Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-06-04, 11:28   #4171
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Powinnaś spróbować metody podkład + puder od samego początku makijażu. Puder utrwala podkład no i matuje.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-04, 12:12   #4172
201707171530
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 208
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Czy któraś z was zauważyła bolące guzy, pryszczy nie do wyciśnięcia, pod wpływem stresu?
W jakich miejscach na twarzy pojawiają się takie zmiany przez hormony? Czytałam kiedyś o brodzie - są jeszcze inne miejsca?
Szukam przyczyny...
201707171530 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-04, 12:32   #4173
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Czy któraś z was zauważyła bolące guzy, pryszczy nie do wyciśnięcia, pod wpływem stresu?
W jakich miejscach na twarzy pojawiają się takie zmiany przez hormony? Czytałam kiedyś o brodzie - są jeszcze inne miejsca?
Szukam przyczyny...
Stres nie jest przyczyną trądziku, ale może go nasilać, bo np podnosi androgeny (jeśli to one stoją za trądzikiem) i rozregulowuje wiele procesów zachodzących w ciele.
Ja miałam robione badania kortyzolu i ACTH i kortyzol wyszedł mi nieznacznie podwyższony.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-04, 12:45   #4174
201707171530
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 208
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dzięki chimay. Odstawiłam pigułki we wrześniu zeszłego roku więc jakiś czas temu, zakładam ze organizm się już unormował. Ale z drugiej strony, brałam je 4 lata bez przerwy. Wstyd się przyznać ale nie miałam od tego czasu badanych hormonów i chyba w końcu muszę się do tego zebrać

Oprócz tych guzów i paru przebarwień cerę mam idealną, nawet koloryt ładny, rozszerzonych i zanieczyszczonych porów brak... To chyba jeszcze bardziej wzmaga frustrację

Edytowane przez 201707171530
Czas edycji: 2016-06-04 o 12:46
201707171530 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-04, 13:08   #4175
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Czy któraś z was zauważyła bolące guzy, pryszczy nie do wyciśnięcia, pod wpływem stresu?
W jakich miejscach na twarzy pojawiają się takie zmiany przez hormony? Czytałam kiedyś o brodzie - są jeszcze inne miejsca?
Szukam przyczyny...
Przyczyną jest stosowanie zbyt tłustych kremów, olejów, albo żeli do mycia twarzy z SLS. Oczywiście, prawie wszystko ma podłoże hormonalne, jednak gdy nie stosujemy zbyt odżywczej pielęgnacji lub zbyt agresywnych detergentów, problem, a raczej jego skutki powinny zmaleć niemal do zera, a do zera zupełnego, jeśli jeszcze odpowiednio doprowadzimy skórę do ładu, np. zabiegami u kosmetyczki lub domowymi peelingami kwasowymi.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-06-04 o 13:11
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-04, 13:57   #4176
lena40
Lady Pudernica
 
Avatar lena40
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 7 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Czy któraś z was zauważyła bolące guzy, pryszczy nie do wyciśnięcia, pod wpływem stresu?
W jakich miejscach na twarzy pojawiają się takie zmiany przez hormony? Czytałam kiedyś o brodzie - są jeszcze inne miejsca?
Szukam przyczyny...
Zmagałam się z takimi grudkami przez ponad 20 lat życia. U mnie wyskakiwały głównie na brodzie, znacznie rzadziej w okolicach skrzydełek nosa. Niektóre z nich rozrastały się do gigantycznych rozmiarów i były bolesne, inne pozostawały pod skórą i były prawie niewidoczne. Przyczynę widziałam w zmianach hormonalnych.

Podpisuję się pod tym co napisała Korah - zmiana sposobu pielęgnacji rozwiązała problem w 100%. W tej chwili jedyny mój problem z cerą to rozszerzone pory i skłonność do prosaków.
lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-04, 15:42   #4177
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Dzięki chimay. Odstawiłam pigułki we wrześniu zeszłego roku więc jakiś czas temu, zakładam ze organizm się już unormował. Ale z drugiej strony, brałam je 4 lata bez przerwy. Wstyd się przyznać ale nie miałam od tego czasu badanych hormonów i chyba w końcu muszę się do tego zebrać

