Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-08-26, 18:17   #4621
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Byłam i przepisał mi tonik samorobiony o taki:
Detreomycini 2,0 (antybiotyk, więc weź to pod uwagę)
Resorcini 2,0
Hydrocortisoni 0,5
Aq. desd. 10,0
70% Spir Vini
ad 100,0
M. f. sol
Używał ktoś?
Ja to miałam przepisane 2 razy.
Raz na krostki na udach - totalnie się nie sprawdził.
Drugi raz na buzię, z tym, że co 2 dzień na przemian z Duaciem. Obydwa mocno wysuszały. Duac odstawiałam, a tonik stosowałam średnio co 2 dzień (na przemian z kremem nawilżającym). Żadnej poprawy nie zauważyłam.

Patrząc po zdjęciach, Ty masz na prawdę ładną, czystą cerę Więc może akurat u Ciebie się sprawdzi, bo nie ma tam za dużo do roboty
xxee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-26, 18:33   #4622
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Zrobiłam fotki na szybko trochę nie widać tej kaszki na czole, ale perfekcyjnie cery to ja nie mam no i też dużego problemu.
19 mam.
Jak czasami czytalam Twoje posty to myslalam, że masz spory problem. A Ty na prawdę ladna cerę masz

Probowalas może serum migdalowe z bielendy? Dużo osób chwali je. Ostatnio sama je zamówiłam na allegro i czekam aż przyjdzie.
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-26, 18:47   #4623
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Zrobiłam fotki na szybko trochę nie widać tej kaszki na czole, ale perfekcyjnie cery to ja nie mam no i też dużego problemu.
19 mam.
Widze ze masz podobna cere do mojej tylko ja mam jescze sporo wiecej grudek - co widac na zdjeciu ktore tu wstawialam poki co uzywam sobie bielendy, zobaczymy. ;p

Wysłane z mojego GT-I8190
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-26, 20:32   #4624
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Jak czasami czytalam Twoje posty to myslalam, że masz spory problem. A Ty na prawdę ladna cerę masz

Probowalas może serum migdalowe z bielendy? Dużo osób chwali je. Ostatnio sama je zamówiłam na allegro i czekam aż przyjdzie.
Ja polecam wszędzie maskę na noc z tej serii, właśnie siedzę z nią na gębie
Smerfetko chciałabym mieć cerę jak Twoja
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-26, 21:15   #4625
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Ja polecam wszędzie maskę na noc z tej serii, właśnie siedzę z nią na gębie
Smerfetko chciałabym mieć cerę jak Twoja rosi:
Ja wybralam serum bo maska sie gorzej wchlania podobno ;p. A pozniej tz narzeka

Wysłane z mojego GT-I8190
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-26, 21:27   #4626
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Yyy powiem tak. Zazdroszczę cery.
Dzięki liczę, ze u Ciebie będzie dobrze, choć ja uwierzcie mam tą wstrętne kaszkę na czole, której na zdjęciu nie widać -_-





Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Masz ładną cerę, drobne niedoskonałości są normalne Stosuj płyn przepisany przed dermatologa (recepta jest ważna tylko przez tydzień - antybiotyk) i nawilżaj skórę.

W piątek idę odebrać liczę, ze to pomoże i nie zdenkuje drugiej sztuki() kamuflaża Catrice.
Teraz myślę nad jakimś kremem nawilżającym i mam trzy typy albo Iwostin któryś,Pharmaceris lub Sylveco




Cytat:
Napisane przez xxee Pokaż wiadomość
Ja to miałam przepisane 2 razy.
Raz na krostki na udach - totalnie się nie sprawdził.
Drugi raz na buzię, z tym, że co 2 dzień na przemian z Duaciem. Obydwa mocno wysuszały. Duac odstawiałam, a tonik stosowałam średnio co 2 dzień (na przemian z kremem nawilżającym). Żadnej poprawy nie zauważyłam.

Patrząc po zdjęciach, Ty masz na prawdę ładną, czystą cerę Więc może akurat u Ciebie się sprawdzi, bo nie ma tam za dużo do roboty

Dużego problemu nie mam fakt(przed okresem jest gorzej, ale to już chyba u każdego tak) może akurat to się sprawdzi




Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Jak czasami czytalam Twoje posty to myslalam, że masz spory problem. A Ty na prawdę ladna cerę masz

Probowalas może serum migdalowe z bielendy? Dużo osób chwali je. Ostatnio sama je zamówiłam na allegro i czekam aż przyjdzie.

