Dziwny brzusio :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-10, 19:46   #1
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448

Dziwny brzusio :/


Witam. Wiem, że to za pewnie kolejny wątek o podobnej tematyce, ale już kurcze sama nie wiem co robić. Od kiedy pamiętam byłam tłuściochem. W połowie tamtego roku zaczęłam się odchudzać.... no i się udało wyśmienicie Obecnie moja waga ciała wacha się między 55, a 57kg (przy 162cm wzrostu) Mam jednak pewnien problem.... z brzuchem. Od jakiegoś czasu nie mogę sobie z nim poradzić. Na czczo jest wszytsko ok. Ale jak tylko co zjem, to masakra. Wiem, ze po jedzeniu nie ma szans, zeby brzuch wygladał tak jak na czczo, ale mi się robi dosłownie taki baloooonik! z 70cm, robi się nadle 78cm i to tak trwa kilka godzin.... Nie pamiętam żebym tak wczesniej miała. Czy to może być z gorąca??? Czy z dietą coś nie tak? :/. Wiem, że przybyło troszkę w brzuszku, ale tego nie rozumiem.
No i 2 sprawa, mam na brzuszku coś 'ala taką grudkę. Jak się domyślam z tłuszczykiem :P. Ale nie wiem co z tym zrobić :/ ćwicze, ale to nie wiele pomaga. To jest takie zgrubienie mające jakieś 3x3cm, niedaleko pępka... . Jak sie tego pozbyć ??? ??
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 20:57   #2
PolnyKwiatuszek
Przyczajenie
 
Avatar PolnyKwiatuszek
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 19
Dot.: Dziwny brzusio :/

hej!
po prostu masz wzdecia...ja tez tak mialam..cokolwiek bym nie zjadla chco najbardziej chyba po warzywach....bylam nawet u lekarza i dostalam skierowanie do gastrologa bo usg nic nie wykazalo.....ale natrafilam na lek homopatyczny Momordica complexe 109 firmy leching (okolo 20zl stracza na okolo miesiac) i juz okolo miesiaca odczulam poprawe..chociaz paniw aptece mowila mi ze tego typu leki dzialaja po dluzszym okresie ich zazywania i zebym uzbroila sie w cierpliwosc, wypilam lacznie tego 3-4 butelki a teraz zazywam sobie jak czuje ze znow mi sie cos dzieje. Wazne: lek bierze sie na przynajmniej 30 min przed lub po posilku(3-4 razy dziennie przynajmniej)
P.s zaszkodzic nie zaszkodzi bo to lek homopatyczny , takze polecam, mnie zadne inne srodki zwykle dostepne w aptece nie pomogly, nawet te na recepte (ten jest oczywiscie bez)ani cwiczenia na miesnie brzucha, pozdrawiam
PolnyKwiatuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 21:01   #3
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Dziwny brzusio :/

Moja ulubiona Izo, jeśli brzuch 'rośnie' w ciągu dnia, to - z tego co czytalam - znaczy, że mięśnie są słabe. Do tego w taką pogodę je się więcej surowizny, która powoduje wzdęcia - np. czereśnie. Może dlatego?
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 21:51   #4
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Dziwny brzusio :/

kurcze..... bo to jest fatalne. Niby wiem ile mam w pasie. Zjem śniadanie... jeszcze jest ok. Ubiorę się łądnie, niedajboże pódę na miasto i coś zjem i obciach w pełnym zakresie .... jak luźno brzuch puszczam to mi mój misiek mówi, zbym przestałą ciąże symulowac ;P...
A co z tą grudka? Jiedy dużo cwiczyłam brzuch to nie wiele pomogło (aczkolwiek mam na nim sporo tłuszczyku jeszcze), a teraz od jakiegoś czasu, smaruję brzuch kremem ujędrniająco-wyszczuplająco i masuję masażerem...... nie wiem jednak czy to coś pomoże?
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 10:19   #5
Miel
Raczkowanie
 
