Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-20, 15:19   #481
miss90
Zadomowienie
 
Avatar miss90
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 388
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny a jaki byście krem z filtrem ok 35-40 do CIAŁA poleciły?

bo widze że wy tu głównie o filtrach na twarz rozmawiacie a ja potrzebuje do ciała. mam skłonność do oparzeń na słońcu ;/ chce się opalić bo nie lubie mojej jasnej karnacji (marzy mi się piękna czekoladowa opalenizna) ale nie spalić ;/

Edytowane przez miss90
Czas edycji: 2012-05-20 o 15:24
miss90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 18:44   #482
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy jest lista filtrów bez parsolu? Szukam i nie mogę znaleźć. Chciałabym wrócić do filtrowania, ale skoro mam już je nakładać (a dla mnie to nigdy nie było super przyjemne, stąd miałam długą przerwę) to nie po to, by mi makijaż destabilizował ochronę. Podobno Soraya 45spf nie ma, ale już ją testowałam i robi mi z w końcu gładkiej buzi pole minowe, więc poszukuję czegoś innego.
A szukałaś w wątku "filtry uv a makijaż"https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=481815 ? Wiem, że tam sporo czytałam o parsolu i filtrach bez niego. Jest też opcja przeszukiwania KWC lub stron aptek w poszukiwaniu składów i wyłapywanie tych bez parsolu.
Z filtrów, których używam ducray nie ma parsola (zarówno krem jak i mleczko). Do tego nie bieli, nie ma alkoholu i zachowuje się na skórze jak zwykły krem.

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Cytat:
Napisane przez miss90 Pokaż wiadomość
dziewczyny a jaki byście krem z filtrem ok 35-40 do CIAŁA poleciły?

bo widze że wy tu głównie o filtrach na twarz rozmawiacie a ja potrzebuje do ciała. mam skłonność do oparzeń na słońcu ;/ chce się opalić bo nie lubie mojej jasnej karnacji (marzy mi się piękna czekoladowa opalenizna) ale nie spalić ;/
Z spf 30 szukaj spokojnie wśród nieaptecznych filtrów typu nivea, garnier, l'oreal, soraya, bielenda bikini, lirene, część sun ozonów z rossmanna itp.
Żeby się nie pogubić w tej materii wydrukowałam kiedyś listę tych kilku stabilnych filtrów i schowałam do kalendarze. Teraz szukając w sklepie kremu z filtrem sprawdzam czy ma któryś ze stabilnych filtrów z listy.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 18:56   #483
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

fluoxetine tutaj jest lista (ale czy aktualna to nie wiem)
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...1789,t424.html

ja używam svr rubialine 50 i bardzo mi pasuje
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 19:28   #484
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miss90 Pokaż wiadomość

bo widze że wy tu głównie o filtrach na twarz rozmawiacie a ja potrzebuje do ciała. mam skłonność do oparzeń na słońcu ;/ chce się opalić bo nie lubie mojej jasnej karnacji (marzy mi się piękna czekoladowa opalenizna) ale nie spalić ;/
Przy opalaniu stabliność filtra nie jest już taka ważna, bo i tak obowiązkowo musisz go reaplikować (część ścierasz ręcznikiem, część spływa z potem). Także wysoki filtr nakładany w dużej ilości dość często i powinnaś uzyskać efekt, jaki chcesz. Zaczęłabym na Twoim miejscu od 50 - i tak dwa dni, potem 30 dłuższy czas i ewentualnie na końcu 20.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 19:44   #485
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
A szukałaś w wątku "filtry uv a makijaż"https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=481815 ? Wiem, że tam sporo czytałam o parsolu i filtrach bez niego. Jest też opcja przeszukiwania KWC lub stron aptek w poszukiwaniu składów i wyłapywanie tych bez parsolu.
Z filtrów, których używam ducray nie ma parsola (zarówno krem jak i mleczko). Do tego nie bieli, nie ma alkoholu i zachowuje się na skórze jak zwykły krem.
Jestem w trakcie czytania wątku o makijażu. Szkoda, że nie każda apteka/sklep udostępnia składy, to bardzo ułatwiłoby życie.
Ducraya wyłapałam na tym wątku, chyba przetestuję, bo ma dobre opinie i cenę do przełknięcia. Dziękuję za rady.

Cytat:
Napisane przez kuroikaze Pokaż wiadomość
fluoxetine tutaj jest lista (ale czy aktualna to nie wiem)
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...1789,t424.html

ja używam svr rubialine 50 i bardzo mi pasuje
Dziękuję, link bardzo się przyda. Z svr mam niestety nieprzyjemne wspomnienia (z opcją tonującą), a tego trochę się boję, bo podobno kiepsko współgra z makijażem. Może uda mi się znaleźć próbki, bo nie mogę chodzić saute i straszyć ludzi.

Mam jeszcze pytanie o filtry azjatyckie, bo i one chodzą mi po głowie. Wyczytałam, że ich najwyższa ochorna PA+++ to poziom PPD od 8 wzwyż - czyli nie ma co liczyć, że ichniejsze filtry zapewnią lepszą ochronę przed uva (taką na poziomie powyżej 20)?
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 13:09   #486
italiana89
Raczkowanie
 
Avatar italiana89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 189
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
Jestem w trakcie czytania wątku o makijażu. Szkoda, że nie każda apteka/sklep udostępnia składy, to bardzo ułatwiłoby życie.
Ducraya wyłapałam na tym wątku, chyba przetestuję, bo ma dobre opinie i cenę do przełknięcia. Dziękuję za rady.


