ciasta bez pieczenia - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-22, 15:10   #31
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: ciasta bez pieczenia

Cytat:
Napisane przez GosikK
To teraz ja To będzie przepis na moje ulubione ciasto.

Kaszak, czyli ciasto z kaszy mannej.
1 litr mleka
1,5 szklanki cukru
1 kostka margaryny
12 łyżek kaszy mannej
3 łyżki kakao
bakalie
8 paczek herbatników

0,5 litra mlekas zagotować z cukrem i margaryną, dodać kaszę manną rozpuszczoną wcześniej w pozostałym mleku. Na koniec dodać kakao. Gotować aż kasza zgęstnieje, na koniec dodać bakalie. Herbatniki wyłożyć na blaszce, a nie wylać całą masę. Wierzch przykryć też herbatnikami i polać polewą czekoladową.

Polewa:
0,5 margaryny
2-3 łyżki kakao
0,5 szklanki cukru
3 łyżki wody

Smacznego.
mniam jak ja uwielbiam kaszowca zaraz lecę do sklepu po składniki i zabieram się do roboty
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 15:50   #32
n@ta
Rozeznanie
 
Avatar n@ta
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Dolina Zielonego Bakłażana
Wiadomości: 800
GG do n@ta
Post Dot.: ciasta bez pieczenia

PTASIE MLECZKO






Składniki:




4 jajka

1 szklanka cukru

2 łyżki kakao

niepełna szklanka śmietany (30%)

1 torebka cukru waniliowego

3 łychy stołowe żelatyny




Dodatkowe atrakcje, czyli urozmaiconko:




paczka biszkoptów (okrąglutkich)

galaretka (dowolny smaczek)

owoce (też dowolne)




No to :

Żelatynkę rozpuść w wodzie (gorącej, takiej prosto z czajniczka).Żeby nam było łatwiej rozdzielmy sobie niektóre składniki. Szklankę cukru na dwie części (¼ i ¾ szklaneczki), żelatynę natomiast na trzy części (z czego w jednej części ma być ćut więcej).Teraz 4 białka trzeba ubić z cukrem , tzn z tymi ¾ cukru. Potem dzielimy to na dwie części.(jak będziemy rozdzielać białka od żółtek to pamiętajmy żeby: jedno żółtko do oddzielnej miseczki, a trzy pozostałe razem do innej miseczki)




Najpierw blaszkę wykładamy folią aluminiową. Jak będziemy robić z biszkopcikami to musimy je ułożyć na blaszce .




No to czas na warstewki:




#warstewka waniliowa:

Jedną część masy z białek ubijamy z cukrem waniliowym. Potem dodajemy żelatynę i miksujemy. Wlewamy do formy.




#warstewka kakaowa:

Do drugiej części białek dodajemy całe kakao, jedno żółtko i drugą część żelatyny. Miksujemy. Jak warstewka waniliowa zastygnie to wywalamy na waniliową tę kakaową.




#warstewka żółta:

Składa się z tego co nam zostało, czyli reszta cukru,śmietana, trzy żółtka i ta ćut większa porcyjka żelatyny. Miksujemy. Jak nam ta kakaowa tez zastygnie, to wylewamy żółtą na kakaową.




Jak nam wszystko pięknie zastygnie to robimy galaretkę, kroimy owoce. Układamy owoce, zalewamy (ostudzoną !!!) galaretką. Zastygnie i możemy wcinać !!!