Oj teraz tak "wypiekniala" bywało gorzej
Stosuje razem z tonikiem i obie rzeczy kończę, na pewno powiem że przyspiesza gojenie się wyprysków, pory są mniej widoczne.




Cytat:
Napisane przez CherrryCat Pokaż wiadomość
Widze ze masz podobna cere do mojej tylko ja mam jescze sporo wiecej grudek - co widac na zdjeciu ktore tu wstawialam poki co uzywam sobie bielendy, zobaczymy. ;p

Wysłane z mojego GT-I8190

Musze jutro zobaczyć u mnie raz jest mniej raz więcej i tak w kółko.
Hm zobaczymy jakie u Ciebie będę efekty po serum




Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Ja polecam wszędzie maskę na noc z tej serii, właśnie siedzę z nią na gębie
Smerfetko chciałabym mieć cerę jak Twoja
Jesteś drugą osobą co chwali tą maskę musze kupić akurat kończy mi się serum ją się daje codziennie?
Z czasem będziesz miała powodzenia!

Może faktycznie z postów moich wcześniejszych można było wywnioskować, że problem mam duży.Ale takie krostki,kaszki mam od 4-5 lat więc trochę to już trwa i musze to wyleczyć dość mam kamuflaża :P
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-26, 22:02   #4627
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Dzięki liczę, ze u Ciebie będzie dobrze, choć ja uwierzcie mam tą wstrętne kaszkę na czole, której na zdjęciu nie widać -_-








W piątek idę odebrać liczę, ze to pomoże i nie zdenkuje drugiej sztuki() kamuflaża Catrice.
Teraz myślę nad jakimś kremem nawilżającym i mam trzy typy albo Iwostin któryś,Pharmaceris lub Sylveco







Dużego problemu nie mam fakt(przed okresem jest gorzej, ale to już chyba u każdego tak) może akurat to się sprawdzi







Oj teraz tak "wypiekniala" bywało gorzej
Stosuje razem z tonikiem i obie rzeczy kończę, na pewno powiem że przyspiesza gojenie się wyprysków, pory są mniej widoczne.







Musze jutro zobaczyć u mnie raz jest mniej raz więcej i tak w kółko.
Hm zobaczymy jakie u Ciebie będę efekty po serum






Jesteś drugą osobą co chwali tą maskę musze kupić akurat kończy mi się serum ją się daje codziennie?
Z czasem będziesz miała powodzenia!

Może faktycznie z postów moich wcześniejszych można było wywnioskować, że problem mam duży.Ale takie krostki,kaszki mam od 4-5 lat więc trochę to już trwa i musze to wyleczyć dość mam kamuflaża
U mnie dokladnie to samo aktuAlnie np mozna powiedziec ze ma. Spoko cere ;p a za tydz bd. Slabo np

Wysłane z mojego GT-I8190
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-27, 13:35   #4628
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Co do Bielendy, to serum napewno zakupię po wypłacie wrześniowej. Obecnie i tak wyjeżdżam na urlop na Krete no i kwasy zabronione...
Jeśli chodzi o maskę to efekty widzę duże! Nie wchłania się do matu, ba - gęba mi się do poduszki przykleja, ale w niczym mi to nie przeszkadza
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 18:37   #4629
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja dzis znow kupilam serum z bielendy, bo jest super. Maske na noc tez mam i jest swietna Tylko jak uzywalam ja 3 dni pod rzad to mi troszeczke buzie podsuszyla, ale warto
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 18:46   #4630
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Wystapilo u Was na poczatku pogorszenie po tym serum z bielendy?
Bo i ja je w końcu mam ale trochę się obawiam wysypu po nim
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.

