Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-12, 10:25   #1651
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
a ja nigdy nie dostałam żadnej pomadki ani do Akne ani do Izoteku


ale ja nie wiem na kogo zmienić! większość dermatologów już sprawdziłam, przed kuracją retinoidami, i żaden mi nie pasował a poza tym zastanawiam się, czy nie jest trochę dziwnie, jak jakiś lekarz przerwie leczenie? dawki jakie brałam mogę pokazać, ale przecież on nie będzie wiedział jak wyglądał mój trądzik przed..
bez sensu.... może wydrukuj jej, te informacje o dawce.....
ale ja na twoim miejscu próbowąłabymzmienić lekarza..... nic nie tracisz na tym... a może akurat trafisz to lepszego....
Mój lekarz najpierw chciał zebym brała przez 4 miesiące dawke 20 mg dziennie, potem po moich sugestiach, cos tam sobie posprawdzał i nie dosyć, że zwięszył mi do 40 mg to jeszzce o ponad 2 miesiące przedłużył mi kuracje
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 10:35   #1652
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Wg mnie nie jest dziwnie. Moja poprzednia derma nie przerwała leczenia (chociaż chciała w pewnym momencie zmniejszać dawkę i zakańczać, ale nie dałam jej tej możliwości, bo sama zrezygnowałam z jej usług). Ta, do której teraz chodzę nie widziała mojego trądziku, ale bardzo się cieszę, że zechciała dokończyć moją kurację (ewentualnie mogłabym jej zdjęcia pokazać ). Wg mnie lekarz powinien zrobić z Tobą szeroki wywiad (albo sama naświetl mu sprawę, jaki miałaś trądzik, gdzie zlokalizowany, jak długo leczyłaś i czym). Ale powinien wiedzieć, że tego leku nie przpisuje się na kilka krost, więc powinien sobie wyobrazić Twój trądzik.
Jak wolisz zaryzykować i zgodzić się na przerwanie kuracji - to masz do tego pełne prawo, ale musisz brać pod uwagę większe ryzyko nawrotu
Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
bez sensu.... może wydrukuj jej, te informacje o dawce.....
ale ja na twoim miejscu próbowąłabymzmienić lekarza..... nic nie tracisz na tym... a może akurat trafisz to lepszego....
Mój lekarz najpierw chciał zebym brała przez 4 miesiące dawke 20 mg dziennie, potem po moich sugestiach, cos tam sobie posprawdzał i nie dosyć, że zwięszył mi do 40 mg to jeszzce o ponad 2 miesiące przedłużył mi kuracje
jasne, że nie chcę przerywać! będę się za kimś rozglądała, ale szczerze, to ta do której chodzę ma jedne z najlepszych opinii na Śląsku.. dlatego już nie wiem do kogo się zgłosić.. no ale poszukam. a na wizytę do mojej się umówię i zobaczymy co powie. jak będzie chciała zakończyć kruację mimo moich próśb i nalegań to wtedy na pewno pójdę do innego dermatologa i będę chodziła od jednego do drugiego, aż znajdę takiego który zechce kontynuować!
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 13:02   #1653
olenkah
Raczkowanie
 