Dziękuję, link bardzo się przyda. Z svr mam niestety nieprzyjemne wspomnienia (z opcją tonującą), a tego trochę się boję, bo podobno kiepsko współgra z makijażem. Może uda mi się znaleźć próbki, bo nie mogę chodzić saute i straszyć ludzi.

Mam jeszcze pytanie o filtry azjatyckie, bo i one chodzą mi po głowie. Wyczytałam, że ich najwyższa ochorna PA+++ to poziom PPD od 8 wzwyż - czyli nie ma co liczyć, że ichniejsze filtry zapewnią lepszą ochronę przed uva (taką na poziomie powyżej 20)?
Z tymi azjatyckimi to nie do końca tak. Są filtry azjatyckie, które wysoko w składzie mają tinosorby i z pewnością mają ppd bliższe 20 niż 10. Ciężko to oszacować. Nie zapewniają jednak takiej ochrony jak filtry apteczne moim zdaniem. Za to aplikuje się je o wiele przyjemniej, przynajmniej na mojej skórze No i silikonowa baza przedłuża trwałość i szczelność ochrony.
__________________
Biochemiczny blog - własne kosmetyki krok po kroku, zapraszam

naturalnapielegnacja.blog spot.com
italiana89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 16:07   #487
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Możecie mi polecić jakieś mleczko/krem do ciała nie zawierający żadnego filtra fizycznego i dostępny w Polsce? Tak przy okazji w jakich drogeriach mogę kupić produkty z filtrami Garniera? Bo nigdzie ostatnio nie widzę...
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 17:23   #488
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Możecie mi polecić jakieś mleczko/krem do ciała nie zawierający żadnego filtra fizycznego i dostępny w Polsce? Tak przy okazji w jakich drogeriach mogę kupić produkty z filtrami Garniera? Bo nigdzie ostatnio nie widzę...
Garniera ostatnio widzę tylko w Auchan, a L'oreal Solar Expertise to w ogóle został wycofany ze sklepów
Jak na razie Lirene spf50 u mnie się sprawdza testuję w między czasie apteczne mazidła ale podtrzymuję zdanie że jako jedyny filtr nie bieli, lekko się wsmarowuje i wchłania. I chroni, ostatnie kilka dni poddałam ją testom w ogrodzie- nie opaliłam się, nie zaczerwieniłam, nic
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 05:46   #489
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Garniera ostatnio widzę tylko w Auchan, a L'oreal Solar Expertise to w ogóle został wycofany ze sklepów
Jak na razie Lirene spf50 u mnie się sprawdza testuję w między czasie apteczne mazidła ale podtrzymuję zdanie że jako jedyny filtr nie bieli, lekko się wsmarowuje i wchłania. I chroni, ostatnie kilka dni poddałam ją testom w ogrodzie- nie opaliłam się, nie zaczerwieniłam, nic
Hejka! Parę dni mnie tu nie było i grzecznie wracam iamsolucky, którą lirenkę stosujesz? Mogłabyś wkleić linka do kwc? Na szybko znalazłam tę https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...rsja-2008.html ale nie wiem, czy to o nią chodzi. Jak zachowuje się ona na skórze twarzy? Jest lekka, ciężka, lepiąca, bieląca...? Proszę o dokładniejszą recenzję
A teraz z innej beczki. Dziewczyny, czy to możliwe, żeby svr 50+ seria zielona wywoływał u mnie ogólne zaczerwienienie twarzy?!?! Ostatnio zajmuję się rozjaśnianiem cery i po uważnej obserwacji doszłam do wniosku, że już cera dość ładnie zjaśniała i np.: wieczorem jest super a potem rano i przez cały dzień jestem zaczerwieniona Wyglądam jak świnka - zaznaczam, że nie mam cery naczynkowej. Nie mam placków czerwonych tylko skóra robi mi się równomiernie zaczerwieniona/zaróżowiona jakbym dopiero wyszła z sauny coś takiego, jakbym była dobrze rozgrzana, i to się utrzymuje cały dzień! A dzisiaj właśnie zauważyłam, że tak mi się robi dokładnie od momentu nałożenia svr!!! Co Wy na to? Czy to w ogóle możliwe?!?!
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 07:59   #490
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Hejka! Parę dni mnie tu nie było i grzecznie wracam iamsolucky, którą lirenkę stosujesz? Mogłabyś wkleić linka do kwc? Na szybko znalazłam tę https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...rsja-2008.html ale nie wiem, czy to o nią chodzi. Jak zachowuje się ona na skórze twarzy? Jest lekka, ciężka, lepiąca, bieląca...? Proszę o dokładniejszą recenzję
A teraz z innej beczki. Dziewczyny, czy to możliwe, żeby svr 50+ seria zielona wywoływał u mnie ogólne zaczerwienienie twarzy?!?! Ostatnio zajmuję się rozjaśnianiem cery i po uważnej obserwacji doszłam do wniosku, że już cera dość ładnie zjaśniała i np.: wieczorem jest super a potem rano i przez cały dzień jestem zaczerwieniona Wyglądam jak świnka - zaznaczam, że nie mam cery naczynkowej. Nie mam placków czerwonych tylko skóra robi mi się równomiernie zaczerwieniona/zaróżowiona jakbym dopiero wyszła z sauny coś takiego, jakbym była dobrze rozgrzana, i to się utrzymuje cały dzień! A dzisiaj właśnie zauważyłam, że tak mi się robi dokładnie od momentu nałożenia svr!!! Co Wy na to? Czy to w ogóle możliwe?!?!
Mam tą
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rsja-2011.html

