Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-31, 22:57   #4141
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
a co tot to to jest? ten peeling?
szukam dalej cos enzymatycznego.

Kwasy w plynie, jest tez wersja na tradzik

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...rwieniami.html

Ja nie znalazlam fajnego enzymatycznego jeszcze :/

DziekiKorah jutro spróbuję z mlekowym
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 00:08   #4142
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Od roku używam tylko ser i innych podobnych produktów o lekkich konsystencjach. Dla mnie serum nie oznacza kosmetyku bardziej skoncentrowanego od kremu. Są przecież sera olejowe, które są mieszanką olejów, więc postrzegam to jako fantazję producenta, bo czym się one niby różnią od "olejków"?
Olejki nie lubią się z moją skórą zero jakiegokolwiek działania i to uczucie tłustej powłoki, gdzie skóra pod spodem się dusi i suszy. Meh. Kuszą mnie olejki myjące, ale to może kiedyś.

No to będę miała fajną bazę pod filtr
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 09:03   #4143
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
Własnie po Bielendzie ( serum) zaczynają pojawiać sie suche skórki, czuję potrzebę wykoniania peelingu ...ale ziarnistego juz nie tykam mimi, że stoi w łazience i patrzy na mnie.

Korah jakie serum jeszcze mogła bym sobie z czasem dokupić? coś zamiennego na noc.
czy zimą też stosujecie takie serum?
ciekawa jestem jak zabezpieczac twarz zimą

niebawem wyjeżdżam , daltego zalezy mi na skompletowaniu zapasów. Nie wiem jak szybko będę miała dostęp i jaką mozliwosc wyboru kosmetyków
Jeśli chodzi Ci o serum z kwasami, to na dzień dzisiejszy nie znam niczego dobrego, ale możesz sobie kupić w aptece skinoren żel lub krem (ja bym się bardziej na żel skłaniała) i polecam takie coś Klik i używać tak jak powyżej pisałam Zimą tym bardziej można używać kwasów, raczej latem bym uważała i stosowała raczej na noc i opalanie zabronione.

Z iwostinem uważaj, kochana, bo to mocny kaliber, nie dla każdego.

Jeśli o nawilżenie chodzi, to pomyśl na noc na zmianę z kwasowym produktem, o którejś masce-kremie Orientana.

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Mam trochę głupawe pytanie. Czy serum można stosować dwa razy dziennie? kupiłam granatową Alterrę w promo i tak się zastanawiam.
To jest zwykły nawilżacz, możesz używać, jak chcesz i kiedy chcesz
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-06-01 o 09:04
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 12:46   #4144
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Olejki nie lubią się z moją skórą zero jakiegokolwiek działania i to uczucie tłustej powłoki, gdzie skóra pod spodem się dusi i suszy. Meh. Kuszą mnie olejki myjące, ale to może kiedyś.

No to będę miała fajną bazę pod filtr
Na moją oleje zostawiane na skórze działają podobnie, ale olejki myjące sprawdzają się dobrze tzn spełniają zadanie łagodnego oczyszczania w pierwszej fazie. Trochę się dziwię, że polski rynek jeszcze nie podłapał tej azjatyckiej mody. Szkoda, bo to produkty o banalnie prostych składach, a nieliczne gotowce niestety są dość drogie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 21:28   #4145
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja glinkę białą lubię od czasu do czasu, najbardziej latem, ale nie używam jak maseczki, a tylko do mycia skóry czy włosów, najczęściej dodaję do gotowego myjadła na dłoni po prostu, bo też mi się nie chce bawić w robienie laboratorium całego. Na włosy działa super, bardzo dokładnie oczyszcza i dodaje objętości (chociaż u mnie ten drugi walor nie jest pożądany, bo i tak mam dużo włosów), ale nie używam zbyt często, tylko jak mam obciążone czymś włosy, bo jedno użycie sprawia, że włos i skóra głowy są ogołocone ze wszystkiego, łącznie ze swoim naturalnym nawilżeniem i barierą lipidową.
Mam teraz Lavaerdę Logony białą z lotosem, ale niestety, to nie to samo, co parę lat temu, gdy miałam pierwsze opakowanie. Skład zmienili, zapach jest inny i jest więcej alkoholu, jak nie narzekam na alkohol w kosmetykach naturalnych, tak tutaj niestety zrobiło się jak w gorzelni, a lotosu w tym jest dużo mniej. Już więcej nie kupię pomimo, że i tak jest ta biała lepsza od brązowej, która wyjątkowo mi się nie sprawdziła, uczuliło mnie coś w tamtej, chyba paczula, no i zapach paczuli to tragedia.
Moge zapytac jakiej glinki uzywasz?

