Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-10-10, 23:14   #4621
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Na ustach czy w ubiorze?
W sumie chyba nie ma znaczenia Z tych wszystkich róży niedobrze wyglądałabym w odcieniu Darling Pink - właśnie on jest taki "neonowy", "żarówiasty". W takim kolorze na ustach wyglądam jak lalka Barbie, a jeśli chodzi o kolor ubrania - zdominowałby mne. Reszta pasuje. Dwa dolne odcienie wyglądają na mnie bardzo dobrze, mam nawet bluzkę w takim odcieniu jak ostatni kolor.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------


Nie wiem czy czyste do końca nie pasują......Hmmm.... W odcieniu intensywnego kobaltu czy fuksji wyglądam dobrze jeśli chodzi o ich temperaturę, jeślib miałabym spróbować tak to określić. Nie pasuje jakby zbyt mocne "natężenie" koloru. Twarz jakby "ginęła". Najpierw było widać kolor potem dopiero "mnie".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmmm taki róż jest kolorem TW, bo on jest nasycony i chłodny. Dlatego też zdziwiło mnie, że MAC All fired up jest na Tobie neonowy, bo znajome TW noszą go z powodzeniem. Wydaje mi się, że TSu może być na rzeczy... A może DW jeśli ta biel pasuje?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-10, 23:17   #4622
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Hmmm taki róż jest kolorem TW, bo on jest nasycony i chłodny. Dlatego też zdziwiło mnie, że MAC All fired up jest na Tobie neonowy, bo znajome TW noszą go z powodzeniem. Wydaje mi się, że TSu może być na rzeczy... A może DW jeśli ta biel pasuje?
Hah oczywiście biorę jakąś tam poprawkę na kolory monitora Te wszystkie różowe odcienie są TW?

Sent from my HTC One using Wizaz Forum mobile app
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-10, 23:24   #4623
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Pomęczę was jeszcze bo jesteście bardzo pomocne Tak wyglądam w bardzo ciemnej szmince - w kontekście czy mogłabym być DW choć osobiście wątpię. 1476134693940.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-11, 00:01   #4624
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Pomęczę was jeszcze bo jesteście bardzo pomocne Tak wyglądam w bardzo ciemnej szmince - w kontekście czy mogłabym być DW choć osobiście wątpię. Załącznik 6684721

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

dla mnie wyglądasz w tym kolorze "nieswojo" i chyba ciemna zimna niespecjalnie pasuje. Jeśli to pomoże, to mogłabyś spróbować sobie zrobić w domu gotycki look - jeśli jesteś ciemną zimą, to uzyskasz go z trudnością poza tym możesz też spróbować szminki w kolorze nude - w takich ciemna zima nigdy nie wygląda ładnie, więc będzie można (chyba) ją wykluczyć. Tu jest jeszcze ciekawa rzecz o kolorach szminek dla zimy: http://www.truth-is-beauty.com/blog/...ng-winter-lips
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-11, 06:43   #4625
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
dla mnie wyglądasz w tym kolorze "nieswojo" i chyba ciemna zimna niespecjalnie pasuje. Jeśli to pomoże, to mogłabyś spróbować sobie zrobić w domu gotycki look - jeśli jesteś ciemną zimą, to uzyskasz go z trudnością poza tym możesz też spróbować szminki w kolorze nude - w takich ciemna zima nigdy nie wygląda ładnie, więc będzie można (chyba) ją wykluczyć. Tu jest jeszcze ciekawa rzecz o kolorach szminek dla zimy: http://www.truth-is-beauty.com/blog/...ng-winter-lips
Czytałam i zaczęłam się do tego stosować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-11, 07:30   #4626
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Po raz kolejny podchodzę do analizy

I mam zasadnicze pytanie, czy przymiarka musi byc koniecznie bez makijażu? Mam wrażenie, że w moim przypadku taka ocena jest zaburzona, bo mam dużo blizn i zaczerwienien. Na dobrą sprawę bez makijażu, to w każdym kolorze wyglądam na chora

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-11, 08:11   #4627
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Hah oczywiście biorę jakąś tam poprawkę na kolory monitora Te wszystkie różowe odcienie są TW?

