Jakie konto bankowe ?? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-24, 19:16   #61
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Jakie konto osobiste bankowe?

Najkorzystniejszym ze wszystkich kont osobistym jest Alior Sync. Długo przeglądałam oferty banków i tylko ten okazał się w 100% bezpłatny.
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 19:30   #62
anecia256
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 166
Dot.: Jakie konto osobiste bankowe?

w eurobank konto online jeśli wydasz 200zł kartą masz ją za free ogólnie chyba opłata 3zł jeśli warunku nie spełnisz konto też darowe dostęp do internetu, dodatkowo darmowe konto oszczędnościowe. W bzwbk też chyba jest jakaś oferta darmowego konta jednak bez żadnych %% za trzymanie kaski
__________________
14/52
Zaczekaj na mnie- J. Lynn
anecia256 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 09:41   #63
TheSnarda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2
Question Jak otworzyc konto bankowe z za granicy?

Hey, szukalam bardzo duzo w internecie na ten temat ale w sumie nic konkretnego nie znalazlam,a natomiast chcialabym otworzyc konto bankowe w polsce prawdopodobnie musi byc walutowe bedac za granica a dokladniej w irladnii, chodzi o to zebym mogla przelewac pienidze na polskie konto i robic zakupy np na allego czy innych stronach online,pomyslalam ze moze niektorzy mieli z tym do czynienia wiec licze na Wasza pomoc
TheSnarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 10:53   #64
mrs_dorris
Raczkowanie
 
Avatar mrs_dorris
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 78
Dot.: Jak otworzyc konto bankowe z za granicy?

Mam konto walutowe w mBanku i zakładałam je na chwilę przed wyjazdem do Francji. Wszystkie formalności załatwiłam przez telefon. Karta przyszła pocztą na mój adres w Polsce, po czym moi rodzice wysłali mi ją do Paryża.

Dodam jeszcze, że wcześniej miałam już zwykłe konto w tym banku.
mrs_dorris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 12:47   #65
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Jak otworzyc konto bankowe z za granicy?

Cytat:
Napisane przez TheSnarda Pokaż wiadomość
Hey, szukalam bardzo duzo w internecie na ten temat ale w sumie nic konkretnego nie znalazlam,a natomiast chcialabym otworzyc konto bankowe w polsce prawdopodobnie musi byc walutowe bedac za granica a dokladniej w irladnii, chodzi o to zebym mogla przelewac pienidze na polskie konto i robic zakupy np na allego czy innych stronach online,pomyslalam ze moze niektorzy mieli z tym do czynienia wiec licze na Wasza pomoc
Teraz w wielu bankach można założyć konto nie stawiając się osobiście w banku. Zakładałam tak konto walutowe w ING kilka ładnych lat temu.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 08:32   #66
TheSnarda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Jak otworzyc konto bankowe z za granicy?

|Dziekuje Wam bardzo, nic tylko lapac teraz za telefon i w takim razie dzwonic do nich, tylko odrazu pytanie sie Nasuwa jaki bank gdyz ich jest pelno
TheSnarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 08:36   #67
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Jak otworzyc konto bankowe z za granicy?

Cytat:
Napisane przez TheSnarda Pokaż wiadomość
|Dziekuje Wam bardzo, nic tylko lapac teraz za telefon i w takim razie dzwonic do nich, tylko odrazu pytanie sie Nasuwa jaki bank gdyz ich jest pelno
Ja miałam konto w ING kiedyś- jak pisałam i teraz znów będę na nowo walutowe u nich otwierać. Prowadzenie konta za darmo, przelewy między kontami też (mam też u nich konto z zł i OKO, kiedyś jeszcze firmowe) Karty nie potrzebuję, więc ominą mnie koszta za nią. Zresztą większość banków teraz nie podbiera opłat za prowadzenie konta, tylko głównie za kartę
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-20, 12:52   #68
mrs_dorris
Raczkowanie
 
Avatar mrs_dorris
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 78
Dot.: Jak otworzyc konto bankowe z za granicy?

W mBanku prowadzenie konta też jest darmowe. Przez pierwszy rok karta nic nie kosztuje, ale każdy kolejny to koszt 30 zł rocznie
mrs_dorris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 22:34   #69
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Jak otworzyc konto bankowe z za granicy?

Smart Bank, ma teraz dobry cennik, wszystko za darmo konto, karta, bez prowizji bankomaty w kraju, jest też opcja europejska, w porównaniu z innymi bankami ceny mają ok, istnieje od roku,

jak masz konto w Polsce to inne możesz otworzyć przelewem wcześniej podajesz swoje dane i nowe konto będzie aktywne

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-06-20 o 22:40
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 14:16   #70
madziarskibogracz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 6
Dot.: Jak otworzyc konto bankowe z za granicy?

