Filologia angielska w Zielonej Górze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-11, 17:48   #1
adriana146
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Question

Filologia angielska w Zielonej Górze


witam
Mam mały problem a mianowicie juz od jakiegos czasu myslę o studiach na tym kierunku, niestety czytając wiele opinii jestem bardzo zniechęcona a nie chodzi mi o opinie, że jest tam mnóstwo nauki, czytania....itd ale o poziom języka z jakim można tam startować (wielu pisze ze musi być perfekcyjny)
Dla wyjaśnienia, szkołę średnią konczyłam już dawno, moja znajomość języka nie jest tragiczna ale nie ukrywam, że nie znam go perfekcyjnie no ale potrafię czytać, znam gramatykę, dogadam się jak np jestem w Dublinie u mojej siostry. Niestety czytając opinie ludzi po prostu się boję czy się nie zbłaźnię na dzień dobry.
Jak to np wygląda na Filologii w Zielonej Górze i czy tak naprawdę jest się czego bać??
adriana146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 19:42   #2
cynamonka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 290
Dot.: Filologia angielska w Zielonej Górze

Co prawda nie studiuję w Zielonej Górze, ale jestem na anglistyce już drugi rok, więc chyba mogę powiedzieć co nieco. Nie, nie musisz znać języka perfekcyjnie, bo po to jednak są studia, żeby się czegoś jeszcze nauczyć. ALE takie B2 wydaje mi się absolutnym minimum. Ogólnie jeżeli mocno, powtarzam- mocno, będziesz odstawać od grupy, to nie będziesz miała łatwo. I to nie tylko z wykładowcami/ćwiczeniowcami, ale i z... osobami w grupie. Sama mam dwie słabsze osoby, które w sumie zastanawiam się, jakim cudem się dostały na ten kierunek. I jedna jest cicha i po prostu słaba, a druga co chwila coś wtrąca, ciągle czegoś nie rozumie, prosi żeby tłumaczyć. Ok, nie byłoby w tym nic złego, każdy może nie rozumieć czasami czegoś. Ale ona notorycznie przerywa wykładowcy w połowie zdania i bardzo często nie rozumie nawet po 5 próbie wytłumaczenia jej jakiegoś zagadnienia, a inaczej już się nie da. Wiadomo, nauczyciel nie pokaże jakoś szczególnie irytacji, ale wśród kolegów z grupy da się dostrzec przewracanie oczami, czy wdychanie. Jeżeli jednak jesteś w miarę ogarnięta i pojętna, a twoim problemem jest nie najlepszy zasób słownictwa, to jeszcze da się podciągnąć, bo bardzo, bardzo dużo języka specjalistycznego i lingwistycznego poznaje się dopiero na studiach. Musisz jednak być przegotowana na mnóstwo nauki, a przed sesją to wręcz rycia (ja testem teraz w tym okresie, ehh..). Ja idąc na ten kierunek nie spodziewałam się, jak wiele analitycznego myślenia będzie mi potrzebne. Niektórych rzeczy po prostu nie da się też wykuć, a jedynym sposobem jest zrozumienie logiczne. Mówię tutaj np o gramatyce praktycznej, czy gramatyce opisowej.
Ale żeby nie było tak czarno, bo wbrew temu, co może się wydawać uwielbiam moje studia. Z każdym dniem wręcz coraz bardziej! Poznałam niesamowicie dużo ciekawych aspektów języka i zobaczyłam z jak wielu rzeczy nie zdawałam sobie sprawy. Może zabrzmi to zabawnie, ale już nie umiem 'patrzeć' na mówienie jako zwykły sposób wypowiadania myśli, bo wiem ile się pod tym wszystkim kryje.
Wiadomo, są przedmioty ciekawe i mniej ciekawe, bardzo przydatne i tzw zapychacze, ale z każdego staram się coś wyciągnąć i chociaż trochę się zainteresować. I nie ukrywam bardzo ważne jest na jaką kadrę i wykładowców trafisz. Ja mam szczęście, bo mam naprawdę w porządku nauczycieli (no ok, z 2, czy 3 wyjątkami), a kilku tak inspirujących, że na zajęcia biegnę prawie w podskokach
Strasznie się rozpisałam, po części pewnie też nie o tym, o co pytałaś, ale ja jestem w anglistykę tak wkręcona, że jak zacznę trajkotać to mogę tak 2 dni bez przerwy :P Mam nadzieję, ze chociaż trochę ci pomogłam. Jak coś jeszcze cię interesuje, to pytaj.
cynamonka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 10:43   #3
adriana146
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: Filologia angielska w Zielonej Górze

o super dzięki troche podniosło mnie to na duchu bo właśnie o to mi chodziło a mianowicie o zasób słówek bo zdarza mi się po prostu nie znać znaczenia ale jesli chodzi o gramatykę to jest ok.
Lubie czytać, uczyć się angielskiego a co mi tam mogę spróbować najwyżej polegnę ale będę walczyć
Powiedz proszę co czytacie jakieś konkretne tytuły książek, wiem ze to może się różnić w zależności od uczelni na jakiej się jest ale chciałabym wiedzieć z czym mogę się mniej więcej spotkać .
adriana146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 12:22   #4
dziennikarka93
Raczkowanie
 
Avatar dziennikarka93
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zielona Góra i okolice
Wiadomości: 136
Dot.: Filologia angielska w Zielonej Górze

