Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-23, 12:02   #3751
anastazjawu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: gorące południe;)
Wiadomości: 66
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Nic nie widzę,nic nie widzęŻałuję,że Cię zapytałam
Hola i co robimy?
Możemy udawać, że nic nie napisałam Wiadomo, nie jest to taniutki produkt, ale mnie starczył na 3 miesiące. A do tego mam lekkiego świra na punkcie włosów(uzasadnionego, bo czasem mocno wypadają), a to mi posłużyło to polecam. I znowu nachwaliłam zamiast siedzieć cicho

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
tyle, że w sumie to mnie drogeryjne naturalne też nigdy nie zachwycały w 100%, komfortowo czuję się jedynie po aptecznych. Choć i tak dla mnie lepszy crystal od garniera. jeszcze hauschkę różaną spróbuję. jak się nie sprawdzi to już nie wiem...
Ja też mocniejszych potrzebuję - używam blokera ziaji 2 razy w tygodniu. A na codzień najzwyklejszy najtańczy dezodorant, chociaż może ten zastąpię czymś eko.


Co do dyskusji co się opłaca kręcić samemu, a co kupić to powiem tak: kilka lat temu zachłysnęłam się mazidłami, poźniej BU (ale na nich szybko się obraziłam). Jak sobie przypomnę ile rzeczy wyrzucałam, bo nie zużywałam przed terminem. Jak nie chciało mi się latać do lodówki po krem, tonik, ile mi to wszystko zajmowało miejsca w lodówce, szafce. I jak bardzo bałam się o sterylność tej całej zabawy, to głowa już mnie boli. I uważam też, że jakoś składnika ma wpływ. Wolę kupić gotowca.

A teraz mam pytanie do Korah, i innych dziewczyn, które używają AO. Mam dość przetłuszczającą się skórę, ale bardzo wrażliwą (łatwo się czerwieni). Planuję zamówić mini zestawy - na pewno do skóry wrażliwej. I myślę nad tym do tłustej - nadaje się on do wrażliwej skóry?
anastazjawu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 12:02   #3752
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Holuś, ja pytałam Cię o zdanie, głownie dlatego, że jesteś jedną z nas, nie jesteś obco brzmiącym nickem w KWC, tylko żywym człowiekiem , z którym ileś tam opinii już się wymieniło. Po prostu jesteś dla mnie bardziej wiarygodna, stąd prośba o Twoje zdanie

Nie unoś się, bo nikt absolutnie do Ciebie personalnie nic nic nie ma (skąd w ogóle takie przypuszczenie?), ale też nie można zabronić innym wyrażać swoich odczuć. Ty lubisz P&R, ktoś ma prawo czuć odwrotnie. Od tego jest nasze forum, by można było wymieniać się różnymi poglądami.

Ja przyznam się, nadal mam ochotę na pewne rzeczy od P&R, ale teraz niczego nie kupię, dopóki firma nie zadba o lepszą kontrolę jakości swoich produktów, bo sytuacje w jakich nas stawia są niedopuszczalne.
Natko
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 12:12   #3753
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anastazjawu Pokaż wiadomość
A teraz mam pytanie do Korah, i innych dziewczyn, które używają AO. Mam dość przetłuszczającą się skórę, ale bardzo wrażliwą (łatwo się czerwieni). Planuję zamówić mini zestawy - na pewno do skóry wrażliwej. I myślę nad tym do tłustej - nadaje się on do wrażliwej skóry?

Lepiej nie kupować zestawu, bo nie wszystko jest dobre. Kremy się niestety rolują. Polecam kupić myjadło i tonik Vegecol oraz myjadło i tonik do normalnej cery. Z maseczek polecam tą regulującą z serii do tłustej cery, dobra jest też ta kojąca do mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania. Jeśli sie czerwienisz, może to być wina alkoholu w składzie, dlatego lepiej zrezygnować z serii zawierających go na początku składów. W tym przypadku seria Vegecol będzie najodpowiedniejsza, chyba, że alkohol Ci jednak nie szkodzi Do tych myjadeł gorąco polecam gąbeczki celulozowe Calypso (rossmann) 2 szt. w opakowaniu. Świetnie wspomagają głębsze oczyszczanie tłustej cery, są delikatne i zbierają nadmiar kosmetyków z wnętrza porów.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 12:16   #3754
makki
Raczkowanie
 