za jakiś czas ją zrecenzuję. Na chwilę obecną wchłania sie bardzo ładnie bez bielenia ( a bieli mnie praktycznie wszystko), ma lekką konsytencję i zachowuje się bardziej jak krem na dzień a nie filtr. Po 10 minutach można bez problemu zrobić makijaż. Jak na razie mnie nie zapchała a mnie zazwyczaj jak coś zapycha to od razu(jak Uriage np) ale sprawa jeszcze nie jest przesądzona kosztuje koło 26zł za 100ml- można zaryzykować, w razie czego będzie do ciała
ostatnio dwa razy użyłam tego SVR- jak mnie twarz po nim paliła tylko że ja nie byłam czerwona, normalnie biała ale podczas demakijażu czułam wręcz ogień- nigdy po żadnym filtrze czegoś takiego nie miałam jak po SVR lysalpha

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2012-05-22 o 08:01
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 08:15   #491
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny co sądzicie o tych filtrach Lavery. Jest szansa że mają 20 spf?

Przeciwsłoneczny spray SPF 20 dla dzieci z alergiami
Składniki: zdemineralizowana woda, trójglicerydy, tlenek cynku, natürlicher Weingeist*, dwutlenek tytanu, lecytyna, kwas stearynowy, olej z kwiatu słonecznika*, kwas lewulinowy, aluminium, substancja aktywna z korzenia lukrecji, gliceryna roślinna, olej z wiesiołka*, faktor nawilżający (oparty na pszenicy), olej kokosowy, ksantan, witamina E, substancja aktywna z drożdży, ekstrakt z rokitnika zwyczajnego*, sterole roślinne, witamina C

Sun Sensitiv Mleczko przeciwsłoneczne dla dzieci i niemowląt SPF 20
Skład: wodno-alkoholowy wyciąg z nagietka, olej sojowy*, tlenek cynku, dwutlenek tytanu. gliceryna roślinna, roślinny olej glicerynowy, olej canola, olej ze słonecznika*,olej z jojoba, trójglicerydy (mieszanka olejów roślinnych), masło shea*, roślinny emulgator, olej migdałowy*, olej morelowy*, olej rycynowy*, witamina E, ester wosku pszczelego, kwas stearynowy, ksantan, substancja aktywna z drożdży, witamina c, hydrolat z kwiatu lawendy*, hydrolat z kwiatu róży*, mieszanka olejków eterycznych

Zastanawiam się nad którymś z powyższych a Biodermą Photoderm KID Lait SPF 50. Za powyższymi przeważa naturalny skład, za Biodermą wysoki filtr. Co sądzicie?
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-22, 14:20   #492
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Mam tą
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rsja-2011.html

za jakiś czas ją zrecenzuję. Na chwilę obecną wchłania sie bardzo ładnie bez bielenia ( a bieli mnie praktycznie wszystko), ma lekką konsytencję i zachowuje się bardziej jak krem na dzień a nie filtr. Po 10 minutach można bez problemu zrobić makijaż. Jak na razie mnie nie zapchała a mnie zazwyczaj jak coś zapycha to od razu(jak Uriage np) ale sprawa jeszcze nie jest przesądzona kosztuje koło 26zł za 100ml- można zaryzykować, w razie czego będzie do ciała
ostatnio dwa razy użyłam tego SVR- jak mnie twarz po nim paliła tylko że ja nie byłam czerwona, normalnie biała ale podczas demakijażu czułam wręcz ogień- nigdy po żadnym filtrze czegoś takiego nie miałam jak po SVR lysalpha
Dzisiaj nawet widziałam tę lirenkę w Rossmannie. Popatrzyłam, popatrzyłam i w końcu wzięłam Sorayę 30+ Jutro pierwszy test. Miałam jeszcze nie kupować kremu, bo jeszcze dość sporo mam Svr zieloną 50+, ale to co dzisiaj zobaczyłam w lustrze... I ja tu od paru tygodni kombinuję, jak tu podkreślić swoją bladą cerę, która jest taka ładna wieczorem po kąpieli, a która z nieznanych przyczyn jest cała różowa w dzień... A tu ten krem no po prostu szok. Mam nadzieję, że z Sorayą nie będzie tego problemu. Chcę być bladolica...

iamsolucky - naprawdę tak bardzo Cię szczypie ta lysalpha? Coś niesamowitego - nigdy czegoś takiego nie miałam No, ale moja skóra jest dość dziwna. Serum 20% z wit. C bez żadnego przygotowania? No problem. Ostry peeling - no problem. A tu na zwykły krem, który w ogóle mnie nie szczypie ani nic tak histerycznym różem odpowiada...
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 15:15   #493
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Dzisiaj nawet widziałam tę lirenkę w Rossmannie. Popatrzyłam, popatrzyłam i w końcu wzięłam Sorayę 30+ Jutro pierwszy test. Miałam jeszcze nie kupować kremu, bo jeszcze dość sporo mam Svr zieloną 50+, ale to co dzisiaj zobaczyłam w lustrze... I ja tu od paru tygodni kombinuję, jak tu podkreślić swoją bladą cerę, która jest taka ładna wieczorem po kąpieli, a która z nieznanych przyczyn jest cała różowa w dzień... A tu ten krem no po prostu szok. Mam nadzieję, że z Sorayą nie będzie tego problemu. Chcę być bladolica...

