Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-15, 22:52   #3301
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Co do olejowania włosów, skóry, żeby warstwa olejowa mogła wniknąć głębiej potrzebny promotor - faza wodna. Bardzo dobrze jest spryskac włosy jakąś mgiełką wodną (najlepiej samorobioną) i na lekko wilgotne włosy olej. Wtedy działa o wiele lepiej no i głębiej. Jeżeli chodzi o skórę dodajemy do używanego oleju (lub eliksiru olejowego) np. hialuron lub na wilgotną od hydrolatu twarz (faza wodna) wnika zdecydowanie w głębsze warstwy skóry.
Dziękuję zwilżę włosy, ale najpierw muszę się wykaraskać z przeziębienia, bo czuję, że te zabiegi całonocne z mokrą głową doprawiłyby mnie na amen
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 23:01   #3302
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
używałam tylko na noc (bo lepkie było), ale dość obficie, także na dekolt i szyję przez bodajże 6 dni, byłoby jeszcze na 1-2 razy ale zapomniałam z domu
Dzięki kurcze szkoda, że serum zostało w domu, jeszcze by Ci posłużyło

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
może napisz do sklepu..........

Serum trzeba zużyc w ciągu 10 dni od wykonania i na te 10 dni spokojnie wystarcza
Ja też raczej tylko na noc używam, bo klei się i świeci.
Aaaha, to takie buty, że trzeba je zużyć wciągu 10 dni.. to nie wiedziałam Dzięki za doinformowanie

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Ale do rzeczy. Na zdjątkach moje zakupy majowe. Czekam jeszcze tylko na JMO i iherb. Wzięłam 2 x filtr bez testowani (mam nadzieję, że będzie mi służył) + trochę próbek. I tym samym zakończyłam majowe wydatki kosmetykowe.
Łoo rany Jakie cuda

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Cameroniku mój kuomaye również jest bardziej wodnisty niż gęsty...
Serio? A już myślałam, że to z moim coś nie tak, to mnie uspokoiłaś

---------- Dopisano o 23:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Co do olejowania włosów, skóry, żeby warstwa olejowa mogła wniknąć głębiej potrzebny promotor - faza wodna. Bardzo dobrze jest spryskac włosy jakąś mgiełką wodną (najlepiej samorobioną) i na lekko wilgotne włosy olej. Wtedy działa o wiele lepiej no i głębiej. Jeżeli chodzi o skórę dodajemy do używanego oleju (lub eliksiru olejowego) np. hialuron lub na wilgotną od hydrolatu twarz (faza wodna) wnika zdecydowanie w głębsze warstwy skóry.
A mogłabyś podać jakiś przykład takiej mgiełki?
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 23:10   #3303
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
iivii dech zapiera śliczne zakupy
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
"ACH ACH" te zestawy mydełek też planuję podarować
Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
wyglądają obiecująco, ale jaki ten peeling malusi-15g


fajne zakupki
i ładnie cie wynagrodzili za czekanie
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
To faktycznie długo czekałaś. A napisałaś im co chcesz w odpowiedzi na maila z potwierdzeniem zamówienia ?
Ja muszę poszukać w Sephorze tego kremu AOx żeby wyłudzić próbkę
W Złotych Tarasach nie było tej serii.
Mojego banku nie było na liście płatności elektronicznych więc płaciłam normalnym przelewem. Napisałam najpierw z formularza kontaktowego o próbkach jakie by mi się marzyły. Dopiero po zaksięgowaniu przelewu dostałam maila z potwierdzeniem i w odpowiedzi na niego jeszcze raz napisałam o próbkach. Rozmawiałam jeszcze z nimi telefonicznie jak nie mogłam się doczekać przesyłki ale o próbkach już nie wspominałam.

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

No chociaż tyle Ci przyszło z tego czekania
Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Cud, miód i orzeszki.


