Neauty Minerals - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-22, 20:17   #661
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: Neauty Minerals

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
Dzięki Przejrzałam sporo fotek, ale golden fair wydawał mi się już za żółty. Ale jeśli piszesz, że golden fair jest bardzo jasny (a golden ivory będzie jaśniejszy) to mam dylemat. Możesz porównać golden fair do jakiegoś koloru z AM? Nie jestem typowym żółtkiem, ale w takich tonacjach mi najlepiej.
Golden Fair nie jest az tak bardzo jasny. Golden Pale jest baaaardzo jasny, wiec odpada u Ciebie, jesli Sunny Cream był za jasny. Golden Ivory moze byc ok.
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 21:43   #662
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Neauty Minerals

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie Z AM mam sunny cream(trochę za jasny) i golden fairest (trochę za żółty). Szukam czegoś pomiędzy. Ze swatchy wynika, że z Neauty powinno pasować mi Golden Ivory. Czy ktoś może potwierdzić?:-D
Sunny cream jest bardzo jasny. Po zdj to poziom Pixie MLB morning gold.
Natomiast golden fair N to jak butter cream Pixie (mniej więcej ) I bardzo żółty.
Golden fairest moim zdaniem jest dużo ciemniejszy i w innej tonacji.


Ja bym obstawiała golden ivory (ciemniejszy od cream ) i neutral fair a nawet light.
Z czego moim zdaniem golden ivory jest jaśniejszy nawet od golden cream AM.
A zastanawiałaś się nad olive light?
On nie ma tej żółci w sobie. Zawsze możesz go podrasować próbkami goldena, jeśli byłby za mało żółty.
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 23:07   #663
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Neauty Minerals

Cytat:
Napisane przez syshda Pokaż wiadomość
Golden Fair nie jest az tak bardzo jasny. Golden Pale jest baaaardzo jasny, wiec odpada u Ciebie, jesli Sunny Cream był za jasny. Golden Ivory moze byc ok.
Cytat:
Napisane przez bigosowadama Pokaż wiadomość
Sunny cream jest bardzo jasny. Po zdj to poziom Pixie MLB morning gold.
Natomiast golden fair N to jak butter cream Pixie (mniej więcej ) I bardzo żółty.
Golden fairest moim zdaniem jest dużo ciemniejszy i w innej tonacji.

Ja bym obstawiała golden ivory (ciemniejszy od cream ) i neutral fair a nawet light.
Z czego moim zdaniem golden ivory jest jaśniejszy nawet od golden cream AM.
A zastanawiałaś się nad olive light?
On nie ma tej żółci w sobie. Zawsze możesz go podrasować próbkami goldena, jeśli byłby za mało żółty.
Dzięki Dziewczyny W takim razie kliknę Golden Ivory. Ewentualnie zamówię próbkę czegoś ciemniejszego, żeby mieszać.
Bigosowadama, oliwek używałam uparcie przezdługi okres ( EDM, Pixie, Lumiere (?) ), ale po czasie stwierdziłam, że wyglądam w nich dość niezdrowo Z kolei w neutralach boję się różowych tonów, a że cerę mam trądzikową i skłonną do zaczerwień to nie chciałabym tego jeszcze bardziej podkreślać. Jakoś te goldeny wydają mi się najabrdziej bezpieczne ;-)

Edytowane przez nAtaL!a
Czas edycji: 2016-01-22 o 23:11
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 23:30   #664
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Neauty Minerals

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
Dzięki Dziewczyny W takim razie kliknę Golden Ivory. Ewentualnie zamówię próbkę czegoś ciemniejszego, żeby mieszać.
Bigosowadama, oliwek używałam uparcie przezdługi okres ( EDM, Pixie, Lumiere (?) ), ale po czasie stwierdziłam, że wyglądam w nich dość niezdrowo Z kolei w neutralach boję się różowych tonów, a że cerę mam trądzikową i skłonną do zaczerwień to nie chciałabym tego jeszcze bardziej podkreślać. Jakoś te goldeny wydają mi się najabrdziej bezpieczne ;-)
Neutrale nie mają w sobie różu. Są neutralne z domieszką żółci, nie są tak żółte jak goldeny.
Oliwki natomiast są szaroburo-beżowe , bez żółci.
Ja też mam cerę ze skłonnością do rumienia i celuję w Neauty w neutrale, goldeny są za żółte dla mnie. Oliwki mi pasują nawet, ale z domieszką żółci.
I z AM pasuje mi golden cream, fairest był za pomarańczowy i bury.
Sunny cream nie miałam, ale dla mnie czyste żółtki są za żółte, choć podejrzewam, że byłby to mój poziom.
I w Neauty pasuje mi neutral fair, ew pale, golden ivory (trochę za żółty) ew oliwki (fair, light)
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 16:58   #665
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Neauty Minerals

