Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-22, 10:19   #121
Laara17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cześć dziewczyny,
stworzyłam wczoraj mazidło do rzęs i brwi, oraz paznokci.
Dopiero przetestowałam je raz, na razie mogę powiedzieć tyle że nie podrażnia oczu.
Skład:
(daję wszystko na oko)
Euceryna,
olej kokosowym, z kiełków pszenicy, z pestek truskawki i pestek śliwki, oraz ze skórki granatu,
kapsułkę oleju z wiesiołka,
kapsułkę witami A+E,
mleczko pszczele,
keratyna,
hydrolizowane białka jedwabiu,
hydrolat z róży stulistnej,
Wszystko wymieszałam i przelałam do małego pojemniczka po balsamie do ust Tisane.

Pozdrawiam, Visenna
Laara17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 15:19   #122
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

ostatnio testuję z koleżanką mazidło własnorobione składające się z żelu aloesowego jako bazy, do tego mocznik, glukonolakton, żel hialuronowy 2% oraz kwas mlekowy
__________________
kosmetolog szuka pracy

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-22 o 16:45
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 18:18   #123
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Laara17 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
stworzyłam wczoraj mazidło do rzęs i brwi, oraz paznokci.
Dopiero przetestowałam je raz, na razie mogę powiedzieć tyle że nie podrażnia oczu.
Skład:
(daję wszystko na oko)
Euceryna,
olej kokosowym, z kiełków pszenicy, z pestek truskawki i pestek śliwki, oraz ze skórki granatu,
kapsułkę oleju z wiesiołka,
kapsułkę witami A+E,
mleczko pszczele,
keratyna,
hydrolizowane białka jedwabiu,
hydrolat z róży stulistnej,
Wszystko wymieszałam i przelałam do małego pojemniczka po balsamie do ust Tisane.

Pozdrawiam, Visenna
A gdzie konserwant? Proteiny to idealna pożywka dla drobnoustrojów. Jeszcze całość w niehigienicznym opakowaniu... Nie radzę stosować mieszanki w okolicy oczu.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 19:23   #124
Laara17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A gdzie konserwant? Proteiny to idealna pożywka dla drobnoustrojów. Jeszcze całość w niehigienicznym opakowaniu... Nie radzę stosować mieszanki w okolicy oczu.
Wszystko jest dobrze wymyte i sterylne, nie po to miałam przez 2 lata zajęcia z mikrobiologii aby o tym nie wiedzieć
Tego jest bardzo mało (wersja próbna), zostanie bez problemu zużyte w ciągu swojego terminu ważności.
Laara17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 07:00   #125
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Laara17 Pokaż wiadomość
Wszystko jest dobrze wymyte i sterylne, nie po to miałam przez 2 lata zajęcia z mikrobiologii aby o tym nie wiedzieć
Tego jest bardzo mało (wersja próbna), zostanie bez problemu zużyte w ciągu swojego terminu ważności.
Skoro miałaś styczność z mikrobiologią, to powinnaś wiedzieć, że w warunkach domowych o sterylności można zapomnieć (pewnie miałaś na myśli dezynfekcję, bo nie wiem, jaką metodą mogłabyś wysterylizować słoiczek z polistyrenu). Opakowanie jest "niehigieniczne" bez względu na to, czy było zdezynfekowane, zanieczyszczasz kosmetyk, wkładając do niego palce. Proporcje składników dałaś "na oko", czyli rozumiem, że "termin ważności" również ustalasz na podobnej zasadzie. Oczywiście to Twoja decyzja, ja chciałam tylko zwrócić uwagę na czynniki ryzyka: proteiny, opakowanie i kontakt z oczami. Do paznokci można taką próbkę zużyć błyskawicznie, do rzęs czy brwi już niekoniecznie. Ktoś mógłby chcieć ukręcić podobne mazidło, nie mając świadomości potencjalnego zagrożenia.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-23 o 07:02
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 07:54   #126
Laara17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Skoro miałaś styczność z mikrobiologią, to powinnaś wiedzieć, że w warunkach domowych o sterylności można zapomnieć (pewnie miałaś na myśli dezynfekcję, bo nie wiem, jaką metodą mogłabyś wysterylizować słoiczek z polistyrenu). Opakowanie jest "niehigieniczne" bez względu na to, czy było zdezynfekowane, zanieczyszczasz kosmetyk, wkładając do niego palce. Proporcje składników dałaś "na oko", czyli rozumiem, że "termin ważności" również ustalasz na podobnej zasadzie. Oczywiście to Twoja decyzja, ja chciałam tylko zwrócić uwagę na czynniki ryzyka: proteiny, opakowanie i kontakt z oczami. Do paznokci można taką próbkę zużyć błyskawicznie, do rzęs czy brwi już niekoniecznie. Ktoś mógłby chcieć ukręcić podobne mazidło, nie mając świadomości potencjalnego zagrożenia.
Wiem jak jest w warunkach domowych staram się jednak zapewnić w miarę przyzwoite warunki. Tak chodziło mi o dezynfekcję, autoklawy do sterylizacji nie mam niestety
Dodała do niego trochę euceryny, ale zapomniałam wcześniej napisać że było 1/3 bazy kremowej ze Zrób sobie krem, wiec mazidło zostało zakonserwowane. Jednak i tak zostało już prawie zużyte.
Bardzo dziękuję za uwagi, na następny raz jeszcze solidniej się do nich zastosuję
Laara17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 09:17   #127
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Ostatnio robię kremy do rąk "na oko" i zastanawiam się czy nie przesadzam ze składem..
Kremy robię na jakimś kremie bazowym, który aktualnie mam i który nie spełnił moich oczekiwań, np. Isana nawilżający, Neutrogena do ciała, Humektan.
Podaję proporcje, ale zastrzegam, że daję +/- tyle ile mi się wleje.