Avatar makki
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 78
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość



Bardzo się cieszę, że ktoś ma podobne zdanie. Zgadzam się z Tobą w 100% i widzę, że mamy podobny sposób pielegnacji oraz spostrzeżenia. A co lubisz najbardziej do mycia twarzy takiego właśnie delikatnego, ale skutecznie czyszczącego, masz jakiś konkretny hit? Może się zainspiruję
Wiesz w sumie to nic szczególnego nie używam do mycia.
Bardzo mi odpowiada żel o którym już pisałam w pierwszym poście IOEco (nie pamiętam teraz dokładnej nazwy), już wiem, że kupie ponownie, w ogóle nie wysusza, a w połączeniu z gąbką świetnie oczyszcza.
Miałam tez tą emulsje do mycia z Alterry też byłam zadowolona, ale mało wydajna.

No i raz w tygodniu peeling z korundu, ale z nim to trzeba delikatnie bo niby taki drobny ale potrafi ostro zedrzeć. Mam skłonność do naczynek, a i tak nie mogę się mu oprzeć-skóra po nim niesamowicie gładka.


Jeszcze pytanko o balsam Alterra.
Mam ten z trawą cytrynową, za taką ceną, takie nawilżanie-jest świetny.
Mam ochotę wypróbować ten o zapachu pomarańcza wanilia, ma ktoś porównanie? Z trawą cytrynową jest gęsty i na opakowaniu napisane, że to emulsja.Natomiast na tym drugim- mleczko. I tak się zastanawiam czy będzie duża różnica w działaniu...
makki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 12:17   #3755
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anastazjawu Pokaż wiadomość
Możemy udawać, że nic nie napisałam Wiadomo, nie jest to taniutki produkt, ale mnie starczył na 3 miesiące. A do tego mam lekkiego świra na punkcie włosów(uzasadnionego, bo czasem mocno wypadają), a to mi posłużyło to polecam. I znowu nachwaliłam zamiast siedzieć cicho
Przyłączam się do kuszenia Mam takie samo zdanie i takie samego świra na punkcie czupryny.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 12:22   #3756
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anastazjawu Pokaż wiadomość
Możemy udawać, że nic nie napisałam Wiadomo, nie jest to taniutki produkt, ale mnie starczył na 3 miesiące. A do tego mam lekkiego świra na punkcie włosów(uzasadnionego, bo czasem mocno wypadają), a to mi posłużyło to polecam. I znowu nachwaliłam zamiast siedzieć cicho



?
Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Przyłączam się do kuszenia Mam takie samo zdanie i takie samego świra na punkcie czupryny.
No i wasze kuszenie skończyło się zamówieniem kuracji dla mnie i Holi
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 12:31   #3757
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

A ja mam pytanie do dziewczyn używających miceli, który wg Was lepszy: Argile Provence, czy P&R? Główny pomiar to nawilżenie i nie pozostawienie lepkości.

I druga rzecz - glinka biała z lotosem Logony. Do czego używacie i czy naprawdę fajnie działa? Brać?
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 12:33   #3758
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
A który masz kremik z Gai? Bo nie pamiętam.
Co do filtra JMO, to ja też użyłam go dziś pierwszy raz i chyba mam podobne spostrzeżenia co ty. Mi akurat bielenie nie przeszkadza.
Zmartwiło mnie coś innego. Zanim zaczęłam używać kremu Gaia miałam taką szczypiącą twarz, nie wiem jak to określić... czułam, że mam skórę na twarzy. No i dziś jest podobnie po filtrze JMO. Coś z nim nie tak? Za ciężki czy co?
Mam kojąco-leczniczy. Teraz się szykuję na krem do stóp, krem do rąk i olej z dzikiej róży. Może wezmę ten olejek na trądzik, na okazyjne syfki się przyda dla mnie i TŻ-ta. Teraz używamy Sudocremu, jedna noc i syfek znika. Ten olejek może być dobrym zamiennikiem?
Mi bielenie cholernie przeszkadza, wyglądam...za jasno Może jakbym się malowała, to bym się przyciemniła czymś.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 12:41   #3759
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie do dziewczyn używających miceli, który wg Was lepszy: Argile Provence, czy P&R? Główny pomiar to nawilżenie i nie pozostawienie lepkości.