Dalej nie mogę wyjść z podziwu, jak fajne są to minerałki Malowałam się o godzinie 6 rano, jest 18, miałam dziś naprawdę bojowe warunki, siarczysty mróz, ciągła zmiana z ciepłego do zimnego i na odwrót, na zewnątrz połowa twarzy zasłonięta szalikiem i czapką, a ja nadal wyglądam dobrze!! Nakładałam dziś Neauty na filtr Vichy SPF 50, spryskałam fixerem oil control z Makeup Revolution i... ani razu się dziś nie przypudrowałam Nos się nie zwarzył, nie wlazł w pory, jedynie broda się starła od szalika, ale to nic, też podkład zrobił to na tyle subtelnie, że nie ma odcięcia. No, no, jestem pełna podziwu
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 17:14   #666
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Neauty Minerals

Jak ja Wam Dziewczyny zazdroszczę tej fajnej współpracy Waszej buzi z podkładami Neauty. Moja buzia nie doszła jeszcze do siebie, a mam komplet pudrów za pomocą, których mogę zrobić pełny make-up: Primer Redness Correction z kolorowki, bazę i podkład kryjący z Neauty. Tak nie mogę się doczekać Ale nie mam jeszcze pędzelka kabuki... To taki troszkę pseudo-kabuki, ale myślicie, że pędzelek z Sigmy F82, czyli Round Kabuki nada się do aplikacji primerów? Któraś z Was może ma?
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 17:30   #667
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Neauty Minerals

Nadać pewnie się nada, choć osobiście wybrałabym coś ciut większego, żeby się mniej namachać rano
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-23, 17:45   #668
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Neauty Minerals

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;54379891]Nadać pewnie się nada, choć osobiście wybrałabym coś ciut większego, żeby się mniej namachać rano [/QUOTE]

A polecasz coś od siebie, Basiu?
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 18:16   #669
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Neauty Minerals

Ja bym stawiała na pędzel do podkładu, ale taki niezbyt luźny, typu Hakuro H55. Ale to raczej kwestia preferencji i wygody, niż tego, że by się ta Sigma nie nadawała

Edytowano: tfu, do pudru, przejęzyczenie

Edytowane przez 5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Czas edycji: 2016-01-23 o 18:51
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 13:24   #670
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Neauty Minerals

Cytat:
Napisane przez bigosowadama Pokaż wiadomość
Neutrale nie mają w sobie różu. Są neutralne z domieszką żółci, nie są tak żółte jak goldeny.
Oliwki natomiast są szaroburo-beżowe , bez żółci.
Ja też mam cerę ze skłonnością do rumienia i celuję w Neauty w neutrale, goldeny są za żółte dla mnie. Oliwki mi pasują nawet, ale z domieszką żółci.
I z AM pasuje mi golden cream, fairest był za pomarańczowy i bury.
Sunny cream nie miałam, ale dla mnie czyste żółtki są za żółte, choć podejrzewam, że byłby to mój poziom.
I w Neauty pasuje mi neutral fair, ew pale, golden ivory (trochę za żółty) ew oliwki (fair, light)
Dzięki, jednak zamówiłam Golden Ivory, już się nie mogę doczekać
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 16:06   #671
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Neauty Minerals

To odpowiednikiem Butter Cream z Pixie jest w końcu Golden Fair czy Golden Ivory?
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-24, 16:15   #672
olencja kwiatencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja kwiatencja
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 850
Dot.: Neauty Minerals

Na pewno nie Ivory, za jasny i wg mnie za mało żółty by być odpowiednikiem Butter Cream.
olencja kwiatencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 16:46   #673
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Neauty Minerals