Krem robię w słoiczku po kremie 50ml, w sumie kremu wychodzi ok. 45ml.

- 1.5 ml żelu hialuronowego
- 5 kropel NMF
- 4 krople D-Panthenolu
- 3 krople wit. E
- 3 ml mocznika
- 8 kropel kompleksu silikonowego
- 30 kropel mieszanki olejowej (dziś 20 z orzecha wł. i 10 z brzozy)
- 3 krople olejowego ekstraktu z rozmarynu
Uzupełniam kremem (pewnie co najmniej 35 ml ) i mieszam szklaną bagietką.
Czasem dodaję jedwab i/lub niacynamid.

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie opinie dotyczące tego składu.
Czy aby przypadkiem nie przesadzam z nadmiarem składników?
Najważniejszymi składnikami są dla mnie mocznik i kompleks silikonowy, ponieważ dzięki temu popękane dłonie mojego Męża są wygładzone i się goją. Ja również bardzo lubię taki efekt po kremie.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-29 o 19:48
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-30, 20:10   #128
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dziś po myciu kudłów będę kręcić to serum : http://mazidla.com/receptariusz/17/2...generujce.html .

Na razie małą porcję bez konserwantu, ale zawczasu chciałabym się dowiedzieć, czy w wersji z konserwantem mogę zastąpić Optiphen innym konserwantem? Mam ten : http://www.ecospa.pl/konserwant-plynny-p-300.html (I może ktoś się orientuje na ile jest on eko-super-nieszkodliwy, bo ja ciemna jestem )

Czy jeśli zastosuję w recepturze hydrolat konserwowany, to muszę dodatkowo dodawać konserwant?
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 21:31   #129
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Tak, możesz zmienić konserwant. Ten z EcoSpa (Mikrokill ECT), podobnie jak inne akceptowane przez Ecocert, np. DHA BA z ZSK (Geogard 221), to zwykła chemia. Mogą uczulać/podrażniać jak inne konserwanty. Organizacje certyfikujące kosmetyki naturalne musiały zaakceptować jakieś konserwanty syntetyczne, bo konserwanty naturalne są mało efektywne. Nie ma czegoś takiego jak "eko-super-nieszkodliwy" konserwant, naturalne środki konserwujące też mogą działać alergizująco lub drażniąco, a ich skuteczność przeciwdrobnoustrojowa jest często wątpliwa. W warunkach domowych wskazane jest użycie sprawdzonych środków syntetycznych.

