porada potrzebna :) od zaraz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-05, 11:35   #1
pieqna
Raczkowanie
 
Avatar pieqna
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 51

porada potrzebna :) od zaraz


Hej Dziewczyny,

mam taki dylemat- chcialabym sobie przedluzyc paznokcie (czy to zel, akryl, czy jakas inna metoda), bo mimo, ze mam swoje nawet dosc dlugie i ladny ksztalt to: raz, ze szybko odpryskuje lakier , dwa-co chwila ktorys mi sie lamie.
I tak sie zastanawiam czy by sie nie zdecydowac na tipsy (french), zeby miec spokoj na ok 3 tygodni,
tyle, ze strasznie lubie zmieniac kolor paznokci, dopasowywac do stroju.
stad moje pytanie- myslicie, ze moglabym miec frencha na co dzien a
od czasu do czasu pomalowac te tipsy jakims kolorkiem jednolitym
(tylko jak to bedzie wygladalo??? i czy np. przy czarnym nie bedzie okropnych przeswitow bialej koncowki?)

z gory wielkie dzieki za kazda rade
pieqna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 11:28   #2
Mangdzia23
Rozeznanie
 
Avatar Mangdzia23
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gołdap
Wiadomości: 651
GG do Mangdzia23 Send a message via Skype™ to Mangdzia23
Dot.: porada potrzebna :) od zaraz

Jeśli czarny będzie ładnie kryjący to nie powinno być prześwitów, ale zwróć uwagę że pod spodem będziesz miała bialy french, i czy to nie będzie ci przeszkadzało

Napisałaś że zrobić chcesz tipsiki, polecam Ci znaleźć stylistkę która wykona Ci przedlużenie żelowe za pomocą szablonów, klej do tipsów niszczy naturalne pazurki, a przy pracy na szablonach stylistka bedzie używała sam żel, czyli nie użyje kleju
__________________
Start
126,0 kg
91 kg - minus 35kg w 112dni - CellReset
cel - 69kg


Instruktor Przedłużania Paznokci Metodą Żelową, Magdalena Jasionowska
Mangdzia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 15:56   #3
anad17
Przyczajenie
 
Avatar anad17
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 15
Dot.: porada potrzebna :) od zaraz

Z doświadczenia wiem, że na tipsach lakier trzyma się rewelacyjnie! Niestety po kilku dniach ścierają się końcówki i wygląda to dość nieestetycznie :-(
Dlatego klientkom, które chcą nosić french i jednocześnie nie rezygnować z kolorowych lakierów polecam tzw. soft white. Teraz wiele firm ma w swojej ofercie tego typu żele do frencha - bardzo delikatne, nie kredowo białe. Intensywność tej "bieli" zależy od grubości warstwy jaką nałoży się na paznokcie. Mnóstwo klientek zakochało się w tej delikatniejszej wersji frenchu
__________________
Moja stronka http://www.nailsensation.pl
anad17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 22:31   #4
malamarooda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 34
Dot.: porada potrzebna :) od zaraz

Odradziłabym Ci i tipsy, i żel. Tipsy MAKABRYCZNIE niszczą płytkę paznokcia, wiem z autopsji, miałam po nich paznokcie jak papier i od dawna z nich zrezygnowałam (a nosiłam mnóstwo razy). Żel odradziłabym Ci, ze względu na to, że trudno się go "pozbyć", akryl dużo łatwiej zmyć, ponieważ wystarczy rozpuścić go w acetonie. Ale możliwe, że żel nałożony przez profesjonalistkę i zdejmowany również przez profesjonalistkę nie będzie taki drastyczny (mam na myśli wersję bez tipsów). Nie wiem, ponieważ robiłam sobie te paznokcie sama, a kosmetyczką nie jestem.

Ciemne lakiery, bądź wiele warstw jaśniejszych, faktycznie mogą Ci pokryć frencha, a na żelu albo akrylu zmywanie (w przypadku akrylu zmywaczem bezacetonowym oczywiście) lakieru nie powinno zniszczyć tego, co zrobi kosmetyczka. Jednak dziewczyny tutaj mają rację, końcówki szybko się ścierają, jeśli nie są utwardzone żelem lub akrylem.
malamarooda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 23:19   #5
Dizzzy87
Raczkowanie
 
Avatar Dizzzy87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 200
Dot.: porada potrzebna :) od zaraz

Tipsy, żel, akryl.... Nic makabrycznie nie niszy paznokcia pod warunkiem że robi to profesionalistka więc nie pisz głupot i nie strasz malamarooda