I druga rzecz - glinka biała z lotosem Logony. Do czego używacie i czy naprawdę fajnie działa? Brać?
Argile Provence cudownie oczyszcza, cudownie nawilża, ale jednak się lepi, przynajmniej na mnie. P&R nie miałam.

Białą z lotosem brać, nie pytać Świetna do mycia twarzy, do maseczek do twarzy i np biustu i jako dodatek pół na pół z szamponem do mycia włosów.

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Cytat:
Napisane przez makki Pokaż wiadomość
Wiesz w sumie to nic szczególnego nie używam do mycia.
Bardzo mi odpowiada żel o którym już pisałam w pierwszym poście IOEco (nie pamiętam teraz dokładnej nazwy), już wiem, że kupie ponownie, w ogóle nie wysusza, a w połączeniu z gąbką świetnie oczyszcza.
Miałam tez tą emulsje do mycia z Alterry też byłam zadowolona, ale mało wydajna.

No i raz w tygodniu peeling z korundu, ale z nim to trzeba delikatnie bo niby taki drobny ale potrafi ostro zedrzeć. Mam skłonność do naczynek, a i tak nie mogę się mu oprzeć-skóra po nim niesamowicie gładka.

Jeszcze pytanko o balsam Alterra.
Mam ten z trawą cytrynową, za taką ceną, takie nawilżanie-jest świetny.
Mam ochotę wypróbować ten o zapachu pomarańcza wanilia, ma ktoś porównanie? Z trawą cytrynową jest gęsty i na opakowaniu napisane, że to emulsja.Natomiast na tym drugim- mleczko. I tak się zastanawiam czy będzie duża różnica w działaniu...
Dziękuję, zerknę na ten żel, co do Alterry to mnie się wydaje, że one wszystkie są gęste, ale pewności nie mam. Warto dyskretnie sprawdzić w sklepie Ja mam ten z brzoskwinią i liczi i nie lubimy się, niestety. Podrażnia mnie i zapach mi nie odpowiada.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 12:43   #3760
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

[QUOTE=Korah;34281723]Argile Provence cudownie oczyszcza, cudownie nawilża, ale jednak się lepi, przynajmniej na mnie. P&R nie miałam.
Białą z lotosem brać, nie pytać Świetna do mycia twarzy, do maseczek do twarzy i np biustu i jako dodatek pół na pół z szamponem do mycia włosów.
/QUOTE]

Czyli Argile skreślam, bo lepkości nie zniesę a tak chciałam kurczę, a P&R sobie na mnie poczeka A teraz został mi mało organiczny, ale sprawdzony micel Vichy.

Taka zachęta mi się podoba czuję się zupełnie rozgrzeszona i wezmę tą glinkę.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 13:16   #3761
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
w moim przypadku to co napisałaś to święta prawda -ja ma dwie lewe ręce do kosmetyków samorobionych i chociażby nie wiem jak prosta receptura potrafi mnie przerosnąć.
Już nie wspomnę o tym że zwyczajnie nie-ufam temu co sama zrobię i wolę oddać to w ręce profesjonalistów, bo na koniec dnia to nie chodzi tylko o składniki ale i o technologię i proporcję.


co nie zmienia faktu że czasem irytuje niewspółmierna cena do produktu, no ale liczy się nasz subiektywnie odczuwany efekt
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Takie mam też podejście do kosmetyków domowej roboty. Miła odmiana. Można zrobić sobie kąpiel w mleku i oliwie, czy pastę migdałową do mycia buzi, ale przykładowo kopii kremu Gaia nie da się już tak łatwo przygotować. I nie wierzę, że wyjdzie taniej. Trzeba kupić skadniki i te wszystkie próby mniej lub bardziej udane. To nie dla mnie
Cytat:
Napisane przez anastazjawu Pokaż wiadomość
Co do dyskusji co się opłaca kręcić samemu, a co kupić to powiem tak: kilka lat temu zachłysnęłam się mazidłami, poźniej BU (ale na nich szybko się obraziłam). Jak sobie przypomnę ile rzeczy wyrzucałam, bo nie zużywałam przed terminem. Jak nie chciało mi się latać do lodówki po krem, tonik, ile mi to wszystko zajmowało miejsca w lodówce, szafce. I jak bardzo bałam się o sterylność tej całej zabawy, to głowa już mnie boli. I uważam też, że jakoś składnika ma wpływ. Wolę kupić gotowca.