W recepturach z proteinami zawsze powinno się stosować dodatkowy konserwant. Można by robić kosmetyki płynne (np. toniki) bez protein na bazie dobrze zakonserwowanego hydrolatu (większość hydrolatów z Mazideł), ale wskazane byłoby wyliczenie czy końcowe stężenie konserwantu z hydrolatu mieści się w zakresie stężeń sugerowanych dla danego układu konserwującego. Jeśli hydrolatu w kosmetyku będzie za mało, to nie można liczyć na skuteczną konserwację.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-30 o 21:34
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 22:26   #130
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dziękuję bardzo
Z myślą o psikadłach do blond włosów wzięłam hydrolat rumiankowy, cytrynowy i aloesowy z Mazideł właśnie - z tym, że i tak planuję dodawać do nich proteiny, więc i będę je dodatkowo konserwować. Ale to włosy, im konserwant nie straszny Myślę jeszcze nad jakąś wcierką do skóry głowy, ale tam wkropię olejki eteryczne i będę przygotowywać małe porcje.
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 09:39   #131
Volyova
Rozeznanie
 
Avatar Volyova
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 613
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Witajcie,

Nie bardzo wiem, czy to właściwy wątek - jeżeli nie, to bardzo proszę o przeniesienie.

Bardzo Was proszę o poradę - kupiłam jakiś czas temu na BU krem z retinolem 0,35%, ale chętnie zwiększyłabym dawkę retinolu w tym kremie. Pomyślałam, żeby kupić krem ponownie oraz dokupić 3g "retinolu 10%" na mazidłach (hydrogenated retinol) i dołożyć do niego.

Dziwi mnie jednak, że zarówno na BU, jak i na mazidłach przepisy z 1% retinolu to zawsze sera z olejkiem. Czyżby z jakiegoś powodu nie dawało się sporządzić kremu z 1% retinolu? Może retinol w takiej ilości potrzebuje większej ilości oleju do rozpuszczenia niż ta, jaka jest w kremie?

Pani Lidia Kobyłka z mazideł zapewnia mnie, że mogę wrzucić retinol do dowolnego kremu z ich receptariusza, w ilości 1%, ale chciałam jeszcze Was zapytać o opinię.

Dziękuję z góry
__________________
zakręcona od: 2010-07-30
Moje włosy

Dumna fala (klik)


Zakręcone lektury obowiązkowe, uzupełniające i filmiki instruktażowe -> blog
Bryk dla zabieganych > Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc
Volyova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-02, 11:53   #132
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Volyova Pokaż wiadomość
Bardzo Was proszę o poradę - kupiłam jakiś czas temu na BU krem z retinolem 0,35%, ale chętnie zwiększyłabym dawkę retinolu w tym kremie. Pomyślałam, żeby kupić krem ponownie oraz dokupić 3g "retinolu 10%" na mazidłach (hydrogenated retinol) i dołożyć do niego.
Ten retinol 10% jest zawieszony we frakcjonowanym oleju kokosowym, bez problemu rozpuszcza się w tłuszczach i może być dodawany do emulsji. Będziesz w stanie wyliczyć, ile trzeba go dodać do kremu, żeby nie przedawkować?
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 12:20   #133
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Volyova
Patrząc na INCI i na opis pochodzenia tego retionolu na BU i Mazidach, wygląda na to, że to ten sam składnik. BU sugeruje max. stężenie do 1%, natomiast Mazidła do 10% co daje 1% czystego retinolu. Na BU nie podają ze retinolu w półprodukcie o nazwie Rtinol - Witamina A jest 10%, natomiast w opisach piszą np. 1% czystego retinolu (serum RENEW) czy 0,35% (Twój krem) - to jak to jest, masz 0,35% olejku w kremie czy 3,5% olejku co daje 0,35% retinolu?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 12:34   #134
Volyova
Rozeznanie
 
Avatar Volyova
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 613
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ten retinol 10% jest zawieszony we frakcjonowanym oleju kokosowym, bez problemu rozpuszcza się w tłuszczach i może być dodawany do emulsji. Będziesz w stanie wyliczyć, ile trzeba go dodać do kremu, żeby nie przedawkować?
Bardzo dziękuję za odpowiedź

wyliczyłam sobie tak: kupię krem z BU z 0,35% retinolu (również używają Caprylic/Capric Triglyceride + Hydrogenated Retinol) - jest go 50ml, zakładam, że to 50g, czyli 0,35% to będzie 0,175g

Zamówię 3g retinolu 10% z mazideł, czyli 0,3g czystego retinolu
0,3+0,175 = 0,475g czyli prawie 1% z marginesem

Jak sądzisz, ma to sens?

