Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2 - Strona 187 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-04, 00:06   #5581
shima
Raczkowanie
 
Avatar shima
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 247
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

hej dziewczyny
Fanata nie chcę oczywiście mówić Ci co masz robic itp, ale myślę, ze powinnaś potraktować ten wyjazd nad jezioro jako oderwanie się od codzienności i wogóle postarać się nie myśleć o twarzy w tym czasie bez względu na to czy tamtejszy klimat jej służy czy nie. Myśle że sam urlop od tych naszych zmartwień twarzowych by Ci dobrze zrobił co o tym myślisz ?

skarbeczeQ co do oczyszczania u kosmetyczki jest ono bez sensu. Efekt bardzo krótkotrwały bo wszystkie grudki i zaskórniki wrócą wcześniej czy później, a może być i tak, ze bedziesz jeszcze po kosmetyczce poprawiała bo one nigdy nie usuwaja wszystkiego. Mechaniczne usuwanie zaskórników nie likwiduje przyczyny ich powstawania a prowadzi tylko do mechanicznych uszkodzen skóry. A tak wogóle to czytałam, ze kosmetyczki w innych krajach maja zakaz używania np igły przy oczyszczaniu, a mi pani igłą świdorwała z 10 minut przy twarzy. Osobiście nie polecam, ale może ktos jeszcze się wypowie

dziś jak tylko zaczęłam macać poliki przed telewizorem dostałam po łapach od taty
shima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 00:53   #5582
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

I bardzo dobrze,ze dostalas od taty po lapach...Tata tak trzymaj!
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 08:35   #5583
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Ja nie wyciskam od 3 tygodni!
Ja natomiast polecam wizytę u kosmetyczki ,może na zbyt długo mi faktycznie nie pomogła,ale gdyby nie to,że poszłam na "zabieg" to nie mogłabym sobie poradzić z masą zaskórników ,wągrów itd.
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 11:17   #5584
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

ech.. a u mnie była awaria neta. I wczoraj z braku innych zajęć (;/) zajęłam się grudkami na brodzie. Po 1 dniu grudki są z powrotem, ale razem z paroma strupkami...
Już nie mówię o policzkach - tam bez zmian (po 2-3 strupy + przebarwienia).

Dzisiaj idę do dermatologa, zobaczymy co babka powie...

Czytałam tez w necie, że zioła, które pomagają na nerwy to nie tylko malisa, ale tez kozłek lekarski (waleriana), chmiel i.. passiflora (!?)
Zastanawiam się, bo te wszystkie zioła można dostać w tabletkach w aptece za ok 6zł. A ja naprawdę mam coś z nerwami, bo budzę się zmęczona i z kołatającym sercem :/

@oczyszczania mechanicznego... za jednym razem nie liczcie, że pozędziecie się wszystkiego... ja używałam peelingów, a i tak miałam upiornie zanieczyszczoną cerę... I przyznam, że trochę mi to pomogło. Ale nie wiem czy wydam jeszcze raz 70zł, bo nie wiem ile razy musiałabym tam jeszcze pójśc, żeby choć raz mieć naprawdę dobrze oczyszczoną twarz... No i jeszcze jedno - nie warto iśc do kosmetyczki jeśli ma się zmiany ropne. Tym powinien się zająć lekarz (jeśli same nie znacie powodu powstania - np zły kosmetyk) - bo kosmetyczka może tu zaszkodzić...

a ten artykuł z szokującej prawdy o trądziku... Cóż - podobnie było napisane na stronie łuskiewnika. Tu bardziej rozszerzone o analizę psychologiczną. Zgadzam się - owsszem, choć na pewno nie chcę dopuścic do opisywanych tam skrajnych stanów...

