Zaokrąglone ściany pod sufitem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-20, 07:53   #1
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944

Zaokrąglone ściany pod sufitem


Mam pytanie czy zaokrąglone (nie wiem jak to nazwać) przejście pomiędzy ścianami a sufitem waszym zdaniem wygląda ok? Jeśli nie czy macie pomysły co z tym zrobić? Chciałam tak zostawić ale ktoś mi powiedział, że to wygląda rażąco i teraz jestem w kropce. Co myślicie na ten temat? Równanie tego do kąta prostego to katorżnicza robota więc musiałabym za nią dużo zapłacić, z drugiej strony chciałaby, żeby to dobrze wyglądało, może więc sztukateria?

Macie jakieś opinie, doświadczenia, przemyślenia w tym temacie?
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 09:49   #2
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zaokrąglone ściany pod sufitem

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
Mam pytanie czy zaokrąglone (nie wiem jak to nazwać) przejście pomiędzy ścianami a sufitem waszym zdaniem wygląda ok? Jeśli nie czy macie pomysły co z tym zrobić? Chciałam tak zostawić ale ktoś mi powiedział, że to wygląda rażąco i teraz jestem w kropce. Co myślicie na ten temat? Równanie tego do kąta prostego to katorżnicza robota więc musiałabym za nią dużo zapłacić, z drugiej strony chciałaby, żeby to dobrze wyglądało, może więc sztukateria?

Macie jakieś opinie, doświadczenia, przemyślenia w tym temacie?
W wielu, szczególnie dawniej budowanych blokach tak się ma. Nie zwracam uwagi, poza tym planuję lekko obniżyć (a wręcz bardziej wyrównać) sufit. Wtedy zaokrąglenie znika.

Nigdy w życiu nie bawiłabym się w wyrównywanie do kąta prostego.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 10:40   #3
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Zaokrąglone ściany pod sufitem

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
W wielu, szczególnie dawniej budowanych blokach tak się ma. Nie zwracam uwagi, poza tym planuję lekko obniżyć (a wręcz bardziej wyrównać) sufit. Wtedy zaokrąglenie znika.

Nigdy w życiu nie bawiłabym się w wyrównywanie do kąta prostego.
Żeby to wyrównać musiałabym obniżyć wszystkie pomieszczenia o 5cm, w sumie czemu nie, wnętrze nadal było by wystarczająco wysokie.
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 11:52   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Zaokrąglone ściany pod sufitem

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
Mam pytanie czy zaokrąglone (nie wiem jak to nazwać) przejście pomiędzy ścianami a sufitem waszym zdaniem wygląda ok? Jeśli nie czy macie pomysły co z tym zrobić? Chciałam tak zostawić ale ktoś mi powiedział, że to wygląda rażąco i teraz jestem w kropce. Co myślicie na ten temat? Równanie tego do kąta prostego to katorżnicza robota więc musiałabym za nią dużo zapłacić, z drugiej strony chciałaby, żeby to dobrze wyglądało, może więc sztukateria?

Macie jakieś opinie, doświadczenia, przemyślenia w tym temacie?

Ja bym tego nie likwidowała, przynajmniej masz oryginalnie a nie jak wszyscy.
Dodanie niżej listwy sztukaterii dobrze dobranej, może dać bardzo fajny efekt, zwłaszcza jak coś zakombinujesz fajnego, żeby żyrandol pasował , może też dodatkowa sztukateria pod żyrandolem.

To może dać naprawdę fajny efekt i nadać wnętrzu charakter.


BTW, nie wiem co osoba miała na myśli pisząc, ze wygląda to "rażąco", takie wykończenie katów miedzy ścianą a sufitem to wyższa szkoła jazdy, teraz mało który fachowiec od wykończeniówki to w ogóle umie zrobić.