Oprócz tych guzów i paru przebarwień cerę mam idealną, nawet koloryt ładny, rozszerzonych i zanieczyszczonych porów brak... To chyba jeszcze bardziej wzmaga frustrację
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Przyczyną jest stosowanie zbyt tłustych kremów, olejów, albo żeli do mycia twarzy z SLS. Oczywiście, prawie wszystko ma podłoże hormonalne, jednak gdy nie stosujemy zbyt odżywczej pielęgnacji lub zbyt agresywnych detergentów, problem, a raczej jego skutki powinny zmaleć niemal do zera, a do zera zupełnego, jeśli jeszcze odpowiednio doprowadzimy skórę do ładu, np. zabiegami u kosmetyczki lub domowymi peelingami kwasowymi.
Jeśli problemu nie było podczas stosowania anty i pojawił się po odstawieniu, to zmiana pielęgnacji nic nie da, bo ewidentnie podłoże jest hormonalne. Jeśli zaś był cały czas, to wtedy można szukać przyczyn w pielęgnacji.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-04, 17:07   #4178
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dla osób, które mają problemy z trądzikiem i przeszły leczenie retinoidami np., które dawało stosunkowo krótkotrwałe efekty, hormonalne się nie powiodło itp. czytanie zaleceń o rezygnacji z odżywczych kremów, które ma przynieść cudowne ozdrowienie (zwłaszcza jeśli się takowych nie używa) tudzież o doprowadzaniu cery do ładu u kosmetyczki i domowymi peelingami jest frustrujące i nieco irytujące.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2016-06-04 o 17:15
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-04, 17:25   #4179
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jeśli problemu nie było podczas stosowania anty i pojawił się po odstawieniu, to zmiana pielęgnacji nic nie da, bo ewidentnie podłoże jest hormonalne. Jeśli zaś był cały czas, to wtedy można szukać przyczyn w pielęgnacji.
Moim zdaniem związek z kosmetykami jest bardzo duży, a wręcz kluczowy. Tak jak napisałam, podłoże jest hormonalne, ale skutki nasilają nieodpowiednie kosmetyki. W niektórych przypadkach ich odstawienie i odpowiednie zabiegi kondycjonujące spowodują całkowite wyleczenie skóry, ale oczywiście to nie ureguluje hormonów

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Dla osób, które mają problemy z trądzikiem i przeszły leczenie retinoidami np., które dawało stosunkowo krótkotrwałe efekty, hormonalne się nie powiodło itp. czytanie zaleceń o rezygnacji z odżywczych kremów, które ma przynieść cudowne ozdrowienie (zwłaszcza jeśli się takowych nie używa) tudzież o doprowadzaniu cery do ładu u kosmetyczki i domowymi peelingami jest frustrujące i nieco irytujące.
Nikt Cię nie zmusza.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-06-04 o 18:17
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-04, 17:50   #4180
201707171530
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 208
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Podczas brania anty też miałam takie guzki, ale trochę rzadziej. Podejrzewam, że może podkład mnie zapycha, bo używam zwykłego drogeryjnego Rimmela Kiedyś nie używałam w ogóle podkładu, potem mnie wysypało po Skinorenie więc zaczęłam z podkładem, a to w sumie takie błędne koło. Czekam na dostawę minerałów ;-)

Z pielęgnacji to używam teraz tylko Fitomedu: żel ziołowy do cery tłustej, woda oczarowa, ziołowe mleczko do demakijażu i krem nr 6 - zastanawiam się, czy przypadkiem to nie on mnie zapycha bo ma w składzie masło kakaowe, ale nie zauważyłam tego przy zakupie Zresztą problem jest u mnie już od dłuzszego czasu.

lena40 możesz napisać, jak wygląda Twoja pielęgnacja? Jakie zabiegi u kosmetyczki się sprawdziły?
201707171530 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-04, 18:00   #4181
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Podczas brania anty też miałam takie guzki, ale trochę rzadziej. Podejrzewam, że może podkład mnie zapycha, bo używam zwykłego drogeryjnego Rimmela Kiedyś nie używałam w ogóle podkładu, potem mnie wysypało po Skinorenie więc zaczęłam z podkładem, a to w sumie takie błędne koło. Czekam na dostawę minerałów ;-)

Z pielęgnacji to używam teraz tylko Fitomedu: żel ziołowy do cery tłustej, woda oczarowa, ziołowe mleczko do demakijażu i krem nr 6 - zastanawiam się, czy przypadkiem to nie on mnie zapycha bo ma w składzie masło kakaowe, ale nie zauważyłam tego przy zakupie Zresztą problem jest u mnie już od dłuzszego czasu.

lena40 możesz napisać, jak wygląda Twoja pielęgnacja? Jakie zabiegi u kosmetyczki się sprawdziły?
Bardzo dobrze podejrzewasz, niestety i podkład i krem Bo pielęgnacja oczyszczająca wygląda bez zarzutu Niestety przy takiej cerze, problemach hormonalnych każdy krem i podkład będzie zapychał i powodował wypryski. Należy je odstawić, zastąpić lekkimi nawilżaczami i ew. powrócić dopiero po wyleczeniu hormonów.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-04, 18:30   #4182
lena40
Lady Pudernica
 
