odbiór mieszkania - duży problem...:-( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-11, 12:45   #1
Iskiereczka81
Raczkowanie
 
Avatar Iskiereczka81
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 406

odbiór mieszkania - duży problem...:-(


Hej dziewczyny

odebrałam całkiem niedawno moje wymarzone mieszkanko i od razu po odbiorze zaczęły się problemy:
- szyby na balkonie prawie wszystkie porysowane, zalania i wybrzuszenia w łazience.
W dwoma problemami udało mi się załatwić sprawę, ale zostaje sprawa okien balkonowych, przy wymianie szyb zostały uszkodzone dwa inne okna i wykonawca twierdzi, że tego nie naprawi, rysy na oknach są od strony zewnętrznej! Kierownik budowy twierdzi, że to moja wina...że ja uszkodziłam szyby, jak walczyć z nieuczciwym wykonawcą oraz kto ma rację?

proszę o rady
Iskiereczka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 12:57   #2
naweelitka
Raczkowanie
 
Avatar naweelitka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: odbiór mieszkania - duży problem...:-(

Cytat:
Napisane przez Iskiereczka81 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

odebrałam całkiem niedawno moje wymarzone mieszkanko i od razu po odbiorze zaczęły się problemy:
- szyby na balkonie prawie wszystkie porysowane, zalania i wybrzuszenia w łazience.
W dwoma problemami udało mi się załatwić sprawę, ale zostaje sprawa okien balkonowych, przy wymianie szyb zostały uszkodzone dwa inne okna i wykonawca twierdzi, że tego nie naprawi, rysy na oknach są od strony zewnętrznej! Kierownik budowy twierdzi, że to moja wina...że ja uszkodziłam szyby, jak walczyć z nieuczciwym wykonawcą oraz kto ma rację?

proszę o rady
Niestety, jeśli nie wpisałaś tego odrazu przy odbiorze w protokół odbioru może byc Ci teraz cięzko cokolwiek wynegocjować. Ja odbierając sowje mieszkanie, tez miałam porysowane szyby, przy odbiorze zostało to odnowtowane i po 2 tygodniach przyjechały nowe...Po zamontowaniu, poprosiłam Pana montera aby zaczekał aż je choc trochę umyje abym mogła ocenić ich stan - okazało się, że jedna z nich znów była porysowana i to jak! Spisałam krótkie oswiadczenie, monter podpisał i pokazałam je kierownikowi budowy...i tak to się mniejwięcej się odbywa, wszytko trzeba pisać, bo inaczej ciężko cokolwiek wynegocjować
Developer będzie próbował Ci wmówić, że sama to zrobiłaś. Ja nie zauważyłam przy odbiorze uszkodzonej ramy okna na zewnątrz - balkonowej - i nie było o czym rozmawiać - nie ma w protokole - to znaczy, że nie było tego przy odbiorze - takie tłumaczenie usłyszałam.

Powodzenia i wytrwałości
__________________
Nieprawdą jest że kobieta jest obłudną komediantką.
Mężczyzna stokroć zręczniej maskuje swoje myśli i uczucia.
Alfred Aleksander Konar
naweelitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 13:08   #3
Iskiereczka81
Raczkowanie
 
Avatar Iskiereczka81
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 406
Dot.: odbiór mieszkania - duży problem...:-(

Cytat:
Napisane przez naweelitka Pokaż wiadomość
Niestety, jeśli nie wpisałaś tego odrazu przy odbiorze w protokół odbioru może byc Ci teraz cięzko cokolwiek wynegocjować. Ja odbierając sowje mieszkanie, tez miałam porysowane szyby, przy odbiorze zostało to odnowtowane i po 2 tygodniach przyjechały nowe...Po zamontowaniu, poprosiłam Pana montera aby zaczekał aż je choc trochę umyje abym mogła ocenić ich stan - okazało się, że jedna z nich znów była porysowana i to jak! Spisałam krótkie oswiadczenie, monter podpisał i pokazałam je kierownikowi budowy...i tak to się mniejwięcej się odbywa, wszytko trzeba pisać, bo inaczej ciężko cokolwiek wynegocjować
Developer będzie próbował Ci wmówić, że sama to zrobiłaś. Ja nie zauważyłam przy odbiorze uszkodzonej ramy okna na zewnątrz - balkonowej - i nie było o czym rozmawiać - nie ma w protokole - to znaczy, że nie było tego przy odbiorze - takie tłumaczenie usłyszałam.

