Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-30, 18:02   #181
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: odciski i odgniotki na stopach

Cytat:
Napisane przez besciara
Ojej ... a zrywałaś skórkę i dlatego je masz ?.
No właśnie nie..Mam takie bardziej czerwone miejsce tam gdzie miałam odcisk i nie wiem co z tym zrobić
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 18:29   #182
tasiemiec
Raczkowanie
 
Avatar tasiemiec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 353
Dot.: odciski i odgniotki na stopach

Ja też mam taki brzydki problem. Kiedyś nosiłam przez jakiś czas zbyt ciasne pantofle i efekt była taki ,że do dzisiaj mam na 1. i ostatnim palcu taką zgrubiałą skórę...Próbowałam już Acerinu , ale po nim zrobiły mi się czerwone blizy - być może zbyt długo go stosowałam, a efekt był znikomy.
Nie mam pojęcia co z tym zrobić, z Wizażu dowiedziałam się o masci HASCERAL i kupiłam ją, na razie stosuje ją od tygodnia, ale pani w aptece powiedziała , że efekty daje tylko dłuższe stosowanie. Na razie powiem Wam ,że stópki są miększe...
Zastanawiam się ns profesjonalnym pedicure w gabinecie kosmetycznym, słyszałam o głębokim usuwaniu odcisków.
Czy któraś z Was miała taki zabieg?
tasiemiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 19:09   #183
Angel82
Raczkowanie
 
Avatar Angel82
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 203
Unhappy problem: odcisk czy co to?

Hej! Forum dermatologia jest zamkniete, wiec pisze tutaj, moze ktoras mi pomoze. jakis czas temu (okolo 2 miesiecy) zrobil mi sie odcisk na stopie tak po wewnetrznej stronie z boku, podejrzewam ze od butow (sportowe) ktore nosze do pracy. probowalam namaczac, nakladam codziennie preparat do usuwania odciskow (z kwasem salicylowym) i to troche go zmiekcza i kiedy juz widze ze da sie go usunac to wycinam, ale on odrasta. wydaje mi sie ze ma jakies takie korzenie jakby i nie moge sie tego pozbyc. Boli, kiedy but uciska go. Czy to odcisk czy cos innego? Jak sie tego pozbyc?
Angel82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 20:49   #184
olcia17666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 327
Dot.: problem: odcisk czy co to?

ah te odciski;/
są różne masci i kremy na odciski w aptece. Polecam płyn Acerin albo maść SolcoKerasal.Na odciski dobre są cieple kąpiele stóp np z dodatkiem mydła.Zmiękczają one warstwe bolące i rozluznia stopy.Słyszałam tez o płynie na odciski ABE.Zmiekcza on skóre i natłuszcza ,podobno skutecznie usuwa odcisk i zgrubienia skory.Warto sprobowac I zmien buty !!
__________________
olcia17666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 22:42   #185
sandra667
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 235
Dot.: problem: odcisk czy co to?

a to nie kurzajka - brodawka ? :/ Bo one odrastają jak sie wytnie...i w nich też widać takie czarne korzenie :/
sandra667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 22:52   #186
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: problem: odcisk czy co to?

Ja również całkiem niedawno borykałam się z odciskiem . Chodziłam z nim 2 lata ale jakieś 2-3 ostatnie miesące zaczął mnie naprawdę boleć i kulałam przez niego, na początku nie wiedziałam, że to odcisk, bo stopy zawsze miałam twarde a moja głupota nie zaprowadziła mnie od razu do apteki ani do lekarza. Kiedy już dowiedziałam się, że to jednak jest to stosowałam różne maści i rozmiękczacze, które jednak przy tak zaawansowanym odcisku niewiele pomagały. W końcu poszłam do chirurga, który w ciągu kilku minut odciska po prostu (pod znieczuleniem oczywiście) wyciął. Miał korzeń 2 centymetrowy a ulga po tym jak już go wyjął była niesamowita. Trochę chodziłam z plastrem i opatrunkiem ale nie przeszkadzał mi on w ubraniu normalnych butów i w ogóle nie było go widać. Także jeśli masz równie zaawansowany rozwój (wiem, że pisałaś o 2 miesącach ale może już zdążył urosnąć tak jak u mnie) a maści przestały być skuteczne polecam wizytę u chirurga


O boze alez się rozpisałam na temat jednego, głupiego odciska!
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 00:57   #187
redpanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: przyjemna
Wiadomości: 245
Dot.: problem: odcisk czy co to?