BTW- nie przejmuj się co inni gadają, co byś nie zrobiła jedni powiedzą ze ładnie inni ze "rażąco" a kolejni ze nie masz gustu (jakby oni mieli jakiś monopol na jedyniesłuszny gust Rób u siebie jak Tobie wygodniej i jak Tobie się podoba, bo to Ty tam będziesz mieszkać i Ty ponosisz koszty przeróbek.
To Twoje mieszkanie i sobie jak zachcesz , to możesz postawić na środku podświetlaną fontanienkę ze złotym pawiem i nikogo sprawa.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 11:06   #5
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Zaokrąglone ściany pod sufitem

Dokładnie, nie przejmuj się opiniami znafców z gustem.

Też mam takie zaokrąglone "kąty" pod sufitem. Sufit jest pomalowany na biało, ściany w pokoju na jasnozielono (~groszkowo). Linia malowania zaczyna się kilka centymetrów pod tym jakże gustownym łukiem, dzięki czemu kompletnie nie zwracam na niego uwagi.
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 13:47   #6
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Zaokrąglone ściany pod sufitem

Ja bym się nie przejmowała. Masz oryginalny sufit. Teraz każdy ma kąt prosty, kiedyś robiono te zaokrąglone.
Sufitu bym nie obniżała bo po co. Stracisz tylko na wysokości a jest ona pożądana, nie ma najmniejszego sensu.

Pamiętaj, co osoba to inny gust i inne zdanie. To Twoje mieszkaie, Ty tam będziesz żyła i codziennie się na te ściany patrzyła i to Tobie i Tylko tobie mają się one podobać.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 15:17   #7
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Zaokrąglone ściany pod sufitem

Jak myślicie czy beżoww farba strukturalna (baranek albo piasek pustyni) będzie dobrze wyglądać na ścianach jeśli sufit i łuki będą białe?
__________________

Edytowane przez Wisienki
Czas edycji: 2017-02-21 o 15:18
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-21, 20:16   #8
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Zaokrąglone ściany pod sufitem

Te zaokrąglenia mają swój urok. Zostaw je, a ściany pomaluj kolorem nieco poniżej łuku. Dzięki zaokrągleniom przestrzeń sufitu będzie się wydawała większa, przez co mieszkanie też optycznie zyska na wielkości.
Farba strukturalna natomiast jest dość specyficzna, kojarzy się dość biurowo, raczej mało klimatycznie. Do tego raz nałożoną trudno zedrzeć ze ściany. Dla mnie jest już passe.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 21:31   #9
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Zaokrąglone ściany pod sufitem

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Te zaokrąglenia mają swój urok. Zostaw je, a ściany pomaluj kolorem nieco poniżej łuku. Dzięki zaokrągleniom przestrzeń sufitu będzie się wydawała większa, przez co mieszkanie też optycznie zyska na wielkości.
Farba strukturalna natomiast jest dość specyficzna, kojarzy się dość biurowo, raczej mało klimatycznie. Do tego raz nałożoną trudno zedrzeć ze ściany. Dla mnie jest już passe.
Wiesz problem polega na tym, że chcę zrobić remont ja najtaniej a malowanie farbą strukturalną wyjdzie znacznie taniej niż gładź + malowanie. Myślałam jeszcze o tapecie, ale podobno pod tapetę też trzeba zrobić gładź.
__________________

Edytowane przez Wisienki
Czas edycji: 2017-02-22 o 06:02
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-22, 21:11   #10
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Zaokrąglone ściany pod sufitem

Mam mieszkanie w kamienicy i zaokrąglenia pod sufitem- uważam, że pasują do wnętrza.

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Te zaokrąglenia mają swój urok. Zostaw je, a ściany pomaluj kolorem nieco poniżej łuku. Dzięki zaokrągleniom przestrzeń sufitu będzie się wydawała większa, przez co mieszkanie też optycznie zyska na wielkości.
Farba strukturalna natomiast jest dość specyficzna, kojarzy się dość biurowo, raczej mało klimatycznie. Do tego raz nałożoną trudno zedrzeć ze ściany. Dla mnie jest już passe.
Dokładnie, tak się maluje , kilka cm poniżej dolnego brzegu zaokrąglania.

