Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-12, 07:30   #2671
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
W moim przypadku toniki, które używam to albo toniki stricte z kwasami albo z jakimiś substancjami czynnymi bądź rozjaśniającymi. Generalnie każdemu kosmetykowi, który używam przypisuję jakiś cel, nie używam produktów z których nic nie mam, byle tylko się pomiziać po twarzy.

Tak po za tym muszę Wam powiedzieć, że od 3 tygodni nie używam żadnego kremu (oprócz filtra rano, wiadomo ) i nie dość, że cera wcale nie woła o pić, to jeszcze jakoś tak lepiej wygląda.☠

Czytałam trochę o bezkremowych nocach doktora Hauschki i to, o czym pisał nawet do mnie przemawia. Zresztą... U mnie już od jakiegoś czasu tak się składało, że wieczorami, po umyciu twarzy, przecierałam twarz tonikiem kwasowym i normalnie żeby dać kwasowi zadziałać, czekałam pół godziny, czy nawet godzinę zanim nałożyłam krem. Jednak ostatnio kończyło się na tym, że padałam na ryło i zasypiałam ze zmęczenia, więc bezkremowe noce same z siebie przyszły.
Służy mi to i póki co raczej nie będę tego zmieniać. Od czasu do czasu używam tylko jeszcze mezo serum z Bielendy, ale już mi się kończy, więc myślę nad jakimś innym serum z niskim stężeniem jakichś delikatnych, nadających się na lato kwasów, co by użyć kilka razy w tygodniu.
Ja od x czasu kremu na noc nie daje tylko właśnie tonik i czasem serum mezo.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-12, 17:03   #2672
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dzięki za odpowiedzi Jestem minimalistką jeśli chodzi o pielęgnację i myślałam, że może coś tracę unikając toników, ale upewniłam się tylko, że u mnie, tak jak u Patryki są tylko pachnącym dodatkiem (mam tu na myśli takie "zwykłe" toniki, bo z kwasowymi od czasu do czasu zdarza mi się romansować). Używam łagodnego żelu do mycia twarzy, skóra nie jest ściągnięta i nie domaga się od razu kremu, więc chyba sobie nie szkodzę
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-12, 17:44   #2673
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Ja od x czasu kremu na noc nie daje tylko właśnie tonik i czasem serum mezo.
Przy mojej suchej cerze myślałam, że pominięcie kremu nawilżającego nie będzie dobrym pomysłem, a tu proszę. I jakoś mi tak lżej na sercu, gdy nie muszę się zastanawiać, czy zapcha, czy nie.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-12, 19:38   #2674
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Przy mojej suchej cerze myślałam, że pominięcie kremu nawilżającego nie będzie dobrym pomysłem, a tu proszę. I jakoś mi tak lżej na sercu, gdy nie muszę się zastanawiać, czy zapcha, czy nie.
Ja również :P
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-13, 18:26   #2675
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ze zdjęciem będzie ciężko, ale znalazłam na stronie producentahttp://www.urodapolska.eu/pl/offer/0...bezalkoholowy/
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-13, 21:45   #2676
Fell
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 510
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Korzystając z promocji -40% na filtry w SP kupiłam dziś polecany przez jedną z Was (bodajże chimay) filtr z pharmaceris z SPF 50+. Będę testować
Fell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-13, 21:58   #2677
LOVimmortality
Raczkowanie
 
Avatar LOVimmortality
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 110
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fell Pokaż wiadomość
Korzystając z promocji -40% na filtry w SP kupiłam dziś polecany przez jedną z Was (bodajże chimay) filtr z pharmaceris z SPF 50+. Będę testować
Napisz po paru dniach jak Ci sie spodobał To mój faworyt wśród filtrów, perełka po prostu
LOVimmortality jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-14, 08:45   #2678
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fell Pokaż wiadomość
Korzystając z promocji -40% na filtry w SP kupiłam dziś polecany przez jedną z Was (bodajże chimay) filtr z pharmaceris z SPF 50+. Będę testować
Cytat:
Napisane przez LOVimmortality Pokaż wiadomość
Napisz po paru dniach jak Ci sie spodobał To mój faworyt wśród filtrów, perełka po prostu
Jak widać, nie tylko przeze mnie
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-14, 09:11   #2679
LOVimmortality
Raczkowanie
 
Avatar LOVimmortality
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 110
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