iamsolucky - naprawdę tak bardzo Cię szczypie ta lysalpha? Coś niesamowitego - nigdy czegoś takiego nie miałam No, ale moja skóra jest dość dziwna. Serum 20% z wit. C bez żadnego przygotowania? No problem. Ostry peeling - no problem. A tu na zwykły krem, który w ogóle mnie nie szczypie ani nic tak histerycznym różem odpowiada...
to daj znać jak sie sorayka 30 sprawdza
ja tą lysalphe testowałam w ostrym słońcu kilkugodzinnym- cały dzień mnie szczypały i łzawiły oczy, buzia nie opaliła się ani trochę więc faktycznie chroni mam też wrażenie że wpływa pozytywnie na jakieś wypryski. Ale wieczorem jak zaczęłam robić demakijaż -przy kontakcie z mleczkiem, to miałam takie szczypanie i kłucie jakbym poparzona przez słońce była aż się przestraszyłam. A jak po demakijażu nałożyłam serum z wit C z Daxa to przez parę minut jakby mnie kto kwasem polał na szczęście przeszło i obyło się bez buraka pewnie jakbym testowała parę dni dłużej i miała bardziej suchą skórę to też bym różowa była bo mam cerę naczynkową. Ale testowałam tylko dwa dni a takie palenie w sumie to jestem ciekawa co w składzie wpływa na takie szczypanie i różowienie skóry
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 09:11   #494
Gwen_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 140
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Prawdopodobnie najbliższe miesiące spędzę na wyspie pod Afryką a więc temperatura wiecie jaka, a moja skóra... biała z piegami + retinoidy wewnętrznie . Także szykuję kapelusze z dużym rondlem, okulary z prawdziwym filtrem i oczywiście filtry. Zapytam jeszcze raz o tą LRP:

Anthelios XL spf 50+ PPD 42 - skład INCI:
aqua, C12-15 alkyl benzoate, glycerin, alcohol denat, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, titanium dioxide, pentylene glycol, butyl methoxydibenzoylmethane, styrene/acrylates copolymer, caprylic/capric triglyceride, pentaerithrytyl tetraethylhexanoate, propylene glycol, ethylhexyl triazone, stearyl alcohol, talc, drometrizole trisiloxane, nylon-12, synthetic wax, aluminum hydroxide, ammonium polyacryloyldimethyltaura te/steareth-8 methacrylate copolymer, ammonium polyacryldimethyltauramid e/ammoniumpolyacryloyldimet hyl taurate, caprylyl glycol, cassia alata leaf extr., disodium EDTA, glyceryl isostearate, glycine soya oil, isopropyl lauroyl sarcosinate, maltodextrin, PEG-8 laurate, phenoxyethanol, stearic acid, terephtalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine, xanthan gum

Czy jest jakiś filtr bardziej chroniący twarz, o wyższej ochronie ?
Gwen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 16:03   #495
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Gwen_ Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie najbliższe miesiące spędzę na wyspie pod Afryką a więc temperatura wiecie jaka, a moja skóra... biała z piegami + retinoidy wewnętrznie . Także szykuję kapelusze z dużym rondlem, okulary z prawdziwym filtrem i oczywiście filtry. Zapytam jeszcze raz o tą LRP:

Anthelios XL spf 50+ PPD 42 - skład INCI:
aqua, C12-15 alkyl benzoate, glycerin, alcohol denat, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, titanium dioxide, pentylene glycol, butyl methoxydibenzoylmethane, styrene/acrylates copolymer, caprylic/capric triglyceride, pentaerithrytyl tetraethylhexanoate, propylene glycol, ethylhexyl triazone, stearyl alcohol, talc, drometrizole trisiloxane, nylon-12, synthetic wax, aluminum hydroxide, ammonium polyacryloyldimethyltaura te/steareth-8 methacrylate copolymer, ammonium polyacryldimethyltauramid e/ammoniumpolyacryloyldimet hyl taurate, caprylyl glycol, cassia alata leaf extr., disodium EDTA, glyceryl isostearate, glycine soya oil, isopropyl lauroyl sarcosinate, maltodextrin, PEG-8 laurate, phenoxyethanol, stearic acid, terephtalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine, xanthan gum

Czy jest jakiś filtr bardziej chroniący twarz, o wyższej ochronie ?
dosyć fajny filtr, dwa mexoryle i tinosorb. Nie podoba mi się w nim to że alkohol tak wysoko w składzie(swoją drogą czy alkohol wzmacnia/ułatwia działanie filtrów), parsol też by mogli sobie darować a zamiast tego mexoryle wyżej w składzie być-pomarzyć można jeśli stosujesz retinoidy to chyba jest wątek gdzie dziewczyny piszą jakie filtry są najlepsze na taka podatną na przebarwienia cerę-najlepiej tam zapytać. Ja z przebarwieniami nie miałam nigdy problemów i cera niepodatna na opalanie więc mnie "gorsze" filtry zadowalają a najlepiej jak doradzi ktoś kto też stosuje retinoidy albo się kwasi- bo teoria teorią ale w praktyce różnie bywa.