No to ja bym na miejscu Iivii nie sprostała takiemu testowaniu.
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
cudeńka macie:l ove:
i co z moją słabą silną wolą, czy to jej koniec?
Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
ułłłaaaaa ale śliczności nabyłyście
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie no, same cudeńka, sama bym nie wiedziała od czego zacząć, ale chyba od pełnowymiarowych, a próbki na ratowanie się w razie czego
Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Łoo rany Jakie cuda

Thank you


A teraz pierwsze testy.
Micel P&R delikatny, nie szczypie w oczy, dobrze oczyszcza a za razem nie ściąga i nawilża. Prawie zapomniałam nałożyć kremu
Odżywka P&R łagodność blask wzmocnienie (w liście mi się pomyliło i napisałam, że to balsam ) nawet ok ale gorzej włosy się rozczesują niż po AO. Włosy po wysuszeniu puszyste ale czułam jeszcze w nich zapach AO. Zobaczymy przy następnej aplikacji jak AO się do końca wymyje.
Mydełko tuli kuleczka mleczno-miodowa zostawia skórę miękką i nie napiętą, nie wiedziałam, że mydło tak może
Balsam Marbert super szybko się wchłania, wydajny, ślicznie pachnie, bardzo, bardzo dobry.

Edytowane przez iivii
Czas edycji: 2012-05-15 o 23:14
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 23:11   #3304
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mnie się seria Aox w niczym nie podoba, poza tonikiem. Co do reszty radzę uważać na zapychanie. ale próbki warto dorwać
A dlaczego ci się nie podoba ? Testowałaś czy patrzysz na skład ?
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 23:28   #3305
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Dziękuję



Mojego banku nie było na liście płatności elektronicznych więc płaciłam normalnym przelewem. Napisałam najpierw z formularza kontaktowego o próbkach jakie by mi się marzyły. Dopiero po zaksięgowaniu przelewu dostałam maila z potwierdzeniem i w odpowiedzi na niego jeszcze raz napisałam o próbkach. Rozmawiałam jeszcze z nimi telefonicznie jak nie mogłam się doczekać przesyłki ale o próbkach już nie wspominałam.
ja miałam dokładnie tak samo w końcu zadzwoniłam do nich w piątek dowiedzieć się co tak długo i coś tam kręcili z tym przelewem, no ale że w poniedziałek wyślą.
Przy okazji zapytałam czy doszedł mail z prośbą o próbki. Pani powiedziała że żadnego maila nie ma, po czym nagle go zauważyła ( gdybym nie zadzwoniła na pewno nie byłby uwzględniony )
Powiedziała że próbki będą.
Dzisiaj dostałam przesyłkę
próbek dostałam 4 a chciałam 6 ( rano pomyślałam że ok, ale teraz zaczynam być zazdrosna )

pierwsze testy próbek
Home spa - kremowy peeling do rąk - świetny, gęsty kremowy, dosyć ostry ale za to skóra jest po nim bardzo miękka delikatna. Pierwsze wrażenie bardzo na plus

Home spa - masło do ciała
bardzo treściwe masełko. Nie do końca odpowiada mi zapach cytrusowo gorzkawy, ale działanie ma bardzo fajne. Skóra jest miękka dobrze odżywiona, ładnie się wchłania i nie zostawia tłustej klejącej warstwy. Warto rozważyć zakup

Seria rozgrzewająca - masło do ciała pachnie o wiele fajniej goździkami i pomarańczą ale chyba jest mniej odżywcze. Nakremowałam tylko dłonie więc na razie ciężko coś więcej powiedzieć.