Sent from my HTC One using Wizaz Forum mobile app
Te wszystkie kolory na zdjęciu są kolorami w makijażu TW.

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Pomęczę was jeszcze bo jesteście bardzo pomocne Tak wyglądam w bardzo ciemnej szmince - w kontekście czy mogłabym być DW choć osobiście wątpię. Załącznik 6684721

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nie wiem... Mam wrażenie, że niezbyt. Ta szminka idzie w bordo, wydaje się wręcz jesienna. Poza tym DW to nie tylko ciemna szminka, to skłonność do znoszenia "ciemności" ogółem czyli ciemne włosy + ciemne smokey eye + ciemniejsza szminka + czarna bluzka, u większości DW nie robi efektu gotyckiego w odróżnieniu do zdecydowanej większości typów (a na pewno dwóch pozostałych zim). Chociaż wydaje mi się, że i tu może wchodzić w grę jakis indywidualny kontrast dlatego nie mówię "czarna" tylko po prostu ciemna. Pokaż może inne szminki?

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
dla mnie wyglądasz w tym kolorze "nieswojo" i chyba ciemna zimna niespecjalnie pasuje. Jeśli to pomoże, to mogłabyś spróbować sobie zrobić w domu gotycki look - jeśli jesteś ciemną zimą, to uzyskasz go z trudnością poza tym możesz też spróbować szminki w kolorze nude - w takich ciemna zima nigdy nie wygląda ładnie, więc będzie można (chyba) ją wykluczyć. Tu jest jeszcze ciekawa rzecz o kolorach szminek dla zimy: http://www.truth-is-beauty.com/blog/...ng-winter-lips
No tak, ale z 2 strony jest o wiele więcej typów, którym szminki nude nie pasują.

Rotkohl, dobre pytanie Może ewentualnie w jakimś kremie bb i umalowanych rzęsach.. ale na podkład bym się nie targała, bo podkłady fałszują tony skóry. Z kolei jak się pomalujesz szminką to już się kierunkujesz na jakiś typ
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-11, 10:11   #4628
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wiem wiem, mi jedynie o ten podkład chodziło. Tylko ja bez podkładu mam przeklamany właśnie przez zaczerwienienia i zupełnie inny niż reszta ciała. Gdybym dobierala do twarzy z zaczerwieniami to już by to do pomalowanej podkładem kompletnie nie grało. Zawsze mogę poczekać aż dojdę ze skórą do ładu



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-11, 14:43   #4629
201706051008
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 176
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

.

Edytowane przez 201706051008
Czas edycji: 2016-12-24 o 21:02
201706051008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-11, 14:50   #4630
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jeśli do mnie mówisz, to tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-11, 17:34   #4631
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Inne szminki, to co na,szybko znalazłam na telefonie 1476199763218.jpg1476199805116.jpg1476199843342.jpg1476199885794.jpg1476199914550.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-11, 17:42   #4632
201706051008
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 176
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

.

Edytowane przez 201706051008
Czas edycji: 2016-12-24 o 20:59
201706051008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-11, 17:43   #4633
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez _Jeste_ Pokaż wiadomość
Jeśli na pewno tak, to myślę, że możesz robić przymiarkę z podkładem na twarzy.

Madziczka
, na moje oko nie jesteś na pewno Ciemną Jesienią. Dalej upieram się, że najbliżej ci do Chłodnej Zimy, możliwe, że możesz nosić wiele kolorów Czystej Zimy, może jesteś gdzieś pomiędzy.
Rozważę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-11, 18:59   #4634
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Mi też madziczka wydaje się, że jesteś chłodną zimą... taką naprawdę chłodną. Dlatego jakikolwiek ciepły kolor może na Tobie wyglądać neonowo. A dlaczego giniesz w intensywniejszych kolorach? Może to Twoje odczucie, bo zdjęcie https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1476199806 tego nie potwierdza. Być może róże intensywne, które testowałaś na ustach wpadały na grunt wiosenny (z fuksjami tak bywa i różami) więc były za ciepłe i ponownie - neonowe.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-11, 19:24   #4635
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

