Wątek zbiorczy - GLYCO A - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-08, 14:20   #211
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Wątek zbiorczy - GLYCO A

Najlepiej po kwasach stosować dobrze nawilżający krem- np. Physiogel, Emolium Oczywiście nie od razu-najlepiej odczekać co najmniej pół godziny po nałożeniu kwasu- można też dłużej.
Powiedz mi- dlaczego nakładasz krem na kwas? Glyco-A Cię podrażnia? Szczypie?
Bo jeśli nie to nie musisz nic nakładać Chyba że naprawdę coś się dzieje z buzią to wtedy jest to wręcz konieczne

Nawet w trakcie jesienno-zimowej kuracji warto robić przeryw-np. tak jak mi kazała stosować moja derm.: miesiąc Glyco, miesiąc przerwy i teraz wykańczam już tubkę do końca z tym że...co trzeci dzień
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 14:30   #212
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Wątek zbiorczy - GLYCO A

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Najlepiej po kwasach stosować dobrze nawilżający krem- np. Physiogel, Emolium Oczywiście nie od razu-najlepiej odczekać co najmniej pół godziny po nałożeniu kwasu- można też dłużej.
Powiedz mi- dlaczego nakładasz krem na kwas? Glyco-A Cię podrażnia? Szczypie?
Bo jeśli nie to nie musisz nic nakładać Chyba że naprawdę coś się dzieje z buzią to wtedy jest to wręcz konieczne

Nawet w trakcie jesienno-zimowej kuracji warto robić przeryw-np. tak jak mi kazała stosować moja derm.: miesiąc Glyco, miesiąc przerwy i teraz wykańczam już tubkę do końca z tym że...co trzeci dzień
Ponieważ mam wrażenie, że sam kwas nadmiernie wysusza mi skórę. Gdy nakładam kwas czuję lekką wrażliwość skóry na dotyk, gdy zdarzyło mi się nałożyć grubszą warstwę to troszku szczypało, ale po kliku chwilach szczypanie mijało. Podrażnienia nie zauważyłam, mozna powiedzieć, że Glyco wrecz zaczyna mi leczyć niespodzianki na czole. Na kwas najpierw nakładałam zwykły krem z drogerii, z Dax Cosmetics bodajże, po ok. godzinie od nałozenia kwasu, ale krem ten niedostatecznie nawilżał, miałam uczucie ściągnięcia/pergaminowości skóry. Więc przeszłam na nanobase, która to właśnie mi się skończyła więc zaczęłam zachomikowaną lipobazę Też nie nakładam jej od razu, tylko po jakimś czasie od nałożenia kwasu.
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 10:55   #213
magicpaula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6
Talking Dot.: Wątek zbiorczy - GLYCO A