A teraz mam pytanie do Korah, i innych dziewczyn, które używają AO. Mam dość przetłuszczającą się skórę, ale bardzo wrażliwą (łatwo się czerwieni). Planuję zamówić mini zestawy - na pewno do skóry wrażliwej. I myślę nad tym do tłustej - nadaje się on do wrażliwej skóry?
Co do kręcenia kosmetyków - zgadzam sie ze wszystkim powyzszym.
Jakiś czas z ogromnym zaangażowaniem bawiłam sie w robienie kremów, balsamów, toników, szamponów , róznego rodzaju serum i wielu, wileu innych rzeczy. Strasznie mnie to rajcowało, zabierało kupę czasu i pochłaniało naprawdę dużo pieniędzy.
Anastazja świetnie napisała - dużo rzeczy się marnowało, trzeba było je wyrzucić. A poza tym te półprodukty dostepne dla nas w sklepach są jednak innej jakości niż te, z których korzystają firmy kosmetyczne.
Obecnie jakis prosty tonik chetnie zrobię, ale już widze, że kupiłam do toniku kilka półproduktów i część z nich nie wykorzystam, więc sie zmarnują....... Jest to naprawdę fascynująca zabawa i cholernie wciągająca, ale napewno nie jest tania! Na zrobienie jakiegos produktu składa sie dużo więcej kosztów niż koszt samych półproduktów.

Anastazja - mnie produkty do twarzy ao podrażniają, nie mam wrazliwej cery, po prostu cos mi w nich nie pasuje, podejrzewam, że to te ekstrakty z ziół.......więc ostroznie.


Przyszedł mój ekstrakt z mącznicy to sobie zaraz domieszam do jakiegos toniku i będę piekna mam nadzieję, że będzie tak samo działa jak do tej pory i ze niedługo po moich przebarwieniach nie będzie śladu.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-05-23 o 13:17
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 13:22   #3762
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie do dziewczyn używających miceli, który wg Was lepszy: Argile Provence, czy P&R? Główny pomiar to nawilżenie i nie pozostawienie lepkości.

I druga rzecz - glinka biała z lotosem Logony. Do czego używacie i czy naprawdę fajnie działa? Brać?
Micel AP trochę się lepi, P&R nie miałam.

Glinkę Logony brać bez zastanowienia. Głównie używam do mycia twarzy, ale czasem mieszam z szamponem. W zapasie czeka już kolejna tuba.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 15:54   #3763
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

No i będę miała to masło z serii hipoalergicznej bez żadnej dopłaty. Dzisiaj ma zostać wysłane.
Przynajmniej taki plus
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 16:44   #3764
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
biorę do siebie bo kupiłam gotowy produkt, Ranka również a te niekończące sie wywody jaki to pryszcz zrobić sa po prostu juz irytujące lekko. kilka razy o ampułce pisałam ze mam, wklejałam zdjęcie, może nie czytasz moich postów ot co.


i jeśli piszesz do mnie to czytaj proszę co piszę.

kończę tę jałową dyskusje.



Anusia

to ja chyba zamówie filtr dla Małej i kuracje dla siebie na dzien mamy
ide do klubu



Anulka ładnie napisałaś
Ja na pewno zamowie jescze zel do mycia z serii Sweet - podkresla skret wlosow a ja mam super miekkie wlosy co ampulki - ja tam ja lubie ale jak ktos chce krecic a to niech kreci jestem ciekawa efektu
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 16:46   #3765
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Micel AP trochę się lepi, P&R nie miałam.