DSC01381male.jpg

a27f0cb5e63cceec7628a7f126a0f23c.jpg

pobrane (14).jpgDSC01381male.jpg
Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Mi też madziczka wydaje się, że jesteś chłodną zimą... taką naprawdę chłodną. Dlatego jakikolwiek ciepły kolor może na Tobie wyglądać neonowo. A dlaczego giniesz w intensywniejszych kolorach? Może to Twoje odczucie, bo zdjęcie https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1476199806 tego nie potwierdza. Być może róże intensywne, które testowałaś na ustach wpadały na grunt wiosenny (z fuksjami tak bywa i różami) więc były za ciepłe i ponownie - neonowe.
Z tym "ginięciem" chodziło mi o fuksję i kobalt Jest taka specyficzna ich wersja "fluorescencyjna", dająca po oczach Coś w te klimaty jak na zdjęciach. Kobalt przepiękny ale na mnie wygląda zbyt neonowo, krzykliwie.

To jakie róże dokładnie powinnam spróbować? W jakim konkretnym odcieniu? Bo jak widać po moich postach mam problem chyba z dokładnym określaniem odcieni, ich temperaturą, nasyceniem. Nie do końca to łapię
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zara-woman-kobalt-blazer-xs.jpg (33,0 KB, 1 załadowań)
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI

Edytowane przez madziczka
Czas edycji: 2016-10-11 o 19:53
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-11, 20:56   #4636
201706051008
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 176
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

.

Edytowane przez 201706051008
Czas edycji: 2016-12-24 o 20:59
201706051008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-11, 21:53   #4637
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Załącznik 6685686

Załącznik 6685691

Załącznik 6685701Załącznik 6685686

Z tym "ginięciem" chodziło mi o fuksję i kobalt Jest taka specyficzna ich wersja "fluorescencyjna", dająca po oczach Coś w te klimaty jak na zdjęciach. Kobalt przepiękny ale na mnie wygląda zbyt neonowo, krzykliwie.

To jakie róże dokładnie powinnam spróbować? W jakim konkretnym odcieniu? Bo jak widać po moich postach mam problem chyba z dokładnym określaniem odcieni, ich temperaturą, nasyceniem. Nie do końca to łapię
Ten róż i kobalt to kolory BW (albo zależnie od ustawień monitora BS )
Porównaj róże BW i TW



Jakiś inny przykład:
TW raczej, niebieskawy i przygaszony
to już bardziej BW
BW ma trochę więcej czerwonego pigmentu w palecie niż TW, paleta TW jest podszyta niebieskim


Starałam sie znaleźć jakieś lepsze przykłady, ale coś mi nie idzie
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-11, 22:37   #4638
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ten róż i kobalt to kolory BW (albo zależnie od ustawień monitora BS )
Porównaj róże BW i TW



Jakiś inny przykład:
TW raczej, niebieskawy i przygaszony
to już bardziej BW
BW ma trochę więcej czerwonego pigmentu w palecie niż TW, paleta TW jest podszyta niebieskim


Starałam sie znaleźć jakieś lepsze przykłady, ale coś mi nie idzie

Idzie, idzie Wiem, o co chodzi Róże TW nie są tak "oczo☠☠☠ne" za przeproszeniem Mają mniejsze "nasycenie"? Mam kolejną tunikę w kolorze jak ten płaszcz, który wkleiłaś. Kolorystycznie - ideał;
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-12, 08:22   #4639
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tak i TW lepiej też znosi kolory ciut zgaszone, wybielone np. idące już w pastel róże, które dla BW są dosyć ciężkie
Ten płaszcz ze zdjęcia jest już być może trochę za nasycony dla TW, ale cóż, trzeba sobie radzić
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-12, 15:44   #4640
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez _Jeste_ Pokaż wiadomość
Neony to chyba nikomu nie pasują?
Zależy, które konkretnie odcienie.
Wbrew pozorom, całkiem sporo bardzo jaskrawych, neonowych kolorów dobrze wygląda na odpowiednim typie.