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
To odpowiednikiem Butter Cream z Pixie jest w końcu Golden Fair czy Golden Ivory?
Cytat:
Napisane przez olencja kwiatencja Pokaż wiadomość
Na pewno nie Ivory, za jasny i wg mnie za mało żółty by być odpowiednikiem Butter Cream.
Coś pomiędzy
O ile w formule matującej golden fair był na równi z butter cream, to w kryjącej dziewczyny pisały, że jest bardziej pomarańczowy, ciemniejszy, coś w tym stylu.
Ivory jest natomiast za jasny do butter cream.
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 16:20   #674
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Neauty Minerals

Zdaję relację na szybko, po testach na ręce
Ogromny plus za szybką wysyłkę! W niedzielę po południu złożyłam zamówienie, a dziś już paczuszka była u mnie. Co do koloru -Light ivory, jest chyba nawet jaśniejszy od sunny cream z Annabelle Minerals, co mnie nie cieszy. Neauty wydaję się też zdecydowanie mniej kryjący i kremowy niż Annabelle Minerals. Pierwsze wrażenia0,szczerze przyznam, że jestem nieco rozczarowana.Ale! zobaczymy jak będzie po próbwach twarzowych

Edytowane przez nAtaL!a
Czas edycji: 2016-01-26 o 16:21
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 16:53   #675
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Neauty Minerals

Jeżeli porównujesz z formułą kryjącą AM, to rzeczywiście Neauty jest mniej kryjące (choć nadal dobrze kryjące). Ale za to ma dużo lepszą trwałość i dłużej trzyma mat, więc dla mnie wygrywa zdecydowanie
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 15:55   #676
ewazem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 68
Dot.: Neauty Minerals

Hej dziewczyny, chciałabym rozpocząć przygodę z pudrami mineralnymi.
Przeczytałam wątki i chciałabym zacząc od Neauty. Do tej pory używam Revlon color stay kolor natural beige 220. Pierwszy mój podkład revlonu kupiłam do cery normalnej i suchej, następny mieszanej i tłustej bo myślałam, że mam taką cerę. Jednak ten drugi bardzo wysuszał mi cerę i pierwszy okazał się idealny. Tylko latem ten do cery normalnej i suchej nie do końca daje rade bo buzia sie świeci, zwłaszcza w sferze T. Mam 35 lat, zero przebarwień, czasem drobny wyprysk, brak zmarszczek.
Jaki kolor Neauty polecacie, są podkłady kryjące i matujące.Co wybrać dla mojej buzi?
Wybrałam pędzel sunshide minerals.
Czy jest dobry?nie lubie wyrzucać w błoto pienieďzy na średniodobre produkty wolę dopłacić za coś co będę używać.
Z góry dziękuje!
Ps. Na ile użyć starczają próbki pakowane po 0,5 g.??

Edytowane przez ewazem
Czas edycji: 2016-01-28 o 15:57
ewazem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 18:12   #677
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Neauty Minerals

Cytat:
Napisane przez ewazem Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, chciałabym rozpocząć przygodę z pudrami mineralnymi.
Przeczytałam wątki i chciałabym zacząc od Neauty. Do tej pory używam Revlon color stay kolor natural beige 220. Pierwszy mój podkład revlonu kupiłam do cery normalnej i suchej, następny mieszanej i tłustej bo myślałam, że mam taką cerę. Jednak ten drugi bardzo wysuszał mi cerę i pierwszy okazał się idealny. Tylko latem ten do cery normalnej i suchej nie do końca daje rade bo buzia sie świeci, zwłaszcza w sferze T. Mam 35 lat, zero przebarwień, czasem drobny wyprysk, brak zmarszczek.
Jaki kolor Neauty polecacie, są podkłady kryjące i matujące.Co wybrać dla mojej buzi?
Wybrałam pędzel sunshide minerals.
Czy jest dobry?nie lubie wyrzucać w błoto pienieďzy na średniodobre produkty wolę dopłacić za coś co będę używać.
Z góry dziękuje!
Ps. Na ile użyć starczają próbki pakowane po 0,5 g.??
Gwoli ścisłości w minerałach są pudry i podkłady (i to i to sypkie).
Pudry wiadomo do czego służą, tak jak przy fluidach do utrwalenia.
A podkłady mineralne to taki odpowiednik fluidów, ale w formie sypkiej.
A teraz dalej.
Myślę, że dla Ciebie będzie bardziej odpowiednia formuła kryjąca. Tylko nie wiem czy nie będzie dla Ciebie za mocno kryjąca. Z tego co napisałaś nie potrzebujesz dużego krycia.
Pomimo, że jest bardziej kryjąca, to nie ma takiego działania wysuszającego.
Natomiast matująca słabo kryje, matuje dość dobrze i ma delikatne drobinki rozświetlające (ja tam nie widzę świecenia, choć niektóre dziewczyny narzekają na to ). Efekt delikatnego rozświetlenia.
Daje delikatny efekt na twarzy (lekkie krycie), może wysuszyć.
Gdyby mimo wszystko twarz się świeciła możesz zastosować na podkład puder mineralny/ primer z Neauty lub innej firmy mineralnej.
Ważne przy minerałach jest odpowiednie nawilżanie skóry.
Im lepiej nawilżona skóra tym lepiej się trzymają i wyglądają minerały.