SMACZNEGO ;-)

Przepraszam za "słownictewko" ale pisałam ten przepis pare lat temy.Zawsze sie udaje i jest pyszne .POLECAM(nigdy sie nie zdażyło żeby nie wyszło)
n@ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 15:55   #33
n@ta
Rozeznanie
 
Avatar n@ta
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Dolina Zielonego Bakłażana
Wiadomości: 800
GG do n@ta
Post Dot.: ciasta bez pieczenia

Cytat:
Napisane przez aga01
I zrobione wczoraj i pożarte w tempie ekspresowym NAPOLEONKI:

Składniki:
1 litr mleka
niepełna szklanka cukru
paczuszka sukru waniliowego
1 masło roślinne
2 łyżki mąki ziemniaczanej
6 łyżek zwykłej mąki
2 paczki krakersów ( słonych ) / duże paczki

Wykonanie:
Odlać szklankę mleka i rozmieszać w nim 2 łyżki mąki ziemniaczanej i 6 łyżek mąki pszennej. Odstawić.
Do garnka wlać resztę mleka, cukier, cukier waniliowy i wrzucić masło. Wszystko zagotować. Do zagotowanych składników dodać mleko z mąkami Mieszać do gęstej konsystencji... Z tego musi powstać masa budyniowa. Masę należy zagotować, by mąka nie była wyczuwalna. ( Najtrudniej zrobić tak, żeby nie było grudek, chociaż mi one nie przeszkadzają )
Na blachę lub tacę ułożyć krakersy, jeden obok drugiego. Wylać na nie gorącą masę i ponownie przykryć krakersami. Posypać z wierzchu cukrem puderm i odstawic do wystygnięcia.
SMACZNEGO!!

Ciasto wygląda jak na załączonym obrazku, tylko mi tyle masy nie wychodzi ( mniej ) i bardziej posypuję cukrem pudrem
danke kiedyś cos takiego jadłam i nie wiedziałam co to jest.Jesteś boska.Thinx!!
n@ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 18:15   #34
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: ciasta bez pieczenia

boska może nie Ale też lubię to ciasto
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 17:22   #35
Paris
Zadomowienie
 
Avatar Paris
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 012
Dot.: ciasta bez pieczenia

Cytat:
Napisane przez aga01
I zrobione wczoraj i pożarte w tempie ekspresowym NAPOLEONKI:

Składniki:
1 litr mleka
niepełna szklanka cukru
paczuszka sukru waniliowego
1 masło roślinne
2 łyżki mąki ziemniaczanej
6 łyżek zwykłej mąki
2 paczki krakersów ( słonych ) / duże paczki

Wykonanie:
Odlać szklankę mleka i rozmieszać w nim 2 łyżki mąki ziemniaczanej i 6 łyżek mąki pszennej. Odstawić.
Do garnka wlać resztę mleka, cukier, cukier waniliowy i wrzucić masło. Wszystko zagotować. Do zagotowanych składników dodać mleko z mąkami Mieszać do gęstej konsystencji... Z tego musi powstać masa budyniowa. Masę należy zagotować, by mąka nie była wyczuwalna. ( Najtrudniej zrobić tak, żeby nie było grudek, chociaż mi one nie przeszkadzają )
Na blachę lub tacę ułożyć krakersy, jeden obok drugiego. Wylać na nie gorącą masę i ponownie przykryć krakersami. Posypać z wierzchu cukrem puderm i odstawic do wystygnięcia.
SMACZNEGO!!

Ciasto wygląda jak na załączonym obrazku, tylko mi tyle masy nie wychodzi ( mniej ) i bardziej posypuję cukrem pudrem
Aga, czy mogą być zamiast krakersów herbatniki? Z czy jest lepsze? Ma to jakieś znaczenie?
__________________
That's life, that's what all the people say.
You're riding high in April,
Shot down in May
But I know I'm gonna change that tune,
When I'm back on top, back on top in June...
Paris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 17:43   #36
guziQ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 33
Dot.: ciasta bez pieczenia

Roxi mogłabyś podac przepisy na snikersa i 3bita? proszę
guziQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 18:14   #37
Hippie Girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 143
Post Dot.: ciasta bez pieczenia

Podała je już Kati81 na tamtej stronie


Snickers -> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=57937
3-Bit -> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=64730


i Rafaello -> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=52699
__________________

Hippie Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-30, 19:56   #38
Hiacynta
Raczkowanie
 
Avatar Hiacynta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: już sama nie wiem skąd ;)
Wiadomości: 429
Dot.: ciasta bez pieczenia

Cytat:
Napisane przez GosikK
To teraz ja To będzie przepis na moje ulubione ciasto.

