Filtry UV a makijaż - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-27, 20:00   #4051
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka7 Pokaż wiadomość
A na podstawie czego sie da?

A ten podklad ma filtr SPF 20 i jaki skladnik tutaj jest filtrem?

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Pentylene Glycol,Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Magnesium Sulfate,Disteardimonium Hectorite, C18-36 Acid Glycol Ester, Ethylhexylglycerin, Tristearin, Cellulose Gum, Acrylates Copolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Aluminium Hydroxide,Cl 77891 / Titanium Dioxide, Cl 77499,Cl 77492, Cl 77491 / Iron Oxides
Na podstawie badań laboratoryjnych bo nawet podanej przez producenta skali nie zawsze można zawierzać (tzn. podany przez Cienie spf20 może być tak naprawdę 18, po prostu producent sobie zaokrąglił). Na podstawie składu nie da się określić- masz tylko kolejność składników, ale nie ma konkretnego udziału % danego składnika w całym kosmetyku.

Z tego co wiem tylko ten na zielono- dwutlenek tytanu- to filtr, aczkolwiek w takim fluidzie nie sugeruj się że da Ci ochronę 20, bo będzie to co najwyżej 4-5. Nie wiem jaki to fluid, ale wątpię, żeby udało się go nałożyć w ilości 1,5-2 ml na twarz (to by była maska nie fluid, i bardzo szybko spłynąłby z twarzy)
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 21:11   #4052
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ten fluid jest z La Roche Posay.

Ale czy ten pierwszy fluid podany przeze mnie bedzie choc jakos odrobinke chronil? Chodzi mi o ten co ma na poczatku skladu Titanium Dioxide.

Ja na co dzien uzywam filtra Avene z dzieciaczkiem, ale czasem chcialabym sie pomalowac i wtedy juz nie uzywac samego filtra, tylko podklad. Malowanie sie na filtr nie wchodzi w gre.
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 21:20   #4053
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez nucha Pokaż wiadomość
No dobra, ale potem nakładasz na to makijaz? Czy juz nic? Bo ja owszem widze bielsza warstwe na poczatku, ale zanim nakladam podklad czekam jakis czas zeby ta warstwa sie wchlonela...

Wklepuję korektor i aplikuje puder (ostatnio zrezygnowałam, bo mam wreszcie mało świecący filtr). U mnie biała warstwa lekko sie wchłania, ale nie do końca. Przy niektórych filtrach jestem bielsza, przy innych prawie nie, np. Anthelios spray praktycznie mnie nie bieli.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 23:48   #4054
rafalsu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 19
Dot.: Filtry UV a makijaż

Lepiej chyba mieć filtr niż makijaż.
rafalsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 23:53   #4055
nucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 148
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez rafalsu Pokaż wiadomość
Lepiej chyba mieć filtr niż makijaż.
taaaaaaaa
nucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 23:58   #4056
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez rafalsu Pokaż wiadomość
Lepiej chyba mieć filtr niż makijaż.
Ja wybieram zawsze filtr
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 09:01   #4057
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: Filtry UV a makijaż

No pewnie, ze lepiej, ale pomalowana twarz zdecydowanie ladniej wyglada niz z samym filtrem, zalezy jeszcze jaki kto ma problem z cera.
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-28, 10:09   #4058
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka7 Pokaż wiadomość
Ten fluid jest z La Roche Posay.

Ale czy ten pierwszy fluid podany przeze mnie bedzie choc jakos odrobinke chronil? Chodzi mi o ten co ma na poczatku skladu Titanium Dioxide.

Ja na co dzien uzywam filtra Avene z dzieciaczkiem, ale czasem chcialabym sie pomalowac i wtedy juz nie uzywac samego filtra, tylko podklad. Malowanie sie na filtr nie wchodzi w gre.
Czemu nie wchodzi w grę?
Też tak myślałam. Kiedyś. Ach, nawet nie- zaledwie pół roku temu! Zaczynałam od iwostinu+skrobi aż mi kolega dwa razy zwrócił uwagę co mi się stało że mam biały tynk na twarzy (wykręciłam sie alergią skóry i jakimś kremem od lekarza, heh). Potem zmieniłam filtr, który już mniej bielił, a do skrobi dosypywałam cynamon. Potem zamiast cynamonu sypałam barwniki, a skrobię zastąpiłam mieszanką kartoflanka-dry flo- talk. I filtr bez parsolu. Viola! Lepiej niż makijaż. I kryje mocno (te barwniki z pudru).


Chronić będzie, ale naprawdę odrobinkę. Na naprawdę duże okazje sama rezygnuję z filtra i wtedy się "odpicowuję" ale to naprawdę bardzo rzadko, rzadziej nawet, bo mieszanka filtrowo-pudrowa wygląda i kryje jak fluid.