Avatar olenkah
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 129
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Co do pomadki do Izoteku. Dostaja je wybrane apteki i w ograniczonych ilosciach, chociaz ja zawsze dostalam do 1 opakowania 1 pomadke, czyli za jednym razem 2 pomadki. Sa takie z napisem izotek, wiec pewnie do akne daja inne :P sa niezle. tyle, ze sie szybko lamia dlatego uzywam ich w domu, bo nawet jak sie zlamie to wyjmuje, biore w reke i smaruje usta i okolice. ale jak mialam taki kryzys suchosci ust i okolic, to nakladalam bardzo hruba warstwe kremu nivea i dalam rade.
Teraz walcze z obrzydliwymi zajadami. koncze kuracje, a dopiero teraz sie pojawily :/
olenkah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 13:53   #1654
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez olenkah Pokaż wiadomość
Co do pomadki do Izoteku. Dostaja je wybrane apteki i w ograniczonych ilosciach, chociaz ja zawsze dostalam do 1 opakowania 1 pomadke, czyli za jednym razem 2 pomadki. Sa takie z napisem izotek, wiec pewnie do akne daja inne :P sa niezle. tyle, ze sie szybko lamia dlatego uzywam ich w domu, bo nawet jak sie zlamie to wyjmuje, biore w reke i smaruje usta i okolice. ale jak mialam taki kryzys suchosci ust i okolic, to nakladalam bardzo hruba warstwe kremu nivea i dalam rade.
Teraz walcze z obrzydliwymi zajadami. koncze kuracje, a dopiero teraz sie pojawily :/
No na mojej jest napisane Akne :d i jest koloru pomarańczowego, przezroczysta.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 15:17   #1655
Olinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 107
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
No na mojej jest napisane Akne :d i jest koloru pomarańczowego, przezroczysta.
Także ją dostaję, ale nie nawilża tak jakbym chciała O niebo lepszy jest balsam Tisane
__________________
Jesteś lekiem na całe zło.....
Olinka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 15:29   #1656
an_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Słuchajcie, wszyscy piszą o suchych i spierzchniętych ustach. Właśnie tego się spodziewałam , a u mnie pojawiły się jakieś takie czerwone punkty(pod skórą ust), lekko nawet odstające-czy ja wiem - wyglądają jak mikroskopijne bąble. I jeden taki przezroczysty na wardze, reszta raczej tak od spodu (trzeba lekko odchylić wargę by zobaczyć). Lekko się przeraziłam. Dodam, że profilaktycznie ciągle smarowałam usta i nie dopuściłam by wyschły. Czy ktoś tak miał? ??
an_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 16:44   #1657
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez *Antoinette* Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu biorę izotek i ostatnio moja twarz wygląda strasznie, ale już nie z powodu trądziku tylko okropnego przesuszenia. Jest bardzo wrażliwa, praktycznie po chwili od posmarowania się kremem wyłażą suche skórki (zwłaszcza w okolicach brody). Juz nie wiem co ma stosować, zeby jakoś nawilżyć skórę, jak na razie żadne kremy nie działają. Może wy mi coś poradzicie?
I jeszcze mam pytanie o jakąś dobrą pomadkę do ust - te też pierzchną potwornie, ostatnio bardzo się to nasiliło...
Ja używam do twarzy kremu Emolium, do ust balsamu Tisane (który poleciły mi tutaj dziewczyny ) i wazeline.
Mam teraz mega wysuszone ręce, ciągle je muszę natłuszczać.

Ja jeszcze nie dostałam żadnej pomadki do Izo...
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-12, 16:45   #1658
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez an_a Pokaż wiadomość
Słuchajcie, wszyscy piszą o suchych i spierzchniętych ustach. Właśnie tego się spodziewałam , a u mnie pojawiły się jakieś takie czerwone punkty(pod skórą ust), lekko nawet odstające-czy ja wiem - wyglądają jak mikroskopijne bąble. I jeden taki przezroczysty na wardze, reszta raczej tak od spodu (trzeba lekko odchylić wargę by zobaczyć). Lekko się przeraziłam. Dodam, że profilaktycznie ciągle smarowałam usta i nie dopuściłam by wyschły. Czy ktoś tak miał? ??
ja tak miałam - prawdopodobnie masz zapalenie czerwieni wargowej - przejdzie , nie martw się
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 16:57   #1659
Kamma1507
Zakorzenienie
 
Avatar Kamma1507
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 276
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
No na mojej jest napisane Akne :d i jest koloru pomarańczowego, przezroczysta.
Też taką dostawałam. Teraz dostaje pomadke z OEPAROLU dobrze nawilża, ale się łamie. Mam też do wyboru gratis krem nawilżający z tej firmy co akne Balneum Baby Krem.
__________________

[...] Może jutro znów odkryjesz, że życie jest wciąż szalone,
jeśli po prostu się uśmiechniesz."