Avatar lena40
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 7 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Podczas brania anty też miałam takie guzki, ale trochę rzadziej. Podejrzewam, że może podkład mnie zapycha, bo używam zwykłego drogeryjnego Rimmela Kiedyś nie używałam w ogóle podkładu, potem mnie wysypało po Skinorenie więc zaczęłam z podkładem, a to w sumie takie błędne koło. Czekam na dostawę minerałów ;-)

Z pielęgnacji to używam teraz tylko Fitomedu: żel ziołowy do cery tłustej, woda oczarowa, ziołowe mleczko do demakijażu i krem nr 6 - zastanawiam się, czy przypadkiem to nie on mnie zapycha bo ma w składzie masło kakaowe, ale nie zauważyłam tego przy zakupie Zresztą problem jest u mnie już od dłuzszego czasu.

lena40 możesz napisać, jak wygląda Twoja pielęgnacja? Jakie zabiegi u kosmetyczki się sprawdziły?
Rimmel stay matte to podkład, który po pierwszym użyciu wyrządził mi straszne szkody na twarzy (dwie grudy, z których jedną usunęłam dopiero glikolem). Z kolei wake me up mnie nie zapycha, ale jest dość nietrwały. Od pewnego czasu stosuję zasadę, że ciężkie, matujące podkłady stosuję nie częściej niż raz na trzy dni (to asekuracja, ale wolę tak, niż ryzykować zapchaniem).

Moja pielęgnacja:
- micel (najczęściej Mixa lub Bioderma);
- żel do mycia twarzy (w tej chwili Avalon Organics);
- toniki (używam ich 2-3 jednocześnie, czasem antybakteryjne, czasem z kwasami, odżywcze, przeciwstarzeniowe, nawilżające, są to toniki apteczne, rosyjskie, azjatyckie, Fitomedu, hydrolaty, samoróbki z hydrolatów i ekstraktów, naprawdę różne produkty),
- zielone serum Bielendy.

Te czynności wykonuję od razu po przyjściu z pracy. Wieczorem siadam do II etapu pielęgnacji:
- produkty, które mogą przypominać azjatyckie lotiony i emulsje (aktualnie produkty azjatyckie 2 różnych firm);
- emulsja nawilżająca (samoróbka z użyciem koncentratu nawilżającego Fitomedu);
- serum (aktualnie: odżywczo - wygładzające z enaturalne - nie polecam, serum z krwią smoka z Diet Esthetic);
- żel ślimaczy (apteczny).

U mnie tych warstw (i produktów) jest dużo, ale ze względu na wiek (42 lata) muszę próbować działać też przeciwstarzeniowo. W pierwszym etapie mojej "lepszej" pielęgnacji odstawiłam wszystko, co ma konsystencję kremu i okazało się, że to się sprawdziło. Kremy musiałam zastąpić czymś innym.

To jest taki schemat, który często zmieniam lub uzupełniam. Dwa razy w tygodniu robię peeling. Trzy - cztery razy w tygodniu nakładam maseczki (znowu bardzo różne, począwszy od glinek, przez produkty drogeryjne, apteczne i perfumeryjne, często też robię maseczki "tabletkowe"). Czasem (nieregularnie) stosuję kolagen, algi, żel hialuronowy z jakimś olejem, ale to są raczej "lekarstwa" na starość niż na problemy skóry tłustej i mieszanej .

Zimą rano stosowałam sera z witaminą C, wieczorem produkty z retinolem. Wiosną stosowałam serum z kwasem glikolowym dzięki któremu pozbyłam się grudek. W tej chwili (poza prosakami, które się od czasu do czasu pojawiają) cerę mam gładką (ale niejednolitą, czeka mnie jeszcze walka z przebarwieniami).

Rano pielęgnacja jest krótka i lekka (tonik, woda aktywna, serum, emulsja nawilżająca).

