pora na Fitness :) która chętna zacząć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-17, 10:10   #1
navika90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 371
GG do navika90
Wink

pora na Fitness :) która chętna zacząć?


hej dziewczyny. Mam 20 lat, pracuję i studiuje zaocznie finanse i rachunkowość. Moja praca to praca biurowa więc praktycznie mało się ruszam. Trudno się zmotywować ale ostatnio powiedziałam dość tego trzeba coś zrobić ze sobą. Nie mam problemu z wagą bo jestem w normie chodzi mi raczej o to aby poćwiczyć i poprawić soją kondycję.
Więc od przyszłego tygodnia idę po raz pierwszy na fitness, zajęcia trwają godzinę więc chciałabym chodzić przynajmniej 2 razy w tygodniu na fitness. Oprócz tego raz w tygodniu basen.
Która z was ma takie postanowienia? Może razem będziemy się w tym wspierać aby dawać sobie motywację do ćwiczenia?
navika90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 13:40   #2
karolcia2905
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 28
Dot.: pora na Fitness :) która chętna zacząć?

Jestem w dość podobnej sytuacji z tym wyjątkiem, że w mojej miejscowości brak jest klubu fitness Codziennie sobie mówię, że czas zabrać się za siebie, ale to tzw. słomiany zapał. Mój plan jest prosty - 5kg i nie chodzi mi o jakąś diete cud, wyłącznie ćwiczenia
karolcia2905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 14:58   #3
Aniaa_89
Zakorzenienie
 
Avatar Aniaa_89
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 26 466
Dot.: pora na Fitness :) która chętna zacząć?

Z samymi ćwiczeniami nie wiem czy tak szybko sie uda, jakaś dieta też by sie chyba przydała nie mówie o jakiejś konkretnej, po prostu unikanie niezdroywch i kalorycznych rzeczy, jeść często a mało i o regularnych godzinach
Ja niedawno zaczęłam chodzić na siłownie. Chodzę tak 2-3razy w tygodniu, na godzinę,czasem troche dłużej i bardzo to polubiłam
poza tym staram się też ćwiczyć w domu, do tego dieta i mam nadzieje niedługo pozbyć się tak około 7 kg
Aniaa_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 21:21   #4
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: pora na Fitness :) która chętna zacząć?

ja chodzę 2 razy w tyg na 2h aerobiku + 2 godzinki siłowni raz w tygodniu. Gorąco polecam
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 13:20   #5
czarna12524
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 233
GG do czarna12524
Dot.: pora na Fitness :) która chętna zacząć?

Dwa razy w tyg fitness, bieganie dwa razy w tyg wokół osiedla, i nie jem słodyczy, i wszystkich niezdrowych rzeczy i tak od 3 tyg i efekty już widać, po pierwsze znikły boczki i brzuchol;p
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
czarna12524 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 20:25   #6
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: pora na Fitness :) która chętna zacząć?

Witajcie,

pozwólcie że się przyłączę.

Cytat:
Napisane przez Klepsydra88 Pokaż wiadomość
ja chodzę 2 razy w tyg na 2h aerobiku + 2 godzinki siłowni raz w tygodniu. Gorąco polecam
ojej, ja bym nie wytrzymała 2 godziny aerobiku. może ten, na który chodzisz nie jest aż tak intensywny?


ja chodzę na aerobik dwa razy w tyg po godzinie, chodzę od września. i mimo, że kondycja mi się trochę poprawiła, to nadal nie jest lekko. ale jak widzę - nie tylko mi. koleżanka, która chodzi 3 lata też jest spocona i zmęczona. generalnie cała sala kobietek, mokrych od potu, czerwonych na twarzy i wykończonych - tak wygląda nasz aerobik. ale jest też śmiesznie i uczucie lekkości po takim wysiłku jest bezcenne!
właśnie kupiłam sobie step i od przyszłego tygodnia mam zamiar chodzić 3 razy w tyg na aerobik.

