Obuwie na fitness i siłownię, doradzicie? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-24, 00:45   #1
Kejtuniaa
Przyczajenie
 
Avatar Kejtuniaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 8
Arrow

Obuwie na fitness i siłownię, doradzicie? :)


Witajcie Kochane!

Mam pytanie i zarazem ogromną prośbę!
Przymierzam się do zakupu butów na siłownię i zajęcia fitness na sali.
Na oku mam jeden model.
Co o nich myślicie?
Czy któraś z Was takowe posiada?
Proszęęęę o odpwiedzi
Z góry dziękuję

to te buty:
http://www.fitnesstrening.pl/product...FUSION-TR.html

Edytowane przez Kejtuniaa
Czas edycji: 2013-08-24 o 12:02
Kejtuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 00:54   #2
Kejtuniaa
Przyczajenie
 
Avatar Kejtuniaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 8
Dot.: Obuwie na fitness i siłownię, doradzicie? :)

Tak wyglądają te buty
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pol_pl_buty-sportowe-damskie-NIKE-DUAL-FUSION-TR-20658_7.jpg (38,5 KB, 27 załadowań)
Kejtuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 11:52   #3
Kejtuniaa
Przyczajenie
 
Avatar Kejtuniaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 8
Dot.: Obuwie na fitness i siłownię, doradzicie? :)

Pomozecie?
Kejtuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 13:01   #4
Garderobianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 199
Dot.: Obuwie na fitness i siłownię, doradzicie? :)

Myślę, że będą ok. Sama ich nie mam ale powinny się sprawdzić.
Garderobianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 13:57   #5
Kejtuniaa
Przyczajenie
 
Avatar Kejtuniaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 8
Dot.: Obuwie na fitness i siłownię, doradzicie? :)

Dzikuję za odpowiedź Kazda opinia jest wazna, zwłaszcza dla takiego laika w kwestii przyborów fitnessowych jak ja
Kejtuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 13:58   #6
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: Obuwie na fitness i siłownię, doradzicie? :)

po zdjęciu przypuszczam, że mają wyprofilowaną podeszwę - nie wiem jak na żywo. Ale sądzę że powinny być ok ważne, żeby buty nie były całkiem płaskie
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 14:19   #7
Kejtuniaa
Przyczajenie
 
Avatar Kejtuniaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 8
Dot.: Obuwie na fitness i siłownię, doradzicie? :)

Klepsydra88 to jest ich opis:
Niezwykle komfortowe buty treningowe dla kobiet ceniących lekkość i maksymalną przyczepność. Wszechstronne obuwie, które można wykorzystać zarówno na siłowni jak i do aktywności latem na świeżym powietrzu.

Cholewka:
Bardzo lekka, bezszwowa cholewka wykonana z przewiewnej siateczki, która pozwala odparować wilgoci z wnętrza buta. Miękki, meshowy zapiętek i język zwiększają cyrkulację powietrza, cienki czubek języka pozwala na idealne dopasowanie i komfort użytkowania.

Wkładka:
Wkładka uformowana odpowiednio pod kształt stopy lepiej się do niej dopasowuje gwarantując komfort w trakcie treningu. Powoduje to dodatkową ochronę przed urazem i kontuzją.

Podeszwa:
Zbudowana z bardzo sprężystej i lekkiej pianki Phylon, która tłumiąc siłę uderzenia stopy o podłoże zapewnia bardziej miękki ruch stopy i dodatkowo obniża wagę buta. Łamana struktura podeszwy gwarantuje jej elastyczność, co pozwala na bardziej naturalny ruch stóp. Podeszwa zewnętrzna doskonale trzyma się nawierzchni dzięki antypoślizgowym panelom z gumy rozmieszczonym odpowiednio na całej długości podeszwy.
Kejtuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-24, 22:30   #8
tigress_
Przyczajenie
 
Avatar tigress_
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Obuwie na fitness i siłownię, doradzicie? :)

dobry wybór, mam z tej serii, bardzo wygodne. ale mi osobiście lepiej się ćwiczy w nike roshe run, jeśli chodzi o fitness ofc.
tigress_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 17:39   #9
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Obuwie na fitness i siłownię, doradzicie? :)

Mam buty z serii Dual Fusion, ale nieco inne i zarówno w nich ćwiczę jak i biegam Jestem z nich bardzo zadowolona

Zamierzasz kupić je w sklepie internetowym? Zanim to zrobisz warto pójść do sklepu i przymierzyć ten model żeby zobaczyć i poczuć jak leży, no i z rozmiarami bywa różnie
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 17:56   #10
Kejtuniaa
Przyczajenie
 