Avatar Miel
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: borough green
Wiadomości: 262
Dot.: Dziwny brzusio :/

tez mam dziwny brzuch
mam figure typu jablko i zawsze tyje najbardziej w tych miejscach.
a po odchudzaniu jakis czas temu zostal mi jakby nadmiar skory i brzusio wyglada jak po ciazy
niewatpliwie przyczyniaja sie do tego tez hektolitry piwa, ktore uwielbiam
nie lacze bialka z weglami, i co prawda nie mam juz wzdec, ale chcialabym zmienic wyglad skory na brzuszku. cwicze brzuszki, smaruje kremami na rozstepy ale
teraz mi przyszlo do glowy zeby zajrzec na forum "matkowe" i zobaczyc co dziewczyny robily z brzuszkami po ciazy:czarodzie
__________________
e tutti quei momenti andranno perduti nel tempo, come lacrime nella pioggia...
Miel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 11:15   #6
extravaganza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 188
Dot.: Dziwny brzusio :/

a ja polecam wlaczenie do diety jogurtow Donone Activia. po jakims czasie powinnas poczuc roznice. mi pomogly
__________________
Усни, я буду рядом,
Всегда я буду рядом,
В жизни или в смерти...
Всё, что есть, поверь,
тебе.
Всё, что есть, отдам тебе.
extravaganza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 11:19   #7
Cdz
Zakorzenienie
 
Avatar Cdz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 296
Dot.: Dziwny brzusio :/

jesli chodzi o grudkę... ostatnio kolezanka opowiadała mi o grudkach, ze zrobiła się jej na dłoni i lekarka przepisała jej masc. ponadto kazała jej jakby wcierac tą grudkę (tak jak miałaby ona się wchłopnąc tam w srodku) masuj ta grudkę.. moze się rozejdzie?
Cdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-11, 12:00   #8
magnum_357
Zadomowienie
 
Avatar magnum_357
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 344
Dot.: Dziwny brzusio :/

Czesc! Ta twoja grudka to może być tzw. "tłuszczak". Kiedyś o tym czytałam w jakieś gazecie. To coś na zasadzie takiego guza z nagromadzonymi komórkami tłuszczowymi. Chyba nic sie nie da z tym zrobić, a gdy bardzo przeszkadza można to wyciąć operacyjnie. Nie chce cie strzaszyć, ale tak było napisane w jednej z gazet. Wydaje mi sie, ze możesz udac sie z tym do lekarza rodzinnego/ pierwszego kontaktu i on ci powie co to jest tak naprawde. Moze da skierowanie do chiururga, choć wydaje mi sie ze za taki zabieg bedziesz musiała wyłożyć z własnej kieszeni
pozdrawiam
magnum_357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 12:04   #9
magnum_357
Zadomowienie
 
Avatar magnum_357
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 344
Dot.: Dziwny brzusio :/

odsyłam cie do linków, tam znajdziesz cos na ten temat
http://www.resmedica.pl/zdlekarz599.html
http://www.resmedica.pl/zdfaq.html



"Żyjmy dłużej" nr 5 (maj) 1999


Jaka jest różnica między kaszakiem i tłuszczakiem?

Od około 10 lat na lewym boku mam guzek wielkości wiśni.Zmiana ta ani mnie nie boli, ani mi specjalnie nie przeszkadza. Poszedłem jednak do lekarza internisty w przychodni rejonowej. Pan doktor stwierdził, że jest to tłuszczak. Skierował mnie na konsultację do chirurga, który uznał, że jest to kaszak, a nie tłuszczak. Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie, jaka jest różnica między tłuszczakiem i kaszakiem. Czy jest konieczna operacja?
Leszek z Mazur

Lekarz radzi:

Tłuszczak jest guzem powstającym z rozrostu podskórnej tkanki tłuszczowej. Nie wymaga leczenia. Jeśli jest duży i szpeci lub przeszkadza, można go usunąć chirurgicznie.

Kaszak jest to torbiel zastoinowa, która powstaje w obrębie mieszków włosowych i gruczołów łojowych. Kaszaki również nie wymagają bezwzględnego leczenia. Czasami jednak ulegają wtórnemu zakażeniu. Dlatego, jeśli to możliwe, wskazane jest usuwanie kaszaków.

Kaszaki i tłuszczaki mogą być do siebie podobne i niejednokrotnie sprawiają trudności diagnostyczne, zwłaszcza jeśli nie są duże i znajdują się dość głęboko. Różnicowanie ich w takich przypadkach jest możliwe dopiero po chirurgicznym usunięciu zmiany.

W celu stuprocentowego rozpoznania, zwłaszcza tłuszczaka, wskazane jest badanie histopatologiczne usuniętego guza.

lek. med. Małgorzata Lech
magnum_357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 13:08   #10
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Dziwny brzusio :/

Dziękuję wam baaaardzo dziewuszki
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:15.