Trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-25, 23:41   #1
neysa
Raczkowanie
 
Avatar neysa
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 443
GG do neysa

Trądzik


Panie Doktorze, na trądzik cierpię od wielu lat i ciągle jeszcze jest mi trudno go się pozbyc (chociaż mam 26 lat!). Obecnie jednak nie jest już tak nasilony i sprowadza sie do kilku czerwonych, bruzdkowatych (nieropnych) wykwitów na policzkach i brodzie. Stosowałam już wszelkie możliwe leki i maści przepisywane przez dermatologów i niestety niewiele pomogły. Na buzi dalej jest tych kilka dużych krost (!), blizenki,przebarwienia, przez co cera jest nierówna i co tu kryć-brzydka. Chciałabym to naprawić i dlatego zastanawiam się nad skorzystaniem z zabiegów laserowych metodą LHE. Czy uważa Pan,ze moze to przynieść trwałe efekty, czy w ogóle warto spróbować? Bo nie bardzo chce mi się wierzyć w skuteczność takiej metody, by światło lasera miało pomóc na trądzik i nierówności cery. Poza tym dowiedziałam się,ze na problemy mojej skóry może pomóc także mikrodermabrazja. Czy to prawda? Czy daje efekty? Który z tych dwóch sposobów jest skuteczniejszy? A może,Pan jako specjalista, doradziłby mi, jaką metodę zastosować, zeby pozbyć się tych niewielu-ale ciągle jednak uporczywych - krost i brzydkich nierówności cery? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź)
__________________
Kiedy jestem z Tobą
Wiatr użycza mi swych westchnień
Gdy jestem przy Tobie- to czuję, że jestem

When I'm in your arms, nothing seems to matter!
neysa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-09, 14:03   #2
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Re: Leczenie trądziku

Jestem wielką fanką leczenia hormonalnego. Sama brałam Androcur, który bardzo mi pomógł. Może pomoże i tobie. Obecnie jestem fanków kosetyków dr Hauschka. Są juz dostępne w naszych aptekach, po zupełnie do przełknięcia cenach.Na efekty trzeba czekać 6-8 tygodni.W Wielkiej Brytani czytałam artykuł porównujący różne metody zwalczania trądziku(m.in. laser) i dr Hauschka wypadło najlepiej.PO jakimś czasie, jak skóra się poprawi proponuje wybrać się na konsultacje do dermatologa w sprawie usunięcia blizn.Mnie pomogła kompinacja AHA(6 zabiegów) i na desre peeling azjatycki.Efekty podtrzynuje Androcurem.
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 19:36   #3
edytka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 154
tradzik po odstawieniu diany 35???

wiem że ten wątek był już wiele razy ale na moje pyt nie znalazłam odp.kochane brałam diane ok roku,podczas brania czułam sie dobrze a co do tradziku to raczej bez zmian.teraz musiałam odstawic tabletki poniewaz wykryto u mnie guza na tarczycy(nie ma zwiazku z tabletkami)i tak było bezpieczniej.pierwsza miesiaczke dostałam bez problemu,niestety teraz mam ogromny wysyp pryszczy a przede wszystkim pod brodą!!!wygladam okropnie.stad moje pytanie;czy ktoras z Was miała cos podobnego bo nie wiem czy to samo przejdzie czy isc do dermatologa a moze to nie wina tabletek tylko operacji i hormonów tarczycy które terasz przyjmuje????odpiszcie prosze!
edytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 10:18   #4
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: tradzik po odstawieniu diany 35???

O Diane oraz tradziku było na forum tysiąc razy-skorzystaj z wyszukiwarki.
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 16:20   #5
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Arrow Trądzik