Powodzenia i wytrwałości
Dzięki za odpowiedź, ja też właśnie umieściłam w protokole, ale ciężko umieścić uszkodzenie, którego nie było przed wymianą szyb a powstało po wymianie, po wymianie byłam pierwszą osobą, która była w mieszkaniu i od razu to zgłosiłam na piśmie do spółdzielni. Rysa na dodatek jest na zewnętrznej szybie a to balkon zimowy, więc bym musiała to jakimś prętem rysować... mam nadzieję, że uda mi się z nimi jakoś dogadać.

pozdrawiam
Iskiereczka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 13:19   #4
naweelitka
Raczkowanie
 
Avatar naweelitka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: odbiór mieszkania - duży problem...:-(

Zrozumiałam co napisałaś, dlatego przytoczyłam Ci sytuację, w której ja poprosiłam montera aby poczekał, aż pooglądam to co zrobił. Oczywiście nie mogłaś przewidzieć, że uszkodzą coś jeszcze po drodze Niestety trzeba miec oczy dookołą głowy. Życzę powodzenia Jeśli nie uda sie z kierownikiem budowy, to może złóż skargę do developera?
__________________
Nieprawdą jest że kobieta jest obłudną komediantką.
Mężczyzna stokroć zręczniej maskuje swoje myśli i uczucia.
Alfred Aleksander Konar
naweelitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 13:52   #5
Iskiereczka81
Raczkowanie
 
Avatar Iskiereczka81
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 406
Dot.: odbiór mieszkania - duży problem...:-(

hej

sprawa zgłoszona już do developera a do kierownika budowy nie można się dodzwonić, w każdym razie będę próbowała postawić na swoim, dziękuje za rady

pozdrawiam
Iskiereczka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 20:17   #6
bartosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 154
Dot.: odbiór mieszkania - duży problem...:-(

dobrze ze trafilam na ten watek, bo styczen -marzec odbieram swoje 4katy i w zyciu nie zwracalabym uwagi na szyby. teraz juz jestem o ta informacje madrzejsza. mam w planach zaplacic jakiemus "obcemu " fachowcowi - budowlancowi aby byl przy odbiorze, bo napewno dostrzeze wiecej rzeczy do poprawki niz ja
bartosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 11:45   #7
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: odbiór mieszkania - duży problem...:-(

Wiem co czujesz. Też sama odbierałam mieszkanie. Przyszli wszyscy elektrycy, kierownik budowy, stróż, hydraulicy i nie wszystko wyłapałam. Ale potem nie było problemów(pęknięty sufit oraz krzywo zamontowane drzwi wejściowe).
Powodzenia! Może się nie uda, ale warto próbować.
__________________

awusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-05, 20:29   #8
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: odbiór mieszkania - duży problem...:-(

Wiem, ze u ciebie to już za późno, ale tak ku przestrodze:
jesli bedziecie odbierac dom czy mieszkanie od dewelopera wynajmijcie na dzien odbioru inspektora robót budowlanych. To kosztuje, ale na dłuższą metę się opłaca. inspektor potrafi wyłapać wszystkie błedy i wpisac je do protokołu odbioru.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 06:57   #9
Mada_Lisek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: odbiór mieszkania - duży problem...:-(