Ojej ja tez borykam sie z odciskami ale nie spotkalam sie z takim typem osciskow jak opisujecie - z korzeniami...brzmi strasznie. Ja mam bardzo delikatne stopy wiec nie ma znaczenia jakie buty zaloze i kedy troszke pospaceruje to robia mi sie bable wypelnione woda. Kiedy ide na dluga wycieczke np w gory (w specjalnych butach) no to juz jest tragedia. Najpierw czuje ze mnie zaczynaja bolec piety a pozniej to juz tego bolu zaczynam nie odczuwac - dziwne bo kiedy po wycieczce zdejmuje buty moje stopy sa w oplakanym stanie - pozdzierane gleboko do krwi. W domu to juz wystarczy tylko sama woda i okrotnie mnie szczypia a po wodzie utlenionej to juz tragedia!!. Uzywam wtedy plynu na otwarte rany no i oproszam zasypka. Pomaga ale przez conajmniej tydzien nie moge chodzic w butach
Mimo ze bardzo lubie wycieczki po gorach musze ich unikac ze wzgledu na moje problemy ze stopami
__________________
Pozdrowionka
redpanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-06, 08:39   #188
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: problem: odcisk czy co to?

Cytat:
Napisane przez redpanda
Ojej ja tez borykam sie z odciskami ale nie spotkalam sie z takim typem osciskow jak opisujecie - z korzeniami...brzmi strasznie. Ja mam bardzo delikatne stopy wiec nie ma znaczenia jakie buty zaloze i kedy troszke pospaceruje to robia mi sie bable wypelnione woda. Kiedy ide na dluga wycieczke np w gory (w specjalnych butach) no to juz jest tragedia. Najpierw czuje ze mnie zaczynaja bolec piety a pozniej to juz tego bolu zaczynam nie odczuwac - dziwne bo kiedy po wycieczce zdejmuje buty moje stopy sa w oplakanym stanie - pozdzierane gleboko do krwi. W domu to juz wystarczy tylko sama woda i okrotnie mnie szczypia a po wodzie utlenionej to juz tragedia!!. Uzywam wtedy plynu na otwarte rany no i oproszam zasypka. Pomaga ale przez conajmniej tydzien nie moge chodzic w butach
Mimo ze bardzo lubie wycieczki po gorach musze ich unikac ze wzgledu na moje problemy ze stopami
Piszesz o zwyklych pehcerzach,nie o odciskach.
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 08:40   #189
kaYa
Zadomowienie
 
Avatar kaYa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 697
GG do kaYa
Dot.: problem: odcisk czy co to?

to raczej nie odcisk ! idz do lekarza i może wystarczy zamrożenie , a jeżeli jest za duża to tylko hirurgicznie .....
kaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 21:13   #190
redpanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: przyjemna
Wiadomości: 245
Dot.: problem: odcisk czy co to?

hmm zawsze mi sie wydawalo ze te pecherzyki to tez w jakims stopniu odciski no ale widac jestem niedoinformowana...
__________________
Pozdrowionka
redpanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 21:49   #191
paulina85
Rozeznanie
 
Avatar paulina85
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: miasto bez kantów;)
Wiadomości: 516
GG do paulina85
Dot.: problem: odcisk czy co to?

odciski mają korzenie i jeśli sie ich nie usunie wraz z nimi to odrastaja więc polecam albo wizyte u dobrej kosmetyczki albo u chirurga!

sprawdz czy to nie jest kurzajka bo dość czestomyli się ją z odciskiem! jesli po śćieciu naskórka wystepują krwawiące kropki to jest to kurzajka a wtedy polecam BRODACIT
paulina85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-07, 09:51   #192
maszka4
Zadomowienie
 
Avatar maszka4
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Oleśnica
Wiadomości: 1 535
GG do maszka4
Dot.: problem: odcisk czy co to?