Cytat:
Napisane przez czarna12524 Pokaż wiadomość
Dwa razy w tyg fitness, bieganie dwa razy w tyg wokół osiedla, i nie jem słodyczy, i wszystkich niezdrowych rzeczy i tak od 3 tyg i efekty już widać, po pierwsze znikły boczki i brzuchol;p
ja też widzę już pierwsze pozytywne efekty - mniejszy brzuch, węższa talia i generalnie lepsza kondycja i humor po ćwiczeniach.
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 21:12   #7
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: pora na Fitness :) która chętna zacząć?

Cytat:
może ten, na który chodzisz nie jest aż tak intensywny?
zależy no. moim zdaniem jest w sam raz. Wychodzę cała mokra, ale to dlatego, że biorę tabletki na spalanie tłuszczu

Cytat:
generalnie cała sala kobietek, mokrych od potu, czerwonych na twarzy i wykończonych
i dobrze, tak powinno być

Cytat:
uczucie lekkości po takim wysiłku jest bezcenne!
ja lubię pójść na siłownie z rana, daje kopa na cały dzień
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-25, 21:25   #8
Aniaa_89
Zakorzenienie
 
Avatar Aniaa_89
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 26 466
Dot.: pora na Fitness :) która chętna zacząć?

Cytat:
Napisane przez Klepsydra88 Pokaż wiadomość
ja lubię pójść na siłownie z rana, daje kopa na cały dzień
też to uwielbiam i od razu humor lepszy i nastawienie do wszystkiego, takie miłe zmęczenie

a powiedz mi co za tabletki na spalanie tłuszczu bierzesz? skuteczne są?
Aniaa_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 21:31   #9
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: pora na Fitness :) która chętna zacząć?

biorę therm line II

1, czasami 2 tabletki na godzine przed pójściem na aero/siłownię. Powódź potu gwarantowana..

widzę efekty, nie mierzę cm, ale optycznie są widoczne
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 11:45   #10
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: pora na Fitness :) która chętna zacząć?

Też chciałabym się dołączyć.
Zapisałam się na fitness, niestety z braku czasu chodzę tylko 2 razy w tyg po 1h.
W mieszkaniu nie mam miejsca do ćwiczeń, ale gdy co 2 tyg przyjeżdżam w weekendu do domu staram się zrobic zestawik the ultimate dance workout, poza tym odstawiłam słodycze i przestałam słodzić. Piję duzo zielonej herbaty, unikam tłustych potraw i nie podjadam. Mam nadzieje że uda mi sie pozbyć tych 5 kg
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 16:09   #11
Iskra14
Zakorzenienie
 
Avatar Iskra14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 971
Dot.: pora na Fitness :) która chętna zacząć?

To może ja się dołączę? N razie chodzę na basen, trzy razy w tygodniu. Od 1 grudnia idę na siłownię, mam trzymiesięczny karnet open

Trening siłowy powinien trwać max godzinę, ja twierdzę, że nawet 45min. Robienie ćwiczeń siłowych przez 2h mija się z celem.
Iskra14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-27, 11:07   #12
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: pora na Fitness :) która chętna zacząć?

Dlaczego 45 minut?
czy nie lepsze są aeroby lub interwały aby schudnąć?
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 11:45   #13
Bee13
Rozeznanie
 
Avatar Bee13
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 526
Dot.: pora na Fitness :) która chętna zacząć?

2x w tygodniu fitness, dużo chodzę i biegam. nie jem węglowodanów po 18. dużo herbat zielonych, czerwonych woda z cytryną rano na na pusty żołądek i po 2 tygodniach moje spodnie są dużo luźniejsze w udach, na tyłku i na brzuchu na wadze widać tylko 1 kg mniej ale po ubraniach i wizualnie bardzo widać wiele lat męczyłam się tylko dietami, zmusiłam się do ćwiczeń i pokochałam to, tydzień bez prawie 3h fitnessu jest tygodniem straconym. btw. polecam ćwiczenia z dużą piłką ; )
__________________

crazy!
Bee13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 13:07   #14
Iskra14
Zakorzenienie
 
Avatar Iskra14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 971
Dot.: pora na Fitness :) która chętna zacząć?

