Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-06-07, 16:16   #4201
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z innej beczki: gąbki konjac do twarzy. Ma ktoś jakieś doświadczenia? Miałam kiedyś rossmanową do ciała, efekt peelingu był żaden, ale dość ciekawe to było ustrojstwo. Może na mojej przewrażliwionej twarzy akurat by się sprawdziło. Myślałam o czarnym konjacu z dodatkiem węgla.
Tak, moja siostra ma oryginalną, bardzo poleca. Nic się z nią nie dzieje, a ma długo i nie pleśnieje.
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-07, 16:34   #4202
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Tak, moja siostra ma oryginalną, bardzo poleca. Nic się z nią nie dzieje, a ma długo i nie pleśnieje.
Zamówiłam właśnie czarnego konjaca Missha
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-07, 18:53   #4203
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Wypadałoby dodać, że to Twoje osobiste przekonanie. Z mitami to mi się kojarzy bardziej przekonanie o komedogenności wszystkiego.
Tak, jest to moje osobiste przekonanie. Jeśli znasz jakiś olej lub mieszankę olejową, która nie jest komedogenna w stężeniu 100% na tłustą, skłonną do powstawania wyprysków skórę, do codziennego stosowania, to proszę o info

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z innej beczki: gąbki konjac do twarzy. Ma ktoś jakieś doświadczenia? Miałam kiedyś rossmanową do ciała, efekt peelingu był żaden, ale dość ciekawe to było ustrojstwo. Może na mojej przewrażliwionej twarzy akurat by się sprawdziło. Myślałam o czarnym konjacu z dodatkiem węgla.
Mam czarną z węglem aktywnym marki 100% Pure, jeszcze nie używałam, zamierzam ją zabrać na wakacje Napisz, jak Ci się sprawdza Missha.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-06-07 o 18:56
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-08, 10:02   #4204
201611090925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 27
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Widziałam w drogerii nowe serum AA SKIN BOOST Koncentrat 8% witamina C + wyciąg z aceroli (link). [...]
Czy jest mocno perfumowane?

Dopisane: Na dobra. Kupiłam, bo byłam ciekawa. Pachnie, ale krótko. To bardziej żel niż emulsja (bliżej Bielendy niż Yonelle). Przez chwilę się lepi, potem naciąga. Wydaje się nie żrące. Może coś z tego będzie.
I jak zwykle nie wiem, co autor ma na myśli, pisząc 8%.

Edytowane przez 201611090925
Czas edycji: 2016-06-08 o 17:53 Powód: jw
201611090925 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-08, 20:43   #4205
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczynki, potrzebowałabym coś takiego ultra nawilżającego, w formie zmywalnej. Nadal stosuję kwasy, już delikatniejsze, ale skóra potrzebuje czegoś takiego fest nawilżającego, ale nie w formie kremu, tylko czegoś do zmycia - na przykład maseczki. Próbowałam maseczek Ziaji, ale to słaby kaliber niestety
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-08, 23:18   #4206
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez pohybel2 Pokaż wiadomość
Czy jest mocno perfumowane?

Dopisane: Na dobra. Kupiłam, bo byłam ciekawa. Pachnie, ale krótko. To bardziej żel niż emulsja (bliżej Bielendy niż Yonelle). Przez chwilę się lepi, potem naciąga. Wydaje się nie żrące. Może coś z tego będzie.
I jak zwykle nie wiem, co autor ma na myśli, pisząc 8%.
Ja interpretuję to jako 8% obu składników; między acerolą i wit. jest nawet plus. Biorąc pod uwagę stosowane stężenia w recepturach wydaje się to sensowne.

Ciekawe, czy też będzie zmieniał kolor jak Bielenda. Moje serum - nienaruszone i przechowywane w odpowiednich warunkach - stało się najpierw różowawe, a teraz lekko żółtawe. Kto wie, co się z nim stanie zanim je otworzę.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 08:41   #4207
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cześć Wam,

Czy stosowanie serum z wit. C (np. BU) albo eliksiru winogronowego po przemyciu tonikiem z niacynamidem zneutralizuje działanie B3 i C, czy musiałyby być połączone w jednym serum?

