Pomadki bez parabenów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-10, 13:56   #1
Magrat Garlick
Przyczajenie
 
Avatar Magrat Garlick
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Question

Pomadki bez parabenów


Witam wszystkie kobietki, czy znacie jakieś szminki, które w składzie nie zawierają parabenów ? Póki co znalazłam jedynie szminkę E.l.f. natural lipstick. Pierre Rene ma pomadkę hipoalergiczną, ponoć 100% naturalną, ale nie znalazłam w internecie składu. Jeśli coś wiecie na temat szminek bez parabenów, proszę o odpowiedź.
Magrat Garlick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 15:52   #2
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Pomadki bez parabenów

Z tego co cośtam kiedyś słyszałam, możesz sobie sama zrobić taką szminkę... półprodukty dostaniesz w sklepach typu mazidła, zrób sobie krem itd. Poszukaj o tym wątków i tam na pewno dziewczyny pomogą
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 18:31   #3
Magrat Garlick
Przyczajenie
 
Avatar Magrat Garlick
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Dot.: Pomadki bez parabenów

Kolciag, chciałam się dowiedzieć czy mam szansę kupić gotową Robienie własnej szminki będzie kosztowało tyle, ile kosztuje Elf (pigmenty, tłuszcze itp), nie mam doświadczenia w malowaniu się szminkami w ogóle, chciałam wypróbować tą ze sklepu, ale te składy...syntetyczne filtry, konserwanty mnie odstręczają. Nie chcę razem ze szminką pochłaniać zawartości laboratorium chemicznego.
Magrat Garlick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 18:58   #4
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Pomadki bez parabenów

Hehe, no rozumiem

Poszukałam nieco na internecie po angielsku i znalazłam tą stronę: http://www.thefind.com/beauty/info-p...-free-lipstick

Wedługo tego np. Revlonowe szminki są bez parabenów
Nie wiem, czy to prawda... ale warto sprawdzić

Także z dostępnych u nas szminek jest tam Korres Ja uwielbiam ich kosmetyki

No i jeszcze Clinique Almost Lipstic jest bez parabenów
http://www.sephora.com/almost-lipstick-P122751

EDIT: i jeszcze to znalazłam: http://shefinds.shopstyle.com/browse...s=paraben-free

Przejrzałam, poszukałam składy i faktycznie, Korres, Clinique i Yes To Carrots/Tomatoes nie mają parabenów Niestety YTC ma chyba tylko balsamy

__________________

Edytowane przez kolciag
Czas edycji: 2012-04-10 o 19:13
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 19:08   #5
Zwies
Zakorzenienie
 
Avatar Zwies
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 787
Dot.: Pomadki bez parabenów

pełno jest wystarczy iść np. do superpharm i się przyjrzeć składom.
Np. http://www.zielarnia24.pl/827,equili...ust-5-5ml.html
czy alterra (też nie powinna mieć)
czy natural lipsmacker
__________________

Ćwiczę z Ewą od 3.07.2012 - już 7 razy
Zwies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 19:12   #6
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Pomadki bez parabenów

Ale to ma być szminka, nie balsam do ust
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 19:21   #7
Zwies
Zakorzenienie
 
Avatar Zwies
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 787
Dot.: Pomadki bez parabenów

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
Ale to ma być szminka, nie balsam do ust
Alverde, Benecos, lavera
__________________

Ćwiczę z Ewą od 3.07.2012 - już 7 razy
Zwies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-11, 00:46   #8
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Pomadki bez parabenów

Ja mam szminkę z Collistara bez parabenów, ale nie wiem, czy chcesz wydać 100 zł. Z tego co wiem, to Joko miało całą serię bez parabenów, ale kiepsko z dostępnością tych kosmetyków. I jeśli nie przeszkadza Ci, że kosmetyk będzie w słoiczku, to Inglot seria AMC (słoiczkowa) nie zawiera parabenów, ale tutaj skład też nie zachwyca. Wszystkie wspomniane przeze mnie nie mają parabenów, ale naturalne to one nie są.
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 08:02   #9
Magrat Garlick
Przyczajenie
 
Avatar Magrat Garlick
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Dot.: Pomadki bez parabenów