zdjęcie może jutro dodam

co do konsystencji Kuomaye to mój do częstego stosowania jest wodnisty ale bez paprochów, pachnie delikatnie owocowo.Bardzo fajne jest to że podczas mycia daje lekki poślizg
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 23:30   #3306
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Bardzo chętnie mogę podać przepis mgiełki do wlosów, ale będzie to przepis dopasowany do moich włosów (cienkie, suche, z tendencja do rozdwajania ale ich sporo już) opracowany na podstawie prób i błędów (zachęcam do takiego dobierania kosmetyków nie tylko do włosów),
biorę 50 ml hydrolatu (najczęściej różany trzyma ph) dodaje pantenolu o,5, niacynamidu 2,5, keratyny 2,5 mleczka (najczęściej jest to pszczele) gliceryny 2,5 (wszystko w ml)
do tego dodatki nie więcej niz 5
owies hydrolizowany, karagenian, kolagen z elastyną, ceramidy, Ha, wyc. z aloesu, L-cysteina, cococin. Nie wszystko na raz.
Bazę dzielę na porcje i dodaje po jednym , dwa z wymienionych dodatków w zależności co moje włosy potrzebują.
Taka mgiełka jest świetna pod olej, do spryskania po myciu (super sie rozczesuje włosy no i jako odżywka b.s.).
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 23:48   #3307
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Czy może ktoś byłby chętny na połówki cieni Meow ? :P

bitchy - klik
telekenesis - klik
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-15, 23:52   #3308
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Mnie się seria Aox w niczym nie podoba, poza tonikiem. Co do reszty radzę uważać na zapychanie. ale próbki warto dorwać
Korah, masz na myśli resztę kosemtyków P&R do ciała, czy do twarzy? Czy też jedno i drugie? Bo mnie chyba ich masło przytkało na ramionach (mam rogowacenie okołomieszkowe)
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 23:55   #3309
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
A teraz pierwsze testy.
Micel P&R delikatny, nie szczypie w oczy, dobrze oczyszcza a za razem nie ściąga i nawilża. Prawie zapomniałam nałożyć kremu
Prawie robi wielką różnicę

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
A dlaczego ci się nie podoba ? Testowałaś czy patrzysz na skład ?
Patrzę na skład, kremik do dojrzałej i raczej suchej cery. Bezwzględnie bym odradziła pełnowymiarowe opakowanie tłustej i młodej cerze. Napalałam się na mleczko z tej serii, oprócz toniku, ale tak jak w przypadku kremu, za ciężkie to raczej specjały przynajmniej dla mnie

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Dzisiaj dostałam przesyłkę
próbek dostałam 4 a chciałam 6 ( rano pomyślałam że ok, ale teraz zaczynam być zazdrosna )

pierwsze testy próbek
Home spa - kremowy peeling do rąk - świetny, gęsty kremowy, dosyć ostry ale za to skóra jest po nim bardzo miękka delikatna. Pierwsze wrażenie bardzo na plus

Home spa - masło do ciała
bardzo treściwe masełko. Nie do końca odpowiada mi zapach cytrusowo gorzkawy, ale działanie ma bardzo fajne. Skóra jest miękka dobrze odżywiona, ładnie się wchłania i nie zostawia tłustej klejącej warstwy. Warto rozważyć zakup

Seria rozgrzewająca - masło do ciała pachnie o wiele fajniej goździkami i pomarańczą ale chyba jest mniej odżywcze. Nakremowałam tylko dłonie więc na razie ciężko coś więcej powiedzieć.

zdjęcie może jutro dodam

co do konsystencji Kuomaye to mój do częstego stosowania jest wodnisty ale bez paprochów, pachnie delikatnie owocowo.Bardzo fajne jest to że podczas mycia daje lekki poślizg


Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 00:00   #3310
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Bardzo chętnie mogę podać przepis mgiełki do wlosów, ale będzie to przepis dopasowany do moich włosów (cienkie, suche, z tendencja do rozdwajania ale ich sporo już) opracowany na podstawie prób i błędów (zachęcam do takiego dobierania kosmetyków nie tylko do włosów),
biorę 50 ml hydrolatu (najczęściej różany trzyma ph) dodaje pantenolu o,5, niacynamidu 2,5, keratyny 2,5 mleczka (najczęściej jest to pszczele) gliceryny 2,5 (wszystko w ml)
do tego dodatki nie więcej niz 5
owies hydrolizowany, karagenian, kolagen z elastyną, ceramidy, Ha, wyc. z aloesu, L-cysteina, cococin. Nie wszystko na raz.
Bazę dzielę na porcje i dodaje po jednym , dwa z wymienionych dodatków w zależności co moje włosy potrzebują.
Taka mgiełka jest świetna pod olej, do spryskania po myciu (super sie rozczesuje włosy no i jako odżywka b.s.).
super przepisy
ja własnie mam 5% keratyny i 5 % ( w sumie hydrmanil + jedwab hydrolizowany) na hydrolacie z głogu ( ZSK) w sumie 100ml (zakonserwowane)
I wydaje mi się że ten psikacz strasznie szybko się skończy,może za dużo go psikam..
Na jak długo Toebi wystarcza ?
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 00:02   #3311
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Korah, masz na myśli resztę kosemtyków P&R do ciała, czy do twarzy? Czy też jedno i drugie? Bo mnie chyba ich masło przytkało na ramionach (mam rogowacenie okołomieszkowe)
Mam na myśli tylko serię Aox całą, poza tonikiem, który wg mniema bardzo dobry skład do każdej cery.

Co do reszty, to nie wpatrywałam się w składy wnikliwie. Na wszelkie skórne problemy polecam stosować kosmetyki o krótkich, delikatnie pachnących składach. Raczej są to posiadacze skóry wrażliwej. Na każdą nowość skóra wrażliwa reaguje 2 razy mocniej. Przyczyny jednak są różne, a może za często nakładałaś i skóra się przekarmiła, ciężko powiedzieć.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-16, 00:07   #3312
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mam na myśli tylko serię Aox całą, poza tonikiem, który wg mniema bardzo dobry skład do każdej cery.

Co do reszty, to nie wpatrywałam się w składy wnikliwie. Na wszelkie skórne problemy polecam stosować kosmetyki o krótkich, delikatnie pachnących składach. Raczej są to posiadacze skóry wrażliwej. Na każdą nowość skóra wrażliwa reaguje 2 razy mocniej. Przyczyny jednak są różne, a może za często nakładałaś i skóra się przekarmiła, ciężko powiedzieć.
Mam tylko próbaska masła i kładłam do tej pory mało i z rzadka - raptem 3 razy. Mam od zawsze problem z dobraniem balsamu do ciała, który by mi nie robił kuku na ramionach. Twarz się trzyma, choć też cierpię na zaskórniki, ale ramiona reagują natychmiast i nie mogę dojść, co im szkodzi, co nie. Szukam cały czas i eksperymentuję z lepszym lub gorszym skutkiem. Najbardziej chyba służył mi mało organiczny SVR XeralineFluide z mocznikiem
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 00:17   #3313
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Mam tylko próbaska masła i kładłam do tej pory mało i z rzadka - raptem 3 razy. Mam od zawsze problem z dobraniem balsamu do ciała, który by mi nie robił kuku na ramionach. Twarz się trzyma, choć też cierpię na zaskórniki, ale ramiona reagują natychmiast i nie mogę dojść, co im szkodzi, co nie. Szukam cały czas i eksperymentuję z lepszym lub gorszym skutkiem. Najbardziej chyba służył mi mało organiczny SVR XeralineFluide z mocznikiem