Żeby pozbyć się tłuszczu najlepsze są interwały (są efektywniejsze od aerobów) o siłowym pisałam bo jedna z dziewczyn napisała, że ćwiczy siłowo 2h. Bardzo dużo informacji o treningu siłowym można poczytać na sfd.pl. Ja jestem zwolenniczką połączenia odpowiedniego treningu siłowego i interwałów. Interwały po to, żeby pozbyć się tkanki tłuszczowej a trening siłowy, żeby nabyć trochę dodatkowych mięśni, bo to ich obecność powoduje spalanie większej ilości kalorii. Nie ma się co bać odpowiedniego treningu siłowego. Nie wiadomo jakie mięśnie nie urosną, na to trzeba pracować latami
Iskra14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 19:51   #15
emiii_87
Rozeznanie
 
Avatar emiii_87
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 874
Dot.: pora na Fitness :) która chętna zacząć?

też się dołączam. Kupiłam sobie karnet na siłownię i fitness. Dziś jest 8 dzień moich ćwiczeń. Byłam na razie 6 razy. I tak mam zamiar chodzić, czyli 5 razy w tygodniu. na razie chodzę na fitness dla zaawansowanych ( głównie tbc i płaski brzuch ) ale za mało chyba się męczę dlatego byłam też na siłowni i na bieżni. dzisiaj byłam godzinkę na tbc i godzinkę na płaskim brzuchu. Jutro idę godzinkę na bieżnie i godzinkę na tbc.
__________________
czasem piszę z telefonu- proszę o wyrozumiałość

26.08.2005
26.08.2009 -->
27.08.2011 -->
emiii_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 18:58   #16
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: pora na Fitness :) która chętna zacząć?

Można się przyłączyć? Ja jako tako odchudzania nie potrzebuję, ale marzy mi sie ładna wysportowana sylwetka. Póki co chodzę na basen raz w tygodniu, unikam wind i przestałam jeść słodycze <czasem tylko herbatka z miodkiem>. Chodziłam kiedys na aerobik ale fatalnie skręciłam kostkę i chyba nie mam ochoty znowu jej nadwyrężać dlatego myślę o siłowni :p Tylko powiedzcie mi dziewczyny jak wyglada pierwsza wizyta na siłowni? Tzn wejde tam i sama sobie wybieram co chce ćwiczyć? Bo ja sie kompletnie na tym nie znam, nie wiem co na co ćwiczyc i po ile razy. Nie chcialabym sobie zaszkodzić ćwiczeniami <typu wyhodować jakieś muskuły w nieodpowiednim miejscu> i najbardziej by mi odpowiadało gdyby ktoś mi pomógł z doborem odpowiedniego programu ćwiczeniowego. Czy na siłowniach jest taka możliwość? Czy któras z was mogłaby mi polecić jakąś fajną siłownię w Gliwicach?
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 19:03   #17
Aniaa_89
Zakorzenienie
 
Avatar Aniaa_89
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 26 466
Dot.: pora na Fitness :) która chętna zacząć?

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Można się przyłączyć? Ja jako tako odchudzania nie potrzebuję, ale marzy mi sie ładna wysportowana sylwetka. Póki co chodzę na basen raz w tygodniu, unikam wind i przestałam jeść słodycze <czasem tylko herbatka z miodkiem>. Chodziłam kiedys na aerobik ale fatalnie skręciłam kostkę i chyba nie mam ochoty znowu jej nadwyrężać dlatego myślę o siłowni :p Tylko powiedzcie mi dziewczyny jak wyglada pierwsza wizyta na siłowni? Tzn wejde tam i sama sobie wybieram co chce ćwiczyć? Bo ja sie kompletnie na tym nie znam, nie wiem co na co ćwiczyc i po ile razy. Nie chcialabym sobie zaszkodzić ćwiczeniami <typu wyhodować jakieś muskuły w nieodpowiednim miejscu> i najbardziej by mi odpowiadało gdyby ktoś mi pomógł z doborem odpowiedniego programu ćwiczeniowego. Czy na siłowniach jest taka możliwość? Czy któras z was mogłaby mi polecić jakąś fajną siłownię w Gliwicach?
nie wyhodujesz sobie muskuł od tak, to nie jest takie łatwe, więc tego się nie bój
na siłowniach zazwyczaj jest jakiś trener, więc wystarczy się do niego zgłosić i Ci wytłumaczy co i jak, i co będzie dla Ciebie najlepsze,żeby osiągnąć dany efekt
Aniaa_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 20:05   #18
emiii_87
Rozeznanie
 