W którymś z wątków gdy zaczęłam przygodę z Atre prosiłam o pomoc ktory filtr wybrać kilka dziewczyn polecało Pharmaceris i nie zawiodłam się na forum polecają go prawie wszyscy ideał
LOVimmortality jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-14, 10:33   #2680
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fell Pokaż wiadomość
Korzystając z promocji -40% na filtry w SP kupiłam dziś polecany przez jedną z Was (bodajże chimay) filtr z pharmaceris z SPF 50+. Będę testować
Ja też wczoraj kupiłam
Za 23 to można spróbować
macka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-15, 00:58   #2681
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Ja też wczoraj kupiłam
Za 23 to można spróbować
Do kiedy promocja?
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-15, 09:43   #2682
Fell
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 510
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Była tylko jednodniowa promocja, w środę

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-15, 18:31   #2683
Anonimowa96
Przyczajenie
 
Avatar Anonimowa96
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 11
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Peeling kawowy mojej roboty Polecam!

https://www.youtube.com/watch?v=fUEl_cnat-Y
__________________
Zapraszam na mój kanał YouTube!

https://www.youtube.com/channel/UCTg...9LGSuCzeUBcD7g
Anonimowa96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-15, 21:24   #2684
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Gdyby któraś była na kupnie micela, w Hebe jest promocja - 30% na wszystkie dermokosmetyki, 1 litr (2x500ml) Biodermy Sensibio i Sebium kosztuje 48,99.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-16, 16:39   #2685
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi Jestem minimalistką jeśli chodzi o pielęgnację i myślałam, że może coś tracę unikając toników, ale upewniłam się tylko, że u mnie, tak jak u Patryki są tylko pachnącym dodatkiem (mam tu na myśli takie "zwykłe" toniki, bo z kwasowymi od czasu do czasu zdarza mi się romansować). Używam łagodnego żelu do mycia twarzy, skóra nie jest ściągnięta i nie domaga się od razu kremu, więc chyba sobie nie szkodzę
Ja planuję zastąpić tonik hydrolatem, ale nie mam pojęcia, jaki kupić dla mnie to kosmos.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-16, 16:39   #2686
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja planuję zastąpić tonik hydrolatem, ale nie mam pojęcia, jaki kupić dla mnie to kosmos.
Dla mnie to samo :P
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-16, 16:44   #2687
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja zrezygnowałam z hydrolatów odkąd zaczęły mnie podrażniać. Moja skóra zrobiła się trochę wydelikacona przez kwasy. Z tonikami tego problemu nie mam, nawet jak mają glikol propylenowy na drugim miejscu.
W czasach, jak jeszcze używałam hydrolatów najbardziej lubiłam różany, ale to ze względu na zapach. Oraz oczarowy, także z powodu zapachu. Ale żebym miała po nich te rozmaite i rozliczne cudowne efekty opisywane na stronach mazideł i BU to nie
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-16, 17:58   #2688
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja ogólnie patrzę, że większość naturalnych produktów chyba nie jest dla mnie tonik i maseczki z kozieradki, mleka, różne wcierki do włosów domowej roboty, oleje... nic nie działało jestem w trakcie testowania miodu i też nie jestem zadowolona. Peelinguję się regularnie, czyli jakieś tam składniki powinny docierać wgłąb ale sama nie wiem... Może po dłuższym czasie będą jakieś efekty.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-16, 19:43   #2689
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja potrzebuję czegoś do nawilżenia, bo zauważyłam, że nawet Dove (ten w płaskim białym opakowaniu) nawilża lepiej niż czerwony Garnier do skóry bardzo suchej. Nie chodzi o kremy do twarzy, tylko do rąk.
Ten czerwony Garnier jest bardzo treściwy, choć nie tak bardzo jak niebieska Nivea, ale mam wrażenie, że wysusza (paradoks, wiem).
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-16, 20:58   #2690
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ja ogólnie patrzę, że większość naturalnych produktów chyba nie jest dla mnie tonik i maseczki z kozieradki, mleka, różne wcierki do włosów domowej roboty, oleje... nic nie działało jestem w trakcie testowania miodu i też nie jestem zadowolona. Peelinguję się regularnie, czyli jakieś tam składniki powinny docierać wgłąb ale sama nie wiem... Może po dłuższym czasie będą jakieś efekty.