Rozumiem, a wiec jednak postaw na krótkie składy, może Evolve, albo Essentially yours, ewentualnie serie dla dzieci, no i pojedyncze oleje, które mozna tez dodawać do kąpieli? Miałam próbki balsamów, czy kremów do ciała tych marek Evolve i EY i bardzo sie sprawdzały, delikatne ale solidnie nawilżały. Jeśli o P&R chodzi, to jednak trzeba uważać na wszelkie olejki eteryczne, generalnie miks wszelkich olejów i ekstraktów, nie każdemu to służy
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 00:19   #3314
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Mam tylko próbaska masła i kładłam do tej pory mało i z rzadka - raptem 3 razy. Mam od zawsze problem z dobraniem balsamu do ciała, który by mi nie robił kuku na ramionach. Twarz się trzyma, choć też cierpię na zaskórniki, ale ramiona reagują natychmiast i nie mogę dojść, co im szkodzi, co nie. Szukam cały czas i eksperymentuję z lepszym lub gorszym skutkiem. Najbardziej chyba służył mi mało organiczny SVR XeralineFluide z mocznikiem
No wlasnie ja sie ostatnio dowiedzialm ze grudki na moich ramionach to skutek rogowacenia okolomieszkowego.
Jak z nim walczyc? Mocznik do balsamu moze? Ja je zawsze wyciskalam ale robia sie strupki

Edytowane przez iivii
Czas edycji: 2012-05-16 o 00:22
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 00:27   #3315
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
No wlasnie ja sie ostatnio dowiedzialm ze grudki na moich ramionach to skutek rogowacenia okolomieszkowego.
Jak z nim walczyc? Mocznik do balsamu moze? Ja je zawsze wyciskalam ale robia sie strupki
Mozna mocznik dodawac praktycznie do wszystkich balsamów, kremów, ale jednak zwracać uwage na składy, kupowac dla wrażliwców. Oprócz tych, które wymieniłam świetnie nadadza się tez Sylveco i np Madara, która ma bardzo delikatne produkty. dobrze działa tez kwas salicylowy, w formie toniku na takie grudki, ale nie wystawiać się wtedy na słońce.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 00:27   #3316
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Rozumiem, a wiec jednak postaw na krótkie składy, może Evolve, albo Essentially yours, ewentualnie serie dla dzieci, no i pojedyncze oleje, które mozna tez dodawać do kąpieli? Miałam próbki balsamów, czy kremów do ciała tych marek Evolve i EY i bardzo sie sprawdzały, delikatne ale solidnie nawilżały. Jeśli o P&R chodzi, to jednak trzeba uważać na wszelkie olejki eteryczne, generalnie miks wszelkich olejów i ekstraktów, nie każdemu to służy
Dziękuję Ci Niestety smutna prawda jest taka, że mimo iż wnikliwie studiuję składy kupowanych kosmetyków, to często służy mi coś, co teoretycznie nie powinno i na odwrót, coś co NIE MOZE zapychać, zapycha...

Też wyciskałam kiedyś to g... nie wiedząc, co to, ale teraz staram się nie tykać, tylko nawilżać, srubować i experymetnować Poza tym są gorsze i lepsze "bezgrudkowe" okresy. Takie życie
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.

Edytowane przez natkaa
Czas edycji: 2012-05-16 o 00:33 Powód: blad
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 00:44   #3317
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

U mnie taki psikacz do włosów wystarcza na dośc długo (wystarcza kilka psiknięc na włosy, trzy, cztery) dlatego trzymam w lodówce, a małe porcje wzbogacam jeszcze dodatkami i te sa juz w łazience, góra na dwa tygodnie.
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 00:55   #3318
kachna199
Przyczajenie
 
Avatar kachna199
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Hej dziewczyny, proszę wypełnijcie dla mnie ankietę do mojej pracy licencjackiej, baaaaardzo mi zależy na czasie

link do ankiety:
http://www.ankietka. pl/ankieta/87578/rekomendacje-internetowe-kosmetykow.html
(trzeba usunąć spację po www.ankietka.)

ankieta jest skierowana właśnie do osób oceniających kosmetyki... zajmie ona Wam nie wiecej niż 5 min a mi uratuje wiecie co DZIĘKUUUJĘ
__________________
To nasze myśli nas tworzą...
kachna199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 01:16   #3319
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
A mogłabyś podać jakiś przykład takiej mgiełki?
Anwen podała też kilka przepisów:
http://anwena.blogspot.com/2011/12/u...en-mgieka.html
http://anwena.blogspot.com/2012/05/p...a-i-kilka.html
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-16, 07:10   #3320
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Co do mgielki to ja robie taka prosta wg przepisu z mazidel:
9.5 ml hydrolatu
5kropli jedwabiu
6 kropli keratyny
1 kropla pantenolu