Avatar emiii_87
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 874
Dot.: pora na Fitness :) która chętna zacząć?

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Można się przyłączyć? Ja jako tako odchudzania nie potrzebuję, ale marzy mi sie ładna wysportowana sylwetka. Póki co chodzę na basen raz w tygodniu, unikam wind i przestałam jeść słodycze <czasem tylko herbatka z miodkiem>. Chodziłam kiedys na aerobik ale fatalnie skręciłam kostkę i chyba nie mam ochoty znowu jej nadwyrężać dlatego myślę o siłowni :p Tylko powiedzcie mi dziewczyny jak wyglada pierwsza wizyta na siłowni? Tzn wejde tam i sama sobie wybieram co chce ćwiczyć? Bo ja sie kompletnie na tym nie znam, nie wiem co na co ćwiczyc i po ile razy. Nie chcialabym sobie zaszkodzić ćwiczeniami <typu wyhodować jakieś muskuły w nieodpowiednim miejscu> i najbardziej by mi odpowiadało gdyby ktoś mi pomógł z doborem odpowiedniego programu ćwiczeniowego. Czy na siłowniach jest taka możliwość? Czy któras z was mogłaby mi polecić jakąś fajną siłownię w Gliwicach?
w fitnessclubach na siłowni zawsze jest instruktor napewno ci doradzi. Ja jak poszłam pierwszy raz to zorientował się że jestem nowa i sam mnie zapytał co chcę robić jakich efektów oczekuję itd. Podpowiadał mi na czym, jak, z jakimi obciążeniami ile serii i po ile ćwiczyć. Jak Będziesz ćwiczyła dużo powtorzeń małymi ciężarami to nie powinnaś wyrobvić sobie dużej muskulatury- tak mi się wydaje.
__________________
czasem piszę z telefonu- proszę o wyrozumiałość

26.08.2005
26.08.2009 -->
27.08.2011 -->
emiii_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 17:20   #19
ilkas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 236
Dot.: pora na Fitness :) która chętna zacząć?

to ja też się przyłączam. od miesiąca zainwestowałam w karnet i chodzę na fitness. najwięcej udało mi się być 4 razy w tygodniu. wszystko zależy od wolnego czasu. Wczoraj byłam na ABS i jutro się wybieram na 2 treningi aerobowe zawsze mój fitness po miesiącu się kończył, motywacja spadała i było po wszystkim mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej
ilkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-05, 08:01   #20
ilkas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 236
Dot.: pora na Fitness :) która chętna zacząć?

no i jak tam dziewczynki z tym fitnessem ? kto na czym był wczoraj albo wybiera się dziś ?
ilkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 08:08   #21
kujawianeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 93
Dot.: pora na Fitness :) która chętna zacząć?

Od trzech tygodni się zbieram i nie mogę się zmoblizować żeby wrócić na fitness. Przerwę zrobiłam jakoś w okresie wakacyjnym (dużo pracy itd), a ostatnio zaczęłam widzieć tego efekty. Zastanawiam się właśnie na jakie zajęcia się wybrać, najbardziej zależy mi na tym, żeby się brzucha pozbyć, bo ogólnie jestem dość szczupła, ale ostatnio jak mi się jedzenie włączyło zimowo i mogę jeść cały czas to w brzuszek idzie. Jakie zajęcia polecacie? Wiem, że najlepsze byłoby BPU, ale jakoś nie podchodzą mi takie zajęcia. Myślicie, że jak pójdę na step albo zumbę to uda mi się brzuszek zgubić?
kujawianeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:41.