Co do pędzla to większe krycie daje flat top , mniejsze kabuki.
Kabuki nadaje się też do pudru, primera.


Pędzli jest całe multum i co dziewczyna to opinia.
Mi osobiście pasują pędzle sunshade, inne wolą sigmę, clare blanc, bikor, zoevę czy hakuro.
Swoje pędzle do minerałów ma Amilie, Annabelle Minerals, Clare Blanc, Pixie.
Jeśli nie kupiłaś pędzla/ pędzli a szukasz dobrych to jak najbardziej sigma. Duży wybór, cena rozsądna.
Na początek może też być sunshade, naprawdę nie jest zły, i cenowo wychodzi dobrze. Pozwoli ci opanować technikę itd.
Potem pewnie będziesz miała chęć na inne pędzle (niestety to wciąga ) i z wyższej półki.


Zajrzyj na wątek o pędzlach do minerałów.


Próbka 0,5g starcza na kilkukrotne przetestowanie (4-5 razy, może więcej ). Przy jednej warstwie.
Rada: nakładaj cieniutką warstwę. Im mniej tym lepiej. Zawsze lepiej dołożyć.


Co do koloru to nie za bardzo pomogę niestety, może inne dziewczyny będą bardziej obeznane w kolorach.


Myślę, że gama neutral będzie dla Ciebie dobra. Neutrale mają w sobie beżowożółte tony.
Goldeny są żółte.
Oliwki są szarobure,trochę beżowe. Jeśli nie masz takich tonów to możesz wyglądać szaro, ziemiście. Nie mają ani zieleni ani żółci.


Co do poziomu to myślę, że co najmniej poziom light, medium light. i wzwyż.
Ja jestem w revlonie 150 i mi pasuje z neutrali pale, fair, z goldenów od biedy ivory, a z olive to fair/light.
Tu jest naprawdę duża rozpiętość kolorystyczna, poza tym minerały do pewnego stopnia przystosowują się do koloru cery.


Jak coś to pytaj śmiało, tu czy na innych wątkach.
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 19:46   #678
ewazem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 68
Dot.: Neauty Minerals

Pięknie Ci dziękuje najprawde mi pomogłaś. Super pomocny post, myśle, że nie tylko dla mnie
Podziwiam wiedzy!
Poproszę jeszcze dziewczyny o pomoc w wyborze koloru, czy jest tu dziewczyna z cerą podkładu revlon natural beige?
ewazem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 20:09   #679
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: Neauty Minerals

Natural beige Revlona jest dosc ciemny wiec zgadzam sie z Bigosowa, ze od poziomu light/medium light powinnaś startowac.
A ten Revlon byl dobrze dobrany, czy tak sobie?
Czy widzisz w swojej skorze jakis wyrazny podton np. zolty czy rozowy?
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-28, 20:42   #680
ewazem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 68
Dot.: Neauty Minerals

Syshda, myśle, że natural beige jest dobrze dobrany, choć zimą muszę pilnować szyi bo jest jaśniejsza od twarzy. Podton?ewentualnie na szyi żółty.
Dobrze też mi pasuje kolorystycznie podkład max factor lasting natural beige lub soft beige.
Myśle, że spróbuje próbki Neauty: natural light, natural medium light.