Pozdrawiam i życzę (Wam i sobie) wytrwałości...
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 13:58   #5585
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Z lekkim opóźnieniem przeczytałam to co jest napisane ta tej stronie łuskiewnika (poprzednio mi sie nie chciało i obejrzałam tylko zdjęcia), którą podałaś eLWhy i u mnie sie praktycznie wszystko zgadza łącznie z towarzyszącymi objawami wegetatywnymi... lol
a te tabsy, które tu podawałam wcześniej to właśnie wyciąg z kozłka czyli waleriana i jest lepsza od melisy imo.
a tak w ogóle cały czas coś dociskam.
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 17:42   #5586
gwendolyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 768
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Dziewczyny,a w szczególności Wysoka Blondynko czy mnie może zapychać kwas hialuronowy z pantenolem?Ponoć i to i to niekomadogenne , myję buźkę Lirene nawilżająco-kojącym(bez SLS I łagodzący) Chociaż strupy właściwie już mi pozłaziły(pewnie w dużej mierze dzięki temu kwasowi hialuronowemu z pantenolem)- mam co raz więcej zaskórników (w ogóle wkurza mnie to wszystko-najpierw miałam zawalone czoło i od czasu do czasu coś na twarzy, ale jak cos to coś konkretnego. W zeszłym roku miałam taki wysyp na policzkach,że nie mogłam spac z bólu. Teraz zawala mi brodę , przestrzeń nad wargami i bruzdy okołonosowe, w efekcie na mojej twwarzy nie ma kawałka niepokancerowanej albo śladami po wypryskach albo wypryskami skóry).
Mogę zaakceptowac swój stan obceny tzn zaskórniki bez gul, ale ich co raz więcej i niestety wiem co z nich się później powykluwa. Ja dziś zdecydowanie mam dość tego wszystkiego.
gwendolyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 17:52   #5587
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez gwendolyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny,a w szczególności Wysoka Blondynko czy mnie może zapychać kwas hialuronowy z pantenolem?Ponoć i to i to niekomadogenne , myję buźkę Lirene nawilżająco-kojącym(bez SLS I łagodzący) Chociaż strupy właściwie już mi pozłaziły(pewnie w dużej mierze dzięki temu kwasowi hialuronowemu z pantenolem)- mam co raz więcej zaskórników (w ogóle wkurza mnie to wszystko-najpierw miałam zawalone czoło i od czasu do czasu coś na twarzy, ale jak cos to coś konkretnego. W zeszłym roku miałam taki wysyp na policzkach,że nie mogłam spac z bólu. Teraz zawala mi brodę , przestrzeń nad wargami i bruzdy okołonosowe, w efekcie na mojej twwarzy nie ma kawałak niepokancerowanej albo śladami po wypryskach albo wypryskami skóry).
Mogę zaakceptowac swój stan obceny tzn zaskórniki bez gul, ale ich co raz więcej i niestety wiem co z nich się później powykluwa. Ja dziś zdecydowanie mam dość tego wszystkiego.
Kurcze, wydaje mi się że ten z pantenolem trochę może zapchać... Ja używam tego zwykłego, nigdy nie miałam tej Twojej wersji, więc dokładnie nie wiem, ale jeśli coś się dzieje, to zwyczjnie odstaw na trochę ten żel, albo używaj go np. co 3 dni.
Chociaż u mnie zapchanie to raczej malutkie ropne krostki, a u Ciebie takich nie ma... Pamiętasz może jak wyglądało u Ciebie zapychanie po jakimś kosmetyku w przeszłości? Bo może to tylko np. efekt zwykłego zanieczyszczania się skóry - jest gorąco, pocimy się, na pewno skóra się bardziej przetłuszcza...

Najlepiej odstaw i poobserwuj.

Moja paczka z BU powinna do mnie jechać, nie mogę się już doczekać.