A problem z cerą... Każdy problem jest do rozwiązania, czyż nie?
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 12:26   #4059
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Filtry UV a makijaż

czy możecie polecić jakiś dobry, aczkolwiek niedrogi filtr, który nie będzie zbytnio belił i będzie nadawał się pod makijaż?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 14:20   #4060
goosia:)
Wtajemniczenie
 
Avatar goosia:)
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 262
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
czy możecie polecić jakiś dobry, aczkolwiek niedrogi filtr, który nie będzie zbytnio belił i będzie nadawał się pod makijaż?

Iwostin Solerin 40
__________________
goosia:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 15:04   #4061
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez goosia:) Pokaż wiadomość
Iwostin Solerin 40
własnie zastanawiam się nad kremem Iwostin Spf 50 lub tą emulsją spf 40. Który z nich lepiej nadawałby się do cery? Jaka jest między nimi róznica?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-28, 15:37   #4062
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Filtry UV a makijaż

40 będzie lżejszy. Ale hola hola, I w 40 i w 50 masz:
Butyl Methoxydibenzoylmethane,
czyli nasz "kochany" Parsol. Czyli nie nadaje się pod makijaż (w rozumieniu: zwyczjany puder z mika, talkiem...)
I nie wiem, jak 40 ale 50 bieli okropnie


Wiec ja polecę niedrogi i dobry:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...la-dzieci.html
Na ten możesz kłaść co dusza zapragnie
Podobnie jak pozostałe klorane, 25 i 40: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...a-ochrona.html (tych nie próbowałam, tylko ten 50 i jest super)
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 21:22   #4063
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: Filtry UV a makijaż

do agacior89

Z tym problemem chodzilo mi o to, ze wyprobowalam juz wiele pudrow nakladanych na filtr ten z Avene, ale kazdy mnie uczulal, jak nie oczy lzawily to jakies plamy czerwone na twarzy sie robily, wiec dlatego nie nakladam podkladu na filtr. Probowalam tez z innymi filtrami, ale Avene tylko mi pasuje - nie podraznia, nie bieli, dobrze sie wchlania.
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-29, 08:44   #4064
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ojej, bidulko Ale dziwne, jeżeli sam podkład Cię nie uczula, a nałożony na filtr- tak
Chyba że to konkretny składnik z filtrów, próbowałaś wybadać, który? Jakie konkretnie filtry Cię podrażniały?
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-29, 09:21   #4065
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: Filtry UV a makijaż

Wydaje mi sie, ze to jednak podklady mnie podrazniaja, bo sam filtr ten z Avene spisiuje sie znakomicie.

Uzywalam jeszcze z SVR Ecran Teinte 50, ale mysle ze przez alkohol mnie podraznil i strasznie wysuszal, uzywalam tez Iwostin Solecrin Emulsja SPF 40, Bioderma Photoderm Max SPF 50+, Avene Tres Haute Protection Creme 50+, zaden z nich nie byl dobry dla mojej cery.

Od podkladow czasem mnie lzawia oczy i jakies plamy na twarzy sie robia, wiec chyba jestem uczulona na jakis konkretny skladnik w podkladach, bo sam filtr z Avene, ktory uzywam jest dla mnie cudowny, wszystko mi w nim pasuje, a sklad ma bardzo dlugi i nic mnie w nim nie podraznia.
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-29, 12:45   #4066
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Wklepuję korektor i aplikuje puder (ostatnio zrezygnowałam, bo mam wreszcie mało świecący filtr). U mnie biała warstwa lekko sie wchłania, ale nie do końca. Przy niektórych filtrach jestem bielsza, przy innych prawie nie, np. Anthelios spray praktycznie mnie nie bieli.
Anah możesz zdradzić jakiego korektora używasz?
Ostatnio paskudnie wyglądam a korektor to kosmetyk,który u mnie zawsze widać i nie mogę go dopasować (teraz mam Avene w sztyfcie zielono-beżowym).Jakoś sobie nie wyobrażam korektora solo-może znalazłaś jakiś nie odcinający się bardzo od reszty twarzy?
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-29, 16:19   #4067
JaMajusia7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 14
Dot.: Filtry UV a makijaż

a nie można było by tak odrobinke podkładu zmieszać z filtrem ?
JaMajusia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-29, 16:57   #4068
nucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 148
Dot.: Filtry UV a makijaż

A ja mam pytanie...czy jest gdzieś w sieci artykuł na temat osłabiania filtrów przez podkłady czy pudry?

Edytowane przez nucha
Czas edycji: 2008-05-29 o 18:52
nucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-29, 22:42   #4069
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
Anah możesz zdradzić jakiego korektora używasz?
Ostatnio paskudnie wyglądam a korektor to kosmetyk,który u mnie zawsze widać i nie mogę go dopasować (teraz mam Avene w sztyfcie zielono-beżowym).Jakoś sobie nie wyobrażam korektora solo-może znalazłaś jakiś nie odcinający się bardzo od reszty twarzy?