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość

Z tym "ginięciem" chodziło mi o fuksję i kobalt Jest taka specyficzna ich wersja "fluorescencyjna", dająca po oczach Coś w te klimaty jak na zdjęciach. Kobalt przepiękny ale na mnie wygląda zbyt neonowo, krzykliwie.

To jakie róże dokładnie powinnam spróbować? W jakim konkretnym odcieniu? Bo jak widać po moich postach mam problem chyba z dokładnym określaniem odcieni, ich temperaturą, nasyceniem. Nie do końca to łapię
Każdy jaskrawy kolor, który nie jest z "naszej" palety będzie tak wyglądał. Nawet na typach czystych jaskrawe kolory z sąsiedniego typu są "nie teges".

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Im chłodniej, tym lepiej. Kolory makijażu ze zdjęcia w niebieskiej bluzce szczególnie wydają się potwierdzać typ chłodny.

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Moje naturalne włosy to ciemny brąz. Bardzo ciemny. Ale do dziś nie umiem określić, czy mają złote czy chłodne refleksy. Moja cera ma żółtawe podtony, co szczególnie wychodzi np. przy jasnofioletowych szminkachWtedy cera robi mi się wybitnie niezdrowo "żółtawo-pomarańczowa".Np. MAC-owa Up the Amp wygląda na mnie koszmarnie! Oczy mam zielone z kroplą żółci i szarą obwódką. Zawsze się śmiałam z tego odcienia, że są "oliwkowo-sra....te" za przeproszeniem. Ktoś mi kiedyś napisał, że mam wybitnie kolor "orzechowy" czy jak to się określa po angielsku "hazel".

Postaram się znaleźć jakieś zdjęcie z dzieciństwa
Ja nie polecam sugerowaniem się ciepłymi kolorami w oku czy włosach. Jak pisałam na blogu, typy chłodne reprezentują najchłodniejszą kolorystykę możliwą dla ludzi. Harmonizują najładniej z bardzo chłodnymi kolorami noszonymi w ubraniu itp. To nie znaczy bynajmniej, że na ciele chłodnej zimy lub lata nie znajdziemy ani grama ciepłego odcienia. Szczególnie, że zabarwienie włosów i oczu jest dość skomplikowane (też opisałam na blogu).

I nie wydaje mi się, żeby istnieli ludzie o zielonych lub brązowych oczach, którzy nie mają nawet pod światło jakichś ciepłych tonów widocznych w tęczówce.

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Na ustach czy w ubiorze?
W sumie chyba nie ma znaczenia Z tych wszystkich róży niedobrze wyglądałabym w odcieniu Darling Pink - właśnie on jest taki "neonowy", "żarówiasty". W takim kolorze na ustach wyglądam jak lalka Barbie, a jeśli chodzi o kolor ubrania - zdominowałby mne. Reszta pasuje. Dwa dolne odcienie wyglądają na mnie bardzo dobrze, mam nawet bluzkę w takim odcieniu jak ostatni kolor.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------


Nie wiem czy czyste do końca nie pasują......Hmmm.... W odcieniu intensywnego kobaltu czy fuksji wyglądam dobrze jeśli chodzi o ich temperaturę, jeślib miałabym spróbować tak to określić. Nie pasuje jakby zbyt mocne "natężenie" koloru. Twarz jakby "ginęła". Najpierw było widać kolor potem dopiero "mnie".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tu też bym się zastanowiła. Jeśli to był intensywny róż, ale za ciepły, czyli róż BS, albo nawet kolory DA, które mogą się solo wydawać mocno jaskrawe, to ma prawo nawet na BW wyglądać barbiowato. Ja np. dlatego unikam szminek w kolorze różu BS.