Witam serdecznie
Jestem tu Nowa ZUPEŁNIE PRZYPADKIEM TRAFIŁAM NA TO FORUM,ALE JUŻ MI SIĘ PODOBA Czytając Wasze problemy postanowiłam a właściwie obiecałam kolesiowi ,że mu pomogę .
Elfir ma rację - ale czy to tak dużo kosztuje hmm raczej nie -
Ja odbierałam mieszkanko niedawno i zapłaciłam w Poznaniu 250zł za pomoc Pana Inspektora - był miły i bardzo pomocny. Powiem tak - dużo kasy zaoszczędziłam dzięki niemu - Więc nic tylko polecam serdecznie tego pana inspektora zostawił mi wizytówkę Ktoś chętny to prosze dzwonić -694 465040 lub mail: nadzory.budowlane@o2.pl
Myślę ,że Wam też chętnie pomoże ja uważam ,że w ostatecznym rozrachunku to taki koszt jest żaden Pozdrawiam i myślę,że pomogłam
Mada_Lisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 12:35   #10
piotrw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 63
Dot.: odbiór mieszkania - duży problem...:-(

nie zawsze jest tak ładnie koleś którego wynajął mój brat przyszedł stwierdził ze wszystko jest w porządku, szkoda tylko że ściany były krzywe (nie schodziły się w postawie i nie trzymały odchyłek od normy w pionie) dodatkowo jednym przełącznikiem zapalało się światło w kontakcie w kuchni i trzech innych pomieszczeniach.
piotrw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 21:13   #11
Mada_Lisek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: odbiór mieszkania - duży problem...:-(

piotrw -no to miałał pecha - ten o którym pisze jest sprawdzony i zna się na swojej pracy działa w Poznaniu ja osobiście w 100% polecam. Ciekawa jestem w jaki sposób go wynajął - wiesz tak jak w każdym zawodzie są partacze i specjaliści . Jeśli jest możliwość zawsze sprawdzam w kilku żródłach a potem się decyduję w przypadku odbioru mieszkania trzeba sprawdzać czy taki gość ma uprawnienia budowlane - to podstawa
Mada_Lisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-09, 17:28   #12
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: odbiór mieszkania - duży problem...:-(

Cytat:
Napisane przez Mada_Lisek Pokaż wiadomość
piotrw -no to miałał pecha - ten o którym pisze jest sprawdzony i zna się na swojej pracy działa w Poznaniu ja osobiście w 100% polecam. Ciekawa jestem w jaki sposób go wynajął - wiesz tak jak w każdym zawodzie są partacze i specjaliści . Jeśli jest możliwość zawsze sprawdzam w kilku żródłach a potem się decyduję w przypadku odbioru mieszkania trzeba sprawdzać czy taki gość ma uprawnienia budowlane - to podstawa
no dobrze a w jakich innych źródłach mozna sprawdzić "twojego" specjalistę? podrzuc proszę kilka niezaleznych linkow. Skoro jest tak dobry to na pewno o nim duzo się pisze....
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 06:53   #13
Mada_Lisek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: odbiór mieszkania - duży problem...:-(

Dla mnie polecenie od innych jest dużym + , można zadzwonić do Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa - bip.piib.org.pl i tam jak już masz nr uprawnień dowiedzieć się czy takie uprawnienia są aktualne i czy wogóle gość je ma po nr uprawnień dowiesz się też od ilu lat jest w zawodzie (choć to nie jest żaden odnośnik bo może być gość, który jest w zawodzie od 20 lat a partacz ) można przeglądać różne fora ,jak wpisałam w google odbiór techniczny mieszkania to wyskakuje dużo informacji . Ja już odebrałam swoje mieszkanie i przestałam się tym intetresować ,zaczynam urządzać bardziej przyjemna rzecz , Pozdrawiam serdecznie
Mada_Lisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 18:46   #14
greatdee
Wtajemniczenie
 
Avatar greatdee
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 300
Dot.: odbiór mieszkania - duży problem...:-(

Reklama na tym forum jest chyba płatna?
__________________
Blog głównie makijażowy
Thank God I'm a Woman www.greatdee.pl
Greatdee na Instagramie
FanPage na Facebooku
greatdee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 23:48   #15
Inspektor_Budowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: odbiór mieszkania - duży problem...:-(

Kupno mieszkania – na co zwrócić uwagę

***

Jako osoba od wielu lat działająca aktywnie na runku budownictwa i nieruchomości, chciałbym zachęcić Cię do przeczytania tego krótkiego artykułu, w którym postaram się opisać najczęściej występujące usterki w nowych mieszkaniach.