Z korektorem to rzeczywiście prawdziwy problem, bo cerę mam bardzo jasną a z filtrem jeszcze jaśniejszą. Nie znalazłam ideału więc używam z braku lepszego, antybakteryjnego korektora Flos-lek nr 1. Zaraz po nałożeniu odcina się ciemniejszym kolorem. Najlepiej jest po przypudrowaniu, bo nie widac, że jest ciemnieszy, nie przebijaja ciemne plamki. Chyba na twarzy po wklepaniu go trochę, miesza się z filtrem i uzyskuję jaśniejszy kolor Jak sie pudruję, to też jakoś najgorzej to nie wygląda. Ciągle szukam czegoś jaśniejszego i odpowiednio kryjącego. Miałam kiedyś jasny Lumene w sztyfcie, ale maział sie przeokrutnie na filtrze, nie krył i przemieszczał sie w ciągu dnia

Czasami pod oczy używam rozświetlającego korektora Mantattanu, nr 1. Jest jasny, ale słabo kryje, troche rozświetla i raczej nie nadaje sie na przebarwinia po wypryskach. Kupiłam go ze względu na jasny kolor. Po oczy jest dość dobry.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-30, 10:27   #4070
magmail
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 37
Lightbulb Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez nucha Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie...czy jest gdzieś w sieci artykuł na temat osłabiania filtrów przez podkłady czy pudry?
Otym że kosmetyki (mika, talk i coś tam jeszcze) osłabiają filtry znajdziesz dużo w innych wątkach na wizażu.

Osobiście używam Soltanu z Bootsa, o którym producent twierdzi że można go używać pod wszelkie kosmetyki bo ich składniki go nie destabilizują. Mam przy tym email od producenta Optisolu - czyli opatentowanego przez Oxonicę filtra, w którym mi to potwierdzają.. Nie wiem czy mają na pewno rację ale im wierzę bo w końcu komu mam wierzyć jak nie producentowi .

Jak tu na wizażu czytam że tylko Avene i nic poza tym nadaje się pod make'up to nie chcę się kłócić ale -myślę że zdania są w tej materii podzielone od kiedy na rynku pojawił się Optisol.

Nie mogę wkleić żadnych linków bo nie napisałam na tym forum jeszcze 15 postów ale na priva chętnie się nimi podzielę.

Myślę że warto na nie zwrócić uwagę w ramach dyskusji o filtrach i kosmetykach, na pewno coraz więcej wizażanek mieszkających w UK zdecyduje się na krem Soltan. Osobiście narobiłam zapasów które starczą mi jeszcze na rok jak nie dłużej.
magmail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 10:53   #4071
nucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 148
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez magmail Pokaż wiadomość
Otym że kosmetyki (mika, talk i coś tam jeszcze) osłabiają filtry znajdziesz dużo w innych wątkach na wizażu.
No właśnie, w wątkach...ale skąd to się zaczęło, czy rzeczywiście są to informacje na 100% potwierdzone, bo Twoje jak czytam, tak skoro masz taką informację od producenta, a reszta?? Czy ktoś kiedyś umieścił jakieś artykuły??

A o te linki bardzo proszę
moj mail nucha@poczta.fm

Pozdrawiam
nucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 12:36   #4072
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez JaMajusia7 Pokaż wiadomość
a nie można było by tak odrobinke podkładu zmieszać z filtrem ?
Jezeli chcesz zadestabilizowac filtr i nie miec zadnej ochrony to czemu nie....jednak nie polecam takiej kombinacji

Cytat:
Napisane przez nucha Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie...czy jest gdzieś w sieci artykuł na temat osłabiania filtrów przez podkłady czy pudry?
Cytat:
Napisane przez nucha Pokaż wiadomość
No właśnie, w wątkach...ale skąd to się zaczęło, czy rzeczywiście są to informacje na 100% potwierdzone, bo Twoje jak czytam, tak skoro masz taką informację od producenta, a reszta?? Czy ktoś kiedyś umieścił jakieś artykuły??

A o te linki bardzo proszę
moj mail nucha@poczta.fm

Pozdrawiam
Wystarczy przejrzec watki redakcyjne-w koncu powstaly w konkretnym celu
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=113148


Soltan Bootsa jest dobrym filtrem o ile pamietam to ma tez Tinosorby.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 15:51   #4073
nucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 148
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wystarczy przejrzec watki redakcyjne-w koncu powstaly w konkretnym celu
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=113148


Soltan Bootsa jest dobrym filtrem o ile pamietam to ma tez Tinosorby.
Dzięki
nucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 15:56   #4074
nucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 148
Dot.: Filtry UV a makijaż

W jednym z artykułów czytam:
"Generalnie filtry można podzielić na filtry mineralne, zwane również fizycznymi, i filtry chemiczne, zwane także organicznymi. Pierwsze działają na zasadzie lusterka, tzn. odbijają promieniowanie słoneczne. Zaliczamy do nich dwa naturalne pigmenty mineralne – tlenek cynku (INCI: zinc oxide) i dwutlenek tytanu (INCI: titanium dioxide)..."itd

"Stąd wniosek, że skuteczne mogą być tylko preperaty zawierające (przynajmniej) oba wymienione pigmenty jednocześnie."