Kamma1507 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 18:32   #1660
*Antoinette*
Wtajemniczenie
 
Avatar *Antoinette*
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 535
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dzięki za rady, zupełnie zapomniałam o istnieniu Tisane, muszę go sobie kupić. A do twarzy używałam już wielu kremów m.in. Iwostin - nic nie pomagał, więc będę próbowac dalej.
Btw. ja do izoteku żadnej pomadki nie dostaję.
__________________


*Antoinette* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 19:49   #1661
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja zawsze dostaję pomadki - czasem jedną a czasem do każdego opakowania. Blisko domu mam aptekę na Fieldorfa (Warszawa) gdzie izotek jest tanio. W każdym razie dla mnie te pomadki nic nie dają - nie nawilżają tylko zostawiają tłustą warstwę. Używam Tisane, Neutrogeny (i maści o której juz pisałam na same kąciki na noc).
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well


espera jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-14, 09:54   #1662
rose87
Raczkowanie
 
Avatar rose87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 127
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

hej, wczoraj byłam u dermy, dalej mam 50mg/dziennie, dostałam skierowanie na badania, wyniki będą w poniedziałek

Cytat:
Napisane przez an_a Pokaż wiadomość
Słuchajcie, wszyscy piszą o suchych i spierzchniętych ustach. Właśnie tego się spodziewałam , a u mnie pojawiły się jakieś takie czerwone punkty(pod skórą ust), lekko nawet odstające-czy ja wiem - wyglądają jak mikroskopijne bąble. I jeden taki przezroczysty na wardze, reszta raczej tak od spodu (trzeba lekko odchylić wargę by zobaczyć). Lekko się przeraziłam. Dodam, że profilaktycznie ciągle smarowałam usta i nie dopuściłam by wyschły. Czy ktoś tak miał? ??
Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
ja tak miałam - prawdopodobnie masz zapalenie czerwieni wargowej - przejdzie , nie martw się
ja to też chyba mam od wczoraj Gonia a stosowałaś coś na to? czy tylko nawilżałaś i samo przeszło?

ps. ja nie dostaje pomadki do izoteku
__________________


Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych



rose87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-14, 10:10   #1663
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez rose87 Pokaż wiadomość
hej, wczoraj byłam u dermy, dalej mam 50mg/dziennie, dostałam skierowanie na badania, wyniki będą w poniedziałek




ja to też chyba mam od wczoraj Gonia a stosowałaś coś na to? czy tylko nawilżałaś i samo przeszło?

ps. ja nie dostaje pomadki do izoteku
tak naprawdę nie wiem co mi pomogło, czy Tisane czy Hydrocortisonom 0,5%, który akurat miałam w domku.... nie było to przyjemne, bo nie mogłam nic gorącego pić i jeść.... przeszło po ok. tygodniu.... miałam to diabelstwo 2 razy.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-14, 12:54   #1664
rose87
Raczkowanie
 
Avatar rose87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 127
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
tak naprawdę nie wiem co mi pomogło, czy Tisane czy Hydrocortisonom 0,5%, który akurat miałam w domku.... nie było to przyjemne, bo nie mogłam nic gorącego pić i jeść.... przeszło po ok. tygodniu.... miałam to diabelstwo 2 razy.....
to będę cały czas używać tisane, mam nadzieje że pomoże i że to szybko minie, bo usteczka zaczynają mnie już piec, swoją drogą złośliwość losu, jakby mi się to zrobiło przedwczoraj to przynajmniej powiedziałabym o tym dermatolog
__________________


Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych



rose87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-14, 19:29   #1665
_eLeKtroda_
Rozeznanie
 
Avatar _eLeKtroda_
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 522
GG do _eLeKtroda_
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Słuchajcie... miałam robione badanie krwi i wyszło,ze mam gronkowca...
Nie jest szkodliwy, wyleczalny, myślicie,ze izotek mi pomoze?? odstawiłam Diane , zaczynam izo od lipca, koszmarnie sie boje.

czy to,ze mam gronkowca wyklucza tradzik hormonalny?
__________________
28 Czerwiec 2009 - Już tyle razem;*!

