Czy muszę odśnieżać chodnik? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-22, 19:00   #1
ewelina151
Przyczajenie
 
Avatar ewelina151
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 20

Czy muszę odśnieżać chodnik?


Witam.
Otóż sprawa wygląda tak:
Od jakiegoś roku, góra dwóch lat planowano budowę chodnika, który miał przebiegać koło mojej działki. W końcu udało się zrealizować plany i radny zbierał podpisy mieszkańców naszej wsi, jako że właściciele posesji wzdłuż planowanego chodnika zgadzają się na jego budowę. I moja działka jest przy ulicy, przy której miała się rozpocząć budowa, jednakże ulica widniejąca w adresie jest inna, bo dojazd do działki jest z innej strony, a planuję dopiero zrobić furtkę na stronę chodnika. No ale ze względu na mój adres ktoś musiał, coś przeoczyć, gdyż ja niczego nie podpisywałam. Nikt nawet nie przyszedł mnie powiadomić o budowie chodnika, tylko dowiedziałam się od sąsiada należącego do owej ulicy. Mimo wszystko nie miałam nic przeciwko i jeszcze jesienią skończono prace.
A problem pojawia się dopiero teraz, zimą. Otóż wcześniej radny powiedział nam, że osobiście zajmie się tym, aby chodnik był odśnieżany przez kogoś tam... Jednak gdy przyszło co do czego, wygląda to inaczej. Mieszkańcy muszą sami odśnieżać, a ja - wdowa wychowująca dwójkę dzieci, rano nie mam na to czasu. Pracuję w mieście ponad 10 km od miejsca zamieszkania i tam też odwożę córki do szkoły. Odśnieżaniem zazwyczaj zajmuję się popołudniu/wieczorem po powrocie z pracy.
I właśnie się dowiedziałam, że dzisiaj straż miejska upomniała mnie oraz sąsiadów z powodu nie wywiązywania się z naszych obowiązków. Tym razem obeszło się bez mandatu, ale mimo wszystko chciałabym się zapytać, czy jestem w jakiś sposób zmuszona do odśnieżania? Od znajomych słyszałam, że nie jest to moje zadanie ze względu na to, że nie mam wjazdu na działkę od strony chodnika. Tak naprawdę nie ma tam jeszcze nawet furtki, a jedynie prowizoryczną część bramy zbitą z desek. Całe ogrodzenie również nie jest docelowe, a na posesję wjeżdżam z innej strony, od swojej ulicy.
Jakie mam prawa w tej sytuacji?
ewelina151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 11:20   #2
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Czy muszę odśnieżać chodnik?

dopoki nie jestes pewna - lepiej jest chodnik odśnieżać. Wydaje mi sie że dbanie o chodznik jest w obowiazku właściela posesji - czy jest tam brama , furtka czy jej nie ma- jesli zdarzy sie wypadek niestety odpowiedzialnosc najpewniej spadnie na wlasciciela.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 17:23   #3
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Czy muszę odśnieżać chodnik?

jezeli chodnik bezposrednio przylega do ogrodzenia to musisz, jezeli np dzieli je pas zieleni to nie musisz. Jeżeli przy chodniku jest płatny parking, jest to obowiązek gminy,
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 17:32   #4
Pani_Migotka
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Migotka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 357
GG do Pani_Migotka
Dot.: Czy muszę odśnieżać chodnik?

Najlepiej zapytaj Pana Strażnika miejskiego z którego artykułu masz go odśnieżać
Pani_Migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 18:11   #5
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Czy muszę odśnieżać chodnik?

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
jezeli chodnik bezposrednio przylega do ogrodzenia to musisz, jezeli np dzieli je pas zieleni to nie musisz. Jeżeli przy chodniku jest płatny parking, jest to obowiązek gminy,
to chyba nawet nie chodzi o jakis pas zieleni tylko pas zieleni należący do gminy
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 09:51   #6
ewelina151
Przyczajenie
 
Avatar ewelina151
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 20
Dot.: Czy muszę odśnieżać chodnik?

Cytat:
Napisane przez Pani_Migotka Pokaż wiadomość
Najlepiej zapytaj Pana Strażnika miejskiego z którego artykułu masz go odśnieżać
Haha, dzięki za radę. Jak się wkurzę, to tak zrobię!
ewelina151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 10:19   #7
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Czy muszę odśnieżać chodnik?

Cytat:
Napisane przez ewelina151 Pokaż wiadomość
Haha, dzięki za radę. Jak się wkurzę, to tak zrobię!
z art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2005r. Nr 236, poz. 2008 z późn. zm)
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:30.