Byłabym wdzięczna za odpowiedz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-09, 11:48   #4208
201611090925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 27
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

> mentha:

Czy ja wiem? moje nie zmieniało koloru, a miałam je ze trzy miesiące. Ale przelałam je od razu do ciemnego szkła. Ta forma jest przecież stabilna, co się tam może dziać?
Jak na razie prowizorycznie zwęziłam kartonik (i mam teraz Entrat z Aminą C)

> earthpace
Jeśli nie masz po tym czerwonej skóry i nic nie szczypie, nie przejmowałabym się żadną neutralizacją. Porównaj tutaj: http://www.kindofstephen.com/post/14...min-c-ascorbic
Reakcja zachodzi powoli i jest odwracalna.

Edytowane przez 201611090925
Czas edycji: 2016-06-09 o 11:48 Powód: miałam je
201611090925 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 11:53   #4209
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

używa ktoś z Was toniku Norel z kwasem migdałowym?
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 12:10   #4210
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dzięki pohybel, przydatne. Szkoda tylko, że w sumie odpowiedź na moje pytanie brzmi "chyba bym się tym nie martwiła" to chyba mnie trochę martwi
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 14:30   #4211
201611090925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 27
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ale tu nie ma miejsca na martwienie się. Pieczenie i zaczerwienienie = unikać. Brak negatywnych reakcji, wysoka tolerancja = nie unikać. Link tłumaczy, że nie ma się czym martwić, bo jeśli nawet tworzy się kompleks, to oba związki są nadal aktywne (a na pewno nie szkodliwe, jak można przeczytać na niektórych blogach).
+ unikanie dotyczyłoby w ogóle wrażliwości na niacynamid (fala czerwieni) i/lub kwas askorbinowy, więc byłoby problemem nawet bez łączenia tych składników na raz.
201611090925 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-09, 15:59   #4212
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dzięki wielkie! A jak oceniasz wiarygodność tego źródła? Nie znam tej strony a w Internecie to można sobie różnie pisać.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 16:28   #4213
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez pohybel2 Pokaż wiadomość
> mentha:

Czy ja wiem? moje nie zmieniało koloru, a miałam je ze trzy miesiące. Ale przelałam je od razu do ciemnego szkła. Ta forma jest przecież stabilna, co się tam może dziać?
Jak na razie prowizorycznie zwęziłam kartonik (i mam teraz Entrat z Aminą C)
Nie mam pojęcia, dlaczego następuje ta zmiana. Nie musi być w ogóle związana z wit. zresztą. W instrukcji nakazują przechowywać w określonych warunkach, co czynię, a jednak coś się dzieje. Trochę brak mi poczucia bezpieczeństwa z powodu tej niewiedzy. Acz nie na tyle, by zacząć snuć teorie spiskowe.

Na razie zamówiła LIQ CC. Z ciekawości, bo podobno takie dobre.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 16:55   #4214
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia, dlaczego następuje ta zmiana. Nie musi być w ogóle związana z wit. zresztą. W instrukcji nakazują przechowywać w określonych warunkach, co czynię, a jednak coś się dzieje. Trochę brak mi poczucia bezpieczeństwa z powodu tej niewiedzy. Acz nie na tyle, by zacząć snuć teorie spiskowe.
Moje zrobiło się intensywnie pomarańczowe w trakcie używania (gdzieś po miesiącu). Przechowywane prawidłowo, nawet owinęłam je folią aluminiową. Napisałam do Bielendy, załączając zdjęcia, to dostałam w odpowiedzi, że to moja wina, ponieważ "nadkaziłam je, wprowadzając do buteleczki substancje obcego pochodzenia". Stwierdzili to po zdjęciach Kazali wysłać sobie to serum, dostałam odpowiedź po 3 miesiącach (!) OD MOMENTU WYSŁANIA, że stało się słusznie ze zmianą odcienia, bo serum jest przeterminowane Nikomu stamtąd nie przyszło do głowy, że po tym czasie już na bank musiało stracić ważność, a ja pisałam do nich o stanie po miesiącu od otwarcia.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 17:02   #4215
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Moje zrobiło się intensywnie pomarańczowe w trakcie używania (gdzieś po miesiącu). Przechowywane prawidłowo, nawet owinęłam je folią aluminiową. Napisałam do Bielendy, załączając zdjęcia, to dostałam w odpowiedzi, że to moja wina, ponieważ "nadkaziłam je, wprowadzając do buteleczki substancje obcego pochodzenia". Stwierdzili to po zdjęciach Kazali wysłać sobie to serum, dostałam odpowiedź po 3 miesiącach (!) OD MOMENTU WYSŁANIA, że stało się słusznie ze zmianą odcienia, bo serum jest przeterminowane Nikomu stamtąd nie przyszło do głowy, że po tym czasie już na bank musiało stracić ważność, a ja pisałam do nich o stanie po miesiącu od otwarcia.
Bielenda to ma w ogóle ciekawe podejście do korespondencji z klientem
Jeśli takie coś się dzieje z kosmetykiem, to albo powinni ulepszyć recepturę (jeśli to oznacza jakieś niepożądane zjawisko), albo ostrzec na etykiecie, że zmiana koloru nie jest niczym niepokojącym, tak jak robi to wiele eko marek.

