PROŚBA - Ankieta - sześciolatki w szkole - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Pokaż wyniki sondy: Czy to dobry pomysł aby już dzieci sześcioletnie zaczynały edukację szkolną?
Tak-uważam że dzieci w tym wieku są już przygotowane emocjonalnie i psycho-fizycznie. 1 9,09%
Tak - pod warunkiem że program będzie zmieniony i przystosowany do ich możliwości rozwojowych. 2 18,18%
Nie mam zdania - jest mi to obojętne. 0 0%
Nie-uważam że dzieci w tym wieku nie są jeszcze odpowiednio przystosowane emocjonalnie i psych.-fiz. 4 36,36%
Jest to celowy "zabieg polityczny skupiający się na problemie demograficznym w Polsce. 4 36,36%
Głosujący: 11. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-03, 16:55   #1
jezozwierzyk
Zadomowienie
 
Avatar jezozwierzyk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 055
GG do jezozwierzyk
Exclamation

PROŚBA - Ankieta - sześciolatki w szkole


Witajcie
Mam prośbę, chciałabym przeprowadzić małą i szybką ankietę wśród mam o tym co myślą na temat zmiany w reformie edukacji dotyczącej 5 latków w zerówce i sześciolatków w szkole. Ankieta jest mi potrzebna do napisania pracy (nie licencjackiej ani magisterskiej - zwykła praca z przedmiotu socjologia wychowania).

Zależy mi na czasie - pracę muszę napisać do soboty () a wcześniej nie miałam czasu się za to zabrać .

Dziękuję za pomoc

Edytowane przez jezozwierzyk
Czas edycji: 2011-10-03 o 17:03
jezozwierzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-05, 13:57   #2
jezozwierzyk
Zadomowienie
 
Avatar jezozwierzyk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 055
GG do jezozwierzyk
Dot.: PROŚBA - Ankieta - sześciolatki w szkole

Podbijam
jezozwierzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 11:11   #3
Asisianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 367
Dot.: PROŚBA - Ankieta - sześciolatki w szkole

Jeżeli moja córka będzie musiała iść w przyszłym roku do szkoły to nie będzie miała 6 lat! Będzie miała jeszcze 5 bo jest z końca roku Z całą pewnością nie jest na to gotowa! Dla mnie to fatalny pomysł....
Asisianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 20:05   #4
jezozwierzyk
Zadomowienie
 
Avatar jezozwierzyk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 055
GG do jezozwierzyk
Dot.: PROŚBA - Ankieta - sześciolatki w szkole

Cytat:
Napisane przez Asisianka Pokaż wiadomość
Jeżeli moja córka będzie musiała iść w przyszłym roku do szkoły to nie będzie miała 6 lat! Będzie miała jeszcze 5 bo jest z końca roku Z całą pewnością nie jest na to gotowa! Dla mnie to fatalny pomysł....
Wiesz, teraz przy okazji pisania tej pracy zaczęłam się interesować bardziej tym tematem i rozmawiaąłm z dyrektorką przedszkolaw mojej miejscowości jeśli wejdzie reforma do tej ustawy to być może jeszcze dzieci w roku szkolnym, 2013/14 będą mogły być 6 latkami w zerówce.

Edytowane przez jezozwierzyk
Czas edycji: 2011-10-06 o 22:04
jezozwierzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 12:27   #5
Asisianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 367
Dot.: PROŚBA - Ankieta - sześciolatki w szkole

Ale przyszły wrzesień to 2012/2013 i rocznik 2006 wg obecnych przepisów musi iść do 1 klasy. Nie ma już wyboru.
Krążą plotki że może to zniosą i będzie wybór taki jak miał rocznik który poszedł w 2011/2012 do szkoły czyli urodzeni w 2005. Ale nie wiem czy to nie tylko kiełbasa przedwyborcza.
Asisianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 18:36   #6
pikaso
Zadomowienie
 
Avatar pikaso
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 088
Dot.: PROŚBA - Ankieta - sześciolatki w szkole

Na razie jest pewne, że do szkoły muszą pójść wszystkie dzieci z "zerówki", ale była zapowiedź minister, że do szkoły posłane będą dzieci z pierwszego półrocza, czyli te, które faktycznie ukończyły 6 lat, a reszta ma zostać w przedszkolu i prawdopodobnie to przejdzie, ale zobaczymy po wyborach.
pikaso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:25.