Dziękuję za propozycje, faktycznie miałam na myśli pomadki, a nie balsamy koloryzujące czy błyszczyki. Znalazłam skład szminki Revlon ColorBurst:
*Ingredients* Bis Diglyceryl Polyacyladipate 2, Polyester 4, Octyldodecyl Neopentanoate, Hexyl Laurate, Polyglyceryl 4 Isostearate, Cetyl/PEG/PPG 10/1 Dimethicone, Cera Microcristallina (Microcrystalline Wax) (Microcrystalline Wax), Polyethylene, PPG 3 Benzyl Ether Myristate, Styrene Acrylates Copolymer, Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Dimethicone/Bis Isobutyl PPG 20 Crosspolymer, Prunus Amygdalus Dulcis Oil (Sweet Almond), Vanilla (Vanilla Planifolia), Isodecyl Neopentanoate, Isopropyl Titanium Triisostearate, Squalane, Sorbic Acid (A Preservative), May Contain ( /-):, Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, 77492, 77499), Red 6 Lake (CI 15850), Red 7 Lake (CI 15850:1), Yellow 5 Aluminum Lake (CI 19140), Blue 1 Lake (CI 42090) (CI 42090)
Faktycznie nie ma parabenów. To dobrze, jest niedrogi. Tylko czy to co sprzedają na Allegro to faktycznie oryginały ? Cena sklepowa to 45 zł, a tam można dostać najtańszą za 9 zł. Obawiam się to kupować, żeby nie była to jakaś chińska podróbka. Co o tym myślicie ? Daje przykładową aukcję:
http://allegro.pl/revlon-colorburst-...251087967.html

Edytowane przez Magrat Garlick
Czas edycji: 2012-04-11 o 18:14 Powód: pomyłka w nazwie szminki
Magrat Garlick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 12:10   #10
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Pomadki bez parabenów

Miałam kilka rzeczy z All z Revlonu (cienie,tusz etc) jakoś nie wydaje mi się żebym kupiła podróbki - niektóre rzeczy kupiłam będąc w Stanach i jakością nie odbiegały od tych z all....ale zwróciłabym uwagę na datę ważności.

więcej o podróbkach z Revlonu możesz poczytać tu:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=74811&page=2

tutaj stary wątek,ale jedna Wizażanka napisała że nacięła się na fake L'oreala...
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=31828
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 22:46   #11
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Pomadki bez parabenów

Cytat:
Napisane przez Magrat Garlick Pokaż wiadomość
Dziękuję za propozycje, faktycznie miałam na myśli pomadki, a nie balsamy koloryzujące czy błyszczyki. Znalazłam skład szminki Revlon ColorBurst:
*Ingredients* Bis Diglyceryl Polyacyladipate 2, Polyester 4, Octyldodecyl Neopentanoate, Hexyl Laurate, Polyglyceryl 4 Isostearate, Cetyl/PEG/PPG 10/1 Dimethicone, Cera Microcristallina (Microcrystalline Wax) (Microcrystalline Wax), Polyethylene, PPG 3 Benzyl Ether Myristate, Styrene Acrylates Copolymer, Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Dimethicone/Bis Isobutyl PPG 20 Crosspolymer, Prunus Amygdalus Dulcis Oil (Sweet Almond), Vanilla (Vanilla Planifolia), Isodecyl Neopentanoate, Isopropyl Titanium Triisostearate, Squalane, Sorbic Acid (A Preservative), May Contain ( /-):, Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, 77492, 77499), Red 6 Lake (CI 15850), Red 7 Lake (CI 15850:1), Yellow 5 Aluminum Lake (CI 19140), Blue 1 Lake (CI 42090) (CI 42090)
Faktycznie nie ma parabenów. To dobrze, jest niedrogi. Tylko czy to co sprzedają na Allegro to faktycznie oryginały ? Cena sklepowa to 45 zł, a tam można dostać najtańszą za 9 zł. Obawiam się to kupować, żeby nie była to jakaś chińska podróbka. Co o tym myślicie ? Daje przykładową aukcję:
http://allegro.pl/revlon-colorburst-...251087967.html
Jeśli boisz się naciąć na podróbę, to może przejdź się do Pepco i Superpharmu, tam mają kosmetyki Revlonu, często po korzystnych cenach. Swoją drogą zawsze intryguje mnie, dlaczego te same kosmetyki w Pepco wychodzą taniej. Kiedyś próbowałam doszukać się daty ważności na pomadkach z Rimmela i nie znalazłam. Ale na Revlonie była dobrze widoczna
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-04, 21:25   #12
kindza
Raczkowanie
 
Avatar kindza
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Pomadki bez parabenów

golden rose wypuściła serię szminek matowych i błyszczyków bez parabenu
kindza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-04 22:25:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:49.