Wysypka (?) na policzkach, ramionach po kuracji izotekiem ... zdjęcia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-21, 16:29   #1
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944

Wysypka (?) na policzkach, ramionach po kuracji izotekiem ... zdjęcia.


Witam, piszę, bo jestem już w takiej sytuacji, że brak mi totalnie pomysłu... Ogólnie rzecz biorąc z trądzikiem zmagam się od ok. 8 lat, przez ten czas przerobiłam chyba wszystkie maści i tabletki, jakie są na rynku, był Skinoren, było Epiduo, Benzacne, Unidox, próbowałam także naturalnych kosmetyków. W lipcu skończyłam kurację izotekiem, który średnio poradził sobie z problemem, przez całą kurację i do dzisiaj ciągle mi coś wyskakuje, z tym jakoś się pogodziłam, trudno, do końca życia będę miała trądzik... Ale jest coś, z czym trudno mi sobie poradzić, wcześniej było to kilka krostek, teraz wygląda to na jakąś wysypkę (?) na policzkach. Nie mam pojęcia co z tym zrobić, na zdjęciu mam makijaż, to są krostki z białym płynem, ropą (?). Bez makijażu mało je widać, ale po umalowaniu już bardziej się uwidaczniają i średnio to wygląda ;/ Smaruję je Normaclinem, który przepisał mi dermatolog, stosuję też krem ze śluzem ślimaka, Cerkoderm lub Cetaphil z mleczkiem manuka (wszystko naprzemiennie). Na jakiś czas odstawiłam czarne mydło, ale jednak problem ciągle istnieje, więc to raczej nie od tego. Pytanie brzmi: czy ktoś miał takie krostki i sobie z nimi poradził?
Takie krostki, a nawet więcej mam także na ramionach, więc może to być jakaś alergia, albo niedobory?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20141021_016.jpg (63,4 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20141021_015.jpg (69,1 KB, 72 załadowań)
__________________
.
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 17:00   #2
Ewelina_94
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 154
Dot.: Wysypka (?) na policzkach, ramionach po kuracji izotekiem ... zdjęcia.

Też po zakończonej kuracji miałam taki jakby wysyp, załamałam się, poszłam do dermatologa, który stwierdził nawrót (!), przepisał jakieś maści czy coś tam. Ja jednak nie wierzyłam że to trądzik, bo przecież przez rok zażywałam wspomnianą przez Ciebie izotretinoinę, a dwa, że wysypka pojawiła się w ciągu kilku dni! W końcu samo przeszło po paru dniach. Swoją drogą - brawa dla dermatolog, u której byłam z problemem !
Podsumowując: Nie stresuj się, przejdzie Ci Po odstawieniu różnych leków organizm właśnie reaguje tak a nie inaczej, różnymi anomaliami.
Ewelina_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 17:04   #3
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: Wysypka (?) na policzkach, ramionach po kuracji izotekiem ... zdjęcia.

Tylko, że ta wysypka zaczęła się pojawiać zaraz po skończonej kuracji, więc mam to już 3 miesiące. Dużo tych krostek mam także na ramionach, możliwe, że to skaza białkowa?
__________________
.
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 17:10   #4
Ewelina_94
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 154
Dot.: Wysypka (?) na policzkach, ramionach po kuracji izotekiem ... zdjęcia.

Cytat:
Napisane przez aneta12182 Pokaż wiadomość
Tylko, że ta wysypka zaczęła się pojawiać zaraz po skończonej kuracji, więc mam to już 3 miesiące. Dużo tych krostek mam także na ramionach, możliwe, że to skaza białkowa?
a czemu skaza białkowa?
Ewelina_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 17:11   #5
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: Wysypka (?) na policzkach, ramionach po kuracji izotekiem ... zdjęcia.

Słyszałam kiedyś, że to od tego ma się nieraz takie krostki, sama już nie wiem...
__________________
.
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 17:15   #6
Ewelina_94
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 154
Dot.: Wysypka (?) na policzkach, ramionach po kuracji izotekiem ... zdjęcia.

Cytat:
Napisane przez aneta12182 Pokaż wiadomość
Słyszałam kiedyś, że to od tego ma się nieraz takie krostki, sama już nie wiem...
Przyczyn może być duuuuuuuużo Samych alergii... w sumie tysiące, pokarmowe itd itp. Nie wiem jak Ci pomóc A ile się leczyłaś izotretinoiną? Długo?

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Aaa, zapomniałam że w trakcie leczenia, po zmniejszeniu dawki, miałam taki incydent, że zaczęło mi coś wyskakiwać, i wtedy moja pani dermatolog przepisała mi kurację "przypominającą", tę dawkę, w trakcie brania której moja cera wyglądała najlepiej. Pomogło. Może zapytaj się dermatologa o coś takiego?
Ewelina_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 17:50   #7
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: Wysypka (?) na policzkach, ramionach po kuracji izotekiem ... zdjęcia.

Kuracja trwała 8 miesięcy, wyjadłam dawkę 150-160 mg na kg masy ciała, więc w tej kwestii powinno być wszystko w porządku. Sama nie wiem, izotek łykałam jak cukierki, mało skutków ubocznych, ale i efekt leczenia nie był zbyt zadowalający.. Skłaniam się chyba ku temu, że dla mojej cery nie ma ratunku Nawet kosmetyki naturalne nic nie pomagają, stosuje teraz tonik z glukonolaktonem i jedyne co zrobił, to zmniejszył odrobinę przetłuszczanie, bo cerę mam wybitnie tłustą.
__________________
.
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-21, 17:58   #8
Ewelina_94
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 154
Dot.: Wysypka (?) na policzkach, ramionach po kuracji izotekiem ... zdjęcia.

8 miesięcy to dla mnie krótko... pani u której się leczyłam, wspominała że kuracje powinny trwać rok..
Ewelina_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 18:08   #9
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: Wysypka (?) na policzkach, ramionach po kuracji izotekiem ... zdjęcia.

Istotne jest też, ile się bierze dziennie Ja brałam 40 mg dziennie, także zjadłam więcej, niż się zaleca.
__________________
.
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 23:12   #10
jasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 97
Dot.: Wysypka (?) na policzkach, ramionach po kuracji izotekiem ... zdjęcia.

Mi to przypomina rogowacenie przymieszkowe, zwłaszcza, że jak piszesz masz to też na ramionach. Czy skóra w tych miejscach jest suchsza i przypomina gęsią skórkę? Nawilżasz czymś twarz?
jasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 09:30   #11
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: Wysypka (?) na policzkach, ramionach po kuracji izotekiem ... zdjęcia.

Tak, skóra jest bardziej sucha i wygląda trochę jak gęsia skórka. Twarz nawilżam Cetaphilem i Cerkodermem, skóry na ramionach nie.
__________________
.
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-26, 19:54   #12
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Wysypka (?) na policzkach, ramionach po kuracji izotekiem ... zdjęcia.

czemu niektorzy mowia ze kuracja powinna trwac rok? lekarz powiedzial mi ze im intensywniej tym lepiej. zwlaszcza gdy ktos ma dawke 30-40 mg i nie wazy zbyt wiele to wiadomo ze szybko zje calosc izoteku. podobno male dawki typu 10-20 mg na dobe przyjmuje sie podczas drugiej kuracji w przypadku nawrotu
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-26 20:54:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:09.