fajny wątek, szkoda że umarł
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192112
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 22:06   #496
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

iamsolucky - nowy avatar
Dam znać, co sądzę o Sorayi jak tylko potestuję parę dni
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 16:05   #497
Gwen_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 140
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
dosyć fajny filtr, dwa mexoryle i tinosorb. Nie podoba mi się w nim to że alkohol tak wysoko w składzie(swoją drogą czy alkohol wzmacnia/ułatwia działanie filtrów), parsol też by mogli sobie darować a zamiast tego mexoryle wyżej w składzie być-pomarzyć można jeśli stosujesz retinoidy to chyba jest wątek gdzie dziewczyny piszą jakie filtry są najlepsze na taka podatną na przebarwienia cerę-najlepiej tam zapytać. Ja z przebarwieniami nie miałam nigdy problemów i cera niepodatna na opalanie więc mnie "gorsze" filtry zadowalają a najlepiej jak doradzi ktoś kto też stosuje retinoidy albo się kwasi- bo teoria teorią ale w praktyce różnie bywa.

fajny wątek, szkoda że umarł
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192112
Szczęściara z Ciebie, ja mam większość popularnych problemów skórnych . W tej chwili przy nim zostanę, ale porozglądam się za czymś właśnie bez alkoholu i tego parsolu, bo może zacznę używać jakiejś kolorówki do cery . Wątek rzeczywiście fajny, jak przetestuje więcej i znajdę ideał to się tam wypowiem, bo pare bubl już mam na koncie
Gwen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 17:13   #498
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

eh filtry to jest masakra chciałabym taki bez parabenów, przenikających filtrów i jeszcze mnie nie zapychał
chcę za dużo?
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 17:39   #499
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Biała seria avenki jest mineralna i bez parabenów.

Jak z ochroną UVA w A-Derma, Creme Solaire 50+ SPF?? Szukam czegoś pod makijaż z ochroną UVA niezabardzo drenującego portfel.
Cytat:
Skład: Water (Aqua), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerine, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (Tinosorb M - przyp. red.), Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (Tinosorb S - przyp. red.), C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Octocrylene, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Cyclomethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate, Avena Sativa (Oat) Kernel Oil, PVP/Eicosene Copolymer, Benzoic Acid, Chlorphenesin, Decyl Glucoside Disodium EDTA, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldemiethyl Taurate Copolymer, Magnesium Aluminium Silicate, Phenoxyethanol, Polysorbate 60, Propylene Glycol, Squalane, Tocopheryl Acetate Tribehenin, Xanthan Gum.
__________________
Wymianka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 20:59   #500
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, co producent ma na mysli piszac " It is a low-stimulation product since it doesn't contain the ingredient of organic ultraviolet screen." To fragment opisu BB spf 30 Lioele.
O co chodzi z tym " organic ultraviolet screen"?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 21:04   #501
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Gwen_ Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie najbliższe miesiące spędzę na wyspie pod Afryką a więc temperatura wiecie jaka, a moja skóra... biała z piegami + retinoidy wewnętrznie . Także szykuję kapelusze z dużym rondlem, okulary z prawdziwym filtrem i oczywiście filtry. Zapytam jeszcze raz o tą LRP:

Anthelios XL spf 50+ PPD 42 - skład INCI:
aqua, C12-15 alkyl benzoate, glycerin, alcohol denat, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, titanium dioxide, pentylene glycol, butyl methoxydibenzoylmethane, styrene/acrylates copolymer, caprylic/capric triglyceride, pentaerithrytyl tetraethylhexanoate, propylene glycol, ethylhexyl triazone, stearyl alcohol, talc, drometrizole trisiloxane, nylon-12, synthetic wax, aluminum hydroxide, ammonium polyacryloyldimethyltaura te/steareth-8 methacrylate copolymer, ammonium polyacryldimethyltauramid e/ammoniumpolyacryloyldimet hyl taurate, caprylyl glycol, cassia alata leaf extr., disodium EDTA, glyceryl isostearate, glycine soya oil, isopropyl lauroyl sarcosinate, maltodextrin, PEG-8 laurate, phenoxyethanol, stearic acid, terephtalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine, xanthan gum

Czy jest jakiś filtr bardziej chroniący twarz, o wyższej ochronie ?
To jest filtr o najwyższym na rynku PPD czyli współczynniku określającym ochronę UVA (prominiowanie odpowiada za powstawanie przebarwień) , większość firm nie podaje takiej informacji, więc może to znaczyć, że nie mają się czym chwalić
Mam straszne przebarwienia, używałam już chyba wszystkich aptecznych filtrów, nawet Melascreen i to jest dla mnie jedyny w miarę skuteczny krem, trzeba tylko nakładać min. 1 ml na twarz i ponawiać aplikację przynajmniej co 2 godziny. Problem może być tylko jeśli masz mieszaną cerę, krem może trochę zapychać - ja na tłuste partie skóry stosuję fluid z tej samej serii, ale on ma trochę niższe PPD.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 08:08   #502
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Gwen_ Pokaż wiadomość
Szczęściara z Ciebie, ja mam większość popularnych problemów skórnych . W tej chwili przy nim zostanę, ale porozglądam się za czymś właśnie bez alkoholu i tego parsolu, bo może zacznę używać jakiejś kolorówki do cery . Wątek rzeczywiście fajny, jak przetestuje więcej i znajdę ideał to się tam wypowiem, bo pare bubl już mam na koncie
mam za to w pakiecie płytkie unaczynienie, rozszerzone naczynka i skłonność do zapychania ale mimo że odbijam promienie to chronić się trzeba- UVA niszczą podstępnie i niezauważalnie przez lata.