Edytowane przez _eLeKtroda_
Czas edycji: 2008-06-14 o 19:29 Powód: literówka
_eLeKtroda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-14, 20:14   #1666
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez _eLeKtroda_ Pokaż wiadomość
Słuchajcie... miałam robione badanie krwi i wyszło,ze mam gronkowca...
Nie jest szkodliwy, wyleczalny, myślicie,ze izotek mi pomoze?? odstawiłam Diane , zaczynam izo od lipca, koszmarnie sie boje.

czy to,ze mam gronkowca wyklucza tradzik hormonalny?
takie pytania to raczej do lekarza.
Skoro masz gronkowca, a to jest bakteria więc wg mnie powinien pomóc odpowiedznio dobrany antybiotyk.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-14, 22:15   #1667
Fallota
Przyczajenie
 
Avatar Fallota
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 21
GG do Fallota
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Zgadzam się z azzis - tylko antybiotyk może ci pomóc. Swoją drogą mieć bakterie we krwi, jak na mój rozum to poważna sprawa i niekoniecznie może to mieć związek z buzią bo wtedy robi się wymazy z pryszcza... Elektroda koniecznie idz do lekarza.
Ja dziewczęta wczoraj połknęłam swoją pierwszą tabl. izo, biorę na razie 30mg/d, dawka sumaryczna 120/kg masy ciała, czyli ok. Jak na razie nic się nie dzieje, jedynie przy myciu twarzy odniosłam wrażenie, że moja skóra kest nieprzyjemna w dotyku. Do smarowania derma przepisała mi skinoren i aknemicin. Skinorenu nie używam bo uważam, że jest zbyt mocny przy izo, dzisiaj na noc posmarowałam się maścią aknemicin, strasznie to tłuste jest, nie pamiętam, żebym kiedyś w życiu taką "wazeliną" się smarowała. Może jak skóra potem zeschnie to tak, sama nie wiem.
__________________
Fallota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-15, 12:09   #1668
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

dziewczyny, jesli chodzi o przedłużenie kuracji to ja generalnie leczylam sie az u 3 lekarzy...

pierwsza to ta, ktora zaczela - jednak przyjmowala w miescie innym niz moje rodzinne i innym, w ktorym studiuje i sama zaproponowala, zebym kogos znalazla na dalszy ciąg - tak tez zrobilam. Dla mnie najwazniejszy bylo, zeby ktos zaczął, resztą, stwierdzilam, będę martwić się później.

Potem znalazłam lekarza we Wrocławiu, ale średnio mi podpasowal, więc wróciłam do swojego miasta.

Za każdym razem kiedy zmieniałam lekarza, miałam taki trik:
tym z wrocławia mówiłam, że mieszkam w innym mieście i ze nie moge jezdzic do lekarza tak czesto wiec czy jest pani gotowa porowadzic kuracje dalej? zawsze mozecie podac sfałszowaną dawkę...

a tym w miescie mowilam, ze akurat mi sie skonczyly lekarstwa, pokazywalam badania, mowilam o dawce i tak jakos dobrnelam do 120mg

trzymalabym sie tej pierwszej lekarki, ale nie mialam czasu na to, zeby do niej jezdzic. krotko mowiac, sama sobie przeprowadzilam kuracje...
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-15, 12:35   #1669
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

to mnie trochę pocieszyłaś przejadę się do mojej dermy (też w innym mieście) i zobaczymy co powie. a może w międzyczasie przedzwonię do przychodni dermatologicznej (NFZ=za darmo!) i zapytam w rejestracji, czy nie wiedzą, czy któraś lekarka specjalizuje się w leczeniu retinoidami wewnętrznymi.. jeśli tak, to się przejdę i zobaczymy jaka będzie..
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-15, 15:12   #1670
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

jestem trochę zaniepokojona.... to fakt, że od początku kuracji jestem ciągle śpiąca i mniej energiczna, znacznie szybciej się męczę.... ale od kilku dni dosłownie mogłabym spać ciągle... wczoraj w ciągu chciałam się zdrzemnąć pół godzinki a spałam 3 !!!! dzisiaj to samo....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-15, 16:32   #1671
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
jestem trochę zaniepokojona.... to fakt, że od początku kuracji jestem ciągle śpiąca i mniej energiczna, znacznie szybciej się męczę.... ale od kilku dni dosłownie mogłabym spać ciągle... wczoraj w ciągu chciałam się zdrzemnąć pół godzinki a spałam 3 !!!! dzisiaj to samo....
Może to tylko przez pogodę? Bo tak jakoś pochmurnie jest. Jeśli się tym bardzo martwisz to spytaj lekarza o to.