P.S. A tak ogólnie, to u mnie jest źle, bardzo źle... Nic nie wyduszałam, a porobiły mi się jakieś syfy na policzkach - w sumie są małe, nie takie wulkany, ale są okropnie czerwone, a ja nie używam podkładu, więc wszystko widać...
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-04, 17:54   #5588
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Nawet na wyjeździe nie mogę przestać myśleć o twarzy, ponieważ muszę przecież cały czas ją pielęgnować, a to wiąże się z patrzeniem w lustro. Poza tym, średnio cieszy mnie fakt, że mogę stracić rezultaty, o jakie w ostatnim czasie walczyłam. Z drugiej strony, z takiego powodu nie będę odmawiać sobie wczasów. Chciałabym wyglądać ładnie, ponieważ niedługo idę na wesele
Kupiłam dzisiaj w Rossmannie https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-i-ogorka.html, skoro nie powinnam używać peelingu tak często, jak bym chciała :P Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Pianka zmyła całkowicie makijaż i nie wysuszyła skóry.
Odstawiłam definitywnie Differin, postawiłam na nawilżanie. Nakładam oliwkę na twarz maksymalnie 3 razy dziennie i muszę przyznać, że mimo poprzedniego zwątpienia, teraz jestem całkiem zadowolona z efektów Buźka jest nawilżona, także miejsca wysuszone Sudocremem.
Przez noc pojawiły mi się 2 pryszcze na brodzie, które wycisnęłam. Jeden z nich to zwykły ropniaczek, a drugi powstał z kaszki na brodzie, więc po wyciśnięciu wyszło takie coś twarde. Chyba nie ma innego sposobu na pozbycie się tych grudek, chociaż może 'wchłoną' się same, skoro w ostatnim czasie zrobiły się mniejsze.
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 18:10   #5589
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
(...)
Kupiłam dzisiaj w Rossmannie https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-i-ogorka.html, skoro nie powinnam używać peelingu tak często, jak bym chciała :P Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Pianka zmyła całkowicie makijaż i nie wysuszyła skóry.
Mam też tą pianke ale średnio jestem zadowolona, bo nie zmywa mi do końca makijażu (nie mowie o tuszu, kredce czy cieniach bo tego od niej nie wymagam). Po umyciu twarzy tą pianką mam nadal drobinki rozświetlające z pudru więc ja nadal pozostaje przy toniku
Szyje sobie rozwaliłam, ale jestem zła ehh
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 18:19   #5590
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Pudru, jeśli już, używam matowego, bo nie przepadam za drobinkami na co dzień. Miałam na myśli kredkę i tusz, ponieważ zwykle tusz miałam rozmazany pod oczami a tu taki miły dodatek do pianki. Po użyciu skóra wydawała się być oczyszczona. Jak najbardziej pozytywnie jestem nastawiona.
Zastanawiam się poważnie nad kupnem tego kremu z Lirene, ale szkoda mi wyrzucać pół słoiczka Siarkowej Mocy. Niestety pieniądze biorę od rodziców i mama krzywo patrzy na takie marnowanie...
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 18:32   #5591
gwendolyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 768
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Fanata to może powiedz mamie,że siarkową moc zużyjesz na ciało, n.p. na ramiona albo plecy, a że buźkę Ci jeszcze psuje.
Też mam ochotę na ten mus, tylko waham się między wersją nawilżającą, a matującą właśnie-ciekawe która mniej zapycha bo mie ostatnio chyba nawet czysty tlen zapycha
gwendolyn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-04, 18:44   #5592
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Długo by to tłumaczyć... Moja mama wychowała się w czasach, kiedy nie było mowy o kosmetykach, bądź nie miała do nich żadnego dostępu. Sama teraz używa jedynie kremu nawilżającego rzadko regenerującego, czy jakiegoś odpowiedniego do jej wieku i potrzeb.
W ostatnim czasie zaczęłam czytać wizażowe wątki, z których dowiedziałam się, że muszę zmienić parę rzeczy w pielęgnacji mojej skóry, jednak dla mojej mamy są to zwyczajnie moje zachcianki. Sprawa wygląda tak, że mama bardzo dobrze zdaje sobie z mojego problemu z trądzikiem, ponieważ to ona zaprowadziła mnie do dermatologa. Sęk w tym, że pani doktor, mimo tego że cieszy się dobrą renomą, nie ma odpowiedniej wiedzy na temat leczenia trądziku (takie wnioski wysnułam czytając wizaż). Przepisywała mi wiele kremów, maści czy płynów, które oczywiście wysuszały skórę i kazała mi smarować się JAKIMŚ kremem nawilżającym. Kiedy prosiłam o poradę lub specyfik, który zmniejszyłby przetłuszczanie się skóry, dostawałam odpowiedź, że tak po prostu musi być i że kremy matujące szkodzą (w domyśle drogeryjne kosmetyki szkodzą). Moja mama święcie wierzyła i wierzy nadal w to, co powiedziała dermatolog. Z tego powodu ciężko mi przekonać ją, że kremy mogą zapychać mi skórę i że kolejne kosmetyki to nie jest mój wymysł, czy chęć sprawdzenia nowości, która pojawiła się na rynku. Moja mama uważa, że ja tego zwyczajnie nie potrzebuję.
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 19:07   #5593
gwendolyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 768
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Fanata wiem o czym mówisz-moja mam też tak ma-sama ma skórę raczej bezproblemową do tego, a dermatolodzy to na prawdę czasem niedouczeni są-przeciez to jest oczywwiste,że Cie wypryszczy po jednym kremie, a po innym nie kiedy ma się skorę problemową.
gwendolyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 19:23   #5594
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