Avatar Kejtuniaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 8
Dot.: Obuwie na fitness i siłownię, doradzicie? :)

Taaak, kupuję w internecie bo nie widziałam ich w Bydgoszczy :/ Rozmiar dobiorę ok bo znam swoją długość wkładki. Gdyby coś nie pasowało to mam mozliwość zwrotu lub wymiany na inny model Fajnie, ze odpisałyście dziewczyny
Kejtuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 23:05   #11
sylwiaxx
Zadomowienie
 
Avatar sylwiaxx
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 754
Dot.: Obuwie na fitness i siłownię, doradzicie? :)

odświeżam wątek

zamierzam kupić sobie buty do fitnessu/ćwiczenia w domu (pośladki,nogi) i squats

co myślicie o nike air musio? http://sklep.adrenaline.pl/product-p...25734-066.html
sylwiaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-18, 13:20   #12
AW blog
Przyczajenie
 
Avatar AW blog
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 8
Dot.: Obuwie na fitness i siłownię, doradzicie? :)

Zapraszam na naszego bloga, dokładnie opisujemy jak dobrać strój na siłownie/fitness! Za tydzień w Sportowej Sobocie rozpiszemy się bardziej jak dobrać odpowiednie buty

http://howtocareaboutyourhair.blogspot.com/
AW blog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 18:34   #13
gotfrydka
Raczkowanie
 
Avatar gotfrydka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 95
GG do gotfrydka
Dot.: Obuwie na fitness i siłownię, doradzicie? :)

bardzo proze was o doradztwo w sprawie butów na fitness. jestem osobą wysoką i większej masie.. (no gruba jestem), zapisałam się do fitnessclubu. Chdze na zumbę , ćwiczę po zumbie na orbitreku ok 30 min, czasami przejdę się na fatkillera - są to dość ciężkie ćwiczenia, ciągłe bieganie, podskoki pad na ziemię i podskakiwanie nogami. Przy tych właśnie ostatnich ćwiczeniach strasznie ślizgają mi się buty. Szukam więc czegoś antypoślizgowego. Zauważyłąm też ze po zumie + orbitreku czasami boli mnie odcinek lędźwiowy, czasami czuję kolana. Szukam więc butów odciążających stawy. Nie interesują mnie buty do biegania naturalnego, raczej do robienia przysiadów, podskoków itp. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc z wyborem jakiegoś konkretnego modelu? w internecie w sumie są opinie tylko o butach do biegania.
gotfrydka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 12:28   #14
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Obuwie na fitness i siłownię, doradzicie? :)

Cytat:
Napisane przez gotfrydka Pokaż wiadomość
bardzo proze was o doradztwo w sprawie butów na fitness. jestem osobą wysoką i większej masie.. (no gruba jestem), zapisałam się do fitnessclubu. Chdze na zumbę , ćwiczę po zumbie na orbitreku ok 30 min, czasami przejdę się na fatkillera - są to dość ciężkie ćwiczenia, ciągłe bieganie, podskoki pad na ziemię i podskakiwanie nogami. Przy tych właśnie ostatnich ćwiczeniach strasznie ślizgają mi się buty. Szukam więc czegoś antypoślizgowego. Zauważyłąm też ze po zumie + orbitreku czasami boli mnie odcinek lędźwiowy, czasami czuję kolana. Szukam więc butów odciążających stawy. Nie interesują mnie buty do biegania naturalnego, raczej do robienia przysiadów, podskoków itp. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc z wyborem jakiegoś konkretnego modelu? w internecie w sumie są opinie tylko o butach do biegania.
hmm, podejrzewam, że ból kolan i kręgosłupa jest w dużej mierze spowodowany nadwagą, nie złymi butami...Buty butami, ale radziłabym zmienić trening - na coś bez skakania. Ja mam problemy z kręgosłupem, i akurat orbitrek mi nie szkodzi (a już marsz na bieżni czuję) - ale to może być kwestia osobnicza.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 21:18   #15
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Obuwie na fitness i siłownię, doradzicie? :)

Cytat:
Napisane przez gotfrydka Pokaż wiadomość
bardzo proze was o doradztwo w sprawie butów na fitness. jestem osobą wysoką i większej masie.. (no gruba jestem), zapisałam się do fitnessclubu. Chdze na zumbę , ćwiczę po zumbie na orbitreku ok 30 min, czasami przejdę się na fatkillera - są to dość ciężkie ćwiczenia, ciągłe bieganie, podskoki pad na ziemię i podskakiwanie nogami. Przy tych właśnie ostatnich ćwiczeniach strasznie ślizgają mi się buty. Szukam więc czegoś antypoślizgowego. Zauważyłąm też ze po zumie + orbitreku czasami boli mnie odcinek lędźwiowy, czasami czuję kolana. Szukam więc butów odciążających stawy. Nie interesują mnie buty do biegania naturalnego, raczej do robienia przysiadów, podskoków itp. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc z wyborem jakiegoś konkretnego modelu? w internecie w sumie są opinie tylko o butach do biegania.
To dziwne że się slizgasz. jaka podłoga jest w klubie do którego chodzisz? Zwykły parkiet?
I w jakich butach teraz ćwiczysz?
Bez tych informacji ciężko cos doradzić.