Ja studiuję na UZ i mam znajomych na filologii angielskiej. Czy jest trudno? To zależy od Twoich umiejętności językowych. Nie musisz znać języka perfekcyjnie, ale chociaż w stopniu komunikatywnym, żeby zrozumieć treści przekazywane na zajęciach (zajęcia odbywają się w języku angielskim). Jest dużo nauki, tzw. ,,pamięciówki”, nauka dużej ilości słówek itd. no ale to wiadomo. Nie można też się od razu poddawać - zwłaszcza w trakcie pierwszego roku, bo wtedy najwięcej osób odpada. Nie powiem Ci dokładnie, jakie książki są przerabiane i jakie są przedmioty (możesz o tym poczytać na stronie UZ - są syllabusy). Mam koleżankę, która była na filologii angielskiej, ale wylądowała po roku u mnie na kierunku. Ona mieszkała trochę w Anglii, dość dobrze mówi po angielsku i nie dała sobie rady. Nie wiem, czy do końca o to chodzi...ja obstawiam, że po prostu ilość nauki ją przerosła no i wykładowcy, którzy od początku tępią słabszych, żeby zostali tylko ci, którzy się do tego nadają. Mam nadzieję, że Cię nie dobiłam tymi moimi przemyśleniami. Ja uważam, że jeśli się chce, to można wszystko. Najważniejsza jest silna wola i odrobina dobrych chęci.
__________________
dziennikarka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 14:24   #5
cynamonka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 290
Dot.: Filologia angielska w Zielonej Górze

Cytat:
Napisane przez dziennikarka93 Pokaż wiadomość
Ja studiuję na UZ i mam znajomych na filologii angielskiej. Czy jest trudno? To zależy od Twoich umiejętności językowych. Nie musisz znać języka perfekcyjnie, ale chociaż w stopniu komunikatywnym, żeby zrozumieć treści przekazywane na zajęciach (zajęcia odbywają się w języku angielskim). Jest dużo nauki, tzw. ,,pamięciówki”, nauka dużej ilości słówek itd. no ale to wiadomo. Nie można też się od razu poddawać - zwłaszcza w trakcie pierwszego roku, bo wtedy najwięcej osób odpada. Nie powiem Ci dokładnie, jakie książki są przerabiane i jakie są przedmioty (możesz o tym poczytać na stronie UZ - są syllabusy). Mam koleżankę, która była na filologii angielskiej, ale wylądowała po roku u mnie na kierunku. Ona mieszkała trochę w Anglii, dość dobrze mówi po angielsku i nie dała sobie rady. Nie wiem, czy do końca o to chodzi...ja obstawiam, że po prostu ilość nauki ją przerosła no i wykładowcy, którzy od początku tępią słabszych, żeby zostali tylko ci, którzy się do tego nadają. Mam nadzieję, że Cię nie dobiłam tymi moimi przemyśleniami. Ja uważam, że jeśli się chce, to można wszystko. Najważniejsza jest silna wola i odrobina dobrych chęci.
zgadzam się z tym. no musisz być przygotowana, że przedmiotów i materiału do ogarnięcia jest dużo. zostają tutaj osoby, które albo sobie postanowiły, że skończą jakiś kierunek za wszelką cenę i będą zakuwać nawet jak im się nie chce, albo pasjonaci językowi (np ja )
cynamonka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 19:41   #6
adriana146
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: Filologia angielska w Zielonej Górze

Co do nauki to powiem, ze az tak sie tego nie boję, uwielbiam sie uczyć języka, fakt może coś mnie przerośnie, nie wiem.
Powiem, że szczególnie obawiam sie tego, że w chwili obecnej mam słaby angielski;(( ach zaryzykuję i może jak sie dostanę to sie nie zawiodę hihihih
Może ktoś z was się orientuję czy na zaoczne trudno się dostać w Zielonej?, bo dzienne odpadają ponieważ pracuję no i jestem trochę stara.hihih
adriana146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 20:21   #7
cynamonka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 290
Dot.: Filologia angielska w Zielonej Górze

to ja się znowu wtrącę, choć tam nie studiuję :P po pierwsze, to że jesteś 'stara' cię nie dyskwalifikuje w żadnym wypadku i nie masz się czego wstydzić (jeżeli o to chodzi). sama mam w grupie osoby po 30 lat, czyli też już takie, które studia powinny teoretycznie mieć za sobą. a na zaoczne, nie oszukujmy się- biorą jak leci właściwie wszędzie. próbuj śmiało! i daj znać, czy się dostałaś i jak ci idzie ewentualnie. powodzenia!
cynamonka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-15, 12:28   #8
agaklimek
Raczkowanie
 
Avatar agaklimek
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 135
Dot.: Filologia angielska w Zielonej Górze

Wiek to pojęcie względne i subiektywne Mam kilku znajomych, którzy studiowali filologię angielską. Przyznam szczerze, że większość z nich była maniakami językowymi i władali angielskim jak swoim ojczystym. Pamiętam, że kuzynka mieszkająca w okolicach Zielonej Góry wybierała się dwa lata temu na fil. angielską i miała podobne obawy co Ty. Żeby podnieść swoje umiejętności i pewność siebie wybrała się do klubu jezykowego na ul. Wyszyńskiego. Przesłała mi namiary na panią Jagodzińską (tel. 608 660 669). Zawsze to opcja, która pozwoli Ci pozbyć się obaw.
__________________
Ludzie tęsknią za całkowitą odmianą, a jednocześnie pragną, by wszystko pozostało takie jak dawniej.
agaklimek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-15 12:28:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:33.