Edytowane przez Wenus21
Czas edycji: 2015-08-27 o 18:48
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 20:11   #4631
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Mnie nie, ale ja wcześniej się kwasiłam. Niektóre dziewczyny pisały, że i owszem - wysypało je.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-27, 20:22   #4632
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Kto używał toniku z glukonolaktonem i jakie były efekty?
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 22:38   #4633
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Kto używał toniku z glukonolaktonem i jakie były efekty?
ja nie uzywałam ale zamierzam
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 22:59   #4634
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja nie uzywałam ale zamierzam
Ja własnie jesień rozpoczne z glukonolaktonem, już się nie mogę doczekać. Dlatego też pytam o efekty.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 23:35   #4635
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Kto używał toniku z glukonolaktonem i jakie były efekty?
Ja używałam w różnych wariacjach. Przyjemny kwas Co prawda stosowany solo (z tego co pamiętam robiłam toniki 15 i 20%) nie oczyszczał jakoś super-hiper mojej cery, nie zauważyłam też większego wpływu na przebarwienia, ale ogólnie poprawiał wygląd skóry, nawilżał nieco, łuszczenia prawie brak. Za to od 3 albo 4 miesięcy używam toniku z azeloglicyną i glukonolaktonem (8%) i efekty są super! Nie dość, że trochę mi się (w końcu) rozjaśniły przebarwienia pozapalne, to skóra dobrze wygląda, jest nawilżona i liczba zaskórników zamkniętych baaardzo zmalała - zrobiły się z nich zaskórniki otwarte ale to mniejszy problem, z nich nie robią się tak namiętnie stany zapalne. Ogólnie wyskakuje mi dużo mniej pryszczy.

Zaczęłam też brać tabletki anty, mam nadzieję, że choć trochę pomogą - przynajmniej na stany zapalne właśnie, które lubią mi się robić na brodzie (i czasem na czole), te, które bolą przy jakiejkolwiek mimice i nie chcą zejść przez dwa tygodnie...
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 07:45   #4636
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Ja używałam w różnych wariacjach. Przyjemny kwas Co prawda stosowany solo (z tego co pamiętam robiłam toniki 15 i 20%) nie oczyszczał jakoś super-hiper mojej cery, nie zauważyłam też większego wpływu na przebarwienia, ale ogólnie poprawiał wygląd skóry, nawilżał nieco, łuszczenia prawie brak. Za to od 3 albo 4 miesięcy używam toniku z azeloglicyną i glukonolaktonem (8%) i efekty są super! Nie dość, że trochę mi się (w końcu) rozjaśniły przebarwienia pozapalne, to skóra dobrze wygląda, jest nawilżona i liczba zaskórników zamkniętych baaardzo zmalała - zrobiły się z nich zaskórniki otwarte ale to mniejszy problem, z nich nie robią się tak namiętnie stany zapalne. Ogólnie wyskakuje mi dużo mniej pryszczy.

Zaczęłam też brać tabletki anty, mam nadzieję, że choć trochę pomogą - przynajmniej na stany zapalne właśnie, które lubią mi się robić na brodzie (i czasem na czole), te, które bolą przy jakiejkolwiek mimice i nie chcą zejść przez dwa tygodnie...
Mi właśnie na usunięciu przebarwień zależy. Zaczynałas z glukonolaktonem od najniższego stężenia czy od razu robiłaś 15% ? Mam płytko unaczynioną cerę dlatego też zastanawiam się czy ta druga mieszanka z azeloglicyną mi nie zaszkodzi. Kupowałas gotowy tonik czy robiłaś sama (jeśli tak - według jakiego przepisu) ?
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 08:34   #4637
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Ja używałam w różnych wariacjach. Przyjemny kwas Co prawda stosowany solo (z tego co pamiętam robiłam toniki 15 i 20%) nie oczyszczał jakoś super-hiper mojej cery, nie zauważyłam też większego wpływu na przebarwienia, ale ogólnie poprawiał wygląd skóry, nawilżał nieco, łuszczenia prawie brak. Za to od 3 albo 4 miesięcy używam toniku z azeloglicyną i glukonolaktonem (8%) i efekty są super! Nie dość, że trochę mi się (w końcu) rozjaśniły przebarwienia pozapalne, to skóra dobrze wygląda, jest nawilżona i liczba zaskórników zamkniętych baaardzo zmalała - zrobiły się z nich zaskórniki otwarte ale to mniejszy problem, z nich nie robią się tak namiętnie stany zapalne. Ogólnie wyskakuje mi dużo mniej pryszczy.

Zaczęłam też brać tabletki anty, mam nadzieję, że choć trochę pomogą - przynajmniej na stany zapalne właśnie, które lubią mi się robić na brodzie (i czasem na czole), te, które bolą przy jakiejkolwiek mimice i nie chcą zejść przez dwa tygodnie...