Hej! Stworzyłam ten wątek po to, aby każda z nas mogła podzielić się swoimi doświadczeniami w zwalczaniu pryszczy.
Oczywiście stosuję różne specyfiki na trądzik, jednak nie wszystko pomaga i nie wszystko pomaga odrazu, ale nie poddaję się i próbuję dalej.
Używałam różne kremy, maści, żele itp., lecz najskuteczniejszy okazał sie BREVOXYL (fakt że nie do końca, ale zawsze coś). Polecam BREVOXYL, jednak nie obiecuję gładkiej cery, ponieważ krem ten pomaga mi, ale ktoś inny może być uczulony np. na zawarty w brevoxylu "nadtlenek benzoilu 4%" i temu komuś ten krem może nie pomóc. Jak już wspomniałam nie należy się poddawać, bo można działać i zyskać wspaniałe efekty, albo nie robić nic i zykać, ale jeszcze więcej pryszczy!
Czekam na Wasze odpowiedzi z własnymi doświadczeniami i poradami. Pozdrawionka dla wszystkich
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 13:35   #6
Bloom16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19
Dot.: Trądzik

Ja wydałam już wydałam kupie pieniedzy na kosmetyki antybakteryjne maseczki zęle itp. Szczerze? nic mi nie pomogło.. a Kasy brak.. Chciałąm iść do dermatologa.. ale.. w moim mieście nawet do prywatnego czeka sie 2 miechy.. i zapisałąm się nawet i co? zapomniałam pójśc (;p) i sama szukam cudownego leku..
Bloom16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 15:38   #7
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Ja również wydałam już sporo kasy na leki i niby jakąś poprawę było widać. Później przestałam chodzić.. teraz żałuję że zaniedbałam sprawę i znowu zaczęłam używać tych wszystkich kremów, peelingów, maseczek..
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-07, 16:51   #8
aleksanderka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 14
Dot.: Trądzik

Ja ostatnio miałam dość poważny problem z cer. Wybrałam sie do dermatologa i zapisała mi metronidazol żel. Bardzo dobry, bardzo mi pomogl, praktycznie pozbylam sie mojego problemu. Dodatkowo kupilam sobie zel do mycia twarzy La-Roshe, rowniez polecam.
aleksanderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 22:00   #9
~grusia~
Przyczajenie
 
Avatar ~grusia~
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Radooom
Wiadomości: 29
GG do ~grusia~
Dot.: Trądzik

ja poszłam do dermatolga a poleciła mi jedynie maści o których już wcześniej czytałam, ostatnio jednak cokolwiek nałoże na twarz to jakby nie pozwalało mi oddychać pomijając fakt że po wstaniu świece się jakbym twarz wzieła czymś tłustym :/ zaczęłam używać tylko punktowych bo sama nie wiem czy kremy już mi pomagają czy wprost przeciwnie
~grusia~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 16:04   #10
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Ja to się normalnie dzisiaj załamałam wyszło mi mnóstwo pryszczy.. pociesza mnie jedynie to że nie tylko mi lecz wszystkim tak wysypało. Czy oprócz maści, kremów, żeli itp jest jakiś sposób na trądzik np u kosmetyczki??
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 16:11   #11
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

aleksanderka pytanie do Ciebie.. czy ten żel metronidazol jest na receptę i ile kosztuje??
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-08, 16:22   #12
aleksanderka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 14
Dot.: Trądzik

Nie wiem czy jest tylko na recepte, moze sprzedaja i bez. Ja w kazdym razie mialam recepte a zaplacilam 1,96zl Nie wiem czy to jaka znizka z recepta czy jak ale cena na opakowaniu jest 3,63
aleksanderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 16:48   #13
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Ooo bardzo tani ten lek.. przejdę się jutro do apteki i sprawdzę czy jest na receptę.. dzięki aleksanderka
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 17:46   #14
niuniaania
Raczkowanie
 
Avatar niuniaania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 199
GG do niuniaania
Dot.: Trądzik

Metronidazol żel i krem jest na receptę. Są to maści z antymiotykiem.
niuniaania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 18:20   #15
niuniaania
Raczkowanie
 
Avatar niuniaania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 199
GG do niuniaania
Dot.: Leczenie trądziku

Nie dajcie się zwieść hormonom, jeżeli nie miałyscie wykonywanego pomiaru zawartości hormonów.
Nie stosujcie tabletek Dajana, są tanie ale bardzo niebezpieczne. W ulotce jest napisana fajna historyjka 15 letniej dziewczyny, ale to tylko pozory.
Mojego kolegi dziewczyna po stosowaniu tego "leku" zaledwie po pół roku dowiedziała się, że pobudził on komórki nowotworowe w jej organiźmie.
Niestety w ciągu 3 miesięcy nie było jej już wśród nas ;-(. Badania potwierdziły negatywny wpływ tego preperatu na jej organizm.
niuniaania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 18:43   #16
niuniaania
Raczkowanie
 
Avatar niuniaania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 199
GG do niuniaania
Dot.: tradzik po odstawieniu diany 35???