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 07:52   #4146
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
Moge zapytac jakiej glinki uzywasz?
Proszę doczytać, wszystko jest napisane w poście, który zacytowałaś, zarówno rodzaj (kolor), jak i firma.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 08:26   #4147
DianaXY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 62
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Mam cerę tłustą dlatego najlepiej sprawdza się u mnie maseczka z zielonej glinki. Stosuję ją raz w tygodniu, moja cera stała się wyraźnie gładsza i jaśniejsza.
DianaXY jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-02, 10:20   #4148
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Proszę doczytać, wszystko jest napisane w poście, który zacytowałaś, zarówno rodzaj (kolor), jak i firma.
Przepraszam ale nie skojarzylam ze "laverde logon" to nazwa glinki
Myslisz ze taka w proszku mozna stosowac podobnie? Mam aktualnie w domu glinke biala alapska, normalnie uzywam do twarzy, ale ostatnio strasznie przetluszcza i podraznia mi sie skalp

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 10:41   #4149
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
Przepraszam ale nie skojarzylam ze "laverde logon" to nazwa glinki
Myslisz ze taka w proszku mozna stosowac podobnie? Mam aktualnie w domu glinke biala alapska, normalnie uzywam do twarzy, ale ostatnio strasznie przetluszcza i podraznia mi sie skalp

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
Tak, spokojnie możesz dodać na dłoni do porcji jakiegoś zaufanego szamponu, tak pół na pół, ale nie polecam tego robić za często, z resztą sama zobaczysz, że glinka dość mocno oczyszczająco działa na włosy i potrzebna będzie odżywka. Poza tym wątpię, czy glinka załatwi problem, na pewno pomoże, ale nie wyleczy

Cytat:
Napisane przez DianaXY Pokaż wiadomość
Mam cerę tłustą dlatego najlepiej sprawdza się u mnie maseczka z zielonej glinki. Stosuję ją raz w tygodniu, moja cera stała się wyraźnie gładsza i jaśniejsza.
U mnie sprawdziła się zielona montmorillonite, natomiast zwykła zielona jest dla mnie za mocna.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 11:19   #4150
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tak, spokojnie możesz dodać na dłoni do porcji jakiegoś zaufanego szamponu, tak pół na pół, ale nie polecam tego robić za często, z resztą sama zobaczysz, że glinka dość mocno oczyszczająco działa na włosy i potrzebna będzie odżywka. Poza tym wątpię, czy glinka załatwi problem, na pewno pomoże, ale nie wyleczy



U mnie sprawdziła się zielona montmorillonite, natomiast zwykła zielona jest dla mnie za mocna.
Ja cos czuje ze i tak bede musiala sie do dermatologa przejsc 😞 uzywam coraz lagodniejszych produktow, a problem sie nasila... Ale poki czekam na wizyte moge cos zrobic jeszcze 😉 prawie wszystko mi szkodzi wiec duzo nie ryzykuje.

Jak na ten moment i tak nie mam zaufania do dermatologow, bo w zeszlym roku jak poszlam z problemem wypadania wlosow to pierwsza rada dermatologa to bylo ścięcie wlosow (mialam do talii) niby cos mi przepisala ale pomoglo tylko doraznie 😞 wydalam wtedy 400zl na to zeby przez 1 tydz mniej klaki mi wypadaly...

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 13:38   #4151
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
Ja cos czuje ze i tak bede musiala sie do dermatologa przejsc 😞 uzywam coraz lagodniejszych produktow, a problem sie nasila... Ale poki czekam na wizyte moge cos zrobic jeszcze 😉 prawie wszystko mi szkodzi wiec duzo nie ryzykuje.