Widziałam ten przepis na Twoim blogu, prawda? Mam chyba nawet gdzieś zapisany.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 12:05   #4638
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Mi właśnie na usunięciu przebarwień zależy. Zaczynałas z glukonolaktonem od najniższego stężenia czy od razu robiłaś 15% ? Mam płytko unaczynioną cerę dlatego też zastanawiam się czy ta druga mieszanka z azeloglicyną mi nie zaszkodzi. Kupowałas gotowy tonik czy robiłaś sama (jeśli tak - według jakiego przepisu) ?
Zaczynałam chyba od 15%, potem zrobiłam 20% ale był za mocny dla mnie. Wszystkie toniki robię sama przy obliczaniu stężeń korzystam z tego kalkulatora. Do tych z glukonolaktonem dodawałam jakieś nawilżacze, ale teraz to już nie pamiętam co to było, nie mam tego zapisanego.
Azeloglicyna to (przytaczając opis z e-naturalne) substancja aktywna, łączy w sobie właściwości dwóch składników: kwasu azelainowego i aminokwasu glicyny.
Kwas azelainowy jako jedyny kwas jest polecany przy cerze naczynkowej, cerze z trądzikiem różowatym. A azeloglicyna jest łagodniejsza, nie jest właściwie kwasem Dlatego nie ma większego działania złuszczającego i warto dołożyć do niej jakiś lekki kwas, u mnie padło na glukonolakton właśnie, dla mnie to był strzał w dziesiątkę.

DagmaraRose bloga od dawna nie prowadzę i raczej nie umieszczałam tam przepisów na kosmetyki, prędzej na tym forum
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 12:10   #4639
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Zaczynałam chyba od 15%, potem zrobiłam 20% ale był za mocny dla mnie. Wszystkie toniki robię sama przy obliczaniu stężeń korzystam z tego kalkulatora. Do tych z glukonolaktonem dodawałam jakieś nawilżacze, ale teraz to już nie pamiętam co to było, nie mam tego zapisanego.
Azeloglicyna to (przytaczając opis z e-naturalne) substancja aktywna, łączy w sobie właściwości dwóch składników: kwasu azelainowego i aminokwasu glicyny.
Kwas azelainowy jako jedyny kwas jest polecany przy cerze naczynkowej, cerze z trądzikiem różowatym. A azeloglicyna jest łagodniejsza, nie jest właściwie kwasem Dlatego nie ma większego działania złuszczającego i warto dołożyć do niej jakiś lekki kwas, u mnie padło na glukonolakton właśnie, dla mnie to był strzał w dziesiątkę.

DagmaraRose bloga od dawna nie prowadzę i raczej nie umieszczałam tam przepisów na kosmetyki, prędzej na tym forum
A jak często stosujesz?
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-28, 14:06   #4640
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
A jak często stosujesz?
Raz dziennie. Odpuszczam sobie, kiedy mam podrażnioną skórę
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 14:11   #4641
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Raz dziennie. Odpuszczam sobie, kiedy mam podrażnioną skórę
Dziękuję Ci bardzo. Jesień przywitam glukonolaktonem, a jak nie podziała to dodatkowo azeloglicyna. A próbowałaś może jakiegoś serum z witaminą C? Podobno ładnie rozjaśnia.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 16:08   #4642
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Kwas azelainowy jako jedyny kwas jest polecany przy cerze naczynkowej, cerze z trądzikiem różowatym. A azeloglicyna jest łagodniejsza, nie jest właściwie kwasem Dlatego nie ma większego działania złuszczającego i warto dołożyć do niej jakiś lekki kwas, u mnie padło na glukonolakton właśnie, dla mnie to był strzał w dziesiątkę
Wtrącę swoje 5 groszy Kwas azelainowy również nie powoduje widocznego łuszczenia i jest całkiem delikatny (maksymalne sugerowane stężenie to 25%, a kremy apteczne zawierają 20%) , więc gdyby ktoś wahał się między nim, a azeloglicyną to zapewniam, że nie ma się czego bać, krzywdy sobie nim nie zrobicie
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 16:26   #4643
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Wtrącę swoje 5 groszy Kwas azelainowy również nie powoduje widocznego łuszczenia i jest całkiem delikatny (maksymalne sugerowane stężenie to 25%, a kremy apteczne zawierają 20%) , więc gdyby ktoś wahał się między nim, a azeloglicyną to zapewniam, że nie ma się czego bać, krzywdy sobie nim nie zrobicie
Kwas azelainowy jest w Acne derm, ale na mnie za słaby.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 17:20   #4644
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Kwas azelainowy jest w Acne derm, ale na mnie za słaby.
Dlatego o tym napisałam, mimo, że AzA to kwas, nie oznacza, że należy się go obawiać, jest naprawdę łagodny Poza tym, trzeba też brać pod uwagę, że krem będzie działał łagodniej niż peeling.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 18:40   #4645
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dlatego o tym napisałam, mimo, że AzA to kwas, nie oznacza, że należy się go obawiać, jest naprawdę łagodny Poza tym, trzeba też brać pod uwagę, że krem będzie działał łagodniej niż peeling.
Noo, to też fakt. Dlatego jestem skuszona glukonolaktonem, azeloglicyną... To serum z witaminą C też mnie zastanawia, ale nie wszystko na raz.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 21:19   #4646
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Noo, to też fakt. Dlatego jestem skuszona glukonolaktonem, azeloglicyną... To serum z witaminą C też mnie zastanawia, ale nie wszystko na raz.
Serum z witaminą C ładnie rozjaśnia skórę, ale raczej nie daje innych widocznych efektów, a już na pewno nie wybieli przebarwień. Najlepiej stosować je rano, pod krem/filtr, nie widzę więc przeciwwskazań, żeby stosować je równolegle z tonikiem z glukonolaktonem