Kaszak, czyli ciasto z kaszy mannej.
1 litr mleka
1,5 szklanki cukru
1 kostka margaryny
12 łyżek kaszy mannej
3 łyżki kakao
bakalie
8 paczek herbatników

0,5 litra mlekas zagotować z cukrem i margaryną, dodać kaszę manną rozpuszczoną wcześniej w pozostałym mleku. Na koniec dodać kakao. Gotować aż kasza zgęstnieje, na koniec dodać bakalie. Herbatniki wyłożyć na blaszce, a nie wylać całą masę. Wierzch przykryć też herbatnikami i polać polewą czekoladową.

Polewa:
0,5 margaryny
2-3 łyżki kakao
0,5 szklanki cukru
3 łyżki wody

Smacznego.

jejku koniecznie muszę zrobic jestem niesamowicie ciekawa smaku aż ślinkę łykam ......................... . może już ktoś robił jako smak????????
__________________
Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe.
Hiacynta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 20:00   #39
Hiacynta
Raczkowanie
 
Avatar Hiacynta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: już sama nie wiem skąd ;)
Wiadomości: 429
Dot.: ciasta bez pieczenia

SERNIK GOTOWANY

Składniki:
- 1,5 kg. zmielonego sera,
- 7 jaj,
- 2 szkl. cukru i cukier waniliowy,
- olejek rumowy,
- pół kostki margaryny i pół kostki masła,
- 20 dag rodzynek i 20 dag migdałów,
- 2 budynie waniliowe(70 g każdy) bez cukru,
- 1 szkl. mleka,
- 6 paczek herbatników (np.lu petit).


Mikserem utrzeć twaróg,jajka,cukier i cukier waniliowy.Budynie wymieszać z zimnym mlekiem.Sparzyć bakalie.Prostokątną formę wysmarować masłem i ułożyć warstwę herbatników.W dużym garnku rozpuścić na średnim ogniu masło i margarynę,dodać masę serową i zagotować dość często mieszając.Pogotować ok. 3 min,zdjąć z ognia i powoli wlewać budyń,ciągle mieszając.Wstawić jeszcze na chwilkę na ogień(pamiętać o mieszaniu,bo może się przypalić),wlać olejek rumowy,wsypać bakalie i całą masę wylać na herbatniki.Na wierzchu ułożyć drugą warstwę herbatników (nie jest to konieczne) a na to wylać gorącą polewę czekoladową.Całość zostawić do ostygnięcia.


Pyszne ja nie lubię serników ale na ten się zawsze skusze

smacznego
__________________
Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe.
Hiacynta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 06:01   #40
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile Dot.: ciasta bez pieczenia

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa
Zrobilam sernik z przepisu Anett. Naprawdę swietny. Gorąco polecam to ciasto.
Cieszę się bardzo
Przepis podany przez Hiacyntę bazuje na podobnej zasadzie
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 16:49   #41
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: ciasta bez pieczenia

Albo prosty śmietanowiec http://www.wizaz.pl/forum/showthread...%B6mietanowiec
sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-06, 14:35   #42
Bob Budowniczy
Przyczajenie
 
Avatar Bob Budowniczy
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 22
GG do Bob Budowniczy
Dot.: ciasta bez pieczenia

A ja nie mam w akademiku ani piekarnika ani formy do pieczenia ;( Ale jakos sobie radze :P Oto jeden z moich przepisikow:

3/4 szklanki mleka
1/2 szklanki mleka w proszku
szklanka sezamu
pol szklanki siemienia lnianego
pol szklanki kokosa

wszytsko mieszamy w garnku az sie rozpusci, na malutkim ogniu, ale bez zagotowania, bo wszytstkie wartosci z miodu wyparuja! No i latwo sie toto przypala. Potem musi sie wystudzic, wylewam wiec mase na patelnie a potem kroje w romby, ale najczesciej potem z rombow formuje kuleczki i zostawiam na noc w lodowce. Pycha i w dodatku zdrowe!
Bob Budowniczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 02:48   #43
dajana3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Dortmund
Wiadomości: 20
GG do dajana3
Dot.: ciasta bez pieczenia

z wlasnego doswiadczenia:-budyn trzeba gotowac dlugo, nawet az sie przypali na dnie- bo :- moze nie zastygnac w lodowce. Znam ten przepis pod nazwa:- "Torcik lodowy"- PYCHA!!!!!!!!!!!!
dajana3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 12:40   #44
mgielkaCORP
Rozeznanie
 
Avatar mgielkaCORP
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 716
Dot.: ciasta bez pieczenia

Jena ale się głodna zrobiłam. Nawet nie wiedziałam że tyle pyszności można samej w domu przygotować. Chyba się skuszę ale na co, na wszystko?

Edytowane przez mgielkaCORP
Czas edycji: 2006-01-18 o 16:51
mgielkaCORP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 12:54   #45
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: ciasta bez pieczenia

To ja podam przepis na ciasto o nazwie:
"Salceson"
8 łyżek cukru pudru
4 łyżki śmietany słodkiej lub mleka
3 łyżki kakao
1/2 kostki margaryny
1 galaretka
2 paczki herbatników
bakalie (jeśli ktoś lubi)
1 wafel (taki zwykły, jak się bierze do wafli z masą)

Cukier, kakao, śmietanę, margarynę należy rozpuścić (razem). Do tej masy dodajemy pokruszone herbatniki (można dodać też bakalie). Wymieszać wszystko. Wafel układamy na foli spożywczej (przezroczystej) a następnie sanączamy go galaretką rozpuszczoną w 1 szkl wody, wystudzoną już, może być letnia, ważne tylko żeby nie była gorąca, bo się wafel rozleci. Wafel ma być cały nasączony, żeby dało się go zwinać jak roladę. Na ten wafel wykładamy masę, zwijamy i wyładamy do lodówki żeby ciasto zastygło. Ja czasami rozsmarowuję tą masę na całym waflu i zwijam jak roladę, a czasami kładę masę tylko na środek i zakrywam brzegami wafla. I tyle. Bardzo szybkie ciasto i proste. Ale porcja jest raczej mała. (ja robię 2 porcje zawsze) Smacznego!
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 15:45   #46
natuska17
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 3 317
Dot.: ciasta bez pieczenia

Cytat:
Napisane przez _Roxi
ja mam 2 takie :

1.BANANOWIEC

4-5 bananów
3/4 szklanki cukru
kostka masła bądź maragaryny
3 galaretki (2 w tym samym smaku)
paczka biszkopotów

zrobić 2 galaretki z połowy wody (czyli 0,5 l wody na 2 galaretki),wystudzić, włożyć do lodówki i czekać aż się lekko zetnie
w tym czasie: wrzucamy do miski masełko(miękkie),cukier,b anany (pokrojone w cząstki) i wszystko razem miksujemy na jednolitą masę. Wykładamy tortownicę biszkoptami.
Gdy galaretka lekko (nie całkiem) się zetnie to wlać ją do masy którą wcześniej przygotowałyśmy-wszytsko delokatnie miksujemy i wylewamy na warstwę biszkoptów. Wkładamy do lodówki aż całkowicie stężeje, przygotowjemy w tym czasie 1 galaretkę z połowy wody z przepisu (ok.300 ml) i studzimy. Gdy nasze ciasto stężej możemy na wierchu ułozyć troche owoców i zalać galertką. Wstawiamy do lodówki, aż wszystko ładnie stężeje. PYCHOTKA !!