U mnie to samo. Znikome bądź żadne działanie oraz upierdliwość przygotowywania i robienia tego sprawiły, że zrezygnowałam całkowicie z metod domowych. Nie znoszę mieszania, ostatnio odkładam nawet farbowanie brwi, bo Reflectocil wymagania wymieszania go z wodą utlenioną Taki ze mnie leniwiec
Czasem jeszcze robię peeling kawowy, ale też odkładam, bo mam potem trudną do usunięcia żałobę za paznokciami
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-16, 23:46   #2691
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja potrzebuję czegoś do nawilżenia, bo zauważyłam, że nawet Dove (ten w płaskim białym opakowaniu) nawilża lepiej niż czerwony Garnier do skóry bardzo suchej. Nie chodzi o kremy do twarzy, tylko do rąk.
Ten czerwony Garnier jest bardzo treściwy, choć nie tak bardzo jak niebieska Nivea, ale mam wrażenie, że wysusza (paradoks, wiem).
Z tej czerwonej serii Garniera bardzo pasował mi słynny balsam do ciała z syropem z klonu. Byłam nim zachwycona, idealnie nawilżał, pięknie pachniał i poprawiał wygląd skóry, była taka lśniąca i zwarta, jednakże bajka trwała krótko, bo z kolejnym opakowaniem skora ewidentnie miała go dość, wysuszał właśnie.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-17, 14:23   #2692
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Mam do Was pytanie, co prawda nie związane z pielęgnacją, a makijażem mieszanej cery. Czy pojawia się u Was problem igiełek, czy jak to któraś niedawno tutaj nazwała "jeżyków" na nosie po nałożeniu podkładu? Jak sobie z tym radzicie? Do tej pory myślałam, że to kwestia źle dobranej formuły podkładu, który wchodzi w pory i wszystko podkreśla, wczoraj jednak przetestowałam kilka podkładów, od lekkich po mocno kryjące i ciężkie i za każdym razem efekt jest ten sam Podkładów używam tylko na większe, wieczorne wyjścia, więc nie rzuca się to bardzo w oczy, ale wkurza mnie sama myśl o tym, że podkład zamiast ukrywać pewne sprawy, dodatkowo je podkreśla
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-17, 22:28   #2693
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie to samo. Znikome bądź żadne działanie oraz upierdliwość przygotowywania i robienia tego sprawiły, że zrezygnowałam całkowicie z metod domowych. Nie znoszę mieszania, ostatnio odkładam nawet farbowanie brwi, bo Reflectocil wymagania wymieszania go z wodą utlenioną Taki ze mnie leniwiec
Czasem jeszcze robię peeling kawowy, ale też odkładam, bo mam potem trudną do usunięcia żałobę za paznokciami
Wystarczy wsunąć paznokcie pod strumień wody. U mnie ładnie się kawa wypłukuje
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-17, 22:34   #2694
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie, co prawda nie związane z pielęgnacją, a makijażem mieszanej cery. Czy pojawia się u Was problem igiełek, czy jak to któraś niedawno tutaj nazwała "jeżyków" na nosie po nałożeniu podkładu? Jak sobie z tym radzicie? Do tej pory myślałam, że to kwestia źle dobranej formuły podkładu, który wchodzi w pory i wszystko podkreśla, wczoraj jednak przetestowałam kilka podkładów, od lekkich po mocno kryjące i ciężkie i za każdym razem efekt jest ten sam Podkładów używam tylko na większe, wieczorne wyjścia, więc nie rzuca się to bardzo w oczy, ale wkurza mnie sama myśl o tym, że podkład zamiast ukrywać pewne sprawy, dodatkowo je podkreśla
A czy to nie jest spowodowane podkreśleniem mikrowłosków na skórze? Ja tego problemu nie miałam, ale wiem, jak to wygląda i z tym mi się właśnie kojarzy.

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Wystarczy wsunąć paznokcie pod strumień wody. U mnie ładnie się kawa wypłukuje
To jest osad z kawy, a nie sama kawa i wodą się tego nie usunie. Taki sam zostaje mi na ciele do następnego mycia, podobnie jak ten specyficzny zapaszek oraz taka lekko woskowa warstwa. Nieważne czy użyję zaparzonych fusów czy suchej kawy zmieszanej z odrobiną wody.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-17, 23:06   #2695
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Wystarczy wsunąć paznokcie pod strumień wody. U mnie ładnie się kawa wypłukuje
U mnie peeling z kawy, szczególnie parzonej, barwi paznokcie na długo i na pewno samą wodą nie da się tego usunąć

