Głodówka a roztępy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-09, 19:04   #1
gadula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 13

Głodówka a roztępy?


Witam,

Ostatnio zauwazyłam ze na nogach robi mi się coraz wiecej rozstępów.
Juz od jakiegos czasu miałam blade rozstępy po wewnętrznej stronie ud,ale teraz zauwazyłam ze pojawiły sie nawet na łydkach ;( [Prawdopodobnie przyczyną jest to ze ostatnio troche przytyłam ;(]

Mianowicie kiedyś czytałam , że głodówka lecznicza pomaga w pozbyciu się rozstępów, jednak ja boję sie ze moze ona przyczynic się do powstanie nowych .... czy moze ktoś wie cos o tym więcej?

W dodatku na jakimś forum wyczytałam ze na młodej skórze rozstępy poprostu znikną, ale nigdzie indziej nie moge znalejsc na ten temat więcej informacji, a z tego co dotychczas wiedziałam to to ze rozstępy są 'na zawsze'

Liczę na pomoc z waszej strony i dziękuje ;*
gadula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 19:52   #2
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Głodówka a roztępy?

jak juz masz rozstepy, to bedziesz je miec do konca zycia. Stosowanie glodowek napewno Ci w tym nie pomoze-zreszta to nie zdrowe.
wprowadz sobie racjonalna diete, uzywaj odpowiednich kosmetykow, a nowe sie nie pojawia
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 20:25   #3
Eksaited
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3
Send a message via Skype™ to Eksaited
Dot.: Głodówka a roztępy?

istnieje takie pojęcie jak głodówka lecznicza... ona czlowieka nie zabija wiec nie oceniaj pochopnie jak nie wiesz
__________________
"nie ma efektu bez przygotowania psychicznego"
Eksaited jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 20:27   #4
Eksaited
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3
Send a message via Skype™ to Eksaited
Dot.: Głodówka a roztępy?

no i fakt rozstepy to okropna sprawa ale głodówka nic nie pomoze. jesli jestes bogata to nie musisz ich miec na zawsze zaiwestuj w chirurga. jesli natomiast nei ejstes jak Madonna i inne to poprostu stosuj kremy z aptek, nie usuwaja ale troszeczke pomagaja
__________________
"nie ma efektu bez przygotowania psychicznego"
Eksaited jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 08:05   #5
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Głodówka a roztępy?

Cytat:
Napisane przez Eksaited Pokaż wiadomość
istnieje takie pojęcie jak głodówka lecznicza... ona czlowieka nie zabija wiec nie oceniaj pochopnie jak nie wiesz
a ja proponuje czytanie ze zrozumieniem nie napisalam ,ze glodowka zabija(ale tez moze), a tylko to,ze jest niezdrowa- a TO duza roznica
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 08:40   #6
lovelytraces
Raczkowanie
 
Avatar lovelytraces
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: dom :)
Wiadomości: 206
GG do lovelytraces Wyślij wiadomość przez MSN do lovelytraces
Dot.: Głodówka a roztępy?

dokładnie, rozstępy zostają na całe życie. Moje rzucały się mniej, gdy się opaliłam.
lovelytraces jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 17:07   #7
Blondyna20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: **KaToWiCe**
Wiadomości: 5 313
GG do Blondyna20
Dot.: Głodówka a roztępy?

Cytat:
Napisane przez gadula Pokaż wiadomość
Witam,

Ostatnio zauwazyłam ze na nogach robi mi się coraz wiecej rozstępów.
Juz od jakiegos czasu miałam blade rozstępy po wewnętrznej stronie ud,ale teraz zauwazyłam ze pojawiły sie nawet na łydkach ;( [Prawdopodobnie przyczyną jest to ze ostatnio troche przytyłam ;(]

Mianowicie kiedyś czytałam , że głodówka lecznicza pomaga w pozbyciu się rozstępów, jednak ja boję sie ze moze ona przyczynic się do powstanie nowych .... czy moze ktoś wie cos o tym więcej?

W dodatku na jakimś forum wyczytałam ze na młodej skórze rozstępy poprostu znikną, ale nigdzie indziej nie moge znalejsc na ten temat więcej informacji, a z tego co dotychczas wiedziałam to to ze rozstępy są 'na zawsze'

Liczę na pomoc z waszej strony i dziękuje ;*
Nie wiem dlaczego tak uważacie...ja natomiast mam inne zdanie na ten temat i to mówię z autopsji...mianowicie...j eśli rozstępy są pozostałościami np po ciąży to raczej nie znikają....ale jeśli jest to spowodowane nadmiernym jedzeniem i tyciem...to da się je zlikwidować,pod warunkiem że jest to młoda dziewczyna.
Ja ważyłam 72 kilogramy przy wzroście 158 cm i miałam bardzo dużo bladych rozstępów ,na nogach głównie na udach,na brzuchu i piersiach a teraz podczas 5 tygodni schudłam na meridi 10 kg i co za tym idzie,rozstępy mi zniknęły prawie wszystkie...zostały mi jeszcze troszeczkę tylko na piersiach. Dodam że 2 razy w tygodniu zaczęłam chodzić na basen głównie pod bicze...gdyż czytałam że one likwidują rozstępy i faktycznie tak się stało. Nie wiem jak kto ale ja tak akurat miałam i wiem że działa.Pozdrawiam wszystkich ciepło
Blondyna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-17, 20:25   #8
gadula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 13
Dot.: Głodówka a roztępy?

Blondyna20 dodałaś mi nadziei ;*
gadula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 21:10   #9
Blondyna20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: **KaToWiCe**
Wiadomości: 5 313
GG do Blondyna20
Dot.: Głodówka a roztępy?

Cytat:
Napisane przez gadula Pokaż wiadomość
Blondyna20 dodałaś mi nadziei ;*

Jedz czesto dziennie ale w bardzo malutkich ilosciach po prostu niedojadaj
Schudniesz a dodatkowo chodz na basenik tak jak ci mowilam pod te bicze nparawde duzo daje przynajmniej na te blade i do jacuzzi tez duzo siedziec
Na pewno pomoze napisz jak ida postepy pozdrawiam
Blondyna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 21:37   #10
Roxi919191
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Brzóza
Wiadomości: 14
GG do Roxi919191
Dot.: Głodówka a roztępy?

Jestem w ciąży i pojawiły mi sie rozstępy. Stosuję teraz krem zapobiegający ich powstawaniu chyba pomaga bo nie zauważyłam nowych. Jednak teraz chciałabym pozbyć sie tych istniejących może znacie jakieś kremy likwidujące rozstępy jeśli tak to napiszcie czy same je stosowałyście i czy na pewno działają. Czytałam kiedyś że można usunąć je laserowo. Chciałbym dowiedzieć się wszystkiego na ten temat z góry dzięki
Roxi919191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.