Syshda, Bigosowadama, czy neauty to Wasz jeden z ulubionych podkladów mineralnych?czy macie kilka?

Dodam, że dla mnie używanie podkładów w płynie jest łatwe, a minerałki w proszku troszke mnie przerażają bo nie mam talentu kosmetycznego
ewazem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 21:21   #681
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Neauty Minerals

Cytat:
Napisane przez ewazem Pokaż wiadomość
Syshda, myśle, że natural beige jest dobrze dobrany, choć zimą muszę pilnować szyi bo jest jaśniejsza od twarzy. Podton?ewentualnie na szyi żółty.
Dobrze też mi pasuje kolorystycznie podkład max factor lasting natural beige lub soft beige.
Myśle, że spróbuje próbki Neauty: natural light, natural medium light.

Syshda, Bigosowadama, czy neauty to Wasz jeden z ulubionych podkladów mineralnych?czy macie kilka?

Dodam, że dla mnie używanie podkładów w płynie jest łatwe, a minerałki w proszku troszke mnie przerażają bo nie mam talentu kosmetycznego
Ja jak sobie przypomne to mazianie plynnymi podkladami to mnie az ciarki przechodzą minerałów używa mi się chyba szybciej, no i nie mam wrażenia, że mi się skóra dusi pod nimi.

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

I dziewczyny mają rację-to wciąga. Nie tylko pedzle, ale też np testowanie produktów innych firm.

Ja zaczęłam od Amilie i myślałam, że po doborze odcienia to będzie mój jedyny podkład pelnowymiarowy. A teraz oprocz niego mam jeszcze Neauty i Pixie 2 formuły. I do tego na wymianke 2 odcienie Clair Minerals, Amilie i Lily Lolo
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 21:40   #682
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: Neauty Minerals

Cytat:
Napisane przez ewazem Pokaż wiadomość
Syshda, myśle, że natural beige jest dobrze dobrany, choć zimą muszę pilnować szyi bo jest jaśniejsza od twarzy. Podton?ewentualnie na szyi żółty.
Dobrze też mi pasuje kolorystycznie podkład max factor lasting natural beige lub soft beige.
Myśle, że spróbuje próbki Neauty: natural light, natural medium light.

Syshda, Bigosowadama, czy neauty to Wasz jeden z ulubionych podkladów mineralnych?czy macie kilka?

Dodam, że dla mnie używanie podkładów w płynie jest łatwe, a minerałki w proszku troszke mnie przerażają bo nie mam talentu kosmetycznego
Wez sobie na wszelki wypadek jakiegos Goldena, bedziesz miala i do porownania i do ewentualnego dozolcenia, gdyby Neutral byl za mało zolty.
Mysle, ze nie jestem wyjatkiem na tym forum, a w tej chwili mam podklady z 9 firm i to jeszcze w roznych formulach. Wszystkich uzywam i wszystkie lubie (w roznym stopniu ;-). Jedyna skuchą byl Annabelle kryjacy, ktory w ogole mi nie pasuje.
Mam porównanie i dla mnie Neauty jest w pierwszej trojce, matujacy na lato, a kryjacy na chlodniejsza pore. Nie wymaga jakis specjalnych umiejętności w nakladaniu i będzie dobry na pierwszy podklad. Mimo tego, ze nie wymagasz duzego krycia, ja polecam formule kryjącą. I zacznij na spokojnie od próbek.
Pomijając fakt, ze w podkladach plynnych nie znalazlam koloru dla siebie, to tez wole nakladac mineraly. Nie znoszę uczucia lepkości na twarzy.

Edytowane przez syshda
Czas edycji: 2016-01-28 o 21:43
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 22:19   #683
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Neauty Minerals

Cytat:
Napisane przez ewazem Pokaż wiadomość
Syshda, myśle, że natural beige jest dobrze dobrany, choć zimą muszę pilnować szyi bo jest jaśniejsza od twarzy. Podton?ewentualnie na szyi żółty.
Dobrze też mi pasuje kolorystycznie podkład max factor lasting natural beige lub soft beige.
Myśle, że spróbuje próbki Neauty: natural light, natural medium light.

Syshda, Bigosowadama, czy neauty to Wasz jeden z ulubionych podkladów mineralnych?czy macie kilka?