o kurde to ja tak mam.
żyje on sobie w moim małym paluchu u stopy już chyba ze dwa lata jak nie więcej, i właśnie bo odcięciu tej twardej skóry , jeżeli zrobię to za głęboko, zaczyna krwawić, właśnie w postaci takich małych kropelek krwi
no i chyba ma czarne korzenie. Myślisz że ten BRODACIT pomoże ??
__________________
Moja fotogaleria
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=235829
Moje pazurki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=93829

Różowy
maszka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 10:02   #193
paulina85
Rozeznanie
 
Avatar paulina85
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: miasto bez kantów;)
Wiadomości: 516
GG do paulina85
Dot.: problem: odcisk czy co to?

to jest kurzajka na 100% wiec leć do apteki i kup brodacit pomooże bo ja też miałam kurzajke i tym właśnie sie jej pozbyłam
paulina85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 13:39   #194
Madzia14
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 510
GG do Madzia14
Dot.: problem: odcisk czy co to?

brrr... miałam coś takiego :/
na stopie... jak próbowałam to wyciąć to wychodziły jakby włókna i czarne kropeczki... kupiłam płyn ABE, smarowałam caaaaaaaały czas , powoli wychodziło, ale to mnie bolało więc stopniowo wycinałam , w końcu udało sie, wyciełam całe i już nie wróciło polecam ten płyn, bo działa, a kosztuje grosze
__________________
Zatańczymy jak owady w zakurzonej żarówce, najlepiej na obcasach i po dużej wódce.
Wyjedziemy gdzieś za miasto, odwrócimy się plecami, będziemy się poznawać ustami i palcami...


studentka technologii chemicznej
Madzia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 19:38   #195
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: problem: odcisk czy co to?

Cytat:
Napisane przez paulina85
odciski mają korzenie i jeśli sie ich nie usunie wraz z nimi to odrastaja więc polecam albo wizyte u dobrej kosmetyczki albo u chirurga!

sprawdz czy to nie jest kurzajka bo dość czestomyli się ją z odciskiem! jesli po śćieciu naskórka wystepują krwawiące kropki to jest to kurzajka a wtedy polecam BRODACIT
niestey nie masz racji. odciski nie mają korzeni. korzenie mają modzele i myślę że autorka właśnie takowy posiada. sama co jakoś czas też jestem "jego posiadaczką" bo to odnawia się niestety. z tym przeba udać isę do pedikirzystki
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 19:41   #196
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: problem: odcisk czy co to?

http://www.wizaz.pl/w-agora/download_thread.php?site= ogloszenia&bn=ogloszenia_ kosmetyczka&thread=104973 4323

polecam watek

a jak wycinasz to masz może niteczki?chodzi mi o to ze jak wyciągasz czy coś z tego wychodzi takiego? i jakiejśrednicy jest ta przypadłość?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 19:51   #197
paulina85
Rozeznanie
 
Avatar paulina85
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: miasto bez kantów;)
Wiadomości: 516
GG do paulina85
Dot.: problem: odcisk czy co to?

no faktycznie pomyliłam wyrazy ale to nie zmiena faktu że to czym można odróżnić kurzajke od nagniotka(modzela) jest to że po ścięciu krwawi
paulina85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 18:16   #198
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: problem: odcisk czy co to?

tak, kurzajki krwawią. a nagniotek to nie modzel (napisałaś w nawiasie i tak n\można to wyczytać)
poozdrawiam!

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2006-08-08 o 18:43
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 17:57   #199
Angel82
Raczkowanie
 
Avatar Angel82
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 203
Dot.: problem: odcisk czy co to?

kurcze, to chyba kurzajka... bo ma czarne takie korzonki jak wycinam i krwawi punkcikami wtedy... musze cos znalezc na to, ale niestety aktualnie jestem w stanach do wrzesnia i nie wiem dokladnie co jest dobre. pojde zaraz poszukac! dzieki dziewczyny!
Angel82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-11, 10:38   #200
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: problem: odcisk czy co to?

dobrze że odpowiedziałaś na moje pytanie odnośnie tych niteczek. w aptece możesz kupić coś na to
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 11:08   #201
zinedine
Raczkowanie
 
Avatar zinedine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 125
Dot.: problem: odcisk czy co to?