Na zabiegach kosmetycznych byłam ostatnio ok 2 lata temu. Na nasze problemy pomogło na pewno oczyszczanie i peeling z kwasem (nawet nie pamiętam jakim), ale jeśli w domu nie dba się właściwie o skórę twarzy to efekt tych zabiegów będzie krótkotrwały. Sprawdziły się też zabiegi przeciwstarzeniowe (np fale radiowe), ale to temat na zupełnie inny wątek
lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-04, 18:45   #4183
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bo pielęgnacja oczyszczająca wygląda bez zarzutu .
Czemu wygląda bez zarzutu? Ten żel ma SLES oraz 2 inne detergenty, do tego bynajmniej nie naturalne konserwanty. Miałam go z takim właśnie składem jak podaje Fitomed na stronie KLIK i to była katastrofa, sebum lało mi się strumieniami i podkład spływał z twarzy tak samo jak przy Aleppo.
Mleczko ma trójglicerydy i 3 inne emolienty.
Mnie co prawda produkty Fitomedu nie wypryszczały, bo i też u mnie kosmetyki niemal nigdy nie powodują zanieczyszczenia skóry, ale były zdecydowanie pielęgnacją typu "borderline" czyli agresywnie umyć a potem mocno natłuścić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-04, 18:59   #4184
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czemu wygląda bez zarzutu? Ten żel ma SLES oraz 2 inne detergenty, do tego bynajmniej nie naturalne konserwanty. Miałam go z takim właśnie składem jak podaje Fitomed na stronie KLIK i to była katastrofa, sebum lało mi się strumieniami i podkład spływał z twarzy tak samo jak przy Aleppo.
Mleczko ma trójglicerydy i 3 inne emolienty.
Mnie co prawda produkty Fitomedu nie wypryszczały, bo i też u mnie kosmetyki niemal nigdy nie powodują zanieczyszczenia skóry, ale były zdecydowanie pielęgnacją typu "borderline" czyli agresywnie umyć a potem mocno natłuścić.
Oj, powinnam być bardziej czujna, zgubiły mnie pozytywne opinie o marce. To w takim razie prawie cała pielęgnacja do wymiany, jeśli jest tak jak było u Ciebie z tym żelem, nie może być miejsca na tego rodzaju kilery w pielęgnacji. Natomiast mleczko nie jest takie najgorsze, jeśli to to: Klik
Emolienty zawiera spłukiwane (pod warunkiem, że się używa do nich wody i myjki).
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-04, 19:05   #4185
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Natomiast mleczko nie jest takie najgorsze, jeśli to to: Klik
Emolienty zawiera spłukiwane (pod warunkiem, że się używa do nich wody i myjki).
To chyba ich jedyne mleczko.
Fitomed ma bardzo nierówne składy jeśli chodzi o ich naturalność.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-04, 19:17   #4186
201707171530
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 208
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bardzo dobrze podejrzewasz, niestety i podkład i krem Bo pielęgnacja oczyszczająca wygląda bez zarzutu Niestety przy takiej cerze, problemach hormonalnych każdy krem i podkład będzie zapychał i powodował wypryski. Należy je odstawić, zastąpić lekkimi nawilżaczami i ew. powrócić dopiero po wyleczeniu hormonów.
Cytat:
Napisane przez lena40 Pokaż wiadomość
Rimmel stay matte to podkład, który po pierwszym użyciu wyrządził mi straszne szkody na twarzy (dwie grudy, z których jedną usunęłam dopiero glikolem). Z kolei wake me up mnie nie zapycha, ale jest dość nietrwały. Od pewnego czasu stosuję zasadę, że ciężkie, matujące podkłady stosuję nie częściej niż raz na trzy dni (to asekuracja, ale wolę tak, niż ryzykować zapchaniem).

Moja pielęgnacja:
- micel (najczęściej Mixa lub Bioderma);
- żel do mycia twarzy (w tej chwili Avalon Organics);
- toniki (używam ich 2-3 jednocześnie, czasem antybakteryjne, czasem z kwasami, odżywcze, przeciwstarzeniowe, nawilżające, są to toniki apteczne, rosyjskie, azjatyckie, Fitomedu, hydrolaty, samoróbki z hydrolatów i ekstraktów, naprawdę różne produkty),
- zielone serum Bielendy.

Te czynności wykonuję od razu po przyjściu z pracy. Wieczorem siadam do II etapu pielęgnacji:
- produkty, które mogą przypominać azjatyckie lotiony i emulsje (aktualnie produkty azjatyckie 2 różnych firm);
- emulsja nawilżająca (samoróbka z użyciem koncentratu nawilżającego Fitomedu);
- serum (aktualnie: odżywczo - wygładzające z enaturalne - nie polecam, serum z krwią smoka z Diet Esthetic);
- żel ślimaczy (apteczny).

U mnie tych warstw (i produktów) jest dużo, ale ze względu na wiek (42 lata) muszę próbować działać też przeciwstarzeniowo. W pierwszym etapie mojej "lepszej" pielęgnacji odstawiłam wszystko, co ma konsystencję kremu i okazało się, że to się sprawdziło. Kremy musiałam zastąpić czymś innym.