Robiłam bananowca wczoraj, wyszedł całkiem całkiem. Tylko mi się masło z bananami zważyło
Roxi, a Ty jakich smaków galaretek używasz?
__________________

natuska17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 16:29   #47
_Roxi
Zadomowienie
 
Avatar _Roxi
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań ...zadomowiona :)
Wiadomości: 1 087
GG do _Roxi
Dot.: ciasta bez pieczenia

hej,
może za długo czekałaś z tą masą bananowo-maślaną w pokojwoej temp. na galaretki ?
ja preferuję czerwone galaretki-ale to jakich użyjesz zależy od Twojego smaku
pozdro
__________________
"Wiem jedno - gdyby szybkie podróżowanie samochodem należało do łatwych zajęć nie trzeba by się tego uczyć, a ja uczę się wciąż i będę jeździł dopóty, póki ściganie będzie dla mnie trudną, lecz pasjonującą zagadką". Janusz Kulig 1969-2004 [']
_Roxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 17:19   #48
kostka.kr
Zadomowienie
 
Avatar kostka.kr
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 458
GG do kostka.kr
Dot.: ciasta bez pieczenia

Ja zrobiłam wczoraj jedno ciasto z dwóch, połączyłam ptasie mleczko z sernikiem na zimno . Wyszło pyszne, mimo że to była totalna improwizacja . Jeśli któraś z Was ma ochotę wypróbować, podaję przepis:

- 5-6 paczek zwykłych herbatników (ja kupiłam jedną dużą paczkę, ok. 40 szt, wyszło taniej),
- 3 galaretki (różne kolory, ja dałam fiolet, żółty i na górę czerwony),
- 1 puszka mleka skondensowanego niesłodzonego (1 puszka to około 2 szklanki),
- 4 serki homo (2 zwykłe, 2 waniliowe),
- 1 puszka owoców (do wyboru, ja dałam ananasy),
- 100 gr orzechów (do wyboru).

Dwie galaretki rozpuszczamy w osobnych naczyniach w 0,25 litra wody każdą. Czekamy aż ostygną i bardzo leciutko stężeją. W tym czasie rozkładamy herbatniki na dużej tortownicy. Resztę kruszymy i odkładamy. Orzechy kroimy drobno i mieszamy z pokruszonymi herbatnikami. Gdy galaretki już wystygły, do jednej z nich wlewamy powoli około szklankę mleka skondensowanego, cały czas miksując na najwyższych obrotach, następnie dodajemy 2 serki homo (1 zwykły i 1 waniliowy), miksujemy na gładką masę. Gdy masa jest gotowa, dodajemy pół porcji pokruszonych orzechów z herbatnikami i mieszamy łyżką. Wykładamy na tortownicę wyłożoną herbatnikami. To samo robimy z drugą galaretką, dodajemy drugie pół porcji orzechów z herbatnikami i wykładamy na tortownicę na poprzednią masę. Na górze wykładamy owoce i zalewamy trzecią galaretką, przygotowaną według przepisu na opakowaniu. Wkładamy na kilka godzin do lodówki (praktycznie po godzince można juz się do niego dobierać) .

Smacznego!!!
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:
cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie."
Paulo Coelho


Edytowane przez kostka.kr
Czas edycji: 2006-08-30 o 09:05
kostka.kr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 10:20   #49
cypressangel
Zakorzenienie
 
Avatar cypressangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28 615
Arrow Dot.: ciasta bez pieczenia

Cytat:
Napisane przez kostka.kr
Ja zrobiłam wczoraj jedno ciasto z dwóch, połączyłam ptasie mleczko z sernikiem na zimno . Wyszło pyszne, mimo że to była totalna improwizacja .
mmm... ale narobiłaś mi smaku... w weekend skuszę się na zrobienie tego smakołyku
cypressangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-23, 14:25   #50
kostka.kr
Zadomowienie
 
Avatar kostka.kr
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 458
GG do kostka.kr
Dot.: ciasta bez pieczenia

Cytat:
Napisane przez cypressangel
mmm... ale narobiłaś mi smaku... w weekend skuszę się na zrobienie tego smakołyku
Próbuj....próbuj....nie pożałujesz...
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:
cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie."
Paulo Coelho

kostka.kr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 00:01   #51
misiabe2
Raczkowanie
 