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
Po raz kolejny podchodzę do analizy

I mam zasadnicze pytanie, czy przymiarka musi byc koniecznie bez makijażu? Mam wrażenie, że w moim przypadku taka ocena jest zaburzona, bo mam dużo blizn i zaczerwienien. Na dobrą sprawę bez makijażu, to w każdym kolorze wyglądam na chora
I tak powinnaś wyglądać lepiej w "swoich" kolorach i gorzej w kolorach szczególnie dalekich od twojego typu.

Problem tu tkwi trochę w tym, jak się postrzegamy. Patrzymy na szczegóły typu konkretne niedoskonałości skóry, kształt ust nie taki, jakbyśmy chciały, jakąś fałdkę i tracimy z oczu ogólny efekt koloru lub fasonu.

Polecałabym przymierzać kolory do twarzy i dodatkowo nieco dalej, tak żeby było można je porównać ze skórą w normalnym kolorze.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-12, 18:12   #4641
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hmm, przyszłam z prośbą o radę Mam sukienkę na weselę, która jest w nie do końca szczęśliwym dla mnie kolorze - żółtym w musztardowy. Ciut zgaszona i raczej ciepława. Trochę w jesień, chociaż nie ma też tragedii. Musze się ratować szminką, ale zimne szminki nie do końca będą pasować. Myślę o czymś intensywnym i neutralnym. Coś takiego wymyśliłam: http://www.temptalia.com/wp-content/...ntoxica001.jpg , ale zastanawiam się czy to trochę nie efekt stróża w Boże Ciało , bo szminka jest OK, ale z sukienką daje taki dosyć kolorowy efekt. Żaden, inny róż mi się nie widzi. Zostaje chyba ewentualnie czerwień? Ciekawy efekt mógłby być z ciemniejszą, w śliwkową szminkę, a la DW, ale.. Boje się łączyć z sukienką w nie moim kolorze ciemniejszą szminkę, bo może być efekt niekorzystny-gotycki. Macie jakieś pomysły?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2016-10-12 o 18:14
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-12, 18:45   #4642
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Glosna_woda Pokaż wiadomość


kiedyś wydawało mi się, że to zażółcenie to pozytywny efekt, że niby jest "opalenizna", ale wcale nie. Ta żółć jest nieprzyjemna, chorobliwa, nie ma nic wspólnego ze złotą opalenizną, budzi skojarzenia raczej ze źle dobranym samoopalaczem.
.
Dokladnie tak samo myslalam
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-12, 21:17   #4643
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[QUOTE=Wampierz;66307596]
Ja nie polecam sugerowaniem się ciepłymi kolorami w oku czy włosach. Jak pisałam na blogu, typy chłodne reprezentują najchłodniejszą kolorystykę możliwą dla ludzi. Harmonizują najładniej z bardzo chłodnymi kolorami noszonymi w ubraniu itp. To nie znaczy bynajmniej, że na ciele chłodnej zimy lub lata nie znajdziemy ani grama ciepłego odcienia. Szczególnie, że zabarwienie włosów i oczu jest dość skomplikowane (też opisałam na blogu).[/COLOR]

Właśnie ten Twój wpis wiele mi rozjaśnił Dlatego, że długo uznawałam, że skoro mam ciepławy odcień cery to nie mogę być przecież chłodnym typem. Długo uważałam, że jestem prawdopodobnie BSp
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-13, 13:55   #4644
201703061347
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Hmm, przyszłam z prośbą o radę Mam sukienkę na weselę, która jest w nie do końca szczęśliwym dla mnie kolorze - żółtym w musztardowy. Ciut zgaszona i raczej ciepława. Trochę w jesień, chociaż nie ma też tragedii. Musze się ratować szminką, ale zimne szminki nie do końca będą pasować. Myślę o czymś intensywnym i neutralnym. Coś takiego wymyśliłam: http://www.temptalia.com/wp-content/...ntoxica001.jpg , ale zastanawiam się czy to trochę nie efekt stróża w Boże Ciało , bo szminka jest OK, ale z sukienką daje taki dosyć kolorowy efekt. Żaden, inny róż mi się nie widzi. Zostaje chyba ewentualnie czerwień? Ciekawy efekt mógłby być z ciemniejszą, w śliwkową szminkę, a la DW, ale.. Boje się łączyć z sukienką w nie moim kolorze ciemniejszą szminkę, bo może być efekt niekorzystny-gotycki. Macie jakieś pomysły?
Link nie działa .
201703061347 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-13, 15:23   #4645
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Glosna_woda Pokaż wiadomość
Link nie działa .
Tam jest link do swatch MAC Intoxica, ale nie wiem dlaczego nie działają te linki. W googlu jak się wpisuje w grafice parę fot jest.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-14, 16:19   #4646
201703061347
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