Witam Wszystkie forumowiczki!!
Jestem nowa na tym forum chociaz przyznam,ze bardzo czesto i chetnie siegam tu po rozne porady. Chcialam podzielic sie z Wami moimi wrazeniami po glyco a. Na info o tym produckie natrafilam pierwszy raz okolo 1,5 roku temu..juz wtedy rozwazalam zakup tego (jak sie okazalo potem cudonwego produktu)!!!jednak info na tym forum o wychodzacych pryszczach, sypiacej sie skorze, papierowej twarzy,plamach poslonecznych itp.przytczynily sie do tego, ze bardzo balam sie zaryzykowac.Dla sptostowania dodam, iz pomimo moich 25lat miewam, a raczej miewalam wypryski-zwlaszcza [przed okresem gdy moj testosteron siegal zeniutuoraz mialam cere z liczmnymi przebarwieniami po mlodzienczych tradzikowych latach(literka t) no i oczywiscie tysiac wagrow na nosie i brodzie.Gdy po 1,5 roku znow nadeszla zima, pomyslalam,ze czas cos zrobic z twarza,zeby nie bac sie na siebie patrzec bez tapety)hehhehe,zaryzywk owalam i zakupilam glyco a. do tego chcialam od razu zaopatrzyc sie w maseczki odzywcze,kremy nawilzajace z mocznika itp., ale w moim przypadku jak sie okazalo bylo to zbyteczne. Na pierwszy raz nalozylam tylko na czolo, szczypalo 3 sekundy no i po pol godzinki nalozylam krem zwykly, ktorego zawsze uzywam na wieczor(w moim przypadku avon nawilzajacy na noc na bazie wody), skora byla lekko zaczerwieniona,ale nic szczegolnego sie nie dzialo, mialam zmyc po pol godziny tak planowalam,ale ,ze nic sie nie dzialo tak tez wiec posmarowalam cala twarz, potem nawilzylam i poszlam spac. Rano gdy zobaczylam sie w lusterku nie moglam uwierzyc!!!Moja skora byla jasniejsza przebarwienia tak bardzo nie rzucaly sie w woczy jak zwykle, a skora byla gladka jaka pupa niemowalaka!!!!!SZOK, pomyslalam, ze to dopiero pierwsza aplikacja..co bedzie potem..???tylko lepiej!!!chociaz odrazu zanaczam, ze policzki tez posmarowalam a na polikach mam lekka cere naczynkowa wiec naczynka zrobily sie bardziej widoczne, takaze z policzkow zrezygnowalam wogole, ale nic do nich nie mam wiec kaurat to mi nie przeszkadza.Teraz jestem po 2 miesiach stoswania, stosuje co drugi dzien glyco a, potem krem na noc, rano zmywam zelem z iwostinu(tym, ktorego uzywam od zawsze:))i klade kres spf 50+ rowniez z iwostinu i na to makeup.Powiem jedno: Ten krem to krem wszechczasow,moja cera jest jak nowa, bez przebarwien, nie swiece sie (a milam cere mieszana, w okolicy litery t zawsze sie swiecila po kilku godzinach), no i co najwazniejsze wszsytkie problemy z przyszczami i zaskornikami zniknely. nie powiem przez pierwsze 4 aplikacje wszystkie pryszcze (a reaczej to co zalegalo w poraach powychodzilo mi na werzch),ale glyco ma to do siebie ,ze w moim przypadku odrazu on bardzo szybko goil miejsce po pryszczu i znow w tym miejscu byla nowa swieza skora i zero sladu!!!!Jesli chodzi o sama aplikacje to do tej pory szczypie mnie przy nakladaniu ale to trwa przez 3 sekundy a potem to juz nic, takze nie czuje roznicy w nakladaniu kwasu a kremu!!!jesli u Was mocno szczypie to stosujcie na godzine, a potem stopniowo wydluzajcie czas stosowania,az skora sie przyzwyczai. kuracje bede stosowac tylko do konca kwietnia, a potem wznowie we wrzesniu, nie bede uzywac gdy slonce bedzie takie mocne!Nie po to pozbylam sie przebarwien po tradziku by nabawic sie jakis poslonecznychChcialam zaaapelowac do dziewczyn, ktore wahaja sie czy sprobowac glyco czy tez nie??!!powiem,ze na kazdego zapewne dzila inaczej, ale warto sprobowac bo ten krem dzila cuda cudenka, zycze Wszystkim, aby glyco a wyleczyl Was wszystkie koffane dziewczeta z wszelkich kompleksow tak jak to zrobil w moim przypadku!Tego lata bez oporow bede przechadzac sie bez makeupa)pozdrawiam goraco Forumowiczki!!!
magicpaula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 19:22   #214
ansunamun
Przyczajenie
 
Avatar ansunamun
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 15
Brevoxyl, potem Glyco A

Od roku stosuje Brevoxyl. Efektów działania już nie widzę, poza suchą cerą. Dlatego też chcę przenieść się na coś z kwasami. Jak myslicie, czy Brevoxyl zahartował moją skórę na tyle, żeby móc używać Glyco A? Jeśli taki temat był to doprowadźcie mnie do pionu, ale nie znalazłam.
ansunamun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 14:38   #215
lady13woe
Raczkowanie
 
