Aby przetrwać w Anglii tydzień.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-10, 08:14   #1
krumpgirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2

Aby przetrwać w Anglii tydzień..


Cześć,
Potrzebuje pomocy, ponieważ wybieram się do Anglii na tydzień i mój wstępny plan jest taki aby zabrać jak najwięcej żywności z Polski, by nie musieć tam marnować kasy. Tylko chciałabym jeszcze żeby to było coś zdrowego , co dałoby radę przetrwać chociaż kilka dni. Czytałam już porady , co wziąść w podróż ale większość dot. opcji z lodówką a to u mnie odpada. Jak na razie zostają mi zupki, dania z proszku, kabanosy, sucha kiełbasa ale co dalej? Postanowiłam wyjazd potraktować jako małą dietę, ale na samym chrupkim chlebie i musli raczej tygodnia nie wytrzymam

I takie bardziej ogólne pytanie: jakie produkty dają kopa energii?
krumpgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 09:20   #2
kasia3737
Raczkowanie
 
Avatar kasia3737
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 57
Dot.: Aby przetrwać w Anglii tydzień..

Hmm, zupki i dania z proszku na pewno nie są zdrowe, pełne chemii i złych węglowodanów. Co do kabanosow i suchej kiełbasy też zalecam umiar jeżeli nie będziesz miała dostępu do kuchnii to ja bym wzięła pieczywo chrupkie, jakieś dobre musli (mleko dokupisz na miejscu) no i jakies zdrowe przekąski - owoce (też te suszone), orzechy..

Udanej podróży
kasia3737 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 17:02   #3
reddie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 23
Dot.: Aby przetrwać w Anglii tydzień..

Grrr, a ja właśnie usycham z tęsknoty za Anglią, żółtymi tablicami rejestracyjnymi i ojczystym językiem Chaucera w każdym autobusie, każdej kawiarni i każdym pubie i łezka kręci mi się w oku na samo wspomnienie słonych (tak, tak, tak!) ciastek owsianych Nairn's, czekolady Dairy Milk, gruszkowej herbaty Twinings, grudkowatej kawy rozpuszczalnej (u nas Nescafe przypomina raczej brązowe kamyczki na nasypie kolejowym), koktajli Slimfast (pięć smaków do wyboru) i innych odchudzająco-diabetyczno-ortorektycznych bezcukrowych cudów z drogerii Boots (sic) i, przede wszystkim, tych CUDOWNYCH, TRÓJKĄTNYCH KANAPEK, które w Polsce sprzedają tylko za bajońskie sumy w sieciach kawiarnianych, ewentualnie na nielicznych stacjach benzynowych albo - bardzo rzadko - w spożywczakach, a które w Anglii można kupić (stosunkowo) tanio w KAŻDYM kiosku na rogu, supermarkecie albo barze kanapkowym.

Mmm, konia z rzędem za pudełko cheddarowych krakersów owsianych, herbatkę i dzisiejsze wydanie The Daily Mail albo The Guardian

Wracając do tematu... Ja zapakowałabym do torby płatki owsiane instant (co prawda owsianka classic i owsianka instant to niebo i ziemia, ale mniej z tym roboty w podróży - zalewasz wrzątkiem i finito, a poza tym saszetki zajmują mało miejsca w plecaku), zapas zbożowych batonów typu Corny (ostatnio pojawiły się też pyszne batony owsiane firmy Elovena), jabłka, jabłka i jeszcze raz jabłka (chyba jedyne owoce, które potrafią wytrzymać dwa tygodnie na dnie torby) oraz pieczywo chrupkie lub ciemne pełnoziarniste a la pumpernikiel w foliowych opakowaniach (nie pamiętam firmy, ale są całkiem niezłe).

Niestety, co doprowadza mnie do szału przy każdej podróży, "długi termin przydatności do spożycia" i "zdrowie" to często wartości trudne do pogodzenia...
reddie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 18:17   #4
syla929
Rozeznanie
 
Avatar syla929
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 956
Dot.: Aby przetrwać w Anglii tydzień..

a jakies jedzonko ze sloikow? przecież ono nie stoi w lodowkach w sklepach tylko na normlanych polkach
jakies golabki itp..
konserwy itp raczej się moga popsuc na cieple.. chociaz tez nie trzyma ich sie w lodowkach..
a rybki w puszkach?
__________________
Asystor Hair - 3.04
Seboravit - 10.06 -
Drożdże - 15.06 -

1,02 - 56cm
12.03 - 58,5cm
12.04 - 60cm
12.06 - 62cm
Cel: hmmm, 65 a może 70cm?
syla929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 19:37   #5
reddie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 23
Dot.: Aby przetrwać w Anglii tydzień..

Konserwy mięsne w puszkach spokojnie "dadzą radę" w temperaturze pokojowej, o ile się ich nie otworzy, natomiast co do konserw rybnych nie byłabym taka pewna...
reddie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 19:38   #6
krumpgirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Dot.: Aby przetrwać w Anglii tydzień..

dziękuję bardzo za porady Właśnie się spakowałam. NIe zabrakło chrupkiego chleba, musli, zupek, jakiś owsianek i dań instant , nutelli, tuńczyka i jabłek Myślę, że dam radę ! A jutro wyjazd, w sumie pierwszy raz będę w Anglii i niesamowicie się cieszę, Reddie dzięki Tobie wiem czego nie moge nie skosztować
Jeszcze raz dziękuję
krumpgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:18.