Kupiłam dziś krem myjący Origins, mój pierwszy w życiu tego typu produkt.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 18:01   #4216
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Bielenda to ma w ogóle ciekawe podejście do korespondencji z klientem
Jeśli takie coś się dzieje z kosmetykiem, to albo powinni ulepszyć recepturę (jeśli to oznacza jakieś niepożądane zjawisko), albo ostrzec na etykiecie, że zmiana koloru nie jest niczym niepokojącym, tak jak robi to wiele eko marek.

Kupiłam dziś krem myjący Origins, mój pierwszy w życiu tego typu produkt.
Pytałam wczoraj o produkt mega nawilżający (kilka wypowiedzi wyżej), ale widzę że puściłam w eter

Chimay, Ty pisałaś kiedyś o masce pokwasowej?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 18:12   #4217
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, byłam wczoraj w Hebe po szampon
Pani przy kasie: "polecamy w promocji serum Ava...bla bla bla"
ja z przyzwyczajenia : "nie dziękuję".......i nagla flashback....wiz aż...forum....ktos mi to polecał - no i kupiłam
Niech cie reka boska broni przed tym syfem

Mnie to serum i to z wit C zapchalo tak strasznie ze szok. Skora byla jakbym sie smalcem wysmarowala. Mimo ze buzia mi sie nie przetluszcza jakos bardzo tylko mam tradzik. Takie guzy podskorne mi sie porobily. To jest gorsze niz olejek magic rose z evere.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 18:25   #4218
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez patisia123 Pokaż wiadomość
używa ktoś z Was toniku Norel z kwasem migdałowym?
Ja używam. Delikatnie działa.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 19:28   #4219
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Pytałam wczoraj o produkt mega nawilżający (kilka wypowiedzi wyżej), ale widzę że puściłam w eter

Chimay, Ty pisałaś kiedyś o masce pokwasowej?
Farmona Acidart Sepicalm VG + beta-glucan. Bardzo dobry produkt.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-10, 09:48   #4220
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Niech cie reka boska broni przed tym syfem

Mnie to serum i to z wit C zapchalo tak strasznie ze szok. Skora byla jakbym sie smalcem wysmarowala. Mimo ze buzia mi sie nie przetluszcza jakos bardzo tylko mam tradzik. Takie guzy podskorne mi sie porobily. To jest gorsze niz olejek magic rose z evere.
To chyba zależy od cery... bo ja miałam 2 buteleczki z witaminą C i nic mojej cerze się nie stało - tylko naczynka koło nosa stały się nieco mniej widoczne :/

Miałam też z Epidermalny kwas hialuronow i było spoko, fajnie mnie nawilża, ale strasznie nie podoba mi się konsystencja bo jest bardzo żelowa i pipetką ciężko toto naciągnąć, a już jak jest się przy końcu to masakra

Ani jedno, ani drugie mnie nie zapchało, mam cerę mieszaną (w tym momencie skłaniam się nawet ku stwierdzeniu że tłustą) ale to pewnie kwestia cery, bo moja jest wybredna, a nie miałam problemów z produktami Avy :P

Zastanawiam się teraz nad zakupem ava pore solutions bio peeling, mam z tej serii krem na noc i jest ok, zastanawiam się jak zadziałałoby serum nie wiem czy któraś z was stosowała, niby na internecie opinie są całkiem niezłe...
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-10, 09:54   #4221
Martynka1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 6
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Pytałam wczoraj o produkt mega nawilżający (kilka wypowiedzi wyżej), ale widzę że puściłam w eter

Chimay, Ty pisałaś kiedyś o masce pokwasowej?
Ja mam cerę bardzo tłustą ale jak większość tłustych - odwodnioną o czym niewiele osób zdaje sobie sprawę.