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
Smart Bank, ma teraz dobry cennik, wszystko za darmo konto, karta, bez prowizji bankomaty w kraju, jest też opcja europejska, w porównaniu z innymi bankami ceny mają ok, istnieje od roku,

jak masz konto w Polsce to inne możesz otworzyć przelewem wcześniej podajesz swoje dane i nowe konto będzie aktywne
ja już mam miesiąc w banku smart. wczoraj był mój pierwszy raz problemów z nimi - mieli jakaś awarię przez kilka godzin z logowaniem, ale tak czy siak pozytywnie oceniam ich działanie, więc mogę polecić.
madziarskibogracz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 20:40   #71
uwolniony
Przyczajenie
 
Avatar uwolniony
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 15
Konto bankowe za darmo

Obecnie konto osobiste mam w mBanku (od paru ładnych lat).
Jednak w ostatnim czasie mBank zaczął pobierać opłatę za kartę w wysokości 6 PLN miesięcznie.
Bardzo mnie to zirytowało, bo przez lata bank przedstawiał się jako darmowy.
Wobec tego, szukam jakiejś alternatywy. Interesuje mnie pierwsza 3 z tej listy: https://darmowekontobankowe.org/darmowe-konto-bankowe/

Ktoś ma jakieś doświadczenia?

Edytowane przez uwolniony
Czas edycji: 2023-03-08 o 13:27
uwolniony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-17, 14:49   #72
madziarskibogracz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 6
Dot.: Konto bankowe za darmo

to zalezy czego oczekujesz? ja liczyłam na prostą komunikację i usługi za darmo, jak dawien bywało w bankach i tak mam. przelewy, konto i karty oraz bankomaty wszystko za 0. nie znam innego takiego banku co bez gadania dają takie warunki. oczywiście mówie o smarcie xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-08-30 o 23:24 Powód: Link.
madziarskibogracz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 14:52   #73
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Konto bankowe za darmo

Ja mam w smart. Zwykle i oszczędnościowe. Póki co wszystko jest ok, założenie konta przebiegło sprawnie, dodanie pełnomocnika do rachunku też. Żadnych opłat nie mam. Tzn. no opłaty są, ale za takie rzeczy jak przelew sorbnet, swift, papierowy wyciąg. Zwykle przelewy, prowadzenie konta, karta, wypłaty z wszystkich bankomatów za darmo. Nie ma też żadnego limitu transakcji kartą, które trzeba wykonać żeby było za darmo. Jedyne płatne opcje nad którymi się zastanawiam to polecenie zapłaty (5 zł miesięcznie, ale nie płaci się za każde osobno tylko to stała opłata niezależnie ile tych poleceń się ma) i druga karta, dla pełnomocnika (25 zł na rok).
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 06:54   #74
uwolniony
Przyczajenie
 
Avatar uwolniony
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 15
Dot.: Konto bankowe za darmo

Dziękuję za informacje. Smart zdecydowanie mi odpowiada.
Zależy mi na tym, aby te podstawowe usługi, jak: otwarcie, prowadzenie, wypłaty z bankomatów były darmowe.
Pozdrawiam
uwolniony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 11:57   #75
dariawalasek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Konto bankowe za darmo

Polecam też ING. Konto darmowe, przelewy darmowe, wypłaty z bankomatów darmowe.
dariawalasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 09:41   #76
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Konto bankowe za darmo

Tu masz oferty wszystkich banków: http://zarabiajzdomu.oferty-kredytowe.pl/kontaosobiste/
Smart Bank nie ma żadnych opłat, ale nie jest jedyny - w niektórych bankach musisz po prostu dokonywać płatności kartą na określoną kwotę (zwykle 200-300 zł), żeby za nią nie płacić.
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 07:27   #77
studentka_na_5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 11
Jakie konto bankowe dla pary?

Hej.

Może jest już taki temat, ale interesuje mnie możliwość założenia konta bankowego nie w Millennium dla pary. Na konto będziemy przelewać finanse za mieszkanie, media i pieniądze wspólne na jedzenie, środki czystości itp, ok. 3,000 zł. Koniecznie: chcemy mieć dwie karty debetowe do konta.

Możecie polecić jakiś bank, który za przelewanie 2,500-3,000 zł miesięcznie nie będzie potrącał mi żadnych opłat za prowadzenie konta?