Dodam, że dla mnie używanie podkładów w płynie jest łatwe, a minerałki w proszku troszke mnie przerażają bo nie mam talentu kosmetycznego
Weź jeszcze na wszelki wypadek odcień ciemniejszy od medium light.
To jest tylko orientacyjne i medium light może okazać się nawet za jasne.


Ja osobiście lubię Neauty. Ale nie są jedyne. Lubię zmieniać podkłady. Poza tym w zależności od pory roku cera u mnie inaczej się zachowuje i zimą lubię minerały bardziej kryjące, kremowe; a latem pyliste, mniej kryjące
Z Neauty mam podkład matujący. A teraz też kryjący (jest dostępny dopiero od grudnia)
Poza tym lubię Pixie Amazon gold (jest też formuła Minerals Love Botanicals).
Mam też podkład z Amilie i przymierzam się do Annabelle i Ecolore (mam ich próbki)
No i jeszcze Clair, ale tej firmy nie ma.
Aha jeszcze Clare Blanc


Mówiłam Ci, że minerały wciągają. Jak się już zacznie to potem nie ma końca.
Zresztą ja jestem raczej raczkująca, są tu prawdziwe weteranki i kolekcjonerki minerałów.


Z podkładów płynnych zrezygnowałam z prozaicznego powodu
Nie mogłam znaleźć odpowiedniego koloru, a raczej poziomu jasności.
Wszystkie jasne podkłady były albo za beżowe/brązowe/ pomarańczowe, albo świnkowe czego nie cierpię.
Natomiast podkładów wysokopółkowych próbowałam, i nawet coś bym wśród nich znalazła, ale nie odpowiadało mi wydawanie na podkład 200 zł/ co 4mies. Jestem trochę sknera I myślę racjonalnie.
Wolę wydać te 200 zł na ciuch, czy bilety na imprezę. Lub coś do domu.
I tak w końcu natrafiłam na minerały, które okazały się zbawieniem.
Minerały są naprawdę wydajne.
Te 9/ 10g starczą na ok rok, lub dłużej.
Jedynym minusem na początek jest przebrnięcie przez próbki, tonę próbek.
Potem jak już wiesz jaki kolor z danej marki mineralnej Ci odpowiada jest dużo łatwiej.
Na początku technika może trochę sprawiać problemów. Wysypujesz na wieczko, pokrywkę, słoiczek trochę proszku i zanurzasz pędzel w nim, wgniatając proszek. Coś jak rozcieranie w makutrze, jeśli kojarzysz.
Potem strzepujesz z pędzla nadmiar proszku stukając skuwką o brzeg np. słoiczka czy pokrywki. I wklepujesz w twarz. Tak jakbyś stemplowała. Możesz też rozcierać. Lub połączyć jedno z drugim.
Technikę niestety sama musisz wypracować.
Możesz też spryskać pędzel wodą termalną i wtedy dopiero nakładać proszek.
Ważne żebyś nie nałożyła za dużej warstwy, bo wtedy nawet na gładkiej twarzy może wyjść ciasto.
Minimalizm. Lepiej nałożyć 2 cieniutkie warstwy niż jedną grubą.


Co do podkładów płynnych to ja zawsze używałam palców lub gąbeczki. Wtedy miałam lekki podkład dobrze rozsmarowany i dobrze wyglądający.
Za pomocą pędzla nijak mi to nie wychodziło
Do minerałów warto znaleźć porządny pędzel, na który nie będzie się wkurzać.
Do minerałów nie trzeba mieć talentu jedynie trochę cierpliwości.
Na początek lepiej wybrać więcej próbek i jechać na nich testując formułę i kolory. Nie ma wtedy żalu jeśli kolor czy formuła nie jest trafiony. A jak kupi się biga od razu i nie trafi się z kolorem czy formułą to już jest gorzej.
Warto też spróbować innych minerałów, a nuż okażą się lepsze hi hi. (namawiam do złego )
Im więcej próbek i firm tym lepsze rozeznanie co pasuje cerze.

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
Ja jak sobie przypomne to mazianie plynnymi podkladami to mnie az ciarki przechodzą minerałów używa mi się chyba szybciej, no i nie mam wrażenia, że mi się skóra dusi pod nimi.
To prawda. Mnie wkurzało w płynnych, że zawsze miałam ślady na golfie, czy kołnierzu kurtki.
Nie mówiąc nic o upaćkanym telefonie.
A tu nic takiego nie występuje.
Nawet jak się sypnie coś dookoła czy na bluzkę, spodnie to da się to łatwo zetrzeć. Przy płynnych nieźle się gimnastykowałam by plama zeszła.