"Kremy ochronne oparte na tych substancjach mają szereg zalet, główną z nich jest to, że są świetnie tolerowane, więc nadają się nawet dla najwrażliwszych cer oraz dla małych dzieci. Ponadto są stabilne, tzn. nie tracą swoich właściwości wraz z upływem czasu ani pod wpływem promieniowania czy tlenu. W praktyce oznacza to, że w idealnych warunkach – czyli gdy produkt nie został starty lub zmyty z powierzchni skóry – nie ma potrzeby ponownej aplikacji preparatu ochronnego bazującego na filtrach fizycznych (bezpieczniej jest jednak mimo wszystko aplikować na nowo co ok. 2 godziny, szczególnie gdy jesteśmy na plaży)."

a za chwilę w tym samym artykule...

"W ogóle filtry mineralne są raczej kiepskie pod tym względem, co oznacza, że nie chronią dość dobrze przed powstawaniem zmarszczek i przebarwień."

No to jak wreszcie jest z tymi filtrami, zakładając, że są prawidłowo aplikowane??
Jakie stosować, żeby unikać przebarwień, lub dobrze chronić twarz po zabiegach??
nucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 22:13   #4075
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez magmail Pokaż wiadomość
Nie wiem czy mają na pewno rację ale im wierzę bo w końcu komu mam wierzyć jak nie producentowi
Danone tez twierdzi, ze actimel to największy cud świata. Tak naprawdę żaden niezależny instytut nie badał czy opatentowany przez nich szczep l-casei defensis ma jakiekolwiek działanie na ukąłd immunologiczny :P
(o ile się nie mylę, podobna sytuacja jest z "cudnym" pro-xylane opatentowanym przez l'oreal).
Zatem opinii producenta nie ufałabym, ale to taki mały OT
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 18:29   #4076
nANcY:*
Zadomowienie
 
Avatar nANcY:*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 606
Dot.: Filtry UV a makijaż

wątek jest bardzo długi a ja mam jedno pytanie, mam nadzieje ze pomozecie

od niedawna stosuje filtry i zastanawia mnie czy jak uzyje brazera z spf 8 przestana działac?
smaruje się iwostinem solcerin 50, a brazer ktory mialby zostac uzyty to rimmel w kamieniu (niby ma spf8).
ten spf8 nie zaszkodzi 50?
__________________



Be happy. It drives people crazy.
nANcY:* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 18:55   #4077
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Filtry UV a makijaż

ponoc nie miesza sie kosmetykow z filtrem roznych firm,moze to zmniejszyc dzialanie tego wysokiego. Chyba tak tlumaczyla mi to jedna z Wizazanek, ale moge sie mylic.
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 20:20   #4078
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
ponoc nie miesza sie kosmetykow z filtrem roznych firm,moze to zmniejszyc dzialanie tego wysokiego. Chyba tak tlumaczyla mi to jedna z Wizazanek, ale moge sie mylic.
Mówiąc najprościej tak
A bardziej fachowo: należy unikać wszytskiego, co zawiera: talc, mica, titanium dioxide, zinc oxides, iron oxides. Daję głowę uciąć, że własnie coś z tego zawiera Twój brązer.
Działać będą dalej, ale o wiele słabiej. Aczkolwiek różne są szkoły, wiele filtromaniaczek nie jest na tyle ortodoksyjnych by rezygnować z ulubionego pudru
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 20:34   #4079
nANcY:*
Zadomowienie
 
Avatar nANcY:*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 606
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dzięki za odpowiedz.

A może ktoś mógłby polecić brązer bez drobinek odpowiedni na filtry?
Albo chociaż gdzie szukać czegoś na ten temat, bo spotkałam się z wątakami o pudrach i podkladach ale nie brazerach. A przynajmniej nie natknełam się na żadne posty.
__________________



Be happy. It drives people crazy.
nANcY:* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 20:56   #4080
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Filtry UV a makijaż

Brązer to też puder
Jeśli mnie pamięć nie myli to swego czasu polecany był ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...prasowany.html jako dobry na filtr. Ale pewna jestem na 80%, najlepiej sprawdź w sephorze czy nie ma w składzie wymienionych wyżej składników. A cena adekwatna do ilości- jest ogrrrrromny.
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:13.