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Volyova
Patrząc na INCI i na opis pochodzenia tego retionolu na BU i Mazidach, wygląda na to, że to ten sam składnik. BU sugeruje max. stężenie do 1%, natomiast Mazidła do 10% co daje 1% czystego retinolu. Na BU nie podają ze retinolu w półprodukcie o nazwie Rtinol - Witamina A jest 10%, natomiast w opisach piszą np. 1% czystego retinolu (serum RENEW) czy 0,35% (Twój krem) - to jak to jest, masz 0,35% olejku w kremie czy 3,5% olejku co daje 0,35% retinolu?
Ukręciłam ten krem dopiero raz i nie pamiętam, czy na opakowaniu z porcją retinolu była podana pojemność, ale "na oko" było to prędziej 1,7ml oleistej cieczy niż 0,17ml. W opisie też podkreślają, że jest to 0,35% czystego retinolu.
__________________
zakręcona od: 2010-07-30
Moje włosy

Dumna fala (klik)


Zakręcone lektury obowiązkowe, uzupełniające i filmiki instruktażowe -> blog
Bryk dla zabieganych > Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc

Edytowane przez Volyova
Czas edycji: 2012-01-02 o 12:35
Volyova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 14:51   #135
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Volyova Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za odpowiedź

wyliczyłam sobie tak: kupię krem z BU z 0,35% retinolu (również używają Caprylic/Capric Triglyceride + Hydrogenated Retinol) - jest go 50ml, zakładam, że to 50g, czyli 0,35% to będzie 0,175g

Zamówię 3g retinolu 10% z mazideł, czyli 0,3g czystego retinolu
0,3+0,175 = 0,475g czyli prawie 1% z marginesem

Jak sądzisz, ma to sens?
Nudzi mi sie to spróbuje pokalkulować dokładniej Mama nadziej że sie nie rąbne nigdzie, bo to by było podobne do mnie

Raczej watpie by 50 ml kremu było równe 50 g. Oleje mają niższą gęstość niż woda dodatkowo dochodzi ukręcanie kremu, czyli chyba lepiej przyjąc wartość 40-45.
Dalej lepiej operować na gramach olejku retinolowym niż czystym retinolu w nim. Jeśli chcesz miec 1% czystego retinolu to całkowita zawartość olejku w kosmetyku to 10%.
Dodając taka ilość zwiekszy sie troche całkowita masa kremu.
Powiedzmy że krem z BU wazy te 40 g (dla prostoty, choć lepiej chyba użyć wartości 45g) z tego 3,5% to olejek retinolowy, czyli jego masa to 0,035*40 = 1,4.
Do tego dochodzi nieznana jeszcze masa olejku mazidlanego y. czyli całkowita masa olejku retinolowego to
1,4 + y = x
Teraz masa kremu bez olejku to 40 - 1,4 = 38,6. Potrzebujemy wyliczyć x stanowiący 10%

wiec
0,1 * (38,6 + x) = x
x = 3,86 / (1-0,1) = 4,29

a wiec y = x - 1,4 = 2,89 no, czyli faktycznie wyszło podobnie do twoich szacunków

Spr.:
4,29/(40 + 2,89) = 0,1
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2012-01-02 o 15:07
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 15:30   #136
Volyova
Rozeznanie
 
Avatar Volyova
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 613
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nudzi mi sie to spróbuje pokalkulować dokładniej
Dzięki

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Raczej watpie by 50 ml kremu było równe 50 g. Oleje mają niższą gęstość niż woda dodatkowo dochodzi ukręcanie kremu, czyli chyba lepiej przyjąc wartość 40-45.
Będę pamiętać

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
a wiec y = x - 1,4 = 2,89 no, czyli faktycznie wyszło podobnie do twoich szacunków
Ja dam więcej, bo 3g, ale mam nadzieję, że różnica 0,11g nie jest problemem, szczególnie, że pewnie wszystkiego dokładnie nie uda mi się wygrzebać z opakowania.
__________________
zakręcona od: 2010-07-30
Moje włosy

Dumna fala (klik)


Zakręcone lektury obowiązkowe, uzupełniające i filmiki instruktażowe -> blog
Bryk dla zabieganych > Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc
Volyova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 16:31   #137
Basai77
Raczkowanie
 