I po iluś latach testów mogę polecić... coś czego większość by się nie spodziewała - krem Pantenol 10% z ziaji. Nie dość, że świetnie łagodzi podrażnienia, super nawilża to nie powoduje wysypu, nie zatyka porów.
Martynka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-10, 11:30   #4222
lena40
Lady Pudernica
 
Avatar lena40
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 7 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Przychodzę z obiecaną krótką recenzją produktów Nuxe Merveillance. Seria ma mieć działanie liftingujące i likwidujące widoczne zmarszczki. Testowałam serum (mam opakowanie pełnowymiarowe), krem na noc i krem pod oczy (próbki). Produkty stosowałam w strefie podocznej na dzień i na noc. Cera dojrzała, z widocznymi oznakami starzenia, skłonna do zapychania, ale niewrażliwa na podrażnienia, bez oznak przesuszenia.

Konsystencja: serum i krem pod oczy mają konsystencję zdecydowanie lżejszą niż krem na noc, który też nie jest typowym tłuściochem. Wszystkie produkty szybko się wchłaniają i nadają się pod makijaż (jeśli chodzi o strefę pod oczami). Konsystencja kremu pod oczy (bardzo lekka) jest dla mnie jego wadą, mogłabym mieć problem z wydajnością produktu (intuicyjnie nakładam takich produktów więcej). Produkty nie podrażniły skóry, ani oczu.

Zapach: piękny, kwiatowy, wyczuwalny jedynie podczas aplikacji (w internecie przeczytałam, że te produkty śmierdzą rybą, hmm.... pomimo znacznej rozbieżności w ocenie pozostanę przy swojej opinii zastanawiając się przy okazji czy z moim zmysłem powonienia jest wszystko okej).

Zastosowanie: nawilżenie po zastosowaniu kremu pod oczy i kremu do twarzy było dobre i wystarczające, zauważalne jest jednak to, że krem pod oczy dawał uczucie nawilżenia pod oczami na dłuższy czas (gdy zdarzyło mi się leniwe przedpołudnie i za pielęgnację poranną zabrałam się dopiero koło południa, to skóra pod oczami nadal była "fajna" i nie potrzebowała pilnie nawilżenia, podczas, gdy po kremie do twarzy rano skóra domagała się aplikacji czegoś nowego). Wnioski mogą być dwa: albo jest to konsekwencja większej ilości nakładanego produktu, albo miałyście rację w naszej ostatniej dyskusji twierdząc, że kremy pod oczy mają składniki dedykowane skórze pod oczami i bardziej się do tego nadają.

Serum do twarzy nie nadaje się do strefy podocznej jako samodzielnie stosowany produkt, nie daje wystarczającego nawilżenia. Zastosowane na całą twarz szybko się wchłania, jest lekkie, nie pozostawia na twarzy filmu. Daje lekkie uczucie napięcia skóry. Efektu widocznego liftingu czy wygładzenia zmarszczek nie zauważyłam, ale trudno bym takiego efektu oczekiwała po kilku dniach stosowania produktu.