Jak na ten moment i tak nie mam zaufania do dermatologow, bo w zeszlym roku jak poszlam z problemem wypadania wlosow to pierwsza rada dermatologa to bylo ścięcie wlosow (mialam do talii) niby cos mi przepisala ale pomoglo tylko doraznie 😞 wydalam wtedy 400zl na to zeby przez 1 tydz mniej klaki mi wypadaly...
Ja polecam te szampony: Klik, Klik i Klik
Ten pierwszy mam obecnie, żałuję, że nie kupiłam opakowania litrowego, bo jest rewelacyjny, co prawda słabo się pieni, ale jedyny dyskomfort jest w użytkowaniu, bo okazuje się, że włosy po nim są dobrze oczyszczone i pięknie odżywione, skóra głowy czuje wyraźny komfort po użyciu. Polecam brać, póki jest w tak dużym promo. Bioturm też bardzo fajny i lepiej się pieni.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-02, 16:21   #4152
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Sam peeling można znaleźć już od 30 zl z tego co kojarzę, ale to raczej w mniejszych miejscowościach. W moim ponad 200 000 miescie oferuje go kilka salonów fryzjerskich, ale niestety bez badania kamerką, co dla mnie jest trochę bez sensu, bo nie sprawdzisz czy jest Ci to w ogóle potrzebne i jak wygląda skóra po. U trychologa badanie kamerką kosztuje 60 zl, peeling ok 100 zl.
ooo i tak myslałam ze bedzie to dużo drozsze może bym się skusiła na cos takiego bo brzmi fajnie tylko własnie oczywiście z badaniem.
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 19:57   #4153
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja polecam te szampony: Klik, Klik i Klik
Ten pierwszy mam obecnie, żałuję, że nie kupiłam opakowania litrowego, bo jest rewelacyjny, co prawda słabo się pieni, ale jedyny dyskomfort jest w użytkowaniu, bo okazuje się, że włosy po nim są dobrze oczyszczone i pięknie odżywione, skóra głowy czuje wyraźny komfort po użyciu. Polecam brać, póki jest w tak dużym promo. Bioturm też bardzo fajny i lepiej się pieni.
Dzieki ten pierwszy wyglada kuszaco uwielbiam zapach lawendy i geranium <3 zamowie go i sprawdze cos jeszcze jest godnego polecenia z tego sklepu?

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-02, 22:03   #4154
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
Dzieki ten pierwszy wyglada kuszaco uwielbiam zapach lawendy i geranium <3 zamowie go i sprawdze cos jeszcze jest godnego polecenia z tego sklepu?

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
Tu Cię rozczaruję, nie czuć prawie zapachu, tzn coś tam pachnie, ale minimalnie, pewnie, żeby nie uczuliło

To zależy czego szukasz i co lubisz Maska do włosów so bio etic fajna jest Albo u mnie na tapecie teraz są maski-kremy do twarzy Orientany, są lekkie, żelowe, nietłuste i nakłada się je na noc, nawilżają i napinają skórę, bardzo lubię.
Dużo rzeczy mogłabym polecać, ale może sobie po prostu poszukaj recenzji na kwc i blogach jak Cię coś zainteresuje, albo tu zapytaj
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-03, 03:11   #4155
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tu Cię rozczaruję, nie czuć prawie zapachu, tzn coś tam pachnie, ale minimalnie, pewnie, żeby nie uczuliło

To zależy czego szukasz i co lubisz Maska do włosów so bio etic fajna jest Albo u mnie na tapecie teraz są maski-kremy do twarzy Orientany, są lekkie, żelowe, nietłuste i nakłada się je na noc, nawilżają i napinają skórę, bardzo lubię.
Dużo rzeczy mogłabym polecać, ale może sobie po prostu poszukaj recenzji na kwc i blogach jak Cię coś zainteresuje, albo tu zapytaj
Ciekawią mnie od niedawna te maski-kremy Orientany. Papajowa mi się podoba. Masz Korah może swojego ulubieńca?
Jeszcze mam chciejstwo na żel do mycia twarzy z drobinkami ryżu - Papaja + aloes. Też Orientany.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-03, 05:48   #4156
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tu Cię rozczaruję, nie czuć prawie zapachu, tzn coś tam pachnie, ale minimalnie, pewnie, żeby nie uczuliło

To zależy czego szukasz i co lubisz Maska do włosów so bio etic fajna jest Albo u mnie na tapecie teraz są maski-kremy do twarzy Orientany, są lekkie, żelowe, nietłuste i nakłada się je na noc, nawilżają i napinają skórę, bardzo lubię.
Dużo rzeczy mogłabym polecać, ale może sobie po prostu poszukaj recenzji na kwc i blogach jak Cię coś zainteresuje, albo tu zapytaj
Poprzeglądałam trochę sklep i zastanowiłam się i podeszłam do tego racjonalnie, kupię tylko tą glinkę o której pisałaś wcześniej (bo moja i tak jest na wykończeniu) oraz szampon.


