Bardzo zmotywowana :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-10, 18:27   #1
simultaneously
Raczkowanie
 
Avatar simultaneously
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 63
Unhappy

Bardzo zmotywowana :)


Witam wiem, że jest mnóstwo wątku typu ''chcę schudnąć'', ''jak schudnąć'' itd. Ale bardzo chciałbym, aby ktoś podszedł do mojej sytuacji indywidualnie
Przejdę do rzeczy, mam 19 lat, ważę obecnie 65kg na 168 cm. Bardzo mnie to denerwuję, a jednocześnie jestem podłamana, bo nie ma mi kto doradzić, jak mam wziąć się za siebie. Chcę schudnąć 5 kg, w możliwie krótkim czasie. Moje najbardziej problematyczne miejsca to uda, są za grube, pupa, boczki i brzuch te ż wiadomo. Jakieś 6 miesięcy temu ważyłam 59 kg co bardzo mnie satysfakcjonowało, ale brak czasu, podjadanie, słodycze, mało ruchu dało się we znaki . Teraz bardzo chcę schudnąć. Moja akcja odchudzania trwa od 3 dni; od 3 dni nie tknęłam słodyczy, nie jem po 18, ograniczam jedzenie, zaczęłam ćwiczyć, konkretnie 2 razy w tygodniu biegam ( 4 km biegu przeplatanego szybkim marszem ) ćwiczę w domu, rowerek, brzuszki, przysiady, rozciąganie ok. 30 minut, jak na razie. Nie mam wiele czasu, bo mam trochę zajęć w ciągu dnia. Prosze mi doradzić, co jeść ( w szczególności), czego się absolutnie wystrzegać, co dołożyć do ćwiczeń, co może mi pomóc, chcę spalić tłuszcz, nie chce mieć mięśni...dodam, że zażywam regularnie chrom od ponad 3 tygodni, 2 tyg temu po obiedzie, teraz od tygodnia biorę go rano...Proszę o jakieś cenne wskazówki, bardzo mi zależy na waszej pomocy
simultaneously jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 13:44   #3
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Bardzo zmotywowana :)

mamy identyczne wymiary widze, waga i wzrost
ja jeszcze 2 miesiace temu wazylam 70kg, ale udalo mi sie zrzucic 5-6 kg do dzisiaj.
prowadzac zdrowy tryb zycia i zdrowo sie odzywiajac.

ale stwierdzenie typu 'chce zrzucic 5kg w mozliwie jak najszybszym czasie' mnie powala.
jak chcesz schudnac, to nie w krotkim czasie, bo wtedy pozbywasz sie tylko wody, a nie tluszczu. odchudzanie skuteczne i dlugofalowe w skutkach, polega na tym zeby nie tracic wiecej niz 3kg w miesiacu. inaczej jojo murowane.

poczytaj o metabolizmie - jak go nie spowalniac
o dietach niskoweglowodanowych

nie stosuj restrykcyjnych diet, sa skuteczne tylko na chwile i bardzo daja w kosc.

niestety prawda jest taka, ze jak sie chce byc pieknym i szczuplym trzeba na stale zrezygnowac z czestego jedzenia smieci, z tlustych i wysokoweglowodanowych potraw, slodyczy itp. bo jesli nie po jakims czasie znowu sie tyje. taka jest logika, nic w przyrodzie nie ginie, jak sie pozera tony zarcia i w dodatku zlego, to gdzies sie musza one pojawic spowrotem.

nie oznacza to jednak ze w ogole trzeba sobie odmowic wszystkiego. spaghetti z serem raz w miesiacu, pizza raz na 2 miesiace, lody czasami czy gorzka czekolada raz w tygodniu (nie cala) nie sprawia ze przytyjesz, po warunkiem ze sa to wyskoki od czasu do czasu i ze na co dzien prowadzisz zdrowy tryb zycia.

pozdrawiam
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 18:05   #4
Pasadena24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: gdzieś pod Krakowem
Wiadomości: 26
Dot.: Bardzo zmotywowana :)

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
mamy identyczne wymiary widze, waga i wzrost
ja jeszcze 2 miesiace temu wazylam 70kg, ale udalo mi sie zrzucic 5-6 kg do dzisiaj.
prowadzac zdrowy tryb zycia i zdrowo sie odzywiajac.

ale stwierdzenie typu 'chce zrzucic 5kg w mozliwie jak najszybszym czasie' mnie powala.
jak chcesz schudnac, to nie w krotkim czasie, bo wtedy pozbywasz sie tylko wody, a nie tluszczu. odchudzanie skuteczne i dlugofalowe w skutkach, polega na tym zeby nie tracic wiecej niz 3kg w miesiacu. inaczej jojo murowane.

poczytaj o metabolizmie - jak go nie spowalniac
o dietach niskoweglowodanowych

nie stosuj restrykcyjnych diet, sa skuteczne tylko na chwile i bardzo daja w kosc.

niestety prawda jest taka, ze jak sie chce byc pieknym i szczuplym trzeba na stale zrezygnowac z czestego jedzenia smieci, z tlustych i wysokoweglowodanowych potraw, slodyczy itp. bo jesli nie po jakims czasie znowu sie tyje. taka jest logika, nic w przyrodzie nie ginie, jak sie pozera tony zarcia i w dodatku zlego, to gdzies sie musza one pojawic spowrotem.

nie oznacza to jednak ze w ogole trzeba sobie odmowic wszystkiego. spaghetti z serem raz w miesiacu, pizza raz na 2 miesiace, lody czasami czy gorzka czekolada raz w tygodniu (nie cala) nie sprawia ze przytyjesz, po warunkiem ze sa to wyskoki od czasu do czasu i ze na co dzien prowadzisz zdrowy tryb zycia.

pozdrawiam

co za madra wypowiedz ))zgodze sie ze wszytskim co napisala ta pani wyzej ) powtorze ,nie mozesz tracic wiecej niz 3 kg w miesiacu!nie licz na zadne diety cud!szybko to mozna bąka puscic ale nie schudnac!zmien diete na zdrowsza-ot to wszytsko co musisz zrobic i co wazne ...kalorie ,jesli sie duzo ruszasz to mysle 1800-2000 dziennie wystarczy,nie wiecej,a przy mniejszym ruchu to jakies 1500,ale na zdrowej zywnosci,zadne junk-food i węgle!!podstawą dobrej diety jest odpowiednie laczenie ,białka z tłuszczami, a tłuszczy z węglowodanami oraz proporcje,nie musza byc katalogowe,wazne zeby bylo najwiecej w dziennym menu
warzyw(i owocow),mniej bialka a najmniej weglowodanow.

O mnie ,
mierze 167cm, waze w chwili obecnej 55 kg,jeszcze w listopadzie wazylam 60(we wrzesniu 62) ale powiedzialam sobie dosc i calkowicie inaczej podeszlam do jedzenia i do mojej codziennej diety,skupilam sie na laczeniu i proporcjach (o tym pisze wyzej)no i staralam sie nie przekroczyc 2000kcal dziennie,prawie odrazu polecialam 4 kg i co lepsze nadal chudne.Mysle ze pozytywne podejscie do sprawy( do zycia) tez robi swoje ,ulatwia sprawe na pewno,ale to nie konieczne(dla tych co w depresji )
Pasadena24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:58.