Czy wrócę do tych produktów? Gdyby moja skóra pod oczami była 15 lat młodsza poważnie zastanawiałabym się nad zakupem kremu pod oczy, a jedynym argumentem przeciw byłaby jego prawdopodobnie mała wydajność. Czy kupię go teraz? Wątpię, chyba będę szukać dalej, choć nie mówię nie. Serum z dużą przyjemnością stosuję na całą twarz. Czy będę mogła po jego zużyciu zmienić metrykę? Wątpię.
lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-10, 12:17   #4223
201611090925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 27
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
Zastanawiam się teraz nad zakupem ava pore solutions bio peeling, mam z tej serii krem na noc i jest ok, zastanawiam się jak zadziałałoby serum nie wiem czy któraś z was stosowała, niby na internecie opinie są całkiem niezłe...
Ja je mam. Tzn. zużyłam z 1/5-1/4 butelki w 1,5 m-ca, zakrętka się rozwaliła jak zwykle i chyba wyrzucę resztę.
Nie mam tłustej skóry, pory - jak pory, lekko widoczne na policzkach, zmienne w zależnosci od ogólnej pielęgnacji i kondycji. Tzn nie mam już cery dziecka i bardzo nad tym ubolewam
Serum nie ściaga porów. Ani od razu, ani przy regularnym używaniu. To taki gęsty, gładki żel. Nie działa jak typowa wygładzająco-wypełniająca baza (a nawet gdyby to sugerowane stosowanie co 3 dni czy jakoś tak by się z tym kłóciło). Może minimalnie, naprawdę minimalnie rozprasza światło i wygładza (przez ten film).
Co robi: 1. na dłuższą metę poprawia nawilżenie, 2. likwiduje suche skórki (takie, co ich nie widać, dopóki nie nałoży się podkładu).
Wydaje mi się łagodne. Ma niskie pH, ale nie piecze i nie podrażnia. Z naczynkami też ok.
B. wydajne i wygodne do miejscowego nakładania.
Prawie bez zapachu.
Tylko ta butelka do niczego.
201611090925 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-10, 12:32   #4224
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Kupiłam dziś krem myjący Origins, mój pierwszy w życiu tego typu produkt.
Mogę prosić o skład, jeśli podawałaś to przepraszam

Właśnie wydobyłam z głębin szuflady moją gąbkę Konjac i co się okazuje, opakowanie było nieszczelne i cała wyschła na kamień (jak ją dostałam, to była mięciutka i czymś nawilżona chyba), teraz wygląda jak pumeks do stóp o średnicy 3 cm, mega się skurczyła, mam nadzieję, że nie jest zepsuta, okaże się po namoczeniu, ale śmiesznie wygląda

Cytat:
Napisane przez lena40 Pokaż wiadomość
Przychodzę z obiecaną krótką recenzją produktów Nuxe Merveillance.
Dzięki za opinię, a jaką konsystencję ma serum do twarzy, czy jest kremowa, czy przezroczysta

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
To chyba zależy od cery... bo ja miałam 2 buteleczki z witaminą C i nic mojej cerze się nie stało - tylko naczynka koło nosa stały się nieco mniej widoczne :/

Miałam też z Epidermalny kwas hialuronow i było spoko, fajnie mnie nawilża, ale strasznie nie podoba mi się konsystencja bo jest bardzo żelowa i pipetką ciężko toto naciągnąć, a już jak jest się przy końcu to masakra

Ani jedno, ani drugie mnie nie zapchało, mam cerę mieszaną (w tym momencie skłaniam się nawet ku stwierdzeniu że tłustą) ale to pewnie kwestia cery, bo moja jest wybredna, a nie miałam problemów z produktami Avy :P

Zastanawiam się teraz nad zakupem ava pore solutions bio peeling, mam z tej serii krem na noc i jest ok, zastanawiam się jak zadziałałoby serum nie wiem czy któraś z was stosowała, niby na internecie opinie są całkiem niezłe...
Nie miałam żadnego z tych serum Avy, ale wydają się niskiego ryzyka, jeśli o zapychanie chodzi.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-06-10 o 12:33
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-10, 12:46   #4225
lena40
Lady Pudernica
 
Avatar lena40
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 7 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dzięki za opinię, a jaką konsystencję ma serum do twarzy, czy jest kremowa, czy przezroczysta
Konsystencja jest kremowa, ale bardzo lekka. Przypomina mi niektóre azjatyckie emulsje.

Jeśli któraś z Was ma ochotę na przetestowanie mogę zrobić odlewkę i dorzucić próbkę kremu pod oczy. Poproszę pw
Mam też do oddania próbkę pudru BEN NYE w kolorze banana (malutki słoiczek). W szale zakupowym nie wpadłam na to, że kolor o nazwie "banana" jest żółty (a ja beżowa jestem).