Avatar lady13woe
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34
Dot.: Brevoxyl, potem Glyco A

nie musisz mieć nawet zahartowanej skóry aby używać glyco-a. Musisz go po prostu powoli wdrażać tzn. na początku na 10 min na twarzy i zmyć. Drugi dzień troche więcej itd. Sam glyco nie pomoże ci na trądzik! Najlepiej idź do dermatologa!
__________________
70->69->68->67->65->64->63->62->61-60
lady13woe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 19:30   #216
liqquid
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Brevoxyl, potem Glyco A

Jestem wielką fanką Glyco A, ISIS Pharma! Nie przygotowywałam skóry wcale, a pierwszą tubkę otrzymałam od koleżanki, której te właśnie kwasy wręczył dermatolog (ok. trzech lat temu krem nie był tak łatwy do kupienia jak teraz). Krem nakładałam na oczyszczoną skórę każdej nocy. Przyznam, że po ok. 3 dniach kuracji (a trwała zgodnie z zaleceniem 14 dni), za każdym razem po nałożeniu pieczenie stawało się nie do zniesienia, ale na szczęście zawsze mijało po ok. 10 min. Pamiętaj nakładać kwas bardzo równomiernie, dość cienką warstwę, którą dobrze rozsmaruj. Koleżanka robiła to trochę niedokładnie i miała miejsca gdzie skóra rozpuściła się bardziej.

Ale muszę powiedzieć, że z każdym dniem kuracji moja skóra nabierała blasku a pory magicznie znikały Obie z koleżanką razem rozpoczęłyśmy kurację i byłyśmy rezultatami zachwycone! U niej pieczenie praktycznie nie występowało (ja mam skórę wrażliwą i to chyba dlatego).
Moja rada- wcale nie zmywaj nawet jak piecze!
Niestety po kilku miesiącach zachwytów problem zaskórników wrócił, ale na pewno w mniejszym stopniu. Z dzisiejszej perspektywy żałuję, że nie poszłam później do dermatologa zrobić silniejszych kwasów, bo mam wrażenie, że efekt byłby jeszcze lepszy.

Edytowane przez liqquid
Czas edycji: 2010-03-30 o 19:37
liqquid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 18:59   #217
ansunamun
Przyczajenie
 
Avatar ansunamun
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 15
Dot.: Wątek zbiorczy - GLYCO A

Gdzieś, na jakimś forum pewna kobieta napisała, że po Glyco A pozbyła się cieni pod oczami. W takim razie, czy ona smarowała się tym pod oczami?! Nie wydaje mi sie to normalne.
ansunamun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-07, 18:27   #218
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Wątek zbiorczy - GLYCO A

Ja odradzam...autorka tej informacji musiała być naprawdę gruboskórna
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 18:32   #219
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Wątek zbiorczy - GLYCO A

WitamDziewczyny a jak z cerą naczynkową?bardzo ją podrażnia?Wolę mieć plamy niż popękane naczynka
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 19:44   #220
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Wątek zbiorczy - GLYCO A

Może podrażniać i to bardzo...w Twoi przypadku koniecznie skonsultowałabym się z dermatologiem
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 18:07   #221
ansunamun
Przyczajenie
 
Avatar ansunamun
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 15
Dot.: Wątek zbiorczy - GLYCO A

Wczoraj kupiłam sobie ten Glyco A. Obleciałam 9 aptek w mieście, a w żadnej nie było tego kremu. Znalazłam go dopiero w solarium.

Ale kurde no. Posmarowałam wczoraj wieczorem- nic. Gdzieś o 23 umyłam twarz, nałożyłam i- nic. Przed chwilą znowu nałożyłam i znowu nic. Po prostu nic nie szczypie. Nigdy nie używałam kwasów, a skóry też nie mam grubej, bo dokładnie złuszczam peelingami mechanicznymi.