Ja własnie łyknęłam ostatnią tabletkę... Troszkę jestem w strachu...... co będzie za kilka dni.
Jutro mam wizytę u lekarza. Ciekawa jestem co mi powie.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-15, 16:34   #1672
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Może to tylko przez pogodę? Bo tak jakoś pochmurnie jest. Jeśli się tym bardzo martwisz to spytaj lekarza o to.

Ja własnie łyknęłam ostatnią tabletkę... Troszkę jestem w strachu...... co będzie za kilka dni.
Jutro mam wizytę u lekarza. Ciekawa jestem co mi powie.
może to faktycznie wina pogody....
Azzis - ale Ci zazdroszczę, że już masz koniec.... zaczynałyśmy w tym samym czasie, pamiętasz ?
Przede mną jeszzce conajmniej 2 miesiące.... moja dawka będzie końska - ok. 180 mg/kg....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-15, 16:41   #1673
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
może to faktycznie wina pogody....
Azzis - ale Ci zazdroszczę, że już masz koniec.... zaczynałyśmy w tym samym czasie, pamiętasz ?
Przede mną jeszzce conajmniej 2 miesiące.... moja dawka będzie końska - ok. 180 mg/kg....
Pamiętam, pamiętam
Ja też z jednej strony się bardzo cieszę, ale z drugiej mam taką obawę... jak chyba nigdy. Pewnie codziennie rano będę szła do lustra z wielkim niepokojem.
Zobaczysz, szybko zleci. Jak wytrzymałaś już tyle, to te 2 miesiące to przy tym pryszcz (ale porównanie ) Wybierzesz dużą dawkę, więc nie będziesz się musiała tak martwić o nawrót. Moja dawka wyniosła prawie 160mg/kg m.c (159,57)
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-15, 17:20   #1674
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ja zaczynalam razem z wami, a skonczylam hoho ze dwa miesiace temu? od tej pory zadnego pryszcza... ale powiem wam troche z zalem, ze widac mi dziurki po porach i blizny zalatwi to mikrodermabrazja ale po pierwsze nie mam na nia kasy teraz, a po drugie nie bede robic przed latem...
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-15, 17:36   #1675
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
ja zaczynalam razem z wami, a skonczylam hoho ze dwa miesiace temu? od tej pory zadnego pryszcza... ale powiem wam troche z zalem, ze widac mi dziurki po porach i blizny zalatwi to mikrodermabrazja ale po pierwsze nie mam na nia kasy teraz, a po drugie nie bede robic przed latem...
ja wiem na pewno, że przede mną jakiś głęboki zabieg złuszczający - może laser? nie wiem...
Tak to już jest.... najpierw człowiek martwi sie pryszzcami, potem już, gdy ich nie ma - bliznami, przebarwieniami czy rozszerzonymi porami - czyli walka z trądzikiem ( a właściwie skutami trądzku) trwa.... ale przecież już bliżej niż dalej do ładnej buźki
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-15, 20:23   #1676
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
jestem trochę zaniepokojona.... to fakt, że od początku kuracji jestem ciągle śpiąca i mniej energiczna, znacznie szybciej się męczę.... ale od kilku dni dosłownie mogłabym spać ciągle... wczoraj w ciągu chciałam się zdrzemnąć pół godzinki a spałam 3 !!!! dzisiaj to samo....
ja zauważyłam u siebie coś podobnego od tygodnia, ale wogóle nie pomyślałam, że to może być sprawka retinoidów! ale może to też spowodowane jest moim ogólnym zmęczeniem sesją, nauką itp? jakieś 1,5 tyg. temu leżałam na kanapie i 'uczyłam się' a nagle taaaaaak strasznie mnie zmożyło, że rzuciłam wszystko na podłogę i zdrzemnęłam się pół godziny ale ciężko powiedzieć czy to retinoidy czy inne czynniki

