasach tłuszczowych, czyli tego czego osoby z cerą trądzikowa powinny unikać.
Czyli crystal znowu odpada? W takim razie zostanę przy zakupie Alterry. Tam już chyba nie ma niespodzianek.

Co do trądziku, to wczoraj czytałam badania w książce już wspomnianej,że duże ilości cukru powodują trądzik. Z tego to powodu mieszkańcy np. krajów Afryki i Bliskiego Wschodu nie mają takiego problemu,bo ich dieta jest właściwie pozbawiona cukru, a jeśli już to tylko cukry złożone, a nastolatkowie Zachodu w 80-95%
__________________
Blogujemy

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.







Loving & be loved by U

Edytowane przez jofka
Czas edycji: 2011-10-30 o 09:01
jofka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 09:09   #4137
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Nie, nie wiedziałam. Przepraszam bardzo za wprowadzenie w błąd.
Edit:
A możesz mi napisac, który składnik to aluminium?
Pewnie jestem totalnym głupolem, ale dezodorant crystal essence ma skład: purified water, natural mineral salts (pottasium alum), cellulose, natural fragrans with pomegranatevessential oils and extracts.
KAl(SO4)2·12(H2O) czyli Aluminium potassium sulfate, a bardziej przyjaźnie i marketingowo potassium alum.
Dodatkowo co to sa te naturalne sole mineralne? Pewnie jakieś inne ałuny - sodowy, amonowy, które również zawierają Al
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 09:23   #4138
jofka
Zadomowienie
 
Avatar jofka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 970
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ja mam granat na wymianę Naiwna kupiłam synowi jako alternatywę dla dezodorantu puma nike adidas men ekstar fresh strong ,który,jak sądzę urągając wszelkim zasadom higieny zarażał na odległość wszystkie moje eko kosmetyki w łazience swoim zapachem i dizajnem i plastikowością,siejąc zamęt i brak równowagi w naturze
Oczywiście syn lubi granaty ale dezodorant wyśmiał (pachnie kobieco kulkę przetarłam spirytem (dezodorant adidasa potajemnie wyniosłam do piwnicy a synowi wcisnęłam kryształ Alepii; narażając się na fukanie i prychanie,ale jestem dzielna
Myślę,że jednak dezodorant kupię w drogerii zwłaszcza,że nie znam zapachów i składu tak naprawdę. Muszę się zastanowić teraz czy crystal czy alterra. Dezodorant "po przejściach" ten w roll-onie zwłaszcza to mało higienicznie. Mimo wszystko hihi.

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
KAl(SO4)2·12(H2O) czyli Aluminium potassium sulfate, a bardziej przyjaźnie i marketingowo potassium alum.
Dodatkowo co to sa te naturalne sole mineralne? Pewnie jakieś inne ałuny - sodowy, amonowy, które również zawierają Al
No to klops
A czy tu jest coś mściwego??:
Dezodorant Alterra

Skład: Aqua, Alcohol*, Celulose, Glyceryl Caprylate, Zinc Ricinoleate, Glycerin, Xanthan Gum, Zinc Oxide, Hydrogenated Palm Glycerides, Melissa Officinalis Distillate*, Salvia Officinalis Water*, Hamamelis Virginiana Distillate*, Equisetum Arvense Leaf Extract*, Simmondsia Chinensis Oil*, Hydrogenated Lecithin, Parfum**, Citral**, Geraniol**, Citronellol**, Benzyl Benzoate**, Limonene**, Linalool

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:15 ----------

A czy ten jest dostępny w Rossie?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...iu.html&next=1[COLOR="Silver"]
__________________
Blogujemy

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.







Loving & be loved by U
jofka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 09:25   #4139
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jofka Pokaż wiadomość
;
No to klops
A czy tu jest coś mściwego??:
Dezodorant Alterra

Skład: Aqua, Alcohol*, Celulose, Glyceryl Caprylate, Zinc Ricinoleate, Glycerin, Xanthan Gum, Zinc Oxide, Hydrogenated Palm Glycerides, Melissa Officinalis Distillate*, Salvia Officinalis Water*, Hamamelis Virginiana Distillate*, Equisetum Arvense Leaf Extract*, Simmondsia Chinensis Oil*, Hydrogenated Lecithin, Parfum**, Citral**, Geraniol**, Citronellol**, Benzyl Benzoate**, Limonene**, Linalool
Mściwego? Raczej nie, działanie tego dezodorantu polega na pochłanianiu zapachu prze związek cynku i kwasu tłuszczowego z oleju rycynowego oraz antybakteryjnych i ściągających ekstraktach
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 09:30   #4140
jofka
Zadomowienie
 
Avatar jofka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 970
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Uff to dobrze. Mamy bezpieczną Alterrę
Dziękuję za pomoc.
Poszukam jeszcze i tego...recenzje są zachęcające
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=43456&next=1
__________________
Blogujemy

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.







Loving & be loved by U
jofka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:15.