earthpace jestem ciekawa, na jaką pomadkę się w końcu zdecydowałaś. Mnie niestety brakuje wyobraźni jeśli chodzi o dopasowywanie pomadek do stroju, wydaje mi się, że trzeba patrzeć na całokształt - dodatki, biżuterię.
Jeśli całość byłaby raczej skromna, to jasne, że można poszaleć z ustami, wtedy nie będzie efektu "stróża" . Ale jeśli będą tu brylanciki, tam diademiki, kolorowa torebka i buty, do tego jakieś szalone usta, no to wtedy wiadomo.
Ja bym pewnie szła w jakiś neutralny (choć intensywny) róż, czerwony też chyba nie jest złym pomysłem. Trochę mniej widzi mi się ten fiolet, skoro sukienka jest ciepława.
Choć niektórzy potrafią stworzyć fantastyczne kombinacje z pozornie niepasujących zestawień, ja niestety nie mam takiej wpraw
Chyba nie pomogłam ale ciekawa jestem co wymyśliłaś .

A to moja ulubiona kombinacja, żółty i pink na ustach :

Edytowane przez 201703061347
Czas edycji: 2016-10-14 o 16:39
201703061347 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-14, 16:55   #4647
201706051008
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 176
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

.

Edytowane przez 201706051008
Czas edycji: 2016-12-24 o 20:51
201706051008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-15, 16:26   #4648
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Tu jest jeszcze ciekawa rzecz o kolorach szminek dla zimy: http://www.truth-is-beauty.com/blog/...ng-winter-lips
Tak, to jest dobry wpis.

Jeszcze dodałabym od siebie, że różowe szminki TW i TSu potrafią wyglądać strasznie chłodno, sino i w ogóle nienaturalnie w opakowaniu.

A ten kolor, który poleca dla ciemnych zim... ogólnie, jeśli macie naturalnie raczej ciemniejsze czy napigmentowane usta, to odcień zbliżony do naturalnego koloru, tylko trochę mocniejszy i jednolity będzie dobrą opcją przy makijażu typu "mocne tylko oczy".

Aha, i uważałabym na kolory o nazwach "Hot pink" , bo niekoniecznie są to kolory BW (intensywnej zimy), jaskraworóżowe szminki często są w odcieniu BS (intensywnej wiosny), i o ile są do przyjęcia na BW, to wyglądają trochę sztucznie.

W ogóle nie sugerujcie się nazwami kolorów, bo dla każdego "fuksja" to coś innego.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-15, 17:49   #4649
201703061347
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

W ogóle nie sugerujcie się nazwami kolorów, bo dla każdego "fuksja" to coś innego.
Tak. Mam dwie pomadki w kolorze "rosewood", które u mnie pełnią rolę "nudziaka", bo niestety nie mogę się przekonać do hot pink w tym temacie .
A więc jedna z tych "rosewood" wygląda mniej-więcej tak:



I uważam ją za całkiem spoko w roli nudziaka.
Druga natomiast, o tej samej nazwie, ma w swojej kolorystyce chyba więcej "wood" niż "rose", bo wpada w jesienny brąz i jest na moich ustach dość ponura. Coś w ten deseń.

Pewnie ją ponoszę teraz na jesień, ale szału nie ma.

Edytowane przez 201703061347
Czas edycji: 2016-10-15 o 17:51
201703061347 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-15, 17:55   #4650
201703061347
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Próba 2 wstawienia obrazka (to ten dobry odcień)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rosewood.jpg (4,0 KB, 7 załadowań)
201703061347 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:46.