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A czy to nie jest spowodowane podkreśleniem mikrowłosków na skórze? Ja tego problemu nie miałam, ale wiem, jak to wygląda i z tym mi się właśnie kojarzy.
To na pewno nie są włoski. Wygląda mi raczej to na podkreślenie zaskórników - "igiełki" dają się wycisnąć, ale nie wiem jak je usunąć z większej powierzchni Myślałam o plastrach na nos, albo masce z żelatyną i mlekiem, co prawda nigdy takich wynalazków nie stosowałam, ale też nie mam innych pomysłów
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 08:47   #2696
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
U mnie peeling z kawy, szczególnie parzonej, barwi paznokcie na długo i na pewno samą wodą nie da się tego usunąć


To na pewno nie są włoski. Wygląda mi raczej to na podkreślenie zaskórników - "igiełki" dają się wycisnąć, ale nie wiem jak je usunąć z większej powierzchni Myślałam o plastrach na nos, albo masce z żelatyną i mlekiem, co prawda nigdy takich wynalazków nie stosowałam, ale też nie mam innych pomysłów
Ja mam takie właśnie "igielki" ale co jakiś czas daje plastry na noc teraz mam akurat z Biedronki jak były w jakiejś gazetce urodowowej.Może poszukaj w swoim mieście? i czasem stosuj.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 11:11   #2697
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Ja mam takie właśnie "igielki" ale co jakiś czas daje plastry na noc teraz mam akurat z Biedronki jak były w jakiejś gazetce urodowowej.Może poszukaj w swoim mieście? i czasem stosuj.
Jak te plastry sprawdzają się u Ciebie? Oglądnęłam sporo zdjęć po i jestem bardzo zaskoczona, aż mi się nie chce wierzyć, jak mogą tyle wyciągnąć ze skóry
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 11:37   #2698
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Jak te plastry sprawdzają się u Ciebie? Oglądnęłam sporo zdjęć po i jestem bardzo zaskoczona, aż mi się nie chce wierzyć, jak mogą tyle wyciągnąć ze skóry
Mam z czarnym węglem a bardzo dobrze chętnie je kupię jeszcze nie raz jeśli pojawią się w B.Miałam też z Marion i też sobie chwale
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 20:57   #2699
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To jest osad z kawy, a nie sama kawa i wodą się tego nie usunie. Taki sam zostaje mi na ciele do następnego mycia, podobnie jak ten specyficzny zapaszek oraz taka lekko woskowa warstwa. Nieważne czy użyję zaparzonych fusów czy suchej kawy zmieszanej z odrobiną wody.
Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
U mnie peeling z kawy, szczególnie parzonej, barwi paznokcie na długo i na pewno samą wodą nie da się tego usunąć
Dziwne, ja cięgle robie peelingi z kawy i nic takiego mi się nie zdarzyło. Może to zależy od rodzaju kawy? Bo na pewno nie sposobu parzenia.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 21:08   #2700
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
To na pewno nie są włoski. Wygląda mi raczej to na podkreślenie zaskórników - "igiełki" dają się wycisnąć, ale nie wiem jak je usunąć z większej powierzchni Myślałam o plastrach na nos, albo masce z żelatyną i mlekiem, co prawda nigdy takich wynalazków nie stosowałam, ale też nie mam innych pomysłów
Może źle to określiłam, to jest raczej taki meszek, jak na brzoskwini Ja swego czasu robiłam tę maskę z żelatyny i po ściągnięciu było na niej dużo tego czegoś, nawet się na początku cieszyłam, że to właśnie zaskórniki wylazły, ale po wnikliwszym obadaniu sprawy okazało się, że to jest właśnie taki meszek.


Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Dziwne, ja cięgle robie peelingi z kawy i nic takiego mi się nie zdarzyło. Może to zależy od rodzaju kawy? Bo na pewno nie sposobu parzenia.
Robiłam już z różnych kaw, począwszy od Lavazzy, przez Wosebę, skończywszy na biedronkowej. Zawsze to samo. Chociaż intensywniej występuje to zjawiwsko po zaparzeniu kawy. Na wątku u peelingu kawowym też się dziwiono, że ja mam jakąś warstewkę potem na skórze. To takie odczucie jakby skóra była zaimpregnowana, lekko woskowa, niesamowicie gładka. Do tego niestety dochodzi zapaszek, który utrzymuje się do następnego mycia, oraz to przyciemnienie skóry.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:54.