Jako nowy właściciel domu lub mieszkania, powinieneś dokładnie go sprawdzić, zanim jeszcze zaparafujesz protokół odbioru mieszkania / domu. Należy przeprowadzić jego dokładny przegląd w poszukiwaniu jakichkolwiek wad. Widocznych lub ukrytych. Trzeba to zrobić jeszcze przed przejęciem nieruchomości od dewelopera.

Ważne jest aby wiedzieć, które miejsca w mieszkaniu lub domu wymagają sprawdzenia. Wybrane z tych miejsc powinny obejmować wszystkie instalacje elektryczne i wentylacyjne. Odbiór mieszkania od dewelopera powinien także uwzględniać jakość wykonania elementów, składających się na ogólny wystrój domu. Są to różnego rodzaju gzymsy, cokoły, sztukaterie. Jeżeli zakupiłeś mieszkanie z ogrodem lub tarasem, to również należy poświęcić czas na ich gruntowny przegląd. Nie można zapomnieć o tym, że jeżeli kupiłeś dom, to posiada on najpewniej dach. Warto się upewnić że jest on szczelny i zapewnia odpowiednią ochronę przed padającym deszczem. Mam w zwyczaju przeprowadzać odbiór domu, kiedy na zewnątrz panuje dżdżysta pogoda. Jest to najlepsza okazja aby wszystko dokładnie sprawdzić.

Zdaniem wszystkich inspektorów, w tym i moim, odbiór mieszkania warszawa powinien uwzględniać poszukiwanie wad zarówno od wewnątrz jak i na zewnątrz domu. Co mam na myśli? Na przykład jakość tynków i farby elewacyjnej. Na pewno nie chcesz, aby po kilku miesiącach zaczęła się łuszczyć i odchodzić płatami. Zwracam także szczególną uwagę na takie detale, jak przełączniki elektryczne. Powinny się łatwo włączać i wyłączać, nie powodując przy tym zwarć i iskrzenia.

Są jeszcze inne elementy, które powinny zostać poddane kontroli. Zaliczają się do nich bramy i drzwi, a także stolarka okienna. Powinny się łatwo i wygodnie otwierać oraz zamykać. Nie sposób w jednym, krótkim artykule wymienić całego spisu czynności. Jeśli chcesz aby odbiór Twojego mieszkania został wykonany prawidłowo, zapraszam do kontaktu i umówienia terminu inspekcji.
Dlaczego warto wykonać profesjonalny odbiór mieszkania?

Drogi właścicielu mieszkania lub domu. Chciałbym przedstawić Ci kilka argumentów, przemawiającym za tym, że zanim oddasz deweloperowi protokół odbioru mieszkania, warto zlecić jego przeprowadzenie doświadczonemu fachowcowi. Wszystko co napiszę, opiera się na mojej dotychczasowej pracy, jako inspektor nadzoru inwestorskiego.

Musisz wiedzieć, że budowa nowego domu lub mieszkania jest wieloetapowym procesem. Składa się na niego wiele różnych czynności, które najczęściej są wykonywane przez inne ekipy budowlane i montażowe. Tak duża rotacja osób pociąga za sobą niebezpieczeństwo, że część prac mogła zostać nienależycie wykonana. Ich dostrzeżenie często następuje wtedy, kiedy mam przeprowadzić odbiór mieszkania od dewelopera. W dużej liczbie przypadków, odkryte usterki mogą zostać łatwo naprawione, jednak tak czy inaczej wymaga to pewnego nakładu czasu i pieniędzy. W innych przypadkach mogą wymagać szerszego zakresu robót, na który mógłbyś nie być przygotowany, gdybyś miał go wykonać sam.