Glinkę Logony brać bez zastanowienia. Głównie używam do mycia twarzy, ale czasem mieszam z szamponem. W zapasie czeka już kolejna tuba.
Ja mam P&R i sie nie lepi
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 16:54   #3766
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Ja mam P&R i sie nie lepi
Na mnie micel p&r też się nie lepi
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 18:23   #3767
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
Sciri dla mnie AMB o niebo lepszy niz serum JMO z vit C, serum zużyłam całe i szału nie było specjalne,za to koncentrat to uzywam 2 razy w tyg. bo obawiam sie zapychania.
Dla mnie również bez porównania. Po użyciu serum JMO na twarzy pozostaje niemiłe uczucie lepkości, które nawet przy stosowaniu bezpośrednio po spryskaniu hydrolatem nie znika......
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 19:14   #3768
anastazjawu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: gorące południe;)
Wiadomości: 66
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Lepiej nie kupować zestawu, bo nie wszystko jest dobre. Kremy się niestety rolują. Polecam kupić myjadło i tonik Vegecol oraz myjadło i tonik do normalnej cery. Z maseczek polecam tą regulującą z serii do tłustej cery, dobra jest też ta kojąca do mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania. Jeśli sie czerwienisz, może to być wina alkoholu w składzie, dlatego lepiej zrezygnować z serii zawierających go na początku składów. W tym przypadku seria Vegecol będzie najodpowiedniejsza, chyba, że alkohol Ci jednak nie szkodzi Do tych myjadeł gorąco polecam gąbeczki celulozowe Calypso (rossmann) 2 szt. w opakowaniu. Świetnie wspomagają głębsze oczyszczanie tłustej cery, są delikatne i zbierają nadmiar kosmetyków z wnętrza porów.
Myjadło to: http://www.aubreyorganics.com.pl/mle...8-ml-p990.html ? Oczyszcza, np. z podkładu i daje się zmyć wodą? Gąbki mam, może nawet dzięki Tobie, bo gdzieś na wizażu o nich wyczytałam.
Skoro nie ma sensu zamawiać zestawów mini, to wezmę chyba ze strony polskiej, a nie z iherb.

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

Anastazja - mnie produkty do twarzy ao podrażniają, nie mam wrazliwej cery, po prostu cos mi w nich nie pasuje, podejrzewam, że to te ekstrakty z ziół.......więc ostroznie.
Jest ryzyko jest zabawa Jakby co otwarta jestem na propozycje innych mleczko-żeli. I toników. We względnie nie rujnującej cenie.
Mam jakieś 3 tygodnie na zakup, pozniej nie będę miała czym twarzy umyć.
Oj, sama ze sobą nie wytrzymuję jak mam podjąć jakąś decyzję.
anastazjawu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 19:25   #3769
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anastazjawu Pokaż wiadomość
Myjadło to: http://www.aubreyorganics.com.pl/mle...8-ml-p990.html ? Oczyszcza, np. z podkładu i daje się zmyć wodą? Gąbki mam, może nawet dzięki Tobie, bo gdzieś na wizażu o nich wyczytałam.
Skoro nie ma sensu zamawiać zestawów mini, to wezmę chyba ze strony polskiej, a nie z iherb.


Jest ryzyko jest zabawa Jakby co otwarta jestem na propozycje innych mleczko-żeli. I toników. We względnie nie rujnującej cenie.
Mam jakieś 3 tygodnie na zakup, pozniej nie będę miała czym twarzy umyć.
Oj, sama ze sobą nie wytrzymuję jak mam podjąć jakąś decyzję.
Tak, to to myjadło. Świetnie oczyszcza, nie szczypie w oczy, zmywa makijaż, nawet tusz do rzęs bardzo dobrze ( także makijaż nienaturalny, silikonowy itp) i jest przy tym mega wydajne, wystarczy nałożyć wielkość migdała. Zmywa się wodą i właśnie z tą gabeczką genialnie. Ja do wszystkiego używam tych gąbeczek, więc niestety, nie znam dzialania kosmetyków bez nich
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 19:32   #3770
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Promocja na kosmetyki-mineralne:

"Z okazji Dnia Mamy, od dziś do soboty włącznie, wszystkie pędzle ekskluzywnej marki Bdellium Tools -20% !!!
Zapraszamy! Kod: KOD: BDELL20"


Oj, gdyby nie wystarczająca liczba posiadanych pędzli i mój post (złamany już dwukrotnie ), to chyba bym się skusiła na któryś zestaw zielonych bambusków...
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 19:56   #3771
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

witam
nie wiem, czy uda mi się ponadrabiać wątek tak jak miałam zamiar,
bo nawet nie minął tydzień odkąd rozpoczęłam wakacje, a dziś już
byłam na rozmowie o pracę