Niech mi ktoś powie, po jakim czasie to zaczyna działać???
ansunamun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-09, 18:39   #222
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Wątek zbiorczy - GLYCO A

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Może podrażniać i to bardzo...w Twoi przypadku koniecznie skonsultowałabym się z dermatologiem
Indios dzięki.Tak myślałam ale wolałam sie upewnić.Mogłabym omijać te strefy gdzie mam naczynka ale właśnie tam mam najbardziej rozszerzone pory których chciałabym się pozbyć.Właściwie to nie wiem czy mam cerę naczynkową bo te co mi popękały to moja wina-porządne tarcie ziarnistym peelingiem
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 15:00   #223
ssue
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 662
Dot.: Wątek zbiorczy - GLYCO A

Czy któraś Wizażnaka z Warszawy nie chciałaby kupić ze mna tego kremu na spółkę? Tzn. 2 kremów Teraz w Super Pharm jest promocja 2 sztuki za 50 zł więc wyszłoby tylko po 25 zł za tubkę.
ssue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 16:08   #224
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Wątek zbiorczy - GLYCO A

ansunamun- Działanie kwasu nie objawia się szczypaniem ;] Jak nie szczypie to należy się cieszyć a nie ubolewać Widocznie dobrze go znosisz i nie podrażnia Ci buzi. Tak powinno być. mimo tego, ze tak dobrze teraz na niego idziesz-nie przesadzaj z ilością czy z częstotliwością, bo może się to skończyć dla Twojej buzi tragicznie. Jedna dziewczyna zaczęła zwiększać dawkę z każdą nocą ponieważ nic ją nie szczypało- po którejś wstała z jedną wielka raną zamiast twarzy- tak jej wypaliło...a tego chyba nie chcesz? ;>

Pytasz od kiedy działa- od pierwszego użycia ;] Ale efekty zobaczysz w stosownym dla Ciebie czasie

P.S. Może zdarzyć się tak, że teraz nic Cię nie szczypie (ja też tak miałam ), po kilku użyciach gdy skóra stanie się cieńsza- możesz zacząć odczuwać-wtedy radziłabym minimalnie zmniejszyć częstotliwość. Po ok. 2 miesiącach najlepiej odstawic i zacząć kuracje od nowa.

Jest tylko jeden problem- zaczęłaś za późno go stosować...
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 18:50   #225
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Wątek zbiorczy - GLYCO A

Cytat:
Napisane przez ssue Pokaż wiadomość
Czy któraś Wizażnaka z Warszawy nie chciałaby kupić ze mna tego kremu na spółkę? Tzn. 2 kremów Teraz w Super Pharm jest promocja 2 sztuki za 50 zł więc wyszłoby tylko po 25 zł za tubkę.
Ja chętnie ale jestem z Krakowa
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 17:35   #226
ansunamun
Przyczajenie
 
Avatar ansunamun
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 15
Dot.: Wątek zbiorczy - GLYCO A

No więc tak. Odwołuje to co powiedziałam. Po trzech dniach nic zaczęło mnie niemiłosiernie szczypać, więc jest chyba ok i działa.

A jeśli chodzi o późne rozpoczęcie kuracji... Dowiedziałam się o tym kremie dosłownie dwa tygodnie temu, a niestety nie chce mi się czekać do września. Raczej nic się nie stanie. I tak odstawię przecież na początku maja. Pozdr.
ansunamun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 05:14   #227
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Wątek zbiorczy - GLYCO A

Ansunamun- jak chcesz. Ale nie spodziewaj się niewiadomo jakich efektów po tak krótkim okresie stosowania.
I mimo że planujesz odstawić w maju to pamiętaj- już teraz zacznij używać lekkich filtrów a tak od maja/czerwca filtrów co najmniej 50.
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 17:39   #228
ansunamun
Przyczajenie
 
Avatar ansunamun
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 15
Dot.: Wątek zbiorczy - GLYCO A

Okej, okej. Dzięki
ansunamun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 08:35   #229
niesiaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 25
Dot.: Brevoxyl, potem Glyco A

Witam

Ja też polecam glyco a. Jakieś 3 tygodnie temu zakończyłam 2 tygodniową kurację tym kremo-peelingiem i jestem bardzo zadowolona. Kosmetyczka jak mnie ujrzała po tych 2 tygodniach, to stwierdziła, że mam piękną buźkę. Strasznie "piła" każde serum, taka była chłonna
Teraz chyba znów powtórzę kurację. Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby buźkę smarować kremem ochronnym, najlepiej conajmniej 50+.
niesiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-20, 08:40   #230
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Brevoxyl, potem Glyco A

Teraz bym nie radziła.