Do jednej z często występujących nieprawidłowości jest brak izolacji na poddaszu. Wyobraź sobie moje zdziwienie kiedy nowy właściciel domu zaprowadził mnie na poddasze, a ja pod pokryciem dachowym nie znalazłem żadnej izolacji termicznej. Jest to częsty błąd. Wielu właścicieli przez długi czas nie zagląda na poddasze lub strych. Nie przyjdzie im do głowy, że w tak newralgicznym elemencie domu może brakować izolacji. Deweloper jest zobowiązany w trybie natychmiastowym poprawić ujawnione przeze mnie usterki w nowych mieszkaniach.

Ciekawsze przypadki, które miałem możliwość dostrzec wykonując odbiór mieszkania warszawa, to pomylone instalacje wodne. Odkręcając kurek z ciepłą wodą otrzymywaliśmy wodę zimną i na odwrót. Sytuacja na pozór śmieszna i znana nam dobrze z filmów Stanisława Bareji. Wyobraźmy sobie jednak koszty, jakie musielibyśmy ponieść aby samodzielnie to naprawić. Zrywanie płytek ceramicznych, koszt przerobienia instalacji i ponowne ułożenie nowych płytek. Nie tego oczekujesz od swojego nowego mieszkania.

Istnieje wiele więcej do napisana na ten temat. Podałem tylko przykładowe usterki, z którymi może się spotkać każdy nabywca domu lub pośrednik obrotu nieruchomościami. Jeżeli chciałbyś wykonać gruntowną inspekcję mieszkania lub domu, który planujesz kupić, chętnie wykonam to dla Ciebie.


Zakup nowego mieszkania nie jest łatwy

Odkąd pracuje jako kierownik budowy i inspektor nadzoru, często spotykałem się z pytaniami, na co trzeba zwrócić uwagę, kiedy musimy wykonać odbiór mieszkania od dewelopera. Na pozór wydaje się to prostą czynnością. Należy zmierzyć wielkość pomieszczeń i porównać je z wymiarami na projekcie. Następnie sprawdzić czy jest prąd, woda oraz czy otwierają się okna. Byłoby bardzo prosto, gdyby tylko tyle trzeba było zrobić.

Nie mając doświadczenia w odbiorach mieszkań, możesz nieświadomie pominąć wiele istotnych aspektów, które wymagają zwrócenia szczególnej uwagi. Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji, odbiór mieszkania warszawa powinieneś zlecić takiej osobie jak ja. Oczywiście cała czynność rozpoczyna się od zmierzenia wszystkich pomieszczeń, a następnie zweryfikowaniu wymiarów z projektem. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie pionów i poziomów na ścianach, suficie, posadzce oraz parapetach.

Bardziej szczegółowe czynności mające wykryć usterki w nowych mieszkaniach, polegają na użyciu bardziej zaawansowanych narzędzi niż poziomica. Aby zmierzyć poziom wilgoci w tynkach i posadzkach używam specjalnego czujnika. Dokonuję także rozpoznania ułożenia instalacji elektrycznej w ścianach. Jest bardzo ważne aby przebiegała ona idealnie w pionie nad każdym włącznikiem i gniazdkiem. W przeciwnym wypadku każde wiercenie w ścianie może skończyć się porażeniem prądem.

Jest pewna rzecz, o której zapomina wielu kupujących mieszkania i domy od dewelopera. Dotyczą one wykazu użytych materiałów. Na przykład jeżeli w łazience zostały ułożone płytki ceramiczne wybrane przez dewelopera, powinien on Ci udostępnić jej próbkę, lub dokładny model producenta. Okaże Ci się to pomocne, kiedy będziesz chciał wykonać jakiś remont i potrzebował dokupić kilka sztuk.

Jak widzisz, zanim deweloper przekona Cię abyś podpisał protokół odbioru mieszkania, jest przed Tobą mnóstwo czynności do sprawdzenia. Jeśli nie jesteś pewien że wszystkie z nich uda Ci się samodzielnie wykonać, chętnie udzielę Ci pomocy, kompleksowo wykonując odbiór domu lub mieszkania.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2013-10-20 o 17:25 Powód: usunięcie linku z reklamą
Inspektor_Budowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:11.