ech, współczuję Wam.. U mnie przynajmniej jest tak, że mama miała podobny problem do mojego. I sama wciąż odczuwa jego skutki (tj widzi w lustrze... ). Jak jej powiedziałam, że ostatnio kiedy pojechałam miałam pogorszenie przez podkład (a byłam tego na 90% pewna), to stwierdziła, że ja powinnam używac najlepszego podkładu dla siebie, bez względu na cenę... Podobnie tez podchodzi do leków - ja trochę mniej.

Byłam przed 2 godzinami u dermatologa - i jestem w punkcie wyjscia. I zastanawiam się czy intendis ma tak dobrych marketingowców, czy skinoren naprawdę nie ma zamiennika? [babka przepisała mi skinoren, tak jak tamta poprzednia nieodpowiedzialna]. I znów się zastanawiam. Skinoren krem zawiera to samo co acne derm krem. Z tym, że do niego dochodzą jakies trójglicerydy i inne (może 2) brzmiące jak z kosmosu substancje. Ciekawe - zapytałam dermatolożki czy istnieje jakiś odpowiednik - nie powiedziała. Babka w aptece, kiedy poszłam spytać o cenę - też nie wiedziała o takim.
I teraz nie wiem czy iść za namową mamy - że jeśli uznam, że to mi ma pomóc, to mam kupić droższy, czy wziąć AD. Ostatecznie banku nie okradłam, a 30+ zł piechotą nie chodzi.
Pójdę jutro rano do apteki i spytam, czy te substancje mają znaczenie. I się pomyśli. (do 12 maą ceny hurtowe.. może chociaż tyle z tego będzie)
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 21:37   #5595
skarbeczeQ
Raczkowanie
 
Avatar skarbeczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 85
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

kurczę, a mi sie wydaje shima, ze jednak wizyta u kosmetyczki mi pomaga

mam cere mieszana, zaskorniaki na brodzie, czole i nosie (gdyby nie piegi, moj nos wygladalby jak czarne pole wagrow :/). Nie mam tradziku, ani jakis wiekszych problemow z pryszczami. Podziwiam Was "Niewyciskajace" :P, poniewaz z doswiadczenia wiem, ze jak tylko wyskoczy mi jakis bialy syfek od razu go musze wycisnac.

wracajac do oczyszcania u kosmetyczki. Fakt, wołaja sobie za oczyszczanie dosc duzo. Ale przynajmniej skora nie jest zapchana, i w moim przypadku, przez te kilka miesiecy w miare oczyszczona.

Kiedy bylam pierwszy raz u kosmetyczki, mialam czarnego duzego wagra, starego jak swiat kolo platka nosowego. Byl w takim miejscu, ze za nic nie moglam go wycisnac. Wygladal okropnie! Kosmetyczka pomecya sie, pomeczyla mnie, ale jakos wyszedl. Dla oczyszczania u K. kolejny +. Nie wierze, ze sam zaskorniak moze zniknac.