Cytat:
Napisane przez makki Pokaż wiadomość
Jeszcze pytanko o balsam Alterra.
Mam ten z trawą cytrynową, za taką ceną, takie nawilżanie-jest świetny.
Mam ochotę wypróbować ten o zapachu pomarańcza wanilia, ma ktoś porównanie? Z trawą cytrynową jest gęsty i na opakowaniu napisane, że to emulsja.Natomiast na tym drugim- mleczko. I tak się zastanawiam czy będzie duża różnica w działaniu...
jak dla mnie zapach jest męczący po pewnym czasie i czuć trochę alkohol

za to JMO mandarynka i wanilia mi odpowiada, zapach słodki, ale nie przygniata
mam tylko wrażenie, że średnio nawilża

ostatnio szaleję z robieniem maseczek i peelingów do twarzy z półproduktów z ZSK
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 20:32   #3772
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anastazjawu Pokaż wiadomość
Myjadło to: http://www.aubreyorganics.com.pl/mle...8-ml-p990.html ? Oczyszcza, np. z podkładu i daje się zmyć wodą? Gąbki mam, może nawet dzięki Tobie, bo gdzieś na wizażu o nich wyczytałam.
Skoro nie ma sensu zamawiać zestawów mini, to wezmę chyba ze strony polskiej, a nie z iherb.


Jest ryzyko jest zabawa Jakby co otwarta jestem na propozycje innych mleczko-żeli. I toników. We względnie nie rujnującej cenie.
Mam jakieś 3 tygodnie na zakup, pozniej nie będę miała czym twarzy umyć.
Oj, sama ze sobą nie wytrzymuję jak mam podjąć jakąś decyzję.
ao ma bardzo dobre produkty, po prostu ja sie nimi zachłysnęłąm i za długo sama sobie wmawiałam, że ta masakra na twarzy to napewno nie one Ty bądź bardziej czujna po prostu
Ja chyba nie znam toników, które mogłyby Tobie pasować. Najbardziej pasował mi spray alvy, ale to dla cery problematycznej, teraz mam aox p&r, ikove, hauschkę i kilka hydrolatów. Co do oczyszczania to ja uwielbiam mydła, mam tez brązową glinkę logony i jest całkiem fajna (ale lubi podszczypać, popiec).
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-05-23 o 20:34
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 21:49   #3773
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Właśnie sobie moczę stópki w misce z wodą i rozpuściłam resztkę tego czarnego mydła w typie Dudu Osun, które miałam od Promolci. Muszę powiedzieć, że nigdy jeszcze nie miałam mydła, które by tak dobrze myło Wystarczylo, że zanurzyłam w tej wodzie lekko spocone dłonie i nie za czyste stopy z całego dnia i czuję, że cały tłuszcz i inne niepożądane ustrojstwo w sekundzie zostało rozpuszczone i zmyte, a skóra jest gładka i czysta, nie wysuszyło nawet, tak jak na początku po pierwszych użyciach. Inne mydła owszem myją, ale nie czuję po nich czegoś takiego Kurcze chyba dla niego złamię mój post a i tak oleje do ciała mi się pokończyły i muszę zrobić zamówienie, a tak cudownie się właśnie składa, że w tym sklepie itumaka.pl jest i jedno i drugie i ostatnie też
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 22:24   #3774
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Jak już jesteśmy w temacie stóp... Polecacie jakieś fajne specyfiki na obolałe stopy? Coś kojącego, może chłodzącego. Np. jakieś żele, sole do namaczania... I jeszcze przydałoby się coś przeciwpotnego (spray, zasypka, deo w kremie?). TŻ ostatnio cały dzień jest na nogach i dość cierpi biedak.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 22:33   #3775
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Jak już jesteśmy w temacie stóp... Polecacie jakieś fajne specyfiki na obolałe stopy? Coś kojącego, może chłodzącego. Np. jakieś żele, sole do namaczania... I jeszcze przydałoby się coś przeciwpotnego (spray, zasypka, deo w kremie?). TŻ ostatnio cały dzień jest na nogach i dość cierpi biedak.
jak dla mnie na obolałe stopy to kąpiel w soli do stóp z Rossmanna, taka żółta,
lub naturalna z Morza Martwego. też można kupić w Ross.
dodaję do niej olejki eteryczne i kąpiel mega relaksuje
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 23:10   #3776
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Jak już jesteśmy w temacie stóp... Polecacie jakieś fajne specyfiki na obolałe stopy? Coś kojącego, może chłodzącego. Np. jakieś żele, sole do namaczania... I jeszcze przydałoby się coś przeciwpotnego (spray, zasypka, deo w kremie?). TŻ ostatnio cały dzień jest na nogach i dość cierpi biedak.
Ja ostatnio kupiłam te rosyjskie pierwoje reshenie scrub i olej do stóp cedrowe, mega mnie relaksują, pielęgnują, ale dla Twojego tż'ta moga nie być wystarczajace, chyba, że kupisz mu do tego oleju olejek miętowy, tom może coś dać. Dobry tez jest Virovit balsam z pijawki na obolałe nogi po ciężkim dniu, polecam, używałam go w ciąży, naprawdę mi pomagał i był przyjemny w użyciu i nie jest na nim napisane, że to dla kobiet 100% naturalny, tyle że nie wegański.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-05-23 o 23:11
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 23:34   #3777
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