A buzię i tak powinno się zawsze smarować kremem z filtrem. Po kwasach szczególnie. Nawet jeśli odbyło się np. jednotygodniową kurację wczesna jesienią.
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 17:30   #231
rastaaa
Raczkowanie
 
Avatar rastaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 40
Dot.: Brevoxyl, potem Glyco A

Cudownie czytac o efektach kuracji glyco zwlaszacza ze sama sie na nia zdecydowalam Piaty dzien juz stosuje, od poczatku nakladam go na cala noc i nic a nic nie szczypie. Zadnego najmniejszego mrowienia jakbym zwyklym kremem smarowala. I ten zapach mm Po pierwszej nocy wstalam z piekna buzka moze to dlatego ze bylam bardzo pozytywnie nakrecona na ten specyfik albo poprostu pryszcze ktore mialam konczyly wlasnie swoj zywot ale zniknely!! Nie moge sie doczekac aby zobaczyc swoja buzke za jakies dwa tygodnie. Po tych 5 dniach bowiem moje slady sa naprawde jasniejsze i delikatniejsze, gdzieniegdzie przeswituje moj naturalny odcien skory ;p
__________________
rastaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 05:26   #232
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Brevoxyl, potem Glyco A

Rastaa- zdecydowanie za późno zaczęłaś kurację. Twarz musisz chronić teraz wysokimi filtrami i w czerwcu radziłabym go całkowicie odstawić.
Teraz jest dobrze, ale pamiętaj, ze to jest cholernie silny specyfik- używanie go na przełomie wiosny i lata może skończyć się przebarwieniami, które niekoniecznie dadzą o sobie znać od razu- mogą nawet za rok, ale jak cały cas nie będziesz dbała i nadal będziesz się maziać kwasem w taka pogodę to mogą się skumulować i potem mozesz mieć problem.
Kuracje kwasami- czy to u kosmetyczki czy na własna rękę jak np. z Glyco-A robi się na przełomie jesieni i zimy- bliżej zimy. I każda kosmetyczka Ci to powie.
Na okres taki jak jest teraz możesz stosować tylko jeden krem z kwasem- Acne Derm. Zawiera on kwas azelainowy, który nie jest fotouczulający. Jednak przy stosowaniu jakichkolwiek kwasów musisz mieć mocne zabezpieczenie przed słońcem.
Osoby, który leczą przebarwienia (tak jak ja) muszą leczyć je przez cały rok aby pozbyć się ich na dobre. W cieplejsze okresy powinno się używać właśnie kwas azelainowy.

Radzę odstawić Ci Glyco- A najpóźniej w czerwcu, bo każdy z moich znajomych, który się nie posłuchał lekarzy i stosował tę kuracje latem- po jakimś czasie żałował tego z różnych powodów.
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 10:24   #233
magicpaula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6
Dot.: Brevoxyl, potem Glyco A

Indios Bravos!powiedz jak nalezy stosowac ten acne derm??mozna caly czas przez cale lato??ja juz tesknie za glyco, przestalam 6tygodni temu, ale od jakiegos czasu juz widze, ze moje wagry i jakies male pryszcze wracaja jak bumerang, a dzieki glyco przebarwienia i inne przeboje na mojej buzi zniknely.przy stosowaniu acne derm i filtrze 50tce nie ma ryzyka przebarwien slonecznych)bo takie slonko juz za oknem (wreszcie idzie lato)a i jeszcze jedni pytanie teraz chodze na solarium bo wkoncu moge (kwasow nie stosuje od ok. 6 tygodni )to czy przy stosowaniu tego acne jak mam juz teraz twarz opalona czy ten krem wybiela twarz???niewiem w sumie bo jak stosowlam glyco to bylam blada wiec nie wiem czy te kremy z kwasami maja takie wlasiwosci???z gory dziekuje za odpowiedz!pozdrawiam fanki kwasow!!
magicpaula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 10:39   #234
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Wątek zbiorczy - GLYCO A

Oj, ale solarium po kwasach to ja bym sobie darowała Można sobie krzywdę zrobić - skóra jest cieńsza i uwrażliwiona i tak jak Indios Bravos pisze mogą powstać przebarwienia.