I co? i teraz czytajac ten temat zastanawiam sie zy w ogole isc kolejny raz do kosmetyczki.


A jak Wy radzice sobie ze zwyklymi zaskorniakami i wagrami? ( to chyba to samo oj slodka niewiedzo )
__________________
okropna ta czcionka na nowej stronie!
skarbeczeQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 21:45   #5596
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

QsQs, nie załamuj mnie, właśnie kupiłam tą piankę

Fanata, mam taką samą sytuację, więc łączę się w bólu. Moja mama nawet kremu nawilżającego nie używa. I ciągle robi wielkie oczy, jak czegoś potrzebuję... A ja mam takie problemy skórne, że po prostu żal.pl

Tak w ogóle to dalej wyciskam, wiec nie ma o czym pisać
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 22:08   #5597
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez skarbeczeQ Pokaż wiadomość


A jak Wy radzice sobie ze zwyklymi zaskorniakami i wagrami? ( to chyba to samo oj slodka niewiedzo )
Nie radzimy sobie


azure, zależy co oczekujesz od tej pianki... i chyba jak sie malujesz. No mi oprócz tego, że zostają drobinki rozświetlające to nie ma mowy o zmyciu tuszu, wielka czarna plama pod oczami zostaje a Fanata pisze, że jej wszystko schodzi Może ja źle użytkuje tą piankę albo więcej tuszu wale na oczy. No nie wiem, napisz jak u Ciebie z nią
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 22:19   #5598
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Hehe tuszu nakładam sporawo Zauważyłam, że to zależy też od tuszu - jedne zmywają się lepiej, a inne gorzej. Mój to nic wyszukanego, Miss Sporty pogrubiający :P
Jednak szczerze muszę przyznać, że po umyciu twarzy pianką byłam pewna, że będę miała sine plamy przy oczach, a tu wszyściutko zniknęło
Dalej nie wiem co mam zrobić z mamą Z kieszonkowego przecież nie wyżyje, jeśli mam kupować wszystkie kosmetyki za moje pieniądze.
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 22:36   #5599
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

QsQs, na razie wykańczam zieloną Nivea, potem wypróbuję piankę i zdam relację.
Fanata, chciałabym Ci pomóc, ale sama nie mam rozwiązania. Ja szukam pracy. Ciężko o nią w Lublinie, ale to jedyny dla mnie sposób.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-04, 23:24   #5600
shima
Raczkowanie
 
Avatar shima
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 247
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Azure napewno coś znajdziesz ja chciałam znaleźć jakąs dorywczą prace na wakacje i dosłownie przez miesiąc nic juz nawet zrezygnowałam z dalszego szukania a tu dziś telefon i tym sposobem mam prace w związku z tym, ze ludzie chodzą teraz na urlopy itp. mam nadzieje, ze odciagnie mnie to od zajmowania się twarzą i zostawie ją wreszcie w spokoju. Nic nie wyciskam juz chyba z 3 dzień a twarz wygląda beznadziejnie uhhh jutro musi byc juz lepiej bo sie zezłoszczę na seryo