Na bóle krzyża, dołóż regularne zajęcia z pilatesu i stretchingu.
Wiele osób uznaje te zajecia za stratę czasu bo nie mają duzej intensywnosci, ale one robia to czego nie robią zumby i kilery- dbaja o kręgosłup i budują naturalny gorset miesniowy, a jak sa zajecia "pilates-kręgosłup" to naprawde warto poświecić czas i zafundowac sobie taką gimnastykę korekcyjną.
Po jakimś czasie bóle powinny zniknąć.
Zwróc tez uwagę na technikę wykonywania ćwiczeń: przysiady, deski, skłony, wszelkie skrety- moze źle robisz i dlatego potem boli. poproś instruktorkę niech z tobą to przepracuje.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 23:07   #16
agatka_1308
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 23
Dot.: Obuwie na fitness i siłownię, doradzicie? :)

Jeśli chodzi o buty - ja przymierzam się do zakupu Nike free run. Słyszałam sporo pozytywnych opinii. Ale czy któraś z Was może powiedzieć o nich coś więcej?
agatka_1308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 19:11   #17
gotfrydka
Raczkowanie
 
Avatar gotfrydka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 95
GG do gotfrydka
Dot.: Obuwie na fitness i siłownię, doradzicie? :)

na zajeciach mamy panele.. są dość śliskie, szczególnie kiedy na niewielkiej sali jest 30 pań a klimatyzacja to włączone wentylatory przy suficie. po 20 min podłoga jest mokra, pewnie para wodna wydychana się skrapla. Dlatego się ślizgam
dzięki za przypomnienie o pilatesie.. lata juz go nie ćwiczyłam i masz rację, świetnie działa na kręgosłup muszę go gdzieś wcisnąć w moim baardzo napiętym grafiku do tej pory ćwiczę w butach no name, kupiłam w cc za 65 zł po promocji na zumbie się ogólnie sprawdzają ale na fat killerze gdzie są wypady i deski już nie bo nogi się rozjeżdżają. do tego mam teraz trzynastkę to część pieniedzy postanowiłam zainwestować w buty
gotfrydka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 10:55   #18
agatka_1308
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 23
Dot.: Obuwie na fitness i siłownię, doradzicie? :)

A co sądzicie o Nike free run 4.0?
agatka_1308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 11:26   #19
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Obuwie na fitness i siłownię, doradzicie? :)

Cytat:
Napisane przez gotfrydka Pokaż wiadomość
na zajeciach mamy panele.. są dość śliskie, szczególnie kiedy na niewielkiej sali jest 30 pań a klimatyzacja to włączone wentylatory przy suficie. po 20 min podłoga jest mokra, pewnie para wodna wydychana się skrapla. Dlatego się ślizgam
dzięki za przypomnienie o pilatesie.. lata juz go nie ćwiczyłam i masz rację, świetnie działa na kręgosłup muszę go gdzieś wcisnąć w moim baardzo napiętym grafiku do tej pory ćwiczę w butach no name, kupiłam w cc za 65 zł po promocji na zumbie się ogólnie sprawdzają ale na fat killerze gdzie są wypady i deski już nie bo nogi się rozjeżdżają. do tego mam teraz trzynastkę to część pieniedzy postanowiłam zainwestować w buty

Jeśli to są panele to nie umiem pomóc.
Pamiętam ćwiczenia na sali gimnastycznej wyłożonej parkietem i... wieczny problem ze ślizganiem się po nim jak tylko trochę wilgoć na niego poszło.

Ale też dlatego pytałam o podłogę- w klubach do których chodzę podłoga jest z takich gumowych segmentów- nic się po tym nie ślizga nawet jak są zalane potem.

Naprawdę nie wiem.

Jedyne co, to jakimś tropem jest kupno butów o bardzo elastycznej podeszwie, tak żeby w desce opierać się na porządnie zawiniętej stopie, aż na śródstopiu a nie na samych czubkach palców- możę to coś pomoże choć trochę.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-24 12:26:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:06.