Jeszcze raz dziękuję za informację o szamponie mam nadzieję że się sprawdzi
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-03, 08:19   #4157
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Ciekawią mnie od niedawna te maski-kremy Orientany. Papajowa mi się podoba. Masz Korah może swojego ulubieńca?
Jeszcze mam chciejstwo na żel do mycia twarzy z drobinkami ryżu - Papaja + aloes. Też Orientany.
Mam tylko tę z algami filipińskimi i zużyłam próbkę papajowej. Zasadniczo nie wiele się między sobą różnią, identyczna konsystencja, ale ta papajowa rzeczywiście mi bardziej wyrównała koloryt, rozjaśniła cerę i drobne przebarwienia, a tylko na 3 użycia starczyła.
Podobno te ich żele z drobinkami są średnie, nie wiem, czy warto.

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
Poprzeglądałam trochę sklep i zastanowiłam się i podeszłam do tego racjonalnie, kupię tylko tą glinkę o której pisałaś wcześniej (bo moja i tak jest na wykończeniu) oraz szampon.

Jeszcze raz dziękuję za informację o szamponie mam nadzieję że się sprawdzi
Ale tej glinki Logony z lotosem nie mogę polecić Bardzo dużo alkoholu w niej jest, już lepiej weź wersję czystą w proszku, bez lotosu o tę: Klik.

Daj znać, co myślisz.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-03, 10:00   #4158
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mam tylko tę z algami filipińskimi i zużyłam próbkę papajowej. Zasadniczo nie wiele się między sobą różnią, identyczna konsystencja, ale ta papajowa rzeczywiście mi bardziej wyrównała koloryt, rozjaśniła cerę i drobne przebarwienia, a tylko na 3 użycia starczyła.
Podobno te ich żele z drobinkami są średnie, nie wiem, czy warto.



Ale tej glinki Logony z lotosem nie mogę polecić Bardzo dużo alkoholu w niej jest, już lepiej weź wersję czystą w proszku, bez lotosu o tę: Klik.

Daj znać, co myślisz.
Hm... chciałam coś już z "gotowców" kupić, bo glinki używam z chłopakiem, a jemu nie chce się mieszać i ja to muszę robić :P A co myślisz o tej?
http://skarbiec-natury.pl/pl/p/Maska...ej-glinki/5442
Myślisz że też dałoby się ją stosować do mycia, czy tylko jako typową maseczkę?
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-03, 11:25   #4159
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mam tylko tę z algami filipińskimi i zużyłam próbkę papajowej. Zasadniczo nie wiele się między sobą różnią, identyczna konsystencja, ale ta papajowa rzeczywiście mi bardziej wyrównała koloryt, rozjaśniła cerę i drobne przebarwienia, a tylko na 3 użycia starczyła.
Podobno te ich żele z drobinkami są średnie, nie wiem, czy warto.
Dzięki, skuszę się przy najbliższej okazji na którąś z masek.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-03, 11:25   #4160
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
Hm... chciałam coś już z "gotowców" kupić, bo glinki używam z chłopakiem, a jemu nie chce się mieszać i ja to muszę robić :P A co myślisz o tej?
http://skarbiec-natury.pl/pl/p/Maska...ej-glinki/5442
Myślisz że też dałoby się ją stosować do mycia, czy tylko jako typową maseczkę?
To jest na typową maseczkę, na co dzień może się nie sprawdzić, może być zbyt odżywcze i gęste. Moim zdaniem pomimo kłopotliwości, proszek będzie najbezpieczniejszy dla skóry. Możesz go spokojnie wymieszać z szamponem czy żelem pod prysznic dodając do całej pojemności. Tylko potestuj najpierw jakie stężenie będzie odpowiednie do częstego stosowania, bo raz na jakiś czas to możesz sypnąć nawet pół na pół, a do codziennego stosowania to wystarczy 10-20%. Albo adoptuj jakąś zużytą buteleczkę czy słoik po kosmetyku i rób mniejsze porcje raz na tydzień czy co 2 tygodnie. Ta Logona z lotosem jest bardzo fajna, ale nie nadaje się do częstego stosowania do wrażliwej skóry, bo ten alkohol w końcu ją przesuszy.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-03, 12:10   #4161
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To jest na typową maseczkę, na co dzień może się nie sprawdzić, może być zbyt odżywcze i gęste. Moim zdaniem pomimo kłopotliwości, proszek będzie najbezpieczniejszy dla skóry. Możesz go spokojnie wymieszać z szamponem czy żelem pod prysznic dodając do całej pojemności. Tylko potestuj najpierw jakie stężenie będzie odpowiednie do częstego stosowania, bo raz na jakiś czas to możesz sypnąć nawet pół na pół, a do codziennego stosowania to wystarczy 10-20%. Albo adoptuj jakąś zużytą buteleczkę czy słoik po kosmetyku i rób mniejsze porcje raz na tydzień czy co 2 tygodnie. Ta Logona z lotosem jest bardzo fajna, ale nie nadaje się do częstego stosowania do wrażliwej skóry, bo ten alkohol w końcu ją przesuszy.
W takim wypadku kupię obie tą z linka co dałam - do maseczkowania, zwłaszcza dla mojego lenia, który robi raz na tydzień/dwa maseczkę, więc będzie mógł sam robić, a nie mnie męczyć.
Oraz tą w proszku, i będę robić tak jak radzisz - mieszać mniejsze porcje na tydzień np.
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-03, 21:43   #4162
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