Avatar Basai77
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 117
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Witam Moje Wiedzmy
sluchajcie,prosze o pomoc.
Ukrecilam ostatnio kremik z ZSK,gleboko nawilzajacy,niestety mi nie wyszedl
Zrobila sie z niego woda i nie wiem,gdzie tkwi przyczyna.Robilam juz krem migdalowy i za kazdym razem wychodzil elegancko,nie jest wiec to moj pierwszy krem,tym bardziej sie dziwie.
Kwestia dotyczy emulugatora.
Mam na stanie ten MGS,ktory uzywalam do migdalowego i nawilzajacego.Poniewaz jednak zrazilam sie juz do tego kremu,ktory ostatnim razem mi sie zepsul,postanowilam poszukac innych przepisow i znalazlam mniej wiecej podobny,tz.chodzi mi ,ze posiadam wszystkie skladniki,jedynie emulgator jest inny.
To krem z mazidel
http://mazidla.com/receptariusz/41/1...ry-suchej.html
Tutaj uzyty jest inny emulgator i nie wiem,czy moge zmaiast niego uzyc MGS?I w jakich proporcjach?
Jeszcze nie jestem na tyle zaawansowana aby to wiedziec,zdaje sobie sprawe z rownowagi HLB ale to dla mnie troche zbyt skomplikowane.POmozecie?? ?
Bede wdzieczna
Basai77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 18:45   #138
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Basai77 Pokaż wiadomość
Witam Moje Wiedzmy
sluchajcie,prosze o pomoc.
Ukrecilam ostatnio kremik z ZSK,gleboko nawilzajacy,niestety mi nie wyszedl
Zrobila sie z niego woda i nie wiem,gdzie tkwi przyczyna.Robilam juz krem migdalowy i za kazdym razem wychodzil elegancko,nie jest wiec to moj pierwszy krem,tym bardziej sie dziwie.
Kwestia dotyczy emulugatora.
Mam na stanie ten MGS,ktory uzywalam do migdalowego i nawilzajacego.Poniewaz jednak zrazilam sie juz do tego kremu,ktory ostatnim razem mi sie zepsul,postanowilam poszukac innych przepisow i znalazlam mniej wiecej podobny,tz.chodzi mi ,ze posiadam wszystkie skladniki,jedynie emulgator jest inny.
To krem z mazidel
http://mazidla.com/receptariusz/41/1...ry-suchej.html
Tutaj uzyty jest inny emulgator i nie wiem,czy moge zmaiast niego uzyc MGS?I w jakich proporcjach?
Jeszcze nie jestem na tyle zaawansowana aby to wiedziec,zdaje sobie sprawe z rownowagi HLB ale to dla mnie troche zbyt skomplikowane.POmozecie?? ?
Bede wdzieczna
Basai77, Polawax NF to nie jest sam emulgator, ale cały system emulgujący, zawierający też zagęstniki (INCI: Cetearyl Alcohol, Polysorbate 60, PEG-150 Stearate, and Steareth-20). Dlatego najlepiej będzie, jak oprócz MGS dodasz np. alkoholu cetylowego (powiedzmy 4% MGS i 2% zagęstnika). Przeczytaj informację o MGS na stronie ZSK, tam sugerują taki dodatek.
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 19:52   #139
Basai77
Raczkowanie
 
Avatar Basai77
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 117
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

No dokladnie,dzieki wielkie
zrobie tak tez wlasnie,
zmieszam go z alkoholem w odpowiednich proporcjach i zobaczymy ,czy sie uda.
Zawsze robie minimalne ilosci,w wersji bez konserwantow,wiec jezeli nie wyjdzie,to straty tez beda niewielkie.
Basai77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-03, 18:41   #140
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Lorri wyczytałam na watkach , że do domowego kręcenia kosmetyków bedzie wystarczajaca waga z przezroczystą pokrywką o dokładności 0,01g i do 100g . Przejrzałam allegro i kupiłam taką . Dziś przeżyłam wielka radość bo przesyłka dotarła- wcześniej niż sadziłam i rozczarowanie bo przysłali mi wagę o innym zakresie - do 200g . Skoro większy zakres to mniejsza dokładność . Poradź czy taka dokładność będzie wystarczająca czy lepiej żądać wymiany ? Bedę wdzięczna za odpowiedź bo już oczywiście stoję w blokach startowych z kręceniem nowego kremu
__________________