a wracając do oczyszczania u kosmetyczki to to co napisałam wcześniej to oczywiśnie tylko moje zdanie i u mnie efekt oczyszczania to niestety nie były miesiące, ale tygodnie może dwa czy trzy góra, a może źle trafiłam nie wiem, ale nic mnie juz do mechanicznego oczyszczania nie przekona
shima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 23:35   #5601
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Pracy na miesiąc nie opłaca mi się szukać, więc pozostają pieniążki od rodziców.
Założę się, że gdybym wcześniej wiedziała o trądziku i pielęgnacji twarzy tyle, co wiem teraz, stan mojej skóry byłby o wiele lepszy. Czasem wychodzę z założenia, że kiedyś nie dbałam o skórę tak, jak powinnam, a teraz mam za swoje. Nie dość, że w przeszłości wysuszałam sobie skórę na wiór, zapychałam się byle jakimi kremami, wyciskałam wszystko, co się dało, to jeszcze używałam kosmetyków na trądzik wtedy, kiedy mi się przypomniało.
Gdy wyciskam krostki, które tworzą się z grudek na brodzie, wychodzi takie twarde 'coś', i jest całkiem długie, więc chyba moja skóra jest zanieczyszczona głęboko.
I pomyśleć, że teraz nie miałabym takiego problemu z twarzą, gdybym wcześniej wiedziała kilka rzeczy więcej. No i nie ufała ślepo pani dermatolog...
Staram się szukać jakiejś mobilizacji, żeby nie wyciskać nic. Zazwyczaj dostaje 'kopa' kiedy naoglądam się zdjęć kobiet z ładną cerą. Wtedy postanawiam sobie, że też taką będę mieć
Jednak sama już nie wiem czy wyciskać pojedyncze krostki czy nie. Wydaje mi się, że szybciej się goją, kiedy im pomogę ręcznie.
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 23:48   #5602
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Oj Fanata, kazda z nas to przeżywa... Co ja mam powiedzieć, jak mam 3 lata więce 'stażu' i wcale jakoś lepiej się z tym nie czuję?
Przyznam, że odkąd zaczęlam używać kremu nawilżającego (a nie tylko wysuszać, wysuszać i traktować kosmetykami antybakteryjnymi) i do mycia wyłącznie delikatnego mydła dla dzieci - moja skóra (choć zmaltretowana i z olbrzymią ilością porów i zaskórników) - wygląda dużo lepiej. Fakt, że mają w tym swój udział też hormony...

I czy na pewno nie opłaca się szukać pracy na miesiąc? promocje czy inwentaryzacje trwają czasem 1-2-3 dni, a zarobić można koło 100zł. na początek wystarczy
[ps. a Ty nie masz teraz, jak wiele dziewczyn tutaj, nieco dłuższych wakacji?]

Ja sobie obiecuję. Wszem i wobec - teraz, tutaj, że nie ruszę niczego, co nie będzie białym dojrzałym ropniakiem lub kaszako/prosakiem który pojawi się znikąd (to co jest już gdzieś-tam się nie liczy).
Nawet z jednego głupiego powodu. Jeśli mi się pogorszy, chcę mieć oczywistego winowajcę - i ofiarą będzie tu dermatolożka.

Jutro idę po nowy specyfik i zamierzam go stosować na noc na zmianę z resztką maści z poprzedniej recepty.
Moja glinka jest już w drodze (dopiero:/), jutro zamierzam też kupić coś na uspokojenie nerwów.

Trzymajcie się.
I trzymajcie mnie :P
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-05, 02:17   #5603
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Dziewczyny gdzie moge znalesc informacje o tym "luskowniku".Pierwszy raz slysze,ale jestem bardzo ciekawa.
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-05, 02:41   #5604
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Cytat:
Napisane przez Candy Supcio Pokaż wiadomość
Dziewczyny gdzie moge znalesc informacje o tym "luskowniku".Pierwszy raz slysze,ale jestem bardzo ciekawa.
Na stronie 185 post 5541 eLWhy podawała linki
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-05, 02:42   #5605
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Oki juz znalazlam
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-05, 07:12   #5606
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Przecież wiem, że to nie tylko mój problem :P Tak sobie marudzę, bo denerwuje mnie ta podskórna kaszka.
Mam nieco dłuższe wakacje, ale za kilka dni wyjeżdżam znowu na wczasy. Do tego jeszcze szukam mieszkania, a to się wiąże z wyjazdami do innego miasta, przez co cały dzień mam zawsze stracony.
W zeszłym roku szukałam pracy i muszę szczerze powiedzieć, że ciekawych ofert nie ma, a już na pewno nie teraz w połowie wakacji. Do promocji chyba potrzebne są badanie z Sanepidu o ile dobrze kojarzę, więc już na to trzeba mieć pieniądze.
Jakiejś pracy będę szukać na pewno na studiach, więc te kilka tygodni będę musiała jakoś ciułać.
Muszę schować gdzieś lusterko. Zwykle leży na parapecie i kiedy tylko się obudzę patrzę w nie, co mogę wycisnąć. Dzisiaj poszły 2 krostki na brodzie i 2 wielkie zaskórniki na czole, z których zaczęły się robić nowe pryszcze. Nie potrafię jednak wyjść z domu z syfkami, które mają białe czubeczki.
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-05, 12:36   #5607
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Ech... zła jestem na siebie... Wstałam rano, poszłam się umyć i zobaczyłam później TO wszystko co mam na twarzy. Wysnęłam 3 krostki i powiedziałam stop. Przetarłam się tonikiem migdałowym (i tak nigdzie nie wyjdę, po pogoda taka, że aż strach...). Później się zaczęło... Zwyczajnie rozwaliłam sobie twarz... Już sama nie wiem co mam teraz robić. Punktowo przetarłam się jeszcze raz tym tonikiem, a później sobie zmielę płatki owsiane na maseczkę i zobaczymy co to będzie.