Plus: zastanawiam się nad zmianą banku jeśli chodzi o moje prywatne konto, teraz jestem w Millennium. Jaki bank możecie aktualnie polecić? Interesuje mnie jedynie jak najtańsze prowadzenie konta przy założeniu, że miesięcznie przelewane jest na nie ok 2,000 i płacę kartą raczej częściej niż trzeba.

Edytowane przez studentka_na_5
Czas edycji: 2018-01-23 o 07:31
studentka_na_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 09:42   #78
Kondor91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 6
Dot.: Jakie konto bankowe dla pary?

Ja korzystam razem z mężem z konta w banku spółdzielczym. Nie mieliśmy jednak wielkiego wyboru, bo w naszym miasteczku oprócz tego był tylko pko bp. Za dwa miesiące ma zostać otwarta placówka alior banku.
Kondor91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 09:48   #79
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Jakie konto bankowe dla pary?

Kiedys mielismy wspolnie w ING i bylo ok, ale odkad wprowadzili platne bankomaty przenieslismy sie do mbank i tez jest bezproblemowo
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-23, 12:32   #80
studentka_na_5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 11
Dot.: Jakie konto bankowe dla pary?

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
Kiedys mielismy wspolnie w ING i bylo ok, ale odkad wprowadzili platne bankomaty przenieslismy sie do mbank i tez jest bezproblemowo
A czy mogłabyś coś więcej powiedzieć jak wygląda korzystanie w mbanku ze wspólnego konta?

Jak wchodzę na stronę mbanku, to nie widzę nigdzie opcji konta wspólnego, jak wpisuję w googlach, to też lipa. Nie umiem chyba znaleźć informacji, które mnie interesują.
studentka_na_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 16:10   #81
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Jakie konto bankowe dla pary?

Najlepiej jak konto bedzie na jedna osobe i dolozyc druga jako wspolwlasciciela na tych samych prawach
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 17:22   #82
yvonnedea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Kraków / Chania
Wiadomości: 51
Dot.: Jakie konto bankowe dla pary?

Polecam PKO S.A, używam od kilku lat i jestem zadowolona.
__________________
Wystarczająco dorosła, żeby wiedzieć jak powinno się postępować
Jednocześnie wystarczająco młoda, żeby i tak robić wszystko po swojemu...
yvonnedea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 00:54   #83
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Jakie konto bankowe dla pary?

Cytat:
Napisane przez Kondor91 Pokaż wiadomość
Ja korzystam razem z mężem z konta w banku spółdzielczym. Nie mieliśmy jednak wielkiego wyboru, bo w naszym miasteczku oprócz tego był tylko pko bp. Za dwa miesiące ma zostać otwarta placówka alior banku.
no błagam cię, nie mów, że nie możesz wypełnić wniosku o konto na stronie internetowej i poczekać na kuriera z dokumentami kilka dni albo zrobić przelewu weryfikacjnego z innego banku w opcji zakładania konta bez kuriera,

chyba nie ograniczasz się tylko do tych banków które uznały że w twojej miejscowości opłaca się im mieć placówkę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:38 ---------- Poprzedni post napisano o 01:35 ----------

Cytat:
Napisane przez studentka_na_5 Pokaż wiadomość
A czy mogłabyś coś więcej powiedzieć jak wygląda korzystanie w mbanku ze wspólnego konta?

Jak wchodzę na stronę mbanku, to nie widzę nigdzie opcji konta wspólnego, jak wpisuję w googlach, to też lipa. Nie umiem chyba znaleźć informacji, które mnie interesują.
jak skladasz wniosek o konto to powinno być,
zadzwoń na infolinie mBanku i zapytaj o wszystko konsultantke,

Cytat:
Napisane przez Kondor91 Pokaż wiadomość
Ja korzystam razem z mężem z konta w banku spółdzielczym. Nie mieliśmy jednak wielkiego wyboru, bo w naszym miasteczku oprócz tego był tylko pko bp. Za dwa miesiące ma zostać otwarta placówka alior banku.
no błagam cię, nie mów, że nie możesz wypełnić wniosku o konto na stronie internetowej i poczekać na kuriera z dokumentami kilka dni albo zrobić przelewu weryfikacyjnego z innego banku w opcji zakładania konta bez kuriera,

chyba nie ograniczasz się tylko do tych banków które uznały że w twojej miejscowości opłaca się im mieć placówkę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:38 ---------- Poprzedni post napisano o 01:35 ----------

Cytat:
Napisane przez studentka_na_5 Pokaż wiadomość
A czy mogłabyś coś więcej powiedzieć jak wygląda korzystanie w mbanku ze wspólnego konta?