Co do pytania.. Na Twoim miejscu wybrałabym żel (tips czy szablon nie ma znaczenia). Przy zmianach koloru lakieru zmywacz może zawierać aceton, nic się z żelem nie stanie. Jeśli chcesz french to ok, mocno napigmentowany lakier sobie poradzi ale po kilku dniach końcówki zaczną się ścierać i french będzie przebijał. Albo możesz zrobić pazurki w kolorze naturalnym, wtedy będą utwardzone, lakier trzyma się dłużej niż na naturalnej płytce, szybciej schnie, a jak zacznie się ścierać to nie będzie aż tak widoczne.
Dizzzy87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 01:56   #6
malamarooda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 34
Dot.: porada potrzebna :) od zaraz

Z żelem powiedziałam, że jak zrobi profesjonalistka to nie wiem, na akryl nie narzekałam, a klej do tipsów niszczy paznokcie makabrycznie i tutaj będę się przy tym upierać, ponieważ robiłam sobie sama tipsy, robiły kosmetyczki i nie tylko mi, ale moim koleżankom również i, o ile po pierwszym razie jest znośnie, o tyle, po regularnym zakładaniu tipsów z paznokci robi się papier. O tym, jak bardzo niszczy płytkę klej do tipsów mówią nawet same kosmetyczki (moja polecała mi zapuścić odrobinkę paznokcie i przyjść, żeby zrobić na nich żel, zamiast psuć płytkę klejem do tipsów). Więc o ile z żelem i akrylem nie mówię, że niszczą, o tyle z klejem się nie zgodzę. Nawet dobrze przyklejone tipsy (a chyba nawet szczególnie dobrze przyklejone tipsy) robią z płytki paznokciowej sieczkę, właśnie przez klej.
malamarooda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 08:14   #7
anad17
Przyczajenie
 
Avatar anad17
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 15
Dot.: porada potrzebna :) od zaraz

Co do makabrycznie zniszczonych paznokci... Bzdura! Najczęściej piszą o tym właśnie dziewczyny, które nie są kosmetyczkami ani nawet manicurzystkami i które zarówno same sobie paznokcie zakładają jak i same je później zdejmują. Przepraszam dziewczyny, ale nie znam osoby, ktora nie zajmuje się tym zawodowo (żeby nie napisać profesjonalnie), robi sobie paznokcie sama i po ich usunięciu jest zadowolona z kondycji płytki. Niestety najczęściej nieumiejętność zdejmowania z paznokci masy powoduje ich mega zniszczenie, a potem rozsiewanie historii typu "odradzam! strasznie niszczą paznokcie!" Jeśli ktoś spiłowując żel spiłuje sobie przy okazji płytkę to GrAtUlUjĘ! Ale Kochane proszę Was nie róbcie nam złej opinii o naszych usługach! A jeśli już koniecznie upieracie się przy samodzielnym zakładaniu żelu, akrylu, tipsów ... to chociaż udajcie się do jakiegoś poleconego salonu na usunięcie. Koszt jest nie wielki, a przynajmiej będziecie miały gwarancję, że nie spiłujecie sobie płytki więcej niż już macie spiłowaną, a przy okazji profesjonalista poleci wam co dalej z takimi paznokciami począć (jaka odżywka itd.)
Pozdrawiam!
__________________
Moja stronka http://www.nailsensation.pl
anad17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-11, 00:40   #8
malamarooda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 34
Dot.: porada potrzebna :) od zaraz

Nie wiem, może ja trafiłam na kosmetyczkę i moje koleżanki też trafiły na takie kosmetyczki, które się nie znają na klejeniu tipsów ani nie umieją tego robić... Po prostu nie słyszałam innej opinii, niż takiej, że klej do tipsów nie niszczy. Zaznaczam, że mam na myśli tipsy na kleju, do żelu czy akrylu nic nie mam (bo żel robiłam sama, a to nie ma porównania).
malamarooda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 09:53   #9
Mangdzia23
Rozeznanie
 
Avatar Mangdzia23
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gołdap
Wiadomości: 651
GG do Mangdzia23 Send a message via Skype™ to Mangdzia23
Dot.: porada potrzebna :) od zaraz

Dokładnie, klej do tipsów niszczy paznokcie, a żel i akryl dobrze położone i dobrze zdjęte są dla paznokci naturalnych bezpieczne
__________________
Start
126,0 kg
91 kg - minus 35kg w 112dni - CellReset
cel - 69kg


Instruktor Przedłużania Paznokci Metodą Żelową, Magdalena Jasionowska
Mangdzia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:37.