Z avy miałam tylko serum z witaminą C i krzywdy mi nie zrobiło. Krem pod oczy czeka w zapasach.

Edytowane przez lena40
Czas edycji: 2016-06-10 o 12:47
lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-10, 14:04   #4226
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez pohybel2 Pokaż wiadomość
Ja je mam. Tzn. zużyłam z 1/5-1/4 butelki w 1,5 m-ca, zakrętka się rozwaliła jak zwykle i chyba wyrzucę resztę.
Nie mam tłustej skóry, pory - jak pory, lekko widoczne na policzkach, zmienne w zależnosci od ogólnej pielęgnacji i kondycji. Tzn nie mam już cery dziecka i bardzo nad tym ubolewam
Serum nie ściaga porów. Ani od razu, ani przy regularnym używaniu. To taki gęsty, gładki żel. Nie działa jak typowa wygładzająco-wypełniająca baza (a nawet gdyby to sugerowane stosowanie co 3 dni czy jakoś tak by się z tym kłóciło). Może minimalnie, naprawdę minimalnie rozprasza światło i wygładza (przez ten film).
Co robi: 1. na dłuższą metę poprawia nawilżenie, 2. likwiduje suche skórki (takie, co ich nie widać, dopóki nie nałoży się podkładu).
Wydaje mi się łagodne. Ma niskie pH, ale nie piecze i nie podrażnia. Z naczynkami też ok.
B. wydajne i wygodne do miejscowego nakładania.
Prawie bez zapachu.
Tylko ta butelka do niczego.
Dzięki za opinie Ja głównie myślałam o stosowaniu go jak pisze producent czyli co 3 dni i oczekiwałabym tego co ma robić czyli "pilingować" jak sama nazwa wskazuj skoro likwiduje suche skórki to znaczy że ma jakiś potencjał pilingujący

Ogólnie to szukam delikatnego pilingu, którym zamienie mój aktualny piling enzymatyczny z lirene i zastanawiałam się właśnie nad wypróbowaniem tego

Co do zwężenia porów to już dawno wyleczyłam się że żaden preparat ich nie zwęzi ogólnie to moje pory są w całkiem niezłej - małej formie teraz (o dziwo zazwyczaj miałam kratery widoczne z daleka).

No nic skoro "pilinguje" to chyba się skuszę
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-10, 14:46   #4227
201611090925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 27
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Hehe, to ja odwrotnie. Nie nastawiałam się na żadne większe złuszczanie.
Myślę, że jeśli już, to może działać pośrednio. Kwas fitowy ma mieć ciekawe właściwości - regulować wydzielanie sebum w zależności od rodzaju cery (jeśli to w ogóle możliwe od zewnątrz). Pisała o tym Ervish. Mniejsza produkcja sebum >> mniej rozepchane pory. Ale dla mnie to abstrakcja.
Rzecz w tym, że niektóre rzeczy na mnie działają - krótko, przelotnie, ale widać, że coś robią. A serum na pory nie.
201611090925 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-10, 15:16   #4228
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez pohybel2 Pokaż wiadomość
Hehe, to ja odwrotnie. Nie nastawiałam się na żadne większe złuszczanie.
Myślę, że jeśli już, to może działać pośrednio. Kwas fitowy ma mieć ciekawe właściwości - regulować wydzielanie sebum w zależności od rodzaju cery (jeśli to w ogóle możliwe od zewnątrz). Pisała o tym Ervish. Mniejsza produkcja sebum >> mniej rozepchane pory. Ale dla mnie to abstrakcja.
Rzecz w tym, że niektóre rzeczy na mnie działają - krótko, przelotnie, ale widać, że coś robią. A serum na pory nie.
O! O tym działaniu regulującym nie wiedziałam doczytam sobie w takim wypadku informacje. Dzięki
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-10, 17:09   #4229
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lena40 Pokaż wiadomość
Zastosowanie: nawilżenie po zastosowaniu kremu pod oczy i kremu do twarzy było dobre i wystarczające, zauważalne jest jednak to, że krem pod oczy dawał uczucie nawilżenia pod oczami na dłuższy czas (gdy zdarzyło mi się leniwe przedpołudnie i za pielęgnację poranną zabrałam się dopiero koło południa, to skóra pod oczami nadal była "fajna" i nie potrzebowała pilnie nawilżenia, podczas, gdy po kremie do twarzy rano skóra domagała się aplikacji czegoś nowego). Wnioski mogą być dwa: albo jest to konsekwencja większej ilości nakładanego produktu, albo miałyście rację w naszej ostatniej dyskusji twierdząc, że kremy pod oczy mają składniki dedykowane skórze pod oczami i bardziej się do tego nadają.
Ja bym się raczej do tego pogrubionego skłaniała. Chociaż tutaj dużo można po składzie ocenić.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mogę prosić o skład, jeśli podawałaś to przepraszam
Na ich stronie jest zakładka ze składem KLIK, niestety nie daje mi się skopiować.
Miałam ochotę na Esse Cream Cleanser KLIK, ale akurat tu gdzie się w przed tygodniem przeprowadziłam drogerie tej marki nie mają.