To jest taki schemat, który często zmieniam lub uzupełniam. Dwa razy w tygodniu robię peeling. Trzy - cztery razy w tygodniu nakładam maseczki (znowu bardzo różne, począwszy od glinek, przez produkty drogeryjne, apteczne i perfumeryjne, często też robię maseczki "tabletkowe"). Czasem (nieregularnie) stosuję kolagen, algi, żel hialuronowy z jakimś olejem, ale to są raczej "lekarstwa" na starość niż na problemy skóry tłustej i mieszanej .

Zimą rano stosowałam sera z witaminą C, wieczorem produkty z retinolem. Wiosną stosowałam serum z kwasem glikolowym dzięki któremu pozbyłam się grudek. W tej chwili (poza prosakami, które się od czasu do czasu pojawiają) cerę mam gładką (ale niejednolitą, czeka mnie jeszcze walka z przebarwieniami).

Rano pielęgnacja jest krótka i lekka (tonik, woda aktywna, serum, emulsja nawilżająca).

Na zabiegach kosmetycznych byłam ostatnio ok 2 lata temu. Na nasze problemy pomogło na pewno oczyszczanie i peeling z kwasem (nawet nie pamiętam jakim), ale jeśli w domu nie dba się właściwie o skórę twarzy to efekt tych zabiegów będzie krótkotrwały. Sprawdziły się też zabiegi przeciwstarzeniowe (np fale radiowe), ale to temat na zupełnie inny wątek
Dziękuje za obszerną odpowiedź Zapisałam sobie część polecanych przez Ciebie kosmetyków.
Używam Rimmela Wake me up, a nie Stay Matte
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czemu wygląda bez zarzutu? Ten żel ma SLES oraz 2 inne detergenty, do tego bynajmniej nie naturalne konserwanty. Miałam go z takim właśnie składem jak podaje Fitomed na stronie KLIK i to była katastrofa, sebum lało mi się strumieniami i podkład spływał z twarzy tak samo jak przy Aleppo.
Mleczko ma trójglicerydy i 3 inne emolienty.
Mnie co prawda produkty Fitomedu nie wypryszczały, bo i też u mnie kosmetyki niemal nigdy nie powodują zanieczyszczenia skóry, ale były zdecydowanie pielęgnacją typu "borderline" czyli agresywnie umyć a potem mocno natłuścić.
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Oj, powinnam być bardziej czujna, zgubiły mnie pozytywne opinie o marce. To w takim razie prawie cała pielęgnacja do wymiany, jeśli jest tak jak było u Ciebie z tym żelem, nie może być miejsca na tego rodzaju kilery w pielęgnacji. Natomiast mleczko nie jest takie najgorsze, jeśli to to: Klik
Emolienty zawiera spłukiwane (pod warunkiem, że się używa do nich wody i myjki).
No to nieźle wtopiłam z tym Fitomedem Naczytałam się zachwytów w blogosferze i na KWC i tak wyszło...
Akurat na żel i mleczko nie narzekam; ten żel to jedyny po którym nie muszę leczyć suchych i zaczerwienionych skórek dookoła nosa i na policzkach, a skóra nie jest ściągnięta (uroki skóry mieszanej ). No ale jeśli jest tak tragicznie to wymienię na coś innego, wydawało mi się że tu akurat składy są ok i jedynie ten nieszczęsny krem z masłem kakowym jest do wymiany ;-)

Zastanawiam się też nad nawilżaniem olejem arganowym na noc? Z tego co widziałam nie jest potencjalnie komedogenny.

Jeszcze raz dziękuję wam dziewczyny za posty i porady, bardzo mi to wszystko rozjaśniłyście
201707171530 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-04, 19:47   #4187
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
No to nieźle wtopiłam z tym Fitomedem Naczytałam się zachwytów w blogosferze i na KWC i tak wyszło...
Akurat na żel i mleczko nie narzekam; ten żel to jedyny po którym nie muszę leczyć suchych i zaczerwienionych skórek dookoła nosa i na policzkach, a skóra nie jest ściągnięta (uroki skóry mieszanej ) No ale jeśli jest tak tragicznie to wymienię na coś innego, wydawało mi się że tu akurat składy są ok i jedynie ten nieszczęsny krem z masłem kakowym jest do wymiany ;-)
Miernikiem zadowolenia z kosmetyku i dopasowania go do potrzeb Twojej skóry jest ...hmmm.... reakcja Twojej skóry. Nie skład, nie opinie w internecie ani nie to, że ja czy ktoś inny w tym wątku Ci powiedział, że ten kosmetyk jest be. Skoro żel u Ciebie daje Ci właściwą równowagę pomiędzy myciem a zachowaniem równowagi skóry, to nie powinno Cię w ogóle obchodzić, jak on działa na innych.