jeśli dalej będę brała taką "nijaką" dawkę, tzn jednego dnia 10, jednego 20, to chyba nigdy nie dobiję do tych 120 mg :P
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 10:23   #1677
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Pamiętam, pamiętam
Ja też z jednej strony się bardzo cieszę, ale z drugiej mam taką obawę... jak chyba nigdy. Pewnie codziennie rano będę szła do lustra z wielkim niepokojem.
Zobaczysz, szybko zleci. Jak wytrzymałaś już tyle, to te 2 miesiące to przy tym pryszcz (ale porównanie ) Wybierzesz dużą dawkę, więc nie będziesz się musiała tak martwić o nawrót. Moja dawka wyniosła prawie 160mg/kg m.c (159,57)
azzis....kiedys pisałaś, że będziesz miała pod koniec kuracji zmniejszaną dawke.... faktycznie masz mniejszą?
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 10:41   #1678
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
azzis....kiedys pisałaś, że będziesz miała pod koniec kuracji zmniejszaną dawke.... faktycznie masz mniejszą?
Moja nowa derma mówiła, że ona nie zmniejsza dawki, tylko do końca "jedzie" tą samą. Ale w moim przypadku (że niby nie musiałam brać aż tak dużej dawki) zmniejszyła w ostatnim miesiącu z 40mg na 20mg - i tą dawkę dzienną brałam do końca. Chcialam ostatni miesiąc brać 10mg, ale jak widać nie udało się
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 12:42   #1679
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dziewczyny! Zastanawia mnie czy nie mam zbyt małej dawki. Kurację rozpoczęłam 5 maja z dawką 20 mg. Moja dermatolożka powiedziała mi, że kuracja ma trwać 10 - 11 miesięcy przy takiej dawce. Z tego co zrozumiałam to mam brać cały czas tę sama dawkę - 20 mg, nie będą dla mnie wówczas tak mocno odczuwalne skutki uboczne.
Tak naprawdę to nie zależy mi na zwiększonej dawce tylko czy to będzie skuteczne.
Nie miałam silnego trądziku, tylko ciągle pojawiały mi się ropniaki na brodzie.
Teraz buzia wygląda ładnie, nie ma ropniaków.

azzis czytałam, ze pomagałaś innym dziewczynom wyliczyć dawkę. Chciałabym Cię prosić, żebyś mi również wyliczyła dawkę. Ważę 53- 54 kg.
Będę bardzo wdzięczna.
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 13:24   #1680
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Zastanawia mnie czy nie mam zbyt małej dawki. Kurację rozpoczęłam 5 maja z dawką 20 mg. Moja dermatolożka powiedziała mi, że kuracja ma trwać 10 - 11 miesięcy przy takiej dawce. Z tego co zrozumiałam to mam brać cały czas tę sama dawkę - 20 mg, nie będą dla mnie wówczas tak mocno odczuwalne skutki uboczne.
Tak naprawdę to nie zależy mi na zwiększonej dawce tylko czy to będzie skuteczne.
Nie miałam silnego trądziku, tylko ciągle pojawiały mi się ropniaki na brodzie.
Teraz buzia wygląda ładnie, nie ma ropniaków.

azzis czytałam, ze pomagałaś innym dziewczynom wyliczyć dawkę. Chciałabym Cię prosić, żebyś mi również wyliczyła dawkę. Ważę 53- 54 kg.
Będę bardzo wdzięczna.
Rachunek jest prosty:

11 miesięcy kuracji x 600mg (20mgx30tabl.=600mg na miesiąc) = 6600mg/53kg =124,5mg/kg m.ciała.
Czyli Twoja dawka wyniesie 124mg. Jakby nie patrzył wybierzesz min. dawkę w ciągu 11 mies.
Możesz ją śmiało poprosić o zwiększenie dawki, chociażby niewielkie (powiedzmy jednego dnia 20mg, drugiego 30mg). Nie będziesz tego tak odczuwała, a będzie można skrócić czas kuracji, bądź wybierzesz ciut wyższą dawkę.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.