Edytowane przez zinedine
Czas edycji: 2007-02-12 o 19:25
zinedine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 13:00   #202
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: problem: odcisk czy co to?

tak , tyle że to może być albo brodawka ale też i odcisk, odcisk ma postać tych nioteczek tylko wtedy gdy wymaga interwencji chirurga, i jest już tak "wrzarty" w stopę np Ty miałaś strasznie głębokiego ,dlatego miałaś objawy z tymi niteczkami jak w przypadku brodawki. my tu tylko możemy napisać co to może być , pytać i udzielać odpwoedzi ale nie widzimy tego wiec nie jestesmy w stanieprecyzyjnie odpowiedzieć na pytanie co to jest :/ np u Ciebie w wyniku ucisku i być może zaniechań długotrwałych związanych z tym przekształciło się to w takie głębokie "coś" .oczywiscie ze odrastają!jak modzele, takie gówienka
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 01:17   #203
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: problem: odcisk czy co to?

mialam cos takiego :/ udalam się z tym do dermatologa on powiedzial,że to jest rodzaj brodawki.Zabieg wykonal na miejscu tzn. znieczulil a pozniej wypalil ta brodawke.Okropny bol czuć przy znieczulaniu przy wbijaniu strzykawki,malo sie nie poplakalam.Mój brat mial tez cos takiego tyle,że jemu nie zniklo to po zabiegu tylko dalej odrasta.
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 11:07   #204
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: problem: odcisk czy co to?

hmm, szczerze mówiąc miałam też , ale nie brodawkę , ani odcisk , tylko modzel, korzęń tkwił tak głęboko , że chirurgicznie musiał wyłyżeczkowywać, dziurę miałam na 1 cm wgłab
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 18:01   #205
fistaszkowa
Raczkowanie
 
Avatar fistaszkowa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 266
odciski i bąble na stopach- co z nimi robić ?

czy ja dobrze rozuemiem róznice pomiędzy tymi dwomadciski to taka zgrubiała skóra np na pięcie lub pod dużym palcem ? którą ściera sie pumeksem a bąbelki czyli bąbelki z płynem surowicznym (lub krwią) ? i mam własnie takie pytanie-ide na pielgrzymke po raz 2 , w tamtym roku miałam niesamowicie dużo bąbelków ale wszystkie przekluwałam sobie sama lub robił mi to starszy ale równie niedoświadczony kolega.. ale odcisków nie miałam za to w tym roku ni ztego ni z owego mam taka zgrubiałą skóre na pietach , która niby w niczym mi nie przeszkadza ale boje sie ze na pielgrzymce ( wyjscie w czwartek) z tego może mi sie coś zrobić .. próbowałam najpierw moczyć stopy i trzeć pumeksem ale mało co schodzi chociaż robiłam to 4 dni pod rząd.. co jeszcze moge zrobić bo zostało mało czasu... i moje drugie pytanie : co robić z tymi bąbelkami? wiem, wiem powiecie ze powinnam isc do punktu medycznego ale ja wiem że sie nie odważe,nie potrafiłabym zaufać jakiejs pani z grubą igła w reku i dac jej swoje bolące stopy,pozatym brzydzi mnie troszke to że ktoś obcy bedzie mi tam grzebał chociaż wiem że to byłoby najrozsądniej ... ale wracajac do pytania: ja robiłam to tak:myłam stopy,przecierałam spirytusem całe stopy i igłe potem nakłuwałam kazdy bąbelek -wypływał płyn,wycierałam go i z powrotem przecierałam lekiem ...potem dawałam bandaże i kilka par skarpet czy powinnam używać jakiegoś kremu,zasypki? wydawało mi sie ze nie bo to wtedy była tak jakby ranka i bałam sie dawać na to cokolwiek .. a możę powinno być inaczej? może znacie jakieś sposoby zapobiegania takim bąbelkom lub zahamowania ich kiedy czuje że już sie tworzą ? oczywiscie rady typu:ubierać wygodne,suche i adekwatne do pogody buty sa zbędne
fistaszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 10:21   #206
Ewka86
Raczkowanie
 
Avatar Ewka86
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 213
GG do Ewka86
Dot.: odciski i bąble na stopach- co z nimi robić ?