fiasco, możesz napisać coś więcej co stosowałaś i co w końcu ruszyło (a co nie) Twoje przebarwienia? Bawię się teraz peelingami z kwasem azelainowym i mlekowym oraz Skinorenem, glukonolakton mam w zapasach, może coś bym sobie ukręciła Już było dobrze i przebarwienia znacznie się rozjaśniły to zachciało mi się wycisnąć to i owo z tej części twarzy, żeby było jeszcze ładniej, to znowu dziady wylazły
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-28, 22:56   #4647
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Serum z witaminą C ładnie rozjaśnia skórę, ale raczej nie daje innych widocznych efektów, a już na pewno nie wybieli przebarwień. Najlepiej stosować je rano, pod krem/filtr, nie widzę więc przeciwwskazań, żeby stosować je równolegle z tonikiem z glukonolaktonem

fiasco, możesz napisać coś więcej co stosowałaś i co w końcu ruszyło (a co nie) Twoje przebarwienia? Bawię się teraz peelingami z kwasem azelainowym i mlekowym oraz Skinorenem, glukonolakton mam w zapasach, może coś bym sobie ukręciła Już było dobrze i przebarwienia znacznie się rozjaśniły to zachciało mi się wycisnąć to i owo z tej części twarzy, żeby było jeszcze ładniej, to znowu dziady wylazły
Wiem, wiem, że to tylko taka "doraźna" kuracja. Zaciekawiło mnie też to, że takie serum jest dobre dla naczynek i uspokaja rumień. Nie mam go na co dzień, ale w określonych sytuacjach i podobno na to jest w stanie podziałać, bo witamina C dobrze wpływa na naczynia krwionośne.
Także plan na jesień opracowany
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 19:18   #4648
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
fiasco, możesz napisać coś więcej co stosowałaś i co w końcu ruszyło (a co nie) Twoje przebarwienia? Bawię się teraz peelingami z kwasem azelainowym i mlekowym oraz Skinorenem, glukonolakton mam w zapasach, może coś bym sobie ukręciła Już było dobrze i przebarwienia znacznie się rozjaśniły to zachciało mi się wycisnąć to i owo z tej części twarzy, żeby było jeszcze ładniej, to znowu dziady wylazły
Dopiero niedawno doprowadziłam skórę do takiego stanu, w którym pryszcze nie są tak dużym zmartwieniem, że wszystko inne (w tym przebarwienia) schodzi na bok Wcześniej te przebarwienia po prostu były mniej ważne, bo ciągle miałam tam jakieś pryszcze i to z nimi walczyłam.
W sumie cały czas coś stosowałam (peelingi salicylowy i LHA, toniki z AHA i PHA) ale przebarwień pozapalnych to nie ruszało. Acnederm stosowałam kilka lat temu, wtedy przebarwieniami się nie przejmowałam, ale znacznie spłycił bliznę na czole po spotkaniu z krzesłem Teraz zdecydowałam się na azeloglicynę, bo tonik z nią wychodzi taniej niż skinoren czy acnederm, a kwas azelainowy nie rozpuszcza się w wodzie, co nieco utrudnia sprawę jak chcę robić kosmetyki sama (tonik jest jednak prostszy w wykonaniu niż krem i przyjemniejszy w użyciu niż serum olejowe).
Więc w sumie tyle mam do powiedzenia w sprawie przebarwień po jakiś 2 miesiącach używania samorobionego toniku z azeloglicyną i glukonolaktonem broda (bo to ona jest tym newralgicznym obszarem) zaczęła się powoli rozjaśniać.