hej jestem i wciąż was śledzę.
Od momentu , kiedy porzuciłam tłuste kremy, wysuszające toniki i żele minął zaledwie...tydzień pierwszego dnia kiedy odstawiłam moje kremy twarz wyła ze "ściagnięcia" mimo, że minęło kilka dni widzę poprawę
to jest poczatek mojej drogi i jestem pewna , że finał będzie zadowalający.
najważniejsze jest to, że jak wstaję rano to moja twarz jest wypoczeta , poważnie ja to widzę. Kolor zaczyna się wyrównywać, nie jestem czerwona jak burak kiedy się rano samruje, przecieram, maluje. Wszystko na dobrej drodze.
Zamawiam jeszcze kwas mlekowy i białą glinkę

dziewczyny jak wyparzacie ściereczki do mycia twarzy? to jest jednorazowy użytek, zgadza się? nie nadążam ich juz prac ;/
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-03, 22:06   #4163
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
hej jestem i wciąż was śledzę.
Od momentu , kiedy porzuciłam tłuste kremy, wysuszające toniki i żele minął zaledwie...tydzień pierwszego dnia kiedy odstawiłam moje kremy twarz wyła ze "ściagnięcia" mimo, że minęło kilka dni widzę poprawę
to jest poczatek mojej drogi i jestem pewna , że finał będzie zadowalający.
najważniejsze jest to, że jak wstaję rano to moja twarz jest wypoczeta , poważnie ja to widzę. Kolor zaczyna się wyrównywać, nie jestem czerwona jak burak kiedy się rano samruje, przecieram, maluje. Wszystko na dobrej drodze.
Zamawiam jeszcze kwas mlekowy i białą glinkę

dziewczyny jak wyparzacie ściereczki do mycia twarzy? to jest jednorazowy użytek, zgadza się? nie nadążam ich juz prac ;/
Fajnie, że czujesz różnicę.
Ja wymieniam ściereczkę co 2 dni. Piorę w pralce, nie wyparzam, ale po każdym użyciu dokładnie je płuczę i wyciskam i rozwieszam. 3 na tydzień mam.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-03, 22:30   #4164
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Kupiłam serum z Wit C. Nie wiem jak go używać - na razie nakładam na dzień. Na noc nakładam serum bielendy. Czy nakładać najpierw bielende a potem C na noc?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-03, 22:36   #4165
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Kupiłam serum z Wit C. Nie wiem jak go używać - na razie nakładam na dzień. Na noc nakładam serum bielendy. Czy nakładać najpierw bielende a potem C na noc?
bielenda na noc, a serum z wit C na dzien najlepiej pod filtr
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-04, 08:10   #4166
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dzięki, a jak z nawilżeniem? Po jakim czasie mogę nałożyć krem na serum?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-04, 09:09   #4167
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Moze mi ktoras z was podpowie w kwestii podkładów większość ktorych używałam bardzo mi sie świeciła a te ktore matowily na dłużej miały w składzie alkohol ktory mnie mocno wysuszał, nie wiem juz czego mogłabym używać ..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-04, 09:18   #4168
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Moze mi ktoras z was podpowie w kwestii podkładów większość ktorych używałam bardzo mi sie świeciła a te ktore matowily na dłużej miały w składzie alkohol ktory mnie mocno wysuszał, nie wiem juz czego mogłabym używać ..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Możesz spróbować minerałów.
Chociaż np mojej skórze szkodzą podkłady w każdej formie i sądzę, że jest jeszcze trochę takich przypadków.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-04, 10:17   #4169
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Moze mi ktoras z was podpowie w kwestii podkładów większość ktorych używałam bardzo mi sie świeciła a te ktore matowily na dłużej miały w składzie alkohol ktory mnie mocno wysuszał, nie wiem juz czego mogłabym używać ..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A nakładasz puder?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-04, 10:55   #4170
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
A nakładasz puder?
To zależy sa dni w ktorych mniej mi sie swieci ale teraz gdy jest tak ciepło to raz tak w połowie dnia sie przypudruje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:39.