Witam ja tez bylam w tym roku na pielgrzymce pierwszy raz. Po pielgrzymce strasznie mnie bolaly stopy ze nie moglam chodzic, mialam tez blazy (bąbelki) i tak samo jak Ty troszke zgrubiala skore na pietach.
Ja bąbelki przebilam bo nie wiedzialam co z nimi zrobic i posmarowalam mascia tribiotic to jest masc na trudno gojace sie rany itp jedna saszetka kosztuje w aptece 1,60 jak dla mnie bardzo dobra i po niej szybko sie goja rany.
Z babelkami mialam spokoj tylko mnie te stopy bolaly wiec poszlam do apteki farmaceutka polecila mi masc pielęgnacyjna (nie pamietam nazwy). Jest to masc na zgrubialy naskorek. Smarowalam stopy codziennie a co 3 dni musialam moczyc. Po tygodniu zauwazylam ze skora mi schodzi z stop i ten zgrubialy naskorek tez. Wiec teraz mam gladkie stopy. pozdrawiam
Ewka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 13:47   #207
>>Girl<<
Raczkowanie
 
Avatar >>Girl<<
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 264
GG do >>Girl<<
Dot.: odciski i bąble na stopach- co z nimi robić ?

A ja polecam płyn Acerin,jest rewelacyjny Podaje link: http://vena-vita.pl/product_info.php...oducts_id=1175
__________________

Ze szczęściem
bywa czasami tak jak z okularami,
szuka się ich,a one "siedzą" na nosie.
Tak blisko!

Phil Bosmans
>>Girl<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 15:01   #208
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: odciski i bąble na stopach- co z nimi robić ?

fistaszkowa!
o butach to juz wieszsą w aptece plastry , ktore nakleja się na pęcherz.jeśli chodzi o to przekłoowanie to tyle jest opinii co ludzi , jedni są za , inni przeciw, jednym słowem to czy przekłoojesz należy do Ciebie, jednak GENERALNIE uważa się ze nie powinno ich ruszać się do momentu zaschniecia, bo zarazki mogą wniknąć do ranki., jeśli chodzi o przekłoowanie (jeśli pasuje Ci ten sposoob)dobrze to robisz , czyli najpierw dezynfekujesz , użuwasz igły jednrazowej, potem znów odkażasz. nie zrywaj skóry , którą pzebiłaś.opatrunek tez jest wskazany , jednak zagiu się szybciej jak rana bedzie miała dostep do powietrza, czyli np w nocy zdejmij plaster. tyle aż skarpet nie zakładaj!! pogorszasz przez to stan, wystarczy opatrunek i np podkolanoowka. są w aptece kremy do pielęgancji skóry stoop.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 16:06   #209
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: odciski i bąble na stopach- co z nimi robić ?

tez mam teraz taki problem - stosuję plastry na odciski. Miałam Viscoplast (5,50 za 6 szt.), ale one sa kiepskie, bo się odklejają, a lek rozpływa się tez na zdrową skórę a nie siedzi na "chorym" miejscu. Teraz kupiłam palstry Sholla (2,50 za 1 sztuke), bede testować i zobaczymy.

Plastry te dzięki zawartości kwasów zmiekczją odciski i powoduja, że odcisk odpada (można go łatwo zdrapać paznokciem).

Udanej walki z odciskami, siostro

edit: wydaje mie sie ty nie masz odcisków. skoro jest to babel wypełniony surowicą, to jest to po prsostu ZDYMKA. Na miejscach, gdzie czesto ci sie robią, naklej plastry (takie zwykłe) - skóra bedzie zabezpieczona przed ocieraniem przez buty (od tego sie zdymki robia)
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 16:43   #210
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: odciski i bąble na stopach- co z nimi robić ?

hosenko odciski nie , bo wypełnione są płynem więc pecherze jakby. a chciałam kupić te plastry z kwasami na odciski
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-15 13:37:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:21.