Avatar misiabe2
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z komputera...:)
Wiadomości: 59
GG do misiabe2
Dot.: ciasta bez pieczenia

no to może cos takiego.. MELBA ILONY
1 paczka biszkoptów
1 puszka brzoskwini
1 l mleka
2 opakowania śmietany
6 szt jajek
20 dkg masła
1 szklanka cukru pudru
sok z 1/2 cytryny
1 torebka cukru waniliowego
1 kieliszek spirytusu
rodzynki
POLEWA:
6 łyżek cukru
2 łyżki masła
2 łyżki kakao
3 łyżki śmietany

Oba opakowania śmietany roztrzepujemy mikserem z całymi jajami. Mleko zagotowujemy, zdejmujemy na moment z ognia i od razu wlewamy śmietanę z jajami. Stawiamy z powrotem na niewielkim ogniu i mieszamy, dopóki nie wytrąci się twarożek, a serwatka nie stanie się przezroczysta. Przelewamy przez sitko (jeśli ma zbyt duże oczka, można na nim położyć gazę) i odstawiamy serek do odcieknięcia na co najmniej 2 godz., a najlepiej na całą noc. Masło miksujemy z cukrem pudrem, cukrem waniliowym i dodajemy stopniowo masę serową. Dodajemy sok z połówki cytryny (jeśli jest mała, można wycisnąć sok z całej), brandy lub spirytus i jeszcze chwilę miksujemy. Na dnie tortownicy o średnicy 28 cm układamy biszkopty. Ewentualnie możemy je nasączyć sokiem z brzoskwiń z dodatkiem soku z cytryny (potrzeba ok. połowy szklanki soku). Brzoskwinie odcedzamy z syropu i kroimy na kawałki, odkładając 2 połówki do przybrania. Na biszkopty nakładamy połowę masy serowej, następnie pokrojone brzoskwinie, a na nie resztę masy.
Robimy polewę:
wszystkie składniki wrzucamy do rondelka i podgrzewamy, mieszając. Gdy polewa zacznie wrzeć, zdejmujemy ją z ognia. Studzimy - najlepiej trzymając rondelek w zimnej wodzie i mieszając łyżką. Gdy zacznie gęstnieć, szybko polewamy nią melbę i wygładzamy powierzchnię łyżką. Wierzch można ozdobić cząstkami brzoskwiń albo rodzynkami, uprzednio namoczonymi i osuszonymi.



albo.....Torcik cytrynowy (mój ulubiony)
2 torebki galaretek -- cytrynowe
30 dkg wiórków kokosowych
500 ml kefiru
1 szklanka kremówki
3/4 szklanki cukru
biszkopty

Galaretki rozpuścić w 2 szkl. wody, ostudzić. Wiórki połączyć z kefirem i pozostawić na 30 minut. Śmietanę ubić z cukrem. Wiórki połączyć z Galaretką i śmietaną. W tortownicy ułożyć biszkopty. Na biszkopty wyłożyć masę. Wstawić do lodówki na około 2 godziny.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg melba ilony.jpg (5,7 KB, 122 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg torcik cytrynowo-kokosowy.jpg (6,6 KB, 71 załadowań)
misiabe2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 14:57   #52
szjolanta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3
Dot.: ciasta bez pieczenia

a ja dorzuce przepis na ciastka nie pieczone ,a smazone.Mysle,ze garnek i olej masz.! szklanka serka homogenizowanego,2 szkl.mąki,1 łyzka masła,1 łyzeczka proszku do piecz.,1 łyzka cukru-pudru i 1 cukier waniliowy--wszystko dobrze zagniesc.Wykrawac szklanką krązki i smazyc na oleju na zlocisty kolor,tak jak pączki.Potem jeszcze cieple posypac cukrem-pudrem i juz.Dobre!
szjolanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 09:03   #53
kafetka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: stepy akermanskie :)
Wiadomości: 1 595
Dot.: ciasta bez pieczenia