Jak wchodzę na stronę mbanku, to nie widzę nigdzie opcji konta wspólnego, jak wpisuję w googlach, to też lipa. Nie umiem chyba znaleźć informacji, które mnie interesują.
jak skladasz wniosek o konto to powinno być,
zadzwoń na infolinie mBanku i zapytaj o wszystko konsultantke,

masz też inne banki do wyboru, np

NestBank - prosty cennik, bezwarunkowe 0 zł za kartę,

Getin - 0 zł za kartę czy konto pod warunkiem 1 transakcji w miesiącu - każdy spełni ten warunek - wystarczy płacić kartą i żadnych opłat nie masz,

Meritum - dawno nie sprawdzałem ich cennika ale mieli kiedyś bezwarunkowo 0 zł za konto i kartę

VolkswagenBank - kiedyś mieli darmowe konta i karty,

DeutscheBank - kiedyś mieli darmowe konto w jednej z opcji,

EuroBank,

Millenium - zawsze umiałem ze względu na cennik i jakiś taki nieprzyjazny ten bank mi się zawsze wydawał,

BZWBK - jakaś alternatywa,

BOŚ - konto darmowe, 5 zł za kartę chyba, że zapłacisz kartą 300 zł to 0 zł za kartę, wszystkie bankomaty bez prowizji czyli możesz wyjmować pieniądze z każdego bankomatu w Polsce bez dodatkowych opłat, tą opcje już ma większość banków ale dobrze jeszcze o to zapytać zanim się założy konto w konkretnym banku, minus to to, że ten bank nie ma infolini całodobowej czyli jak nie uda ci się załatwić chyba do 21:00 to musisz załatwić kolejnego dnia, a ludzie różnie pracują, więc to może być problem,

AliorBank i dawny chyba Sync się nazywał a obecnie T-Mobile usługi bankowe dostarczane przez AliorBank czyli mniejszy Alior tak jak PKO i inteligo

IdeaBank - fajny cennik, przyjazny bank, 0 za konto i kartę chyba że coś zmienili,

Popytaj najlepiej na infoliniach tych banków czy pobierają opłaty za wypłatę kasy z bankomatów obcych banków - jeśli nic się nie zmieniło to nie pobierają opłat za to

Raczej odradzam Banki Spółdzielcze - zwyczajnie mają czasem mało korzystny cennik i chcą opłaty za prowadzenie konta czy kartę kiedy inne banki mają to darmowe, a dodatkowo mogą mieć ograniczone funkcje albo nie mieć bankowości internetowej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:50 ---------- Poprzedni post napisano o 01:38 ----------

Cytat:
Napisane przez yvonnedea Pokaż wiadomość
Polecam PKO S.A, używam od kilku lat i jestem zadowolona.
a ile płacisz miesięcznie za to konto?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:54 ---------- Poprzedni post napisano o 01:50 ----------

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
Kiedys mielismy wspolnie w ING i bylo ok, ale odkad wprowadzili platne bankomaty przenieslismy sie do mbank i tez jest bezproblemowo
co do ING to kiedyś przede mną w kolejce 1 osoba miała problem z zapłatą kartą ING, właściwie to w ogóle kobieta nie mogła zapłacić tą kartą, za mną stały za mną w kolejce do kasy w sklepie 2 osoby i mówiły, że mają ING jak 1 osoba przede mną która nie mogła zapłacić bo coś tam, ja miałem inny bank i zapłaciłem kartą bez problemu, tamte osoby z karami ING miały problem i wtedy też się przekonałem, że dobrze, że nie chciałem nigdy być w ING, nie ciągło mnie nigdy do tego banku,

ogólnie w ING nigdy nie chciałem być i nigdy nie miałem konta w ING ani nic innego z uwagi na ich niekorzystny cennik, a zawsze zapoznaje się z cennikiem zanim założę konto w jakimś banku, a potem w życiu słyszałem narzekania innych na ING, więc tego banku bym nikomu nie polecał,

opłaty z jakimi każda osoba chcąca założyć konto powinna się zapoznać to, np:

- ile chcą miesięcznie za prowadzenie konta - zazwyczaj 0 ale może być inaczej
- ile chcą miesięcznie za kartę do wyboru pieniędzy z bankomatu - tu często może być 0 zł ale pod warunkiem, że...
- wypłata pieniędzy z innych bankomatów niż bankomaty własne banku - tu czasem może być opłata
- polecenie zapłaty - czy chcą, a jeśli tak to ile za to, żeby rachunki płaciły się same - większość ma to za 0 zł ale może się tu pojawić opłata, która dawniej była, a której już od lat nie ma,
- przelewy - czy są darmowe jak w większości banków czy chcą jakąś opłatę za przelew,
- ile chcą prowizji za 2gi i każdy kolejny przelew z rachunku oszczędnościowego, 1szy w miesiącu jest zazwyczaj bezpłatny,

moim zdaniem z tymi opcjami w cenniku każda osoba przed założeniem konta powinna się zapoznać,