Teraz jeszcze pokombinuje doatkowo z aloesem,gliceryna,witamin ami...
stosuje dokladnie tak jak auraria radzi przed olejowaniem lub po myciu

A na rogowacenie okolomieszkowe to faktycznie mocznik fajnie dziala-warto dodac do balsamu

Oprocz korundu potestowalam tez peeling z lupin orzechow laskowych i rowniez fajny. W ogole po moich serach i tonikach samorobionych super gladziutka buzie mam
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 09:49   #3321
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
co do konsystencji Kuomaye to mój do częstego stosowania jest wodnisty ale bez paprochów, pachnie delikatnie owocowo.Bardzo fajne jest to że podczas mycia daje lekki poślizg
Czyli Twój też jest wodnisty Tak czy tak, skubaniec dobry

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Bardzo chętnie mogę podać przepis mgiełki do wlosów, ale będzie to przepis dopasowany do moich włosów (cienkie, suche, z tendencja do rozdwajania ale ich sporo już)
Przepis zapisałam, mam podobne włoski, kolejny raz dziękuje

O super Trzeba będzie coś sobie wymieszać
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 12:22   #3322
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Od Gaia


W A Ż N E

Kochani na początku maja znacznie wzrosły u nas ceny przesyłek pocztowych, broniliśmy się ale niestety jesteśmy zmuszeni zrezygnowac z darmowych wysyłek, wzrośnie też cena usługi poleconej.

Zmiany wejdą w życie od Poniedziałku 21.05.2012 Macie kilka dni na zrobienie zapasów!
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 12:44   #3323
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Od Gaia


W A Ż N E

Kochani na początku maja znacznie wzrosły u nas ceny przesyłek pocztowych, broniliśmy się ale niestety jesteśmy zmuszeni zrezygnowac z darmowych wysyłek, wzrośnie też cena usługi poleconej.

Zmiany wejdą w życie od Poniedziałku 21.05.2012 Macie kilka dni na zrobienie zapasów!
nie ma rady-trza zamawiać

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
nie ma rady-trza zamawiać
i mam problem chciałam zamówić, a ni e wchodzi mi karta-znalazła by się dobra dusza do pomocy? (najlepiej z kontem w mbanku-by miała od razu kasę ode mnie na koncie)
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić




Edytowane przez evitka21
Czas edycji: 2012-05-16 o 12:53
evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 13:39   #3324
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Mam dylemat. Zakupiłam za dużo rzeczy, które chcę przetestować już teraz od razu! No i wiem, że tak się nie powinno bo jakby co, to nie będę wiedziała co mi zrobiło kuku albo co zrobiło WOW i może się zdarzyć że cera/włosy/skóra oszaleje z nadmiaru radości.
Ale do rzeczy. Na zdjątkach moje zakupy majowe. Czekam jeszcze tylko na JMO i iherb. Wzięłam 2 x filtr bez testowani (mam nadzieję, że będzie mi służył) + trochę próbek. I tym samym zakończyłam majowe wydatki kosmetykowe.

Zdjęcie 1
Dr Scheller odświeżający tonik do twarzy owoc granatu
Dr Scheller intensywny krem wzmacniający JOJOBA & SCHISANDRA do cery wrażliwej
Marbert BioCare
Kuomaye do włosów przetłuszczających się
Tuli mini mydełka (czarna oliwka, czerwona glinka, peeling kawowy, kulka mleko z miodem)
Zdjecie 2 - P&R
samoopalacz z bronzerem
tonik AOX
próbki:
-płyn micelarny
-olejek rozświetlający
-relaksujące masło do ciała
-krem koloryzujący jasny beż
-krem AOX
-relaksujący balsam do ciała
-ekoAmpułka
Zdjęcie 3
ślicznie zapakowane mydełka tuli na prezent dla mamy

Od czego zacząć testowanie?
śliczności -to się nazywa klęska urodzaju

a ja właśnie dziś wypróbowałam pastę burbone&wanilia i już myślałam że umiem obsługiwać kosmetyki JMO a tu klops.