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Zastanawiam się też nad nawilżaniem olejem arganowym na noc? Z tego co widziałam nie jest potencjalnie komedogenny.
Ja nie lubię i nie znoszę olejów trzymanych na skórze dłużej niż mycie. Ale są osoby zadowolone z tej metody pielęgnacji. Nie spróbujesz, to się nie dowiesz. Tylko pamiętaj, że oleje nie nawilżają.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-04, 19:56   #4188
201707171530
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 208
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Miernikiem zadowolenia z kosmetyku i dopasowania go do potrzeb Twojej skóry jest ...hmmm.... reakcja Twojej skóry. Nie skład, nie opinie w internecie ani nie to, że ja czy ktoś inny w tym wątku Ci powiedział, że ten kosmetyk jest be. Skoro żel u Ciebie daje Ci właściwą równowagę pomiędzy myciem a zachowaniem równowagi skóry, to nie powinno Cię w ogóle obchodzić, jak on działa na innych.



Ja nie lubię i nie znoszę olejów trzymanych na skórze dłużej niż mycie. Ale są osoby zadowolone z tej metody pielęgnacji. Nie spróbujesz, to się nie dowiesz. Tylko pamiętaj, że oleje nie nawilżają.
Zdaję sobie z tego sprawę Planowałam mieszać olej z hydrolatem albo nakładać olej wieczorem, a krem na dzień. Może jeszcze dam szansę fitomedowi - używam tych kosmetyków od niecałych 3 tygodni i skóra trochę się uspokoiła, a wcześniej było naprawdę tragicznie

Dziękuję za wszystkie wasze porady, na pewno z nich skorzystam
201707171530 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-04, 20:15   #4189
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Zdaję sobie z tego sprawę Planowałam mieszać olej z hydrolatem albo nakładać olej wieczorem, a krem na dzień. Może jeszcze dam szansę fitomedowi - używam tych kosmetyków od niecałych 3 tygodni i skóra trochę się uspokoiła, a wcześniej było naprawdę tragicznie

Dziękuję za wszystkie wasze porady, na pewno z nich skorzystam
Ja polecam robienie testów połówkowych Przez jakiś czas nakładaj interesujący Cię produkt tylko na jedną połowę twarzy. W przeszłości praktykowałam je często, zwłaszcza, jak jeszcze byłam bardziej skłonna do obwiniania kosmetyków o zły stan cery. Teraz czasem, żeby porównać zachowanie różnych produktów na twarzy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-04, 20:53   #4190
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
No to nieźle wtopiłam z tym Fitomedem Naczytałam się zachwytów w blogosferze i na KWC i tak wyszło...
Akurat na żel i mleczko nie narzekam; ten żel to jedyny po którym nie muszę leczyć suchych i zaczerwienionych skórek dookoła nosa i na policzkach, a skóra nie jest ściągnięta (uroki skóry mieszanej ). No ale jeśli jest tak tragicznie to wymienię na coś innego, wydawało mi się że tu akurat składy są ok i jedynie ten nieszczęsny krem z masłem kakowym jest do wymiany ;-)

Zastanawiam się też nad nawilżaniem olejem arganowym na noc? Z tego co widziałam nie jest potencjalnie komedogenny.
Prawdopodobnie żel Ci się sprawdza, bo używasz też mleczka, a mleczko bardzo pomaga w kwestii zapobiegania podrażnieniom i wysuszeniu skóry. Skoro Ci służy to nie rezygnuj, grunt, żeby skóra nie była wysuszona.

Olejów nie polecam żadnych. Możesz mieć jeszcze większy problem potem z tymi guzami. Nie ma czegoś takiego jak niekomedogenny olej, wszystkie są komedogenne mniej lub bardziej, a arganowy jest zaliczany do komedogennych bardziej, opowieści, że nie, to mity, niestety, zwłaszcza w stężeniu 100%.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-04, 23:42   #4191
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dzięki, a jak z nawilżeniem? Po jakim czasie mogę nałożyć krem na serum?
mówisz o serum z witaminą c?