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2012-01-03 o 18:52
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 19:40   #141
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Lorri wyczytałam na watkach , że do domowego kręcenia kosmetyków bedzie wystarczajaca waga z przezroczystą pokrywką o dokładności 0,01g i do 100g . Przejrzałam allegro i kupiłam taką . Dziś przeżyłam wielka radość bo przesyłka dotarła- wcześniej niż sadziłam i rozczarowanie bo przysłali mi wagę o innym zakresie - do 200g . Skoro większy zakres to mniejsza dokładność . Poradź czy taka dokładność będzie wystarczająca czy lepiej żądać wymiany ? Bedę wdzięczna za odpowiedź bo już oczywiście stoję w blokach startowych z kręceniem nowego kremu
Niestety może być mniej dokładna, ale jeśli masz możliwość, sprawdź jak się zachowuje przy ważeniu drobnych przedmiotów, jakie są wahania pomiarów. Ja zamawiałam inny typ do 200 g, pokornie wróciłam do 100 g z przezroczystą pokrywką (poprzednia taka służyła mi ponad 2 lata).

Dostałaś przedmiot niezgodny z umową, możesz reklamować. Sprzedający ma obowiązek pokryć koszt wysyłki zwrotnej.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 12:52   #142
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Niestety może być mniej dokładna, ale jeśli masz możliwość, sprawdź jak się zachowuje przy ważeniu drobnych przedmiotów, jakie są wahania pomiarów. Ja zamawiałam inny typ do 200 g, pokornie wróciłam do 100 g z przezroczystą pokrywką (poprzednia taka służyła mi ponad 2 lata).

Dostałaś przedmiot niezgodny z umową, możesz reklamować. Sprzedający ma obowiązek pokryć koszt wysyłki zwrotnej.
Lorri dziękuje za odpowiedź
Niestety moja waga to bubel . Nie trzyma wyniku , pokazuje różne wartości przy ponownym ważeniu , nie przechodzi kalibracji wyświetla Err. Porównywałam wskazania z Sartoriusem z czterema miejscami po przecinku owszem zdarzały się dokładnie takie same wyniki ale skąd wiedzieć , który jest poprawny gdy za każdym razem pokazuje coś innego.
A w Twojej wszystko ok. ? Nie miałaś podobnych problemów ?
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 14:19   #143
visenna47
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cześć dziewczyny

Zrobiłam sobie ostatnio krem na dzień i mam ten problem, że kulkuje mi się jak przejadę ręką po twarzy, albo jak nakładam podkład.
Nawet krem pod oczy zaczyna mi się warzyć.
Czym to może być spowodowane? zbyt dużą ilością składników i mojej skórze pojemność się zmniejszyła?

Krem na dzień:
5 ml baza kremowa ze ZSK
5 ml oleje : z pestek śliwki i truskawki, macerat z kasztanowaca
15 ml faza wodna:
1,15 ml niacynamid,
1 ml mleczko pszczele
0,30ml alatonina
0,15ml D-panthenol
1 ml hydromanil
11 ml woda destylowana

Krem pod oczy
z przepisu ze ZSK, na początku używania nic się nie działo, teraz (chyba po 2 tyg) zaczął się warzyć.

2,5 ml bazy kremowej ZSK
2,5 ml oleje: z granatu i z truskawki
7,5 ml fazy wodnej:
1 ml ekstraktu nawilżającego
0,5 ml kofeiny farmaceutycznej
0,5 ml D-panthenolu
2 ml hydromanilu
7 ml hydrolatu z róży stulistnej
visenna47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 16:00   #144
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
A w Twojej wszystko ok. ? Nie miałaś podobnych problemów ?
Nie. Tylko przy ważeniu bardzo małych ilości składników zawsze korzystałam z jakiegoś pojemniczka i dodawałam do jego wagi, bo po tarowaniu trzeba sypnąć lub wlać większą ilość, żeby waga "ruszyła". Jak się np. ciapnie kilka kropli bezpośrednio do zlewki, to może się cały czas wyświetlać 0,00.