Jesteś kolejną osobą potwierdzającą negatywne działanie Diane. Mojej znajomej nie ma już wśród żywych. Wystarczyło pół roku przyjmowania hormonów aby potem nadeszły 3 miesiace ciężkiej, postepującej choroby: NOWOTWORU!!!!
niuniaania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 18:45   #17
niuniaania
Raczkowanie
 
Avatar niuniaania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 199
GG do niuniaania
Dot.: tradzik po odstawieniu diany 35???

Również miałam takie krostki pod brodą, ale udałam się do kosmetyczki na zabieg oczyszczania klasycznego i pozbyłam się problemu. Dodatkowo dermatolog przepisał mi Metronidazol-maśc z antybiotykiem.
niuniaania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 14:59   #18
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

dzięki za info niuniaania.. to chyba będę musiała odwiedzić swojego dermatologa.
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 20:41   #19
timiri
Raczkowanie
 
Avatar timiri
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 201
Dot.: Trądzik

Ja mialam metronidazol krem i srednio mi pomagal. Jest natomiast bardzo delikatny, nie podraznia buzi.
timiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-12, 21:59   #20
niuniaania
Raczkowanie
 
Avatar niuniaania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 199
GG do niuniaania
Dot.: Trądzik

Własnie byłam dzisiaj u dermatologa, stwierdziłam że to chyba jest najbardziej bezpieczne. Zapisał mi antybiotyk, i cztery masci, niestety kazda na receptę.
Zobaczymy co z tego wyniknie, dam znać a jak zadziała kuracja podam Wam leki które przyjmowałam. Może i Wy pozbyjecie się tych pięknych, czerwonych, ropnych krosteczek ;-)
niuniaania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 22:23   #21
timiri
Raczkowanie
 
Avatar timiri
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 201
Dot.: Trądzik

Ano, ja chodzę do dermatologa od zeszłego roku - przed wakacjami miałam już śliczną cerę /eh, ale jedna wizyta 60 zlł plus maści za ok. 100 zł.../...

I co?

USA mi sie zachcialo.

Po 2 miesiacach wróciłam z cerą FATALNĄ, STRASZYŁAM NA ULICACH.

Teraz buzia wraca do normy , już jest o niebo lepiej niż na początku września

Z antybiotyków łykam tetracyklinę... a parę dni temu przeżyłam peeling migdałowy.
timiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 15:14   #22
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

To dobrze że chodzicie do dermatologa.. ja w zeszłym roku chodziłam moje wizyty skończyły się w kwietniu- zaniedbałam sprawę, a byłam na dobrej drodze. W ostatnim czasie nieźle mi wysypało i postanowiłam się wybrać ale do ginekologa. Słyszałam że warto też jest zrobić sobie testy na alergie (czy jakoś tak) aby sprawdzić czy nie jest się na nic uczulonym.
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 18:12   #23
niuniaania
Raczkowanie
 
Avatar niuniaania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 199
GG do niuniaania
Dot.: Trądzik

Warto szukać pomocy u specjalistów ale zamiast ginekologa radzę iść do endokrynologa. Warto zbadać poziom hormonów, wówczas wiemy który broi w naszym organiźmie.
Ginekolog zapisze Ci hormonalne tabletki, a tego nie radzę zanim nie bedziesz wiedziała jakie masz poziony i jakiego hormonu masz nadmiar lub niedobór.

Ps. Moja kolezanka poszła do ginekologa zapisał jej tabletki Diane 35, bardzo popularne, bezpieczne przy leczeniu tradziku u młodzieży. Niestety jej nie wyleczyły te tabletki, uaktywniły rozwój nowotworu i w ciagu 3 miesięcy już jej nie było wśród nas.
niuniaania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 18:51   #24
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez niuniaania Pokaż wiadomość
Warto szukać pomocy u specjalistów ale zamiast ginekologa radzę iść do endokrynologa. Warto zbadać poziom hormonów, wówczas wiemy który broi w naszym organiźmie.
Ginekolog zapisze Ci hormonalne tabletki, a tego nie radzę zanim nie bedziesz wiedziała jakie masz poziony i jakiego hormonu masz nadmiar lub niedobór.