To ja rano nakładam je czekam az się wchłonie i nakładam filtr ( w twoim przypadku bylby to dowolny krem) i potem czekam 20 minut i dopiero nakładam na filtr makijaż
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-05, 00:39   #4192
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Przyczyną jest stosowanie zbyt tłustych kremów, olejów, albo żeli do mycia twarzy z SLS. Oczywiście, prawie wszystko ma podłoże hormonalne, jednak gdy nie stosujemy zbyt odżywczej pielęgnacji lub zbyt agresywnych detergentów, problem, a raczej jego skutki powinny zmaleć niemal do zera, a do zera zupełnego, jeśli jeszcze odpowiednio doprowadzimy skórę do ładu, np. zabiegami u kosmetyczki lub domowymi peelingami kwasowymi.
Dodajmy że takie podejscie wcale nie musi sprawdzac sie u wszystkich,gdyz skora skorze nie rowna.Jak rowniez to,ze nawet tlusta skora czasem potrzebuje okluzji.Niektore cery nie toleruja tez niskiego ph,wiec kwasy nie wszystkim sluzą.A zabiegi u kosmetyczek sa jak placebo,ale jak ktos ma za duzo kasy...

Edytowane przez Margo123
Czas edycji: 2016-06-05 o 00:42
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-05, 07:57   #4193
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Dodajmy że takie podejscie wcale nie musi sprawdzac sie u wszystkich,gdyz skora skorze nie rowna.Jak rowniez to,ze nawet tlusta skora czasem potrzebuje okluzji.Niektore cery nie toleruja tez niskiego ph,wiec kwasy nie wszystkim sluzą.A zabiegi u kosmetyczek sa jak placebo,ale jak ktos ma za duzo kasy...
To prawda. Są tłuste czy mieszane skóry lubiące mocne oczyszczanie codziennie, mnie by po mydle i żelu zalało twarz powodzią smalcu przy jednoczesnym wysuszeniu na wiór.
Kwasów też sobie jakoś bardzo nie chwalę. Przetestowałam prawie wszystkie, w efekcie mam chyba już trwale uwrażliwioną cerę, na przetłuszczanie żaden kwas nie wpłynął, na zaskórniki otwarte trochę salicylowy. Jedynie Glyco-a mogę z czystym sumieniem pochwalić. Ale ogólnie to kwasy nie są u mnie zbytnio skuteczną metodą i nie chcę ich już stosować.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-05, 10:51   #4194
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Dodajmy że takie podejscie wcale nie musi sprawdzac sie u wszystkich,gdyz skora skorze nie rowna.Jak rowniez to,ze nawet tlusta skora czasem potrzebuje okluzji.Niektore cery nie toleruja tez niskiego ph,wiec kwasy nie wszystkim sluzą.A zabiegi u kosmetyczek sa jak placebo,ale jak ktos ma za duzo kasy...
Oczywiście, masz rację, jeśli chodzi o okluzję, praktycznie każda skóra jej potrzebuje, z tym że cery tłuste niekoniecznie w stężeniu 100%, zwłaszcza jeśli są skłonne do zanieczyszczania i odwadniania się, to powiedziałabym, że wręcz oleje szkodzą, maksymalna ilość nie powinna przekraczać powiedzmy 5% emolientów w pielęgnacji przy takiej cerze. Powtórzę jak papuga za Chimay, oleje nie nawilżają, a skóra tłusta potrzebuje przede wszystkim nawilżenia i tu nie ma odstępstwa od reguły.

Co do nietolerancji na kwasy, a raczej lubienie się skóry ze środowiskiem zasadowym, to szczerze mówiąc muszę jeszcze się obkuć na ten temat, na wszystko można znaleźć logiczne wytłumaczenie.

Jeśli chodzi o zabiegi domowe czy u kosmetyczki, to chodziło mi raczej o to, że niektórzy boją się sami na sobie wykonać peelingu kwasem lub nie wiedzą jak, dobrze jest się wtedy oddać profesjonaliście, nie miałam na myśli jakichś bezsensownych zabiegów.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To prawda. Są tłuste czy mieszane skóry lubiące mocne oczyszczanie codziennie, mnie by po mydle i żelu zalało twarz powodzią smalcu przy jednoczesnym wysuszeniu na wiór.
U mnie jest to samo, tyle, że smalec byłby ze skwarkami, prawdziwy, domowy, producent by ich nie żałował
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-06-05 o 14:36
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-05, 14:30   #4195
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Dziękuje za obszerną odpowiedź Zapisałam sobie część polecanych przez Ciebie kosmetyków.
Używam Rimmela Wake me up, a nie Stay Matte



No to nieźle wtopiłam z tym Fitomedem Naczytałam się zachwytów w blogosferze i na KWC i tak wyszło...
Akurat na żel i mleczko nie narzekam; ten żel to jedyny po którym nie muszę leczyć suchych i zaczerwienionych skórek dookoła nosa i na policzkach, a skóra nie jest ściągnięta (uroki skóry mieszanej ). No ale jeśli jest tak tragicznie to wymienię na coś innego, wydawało mi się że tu akurat składy są ok i jedynie ten nieszczęsny krem z masłem kakowym jest do wymiany ;-)

Zastanawiam się też nad nawilżaniem olejem arganowym na noc? Z tego co widziałam nie jest potencjalnie komedogenny.