---------- Dopisano o 09:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
To jest filtr o najwyższym na rynku PPD czyli współczynniku określającym ochronę UVA (prominiowanie odpowiada za powstawanie przebarwień) , większość firm nie podaje takiej informacji, więc może to znaczyć, że nie mają się czym chwalić
Mam straszne przebarwienia, używałam już chyba wszystkich aptecznych filtrów, nawet Melascreen i to jest dla mnie jedyny w miarę skuteczny krem, trzeba tylko nakładać min. 1 ml na twarz i ponawiać aplikację przynajmniej co 2 godziny. Problem może być tylko jeśli masz mieszaną cerę, krem może trochę zapychać - ja na tłuste partie skóry stosuję fluid z tej samej serii, ale on ma trochę niższe PPD.
tak deklaruje tylko, najlepiej się nie malować przy produktach z parsolem-bo ochrona UVA zawsze trochę spada swoją droga obietnice, opisy producentów zawsze brzmią jak bajka
czemu tylko LRP podaje wartość PPD? Taka Lysalpha sfr50 ma fajny skład/filtry i nie ma parsolu do tego

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co producent ma na mysli piszac " It is a low-stimulation product since it doesn't contain the ingredient of organic ultraviolet screen." To fragment opisu BB spf 30 Lioele.
O co chodzi z tym " organic ultraviolet screen"?
Organiczny to inaczej chemiczny- działa na zasadzie pochłaniania promieniowania. Chciałabym zobaczyć skład tego Lioele- co to za filtr może być

edit. popatrzyłam na skład tego Triple, żadnego znanego nam chemicznego filtru nie widzę. Ma tylko dwutlenek tytanu i tlenek cynku. Może jakiś wyciąg/ekstrakt pełni rolę naturalnego organicznego pochłaniacza uv tak jak wyciąg z korzenia tarczycy bajkalskiej np

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2012-05-25 o 11:26
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 13:01   #503
Gwen_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 140
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
To jest filtr o najwyższym na rynku PPD czyli współczynniku określającym ochronę UVA (prominiowanie odpowiada za powstawanie przebarwień) , większość firm nie podaje takiej informacji, więc może to znaczyć, że nie mają się czym chwalić
Mam straszne przebarwienia, używałam już chyba wszystkich aptecznych filtrów, nawet Melascreen i to jest dla mnie jedyny w miarę skuteczny krem,
Właśnie strasznie mnie to wkurza nie mogłoby być zawsze podane ppd, a na dodatek prawdziwe + ułożone na półkach rosnąco . Nie no bez przesady, ale wybrałam lrp właśnie za informację o ppd. Jeszcze chyba bioderma ma podane, poszukam 42 tam...
Masz na myśli jako jedyny skuteczny krem ten lrp czy melascreen ?
Ja teraz jestem na retinoidach więc mam suchą na wiór...

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
mam za to w pakiecie płytkie unaczynienie, rozszerzone naczynka i skłonność do zapychania ale mimo że odbijam promienie to chronić się trzeba- UVA niszczą podstępnie i niezauważalnie przez lata.

---------- Dopisano o 09:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------



tak deklaruje tylko, najlepiej się nie malować przy produktach z parsolem-bo ochrona UVA zawsze trochę spada swoją droga obietnice, opisy producentów zawsze brzmią jak bajka
czemu tylko LRP podaje wartość PPD? Taka Lysalpha sfr50 ma fajny skład/filtry i nie ma parsolu do tego

Ja też mam dodatkowo te problemy . Właśnie ze strachu przed przebarwieniami się nie maluję, może by tak napisać do svr i dopytać o to ppd
Gwen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 14:01   #504
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Organiczny to inaczej chemiczny- działa na zasadzie pochłaniania promieniowania. Chciałabym zobaczyć skład tego Lioele- co to za filtr może być

edit. popatrzyłam na skład tego Triple, żadnego znanego nam chemicznego filtru nie widzę. Ma tylko dwutlenek tytanu i tlenek cynku. Może jakiś wyciąg/ekstrakt pełni rolę naturalnego organicznego pochłaniacza uv tak jak wyciąg z korzenia tarczycy bajkalskiej np
I tak jest własnie napisane: "since it doesn't contain..."
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2012-05-25 o 14:03
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 23:29   #505
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość

Organiczny to inaczej chemiczny- działa na zasadzie pochłaniania promieniowania. Chciałabym zobaczyć skład tego Lioele- co to za filtr może być

edit. popatrzyłam na skład tego Triple, żadnego znanego nam chemicznego filtru nie widzę. Ma tylko dwutlenek tytanu i tlenek cynku. Może jakiś wyciąg/ekstrakt pełni rolę naturalnego organicznego pochłaniacza uv tak jak wyciąg z korzenia tarczycy bajkalskiej np
Czyli stopien ochrony w przypadku tego filtra zalezalby od krycia? Jesli sie zetrze w ciagu dnia, automatycznie trace na ochronie?


Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
I tak jest własnie napisane: "since it doesn't contain..."
Czy w zwiazku z tym bedzie chronil?

Krem ten swietnie kryje,,,gody nastepca dr. Jart tutaj sklad dla zainteresowanych:

Water, Titanium Dioxide, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cyclopentasiloxane, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Dimethicone, Glycering, Arbutin, Sodium Hyaluronate, Cyclohexasiloxane, Zinc Oxide, Sorbitan Sesquioleate, Magnesium Sulfate, Talc, Yogurt Powder, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Fragaria Vesca (Strawberry) Fruit Extract, Canaga Odorata Flower Extract, Tocopheryl Acetate, Adenosin, Disteardimonium Hectorite, Polyglyceryl-4 Isostearate, Ozokerite, Beeswax, Propylene Carbonate, Zinc Stearate, Diisostearyl Malate, Hexyl Laurate, Triethoxycaprylylsilane, Dimethicone/Methicone Copolymer, Methylparaben, Phenoxyethanol, Butylapraben, Propylparaben, Fragrance, CI 77491, CI 77499


Mam jeszcze jedno pytanie, na ktore probuje uzyskac odpowiedz od kilku tyggodni Mianowicie obkupilam sie japonskimi i koreanskimi filtrami... sa genialne, wchlaniaja sie do matu, nie zapychaja.... ale nie wiem czego sa warte. W analizie skladu filtrow nie jestem z byt dobra. Zastanawiam sie jak moga reagowac na kolorowke z mikka i czy moga byc kladzione pod kremy zawierajace juz filtr jak np. lioele Te filtry sa tak mocno matuajace, ze polozony na nich podklad matuje sie automatycznie - nie trzeba matowac sypkim. Moze ktos zerknie na te sklady okiem eksperta i powie mi czy wyrzucilam pieniadze w bloto... nigdy w zyciu nie spotkalam sie z takimi filtrami. Przez kilka lat nie odchodzilam na krok od emulsji avene i SVR 50B...a teraz takie cos, dla mnie holy grail, ale nie wiem czy naprawde ?


Bioré Aqua Rich Watery Essence SPF50+ PA+++
Ingredients: Water (Aqua), Alcohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Lauryl Methacrylate/Sodium Methacrylate Crosspolymer, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Dimethicone, Acrylates/C10-30 Acrylate Crosspolymer, Glyceryl Stearate, Agar, Polyvinyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Citrus Grandis (Grapefruit) Fruit Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Xylitol, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Potassium Hydroxide, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, BHT, Fragrance (Parfum).



Biore UV Perfect Face Milk SPF 50 PA+++
Ethylhexyl Methoxycinnamate 5.0%, Cyclopentasiloxane 25.7%, Zinc Oxide 12.0%, Lauryl Methacrylate/Sodium Methacrylate Crosspolymer 6.0%, Titanium Dioxide 0.47% Cyclomethicone, Dimethicone, Alcohol, Water, Lauryl Methacrylate/Sodium Methaxcrylate Crosspolymer, Talc, Glycerin, Titanium Dioxide, Methicone, Mica, Polysilicone-9, Peg-12 Dimethicone, Peg-3 Dimethicone, Cetyl-Pg Hydroxyethyl Palmitamide, Aluminum Hydroxide, Silica, Iron Oxides (Ci 73360), Bht, Barium Sulfate, Aluminum Dimyristate.


Biore UV Bright Face Milk SPF 50 PA+++ (rozowy z pigmentem rozswietlajacym)
Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Zinc Oxide, Alcohol, Water, Lauryl Methancrylate/ Sodium Methacrylate Crosspolymer, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Tale, Glycerin, Styrene/ Stearyl Methacrylate Crosspolymer, Methicone, Polysillicone-9, PEG-12 Dimethicone, Titanium Dioxide, PEG-3 Dimethicone, Phenoxyethanol, Cetyl-PG Hydroxyethyl Palmitamide, Aluminum Hydroxide, Silica, Aluminum Dimeyristate, Iron Oxides, Barium Sulfate, Ci73360
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-26, 16:41   #506
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny, czy filtr soraya balsam dla dzieci 60 spf nie został zmieniony na 50 spf? od kilku dni szukam sześćdziesiątki i znajduję (na allegro) tylko 50spf .
i przede wszystkim chodzi mi o skład, czy nie uległ zmianie..
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-26, 18:57   #507
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy filtr soraya balsam dla dzieci 60 spf nie został zmieniony na 50 spf? od kilku dni szukam sześćdziesiątki i znajduję (na allegro) tylko 50spf .
i przede wszystkim chodzi mi o skład, czy nie uległ zmianie..
Został

Ja chyba mam pecha, w każdym sklepie widzę nadal stare 60, nigdy nowej 50. W Rossie, w Carrefourze.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-26, 22:51   #508
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Został

Ja chyba mam pecha, w każdym sklepie widzę nadal stare 60, nigdy nowej 50. W Rossie, w Carrefourze.
spadasz mi z nieba, bo ja też z krk w którym dokładnie rossmannie? a carfour to na zakopiance? podjechałabym jutro
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-27, 13:34   #509
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Czyli stopien ochrony w przypadku tego filtra zalezalby od krycia? Jesli sie zetrze w ciagu dnia, automatycznie trace na ochronie?