Tak, sufit retro i współczesna farba strukturalna to dwie różne bajki.
Farba strukturalna nie nadaje się chyba na wszystkie ściany, myślałam, że maluje się jedną

Edytowane przez 95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Czas edycji: 2017-02-22 o 21:16
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-23, 05:42   #11
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Zaokrąglone ściany pod sufitem

[1=95b84f0cb57718c1b68287b 1ccb1b977c909159a_5f79027 3693ad;71204706]Mam mieszkanie w kamienicy i zaokrąglenia pod sufitem- uważam, że pasują do wnętrza.



Dokładnie, tak się maluje , kilka cm poniżej dolnego brzegu zaokrąglania.

Tak, sufit retro i współczesna farba strukturalna to dwie różne bajki.
Farba strukturalna nie nadaje się chyba na wszystkie ściany, myślałam, że maluje się jedną [/QUOTE]

Taki kontrast mógłby być ciekawy zwłaszcza, że planuję wnętrze urządzić w stylu PRL / nowoczesność

Dlaczego nie? Moim zdaniem to wszystko raczej kwestia odwagi i celu który się chce osiągnąć. Moim celem jest jak najtańszy remont a farba strukturalna wyjdzie tanień niż gładź, a zamaskuje nierówności ścian. Piasek pustyni nie będzie też zbyt dominujący.

Nie wiem czy dobrze myślę, tak sobie tylko zgaduję.
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-24, 12:19   #12
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Zaokrąglone ściany pod sufitem

Nie wydaje mi się, żeby farba strukturalna wyglądała dobrze kładziona kilka cm od sufitu. Musiałabyś nawet sufit nią pociągnąć a to już będzie przytłaczało. Pamiętaj, że sufit w kolorze optycznie pomniejsza pomieszczenie a co dopiero sufit z fakturą.
Przemyśl sobie jeszcze dwa razy tą farbę, czy nie lepiej zainwestować kilka stów więcej i dołożyć do gładzi i potem położyć normalną farbę.
Strukturalna farba szybciej i brzydko się brudzi, do tego jest kłopotliwa w usunięciu no i jest już mocno nie modna.
Gdybym miała robić wnętrze w stylu PRL zainwestowałabym w tapetę ale nie na wszystkie ściany a np na jedną, żeby nie wyszedł passe PRL a właśnie taki styl, niby to komuna a jednak powiew nowoczesności.

Rozumiem, że Twoim celem jest jak najtańszy remont ale są tkaie rzeczy na których aż tak bardzo oszczędzać nie ma co bo będzie Ci potem utrudniało funkcjonowanie. Ja jak pierwsze mieszkanie wykańczałam z myślą, że będę tam mieszkała max 2 lata tez poleciałam po taniości. Potem się okazało, że z przyczyn losowych muszę w nim mieszkać kolejne dwa i myślałam, że mnie szlak trafi. Ostatecznie po tych dwóch latach zrobiłam kolejny remont więc wyszło mnie to drożej niż jak bym od razu zrobiła wszystko tak jak trzeba.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.

Edytowane przez Nameria
Czas edycji: 2017-02-24 o 12:28
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 11:30   #13
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 254
Dot.: Zaokrąglone ściany pod sufitem

Mi bardzo podobają się domy z wykuszami. U mojej mamy jest wykusz a z niego przejście na taras. Moim zdaniem efektownie to wygląda w salonie.
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 19:48   #14
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Zaokrąglone ściany pod sufitem

Cytat:
Napisane przez Bogusia_86 Pokaż wiadomość
Mi bardzo podobają się domy z wykuszami. U mojej mamy jest wykusz a z niego przejście na taras. Moim zdaniem efektownie to wygląda w salonie.
My o chlebie, ty o niebie
To nie temat o wykuszach.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 20:48:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.