Ps. Moja kolezanka poszła do ginekologa zapisał jej tabletki Diane 35, bardzo popularne, bezpieczne przy leczeniu tradziku u młodzieży. Niestety jej nie wyleczyły te tabletki, uaktywniły rozwój nowotworu i w ciagu 3 miesięcy już jej nie było wśród nas.
Ale mnie wystraszyłaś.. już sama nie wiem co robić, ale do ginekologa i tak muszę się wybrać i to nie tylko ze względów trądzikowych. Dzięki za poradę postaram się wybrać do endokrynologa. Ile kosztuje takie zbadanie hormonów??
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 22:31   #25
niuniaania
Raczkowanie
 
Avatar niuniaania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 199
GG do niuniaania
Dot.: Trądzik

Przeraszam, nie chciałam Cię wystraszyć.
A koszt jest różny, jak skieruje Cię lekarz to jest bezpłatnie wykonywany. To tylko badanie krwi.
niuniaania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 11:59   #26
Bloom16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19
Dot.: Trądzik

Też się wystraszyłam, tym nowotworem.
Ja się kiedys zapisałąm do endokrynologa(mieszkam w nawet dużym mieście, a czekałam na wizyte 2 tygodnie) on najpierw narzekał.. gadał do siebie.. obrażał rzad (serio;d) a potem dal mi skierowanie na USG jamy brzusznych i do ginekologa. Na USG już byłąm (b/z) do ginekologa sie wybrać nie mogę. Zrażona jestem całkiem do endokrynologa;p Ale ja byłam, bo wg mnie mam za dużo hormonów męskich a nie po antybiotyki na trądzik.
Jedno jest pewne, Diane 35 nigdy nie zarzyję..
Bloom16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 15:34   #27
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez niuniaania Pokaż wiadomość
Przeraszam, nie chciałam Cię wystraszyć.
A koszt jest różny, jak skieruje Cię lekarz to jest bezpłatnie wykonywany. To tylko badanie krwi.
Spoko.. dziękuję właśnie za takie informacje, chociaż czasami są przykre to lepiej wiedzieć co się dzieje.
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 15:39   #28
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez Bloom16 Pokaż wiadomość
Też się wystraszyłam, tym nowotworem.
Ja się kiedys zapisałąm do endokrynologa(mieszkam w nawet dużym mieście, a czekałam na wizyte 2 tygodnie) on najpierw narzekał.. gadał do siebie.. obrażał rzad (serio;d) a potem dal mi skierowanie na USG jamy brzusznych i do ginekologa. Na USG już byłąm (b/z) do ginekologa sie wybrać nie mogę. Zrażona jestem całkiem do endokrynologa;p Ale ja byłam, bo wg mnie mam za dużo hormonów męskich a nie po antybiotyki na trądzik.
Jedno jest pewne, Diane 35 nigdy nie zarzyję..
Lekarze czasmi naprawdę są dziwni i śmieszni.. kiedyś chodziłam do takiego dermatologa araba, niedość że mówił pocichutku to jeszcze z takim akcentem, że w końcu postanowiłam zmienić dermatologa
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 18:05   #29
niuniaania
Raczkowanie
 
Avatar niuniaania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 199
GG do niuniaania
Dot.: Trądzik

do Bloom 16
Myślę, że powinnaś zmienić endokrynologa
A z tego co wiem, to o skierowanie na poziom hormonów trzeba trochę powalczyć . Engo... odsyła do gino... a ten ...itd.
W przyszłym tygodniu postaram się przekazać informację co do ceny i sposobu wykonywania tego badania. Podobno samemu można iść, zbadać sobie poziom-najlepiej w laboratoriach przyszpitalnych. Trzeba zapłacić za usługę, ale do lekarza idzie sie już z gotowym wynikiem, a nie z kolejnymi skierowaniami.
niuniaania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 18:23   #30
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

jutro obejdę lekarzy.. i zdam Wam relacje. pozdro
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.