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Właśnie wydobyłam z głębin szuflady moją gąbkę Konjac i co się okazuje, opakowanie było nieszczelne i cała wyschła na kamień (jak ją dostałam, to była mięciutka i czymś nawilżona chyba), teraz wygląda jak pumeks do stóp o średnicy 3 cm, mega się skurczyła, mam nadzieję, że nie jest zepsuta, okaże się po namoczeniu, ale śmiesznie wygląda
Kupiłam sobie zielonego konjaca z DM. To jest chyba fantazja producenta, czy sprzedaje go w roztworze, czy suchy. Rok temu w Rossmanie kupowałam wersję do ciała i była w płynie, ten do twarzy z DM jest suchy na wiór. Fajny gadżet, podoba mi się to, że trudno z nim przesadzić, co zdarzało mi się z muślinem i mikrofibrą, nie wyczuwałam momentu, kiedy trzeba przestać trzeć, bo te ścierki są pozornie w dotyku delikatne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-10, 17:45   #4230
lena40
Lady Pudernica
 
Avatar lena40
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 7 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja bym się raczej do tego pogrubionego skłaniała. Chociaż tutaj dużo można po składzie ocenić.
Też tak mi się wydaje. Składy mogę podać, ale ich interpretacji się nie podejmę:

Krem pod oczy:

Aqua/Water, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Water, Glycerin, Decyl Oleate, Rosa Moschata Seed Oil, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Hydroxyethyl Urea, Albizia Julibrissin Bark Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Tocopherol, Parfum/Fragrance, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Sodium Stearoyl Glutamate, Ethylhexylglycerin, Rosa Canina Fruit Oil, Dehydroacetic Acid, Sodium Gluconate, Benzyl Alcohol, Caffeine, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Ammonium Lactate, Citric Acid, Hemerocallis Fulva Extract, Geranylgeranylisopropanol , Plankton Extract, Sodium Benzoate, Acetyl Tetrapeptide-5 [N2901/A].

Zawiera co najmniej 92% składników pochodzenia naturalnego (w tym liliowiec, drzewo jedwabne, kofeina roślinna).

Krem do twarzy:

Aqua/Water, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Water, Glycerin, Rosa Moschata Seed Oil, Arachidyl Alcohol, Corylus Avellana (Hazel) Seed Oil, Pentaerythrityl Distearate, Dicaprylyl Carbonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Parfum/Fragrance, Behenyl Alcohol, Hydroxyethyl Urea, Albizia Julibrissin Bark Extract, Lauroyl Lysine, Phenyl Trimethicone, Tocopherol, Arachidyl Glucoside, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Capryloyl Glycine, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Sodium Stearoyl Glutamate, Rosa Canina Fruit Oil, Dehydroacetic Acid, Phenoxyethanol, Sodium Gluconate, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Ammonium Lactate, Hemerocallis Fulva Extract, Geranylgeranylisopropanol , Sodium Benzoate [N2902/A].

Podałam skład kremu do cery normalnej (nie wiem czy testowałam ten czy ten do cery suchej - miałam "odlewkę" w słoiku).

Edytowane przez lena40
Czas edycji: 2016-06-10 o 17:47
lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:31.