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Teraz jest dobrze, ale pamiętaj, ze to jest cholernie silny specyfik- używanie go na przełomie wiosny i lata może skończyć się przebarwieniami, które niekoniecznie dadzą o sobie znać od razu- mogą nawet za rok, ale jak cały cas nie będziesz dbała i nadal będziesz się maziać kwasem w taka pogodę to mogą się skumulować i potem mozesz mieć problem.
Już lepiej chyba wysmarować się samoopalaczem
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 14:21   #235
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Brevoxyl, potem Glyco A

Cytat:
Napisane przez magicpaula Pokaż wiadomość
Indios Bravos!powiedz jak nalezy stosowac ten acne derm??mozna caly czas przez cale lato??ja juz tesknie za glyco, przestalam 6tygodni temu, ale od jakiegos czasu juz widze, ze moje wagry i jakies male pryszcze wracaja jak bumerang, a dzieki glyco przebarwienia i inne przeboje na mojej buzi zniknely.przy stosowaniu acne derm i filtrze 50tce nie ma ryzyka przebarwien slonecznych)bo takie slonko juz za oknem (wreszcie idzie lato)a i jeszcze jedni pytanie teraz chodze na solarium bo wkoncu moge (kwasow nie stosuje od ok. 6 tygodni )to czy przy stosowaniu tego acne jak mam juz teraz twarz opalona czy ten krem wybiela twarz???niewiem w sumie bo jak stosowlam glyco to bylam blada wiec nie wiem czy te kremy z kwasami maja takie wlasiwosci???z gory dziekuje za odpowiedz!pozdrawiam fanki kwasow!!
Acne derm mozesz stosować przez całe lato Ale radziłabym czasem coś zmienić dlatego w okresie letnim można polecić na przebarwienia albo preparat z wit. C (np. kropelki dla dzieci Juvit- sama używam i zachwalam ) bądź krem z masy perłowej jak No-scar czy Evolet, którego ja używam
Moja dermatolog mówiła, że kremy z amsy perłowej można i wręcz należy przy przebarwieniach stosować przez cały rok. Ja teraz stosuję naprzemiennie co 2 dni Juvit i Evolet. Jak skończę Juvit to zaczynam stowoanie Acne. Evolet zostaje...i tak w kółko aż do jesieni, gdy znów powrócę do Glyco-A lub zdecyduję się na kurację kwasami u kosmetyczki
Acne derm jest na przebarwienia i kwas azelainowy (jak zreszta chyba każdy inny) ma działanie wybielające. Nie polecam opalania się Bo będą Cię nazywać "Biała Twarz" Ale jak nie będziesz teraz więcej zażywac solarium to nie powinno być źle- od razu Cię tak nie wybieli ;]
Ale na poważnie- można się z nim opalać, ale musisz mieć filtr na buźce...nie jest on fotouczulający, ale to jednak kwas- przy stosowaniu ich ostrożność musi być

Yennefer- trafna puenta
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 12:55   #236
magicpaula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6
Dot.: Brevoxyl, potem Glyco A

Dzieki Indios za porady!widze ze z Ciebie prawdziwa specjalistka od przebarwien jutro zaopatrze sie we wszystkie produkty dzieki ktorym bede mogla nadal walczyc z przebarwieniami nawet przez cale lato!!jupi..a juvit nalezy z czyms mieszac czy stosowac bezposrednio na skore??a odnosnie mego opalnia to mimo tego ze chodze na solarium to i tak lampy na twarz zawsze wylaczam, nieopalam buzi od ponad 5 lat ani w solarium ani na sloncu, na twarz codzinnie uzywam faktoru 50+i raz na jakis czas kremu brazujacego!!mam nadzieje,ze moja buzia kiedys mi sie odwdzieczy i nie bedzie sie szybko marszczycheheh!ale wiadomo ze w solarze pomomi wylaczenia lapm to i tak promieniowanie jest, dalatego odstawilam glyco,a slonce teraz coraz to bardziej mocne,lato lato...A i pytanie czy przebarwienia po tradziku dzieki takim kosmetykom jak glyco, acne czy tez evolet rozjasniaja sie na zawsze>?ja maja walke rozpoczelam dopiero od tej zimy wiec nie wiem czy to wszystko ma sens??czy przebarweina ne wroca po jakims czasie???poradzcie cos drogie babeczki
magicpaula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 14:22   #237
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Brevoxyl, potem Glyco A