Możesz coś napisać o peelingach z kwasem azelainowym? Właściwie dość niedawno ten kwas się pojawił jako półprodukt i jeszcze niewiele o nim wiem. I zastanawiam się, czy jesienią od razu się zabrać za peelingi LHA czy wypróbować azelainowy właśnie

Sandrek jeśli masz problemy z naczynkami, polecam wypróbować glinkę czerwoną. Kilka lat temu miałam upierdliwy rumień, maseczki z tej glinki go rozjaśniały po kilku użyciach No i jak to glinka - pomaga też oczyścić skórę. Warto wypróbować.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2015-08-29 o 19:19
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 19:33   #4649
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Dopiero niedawno doprowadziłam skórę do takiego stanu, w którym pryszcze nie są tak dużym zmartwieniem, że wszystko inne (w tym przebarwienia) schodzi na bok Wcześniej te przebarwienia po prostu były mniej ważne, bo ciągle miałam tam jakieś pryszcze i to z nimi walczyłam.
W sumie cały czas coś stosowałam (peelingi salicylowy i LHA, toniki z AHA i PHA) ale przebarwień pozapalnych to nie ruszało. Acnederm stosowałam kilka lat temu, wtedy przebarwieniami się nie przejmowałam, ale znacznie spłycił bliznę na czole po spotkaniu z krzesłem Teraz zdecydowałam się na azeloglicynę, bo tonik z nią wychodzi taniej niż skinoren czy acnederm, a kwas azelainowy nie rozpuszcza się w wodzie, co nieco utrudnia sprawę jak chcę robić kosmetyki sama (tonik jest jednak prostszy w wykonaniu niż krem i przyjemniejszy w użyciu niż serum olejowe).
Więc w sumie tyle mam do powiedzenia w sprawie przebarwień po jakiś 2 miesiącach używania samorobionego toniku z azeloglicyną i glukonolaktonem broda (bo to ona jest tym newralgicznym obszarem) zaczęła się powoli rozjaśniać.

Możesz coś napisać o peelingach z kwasem azelainowym? Właściwie dość niedawno ten kwas się pojawił jako półprodukt i jeszcze niewiele o nim wiem. I zastanawiam się, czy jesienią od razu się zabrać za peelingi LHA czy wypróbować azelainowy właśnie

Sandrek jeśli masz problemy z naczynkami, polecam wypróbować glinkę czerwoną. Kilka lat temu miałam upierdliwy rumień, maseczki z tej glinki go rozjaśniały po kilku użyciach No i jak to glinka - pomaga też oczyścić skórę. Warto wypróbować.
W sumie spirulina, węgiel aktywny i każda inna glinka (niż czerwona) wyciszają mi te naczynka. Mama ma ogromne problemy z naczynkami, więc jej zakupiłam glinkę różową (oprócz tego ma cerę bardzo wrażliwą, alergiczną) i jest bardzo zadowolona. Jak tylko widzi, że ma poliki bardzo czerwone - robi glinkę i ma spokój na jakiś czas
Teraz mam do wypróbowania glinkę zieloną i czarną (będę stosować czarną wyłącznie na strefę T), testuję też węgiel aktywny.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-29, 19:41   #4650
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Możesz coś napisać o peelingach z kwasem azelainowym? Właściwie dość niedawno ten kwas się pojawił jako półprodukt i jeszcze niewiele o nim wiem. I zastanawiam się, czy jesienią od razu się zabrać za peelingi LHA czy wypróbować azelainowy właśnie
O moich doświadczeniach z AzA pisałam tutaj: KLIK i KLIK. Krótko podsumowując, kwas jest delikatny i nie daje spektakularnych efektów, jeśli na takie liczysz to chyba lepiej byłoby od razu brać się za LHA. Sama go co prawda nie stosowałam, ale czytałam wiele pozytywnych opinii, no i jest pochodną kwasu salicylowego, dlatego jest duża szansa na fajne efekty. Ja zabrałam się za AzA ze względu na porę roku i to, że ma on teoretycznie najlepsze działanie na przebarwienia, ale stosowałam same peelingi co 10-14 dni bez niczego w między czasie, stąd może takie, a nie inne efekty. Teraz podkręciłam peeling azelainowy kwasem mlekowym i na co dzień stosuję Skinoren, mam nadzieję, że za kilka tygodni efekty będą lepsze niż poprzednio
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:33.