Pasta jest boska, pachnie ślicznie, zjadła bym ją po prostu.
Nałożyłam ciut ilość i chyba jest za dużo- włosy są śliczne, lekko sztywne, błyszczące, ale chyba jutro będą tłuste.

Tej pasty to naprawdę trzeba używać super mało -a z tego wynika że jest to kosmetyk nie do zdarcia.
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 14:20   #3325
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
nie ma rady-trza zamawiać

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------


i mam problem chciałam zamówić, a ni e wchodzi mi karta-znalazła by się dobra dusza do pomocy? (najlepiej z kontem w mbanku-by miała od razu kasę ode mnie na koncie)
lec na priva zalatwimy sprawe
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 14:23   #3326
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
śliczności -to się nazywa klęska urodzaju

a ja właśnie dziś wypróbowałam pastę burbone&wanilia i już myślałam że umiem obsługiwać kosmetyki JMO a tu klops.

Pasta jest boska, pachnie ślicznie, zjadła bym ją po prostu.
Nałożyłam ciut ilość i chyba jest za dużo- włosy są śliczne, lekko sztywne, błyszczące, ale chyba jutro będą tłuste.

Tej pasty to naprawdę trzeba używać super mało -a z tego wynika że jest to kosmetyk nie do zdarcia.
Kochana, jak mówiłam - ociupinkę, paluszki ledwo maczaj U mnie się nie tłuszczą szybciej, ale ja myję i tak co drugi dzień Ja uwielbiam bo ujarzmia moje sucharki, zapach przepiękny. Dokłądanie jest nie do zdarcia, ja po otwarciu, do lodówy wsadziłam
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 14:36   #3327
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Kochana, jak mówiłam - ociupinkę, paluszki ledwo maczaj U mnie się nie tłuszczą szybciej, ale ja myję i tak co drugi dzień Ja uwielbiam bo ujarzmia moje sucharki, zapach przepiękny. Dokłądanie jest nie do zdarcia, ja po otwarciu, do lodówy wsadziłam

pół paluszka będę maczać, na początek
ale fakt włosy są po niej b. miłe -a jak już ogarnę "obsługę" pasty to myślę że będzie na prawdę super
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 16:12   #3328
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Dziewczyny, czy kremy do twarzy Suhada są warte zakupu? Pojawiły mi się w Lidlu dwa, na noc (z granatem i czymś jeszcze) i na dzień (z papają i zieloną herbatą) i nie wiem czy się zdecydować.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 16:22   #3329
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

czy ma ktoś na zbyciu l-cysteine? chiałabym spróbować tochę tego śmierdziela
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 17:20   #3330
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie no, same cudeńka, sama bym nie wiedziała od czego zacząć, ale chyba od pełnowymiarowych, a próbki na ratowanie się w razie czego



Mnie się seria Aox w niczym nie podoba, poza tonikiem. Co do reszty radzę uważać na zapychanie. ale próbki warto dorwać



Więc obstawiam, że to jednak wina alg. Nie zrażaj się do wulkanicznego jeszcze
pewnie od alg, ale będe jeszcze probować zostało trochę wiec trzeba cos z tym zrobic.

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
No wlasnie ja sie ostatnio dowiedzialm ze grudki na moich ramionach to skutek rogowacenia okolomieszkowego.
Jak z nim walczyc? Mocznik do balsamu moze? Ja je zawsze wyciskalam ale robia sie strupki
też to mam ale na twarzy najlepsze są peelingi chemiczne trzeba czesto złuszczac skóre
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.