Nie mam już siły.
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-05, 13:38   #5608
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

nie no, dziewczyny, tak nie może byc. Trzeba chyba zmienić nazwę wątku, bo jest mało przekonujący do niewyciskania
W każdym razie - wyciskaczkom należy się lanie
leczcie teraz buźki łapki precz od buzi!

Ja czekam na leki (zamówione na jutro). Decyzja jest taka, że biorę skinoren - za 43 zł.. mam nadzieję, ze portfel to jakoś przeżyje..

pozdrawiam...
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-05, 17:18   #5609
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

eLWhy, przygotuj się na biel jak po Persilu. Ja z natury jestem bledzioch, ale po AD zbladłam tak, że ludzie w autobusie się mnie pytali, czy dobrze się czuję.

Też się czaję na Skinoren, bo ma fajniejsze od AD podłoże, tylko kasy mi chwilowo szkoda, bo planuję pod koniec sierpnia zamówienie z Mazideł... Ech... Nic tylko wygrać w totka...

P.S. U mnie dalej masakra. Trzymam już łapy z daleka od twarzy, ratuję się tonikiem migdałowym i chwilowo nie nakładam nic punktowego. Niecht wszystko oddycha, na noc może czymś się posmaruję.

Obiecałam sobie, że jutro idę do apteki i kupuję sobie tran i bratek, a w supermarkecie duuużo owsianki. I zaczynem dietę. Może to mi pomoże. Muszę też od czasu do czasu zjeść makrelę i postaram się wcześniej chodzić spać i wcześniej wstawać.

Muszę też żelazo jakieś kupić bo moja ostatnia morfologia to porażka... Tylko nie wiem co wybrać, łykacie jakieś żelazo może?
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-05, 18:01   #5610
fossa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: na prawo od wisły
Wiadomości: 1 876
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania cz.2

Ja nie wiem co mnie wczoraj podkusilo (ok 23 ehhh) ze powyciskalam policzki.
3h wczesniej przed "lekka dewastacja twarzy" nalozylam sobie maseczke dermike do cery tlustej i mieszanej i bylam zadowolona z efektu.
Szczerze wam ja polecam, teraz w rosmanie i naturze jest na promocji po 3,29 zl (normalna cena to 5zl za 10ml).Maseczka zawiera glinke i jest swietna w porownaniu np. do erisowej tej niebieskiej i sorayi maseczka z efektem niby mikrodermabrazji.

W kazdym razie dzis jestem nieco plamiasta na polikach.
Po raz kolejny mowie wyciskaniu stanowcze NIE ! Pochwale sie ze coraz lepiej mi idzie powoli odzwyczajam sie od wyciskania i dotykania twarzy i plecow.
Wiec mam nauczke i przez najblizszy (minimum tydzien) czas lapy precz od twarzy
fossa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:40.