Czy w zwiazku z tym bedzie chronil?

Krem ten swietnie kryje,,,gody nastepca dr. Jart tutaj sklad dla zainteresowanych:

Water, Titanium Dioxide, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cyclopentasiloxane, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Dimethicone, Glycering, Arbutin, Sodium Hyaluronate, Cyclohexasiloxane, Zinc Oxide, Sorbitan Sesquioleate, Magnesium Sulfate, Talc, Yogurt Powder, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Fragaria Vesca (Strawberry) Fruit Extract, Canaga Odorata Flower Extract, Tocopheryl Acetate, Adenosin, Disteardimonium Hectorite, Polyglyceryl-4 Isostearate, Ozokerite, Beeswax, Propylene Carbonate, Zinc Stearate, Diisostearyl Malate, Hexyl Laurate, Triethoxycaprylylsilane, Dimethicone/Methicone Copolymer, Methylparaben, Phenoxyethanol, Butylapraben, Propylparaben, Fragrance, CI 77491, CI 77499


Mam jeszcze jedno pytanie, na ktore probuje uzyskac odpowiedz od kilku tyggodni Mianowicie obkupilam sie japonskimi i koreanskimi filtrami... sa genialne, wchlaniaja sie do matu, nie zapychaja.... ale nie wiem czego sa warte. W analizie skladu filtrow nie jestem z byt dobra. Zastanawiam sie jak moga reagowac na kolorowke z mikka i czy moga byc kladzione pod kremy zawierajace juz filtr jak np. lioele Te filtry sa tak mocno matuajace, ze polozony na nich podklad matuje sie automatycznie - nie trzeba matowac sypkim. Moze ktos zerknie na te sklady okiem eksperta i powie mi czy wyrzucilam pieniadze w bloto... nigdy w zyciu nie spotkalam sie z takimi filtrami. Przez kilka lat nie odchodzilam na krok od emulsji avene i SVR 50B...a teraz takie cos, dla mnie holy grail, ale nie wiem czy naprawde ?


Bioré Aqua Rich Watery Essence SPF50+ PA+++
Ingredients: Water (Aqua), Alcohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Lauryl Methacrylate/Sodium Methacrylate Crosspolymer, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Dimethicone, Acrylates/C10-30 Acrylate Crosspolymer, Glyceryl Stearate, Agar, Polyvinyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Citrus Grandis (Grapefruit) Fruit Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Xylitol, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Potassium Hydroxide, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, BHT, Fragrance (Parfum).



Biore UV Perfect Face Milk SPF 50 PA+++

Ethylhexyl Methoxycinnamate 5.0%, Cyclopentasiloxane 25.7%, Zinc Oxide 12.0%, Lauryl Methacrylate/Sodium Methacrylate Crosspolymer 6.0%, Titanium Dioxide 0.47% Cyclomethicone, Dimethicone, Alcohol, Water, Lauryl Methacrylate/Sodium Methaxcrylate Crosspolymer, Talc, Glycerin, Titanium Dioxide, Methicone, Mica, Polysilicone-9, Peg-12 Dimethicone, Peg-3 Dimethicone, Cetyl-Pg Hydroxyethyl Palmitamide, Aluminum Hydroxide, Silica, Iron Oxides (Ci 73360), Bht, Barium Sulfate, Aluminum Dimyristate.


Biore UV Bright Face Milk SPF 50 PA+++ (rozowy z pigmentem rozswietlajacym)
Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Zinc Oxide, Alcohol, Water, Lauryl Methancrylate/ Sodium Methacrylate Crosspolymer, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Tale, Glycerin, Styrene/ Stearyl Methacrylate Crosspolymer, Methicone, Polysillicone-9, PEG-12 Dimethicone, Titanium Dioxide, PEG-3 Dimethicone, Phenoxyethanol, Cetyl-PG Hydroxyethyl Palmitamide, Aluminum Hydroxide, Silica, Aluminum Dimeyristate, Iron Oxides, Barium Sulfate, Ci73360
Przy filtrach fizycznych ochrona polega na odbijaniu promieni, więc działają dopóki są na buzi

również mam ten filtr w użytkowaniu jest cudowny-jak baza pod makijaż a buzia cały dzień matowa. Akurat w tym Biore podali procentowo te składniki, więc ochrona PPD z wyliczenia to jakieś 8-10- czyli zgadzało by się co do tego że PA+++ to na nasze około 8/10 PPD
Mam pytanię czy próbowałas ich wszystkich? Strasznie chodzi za mną też ten z różowym rozswietlającym pigmentem, możesz go porównać do zwykłego białego Biore
Filtry jakie są- każdy widzi ochrona tyłka nie urywa
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-27, 18:16   #510
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Gwen_ Pokaż wiadomość
Masz na myśli jako jedyny skuteczny krem ten lrp czy melascreen ?
Ja teraz jestem na retinoidach więc mam suchą na wiór...
Miałam na myśli Anthelios XL spf 50+ PPD 42 W Biodermie najwyższe PPD to 35. Jeśli masz suchą skórę to LRP powinien być dla Ciebie dobry, możesz też spróbować kremów z Avene, ale u mnie nie sprawdziły się w ochronie przed przebarwieniami.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.