Jeszcze raz dziękuję wam dziewczyny za posty i porady, bardzo mi to wszystko rozjaśniłyście
ja Fitomedu nie znoszę są dla mnie na maksa obciążające, nawet ich toniki i wody różane, oczarowe itp to oblepiacze po których buzia się tłuści a o kremach to nawet nie wspominam

mogę polecić świetny nawilżacz który nie obciąża i nie robi nic poza nawilżeniem(ale dla kwaszących się będzie za słaby) to jest żel aloesowy Lass:
http://mademoiselleusiebie.blogspot....-lato-dla.html

na zwilżoną skórę wodą różaną kropla żelu, makijaż tez się na nim lepiej trzyma

co do oleju arganowego z całego serca odradzam jest to jeden z najbardziej pryszczotwórczych olejów

ogólnie latem nie polecam olejów ale jak jest zimniejsza pora roku a koniecznie chcesz wypróbować jak Ci się sprawdzi olej to polecam z nasion pomidora i nasion dzikiej róży ale absolutnie nie codziennie i lekko wklepany w wilgotną skórę

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2016-06-05 o 14:35
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-05, 22:27   #4196
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

hej dziewczyny, byłam wczoraj w Hebe po szampon
Pani przy kasie: "polecamy w promocji serum Ava...bla bla bla"
ja z przyzwyczajenia : "nie dziękuję".......i nagla flashback....wiz aż...forum....ktos mi to polecał - no i kupiłam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pobrane.jpg (6,3 KB, 17 załadowań)
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-06, 11:08   #4197
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
mogę polecić świetny nawilżacz który nie obciąża i nie robi nic poza nawilżeniem(ale dla kwaszących się będzie za słaby) to jest żel aloesowy Lass:
http://mademoiselleusiebie.blogspot....-lato-dla.html

na zwilżoną skórę wodą różaną kropla żelu, makijaż tez się na nim lepiej trzyma

ogólnie latem nie polecam olejów ale jak jest zimniejsza pora roku a koniecznie chcesz wypróbować jak Ci się sprawdzi olej to polecam z nasion pomidora i nasion dzikiej róży ale absolutnie nie codziennie i lekko wklepany w wilgotną skórę
Fajnie ten Lass się prezentuje
Zgadzam się co do nakładania oleju i ogólnie cięższych produktów na skórę, należy nakładać minimalne ilości, nie codziennie i zdecydowanie wklepując, a nie wcierając, wtedy jest mniejsze ryzyko zapchania.

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, byłam wczoraj w Hebe po szampon
Pani przy kasie: "polecamy w promocji serum Ava...bla bla bla"
ja z przyzwyczajenia : "nie dziękuję".......i nagla flashback....wiz aż...forum....ktos mi to polecał - no i kupiłam
Powinien się sprawdzić.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-07, 14:50   #4198
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
(...) Nikt Cię nie zmusza.
Racja I chyba nawet są odpowiednie filtry. Poszukam ich.


Widziałam w drogerii nowe serum AA SKIN BOOST Koncentrat 8% witamina C + wyciąg z aceroli (link). Ma wodnistą konsystencję, to taki białawy fluid. Co do lepkości nie jestem w stanie wiarygodnie ocenić, bo testowałam na dłoni i przedramieniu, a byłam trochę spocona i rozgrzana bieganiną, co wpływa jednak na odbiór i zachowanie mazideł. Wydaje mi się, że nie jest to żaden klajster ani lep. Nie ma jeszcze żadnych opinii użytkowniczek w necie.

mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-07, 15:46   #4199
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie ma czegoś takiego jak niekomedogenny olej, wszystkie są komedogenne mniej lub bardziej, a arganowy jest zaliczany do komedogennych bardziej, opowieści, że nie, to mity, niestety, zwłaszcza w stężeniu 100%.
Wypadałoby dodać, że to Twoje osobiste przekonanie. Z mitami to mi się kojarzy bardziej przekonanie o komedogenności wszystkiego.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-07, 15:50   #4200
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Z innej beczki: gąbki konjac do twarzy. Ma ktoś jakieś doświadczenia? Miałam kiedyś rossmanową do ciała, efekt peelingu był żaden, ale dość ciekawe to było ustrojstwo. Może na mojej przewrażliwionej twarzy akurat by się sprawdziło. Myślałam o czarnym konjacu z dodatkiem węgla.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.