Cytat:
Napisane przez sonja1
Budyniowiec

2 jajka,
1 budyń śmietankowy na 3/4 litra mleka,
3 szklanki mleka,
1 masło roślinne w kubku,
4 łyzki żelatyny,
1/2 szklanki cukru pudru,
biszkopty okrągle,
galaretka,
owoce.
Na mleku ugotowac budyń, ostudzic. maslo utrzeć z cukrem, dodawać po jednym jajku i po trochu budyń, na koniec dodać żelatynę rozpuszczona w 1/2 szklance wody (żelatyna ma być chłodna). tortownicę wyłożyć bisazkoptami, można je skropić mocną kawą albo herbatą, wylac mase budyniową, wstawić do lodówki. jak masa stężeje na wierzchu ulożyć owoce (np. brzoskwinie, banany, mandarynki) zalac galaretką i siup do lodówki. deser jest naprawdę pyszny.
wczoraj zrobilam to ciastko i jest swietne!!! wielkie dzieki za przepis!!
kafetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 11:30   #54
agah18
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar agah18
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 87
GG do agah18
Dot.: ciasta bez pieczenia

ja mam przepis na wafle:
(cała rodzina je chwali)
Składniki :
- 4 paczki wafli (njlwpiej tych okrągłych)
- paczka mleka w proszku (nie granulowane!)
- 1 margaryna
- 3 łyżki kakaa
- i 1.5 szklanki cukru

Do garnka wlać ok 1/4 szklanki wody. Dodać margaryne,cukier, kakao i roztopić na gazie. Po zagotowaniu odstawić do ostygnięcia. Do ostudzonej masy po troche dodawać mleko w proszku mieszając. Wafle przełożyć gotową masą. Gdy niechcący powstaną grudki rozetrzyj je nożem o wafle.
ŻYCZĘ SMACZNEGO!
agah18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 11:34   #55
agah18
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar agah18
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 87
GG do agah18
Dot.: ciasta bez pieczenia

Wafle można przygotować w inny sposób. Bardzo prosty
kupić mleko zagęszczone słodzone w puszcze. Włożyć je do garnka z wodą i gotować ok 5 godzin. Powstałym karmelem wyłożyć wafle. Też są bardzo dobre ale osobiście polecam wyżej wymieniony przepis
agah18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 15:07   #56
malgosia80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 58
Dot.: ciasta bez pieczenia

wlasnie zrobilam serniczek Anett, ale mi sie nie scial. mam teraz sernik o konsystencji serka homogenizowanego. jest wprawdzie pyszny, ale DLACZEGO SIE NIE SCIAL???????
malgosia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 20:53   #57
karii86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: jasło
Wiadomości: 151
Dot.: ciasta bez pieczenia

Cytat:
Napisane przez aga01
Torcik z galaretki.

3 różnokolorowe galaretki
2 kubki śmietany
1 szkl. Cukru ( najlepiej pudru )
2 dag. Żelatyny

Galaretki rozpuścić i zostawić do zastygnięcia. Następnie pokroić na kawałki. Śmietanę wymieszać z cukrem, żelatyna i pokrojona galaretka. Wlać do tortownicy i zostawić do zastygnięcia .
hm właśnie naszła mnie na ten torcik ochota i mam pytanie
Czy ta smietana ma byc 30% czy moze być 18% dziewczyny może wiecie ?
__________________
Ciuszki , buty firmówki .Listopad https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=569705
karii86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 22:39   #58
karii86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: jasło
Wiadomości: 151
Dot.: ciasta bez pieczenia

Właśnie znalazłam pełny przepis na Torcik z galaretki Moze się komus przyda

Śmietanowiec z owocami i galaretką

składniki:
3/4 l słodkiej śmietanki 18-proc., 4 opakowania różnych galaretek, 75 dag truskawek lub innych owoców sezonowych, 5 dag rodzynków, pół szklanki cukru, 2 łyżki żelatyny, zapach waniliowy

Sposób przyrządzania:

Trzy galaretki rozpuścić we wrzącej wodzie (każdą w osobnym pojemniku), schłodzić i wstawić do lodówki. Śmietanę osłodzić, dodać zapach i żelatynę rozpuszczoną w 2-3 łyżkach ciepłej wody, wymieszać. Rodzynki umyć i osączyć. Zastygnięte galaretki pokroić w kostkę. Do lekko ścinającej się śmietany dodać galaretki, rodzynki, przełożyć do tortownicy i wstawić do lodówki. Gdy torcik zastygnie, udekorować go owocami, zalać chłodną czwartą galaretką i ponownie wstawić do lodówki.
__________________
Ciuszki , buty firmówki .Listopad https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=569705
karii86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 10:08   #59
arbuz
Rozeznanie
 
Avatar arbuz
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 619
Dot.: ciasta bez pieczenia

To jeszcze ja: pianka z UWAGA! aż dwóch składników .Potrzebne są 3 różnokolorowe galaretki i jedno mleko skondensowane w puszce (niesłodzone).Galaretkę rozpuszczamy w mniejszej ilości wody niż mówi przepis (zazwyczaj sa one na pół litra, to my zamiast dwóch szklanek dajemy ok. jednej i pół). Pakujemy galaretkę do lodówki, niech sobie tężeje. A mleko z puszki dzielimy na 3 równe części. Kiedy galaretka zaczyna zastygać, wlewamy jedną część mleka do pojemnika i robimy z niego piankę mikserem i zaraz dodajemy gęstniejąca galaretkę. Wylewamy wszystko do wyścielonej folią spożywczą, najlepej okrągłej foremki. To samo robimy z drugą i trzecią galaretką, wyjdzie nam trójwarstwowy torcik. Każdą następną warstwę wylewamy jak poprzednia stężeje. Piankę kroimy jak torcik. Jest śliczna, pyszna, kolorowa i UWAGA! małokaloryczna. Wg uznania można w nią powtykać owoce lub zrobić jeszcze jedną galaretkę i taka zastygniętą pokroić i dodać do pianki. Robi się to bardzo prosto, bardzo szybko i, co najważniejsze, żadnego pieczenia.Są tu już różne przepisy na pyszne pianki, ale tak banalnej wersji nie znalazłam. Jeśli dubluję-wybaczcie i smacznego
arbuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 11:23   #60
HulaGirl
Zakorzenienie
 
Avatar HulaGirl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kielce/Kraków
Wiadomości: 12 454
GG do HulaGirl
Dot.: ciasta bez pieczenia

Cytat:
Napisane przez arbuz
To jeszcze ja: pianka z UWAGA! aż dwóch składników .Potrzebne są 3 różnokolorowe galaretki i jedno mleko skondensowane w puszce (niesłodzone).Galaretkę rozpuszczamy w mniejszej ilości wody niż mówi przepis (zazwyczaj sa one na pół litra, to my zamiast dwóch szklanek dajemy ok. jednej i pół). Pakujemy galaretkę do lodówki, niech sobie tężeje. A mleko z puszki dzielimy na 3 równe części. Kiedy galaretka zaczyna zastygać, wlewamy jedną część mleka do pojemnika i robimy z niego piankę mikserem i zaraz dodajemy gęstniejąca galaretkę. Wylewamy wszystko do wyścielonej folią spożywczą, najlepej okrągłej foremki. To samo robimy z drugą i trzecią galaretką, wyjdzie nam trójwarstwowy torcik. Każdą następną warstwę wylewamy jak poprzednia stężeje. Piankę kroimy jak torcik. Jest śliczna, pyszna, kolorowa i UWAGA! małokaloryczna. Wg uznania można w nią powtykać owoce lub zrobić jeszcze jedną galaretkę i taka zastygniętą pokroić i dodać do pianki. Robi się to bardzo prosto, bardzo szybko i, co najważniejsze, żadnego pieczenia.Są tu już różne przepisy na pyszne pianki, ale tak banalnej wersji nie znalazłam. Jeśli dubluję-wybaczcie i smacznego
To mleko ma być ugotowane?? Czy takie prosto z puszki???
HulaGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.