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2018-09-26 o 12:00
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 16:56   #84
olaaleksandra123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 736
Wspólne konto bankowe a urząd skarbowy

Witam. Piszę, ponieważ potrzebuje porady. Z narzeczonym mamy zamiar założyć wspólne konto bankowe, na które będą przychodzić nasze wypłaty. Na początek narzeczony wysłałby na konto 20tys, ja 10tys. Jako, że narzeczony jest rolnikiem, to raz w miesiącu przesył by ze swojego "firmowego" konta tzw pensje na nasze wspólne konto. Dodatkowo mielibyśmy wpłaty gotówkowe około 2tys miesięcznie. Czy w takim układzie urząd skarbowy mógłby się do nas przyczepić? Czy może lepiej rozwiązać to inaczej?
olaaleksandra123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 11:41   #85
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspólne konto bankowe a urząd skarbowy

nie, wspólne konto możesz mieć z kim chcesz, możesz mieć z kimś nawet bez ślubu, w rodzinie czy poza rodziną - jak chcesz,


ale potem historie ze wspólnym kontem bywa, że są mało ciekawe - ktoś wybiera kase bez mówienia o tym drugiej osobie albo inne podobne historie, hit jaki kiedys słyszałem od kłócących się publicznie na mieście ludzi to jak on jej mógł zostawić na koncie 4 zł ...



tylko dlaczego on ma przelać 20 tys, a ty tylko 10 tys czyli połowę ?
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 18:47   #86
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Wspólne konto bankowe a urząd skarbowy

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
nie, wspólne konto możesz mieć z kim chcesz, możesz mieć z kimś nawet bez ślubu, w rodzinie czy poza rodziną - jak chcesz,


ale potem historie ze wspólnym kontem bywa, że są mało ciekawe - ktoś wybiera kase bez mówienia o tym drugiej osobie albo inne podobne historie, hit jaki kiedys słyszałem od kłócących się publicznie na mieście ludzi to jak on jej mógł zostawić na koncie 4 zł ...



tylko dlaczego on ma przelać 20 tys, a ty tylko 10 tys czyli połowę ?
Bo może tak się umówili?

Wspólne konto to żaden problem dla US. Tylko trzeba unikać przelewów z tego konta na konto firmowe, bo to już może wzbudzić podejrzenia.
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 17:34   #87
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspólne konto bankowe a urząd skarbowy

to, że się tak umówili to jest oczywiste bo gdyby się nie umówili to pewnie by nie zakładali wspólnego konta ale mi bardziej chodzi o to dlaczego tak się umówili,


czy np zyski też będą mniejsze o połowe dla niej skoro wpłaca tylko połowę tego co on ?

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2018-10-05 o 11:38
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-01, 18:09   #88
alabio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 56
Dot.: Jakie konto bankowe dla pary?

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
no błagam cię, nie mów, że nie możesz wypełnić wniosku o konto na stronie internetowej i poczekać na kuriera z dokumentami kilka dni albo zrobić przelewu weryfikacjnego z innego banku w opcji zakładania konta bez kuriera,
samo założenie konta nie powinno być problemem. Możliwośc założenia go przez ibternet , jak i jego prowadzenie w dzisiejszych czasach bez wychodzenia z domu, lub bardziej bez stania w korkach i kolejkach to norma. Nawet nie patrze na inne oferty


Tak jak i opłaty . Prowadzenie, wypłaty, karta - nie ma możliwości,żeby były płatne.
alabio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-07, 19:45   #89
truskama
Raczkowanie
 
Avatar truskama
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 46
Dot.: Jakie konto bankowe dla pary?

zakładałam konto w /reklama/ przez internet , a umowę przywiózł do podpisania kurier. Jestem zadowolona ,bez ukrytych kosztów i sprawnie działa wszytsko

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2018-11-08 o 11:11 Powód: reklama
truskama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 19:53   #90
judyta111
Raczkowanie
 
Avatar judyta111
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 72
Dot.: Jakie konto bankowe dla pary?

Mamy wspólne konto w banku raiffeisen. Nie wiem co i jak bo się na tym nie znam, ale wiem że mój TŻ więcej zarabia a ja więcej wydaję więc mnie to pasuje.
judyta111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-30 09:31:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:13.