właśnie przeczytałam, że księżna Katherine używa kosmetyków z tlenem Karin Herzog, księżna ma piękną cerę, więc pierwsze co zrobiłam to weszłam na stronę firmy, a tam patrzę w każdym kremie parafina na drugim, po wodzie, miejscu i alkohol na drugim, lub trzecim, składniki dobroczynne na końcu......
ciekawe czy ona naprawdę ich używa, czy to tylko jakaś plotka, którą gazeta pisze, bo jak księżna używa takich kosmetyków to chyba cerę ma w genach po prostu
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 00:11   #3778
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
właśnie przeczytałam, że księżna Katherine używa kosmetyków z tlenem Karin Herzog, księżna ma piękną cerę, więc pierwsze co zrobiłam to weszłam na stronę firmy, a tam patrzę w każdym kremie parafina na drugim, po wodzie, miejscu i alkohol na drugim, lub trzecim, składniki dobroczynne na końcu......
ciekawe czy ona naprawdę ich używa, czy to tylko jakaś plotka, którą gazeta pisze, bo jak księżna używa takich kosmetyków to chyba cerę ma w genach po prostu
To ja już wolę sekret piękna Nefretete i Królowej Kleopatry, kąpać się w mleku i smarować olejem arganowym, przynajmniej wiem, że umrę piękna, a nie na raka skóry
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 00:20   #3779
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
jak dla mnie na obolałe stopy to kąpiel w soli do stóp z Rossmanna, taka żółta,
lub naturalna z Morza Martwego. też można kupić w Ross.
dodaję do niej olejki eteryczne i kąpiel mega relaksuje
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja ostatnio kupiłam te rosyjskie pierwoje reshenie scrub i olej do stóp cedrowe, mega mnie relaksują, pielęgnują, ale dla Twojego tż'ta moga nie być wystarczajace, chyba, że kupisz mu do tego oleju olejek miętowy, tom może coś dać. Dobry tez jest Virovit balsam z pijawki na obolałe nogi po ciężkim dniu, polecam, używałam go w ciąży, naprawdę mi pomagał i był przyjemny w użyciu i nie jest na nim napisane, że to dla kobiet 100% naturalny, tyle że nie wegański.
Dzięki, Dziewczyny. Sprawdzę te rzeczy, które mi poleciłyście.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 09:34   #3780
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Jak już jesteśmy w temacie stóp... Polecacie jakieś fajne specyfiki na obolałe stopy? Coś kojącego, może chłodzącego. Np. jakieś żele, sole do namaczania... I jeszcze przydałoby się coś przeciwpotnego (spray, zasypka, deo w kremie?). TŻ ostatnio cały dzień jest na nogach i dość cierpi biedak.
ja ostatnio zakupiłam w promocji phenome -pumeks ziołowy i mój mąż jest b.zadowolony. Dla mnie on jest lekko za ostry ale miło chłodzi i koi stopy.
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:49.