Poza tym rzeczywiście cera jest w lepszej kondycji.


Wiesz płynne podkłady to same silikony, alkohol i inne świństwa.
Poza tym z mojego punktu widzenia producenci fluidów sądzą, że jasna cera to musi być tylko różowa.
W każdym razie rossmann, sephora i inne tego typu drogerie nie zarobią na mnie jeśli chodzi o podkłady.
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 06:23   #684
ewazem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 68
Dot.: Neauty Minerals

Dziękuje
Biorę się do zamawiania
ewazem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 06:32   #685
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Neauty Minerals

Z Pixie pasował mi Vanilla Delight, z AM Golden Fair. Co wybrać z Neauty?

Jak to jest z tymi podkładami? Które są do siebie podobne? Np. Lily Lolo i Amilie są suche, wiec jak jedne się nie sprawdziły to bez sensu celować w drugie. Mógłby mi to ktoś wyjaśnić?
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 08:17   #686
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Neauty Minerals

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Z Pixie pasował mi Vanilla Delight, z AM Golden Fair. Co wybrać z Neauty?

Jak to jest z tymi podkładami? Które są do siebie podobne? Np. Lily Lolo i Amilie są suche, wiec jak jedne się nie sprawdziły to bez sensu celować w drugie. Mógłby mi to ktoś wyjaśnić?
Jak dla mnie Amilie Coverage nie jest suchy...
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 08:23   #687
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Neauty Minerals

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie Amilie Coverage nie jest suchy...
Dlatego pytam jak to z tym jest. Żeby nie kupować drugiego podkładu o podobnej formule, która się nie sprawdza.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 12:12   #688
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Neauty Minerals

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Z Pixie pasował mi Vanilla Delight, z AM Golden Fair. Co wybrać z Neauty?

Jak to jest z tymi podkładami? Które są do siebie podobne? Np. Lily Lolo i Amilie są suche, wiec jak jedne się nie sprawdziły to bez sensu celować w drugie. Mógłby mi to ktoś wyjaśnić?
Dla mnie vanila delight jest troszeczkę za ciemna, od biedy ujdzie. A z AM pasuje mi golden cream (fairest za ciemny, za buro-pomarańczowy)
I z Neauty do vanilli najbardziej podobny jest neutral light lub olive.
Z tym, że w gamie olive nie ma w ogóle żółci. Jest taka beżowa bardziej. Poziom olive light, może nawet medium (tu nie dam głowy)
Natomiast vanila ma odrobinę żółci i myślę że niestety byłby mix olive z gamą golden. Lub właśnie neutral light.


Nie wiem jak wygląda golden fair z AM, czy jest zielonkawożółty, czy inny.
Tak jak pisałam, u mnie w fairest wybijały pomarańczowe tony, a nie żółte.
I do golden fair AM niestety nie mam porównania. Myślę, że tu byłby mix olive + golden.


Co do podobieństwa między podkładami.
LL miałam dawno, chyba były bardziej suche od A.
A są takie kremowe. Poza tym krycie LL jest leciutkie.
A kryje dużo mocniej (mat, a coverage jeszcze bardziej, satin nie miałam)
Neauty jakoś mi się kojarzą z Pixie MLB. Szczególnie wersja kryjąca.
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 18:20   #689
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Neauty Minerals

Nie chcę na razie nic mówić, ale chyba mnie zapycha :-( Mam wysyp na brodzie i czole. A długo już nic takiego nie miałam.
Odstawię na razie, zobaczę czy zejdzie i dam znać.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 20:29   #690
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: Neauty Minerals

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Nie chcę na razie nic mówić, ale chyba mnie zapycha :-( Mam wysyp na brodzie i czole. A długo już nic takiego nie miałam.
Odstawię na razie, zobaczę czy zejdzie i dam znać.
U mnie kryjacy Neauty sprawuje się super, w duecie z baza jeszcze lepiej. Żadnego zapachania nie zauważyłam.
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-23 19:15:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:33.