Specjalista niestety z doświadczenia Na szczęście teraz w ogóle nie msuzę używać fluidów, pudrów itp. Te kilka plamek nie szpeci mnie już tak bardzo, więc buźka smarowana jest tylko kremem z filtrem I powiem szczerze, że bardzo mi to służy

Co do Juvitu- ja stosuję go bezpośrednio na skórę- nie podrażnia mnie nawet pod oczami...mrowiło tylko po pierwszym użyciu.
Ale radzę uważać- np. moja mama mogła go trzymać max. 15 minut, bo potem zaczynało się pieczenie. No ale moja buźka juz troszke uodporniona po kwasach jest, hihihi

Przebarwienia można rozjaśnić na zawsze chyba, ze będą pojawiac się kolejne wypryski, które będziesz wyciskac i tak w kółko...
Dlatego kuracje przeciw przebarwieniom robi się juz wtedy, kiedy nie ma ropnych wyprysków, badź poajwiają sie sporadycznie (np. przed okresem), ale wtedy radze uważać ze stosowaniem na nie kwasu.
Trzeba jednak pamietac, że pewne elementy kuracji przeciw przebarwieniom trzeba zostawić do konca życia Np. złuszczające peelingi, używać czasem Evoletu czy Juvitu (one są dobre na dojrzałą cerę Juvit jest świetny przeciw zmarszczkom ), czasem zrobić sobie np. mikrodermabrazje (lub kupić maseczkę z takim efektem :P Gorąco moge polecić np. tę z Soraji ) itp.
Tak jak z dietą- jak schudniesz to nie możesz potem wrócić do złych nawyków żywieniowych, bo przytyjesz...
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 17:36   #238
rastaaa
Raczkowanie
 
Avatar rastaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 40
Dot.: Glyco A

Indios Bravos tego sie wlasnie obawiałam...
Smaruje sie codziennie rano filtrem 50+ Pogoda nie najlepsza - slonce prawie wcale nie wychodzi wiec narazie chyba nie mam sie co martwic?
Zaczelam teraz gdyz dopiero niedawno sie dowiedzialam o glyco a chcialam pozbyc sie tego wszystkiego przed wakacjami.

Gdybym ostatni raz posmarowala sie glyco 31 maja to po jakim czasie moglabym bez obaw i przyszlych konsekwencji wyjsc na slonce?

PS. Pierwszym zamyslem na temat uzywania przeze mnie glyco-a w okresie letnim bylo to ze nie bede w ogole opalac twarzy (wysokie filtry, przebywanie w cieniu, kapelusz na glowie) - czy to by sie nie sprawdzilo? Klopotu by mi to nie sprawilo gdyz do cieplych krajow nie wyjezdzam, odpowiada mi moj odcien skory (blady bo blady ale zdrowy) - nie zalezy mi wiec na opaleniznie (zreszta opalam sie baardzo opornie dlatego po nieudolnych probach lezenia plackiem na trawie szybko mnie nudzi - zwyczie nie lubie tego)
__________________

Edytowane przez rastaaa
Czas edycji: 2010-05-14 o 17:45
rastaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 18:04   #239
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Glyco A

Zawsze będziesz musiała na nie wychodzić zabezpieczona filtrami Niestety...ja też tak muszę

Jednak tak ok. przez miesiąc radziłabym nie wystawiać się na ekspozycję słońca...tzn. uważać kilkakrotnie bardziej
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 15:33   #240
rastaaa
Raczkowanie
 
Avatar rastaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 40
Dot.: Glyco A

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Zawsze będziesz musiała na nie wychodzić zabezpieczona filtrami
dlaczego? tzn czy ma to cos wspolnego z uzywaniem glyco-a?
__________________
rastaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-02 14:25:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.