Pod koniec swojego żywota waga nie włączała się czasem po wymianie baterii albo były problemy z ważeniem substancji płynnych (wynik zwiększał się stopniowo). Nowej jeszcze dobrze nie poużywałam, wydaje mi się, że powinna być w porządku, tylko zauważyłam, że nieco dłużej stabilizuje się ostatnia cyfra (wahania w granicach 0,01 g).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 17:10   #145
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie. Tylko przy ważeniu bardzo małych ilości składników zawsze korzystałam z jakiegoś pojemniczka i dodawałam do jego wagi, bo po tarowaniu trzeba sypnąć lub wlać większą ilość, żeby waga "ruszyła". Jak się np. ciapnie kilka kropli bezpośrednio do zlewki, to może się cały czas wyświetlać 0,00.
Moja waga też nie chciała ruszyć przy małym obciążeniu więc zastosowałam szkiełko wagowe. No nic bedę reklamować z powodu niezgodności towaru z zamówieniem może kolejny egzemplarz do 100g trafi mi sie lepszy. Jeszcze raz
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 21:15   #146
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

przyszła mi kolejna paczka z zsk, a w niej nowe rzeczy, z którymi wcześniej nie miałam styczności - pomożecie?

kupiłam kwas salicylowy, poza tonikiem, myślałam o dodaniu go do mojego żelu do mycia twarzy. jakiś czas temu kupiłam wielką butlę żelu z iwostinu, ani mnie on ziębi ani grzeje, więc pomyślałam, że może będzie dobry do "zadań specjalnych" tylko nie wiem czy ot tak po prostu mogę sobie tam kwas dosypać i czy on się rozpuści czy muszę coś kombinować?

druga rzecz - widziałam, że ph w recepturach zmniejszają kwasem mlekowym, a ja go zapomniałam kupić jest na to jakaś inna metoda?

trzecia - czy zamiast wodorowęglanu sodu można używać zwykłej sody oczyszczonej kuchennej?
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 22:26   #147
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

a czy taki o spożywczy kwas mlekowy można wykorzystać do jakichś celów kosmetycznych ? do regulacji ph chociażby?
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 06:43   #148
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość

trzecia - czy zamiast wodorowęglanu sodu można używać zwykłej sody oczyszczonej kuchennej?
Ja używam i ph się zmienia w sposób widoczny (na papierku lakmusowym także na 100% działa
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 18:41   #149
visenna47
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez visenna47 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Zrobiłam sobie ostatnio krem na dzień i mam ten problem, że kulkuje mi się jak przejadę ręką po twarzy, albo jak nakładam podkład.
Nawet krem pod oczy zaczyna mi się warzyć.
Czym to może być spowodowane? zbyt dużą ilością składników i mojej skórze pojemność się zmniejszyła?

Krem na dzień:
5 ml baza kremowa ze ZSK
5 ml oleje : z pestek śliwki i truskawki, macerat z kasztanowaca
15 ml faza wodna:
1,15 ml niacynamid,
1 ml mleczko pszczele
0,30ml alatonina
0,15ml D-panthenol
1 ml hydromanil
11 ml woda destylowana

Krem pod oczy
z przepisu ze ZSK, na początku używania nic się nie działo, teraz (chyba po 2 tyg) zaczął się warzyć.

2,5 ml bazy kremowej ZSK
2,5 ml oleje: z granatu i z truskawki
7,5 ml fazy wodnej:
1 ml ekstraktu nawilżającego
0,5 ml kofeiny farmaceutycznej
0,5 ml D-panthenolu
2 ml hydromanilu
7 ml hydrolatu z róży stulistnej
Pomóżcie, proszę
visenna47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 18:47   #150
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ja używam i ph się zmienia w sposób widoczny (na papierku lakmusowym także na 100% działa
dziękuję mój pierwszy krem z kwasami ukręcony, twarzy jeszcze nie wypaliło ;] więc chyba jest dobrze

Cytat:
Napisane przez visenna47 Pokaż wiadomość
Pomóżcie, proszę
na pewno nie wina składników, robiłam podobne temu kremu, z nawet większą ilością składników, tysiąc rodzai olejów i maceratów i nic się nie działo. może kwestia nałożenia?
bo zrobiłam przed chwilą ten mój krem, nałożyłam punktowo tylko na policzek, żeby sprawdzić i po jakiejś chwili właśnie dostałam zawału, myślałam, że mi skóra schodzi i już byłam wściekła, ale oczyściłam twarz, zrobiłam peeling, nałożyłam na wilgotną twarz i wszystko w porządku. a nawaliłam rzeczy od cholery jak zawsze + jeszcze kwasy
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 15:16:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:19.